Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

1 dakika önce, Tremor yazdı:

Darbeyi,Fethullah  bile kabul etti neyi tartışıyoruz burada?

Meydana çıkıp sevinenlere ahmak dedi...

Fethullah darbeyi şiddetle ve nefretle kınadı. Kınama nedeni olarak da bana darbeler çok kötülük yaptı dedi.. Sevinenleri kınadı tabii.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, Asisvénia yazdı:

Bir sey sormak istiyorum, peki Ataturkculer yaptiysa neden bu kadar sacma sapan hamlelerle dolu ve ici bos bir darbe oldu bu? Neden saat 22:30-23 civarlarinda basladilar gece yarisi 3-4 gibi degilde? Ya da Tayyib'in otelini neden hemen terk ettikten sonra bombaladilar bu da mi tesaduf sizce? Ayrica askeri darbe kalabalik degildi eger ciddende cumhuriyetciler, Ataturkculer tarafindan yapilsaydi daha kalabalik olurdu ve bogaz ici koprusunden baslayarak bir ahmaklik yapacaklarini sanmazdim.. Ayni sekilde darbe basladigi anda elektrik, internet vs.. gibi halki butunlestirecek seyler kesilebilirdi. Yani ortada cok fazla mantik hatasi var ben buna darbe bile diyemiyorum teror saldirisi gibi geliyor bana tabi yaniliyorda olabilirim daha tam olarak Feto yapti bu isi diye dusunenlerden de degilim.

Eger sizin dediginiz gibi tamamen cumhuriyetciler tarafindan gerceklestirilen pis iktidari yikmak icin bir darbe olsaydi desteklerdim bile hatta demokrasi icin sokaga cikan her bir koyunada kufur ederdim ama bircok askerin Feto tarafindan 1970-80'lerden bu yana bağı olduguna dair bircok Turk medyasinda laflar donuyor neye inanacagiz bilemiyorum...

Darbenin içi boştu. Aptalca yapılmıştı. Bu rezaleti biz sonra öğrendik ama.. Atatürkçülerin de aptal ve rezil olma hakları yok mu?

Sitelerde Paylaş

Bir general odaya giriyor, gen kur baskani 2 darbeci ile karsılıklı cay iciyor. Odaya yeni girene diyor, bunlar darbeye kalkisti ikna et sunlari.

Karsisinda fetöcü 2 darbeci olacak, ve karsilikli cay icip yeni girene ikna et şunlari diyecek!

Bu durum bence darbeyi, ergenekonla tasfiye edilen generaller ile bassız kalan, caresiz kalan astların, artik is basa dustu deyip, razi olursa olurlar olmazssa kendileri bilir diyerek gozlerini karartip artik son care elde ne kadar operasyonel guc ve isbirligi varsa onu masaya koymalarindan baska bir sey degil.

60 taki gibi ustler daha akilli akli selim dusunurken astlar yeter artik bu boyle gitmez dedi. 

Ve ilk basta hukumete haber verilmeme sebebi ustlerin alti ikna etme cabasi ve eger basarili olursa bize ne olacak caresizlikleri ve kafa karisikliklari idi.

Sonra da cikip hepsi dezenformasyon yapip kurumun millet gozunde degerinin azalmamasi icin hukumete uyup feto yapti dediler. Ordu ikiye bolundu diyemezlerdi.

Hukumete gelirsek 17 aralik olayinin kendilerinde cok buyuk bir korku ve travma yarattigi cemaati carpitilmis derecede buyuk bir tehdit olarak gormelerine neden oldu. Ve camianin sonunda bir sivil tabani oldugunu gorursek onlara da yapilan bu cadi avi bu travmanin bir sonucudur.

Gene ergenekondaki gibi, gezideki gibi bastaki neyi hedef gosterirse oraya saldiriliyor. Gene eskisi gibi ama diyen, lakin diyen yok. 

Ortada zafer mafer yok orta dogunun batakligina ilerliyoruz. Devletin zaten dinamik bir stabilitesi yoktu simdi giderek durağan stabilitesini de kaybediyor.

tarihinde teogoni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, haci said:

Fethullah darbeyi şiddetle ve nefretle kınadı. Kınama nedeni olarak da bana darbeler çok kötülük yaptı dedi.. Sevinenleri kınadı tabii.

Yahu bu adam Atatürkçülere mühebbet hapis verdirtmişti..

Atatürkçülerin darbesine niye destek versin?

Sitelerde Paylaş

@haci'nın kafasında "Atatürkçü, TSK" adında dogmatik bir  put yer aldığı için diğer ihtimaller haliyle kendisine imkansız geliyor.

Atatürkçülerin Balyoz ve Ergenekon davalarıyla tasfiye edildiğini, on yıllardır ve özellikle son 15  yıldır Fetoşçular dışında hiç kimsenin harb okullarına ve polis akademisine giremediğini, hasbel kader girseler bile asla kritik makamlara gelemediklerini bilmiyor herhalde.

Fetoş, eline Kur'an alıp ağlayan biçare bir emekli yobaz vaiz öyle mi? vah vahh vah!

tatlı rüyalar

tarihinde Agnostik Ludingirra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Agnostik Ludingirra yazdı:

@Hacı'nın kafasında "Atatürkçü, TSK" adında dogmatik bir  put yer aldığı için diğer ihtimaller haliyle kendisine imkansız geliyor.

Atatürkçülerin Balyoz ve Ergenekon davalarıyla tasfiye edildiğini, on yıllardır ve özellikle son 15  yıldır Fetoşçular dışında hiç kimsenin harb okullarına ve polis akademisine giremediğini, hasbel kader girseler bile asla kritik makamlara gelemediklerini bilmiyor herhalde.

Fetoş, eline Kur'an alıp ağlayan biçare bir emekli yobaz vaiz öyle mi? vah vahh vah!

tatlı rüyalar

Bu iddialar Tayyip'in iddiaları ile örtüşüyor. Yıllardır Tayyip itinin etkisi altında kaldığınız belli oluyor. Fetö bunları yapmaya çalışmıştır mutlaka ama, başarılı olmadığını, ya da başarısının sınırlı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, Asisvénia said:

Bir sey sormak istiyorum, peki Ataturkculer yaptiysa neden bu kadar sacma sapan hamlelerle dolu ve ici bos bir darbe oldu bu? Neden saat 22:30-23 civarlarinda basladilar gece yarisi 3-4 gibi degilde? Ya da Tayyib'in otelini neden hemen terk ettikten sonra bombaladilar bu da mi tesaduf sizce? Ayrica askeri darbe kalabalik degildi eger ciddende cumhuriyetciler, Ataturkculer tarafindan yapilsaydi daha kalabalik olurdu ve bogaz ici koprusunden baslayarak bir ahmaklik yapacaklarini sanmazdim.. Ayni sekilde darbe basladigi anda elektrik, internet vs.. gibi halki butunlestirecek seyler kesilebilirdi. Yani ortada cok fazla mantik hatasi var ben buna darbe bile diyemiyorum teror saldirisi gibi geliyor bana tabi yaniliyorda olabilirim daha tam olarak Feto yapti bu isi diye dusunenlerden de degilim.

Eger sizin dediginiz gibi tamamen cumhuriyetciler tarafindan gerceklestirilen pis iktidari yikmak icin bir darbe olsaydi desteklerdim bile hatta demokrasi icin sokaga cikan her bir koyunada kufur ederdim ama bircok askerin Feto tarafindan 1970-80'lerden bu yana bağı olduguna dair bircok Turk medyasinda laflar donuyor neye inanacagiz bilemiyorum...

22:30 da yapılmasının sebebi ifşa olmaları. mit saat 16:00'da Genelkurmay'a haber vermiş darbeyi. yani 6-7 saat önceden. Genelkurmay'ın açıklamasında var bu bilgi.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Bu iddialar Tayyip'in iddiaları ile örtüşüyor. Yıllardır Tayyip itinin etkisi altında kaldığınız belli oluyor. Fetö bunları yapmaya çalışmıştır mutlaka ama, başarılı olmadığını, ya da başarısının sınırlı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Ve basbugun direk cikip feto yapti aciklamasi cok yapmacakti, kurumu korumaya calistigi belliydi. Ve millete o kaotik ilk gecenin ardindan herhangi bir tolumsal infial olmamasi icin birlik beraberlik mesaji vermek adina ortak dusman gosterdigi her halinden belliydi.

Ve ayrica basariya ulasamayip yonetimi ele bir an once  gecirmek adina her grcen dakika daha agresif olan daha saldirgan olan ve sonunda aptal saptal bir tablo birakan bu hareket fetonun isi bir gurup yabanci teroristin isi (ilk defa karsilasildigi icin garipsendigi icin) kanisini uyandirdi.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, teogoni said:

Bu durum bence darbeyi, ergenekonla tasfiye edilen generaller ile bassız kalan, caresiz kalan astların, artik is basa dustu deyip, razi olursa olurlar olmazssa kendileri bilir diyerek gozlerini karartip artik son care elde ne kadar operasyonel guc ve isbirligi varsa onu masaya koymalarindan baska bir sey degil.

ordudan  kovulan kemalistler, muvazzaf subaylarla anlaşıp darbe yaptılar:lol: 

Bir general odaya giriyor, gen kur baskani 2 darbeci ile karsılıklı cay iciyor. Odaya yeni girene diyor, bunlar darbeye kalkisti ikna et sunlari.

Karsisinda fetöcü 2 darbeci olacak, ve karsilikli cay icip yeni girene ikna et şunlari diyecek!

bu ciddi bir durum.

genelkurmay başkanı ve tüm komutanlar bu darbeyi biliyorlar.
ama cuntayı kuracak cesareti bulamıyorlar.

sonunda üst düzey komutanların rehin alındığı palavrası uyduruluyor.

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, haci said:

Hic sevmem bu kelimenin bu baglamda kullanilmasini. Ömrü hayatimda ilk defa Fethullahin bir kasetini izledim. Darbeden sonra hoca efendi uluslararasi medya ile düsüncelerini paylasmis. Sabirla 57 dak. izledim. Benim darbelerle falan hic isim olmasa ve hatta beni neyle suclarlarsa suclasinlar kesinlikle karsi suclama piskozuna girmezdim. Bu teknigi örnegin eski colombo filmlerinde izlerdik. Colombo sorularla sucluyu adeta bogar ve onda karsi suclama piskozuna yol acardi.

Senin vaiz kesin suclu Haci. Azmettirici senin suya sabuna cok dokunan vaizin. Bu Tayyib'i katiyetlen masumlastirmak icin degil. Onun suclari günahlari saymakla bitmez. Ve sana sunu buraya tarih düs diye yaziyorum. Buda benim sahsi kehanetim olsun.

"Tayyib sonunda ya düsmanlari tarafindan gebertilecek veya geberecek, Türkiye 2023 e CHP nin iktidarinda girecek. Asil mesele CHP nin hazir olmasidir."       

Sitelerde Paylaş

@haci, balyoz ergenekon gibi davalar süs olsun diye mi yapıldı? 

o uyduruk kanıtlara sahip davalar ile boşaltılması amaçlanan koltuklara kimler atandı? 

bu darbeyi yapanlar arasında o koltuklara gelmiş kimler yer alıyor?

tayyip karşıtlığı gözlerinizi beyninizi köreltmesin.

bu işi fetoş'çuların kotardığı çok açık. tankın içinden fetoş'un emniyetten kovulmuş bir eski emniyet müdürü çıkıyor.. atatürkçüler bu darbeyi yaptıysa  o adamın tank içinde işi ne?

tabi bu durum bazı kemalist subaylar ile fetoşçularun darbe konusunda koalisyon yapmış olabileceği ihtimalini yok etmez. muhtemelen olay bu şekilde cereyan etti.

fetoş'un bu kadrolaşma yapılanmasını küçümseyen bir  insan ya türkiyede dönen dolaplar konusunda 5 yaşındaki çocuk farkındalığına sahiptir ya da türkiye'de ki  olaylara gündeme  büsbütün yabancı kalmıştır..

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, haci said:

Darbeyi kimin yaptığı sorununa aklımız, mantığımız ve sağduyumuzla yaklaşalım.

Eğer bu darbeyi Tayyip iti ve Feto yapmadıysa, kim yaptı? Bu sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Fettosh new age tarikat ve dinlerin cirit attigi bir dünyada ilimli islam veya dinlerarasi dialog gibi basliklar altinda sürekli pohpohlanmis batili ülkelerin her türlü destegini almis ipleri disarda olan bir dini örgütlenmedir. Fettosh Kürd Sait'in yasayan temsilcisi ve devamidir. Bir Kürttür ve gecmiste sürekli dogunun yeniden imariyla ilgili hükümetlere santajlar yapacak kadar güclü bir yapiya sahiptir. Moon tarikati G. Kore'de neyse Fettosh da Türkiye'de odur. Moon tarikati o kadar güclüdür ki bugün BM genel sekreteri o tarikattan biridir. Senin acilen tarikatlarla ilgili onlarin maddi kaynaklari ve gücleriyle ilgili hizlandirilmis bir kursa ihtiyacin var. Bunlarin uslu cocuklar olduguna cidden inaniyorsan sayet cok büyük bir yanilgi icinde oldugunu söylemeliyim. Tayyibin örgütüyle Fettoshun örgütü ayni ürünü cogu zaman ayni argümanlarla pazarlayan iki rakiptir. Din kardesligi kesinlikle koca bir yalan, aralarinda diplomatik bir söylemdir. 

Darbeyi hosuna gitmiyor olsada ABD yaptirmistir. Türkiye bir ping pong topu gibi ABD-Rusya arasinda git gel yasamaktadir. Bu piskolojinin kokusunu almis S&P gibi kapitalist itlerde de yabanci yatirimcilara yakinda bunlarin paraya ihtiyaci olacak simdi vermeyin sonra fahis faizle cakin mesajlari vermektedir. Su gün Tayyib'e ihtiyacimiz var. Meydanlarda AKP flamalari yok ve Türk bayraklari tek umudumuz.      

Sitelerde Paylaş

Olumlu yönden bakacak olursak, bu olayın tamamen Fethullah'cılara mal edilmesi, laik kesimin elini güçlendirmektedir.

Darbe girişiminde bence ülkeye demokrasi ve eşitlik gelmesi için katılanlar da vardır. Ancak "darbeyi kim önledi?" sorusunun cevabında da, yine Atatürkçü bir kurum olan TSK var... artı laik kesimden ulusal kanallar var, mesela CNN Türk gibi...

Burda "halk engelledi" iddiası, reyting ve taraftar toplama amaçlı. Ordu komple birlik halinde bu işi yapmış olsa, halk engelleyemezdi. 

Operasyon havadan devam ederken, engelleyen de yine TSK nın uçakları. bu durumda halk ne yapacaktı, havada süpermen gibi uçup, F16 ve helikopterlere mi dalacaktı:)

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, haci yazdı:

Ve basbugun direk cikip feto yapti aciklamasi cok yapmacakti, kurumu korumaya calistigi belliydi. Ve millete o kaotik ilk gecenin ardindan herhangi bir tolumsal infial olmamasi icin birlik beraberlik mesaji vermek adina ortak dusman gosterdigi her halinden belliydi.

Ve ayrica basariya ulasamayip yonetimi ele bir an once  gecirmek adina her grcen dakika daha agresif olan daha saldirgan olan ve sonunda aptal saptal bir tablo birakan bu hareket fetonun isi bir gurup yabanci teroristin isi (ilk defa karsilasildigi icin garipsendigi icin) kanisini uyandirdi.

Sitelerde Paylaş

Darbeyi kemalistler de yapsa, 60 taki gibi gene abd den izin alarak, yapacak. Abd yaptirdi diye illahaki feto yaptirdi diye bir sey yok. Bastaki ile islerin yurumeyecegini gorunce, ya da umduklari gibi bir profil cizmeyince, beğenmediklerinde, durumdan zaten rahatsiz olan generaller diyor biz daha iyi is birligi yapariz. Hem abd. Nin hem generallerin kari oluyor. Kazan kazan. Yoksa ben bu zamana kadar darbe yapan generallerin bu kadar serefsizce, siz emredin siz ne isterseniz biz onu yapariz diye abdye selam duracagini sanmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Her konuda bir yanılma payı bırakırdım normalde ama bu net, kumpaslar iftiralar, sahte raporlar, orduda subaylara top yekun zaten darbe yapmışlardı, bu da devleti işgaldi.

Türkiye'nin başına bunu Humeyni yapma niyetinde olan da Amerika, hiç Amerika'yla derdim olmamıştı pek umursamazdım ama kendimi ilk defa Amerika'dan nefret ederken buldum, kendime şaşkınım.

https://stratejikoperasyon.files.wordpress.com/2014/07/image001227.jpg

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, LGBTİ yazdı:

Her konuda bir yanılma payı bırakırdım normalde ama bu net, kumpaslar iftiralar, sahte raporlar, orduda subaylara top yekun zaten darbe yapmışlardı, bu da devleti işgaldi.

Türkiye'nin başına bunu Humeyni yapma niyetinde olan da Amerika, hiç Amerika'yla derdim olmamıştı pek umursamazdım ama kendimi ilk defa Amerika'dan nefret ederken buldum, kendime şaşkınım.

Amerika'dan nefret etmek ve bu nefretten haklı olmak için çok neden var.

Türkiye'den ne kadar nefret ediyorsun? Bana sorarsan, anı nedenleri 100 ile çarpmalısın.

Dikkat edersen ben Amerikalılardan ve Türklerden değil, onların dış ve iç politikalarından bahsediyorum. Amerika'nın dış, Türkiye'nin iç politikası....

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, LGBTİ said:

:D

Bu konuda yalniz degilsiniz. Ayrica 1 degil 3 bebegimiz var. Ilk bebegimizi Turgut Özal döneminde Suriye ve ucusa yasakli Kuzey Irak'ta PKK adiyla kucagimiza birakip kactilar. O günlerde ABD nin PKK yi egitip donattigi basinda cokca yer almaktaydi fakat hicbirsey yapamadik. Ordumuz ilkel silahlara sahipti. Aradan yillar sonra ayni ABD Kuzey Suriye'de PKK nin pici PYD ile karsimiza cikti. Isid de onlarin kucagimiza biraktigi bir baska örgüt. Sol marjinleri bir kenara birakirsak 3 terör örgütüne karsi mücadele ediyoruz. Onlardan 2 si dinci örgüt, biri etnik. Simdi 4 ve son örgütte harekete gecebilir, o da büyük bir ihtimal "alevi" bir örgüt olacaktir, ki mahserin 4 atlisi tamamlansin. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...