Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

On 19.07.2016 at 17:01, Hizip said:

Mesajda belirttiğim konuyu kendim yazdım. Kendi kelimelerimle ve kendi düşüncelerimle. Bana göre sorumlu siyaset kurumudur. Siyasi kurumların yetersizliği darbeyi getirir.

Darbe ABD tarafindan yapilmak istendi,ozellikle yarim birakildi, Erdogana sert bir uyari niteligindeydi...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

31 minutes ago, ziobelle said:

Darbe ABD tarafindan yapilmak istendi,ozellikle yarim birakildi, Erdogana sert bir uyari niteligindeydi...

ilginç bir görüş.
erdoğan'ı yorarak etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar veya gözdağı veriyorlar.

ama "öldürmeyen darbe güçlendirir" diye bir söz vardı.
umarım amerikalı dostlar bunun farkındadırlar
.:)

sonuçta türkiye ateşin içine atıldı.

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, Türk Ateist said:

80'lerde soruların servis edildiğini, kendisine de edildiğini söylemiş. AKP bilmiyor muydu? Fethullah pisliğini ve cemaatin işlerinin nasıl yürüdüğünü yeni öğreniyor gibiler...

Bir dolu önemli isimden sözetmiş, ötmüş. Fakat o isimlerin içinde darbenin başı diye yakalanan ve polisin rezil dayağına maruz kalan Akın Öztürk yok. Daha doğrusu Akın Öztürk'ün darbenin destekçisi olduğuyla ilgili hiçbir bilgi yok. O adam hakkında ne Hulusi konuşuyyor ne de hakan Fidan. İlginç.

Söylediklerinin tümünün doğru olduğuna inanmak zor. Adamı çok fena benzetmişler.

578f56f1c03c0e5aa0a52d31.jpg

CnzedWDWYAgAFTR.jpg

Bu is giderek daha karmasik bir hal almaya basladi. Sen hakli ciktin. Hava Kuv. Komutani bizzat görevlendirmis. Rezalete bakarmisin.

Sitelerde Paylaş

Adam hala her seyin kendi kendine oldugunu saniyor. Tek derdi tayyip vatan umrunda degil. Tayyip gidecek dertler bitecek yok ya. Sen bu kafayla muhalefet olmaya mahkumsun cuntaci kopek.

Adam gladyo nedir ne is gorur bilmez. Bu gercegi de bilmez. Bilse de isine gelmez. Hadi canim hadi ataturkculuk salaklik demek degildir

tarihinde exnihilo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, exnihilo yazdı:

Adam hala her seyin kendi kendine oldugunu saniyor. Tek derdi tayyip vatan umrunda degil. Tayyip gidecek dertler bitecek yok ya. Sen bu kafayla muhalefet olmaya mahkumsun cuntaci kopek.

Adam gladyo nedir ne is gorur bilmez. Bu gercegi de bilmez. Bilse de isine gelmez. Hadi canim hadi ataturkculuk salaklik demek degildir

Sana köpek olarak karşılık veremiyorum. Köpekleri ve diğer hayvanları çok severim. Sen hayvan olamazsın. Sadece it diyebiliriz sana. Birileri senin gibi düşünmediği için onlara hakaret edenlere ne denirse osun. Sana çok daha ağır laflar da söylebilirim ama, onlar bile sana iltifat gelir. Umarım ne demek istediğimi anlıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Benim anlamakta zorluk çektiğim Türklerin bu kadar aptal olması. Yalnız köylüsü, dağlısı, yobazı, cahili değil aptal olan.

Ordusu, üniversiteleri, hakimleri, savcıları, gazetecileri, aydınları, ateistleri de aptal...

Fethullah Gülen soytarısının bir darbe yaptığına ve hala yapabileceğine inananlar için ben uygun bir sıfat bulamıyorum. Gülen'i Tayyip itini, yıllar önce, başlangıçtan itibaren, kullandığını ve onun aracılığı ile Türkiye'yi kendi dümen suyuna soktuğunu nasıl oluyor da göremiyorsunuz. Aklım almıyor bu aptallığa..

Sitelerde Paylaş

Bu darbeyi Tayyip iti kendine yaptı iddiası darbe Allah tarafından yapıldı iddiasından farksız..

Tayyip de bunu yapacak istek  olabilir ama, bu kadar entrikalı bir darbe yapabilecek zekanın olduğunu sanmıyorum.

Darbe açıkça beceriksiz Atatürkçü subayların yaptırımıdır. Tabii Allah tarafından yapılmadıysa...

Sitelerde Paylaş
Just now, haci said:

Bu darbeyi Tayyip iti kendine yaptı iddiası darbe Allah tarafından yapıldı iddiasından farksız..

Tayyip de bunu yapacak istek  olabilir ama, bu kadar entrikalı bir darbe yapabilecek zekanın olduğunu sanmıyorum.

Darbe açıkça beceriksiz Atatürkçü subayların yaptırımıdır. Tabii Allah tarafından yapılmadıysa...

Darbeyi atatürkçü subayların yapmadıgını kesin olarak söyleyemeyiz. Ama ben darbenin fetöcü subaylar tarafından yapıldıgını ve kemalistler tarafından önlendiğini düşünüyorum. Bu darbe den abd nin haberi olabilir. Belkide erdogana bir gözdağıydı bilemeyiz. Belkide gerizekalı bir kaç subayın acemice girişimiydi. Ama bundan sonra erdoganın tavrı daha da otokratlaşacak mı yoksa tam tersi ılımlı birisi mi olacak o önemli. Ben abdnn erdoganın ipini çekmek istedigini düşünüyorum. Erdogan cemaati akarte ederek dolaylı yoldan abd ile savaşıyor. Avrasyaya göz kırpıyor artık. Bakalım türkiyede bişeyler değişecek ama ne.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, haci said:

akpliler doğrudan fetöcü subayları suçlarken...
üst komutanlar arasında atatürkçü-chp'li subay yokken.. veya çok azken
bu darbeyi atatürkçüler yaptı demek paranoya olmuyor mu?

birkaç tane subayı bir biçimde darbeye kışkırtmak zor değil. istihbaratçılar için bunlar zor değil.

rahat ol. 
bu bir erdoğanist komplodur.

Sitelerde Paylaş

Ordudan Atatürkçülerin tamamen yok olduğu görüşü delilsiz. O nedenden inandırıcı değil. Hatta onların azınlık bile olmadığını tahmin ediyorum. Çoğunluk değillerse bile, yarıya yakındırlar. Bana yarıdan fazladırlar gibi geliyor. Darbe başarıya çok yakındı.. Yazık oldu.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, haci said:

Darbe başarıya çok yakındı.. Yazık oldu.

ne başarısı haci..emir komuta içinde olmayan bir darbe bu.
darbenin önceden haber alındığını bilmelerine rağmen birkaç subay harekete geçmiş.. 

mit, tbmm, marmaris ve gölbaşı'na bomba atmış 
ve boğaz köprülerini kapatıp trt ve ccntürk'ü basmış.

işte bu.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, bosyinebos yazdı:

ne başarısı haci..emir komuta içinde olmayan bir darbe bu.
darbenin önceden haber alındığını bilmelerine rağmen birkaç subay harekete geçmiş.. 

mit, tbmm, marmaris ve gölbaşı'na bomba atmış 
ve boğaz köprülerini kapatıp trt ve ccntürk'ü basmış.

işte bu.

Beceriksiz Atatürkçüler diyoruz ya... Önceleri darbe yapılmaktayken bizde başarılı olacağı izlenimi uyandırmıştı.

Sitelerde Paylaş

haci geçtiğimiz aylarda biz bu forumda feto darbesini konuşuyorduk.
yıl başından beri net aleminde konuşuluyordu.
bu kadar ayağa düşmüş bir darbe bu.

muhtemelen tüm komutanlar bunu biliyordu. 
yani akp'liler ve işbirlikçileri aylardır bu darbenin tanıtımını yaptılar. 

fetö'nün darbesi olacağını özellikle belirttiler.

olay erdoğan komplosudur. 
süreç iktidar partisinin denetiminde yürümüştür.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, haci said:

Darbe konusunda sizlerin algısı farklı, benimkiler farklı.. Umarım gerçekleri zamanla öğenirsiniz. Ben şimdiden biliyorum.

haci siz derin devlet -dikta yöntemlerini bilmiyorsunuz.
istihbarat örgütlerinin ne iş yaptığını bilmiyorsunuz.

bu da sizi yanıltıyor. 

kabul ediyorum. o dünya atom altı dünya gibidir. tutarsızdır. anarşi içindedir ve hatta yasadışıdır
ama gerçeği içinde bulundurur.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, haci yazdı:

Beceriksiz Atatürkçüler diyoruz ya... Önceleri darbe yapılmaktayken bizde başarılı olacağı izlenimi uyandırmıştı.

Bir sey sormak istiyorum, peki Ataturkculer yaptiysa neden bu kadar sacma sapan hamlelerle dolu ve ici bos bir darbe oldu bu? Neden saat 22:30-23 civarlarinda basladilar gece yarisi 3-4 gibi degilde? Ya da Tayyib'in otelini neden hemen terk ettikten sonra bombaladilar bu da mi tesaduf sizce? Ayrica askeri darbe kalabalik degildi eger ciddende cumhuriyetciler, Ataturkculer tarafindan yapilsaydi daha kalabalik olurdu ve bogaz ici koprusunden baslayarak bir ahmaklik yapacaklarini sanmazdim.. Ayni sekilde darbe basladigi anda elektrik, internet vs.. gibi halki butunlestirecek seyler kesilebilirdi. Yani ortada cok fazla mantik hatasi var ben buna darbe bile diyemiyorum teror saldirisi gibi geliyor bana tabi yaniliyorda olabilirim daha tam olarak Feto yapti bu isi diye dusunenlerden de degilim.

Eger sizin dediginiz gibi tamamen cumhuriyetciler tarafindan gerceklestirilen pis iktidari yikmak icin bir darbe olsaydi desteklerdim bile hatta demokrasi icin sokaga cikan her bir koyunada kufur ederdim ama bircok askerin Feto tarafindan 1970-80'lerden bu yana bağı olduguna dair bircok Turk medyasinda laflar donuyor neye inanacagiz bilemiyorum...

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, bosyinebos yazdı:

haci siz derin devlet -dikta yöntemlerini bilmiyorsunuz.
istihbarat örgütlerinin ne iş yaptığını bilmiyorsunuz.

bu da sizi yanıltıyor. 

kabul ediyorum. o dünya atom altı dünya gibidir. tutarsızdır. anarşi içindedir ve hatta yasadışıdır
ama gerçeği içinde bulundurur.

Benim baba tarafım (babamın amcaları) Atatürk'ün özel korumaları idi. Ayrıca ailemde MİT ajanı olanlar da var. MİT çoğu kere daha ajanlarını önce ajan olanların akrabalarından seçer... Türkiye'de yaşasaydım ben de bir MİT ajanı olabilirdim. Şaka değil bunlar.. Senin ne kadar yanıldığını gösterdiği için yazdım. Türkiye hakında çoğunuzdan çok daha bilgiliyim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...