Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

12 saat önce, Laik Filozof yazdı:

Konu Kürdistan demesi değil,o konunun başlığı burası değil.

Evet,fetocularla ergenekoncular beraber demesi tuhaf,zıt kutup onlar birleşmezler hdp/mhp gibi bence bunu tutuklanmamak için diyordur yüksek ihtimal,yani feto değil kemalist işi tamamen dese darbe tutuklanırdı fetöcülükten.

Ben haci gibi tamamen kemalistlerin işin içinde olduğunu düşünüyorum onun varsayımına katılarak, tiyatro ihtimalini elemiş olmasam da,öyle bile olsa da olsa onların işin içinde olduğunu(kurban olarak tiyatroysa da)

Gerçekten anlayamıyorsun. Ben Kürt sorunundan falan bahsetmedim. Adamın safını sana göstermek, ne olduğunu anlatmak için kullandığı tanımlara değindim. 

Saçma sapan, saplantılı Atatürk ve Atatürkçü nefreti olan insanları referans almak veya onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışmak delilik diyorum. Getirmişsin garip garip adamları, "bakın bunlar da darbeyi Atatürkçü subaylar yaptı diyor" diyorsun. Bunlar zaten ne olduğu belli insanlar diyorum ben de. Fethullah'ı savunup kollar bunlar, yıllardır da aynı şeyi yapar dururlar. O yüzden onları kimsenin iplediği filan yok, sana da aynısını yapmanı tavsiye ederim. Aksi durumda saçmalar durursun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

13 saat önce, Bingel yazdı:

Sen kafayi YAS olayina takmissin. Bazi Erdogan yanli ust duzey komutanlar ve bazi Perincek yanli ust duzey komutanlari , Perincek ve Erdoganin emri ile bazi cevreleri ayaklandirdi darbe olacak diye. Sonra bu darbeye inanan cevreler tanklar ile sokaklara ciktiktan sonra karargah komutanlari tek tek canli yayina cikip biz bu iste yokuz dediler. Ve o sokaga cikan askerler tuzaga atilmis oldu. Hulusi ve geri kalan en ust komutanlar isbirlikci cikti. Erdogana kumpas kurmakta destek oldular.

Cunku bu eylemden emniyet ve mit ve hukumet önceden haberdardi. Önceden tezgahlanmis ve planlanmis olan bir darbe girisimidir bu. Planlayicilarida hukumet , MIT , karargah komutanlari , Erdogan ve Perincek yanli subaylar ve generaller. Sonuc olarakta Erdogan bu sekilde tüm gucu ele aldi. Ayni zamanda Perincegin istegi gerceklesti ve NATOcu kemalistler ordudan tasviye edildi ve bazi Perincekci askerler mevkileri yukseltildi.

Ergenekon ve Balyoz davalarindan sonra gelmis gecmis en buyuk kumpas 15 temmuz kumpasidir.

Evet dediklerimle senin dediklerin çelişmiyor,seninki de yabana atılacak iddiaa değil,Fuat Avni de Avrasya'ya çevirmek için demişti,15 Temmuz'dan sonraki  bazı Tweetlerinde;

2 saat önce, ateistfikir yazdı:

Fetöcülerin yerini tayyipçiler doldurucak desene. Tayyipçi bir genelkurmay başkanımız olacak. Hakimler savcılardan sonra tayyipçi generaller.. Hayali bile kötü..

Sadece fetöcüler olsa iyi..Yandaş olmayan herkes,Emin Çölaşan'ın 19 Temmuz'da dediği gibi;

Şimdi devletin her kademesinde tasfiyeler yapılıyor.

Hiç kuşkum yok, tasfiyeye tabi tutulanların büyük bölümü cemaatçi falan değil, AKP'den yana olmadığı bilinen kimseler.

http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/emin-colasan/dikkat-2-1320930/

tarihinde Laik Filozof tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fetullah Gulen 16 temmuz;dan beri soyluyor bu isi bizzat Tayyip Erdogan planladi ve uygullatti. Ergenekon ve Balyoz;dan sonra ki yeni tasviye girisimi 15 temmuz;dur. Ergenekon , balyoz ve 15 temmuz girisimlerin planlayicilari ve uygulayicilari ayni kisilerdir.

15 temmuz;dan once durmadan cemaat darbe yapacak diyen medya ortada.

Tayyip medyasina emir verdi ve ;cemaat darbe yapacak; sozcukleri durmadan yayilmaya basladi. Sistematik bir sekilde. 15 temmuz ;kendi kendine darbenin;/self-coup zemini bu sekilde hazirlandi:

Sen her okuduğuna inanıyorsan salağın birisin.. Kafasını kullanmayanlarla işim yok benim...

Tayyip Gülen yaptı diyor... Tayyip'e inanıyorsun.

Gülen Tayyip yaptı diyor... Gülen'e inanıyorsun.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, haci yazdı:

Fetullah Gulen 16 temmuz;dan beri soyluyor bu isi bizzat Tayyip Erdogan planladi ve uygullatti. Ergenekon ve Balyoz;dan sonra ki yeni tasviye girisimi 15 temmuz;dur. Ergenekon , balyoz ve 15 temmuz girisimlerin planlayicilari ve uygulayicilari ayni kisilerdir.

15 temmuz;dan once durmadan cemaat darbe yapacak diyen medya ortada.

Tayyip medyasina emir verdi ve ;cemaat darbe yapacak; sozcukleri durmadan yayilmaya basladi. Sistematik bir sekilde. 15 temmuz ;kendi kendine darbenin;/self-coup zemini bu sekilde hazirlandi:

Sen her okuduğuna inanıyorsan salağın birisin.. Kafasını kullanmayanlarla işim yok benim...

Tayyip Gülen yaptı diyor... Tayyip'e inanıyorsun.

Gülen Tayyip yaptı diyor... Gülen'e inanıyorsun.

Parlementoyuda Erdogan C4 bombasi ile patlatti. Bazi vekiller parlementoya girdi canli yayina katildi guya biz direniz gibi sozler atiyorlardi. Hepsi biliyordu ki binaya C4 bombasi yerlestirilmisti ve tiyatro tam olsun diye canli yayina katildilar. Parlementoya hic bir zaman füze atilmadi. Evet bu gercektir ve senle iddaasinada girerim.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Bingel yazdı:

Parlementoyuda Erdogan C4 bombasi ile patlatti. Bazi vekiller parlementoya girdi canli yayina katildi guya biz direniz gibi sozler atiyorlardi. Hepsi biliyordu ki binaya C4 bombasi yerlestirilmisti ve tiyatro tam olsun diye canli yayina katildilar. Parlementoya hic bir zaman füze atilmadi. Evet bu gercektir ve senle iddaasinada girerim.

Sen kafayı yemişsin... Geride akıl kalmamış...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, haci yazdı:

Sen kafayı yemişsin... Geride akıl kalmamış...

bombaa1.png

1. Havadan yere atilan fuzelerde ''fragmantation damage'' diye birsey var. Bu ''bomb fragmantation''lerden parlementoya ziyaret eden politikacilara hediye ediliyordu hatira olsun diye. Sadece sorun , patlayan bölgede duvarlarda ''fragmantation damage'' yok.

2. Eger havadan fuze atildiysa , ki soylenen o... ozaman en az 2 tane delik olmasi lazim. 1 tanesi catida bir tanede zeminde. Savas basligin verdigi zarar nerde? Ben iki delik gormuyorum.

3. Gorunenlere gore o iki direklerin tam ortasinda bir bomba patlamis(C4). Patlama hasari var sadece ''fragmentation damage'' hic yok. Havadan atilan bir bomba icin oldukca alisilmadik bir sey. Oraya bi C4 bombasi mi yerlestirdiler?

4. Patlama noktanin hemen yaninda ki tavanda fragmantation yok. O iki direkler egildigini goruyoruz , buna sebeb olan nedir? Eger cati'nin agirligi buna sebeb verdiyse catinin kendiside egilmis olmasi gerekiyordu.

Sitelerde Paylaş

Düz bombalarda fragmantation olmaz. Sirf patlar C4 gibi. Missile warhead dedigin an hemen fragmantation damagede ortaya cikar. Cok keskin olan parcalar , patladigi an inanilmaz hizla etrafa yayilir.

Fragmantation damage örnegi , nedense parlementoda ki patlama noktasinda hic boyle bir hasar yok:

KZDQHaV.jpg

tarihinde Bingel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bekir Bozdag patlama olmadan önce patlama olacagini biliyor. Kendini iyi tutuyor yoksa yere duser falan. Bekir Bozdag tiyatro puanina 10 uzerinden 2 veriyorum cunku tiyatro oynadigini cok aciktan belirtiyor. Herif daha bomba patlamadan once kendini saglama almis:

patla1.png

Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Bingel yazdı:

Düz bombalarda fragmantation olmaz. Sirf patlar C4 gibi. Missile warhead dedigin an hemen fragmantation damagede ortaya cikar. Cok keskin olan parcalar , patladigi an inanilmaz hizla etrafa yayilir.

Fragmantation damage örnegi , nedense parlementoda ki patlama noktasinda hic boyle bir hasar yok:

KZDQHaV.jpg

Tayyip ve zihniyetleri davaları uğruna her boku yapabilecek niteliktedir,7 Haziran'da yeteri kadar oy alamayınca Doğu'da çatışmaları yeniden başlatmıştı.

Sitelerde Paylaş

Herif 7 hazirandan bahsediyor....

Fetullah Gulen CIA;den ogrendigi taktikler ile Tayyipe yardim etmedi mi? Ergenekon ve Balyoz kumpasini unuttun mi? Karsimizda kumpascilar var. Her turlu rezilligi yapabilecek kapesitede olan kumpascilar. 15 temmuzda kumpasin babasiydi. Orduda ki kemalist hakimiyeti buyuk oranda kirildi ve devletin tum kurumlari istenmeyen adamlardan temizlendi temizlenmeye devam ediliyor. Bi Perincekin adamlari ve Tayyip;in adamlari var orduda suan.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ateistfikir yazdı:

Bana kalırsa asker darbe yapıp 20 yıl ülkeyi kendisi yönetmeli. Darbe olursa çok insan ölür. 5-10 bin kişi de ölsün nolacak? 

Adama sorarlar darbeyi kim yapacak. Ordu coktan tasviye edildi. Darbe olacaksada ordu birlikleri bile birbirine girer. Cunku suan bi Perincekin adamlari var ve Erdogan;in adamlari var. Korgeneral olan Tayyipcilar var suan ki ordumuzda. Suan ki or generaller Tayyip Erdogan;a biat etmis insanlar. Okadar biat etmisler ki 15 temmuzda kendi kendine darbe yapmakta destek ciktilar kumpascilara.

Darbe girisimi olsa bile 5-10 bini birak milyonlar hayatini kaybeder. Ordu birliklerin basinda sadece kemalistler yok , Tayyip Erdogani destekleyen kisilerde var artik. 1ci ordu 2ci ordu ile catisir 3ci ordu bilmem hangi ordu birligi ile catisir. Oyle karmakarisik durum var. Polis birlikleride Tayyip;e biat etmis birliklere destek cikar. Al basina belayi.

Sitelerde Paylaş

Medya suana kadar sadece Atatürkçüleri ve fethullahcıları sucladi. Bi tek Cumhurbaşkanını suclamadi medyamiz. Cumhurbaşkanı , Joseph Goebbels sayesinde cok önemli seyler ögrenmis.

cfe56fd64784476cbc2c06a33abce31a77dc5a1a

tarihinde Armani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İhtimal 1:

Ordunun içinde kilit noktalarda yeni görevde yükselmiş 10 tane Fethullahçı Tuğ General olsa ve alt rütbede de 100 tane kilit noktada albay olsa diyelim, bunların da diğer ordu mensupları tarafından tandansının bilinmediğini varsayalım, bu adamlara sivil unsurlar gelip ABD ve CIA eliyle harekat bilgisini verse bunlar da içeride bunu tezgahlasa ve düğmeye bassa harekatın içinde bu Fethullahçılardan habersiz bunların dışında kaçtane ordu mensubu general, albay, yüzbası ne olduğunu anlamadan kendini bu darbenin içinde bulurdu kendi darbeleri sanarak? 

İhtimal 2: 

Darbeyi planlayanlar Fethullahçılar olmayabilir, ama onlar çıkar amaçlı olarak darbeye tam teşekkül katılmış olabilirler. 

Ordunun içerisinde Fethullahçı unsurların etkin derecede yükselmiş olabileceği ihtimalini çöpe atamadığımıza göre bu ihtimallerden hangisinin gerçekleştiğinin şuan bizler tarafından tespiti imkansız. Ancak darbenin 17-25 ten sonra olması cemaatin yayın organlarının ve dersanelerinin komple kapatılması ile birlikte varlığının hedef alınmasından sonra olması ihtimal 1'i güçelendiriyor. Hele hele tutup da Gülen'in "biz yapmadık" açıklamalarına bakılması çok yanlış, bu adam takiyye teorisyeni bu adama güvenilir mi?  

İhtimal 3:

Darbe CIA tarafından kontrollü tasarlanmış olsa, Ergenekonun devamı olsa, orduyu tasfiye edip hükümetin elini güçlendirecek şekilde olsa, darbenin direk hükümeti hedef alan 17-25 Aralık operasyonunun bir kaç yıl ardından yarım kalan işi tamamlıyormuş gibi yapılması ve darbe girşiminin ardından ABD'nin BOP projesinin dini ayağı olan  dinler arası diyalog operasyonunun taşeronu biricik cemaatinin yok edilmesi gibi 2 büyük çelişki bu olasılığı ortadan kaldırır. Şu çok açık ki darbe ABD tarafından yaptırıldı ve hedef 17-25'te devrilemeyen hükümetti.

tarihinde teogoni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...