Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

Esas sorun bu işte;Birisi bir suç işeyince geçmişte yapılan hatalar,işenen suçlar,faili mechuller,hırsızlıklar

hepsi ama hepsi yaşanan bir olayla,kurtarılmaya,çalışılıyor.Cemaatçiler tespit edilip hapse atılamaz mıydı?

Aralarından bazıları ile anlaşılıp deşifre edilemezler miydi?

Ne gerek vardı bu kadar ölüme?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İNGİLTERENİN RAPORU

Rapora göre Gülencilerin darbenin sorumlusu olduklarına dair deliller sağlam temellere sahip değil ve daha ziyade sözlü ifadeler ve itiraflara dayanıyor. Ancak bu ifadelerin baskı ve işkence altında alınmış olmaları da olası görülüyor, bir diğer ispat olarak kabul edilen ifadenin ise Teğmen Albay levent Türkkan tarafından Hulusi Akar'a yapıldığı iddia edilen sözlü itiraf olduğu söylenmiş.

Tutuklu askerlerin ifadelerinin raporu hazırlayan İngiliz Parlamentosu üyeleri için kuşkulu hale getiren unsur ise, başta Türkkan olmak üzere tutuklu askerlere gözaltı sürecinde Türk güvenlik güçleri tarafından işkence uygulandığına dair güçlü deliller bulunması, kısacası hükümetin ve güvenlik güçlerinin darbecilere karşı acımasız ve şiddet dolu yaklaşımları, darbenin arkasındaki asıl gücün kaynağına dair yapılan itirafları büyük ölçüde geçersiz hale getirmiş bulunmakta.

Aylarca süren sorgulamalara rağmen darbenin nerede ve nasıl planlandığına ve koordine edildiğine dair ortada ikna edici bir kanıt bulunmadığı da raporda belirtilmiş.

Rapora göre, darbenin arkasındaki ismin Fethullah Gülen olduğuna dair yegane bağlantı Hulusi Akar'ın o gece telefonda Gülen'le görüştürülmek istenmiş olduğuna dair ifadesi. Raporun bir diğer çarpıcı kısmı da bu konuyla alakalı, çünkü darbecilerin Akar'a ''bak biz Gülenciyiz, istersen seni telefonda Gülen'le görüştürürüz'' türevi sözler etmesi ihtimalinin dahi son derece“aptalca” olduğu ve akla yatkın bir iddia gibi görünmediği söyleniyor. Bunu yaptığı söylenen kişinin fena şekilde dövülmüş olduğunun görülmesi ise İngilizlerin gözünde iddiayı daha da kuşkulu hale getiriyor.

Daha geniş bilgi ODATVde.

Sitelerde Paylaş
On 26.7.2016 at 00:13, poiuz said:

Subaylarin işkence gördūğū belli.

Ìşkence altında verilen ifade geçersiz olmuyor mu?

Benim gibi cahilin biri bu işkencelerin problem olacağını görebiliyor da, bakan olan eğitimli insanlar bunu göremiyor mu?

Bilerek mi yapıyorlar?

Başka bir planları mı var?

Ben anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Sürekli batıyı referans gösteriyorsunuz. Yerli kaynaklar AKP melaneti ile kirletilmiş olduğu için, batıya daha fazla güveniyorsunuz. Bu bir yere kadar anlaşılabilir bir davranıştır. Oysa batı Türkiye'yi meraklı bir gözlemci, adil bir hakem gibi gözleyip objektif yorumlar mı yapıyor gerçekten? Alman istihbarat yetkilisi, İngiliz Parlamentosu falan. Bunlar sadece ve sadece gerçeği mi ortaya çıkarmaya çalışıyor? Yersen çok faydalı tabii.

Almanya ve İngiltere, halihazırda Ortadoğu'da süren çatışmaların birer tarafıdır! Objektif bir gözlemci falan değil, varolan savaşın bir tarafı olarak konuşuyorlar. 15 Temmuz darbesi Ortadoğu'da süren çatışmaların bir perdesidir. Irak konusunda, Libya konusunda, Suriye konusunda söyledikleri, anlattıkları hikayeler ne kadar doğru ise, 15 Temmuz ile ilgili söyledikleri de o kadar doğrudur. 

Ben çok açık görüşümü söyleyim, batılılara kesinlikle güvenmiyorum. Kendi menfaatleri için ne uygunsa onu söylüyorlar. Ve evet, çok açık ki 15 Temmuz başarılı olamadığı için çok üzgünler! Balyoz ve Ergenekon'da, izi bile bulunamayan darbenin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorlardı, şimdi ise açık darbecilere sığınma hakkı veriyor ve darbeyi önemsizleştirmek için kaba dezenformasyon yapıyorlar.

Darbeyi kesinlikle Fethullahçı casusluk örgütü yaptı. TRT'den yaptıkları duyuruda Türkiye'yi federasyon yapmak istediklerini ifade ettiler. Bunu başarabilmeleri için Türkiye'yi bir savaşa sokmaları gerekiyordu. Bu savaş İran ile olacaktı! Nitekim İran yetkilileri sabaha kadar Türkiye ile irtibatta bulunup darbeyi yenme konusunda hükümete destek vermiştir. Darbe uluslararası bir müdahale idi, uluslararası bir karşı harekat ile yenilmiştir! Darbecilerin konseyinin ismi Yurtta Sulh'dur. Peki dünyada sulh niçin yok? Çünkü İran ile savaşacaklardı. Bunun şifresi de budur.

On 25 Mar 2017 at 18:20, poiuz yazdı:

Benim gibi cahilin biri bu işkencelerin problem olacağını görebiliyor da, bakan olan eğitimli insanlar bunu göremiyor mu?

Bilerek mi yapıyorlar?

Başka bir planları mı var?

Ben anlayamıyorum.

İşkenceye inanmıyorum. Darbe gecesi ciddi boğuşmalar ve çatışmalar oldu. Ağzı yüzü dağılmış itoğlu itler, o boğuşmalar esnasında, öldürmek istedikleri insanlar tarafından dövülmüştü. Normaldir. Az bile yapmışlar.

O görüntüler kaçak bulunan ve tekrar girişimde bulunmaya niyetli olanları caydırmak ya da kızdırarak deşifre olmalarını sağlamak amacı ile yayınlandı. Batı darbenin bir tarafı idi. Darbecilere nasıl davranılırsa davranılsın, onların bu konudaki tavır ve söylemlerinde bir değişiklik olmazdı zaten.

Sitelerde Paylaş

15Temmuz darbesini Abd, Feto, Tayyip üçü birlikte yaptı.

Aslında darbe de değildi bizzat üçlü bir projeydi ve üçü de kazandı.

Kapitalizm işi biteni bir şekilde çöpe atar, Feto örgütü altmış yıllık Türkiye Cumhuriyetini yıkma görevini yerine getirmişti, artık bu örgütün dağılması gerekiyordu, aynı zamanda Tayyibin de bu üçlü şovdan kârlı çıkması gerekiyordu, çünkü Cumhuriyeti yıkmak ve ılımlı islam projesini sürdürmesi için bu gerekliydi. Abd ise yüz yıllık Cumhuriyeti bitirme projesinin son aşamasına gelmenin keyfini sürdü, böylece üçlü şov başarıya ulaştı.

Hacı'nın iddiaları ortalığı karıştırmak, Türkleri rencide etmek, Atatürk'ü değersizleştirmekle bu üçlünün dolaylı yardımcı görevini yapıyor...

Sitelerde Paylaş

Darbenin kim veya kimler tarafından yapıldığını şuan kesin olarak bilmiyoruz. Belki gelecekte bunu öğrenme şansına erişeceğiz. Fakat esas olan şudur ki, RTE darbe gecesi silahsız halkı silahlı -üstelik ağır silahlı- askeri bir grubun önüne sürmüştür. Bu insanlık suçudur. Ölümlerden sorumludur. İleride yargılanacağına inanıyor, ve bunun olmasını umuyorum.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Tabula Rasa said:

Sürekli batıyı referans gösteriyorsunuz. Yerli kaynaklar AKP melaneti ile kirletilmiş olduğu için, batıya daha fazla güveniyorsunuz. Bu bir yere kadar anlaşılabilir bir davranıştır. Oysa batı Türkiye'yi meraklı bir gözlemci, adil bir hakem gibi gözleyip objektif yorumlar mı yapıyor gerçekten? Alman istihbarat yetkilisi, İngiliz Parlamentosu falan. Bunlar sadece ve sadece gerçeği mi ortaya çıkarmaya çalışıyor? Yersen çok faydalı tabii.

Almanya ve İngiltere, halihazırda Ortadoğu'da süren çatışmaların birer tarafıdır! Objektif bir gözlemci falan değil, varolan savaşın bir tarafı olarak konuşuyorlar. 15 Temmuz darbesi Ortadoğu'da süren çatışmaların bir perdesidir. Irak konusunda, Libya konusunda, Suriye konusunda söyledikleri, anlattıkları hikayeler ne kadar doğru ise, 15 Temmuz ile ilgili söyledikleri de o kadar doğrudur. 

Ben çok açık görüşümü söyleyim, batılılara kesinlikle güvenmiyorum. Kendi menfaatleri için ne uygunsa onu söylüyorlar. Ve evet, çok açık ki 15 Temmuz başarılı olamadığı için çok üzgünler! Balyoz ve Ergenekon'da, izi bile bulunamayan darbenin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorlardı, şimdi ise açık darbecilere sığınma hakkı veriyor ve darbeyi önemsizleştirmek için kaba dezenformasyon yapıyorlar.

Darbeyi kesinlikle Fethullahçı casusluk örgütü yaptı. TRT'den yaptıkları duyuruda Türkiye'yi federasyon yapmak istediklerini ifade ettiler. Bunu başarabilmeleri için Türkiye'yi bir savaşa sokmaları gerekiyordu. Bu savaş İran ile olacaktı! Nitekim İran yetkilileri sabaha kadar Türkiye ile irtibatta bulunup darbeyi yenme konusunda hükümete destek vermiştir. Darbe uluslararası bir müdahale idi, uluslararası bir karşı harekat ile yenilmiştir! Darbecilerin konseyinin ismi Yurtta Sulh'dur. Peki dünyada sulh niçin yok? Çünkü İran ile savaşacaklardı. Bunun şifresi de budur.

Tutuklanma sırası kendilerine gelecek olanlar, alacele bir darbe denedi" diyor Almanlar.

Onlar(Batı) yalan söylüyor da bizimkiler çok mu doğru konuşuyor?

AKP neyi gizliyor?

Onlar Türkiyeyi bölmek istiyor da Tayyip ne istiyor?

"Sizin istediğinizi ben yapayım, bana da payımı verin" diyor!

Eski Türkiye, Fetullahı zaten sevmiyor. Bu Tayyibin kişisel kavgası. Beraber ıslandılar o yollarda. Darbe başarılı olmuş olmamış önemli değil çünkü sonuç aynı.  İkisi de aynı yere çalışıyor.
Fetullaha yatırım yapan Batı, Tayyibe "ikinci bir ödeme" yapmak istemiyor. Tayyip de Fetullahı (önemli bir rakibi) yok etmek istiyor. Ve prestij elde edecek.

Referandumdan "evet" çıksın, Tayyip kapı kapı Türkiyeyi pazarlamaya çıkacak. Rusya, ABD, AB.

Savaş? Zaten savaşın içindeyiz. Soru: Bakalım savaşa ne kadar batacağız? 

Eski Türkiyenin elinde ne kaldı? Sadece halk! 
"Hayır" diyebilirsek frene basmış oluruz ama arabayı devrilmeden durdurabilirmiyiz orasını bilmiyorum

İşkenceye inanmıyorum. Darbe gecesi ciddi boğuşmalar ve çatışmalar oldu. Ağzı yüzü dağılmış itoğlu itler, o boğuşmalar esnasında, öldürmek istedikleri insanlar tarafından dövülmüştü. Normaldir. Az bile yapmışlar.

O görüntüler kaçak bulunan ve tekrar girişimde bulunmaya niyetli olanları caydırmak ya da kızdırarak deşifre olmalarını sağlamak amacı ile yayınlandı. Batı darbenin bir tarafı idi. Darbecilere nasıl davranılırsa davranılsın, onların bu konudaki tavır ve söylemlerinde bir değişiklik olmazdı zaten.

Yılbaşı saldırısını yapan adam gibi. Fotografların gördük. Adamları dövüp sonra "dövmesekde böyle ifade vereceklerdi" "az bile yaptık" demek çok saçma. Türkiyenin elini zayıflatıyor. İnsani açıdan da doğru değil.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Darbeyi fethullahın tek başına yaptığını iddia eden geri zekalıdır !!!

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, seremın yazdı:

Darbeyi fethullahın tek başına yaptığını iddia eden geri zekalıdır !!!

Sakin ol şampiyon!

Fethullah bütün dünyada okullar açtı. O okulları tek başına açtığına inanan kişi, nasıl bir zekaya sahip sence? Fethullah milyarlarca dolar ile ölçülen bir sermaye gücünün üzerinde oturuyor. Tek başına mı yaptı o işi?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, poiuz yazdı:

Son söylediğimde kararlıyım. Darbe sabahı öldürülen askerler diye fotoğraflar yayınlandı. Fotoğrafların başka yerlerde çekildiği daha sonra anlaşıldı. Darbe yenildiği andan itibaren bir karşı psikolojik harekat uygulanacağı o olaydan itibaren belliydi. Darbecileri dövmüşler, yazık olmuş keşke skseydiler! Türk güvenliği o darbeci dallamalara ne yapmış olursa olsunlar, batı basını aynı türküyü çalacaktı. Hayal görmenin alemi yok.

Tayyip Erdoğan Türkiye'yi bölmek istiyor mu? Bence konuyu anlamamışsınız. İslamcılar Türkiye'nin bölünmesini falan istemiyor. Onların derdi ulusal devlet. Ulusal devlet, birleştirici harç olarak laikliği kullanmak zorunda. Oysa onlar din esaslı devlet istiyorlar. Laikliği ve milli kimliği tahrif ediyorlar ama devletin bölünmesini değil, tam aksine büyümesini istiyorlar. Ha, kısmen federasyon benzeri uygulamalar olabilir ama Libya modeli bir bölünme isteyemezler. Teorilerine aykırı.

Şu an savaşta değiliz. Ordumuz Suriye'de ama Suriye devleti ile savaşmıyoruz. Bir devlet ile savaşmak ile Suriye'de terörist kovalamak kesinlikle aynı şey değildir. İran-Irak savaşından sonra İran'da 15 yaş üzeri erkek kalmamıştı! Türkiye ile İran'ı, İran-Irak benzeri bir savaşa sokmayı o kadar arzuluyorlar ki. Dertleri bu. Darbe başarılı olsaydı, bu hayalleri gerçekleşecekti.

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, Tabula Rasa said:

Son söylediğimde kararlıyım. Darbe sabahı öldürülen askerler diye fotoğraflar yayınlandı. Fotoğrafların başka yerlerde çekildiği daha sonra anlaşıldı. Darbe yenildiği andan itibaren bir karşı psikolojik harekat uygulanacağı o olaydan itibaren belliydi. Darbecileri dövmüşler, yazık olmuş keşke skseydiler! Türk güvenliği o darbeci dallamalara ne yapmış olursa olsunlar, batı basını aynı türküyü çalacaktı. Hayal görmenin alemi yok.

Tayyip Erdoğan Türkiye'yi bölmek istiyor mu? Bence konuyu anlamamışsınız. İslamcılar Türkiye'nin bölünmesini falan istemiyor. Onların derdi ulusal devlet. Ulusal devlet, birleştirici harç olarak laikliği kullanmak zorunda. Oysa onlar din esaslı devlet istiyorlar. Laikliği ve milli kimliği tahrif ediyorlar ama devletin bölünmesini değil, tam aksine büyümesini istiyorlar. Ha, kısmen federasyon benzeri uygulamalar olabilir ama Libya modeli bir bölünme isteyemezler. Teorilerine aykırı.

Şu an savaşta değiliz. Ordumuz Suriye'de ama Suriye devleti ile savaşmıyoruz. Bir devlet ile savaşmak ile Suriye'de terörist kovalamak kesinlikle aynı şey değildir. İran-Irak savaşından sonra İran'da 15 yaş üzeri erkek kalmamıştı! Türkiye ile İran'ı, İran-Irak benzeri bir savaşa sokmayı o kadar arzuluyorlar ki. Dertleri bu. Darbe başarılı olsaydı, bu hayalleri gerçekleşecekti.

İslamcıların Türkiyeyi bölmek gibi bir derdi yok evet. İslamcılar Türkiye de eyalet veya federasyon tarzı yapılara da izin vermezler. Eyalet sistemini türkiye ve türk milleti benimsemez. 

Ordumuz şuanda Suriye ordusu ile savaşa girmemiş bulunuyor ama Türkiyenin desteklediği öso ve ona bağlı aşiretler Esad/İran/Rusya/Pydye karşı savaşmak için Urfa da toplantı yaptılar. Türkiyenin şuan militan eğittiği ve orada sünni bir blok oluşturmaya çalıştığı söyleniyor. Böyle birşey sadece suriyenin bölünmesini hızlandırır ve Rejim ile ciddi bir çatışmayı kesin olarak başlatır. 

Körfez ülkeleri başta olmak üzere İsrailin Türkiyeyi İran ile savaştırmak istediği doğrudur. Böyle bir ihtimal zayıf değil aksine çok güçlüdür. Kimse bu ihtimali es geçmemeli. Abdli bir istihbarat çalışanıyla konuşmuştum. Yakın zamanda coğrafyanın en güçlü iki müslüman ülkesi savaşıcak ikisinide israilin güvenliği ve yayılmacılığı için biz yapıyoruz dedi. 

Sitelerde Paylaş

@Tabula Rasa

Ben Tayyibe senin kadar güvenmiyorum. Yine kandırlıyor/kandırılacak.

Tayyibin de islam devletini millete kabul ettirebilmesi için bir savaşa ihtiyacı var.
Güneye açılmayı planlıyordu. Kapattılar.

Yine de
Savaşın güneyde patlak vereceğini düşünüyorum. Belki düşmanımız İran olabilir. Ne de olsa mezhepler savaşında aktif rol alıyoruz, "islam ordumuz" bile var.

Belki de Tayyibin aklına Türklük/Türkiye/Vatan gelir ve Kürtlere (batıya) karşı savaşırız. (Bahçeli bunun için var sanırım.)

Artık referandumdan sonra dış devletlerle pazarlıklardan ne çıkarsa ona göre pozisyon belirliyecek. (Darbe başarılı olsaydı safımız belliydi.)

Son kozlar oynanıyor sonra sıra icraata gelecek.  Tayyip ordumuza çok güveniyor(du) ama orduyu kendi eliyle ve batının Fetullahıyla zayıflattı. Batı da muslukları ağır ağır kısmaya başladı (ambargo).

CHPnin rolü? Ülkeyi fabrika ayarlarına döndürmek.

Bir felaketi sadece "hayır" durdurabilir.
60% hayır, 40% evet.
Ve arkasından Suriyeden çıkmamız için (eylemlerle) baskı kurmak. İşleyen bir demokrasimiz olsa "Büyük Kürdistan" da korkmamız gerekmezdi. Olanlara bakıyor olurduk.

Bütün dünya, beceriksiz insanlar tarafından yönetildiğimizi biliyor.
Sadece siyasilerimiz değil, asker, polis, eğitim...vs. Her yerde oturdukları mevkiyi hak etmeyen insanlar var. Türkiye hiç bir zaman böyle zayıf olmamıştı ve elin oğlu bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyor. 
Tayyip ile sonumuz felaket, hangi yolu gidersek gidelim farketmiyor!

Yukardaki konuda yazdıkların tamam, düşüncelerine saygı duyuyorum.

Ama aşağıdaki konuda hatalısın diyorum.

Tutuklu adamları dövünce elinize ne geçiyor?

Elimizi zayıflatmaktan başka ne işe yarıyor?

Dövüyorsan bari yüzüne vurma, görülmesin.

Biraz akıllı ol.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@poiuz

Ben de Tayyip Erdoğan'a güvenmiyorum. İslamcıların ne dürüstlüklerine ne de zekasına güvenebiliriz. Kötü niyet ve aptallık çok tehlikeli bir karışım oluşturuyor.

Darbecilerin dövülmesinden ve o şekilde fotoğraf servis edilmesinden çok memnun değilim tabii ki. Özellikle ilk dakikalarda üniformalı halde fotoğraflar çıkmıştı. Dehşet uyandırıcı idi. Sonra o fotoğraflar yok edildi. Mesele şu ki, batının darbe ve Türkiye'ye yönelik tavrını bu fotoğraflar belirlemiyor. Onların bir planı ve bir bakış açısı var. Ağzımızla kuş tutsak bu değişmiyor. Söylemeye çalıştığım bu. 

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, malta erigi said:

Batinin sozunune tayyipin lafindan daha cok guveniyorum

Abartıyosun. Batı Türkiyenin yararına çalışmaz. Başkanlık sistemine de destek veriyorlar. Türkiyeye dolar desteği sağlayan Batıdır. O çok sevdiğin batı aslında tayyibi ayakta tutuyor. :D Tayyip tabancı lobilere bizim paramızdan milyar dolarlar aktarıyor. Ama bir zaman sonra paranında kendisini kurtaramayacağını anlamadı.

Ne kadar genelkurmay başkanıyla yüksek yargıçlarla beraber dolaşıp güç bende mesajı versede teneke diktatörün içi boş.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, malta erigi said:

Su soylediginin hic bir dayanagi yok. Suanda bati tumuyle gicik oluyor tayyipe ve aleni sekilde 'hayir'a destek veriyorlar. Gazetelerine turkce ilan verecek kadar hemde...

Bu aslında evete karşı bir yatırımdır. Batı seviciliğiniz yerin dibine batsın.Başkanlık sistemi şuanda batı israil ve körfez ülkeleri tarafından bal gibi destekleniyor. Türkiyeye dayatılan bu sistem onların her türlü işine geliyor. Batının demokrasi diye bir derdi yok anlayın bunu. Iraka bakın Libyaya bakın Suriyeye bakın işte sizin çok sevdiğiniz batı bu.

Sitelerde Paylaş
Just now, Kuranınizinde said:

Bu aslında evete karşı bir yatırımdır. Batı seviciliğiniz yerin dibine batsın.Başkanlık sistemi şuanda batı israil ve körfez ülkeleri tarafından bal gibi destekleniyor. Türkiyeye dayatılan bu sistem onların her türlü işine geliyor. Batının demokrasi diye bir derdi yok anlayın bunu. Iraka bakın Libyaya bakın Suriyeye bakın işte sizin çok sevdiğiniz batı bu.

Turkiye ne libyadir, ne irak. Sacma sapan bir cikaim bu "hayirndiy8rlar ama evet demek istiyorlar". Muneccim misin sen? Kafaniz hep komplo teorilerinde. Ortadogu ve avrupa arasinda 80 kusur milyonluk kocamqn ulkede bir diktator ister mi hic bati? Sacma paranoyalar bunlar.

Sitelerde Paylaş
On 19.03.2017 at 02:23, ekremaktaş yazdı:

ehehehah.

Yalnız şu AKPyi öyle bir ayarlamışlar ki, adamlar iktidara gelirken darbe yapacak GK başkanı bile bıraktırmamışlar resmen...

Hilmi Özkök, Büyükanıt, İlker Başbuğ, Işık Koşaner.... hiçbirinde darbe yapacak g*t yoktu bunların. Zaten Özkök bildiğin fetullahçıydı

İlker Başbuğ'un televizyonlarda "orduya harekat yapılıyor" diye şikayet edişlerini hatırladıkça utanıyorum.

Özkök darbe karşıtı bir adamdı.

Diğerleri isteseler elbette yapabilirlerdi,Büyükanıt özellikle,ancak uzun vadede etkileri ters teper diye düşünmüş olduklarından yapmadılar.

Büyük hata yaptılar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...