Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

Ordu Atatürkçü elbette. Yeni bir darbe olacaksa onu da Atatürkçüler yapacaklardır. Bundan emin olabilirsiniz.

Ordunun içine Nurcular sızmışlar mıdır? Evet. Yalnız Nurcular değil, her türlü tarikati izleyenlerin orduya da sızmış olması mümkündür. Hatta bu bir zorunluktur. Çünkü ordu da bir komünitidir. Ama kuvvet her zaman Atatürkçülerin elindedir. Son darbe teşebbüsü iyi organize edilemediği için başarılı olamamıştır. Biraz da pek istekli olmadıkları için becerememişlerdir diyebiliriz. Herhangi bir nedenden yılanın başını yok edemediler.  Çok kan dökmek istememiş de olabilirler. Bundan sonra olacak darbeden korkmalısınız. O çok daha kanlı olacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 minutes ago, KokTurk said:

Bunu neye dayanarak soyluyorsun durustce? Nasıl bir cevap bu? Askeriye hakkinda bilgili misin? (Ben bilgiliyim,ayrintiya girmem).                                                                                Askeriye Ataturk ilke ve inkilaplarina baglidir. Fethullahci bir tane general ismi ver.... Verirsen, söz veriyorum, ankaradan rutbeli bir arkadaşıma soracam....

Şundan emin olabilirsin: Askeriye hakkında yeterince bilgim vardır. Öyle kenarda oturarak değil, bizzat içlerinde olarak. Bu arada asker değilim.

Fethullahçı general ismi vermek benim işim değil. Bu etik ve resmi olarak benim yer alamayacağım bir durum zira. Dediğim gibi, emin ol subaylarla işim gücüm. 

Askeriye, evet, öyledir ya da öyleydi. Ama malum kişi askeriyeyi ele geçirmek üzere o kadar takla attı ki, bugün bunu söyleyebilmek çok kolay değil o kadar. 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, haci said:

Ordu Atatürkçü elbette. Yeni bir darbe olacaksa onu da Atatürkçüler yapacaklardır. Bundan emin olabilirsiniz.

Ordunun içine Nurcular sızmışlar mıdır? Evet. Yalnız Nurcular değil, her türlü tarikati izleyenlerin orduya da sızmış olması mümkündür. Hatta bu bir zorunluktur. Çünkü ordu da bir komünitidir. Ama kuvvet her zaman Atatürkçülerin elindedir. Son darbe teşebbüsü iyi organize edilemediği için başarılı olamamıştır. Biraz da pek istekli olmadıkları için becerememişlerdir diyebiliriz. Herhangi bir nedenden yılanın başını yok edemediler.  Çok kan dökmek istememiş de olabilirler. Bundan sonra olacak darbeden korkmalısınız. O çok daha kanlı olacaktır.

Yok hacı, maalesef artık öyle değil. Ha, darbe olacaksa atatürkçüler mi yapar, hiç sanmam. Şunu defaten söylüyorum: Atatürkçüler o kadar salak değil. 

Şimdi, ekonomi şahlanmış, bilimde teknolojide yarışa girmiş falan olursunuz da... Durum ortada, memleket uçurumdan aşşağı feci şekilde gidiyor. Bugün bir darbe yapmaya çıkmak, bu feci sondan malum çevreleri kurtarmak olacaktır sadece. Ki, herkes farkında, 12 Eylül vs. nin sadece bu maksata hizmet etmiş olduğunu.

Ve teknik olarak bu eylemi (15 Temmuz) bir darbe gibi düşünmemek gerekiyor. Bu sadece kuyruğu kısan birilerinin acizce ve korkunun getirdiği vahşetle yaptkları bir salvo sadece. 

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, haci said:

Ben değil.. Sen karıştırıyorsun. Kafan hala karışık.. Bu ileti sana sorduğum sorunun yanıtı ise, durumun çok vahim senin...

Ben darbeyi kimin yaptığını sordum. Sen darbeyi bir yavşak sürüsünün yaptığını ileri sürüyorsun. Bu dürüst  bir cevap değil. Kaypak bir cevap. Her ne kadar kimin darbe yaptığını yazmamışsan da,  Fetö'nün darbe yapmadığını  açık ve net olarak yazmışsın.

Bu darbenin Fetöşün şerefsizliği, rezilliği ve aşağılığı ile hiç alakası yok. Yani Fetö'nün öyle olması bir şey ifade etmiyor bizim için.

Darbeyi kim yaptı Anibal? Bu soruyu bir kelime ile ve erkekçe yanıtlasana... Erkek değil misin yoksa?

Kaç keredir yazdım.

Bu darbeyi yapan fetöcüler. 

Fakat, bunlar fetöcüler içinden bir grup sadece, kabaca, asker fetöcüler. 

Yani bu darbeye, polis, savcı, öğretmen, esnaf, patron vs. fetöcüler katılmadı, hatta haberleri bile olmadı, başlayana kadar. Hatta belki fettoşun bile haberi olmadı.

Bak, arkamda ve yanımda oturan iki kişi, fetöcü diyerek işten atıldı. Önce çağırdılar, bak seni severiz, istifa ette adın listeye girmesin bari diyerek. Ve bunları, allahın bile siktirettiği, mesela atıyorum Amasya İl Sağlık müdürlüğünden yazmıyorum, olduğum yer cidden çok çok ciddi şekilde ülkenin önemli bir kurumu.

Ve fetoşçunun allahı olduğunu bildiğim, bir sürü insan da var. Nerden, zira, bizim kurumda bundan evvela zaten bir fetöşçü darbesi oldu, açık açık, "biz fettoşçuyuz" diyerek başa geldiler, binanın birini boşaltıp dergaha çevirdiler, alaturka, oturulup sıçılan, klozetsiz tuvaletler yaptırdılar falan derken, 17 Aralık oldu, ortaklık bozuldu. Bunlar hapislere kadar gittiler. Evet, her gün selam verdiğimiz şahıs TV'lere vs. çıktı, Fetöşçü, şu bu denerek hapislere tıkıldı. Ha, evet, cidden fetoşçuydu, o da zaten bunu inkar etmedi. Bunun gibi bir sürü adamı tanıyoruz. Ve onların hepsi, açıkca, bu darbenin içinde biz yokuz diyor. Ha, haberimiz olsa, elbette o başka şeklinde...

İşte bunu kaçırıyorsun. Fettoş, akademik, milli eğitim, polis, asker, memur, esnaf, patron vs. vs. son derece geniş, son derece kapsamlı bir yapılanma. Bu darbe, bu yapılanmanın değil, bu yapının bir kısmını oluşturan bazı şerefsizlerin işi.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Kaç keredir yazdım.

Bu darbeyi yapan fetöcüler. 

Fakat, bunlar fetöcüler içinden bir grup sadece, kabaca, asker fetöcüler. 

Yani bu darbeye, polis, savcı, öğretmen, esnaf, patron vs. fetöcüler katılmadı, hatta haberleri bile olmadı, başlayana kadar. Hatta belki fettoşun bile haberi olmadı.

Bak, arkamda ve yanımda oturan iki kişi, fetöcü diyerek işten atıldı. Önce çağırdılar, bak seni severiz, istifa ette adın listeye girmesin bari diyerek. Ve bunları, allahın bile siktirettiği, mesela atıyorum Amasya İl Sağlık müdürlüğünden yazmıyorum, olduğum yer cidden çok çok ciddi şekilde ülkenin önemli bir kurumu.

Ve fetoşçunun allahı olduğunu bildiğim, bir sürü insan da var. Nerden, zira, bizim kurumda bundan evvela zaten bir fetöşçü darbesi oldu, açık açık, "biz fettoşçuyuz" diyerek başa geldiler, binanın birini boşaltıp dergaha çevirdiler, alaturka, oturulup sıçılan, klozetsiz tuvaletler yaptırdılar falan derken, 17 Aralık oldu, ortaklık bozuldu. Bunlar hapislere kadar gittiler. Evet, her gün selam verdiğimiz şahıs TV'lere vs. çıktı, Fetöşçü, şu bu denerek hapislere tıkıldı. Ha, evet, cidden fetoşçuydu, o da zaten bunu inkar etmedi. Bunun gibi bir sürü adamı tanıyoruz. Ve onların hepsi, açıkca, bu darbenin içinde biz yokuz diyor. Ha, haberimiz olsa, elbette o başka şeklinde...

İşte bunu kaçırıyorsun. Fettoş, akademik, milli eğitim, polis, asker, memur, esnaf, patron vs. vs. son derece geniş, son derece kapsamlı bir yapılanma. Bu darbe, bu yapılanmanın değil, bu yapının bir kısmını oluşturan bazı şerefsizlerin işi.

Bu senin görüşün. Tayyip böyle düşünmüyor. ABD'deki başı suçluyor. Yani sen yalnız bana göre değil, Tayyip itine göre bile yanılıyorsun.

Sitelerde Paylaş
Just now, haci said:

Bu senin görüşün. Tayyip böyle düşünmüyor. ABD'deki başı suçluyor. Yani sen yalnız bana göre değil, Tayyip itine göre bile yanılıyorsun.

Tayyip elbette öyle düşünmeyecek. Sen malum tayyibin tape'lerini dinlemedin mi yoksa? Bilale anlatır gibi mi anlatayım? Zerrap sütten çıkma akkaşık mıydı falan? Ayakkabı kutularındakiler aslında güvercin yemi miydi yoksa?

Tayyibin o manzarayı unutturabilmek için, elindne gelecek tek şey, bunları telef etmek ve milletin gözünü o mevzulardan uzaklaştırıp, kahrolası orospu çocuğu fettoş terör örgütüne çekmek. Tabi, o zaman, "Bunlar zaten böyle terörist, böyle boktan, bunlarda bu ayakkabı kutusu, sıfırlamacalar falan, hepsi beni devirmece ayağıydı" diyerek işin içinden sıyrılmak. Bu şu an olası, hatta belki becerildi bile ama, orta vadede gene Tayyibi feci köşeye kıstıracak gibi duruyor.

Sorun şu. Herşey güllük gülistanlık iken, millet nerde tatil yapsam diye düşünür. Ama tatile gidecek parası yoksa, o zaman başka şeyler düşünür. İşte bugün ekonomi tatile gitmeyi düşünemeyecek insanlar var etmeye başladı çoktan. Sonun başlangıcı burdan geliyor. Tayyibin bunlar son salvoları, ama akıbeti kaçınılmaz görünüyor.

Basitçe, o "Ama marmaray yaptılar, ama köprü yaptılar" diyen nene, o köprülerin, o marmarayın parasını cebinden ödemeye başlayınca, ki fiilen başladı, o zaman değişecek bir şeyler...

Sitelerde Paylaş

Allahuekber. Haci sen büyük bir gaflet içindesin, daha da kötüsü bunun farkında bile değilsin. Sizin oralardan durumlar nasıl görünüp yorumlanıyor bilemeyeceğim ama gerçek şu ki sıhhatli yorumlar yapmaktan acizsin.

Fettullah GÜLEN, ABD tarafından kendi nizam ve hedef-i siyasilerini tatbik etmek için kullanılmış bir kukladır. Şu anda ABD'nin elinde bir esir konumundadır. Pentagon, CIA, vs ne dersen de, sınır ötesi/deniz aşırı operasyonlarını kaleleri içten fethederek yürütmektedir. Ve güttükleri ve stratejide oldukça muvaffakiyet sergiliyorlar. Benim için bunu taktir etmek hudutlarımı aşmaktır ve haddimi biliyorum.

Türkiye'de darbe ABD'nin oluru ve izni olmadan kati suretle yapılamaz. Şunu da ekleyeyim ki, bu darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanacağı zaten yürütülen planın bir parçasıdır. Think tank ve düşünce kuruluşlarının dizayn ve dikte ettiği senaryo burada kalmayacak, öngörüldüğü biçimde hayata geçirilecektir. 

Ne diyim Allah sonumuzu hayretsin.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, hemdemo yazdı:

Allahuekber. Haci sen büyük bir gaflet içindesin, daha da kötüsü bunun farkında bile değilsin. Sizin oralardan durumlar nasıl görünüp yorumlanıyor bilemeyeceğim ama gerçek şu ki sıhhatli yorumlar yapmaktan acizsin.

Fettullah GÜLEN, ABD tarafından kendi nizam ve hedef-i siyasilerini tatbik etmek için kullanılmış bir kukladır. Şu anda ABD'nin elinde bir esir konumundadır. Pentagon, CIA, vs ne dersen de, sınır ötesi/deniz aşırı operasyonlarını kaleleri içten fethederek yürütmektedir. Ve güttükleri ve stratejide oldukça muvaffakiyet sergiliyorlar. Benim için bunu taktir etmek hudutlarımı aşmaktır ve haddimi biliyorum.

Türkiye'de darbe ABD'nin oluru ve izni olmadan kati suretle yapılamaz. Şunu da ekleyeyim ki, bu darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanacağı zaten yürütülen planın bir parçasıdır. Think tank ve düşünce kuruluşlarının dizayn ve dikte ettiği senaryo burada kalmayacak, öngörüldüğü biçimde hayata geçirilecektir. 

Ne diyim Allah sonumuzu hayretsin.

Benim gibi düşünmediğin için teşekkürler. Beni sana cevap yazmaktan kurtardığın için de ayrıca teşekkür ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu olayın arkasında kimler var,kimler yaptı hala soru işareti.

Ama,gerçek olan şu

gidişat hiç bir yönden iyi değil..

Hepimizin bildiği gibi pkk son bir kaç gündür saldırılarını arttırmış durumda.

önümüzdeki günler ,aylar çok zor geçecek...

Sitelerde Paylaş

Belkide ordu icerisinde Tayyibi zaten sevmeyen kisiler galyana getirilerek ve yapilacak darbeye inandirilarak böyle bir eylem yapmaya zorlandi. Misal Haci, ordununun icinde önemli bir mevkide olacak ve birileri gelip ona büyük bir organizasyondan bahsedecek ve büyükte bir destek görecegi söylenecek, bi düsünür muhakkak ulan fenada olmaz hani diye.

Fetöcülermi yapti bilmem ama Fetöcüler tarafindan hos karsilanan ve destekli bir eylem oldugu kesin.

Türk halkina gelince cok kolay gaza getirilecek bir millet oldugunu hepimiz biliyoruz. Kurtlar vadisi izleyerek büyüyen bir topluluktan ne bekliyorsunuz ki zaten. Heyecan arayan ve asla düsünemeyen bir topluluk. Kimse kusura bakmasin arkadas.

Sitelerde Paylaş

Bu çapta ki olaylarda tek bir merkez aramak doğru olmayabilir. Gemi bir yerlere gidiyorsa hesabı olan herkes bu gemiye atlar ya rotasını çevirmeye çalışır ya da yolda batırmayı hedefler. Şimdi bu gemi batmıştır. Kaybeden malum cemaattır. Batıranlarda -rakip dahi olsa- ortak hareket etmiş olabilir. Ama kazanan,yani sonuçta hedefine varabilecek olan bir tanedir. Bunun hangisi olabileceğini düşünmek daha doğru olur.

Sitelerde Paylaş

“Şimdi abi, bu darbeyi aslında gizli bir dini tarikat yaptı. Ama televizyonda okuttukları bildiri laikleri ayartmak için Atatürk filan diyordu. Ha, kimse yemedi o ayrı. Laikler hiç yemedi. Laikler aslında zaten hiçbir zaman yememişti de... Hükümet yemişti. Kandırıldık dediler zaten. Hatta hükümetle sıkı fıkı dosttu bunlar, sonra düşman oldular. Yok, komployla vatanseverleri hapse atınca düşman olmadılar, düşmanlık daha sonra. Abim bi dinle ya, kafanı vermiyorsun! Şimdi efendim bunlar çok önceden, “Darbe yapacaklar” diye bir sürü çakı gibi demokrat insanı hapse attılar, yerine kendileri geçtiler ya... Hani hükümeti kandırdıktan sonra? Anladın? Sonra da işte kendileri darbenin en pisini yaptılar. Niye yakalanmadılar deme, bu gizli örgüt sadece orduda değil, böyle devletin herrr yerinde yuvalanmış. Mesela SAT komandosunun imamı BDDK’dan çıktı. Evet, bankacılık denetleme kurulu. Ne alakası var deme yav, hiçbir şeyin alakası yok gibi görünüyor ama her şey birbiriyle alakalı. Hayır, paranoyak değilim, normal insanım, sen dinle! Şöyle ki... bunlar şeye benziyor... Yok dünya tarihindeki hiçbir şeye benzemiyorlar aslında. Kendilerini gizleyip, takma isimlerle filan haberleşiyorlarmış. Mesela tarikat şeyhleri bunlara gizli işaret olarak üstü F’li 1 dolarlar vermiş. Abim alık alık bakma suratıma. Neyse işte bunlar delirip darbe yaptılar. Sonra halk tişörtle, terlikle filan sokağa çıktı, bunlara karşı durdu. Evet biz öyleyizdir, sen onu anlayamazsın. Sonra, bunlar insanları makineliyle taradı. F-16’lar şehirlere saldırdı, Meclis’i bombaladı. Evet yav aa kesin bilgi, gördüm çünkü, gözümlen gördüm! Sonra mı?... Sonra işte şimdi bütün ülke birlik oldu! Evet, dün kafamıza bomba yiyorduk, bugün gelecekten çok umutluyuz! Çünkü biz böyleyizdir. Ne var? Anlamadın mı? Dur, bir daha anlatacağım o zaman...”

Gürse Birdel.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Tetrahedron yazdı:

“Şimdi abi, bu darbeyi aslında gizli bir dini tarikat yaptı. Ama televizyonda okuttukları bildiri laikleri ayartmak için Atatürk filan diyordu. Ha, kimse yemedi o ayrı. Laikler hiç yemedi. Laikler aslında zaten hiçbir zaman yememişti de... Hükümet yemişti. Kandırıldık dediler zaten. Hatta hükümetle sıkı fıkı dosttu bunlar, sonra düşman oldular. Yok, komployla vatanseverleri hapse atınca düşman olmadılar, düşmanlık daha sonra. Abim bi dinle ya, kafanı vermiyorsun! Şimdi efendim bunlar çok önceden, “Darbe yapacaklar” diye bir sürü çakı gibi demokrat insanı hapse attılar, yerine kendileri geçtiler ya... Hani hükümeti kandırdıktan sonra? Anladın? Sonra da işte kendileri darbenin en pisini yaptılar. Niye yakalanmadılar deme, bu gizli örgüt sadece orduda değil, böyle devletin herrr yerinde yuvalanmış. Mesela SAT komandosunun imamı BDDK’dan çıktı. Evet, bankacılık denetleme kurulu. Ne alakası var deme yav, hiçbir şeyin alakası yok gibi görünüyor ama her şey birbiriyle alakalı. Hayır, paranoyak değilim, normal insanım, sen dinle! Şöyle ki... bunlar şeye benziyor... Yok dünya tarihindeki hiçbir şeye benzemiyorlar aslında. Kendilerini gizleyip, takma isimlerle filan haberleşiyorlarmış. Mesela tarikat şeyhleri bunlara gizli işaret olarak üstü F’li 1 dolarlar vermiş. Abim alık alık bakma suratıma. Neyse işte bunlar delirip darbe yaptılar. Sonra halk tişörtle, terlikle filan sokağa çıktı, bunlara karşı durdu. Evet biz öyleyizdir, sen onu anlayamazsın. Sonra, bunlar insanları makineliyle taradı. F-16’lar şehirlere saldırdı, Meclis’i bombaladı. Evet yav aa kesin bilgi, gördüm çünkü, gözümlen gördüm! Sonra mı?... Sonra işte şimdi bütün ülke birlik oldu! Evet, dün kafamıza bomba yiyorduk, bugün gelecekten çok umutluyuz! Çünkü biz böyleyizdir. Ne var? Anlamadın mı? Dur, bir daha anlatacağım o zaman...”

Gürse Birdel.

Aslında darbeye uzaylılar teşebbüs etmişlerdi. Osuruklu bir Türk atmosferinde soluklanamayacaklarını anladıkları için darbeden vazgeçtiler.

Sitelerde Paylaş

Ben nesnel ve şüpheci yaklaştığımda, TV.'lerdeki popüler eğilimli açıklamalara bakmayıp, ortada bir itiraf var mı diye baktığımda, bir yaverin itirafı var, bir kaçtane de "Bana kanaat önderimizle görüşün isterseniz, dediler reddettim" ifadesinden başka ben Fetullahçı bir delil göremedim. Ve dolarlar. Onlar da sıradan bir şifre olarak kullanılıabilir. İşi taa ABD nin masonik bağlarına götürdüler.

Sonuç olarak yine tarafsız ve eğilimsiz olarak izliyorum fakat, iki durum var.

1) Eğer ki bütün "ergenekoncu" askerlerin dediği ve tvlerin dediği doğru ise fetöcüler polis kadar tsk yı da ele geçirmiş iseler ve darbe tamamen bunların işi ise. Benim fikrim tek yürek olmalıyız. O zaman Gezi mezi de komple bunların işi demektir ve resmen ülkeyi kaosa çevirip ortadan kaldırmaya yönelik hareket ediyorlar demektir. Savaş içindeyiz demektir.

2) Bu fetullahçı darbe bir dezenformasyon ise, bunu yapanlar normal bildiğimiz herzamanki ordu ise. O zaman aklıma tonlarca soru işaretleri geliyor. İçinden çıkamıyorum. 

Sitelerde Paylaş

Haci,

60'ta asılanların ölümünü canlı izleseniz, Deniz Gezmişin nabzının durmasının 50 dk. sürdüğünü canlı olarak orda gözlemleseydiniz, 80'de idam edilenleri izleseydiniz, isterse gökten prometeus insin darbeyi o yapsın, ya da yeni bir uzaylı medeniyet gelsin sizi başka bir evrene götürüyoruz kurtarıcaz desin onlar darbeyi yapsın, o zaman darbeye evet der miydiniz? 

Haci darbe konusunda Atatürkçü falan diyor ama din, felsefe konusunda olan şüpheciliği bu adamlarda çalıştırmıyor. Bu adamlar Atatürkçü bile olsa sen kendini ırkçı, militer, askeri lise sınavları ile liseye girmiş, 30 yıl militer eğitim almış bir barzonun adaletine kendini bırakır mıydın acaba?

Sitelerde Paylaş
Darbeden Atatürkçülerin sorumlu olduğunu gösteren birçok circumstantial delil var. Onlara göz atalım:

1. Darbeciler biz Atatürkçüyüz diyorlar. Aksini kanıtlayana kadar onların bu iddiasını kabul etmek zorundasın. En azından bu iddiaya sıcak bakmak gerekir.
2. Fethullahçıların şimdiye kadar şiddet kullandığı görülmemiş.
3. Fethullahçıların darbe yapması için bir neden yok.
4. Fethullahçılar şimdiye kadar hiç bir ülkede darbe yapmamışlar ve darbe ile suçlanmamışlar.
5. Fethullahçılar darbeden sonra ülkeyi yönetemezler. Bütün kuvvetler onlara karşı gelecektir.
6. Fethullahçılar darbeye hazır değiller ve hazırlanmaları imkansız. Çünkü belli olur. Darbe yapacaklarını saklayamazlar.
7. ABD'de yaşayan Fethullah'ın bu darbeyi yönettiği hakkında en ufak bir delil yok.
8. Fethullah'ı izleyenlerin ondan habersiz bir darbe yaptıkları görüşü teorik ve saçma. Kanıtsız.
9. Darbeyi Atatürkçülerin yapmadığı iddiaları arasında, Atatürkçülerin başarısız olmaması gerektiği şeklinde saçma iddialar var. Onlara bu kadar güvenmek saçma.

Daha başka deliller de olabilir. Düşünelim.
Sitelerde Paylaş

1- Darbeciler Atatürkçüyüz demiyorlar. Televizyonda okunan bildiriyi yazan kişi ortaya çıkmadı. Çıksın ve mertçe savunsun yazdığı metni. Kellesini bir görelim, o zaman konuşuruz.

2- Fethullahçılar bugüne kadar birçok cinayet işlediler. Necip Hablemitoğlu, Hrant Dink, Muhsin Yazıcoğlu, Rahip Santoro ve diğer yakın dönem siyasi cinayetlerin zanlısı durumundadırlar.

3- Fethullahçılar bürokrasiden tasfiye edildikleri için darbe yaptılar. Ayrıca batı hesabına çalışan bu casus örgütü, Tayyip Erdoğan'ı batı çizgisine çekmeye çalışıyordu. Bu yönde baskı yapmak için de darbe yaparlar.

4- Fethullahçılar Orta Asya Türk cumhuriyetlerinde, Rusya'da ve Azerbaycan'da DARBE teşebbüsünde bulunmaktan dolayı yasaklanmıştır.

5- AKP yönetiyorsa, bunlar niye yönetemesin?

6- Nereden biliyorsun bunları? Nasıl böyle emin olabiliyorsun? Zaten saklayamadılar ve yakalandılar.

7- Fethullahçı örgütün kullandığı özel mesajlaşma uygulamaları ele geçirildi. MyLock ve bunun deşifre olduğunu anladıklarında Tango programları üzerinden haberleşiyorlardı. Örgüt içi iletişimi sağlayan MyLock programı 40,000 civarı kamu çalışanı tarafından kullanılıyordu. Bu tespit edildi. Zaten bu sistem tespit edildiği için örgüt kadroları devletin eline geçti ve bunlar panikleyip darbeye giriştiler.

8- Hiç saçma değil. Her yeraltı örgütünün içinde istihbarat örgütleri vardır. Bu tip örgütler farklı güçler tarafından çok kolay yönlendirilebilir. Saçma olan birşey yok.

9- Darbeciler sadece ordu içinde değildir. Çatışmalar esnasanda polisler de ele geçti. Polislerin daha önce Fethulahçı olduğu için emniyet teşkilatından atılan insanlar olması, olayı yeterince açıklıyor. Darbeciler içinde siviller de vardır. Siviller ile askerler arasında darbe öncesi mesajlaşmalar ele geçti. 

Muğla'da yeni yakalanan suikastçi subayların yanında bir astsubay vardı. Bu adamın Fethullahçı bir kadro olduğu daha önce yazılmıştı. Bir subay ile astsubay niçin kader birliği yapıyor? Darbe esnasında düşük rütbeli subayların, yüksek rütbelilere emir vermesi nasıl açıklanabilir?

Konunun Atatürkçüler ile hiçbir ilgisi yok. Atatürkçüler darbe yapsa, açılım döneminde ya da Ergenekon kumpası esnasında yapardı. PKK ve Fetö ile savaşılan bir dönemde Atatürkçülerin darbe yapması için bir sebep yok.

Sitelerde Paylaş

1. Darbeciler Atatürkçü olduklarını açık ve net olarak ifade ettiler. Sen okuma ve işitme özürlüysen bilemem..

2. Cinayet zanlısı olmak cinayet işlemek değildir. Önce onların suçlanmasına hiç şaşırmadım. Benim de seni cinayetlerden sorumlu tutmam seni katil yapmaz.

3. Fethullahçılar tasfiye falan edilmediler. Darbe girişiminden sonra başladı tasfiyeler. Sen uyurken başlamış olmalı. 50 bin kişi tasfiye edildi.

4. Fethullahçıların darbe teşebbüsü kanıtlanmış değil. Palavra..

5. AKP yönetecek kadroya sahip. Onlarda kadro yetersiz.

6. Neyi biliyorum? Ne demek istiyorsun. Bir zırva daha..

7. Özel mesajları her gizli örgüt kullanır. Masonların da özel mesaj sistemleri vardır.

8. Saçma olan sensin.

9. Darbecilerin içinde kimlerin olduğu henüz kesinlik kazanmadı..

Fethullah'ın darbede bir rolü olduğu hakkında delil yok. Varsa yakında göreceğiz..

Senin kafan çalışmıyor. Çenen çalışıyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...