Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

Tamamen spekulasyon. Kimse bu cografyada, boyle buyuk nufuslu ve askeri acidan guclu ulkede, manyak bir tek adam istemez. Bilindik paranoyak komplo teorileri. Ben hayatimda turkler kadar komplo teorilerine pirim veren millet gormedim. Lafin gelisi degil, gercekten boyle. Surekli bir paranoya, akil alir gibi degil. Sagcisi da ayni, solcusu da...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet sonucu çıkması batının çıkarınadır. 

Batı niçin sürekli olarak ulusal devletleri parçalamaya çalışıyor? Çünkü kendi ekonomik hareketlerine engel olduğunu düşünüyor. Bürokrasi onlara engel olmasın istiyorlar. Tek başına ülkenin başına oturmuş olan bir Tayyip Erdoğan da aynı etkiyi yaratacaktır. Tek kişi ile anlaşmak, koca bir bürokrasi ile uğraşmaktan çok daha kolay ve az maliyetlidir. Hiç olmadı, tek kişiyi ortadan kaldırarak kartları yeniden karmak, kendi istediklerini kolayca başa geçirmek çok daha basit. Tıpkı Suudi Arabistan gibi. Suudi Arabistan'daki rejimi eleştiren bir batılı var mı? Demokrasinin kralı orda.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, cumhuriyetcilik yazdı:

Sen kimsin , eski Worldbank bankasinin baskani kim. Geciniz. Devir degisti artik. Zaten degismekte olan dengeleri bati dunyasinda ki olan ekonomik kriz  hiz kazandirdi. Hic kendinizi kandirmaya gerek yok. Artik yeni güc Cin ve India olacaktir. En büyük ekonomi ise Cin olacaktir. Devir degisti , ister iste ister isteme.

Valla dünyanın en büyük ekonomisi, en büyük gücü Çin falan olmayacak. Amerika aynı zenginlik ve gücü devam ettirecek. Bilimi bizzat üretiyor ve ondan dibine kadar yararlanıyor. Bilimin varsa zenginsin, geri kalan kuru paradır. 

Batı hiçbir zaman yok olma noktasına gelmez, krizleri atlatır. Alt yapısı, coğrafyası, bilimle yaptığı yatırım, insan hak ve özgürlükleri konusundaki ilerlemişliği, oturmuş demokrasi bilinci, eğitim politikaları vb her şey son derece sağlam. 

O yüzden bizim doğuyla falan işimiz yok, olmamalı. Medeniyet batıda. Aklı başında davranırsan, işbirlikçi ahmakları direksiyona oturtmaz ve çalışırsan batı da sömürmez seni doğu da. Yani sorun onlardan önce bizde, kendimizde. Şu halinle doğuya da gitsen şamar oğlanı olursun, batıya da uzaya da.

Sitelerde Paylaş

ABD düşman ise onu iyi tanımak zorundasınız.. Bu foruma asılan iletilerden anlaşıldığı kadarıyla Türkler düşmanlarını ya hiç tanımıyorlar, ya da kendi sınırlı gözlemlerine göre tanıyıp, anlamaya çalışıyorlar. Ve yanılıyorlar. Bu öyle az uz bir yanılma da değil..

Türklerin bir özelliği daha var.. Dostlarını da tanımıyorlar ve onları da kendi sınırlı gözlemlerine göre değerlendiriyorlar. Dostlarının tavsiyelerini dinlemiyorlar. Bu nedenlerden Türklerin düşmanı çok, dostu az..

ABD hakkında yazılanların çoğu yanlış. Onları düzeltmeye teşebbüs edenler dostluktan çıkıyor, Amerikancı oluyor..

Bu böyle devam ettikçe Türklerin burnu boktan kurtulmayacak.

Sitelerde Paylaş

Türklerin özünde,geçmişinde arabın dini islam var.Türkler arabın dinini seçmiş,arabın değerlerini benimsemiş,kültür arabın değerlerine göre biçimlenmiş.Son yaşananlara da bakıyoruz,kelle sayısıyla yönetimi,gücü ele geçiren araplaştırıcı,gerici,geriletici düşünce yapısı,araplaştırma kurumları imam hatiplerin sayısını arttırıyor,ülkeye 3 milyonun üzerinde arap alıyor.Zaten ortada arabın değerlerini,kutsallarını,geçmişini benimseyen,mutluluklarını,sevinçlerini,acılarını,üzüntülerini arabın geçmişinden alan,sürekli araplaşmaya doğru meyleden,arabın diniyle kafayı bulan bir topluluk vardı.Arapçıların bu uygulamalarıyla da,araplaştırma süreci iyice hızlandı.Geçmişe,öze,bu topraklara egemen olan düşünce yapısına,son zamanlardaki eylemlere,uygulamalara baktığımız zamanda Türkiye adlı,sözde Türk,özde araplardan oluşan bir ülkenin Avrupayla doku uyuşmazlığı yaşadığını görüyoruz,yaşaması da doğal.Bu özün,bu geçmişin,bu topraklara egemen olan düşünce yapısının yanı Avrupanın yanı olamaz,olsa olsa Arapların yanı olabilir.

İşte Atatürkte Türkiyeyi,bu çürük islam özü üzerine kurdu.Yüzyıllar boyunca,arabın diniyle kafayı bulan,arabın değerlerini benimseyen bir topluluğa Türklüğünü anımsatmaya çalıştı.Yenilikler,devrimler yaptı.Arabın beyin çölleştiren,gerici,geriletici,araplaştırıcı dininin etkisini kırmaya çalıştı.Elinden geleni yaptı,ama arabın,araplaştırıcı dini islam kolay kolay yakanı bırakmaz.Arabın dini islamı benimseyip,arabın değerlerini içselleştirip,kuşaktan kuşağa aktardın mı hapı yuttun demektir.Arabın dini islam uyuşturan,bağımlılık yapan yönüyle seni kendine bağlar,sonra beynini kendi anlayışına göre yapılandırır.Sen arabın dininin uyuşturan kutsallığına boyun eğince de,tüm değerlerin,kutsalların da araplarla bağlantılı olur kaçınılmaz olarak.Yani anlayacağınız Türkler yüzyıllar önce arabın beyin çölleştiren,gerici,geriletici,araplaştırıcı dinini benimseyerek hapı yuttu.Hoş diyebilirsiniz,Türkler arabın dinini benimsemeseydi,sen,biz bugün olurmuyduk,geçmişin akışı,yaşananlar tümden değişirdi.Evet doğru,geçmişte şunlar olmasaydı,bunlar yaşanmasaydı,şunu seçmeselerdi demek anlamsız ve saçma.O yüzden ben geçmişte bunlar yaşanmasaydı keşke demiyorum,yalnızca bu ulusun yüzyıllar önce hapı yuttuğunu söylüyorum.Olan olmuş,biten bitmişte,ben olmuşun,bitmişin,yüzyıllar önce yapılan seçimlerin olumsuz etkilerinin bugün bile sürdüğünü dile getiriyorum.

Her neyse,çürük islam özü üzerine,Atatürk tarafından kurulan devlette iyi kötü bugünlere kadar geldi,ama sona geldik artık.Var olan bu sorunlarla,bu ülkenin ayakta kalabilmesi olanaksızdır.

-Kürt sorunu

-Suriyeli araplar sorunu

-Araplaştırıcı,gerici,geriletici,islamcı düşünce yapısı

-Yerlerde sürünen eğitim

-Katlanarak artan araplaştırma ve yobazlaştırma kurumları imam hatipler

-Sanayide,bilimde,teknolojide yokları oynayan,üretemeyen bir ülke

-Yüksek işsizlik oranları

-Türkiyenin konumu(Orta doğu bataklığına sınırımız var,konumumuz hiç güzel değil)

-Düşünmekten yoksun,yüzeysel,sığ,neden sonuç ilişkisi kuramayan,denileni anlamayan,çözümleme,çıkarım yapamayan cahil,aymaz tiplerin çokluğu.

-Ülkeye eylemleriyle,uygulamalarıyla,sözleriyle en çok zarar veren kendileri olduğu halde,zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkabilen,utanmadan konuşabilen pişkin,yüzsüz,arsız kişilerin çokluğu.(Adam ve adamın desteklediği oluşum fetöyle işbirliği yapıyor örneğin,sonra öküz ölüyor,ortaklık bozuluyor.Sonra fetöyle işbirliği yapan,yapanları destekleyen tip,beslediği yılan kendilerine dişlerini gösterince,zehrini akıtmaya çalışınca oradan gelip,bize neden destek olmuyorsunuz,ülkenizin yanında yer alın,hainler diyebiliyor.Ula hödük,ula düdük,fetöyle işbirliği yapan,fetöyü besleyip,büyüten,fetönün yapılanmasına,yerleşmesine göz yuman sensin,yılanı besleyip büyüten,ortalığa salan,çıbanın başı sensin,bir de utanmadan destek isteyip,sana destek vermeyenleri,hain ilan ediyorsun.Senden,senin desteklediklerinden daha hain kim var şu ülkede.Sayıca çok olduğunuz,gücü,yönetimi bulundurduğunuz için kendinizi yurtsever olarak mı görüyorsunuz,utanmazlar,arsızlar,pişkinler.Eylemleriniz,uygulamalarınız. tam tersini,sizin hain olduğunuzu,hainlik konusunda kimsenin elinize su dökemeyeceğini gösteriyor.)

Arsız,pişkin,yüzsüz hainler,kelle sayılarıyla gücü,yönetimi ele geçirip,egemen olurlarsa ülkeyi çökertip,yıkarlar.

Biz bugün buna tanıklık ediyoruz.

Ne yazık ki,bu ülke adına en ufak bir umut ışığı bile yok.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Buzul yazdı:

Türklerin özünde,geçmişinde arabın dini islam var.Türkler arabın dinini seçmiş,arabın değerlerini benimsemiş,kültür arabın değerlerine göre biçimlenmiş.Son yaşananlara da bakıyoruz,kelle sayısıyla yönetimi,gücü ele geçiren araplaştırıcı,gerici,geriletici düşünce yapısı,araplaştırma kurumları imam hatiplerin sayısını arttırıyor,ülkeye 3 milyonun üzerinde arap alıyor.Zaten ortada arabın değerlerini,kutsallarını,geçmişini benimseyen,mutluluklarını,sevinçlerini,acılarını,üzüntülerini arabın geçmişinden alan,sürekli araplaşmaya doğru meyleden,arabın diniyle kafayı bulan bir topluluk vardı.Arapçıların bu uygulamalarıyla da,araplaştırma süreci iyice hızlandı.Geçmişe,öze,bu topraklara egemen olan düşünce yapısına,son zamanlardaki eylemlere,uygulamalara baktığımız zamanda Türkiye adlı,sözde Türk,özde araplardan oluşan bir ülkenin Avrupayla doku uyuşmazlığı yaşadığını görüyoruz,yaşaması da doğal.Bu özün,bu geçmişin,bu topraklara egemen olan düşünce yapısının yanı Avrupanın yanı olamaz,olsa olsa Arapların yanı olabilir.

İşte Atatürkte Türkiyeyi,bu çürük islam özü üzerine kurdu.Yüzyıllar boyunca,arabın diniyle kafayı bulan,arabın değerlerini benimseyen bir topluluğa Türklüğünü anımsatmaya çalıştı.Yenilikler,devrimler yaptı.Arabın beyin çölleştiren,gerici,geriletici,araplaştırıcı dininin etkisini kırmaya çalıştı.Elinden geleni yaptı,ama arabın,araplaştırıcı dini islam kolay kolay yakanı bırakmaz.Arabın dini islamı benimseyip,arabın değerlerini içselleştirip,kuşaktan kuşağa aktardın mı hapı yuttun demektir.Arabın dini islam uyuşturan,bağımlılık yapan yönüyle seni kendine bağlar,sonra beynini kendi anlayışına göre yapılandırır.Sen arabın dininin uyuşturan kutsallığına boyun eğince de,tüm değerlerin,kutsalların da araplarla bağlantılı olur kaçınılmaz olarak.Yani anlayacağınız Türkler yüzyıllar önce arabın beyin çölleştiren,gerici,geriletici,araplaştırıcı dinini benimseyerek hapı yuttu.Hoş diyebilirsiniz,Türkler arabın dinini benimsemeseydi,sen,biz bugün olurmuyduk,geçmişin akışı,yaşananlar tümden değişirdi.Evet doğru,geçmişte şunlar olmasaydı,bunlar yaşanmasaydı,şunu seçmeselerdi demek anlamsız ve saçma.O yüzden ben geçmişte bunlar yaşanmasaydı keşke demiyorum,yalnızca bu ulusun yüzyıllar önce hapı yuttuğunu söylüyorum.Olan olmuş,biten bitmişte,ben olmuşun,bitmişin,yüzyıllar önce yapılan seçimlerin olumsuz etkilerinin bugün bile sürdüğünü dile getiriyorum.

Her neyse,çürük islam özü üzerine,Atatürk tarafından kurulan devlette iyi kötü bugünlere kadar geldi,ama sona geldik artık.Var olan bu sorunlarla,bu ülkenin ayakta kalabilmesi olanaksızdır.

-Kürt sorunu

-Suriyeli araplar sorunu

-Araplaştırıcı,gerici,geriletici,islamcı düşünce yapısı

-Yerlerde sürünen eğitim

-Katlanarak artan araplaştırma ve yobazlaştırma kurumları imam hatipler

-Sanayide,bilimde,teknolojide yokları oynayan,üretemeyen bir ülke

-Yüksek işsizlik oranları

-Türkiyenin konumu(Orta doğu bataklığına sınırımız var,konumumuz hiç güzel değil)

-Düşünmekten yoksun,yüzeysel,sığ,neden sonuç ilişkisi kuramayan,denileni anlamayan,çözümleme,çıkarım yapamayan cahil,aymaz tiplerin çokluğu.

-Ülkeye eylemleriyle,uygulamalarıyla,sözleriyle en çok zarar veren kendileri olduğu halde,zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkabilen,utanmadan konuşabilen pişkin,yüzsüz,arsız kişilerin çokluğu.(Adam ve adamın desteklediği oluşum fetöyle işbirliği yapıyor örneğin,sonra öküz ölüyor,ortaklık bozuluyor.Sonra fetöyle işbirliği yapan,yapanları destekleyen tip,beslediği yılan kendilerine dişlerini gösterince,zehrini akıtmaya çalışınca oradan gelip,bize neden destek olmuyorsunuz,ülkenizin yanında yer alın,hainler diyebiliyor.Ula hödük,ula düdük,fetöyle işbirliği yapan,fetöyü besleyip,büyüten,fetönün yapılanmasına,yerleşmesine göz yuman sensin,yılanı besleyip büyüten,ortalığa salan,çıbanın başı sensin,bir de utanmadan destek isteyip,sana destek vermeyenleri,hain ilan ediyorsun.Senden,senin desteklediklerinden daha hain kim var şu ülkede.Sayıca çok olduğunuz,gücü,yönetimi bulundurduğunuz için kendinizi yurtsever olarak mı görüyorsunuz,utanmazlar,arsızlar,pişkinler.Eylemleriniz,uygulamalarınız. tam tersini,sizin hain olduğunuzu,hainlik konusunda kimsenin elinize su dökemeyeceğini gösteriyor.)

Arsız,pişkin,yüzsüz hainler,kelle sayılarıyla gücü,yönetimi ele geçirip,egemen olurlarsa ülkeyi çökertip,yıkarlar.

Biz bugün buna tanıklık ediyoruz.

Ne yazık ki,bu ülke adına en ufak bir umut ışığı bile yok.

Bu yoruma katılmamak mümkün değil. Ancak çözümüne değinmemiş Buzul..Evet. Çözüm var.. Ben iki cümle ile çözüme değinmek istiyorum.

Umut ışığı Türkiye'nin bilim ve teknolojide gerçekleştireceği ilerlemedir. Ben başka kurtuluş göremiyorum.

Sitelerde Paylaş

Der Spiegel'İn "Brennpunkt Der Turkei" sayısını okuyordum. Uzmanlardan biri "Feto" konusunda "tamamen olanaksız, uzaktan yakından alakası olsa Türk hükümetinin elinde sayısız kanıt olurdu" diyor.

Ama kimin yaptığını da kimse bilmiyor.

Ben kendi kendine yaptı diyorum.

Sitelerde Paylaş

MHP'den yeni darbe girişimi açıklaması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, FETÖ'nün uyuyan hücrelerinin bahar aylarında darbe teşebbüsünde bulunacağı söylentilerinin olduğunu belirterek, "Rüzgâr eken fırtına biçmeye razı olmalıdır" dedi.

34.jpg

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, seçim bölgesi Bursa'da, partisinin il teşkilatında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükataman, 15 Temmuz başarısız darbe girişimini değerlendirdi.

Milli varlık ve güvenliği tehdit edenlere karşı aynı safta mücadele halinde olduklarını, konu vatansa, siyasetin ikinci planda kaldığını belinten Büyükataman, "Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün yaşaması, huzur ve iç barış ortamının tesisi için ne gerekiyorsa yapmaya dünden hazırdır" ifadelerini kullandı.

"Diyorlar ki bahar aylarında yeni bir darbe teşebbüsü olacakmış. FETÖ’nün vazgeçmemiş, uyuyan hücreleri bir kez daha silaha sarılacakmış" diyen Büyükataman, "Bu iddia sahiplerinin kriz ve kaos rüzgarı estirmesi, karamsarlık ve korku aşılaması kesinlikle art niyetliliktir. Kim Türkiye’nin aleyhine bir darbe hazırlığı yapıyorsa, bedelini ödemeyi de peşin peşin kabullenmelidir. Rüzgâr eken fırtına biçmeye razı olmalıdır” diye konuştu.

Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin cuma Bursa'ya gelip, saat 14.00'de Gökdere Meydanı'nda yapılacak mitingde partililerle bir araya geleceğini söyledi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/704692/MHP_den_yeni_darbe_girisimi_aciklamasi.html#

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, cumhuriyetcilik said:

MHP'den yeni darbe girişimi açıklaması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, FETÖ'nün uyuyan hücrelerinin bahar aylarında darbe teşebbüsünde bulunacağı söylentilerinin olduğunu belirterek, "Rüzgâr eken fırtına biçmeye razı olmalıdır" dedi.

34.jpg

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, seçim bölgesi Bursa'da, partisinin il teşkilatında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükataman, 15 Temmuz başarısız darbe girişimini değerlendirdi.

Milli varlık ve güvenliği tehdit edenlere karşı aynı safta mücadele halinde olduklarını, konu vatansa, siyasetin ikinci planda kaldığını belinten Büyükataman, "Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün yaşaması, huzur ve iç barış ortamının tesisi için ne gerekiyorsa yapmaya dünden hazırdır" ifadelerini kullandı.

"Diyorlar ki bahar aylarında yeni bir darbe teşebbüsü olacakmış. FETÖ’nün vazgeçmemiş, uyuyan hücreleri bir kez daha silaha sarılacakmış" diyen Büyükataman, "Bu iddia sahiplerinin kriz ve kaos rüzgarı estirmesi, karamsarlık ve korku aşılaması kesinlikle art niyetliliktir. Kim Türkiye’nin aleyhine bir darbe hazırlığı yapıyorsa, bedelini ödemeyi de peşin peşin kabullenmelidir. Rüzgâr eken fırtına biçmeye razı olmalıdır” diye konuştu.

Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin cuma Bursa'ya gelip, saat 14.00'de Gökdere Meydanı'nda yapılacak mitingde partililerle bir araya geleceğini söyledi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/704692/MHP_den_yeni_darbe_girisimi_aciklamasi.html#

Yalan dolan. Referandum icin kararsizlari etkilemek amaciyla yapilan capsiz, siyaset fukaraligi hareketler.

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Kuranınizinde yazdı:

Türkiyede bir darbe olursa 1960 da ki gibi olmalı. 1960 anayasası gerçekten güzeldi.

39 subay darbeyi gerceklestirmisti o dönemde. Ozamanlari bide kimse disariya cikmiyordu ve darbe gerceklestirmek cok daha kolaydi. Fethullahci takkiyecileri doldurdular ordumuza emniyetimize yargimiza.  Darbe olsa bi bakarsan muhterem Fethullah Gulen hazreti efendileri Turkiye'yi ele gecirmis.

Sitelerde Paylaş

Darbenin arkasında Fethullah Gülen'in bulunduğuna dair kanıt da görmediklerini kaydeden Kahl, "Türkiye, çeşitli seviyelerde bizi buna ikna etmeye çalıştı, anca henüz bunu başarabilmiş değil" dedi.

BND şefi ayrıca, Fethullah Gülen cemaatinin "dini ve seküler eğitim için çalışan sivil bir cemaat" olarak nitelendirdi.

TVde Tayyibe bu soruldu.

Tatmin edici bir cevap veremedi, sözü Almanyada camilere gamalı haç çizildiğine getirdi.

Ben de aylar önce yazmıştım, kafamdaki en büyük soru: Tayyip nasıl ilk andan itibaren fetönün darbe yaptığını anladı???

Ya önceden haberi vardı.

Ya da ilk önce onları yok etmek için hedef gösterdi.

diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Darbeyi kimin yaptğı tam olarak belli değil.

Asıl önemli olan şey ise;Darbe oldu diye bundan bir mağduriyet yaratmak.İnsanları tankların önüne atmaktır.

Gerçekten darbenin hedefinde yönetim olsaydı Tayyişko korkudan altına ederdi.Onun yerine o kadar rahattı ki, sanki her şeyden 

haberdar gibiydi.Köprüde insanlar askerlerin üzerine yürümek istedi sizce herhangi bir kolluk kuvveti böyle bir şeye izin verir mi?

Basit kavgalarda bile polis,asker insanları etraftan uzaklaştırıyor iken ,insanları özellikle askerlerin üzerine attılar.

Askerlerin can korkusuyla insanlara dahi saldıracağı tahmin edilebilir iken kasti olarak insanlar onlara öldürtüldü.

Ya o esnada askerler insanları öldürüp yönetime saldırmak için tam güç ilerleseydi?

Bu darbenin tamamen tayyibin konrolünde olduğu ortada idi.

Sitelerde Paylaş

“15 Temmuz’a kadar TSK bir defa ‘FETÖ’ demedi”

FETÖ terör örgütünün hava kuvvetleri içindeki yapılanmasıyla ilgili iddianamede “2013-2016 arasında eğitim alan F-16 pilotlarının tamamına yakını FETÖ’cü” denilmesi, Medya Kritik programında konuşuldu. Gazeteci Yazar Cem Küçük, “15 Temmuz’a kadar TSK bir kere bile FETÖ demedi. Ben bunları 2015’in Kasım’ında söyledim. O zaman deli diyenler çıktı. Şimdi kim haklıymış görsünler” dedi.

-15-temmuz-a-kadar-tsk-bir-defa-feto-dem

Tek bile kalsa bildiğini söylemeye devam edeceğini belirten Cem Küçük, “O zamanlar tehdidi tam algılayamadılar. Ben FETÖ’cü F-16 pilotu oranını yüzde 70 demiştim. İnsaflı insanlarmışız. Şimdi iddianame çıktı ve ‘Tamamına yakını FETÖ’cü’ dendi. Kim haklı çıktı şimdi” dedi. Bu konuyu yazdıktan sonra haksızlıklara uğradığını belirten Küçük, “15 Temmuz’a kadar TSK bir defa bile FETÖ demedi. Bir kere ‘Paralel yapı’ sözünü ağzına almadı” diye konuştu.

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur, Cem Küçük’ün bu konunun üzerine gittiğini ve işinden, ekmeğinden olduğunu söyledi. Türk Hava Kuvvetleri’nde 2013, 2016 arasında eğitim alan F-16 pilotlarının tamamına yakın olmasına şaşırdığını belirten Uğur, “Olağanüstü korkunç ve ürpertici bir durum” dedi.

http://www.tgrthaber.com.tr/medya/-15-temmuza-kadar-tsk-bir-defa-feto-demedi--170728

Sitelerde Paylaş

http://haber.sol.org.tr/dunya/ingiltere-parlamentosundan-15-temmuz-raporu-cemaat-kanitlari-zayif-190365

İngiltere parlamentosunun Dış İlişkiler Komitesi (FCO), Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimi hakkında bir rapor yayımladı.

Raporda, Gülen'in bazı takipçilerinin darbeye katıldığı, ancak Cemaat'in bir bütün olarak girişimn arkasında durduğuna ilişkin kanıtların zayıf olduğu kanaatine varıldı.

FCO raporuna göre tek tek cemaatçilerin hükümeti devirme girişimine katılımları "çoğunlukla anekdot niteliğinde ya da ikinci dereceden, bazen itiraflara ya da muhbirlere dayanan kanıtlar" ile belgeleniyor.

Rapora göre bu tip kanıtlar, hareketin bütünü ve liderliği ile olan ilişkileri bakımından "yetersiz."

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, malta erigi yazdı:

http://haber.sol.org.tr/dunya/ingiltere-parlamentosundan-15-temmuz-raporu-cemaat-kanitlari-zayif-190365

İngiltere parlamentosunun Dış İlişkiler Komitesi (FCO), Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimi hakkında bir rapor yayımladı.

Raporda, Gülen'in bazı takipçilerinin darbeye katıldığı, ancak Cemaat'in bir bütün olarak girişimn arkasında durduğuna ilişkin kanıtların zayıf olduğu kanaatine varıldı.

FCO raporuna göre tek tek cemaatçilerin hükümeti devirme girişimine katılımları "çoğunlukla anekdot niteliğinde ya da ikinci dereceden, bazen itiraflara ya da muhbirlere dayanan kanıtlar" ile belgeleniyor.

Rapora göre bu tip kanıtlar, hareketin bütünü ve liderliği ile olan ilişkileri bakımından "yetersiz."

Cemaatçiler normalde 15-20 yılla yargılanırlardı.Ama Tayyiş bunu manipüle etti.İnsanlar üzerlerine attı.Buda cinayet işlenmesine neden oldu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...