Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

• İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Celiskili haberler var bu konu hakkinda. Bazi tutuklu generaller darbeyi yapan fetö diyor , bazilari fetö ve laik kisim diyor baziside kumpas kuruldu diyor , diyorda diyor. Bu darbeyi kim yapti konusu cozulmesi olasi gibi gorunmuyor. Tek gorunen sey tayyip faydalandigi kesin. Devleti akp'ye gore dizayn ediyor. Orduda felc oldu OHAL'da devam ediyor , tek KHK'yla milyonlarca kisiyi issiz ve her turlu kurumdan , ordu dahil isinden edebilecek , cikartabilecek gucu elinde tutuyor. Devleti ele gecirdiler.

tarihinde Meryem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Generallerin sözlerine  güvenmeyin!

Darbeyi kimin yaptığını, ancak 30-40 yıl sonra öğreniriz.

Sitelerde Paylaş

Şu adamların tipine bir bakın. Akın Öztürk dışında kemalist, laik ve aydın birini anımsatan biri var mı? Hepsi adeta "ben çomarım, ibişim" diye haykırıyor.

4P7PzY.jpg

Şunu da anlayamıyor bazıları. Her laik olan ya da Chp'li olan kemalist mi oluyor aynı zamanda? Kılıçdaroğlu'nun mesela kemalistlikle uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Kendisi liboş, Kürtçü ve Fetöcü bir insan.

Sitelerde Paylaş

Şu adamların tipine bir bakın. Akın Öztürk dışında kemalist, laik ve aydın birini anımsatan biri var mı? Hepsi adeta "ben çomarım, ibişim" diye haykırıyor.

4P7PzY.jpg

Şunu da anlayamıyor bazıları. Her laik olan ya da Chp'li olan kemalist mi oluyor aynı zamanda? Kılıçdaroğlu'nun mesela kemalistlikle uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Kendisi liboş, Kürtçü ve Fetöcü bir insan.

15 temmuz ve Reichstag Fire , aynidir. Bu darbenin arkasinda ki en kilit isim Tayyip Erdogandir.

Sitelerde Paylaş

Meryem sen kitabı okumadan, kapağı ile değerlendiriyorsun.. Sana bakan kimbilir ne düşünür? Hiç aynaya baktın mı?

Sitelerde Paylaş

BU darbe klasik fasist amerikanci darbedir.

TSK da 80 den beri yuvalanan fetocular vardir. hatta hava kuvvetlerinde fetocu orani %80 diyorlar.

TR de yapilan darberlerin onunde veya sonunda mutlaka ABD vardir.

Ve TR, ABD emperyalist somurgesidir.

tum olup biten baglantilandiririlabiliyor fakat,

insan omrune kiyasen uzun zamana yayilan planlar yapiliyor ve

tr su anda dis odakli yonetilmektedir.

bunlar bilenen gercekler...

Sitelerde Paylaş

Enes Kanter'in (NBA oyuncusu Türk basketbolcu) Twitter üzerinden Tayyib'i eleştirdiği için babasını tutuklamışlar.

Feto ile bağlantısı var diyorlar. Feto o zaman Galatasaray spor kulübü gibi sporcu da mı yetiştiriyor?

http://www.tmz.com/2017/06/02/enes-kanter-nba-father-arrested-turkey/

İyi de Enes Kanter acayip Fethullahçıdır ve bunu da hiçbir zaman gizlemediği gibi, 15 Temmuz darbesinden sonra Fethullah'ın mücahiti olduğunu açıkça haykırmıştır. Onun Tayyip eleştirmesi başka davadan yani. Sana bin kere dedik ki içeriyi içeriden de takip et, araştır.

Babası onu evlatlıktan reddetti Fethullahçılığı yüzünden. Ama belli ki yetmemiş...

Aşağıdaki mektubu Fethullah safında olduğunu haykırdıktan sonra babasının onu evlatlıktan reddetmesiyle birlikte yazdı. Çocuk soy adını bile Gülen olarak değiştirdi.

Babası da dinci ve Fethullahçı ama darbeden sonra Fethullah'a lanetler okuyup oğlunu evlatlıktan reddederek korunabileceğini sandı. Belki samimi olarak saf değiştirdi ama geç kaldı...

Galatsaray'ın adını örnek olsun diye öylesine yazmışsın ama denk düşmüş. Galatasaray düne kadar çok ciddi biçimde Fethullah tarafından kuşatıldı, Fethullahçı oldu. Araştır istersen.

s-41e5e3f61f019267c8ba146366b95357d198b1ad.jpg

Sitelerde Paylaş

İyi de Enes Kanter acayip Fethullahçıdır ve bunu da hiçbir zaman gizlemediği gibi, 15 Temmuz darbesinden sonra Fethullah'ın mücahiti olduğunu açıkça haykırmıştır. Onun Tayyip eleştirmesi başka davadan yani. Sana bin kere dedik ki içeriyi içeriden de takip et, araştır.

Babası onu evlatlıktan reddetti Fethullahçılığı yüzünden. Ama belli ki yetmemiş...

Aşağıdaki mektubu Fethullah safında olduğunu haykırdıktan sonra babasının onu evlatlıktan reddetmesiyle birlikte yazdı. Çocuk soy adını bile Gülen olarak değiştirdi.

Babası da dinci ve Fethullahçı ama darbeden sonra Fethullah'a lanetler okuyup oğlunu evlatlıktan reddederek korunabileceğini sandı. Belki samimi olarak saf değiştirdi ama geç kaldı...

Galatsaray'ın adını örnek olsun diye öylesine yazmışsın ama denk düşmüş. Galatasaray düne kadar çok ciddi biçimde Fethullah tarafından kuşatıldı, Fethullahçı oldu. Araştır istersen.

- Evet araştırdım öyleymiş.

Da ben halen teorik düzeydeyim. Atatürk bütün tarikat, tekke ve zaviyeleri kapatmamış mıydı?

Fethullah tarikatı bu kadar gelişmişse, ülkede yer altı / yer üstü faaliyet gösteren en az 10-15 tane tarikat var demektir.

Öyle görüyorum. Bunun hayatı zaten ABD'de geçmiş. Gülen cemaatine girişi de ABD'ye göç ettiğinde gerçekleşmiş. Yetenekli bir sporcu ve Gülen tarikatı üyesi.

Erdoğan bir şey yapmak istiyorsa tarikatları tekrar yasaklasın. Kenan Evren'in yaptığı şeyi düzeltsin. Bu yaklaşım çok mantıksız. Bir sürü dini okul filan açtı. Sağımız solumuz hacı-hoca doldu. "Güleni bitirmek istiyorum" iyi. de kendin de tarikatsın, + bütün tarikatların yolunu açtın. Osmanlı'da bile bu tarikatlar sürekli İstanbul'a sorun çıkartıyordu.

Bu ne gidişat kardeşim demezler mi? Her yerimiz Amerika gibi, zaten ben diyordum ABD tipi din özgürlüğü lazım diye.

Sitelerde Paylaş

- Evet araştırdım öyleymiş.

Da ben halen teorik düzeydeyim. Atatürk bütün tarikat, tekke ve zaviyeleri kapatmamış mıydı?

Fethullah tarikatı bu kadar gelişmişse, ülkede yer altı / yer üstü faaliyet gösteren en az 10-15 tane tarikat var demektir.

Öyle görüyorum. Bunun hayatı zaten ABD'de geçmiş. Gülen cemaatine girişi de ABD'ye göç ettiğinde gerçekleşmiş. Yetenekli bir sporcu ve Gülen tarikatı üyesi.

Erdoğan bir şey yapmak istiyorsa tarikatları tekrar yasaklasın. Kenan Evren'in yaptığı şeyi düzeltsin. Bu yaklaşım çok mantıksız. Bir sürü dini okul filan açtı. Sağımız solumuz hacı-hoca doldu. "Güleni bitirmek istiyorum" iyi. de kendin de tarikatsın, + bütün tarikatların yolunu açtın. Osmanlı'da bile bu tarikatlar sürekli İstanbul'a sorun çıkartıyordu.

Bu ne gidişat kardeşim demezler mi? Her yerimiz Amerika gibi, zaten ben diyordum ABD tipi din özgürlüğü lazım diye.

Evet de teoriyle pratik her zaman aynı olmaz ki. Özelikle sosyal yaşamda.

Fethullah tarikatı çok uzun yıllardır var ve açıkça devlet eliyle beslenip geliştirildi. Devlet değil de hükumetler diyelim. Gerçi devlet de diyebiliriz. Ülkede en az 10-15 değil, onlarca etkin tarikat var. Bunlardan 20 kadarınınsa müridi çok. Bunlar büyük ve güçlü cemaatler. Cemaatlerin çoğu devlete pek bulaşmaz, siyasetle ilgilenmez, hatta ilginç biçimde İslamcı politikacıları desteklemezdi. Bunlar Tayyip'i 90'ların sonuna kadar da hiç sevmedi hatta Müslümandan saymadı. Şimdilerde hepsi birer Tayyip militanı. Hemen hepsi de mafya gibi çalışır.

Atatürk tekke ve zaviyeleri kapattı tabii ama Menderes tek tek açtı, kenara köşeye atılmış ve deliğine tıkılmış şehyleri, hocaları birer birer canlandırıp güçlendirdi. Bunlar (özellikle Ticaniler) aynı dönemde Atatürk'ün heykellerini, büstlerini falan parçalamaya başlayınca Menderes korktu ve Atatürk'ü Koruma Kanunu'nu çıkardı işte. Sonraları Demirel bunları çok besledi ve kısa süre içinde cemaatler önemli birer oy potansiyeli haline geldi. Bu sırada eğitim, Atatürk'ün ilkokul ve lise kitaplarına resimli anlatımlarla da soktuğu evrim teorisi yavaş yavaş azaldı, yine onun "İstemeyenin girmediği değil, sadece isteyenin girebildiği" şekilde organize edilmiş din dersleri canlandırıldı, Diyanet'in işlevi değiştirildi, 60'larda bugünkü bildiğimiz haliyle kullanılan ucube örtünme biçimiyle türban icat edilip devlet eliyle kadınlara giydirildi, yayıldı vs...

12 Eylül son kalan kırıntıları da hortlattı, taşları yerine oturttu sadece. Tayyip de son vuruşu yaptı.

Yani Tayyip sebep değil, sonuç. 25-30 senelik mesele değil bu. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Sen kafayi YAS olayina takmissin. Bazi Erdogan yanli ust duzey komutanlar ve bazi Perincek yanli ust duzey komutanlari , Perincek ve Erdoganin emri ile bazi cevreleri ayaklandirdi darbe olacak diye. Sonra bu darbeye inanan cevreler tanklar ile sokaklara ciktiktan sonra karargah komutanlari tek tek canli yayina cikip biz bu iste yokuz dediler. Ve o sokaga cikan askerler tuzaga atilmis oldu. Hulusi ve geri kalan en ust komutanlar isbirlikci cikti. Erdogana kumpas kurmakta destek oldular.

Cunku bu eylemden emniyet ve mit ve hukumet önceden haberdardi. Önceden tezgahlanmis ve planlanmis olan bir darbe girisimidir bu. Planlayicilarida hukumet , MIT , karargah komutanlari , Erdogan ve Perincek yanli subaylar ve generaller. Sonuc olarakta Erdogan bu sekilde tüm gucu ele aldi. Ayni zamanda Perincegin istegi gerceklesti ve NATOcu kemalistler ordudan tasviye edildi ve bazi Perincekci askerler mevkileri yukseltildi.

Ergenekon ve Balyoz davalarindan sonra gelmis gecmis en buyuk kumpas 15 temmuz kumpasidir.

Evet,olabilir bu,bak Michael Rubin de paylaşmış şunu,çok ilginç şeyler var;

Darbe Tiyatrosu'ndaki tutarsızlıklar: https://www.dropbox.com/s/5mi42zdyu93cd8t/Gercegin_Pesinde_17_Hazi

Burada da senin dediğin iddiaa ediliyor,bayağı ayrıntılı rapor,Perinçek/Erdoğan'ın kurguladığından bahsediyor.

Çok ilginç şeyler var,örneğin bu konuda bu foruma da yazılmış meclisin bombalanmadığı,patlatıcı patlatıldığı orada iddiaa 21.sayfadan itibaren ayrıntısıyla beraber yazıyor,bence bakın bu linke,Atatürkçü ihraç edilenler yazmış deniyor,mobilden girenler pdf olarak indirsin kolayca bakmak için..

Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, Laik Filozof said:

Evet,olabilir bu,bak Michael Rubin de paylaşmış şunu,çok ilginç şeyler var;

Darbe Tiyatrosu'ndaki tutarsızlıklar: https://www.dropbox.com/s/5mi42zdyu93cd8t/Gercegin_Pesinde_17_Hazi

Burada da senin dediğin iddiaa ediliyor,bayağı ayrıntılı rapor,Perinçek/Erdoğan'ın kurguladığından bahsediyor.

Çok ilginç şeyler var,örneğin bu konuda bu foruma da yazılmış meclisin bombalanmadığı,patlatıcı patlatıldığı orada iddiaa 21.sayfadan itibaren ayrıntısıyla beraber yazıyor,bence bakın bu linke,Atatürkçü ihraç edilenler yazmış deniyor,mobilden girenler pdf olarak indirsin kolayca bakmak için..

Bu katar olayı işleri karıştırdı. Merak etme Erdoğanın sonu geliyor yavaş yavaş. Zamanı geldiğinde kaçacak delik bulamayacak. 

Sitelerde Paylaş

Bu katar olayı işleri karıştırdı. Merak etme Erdoğanın sonu geliyor yavaş yavaş. Zamanı geldiğinde kaçacak delik bulamayacak. 

Sonu neyden dolayı gelecektir ki,dengesiz dış ilişkilerden dolayı mı,ya Katar'a uygulanan bize de yapılabilir mi çeşitli devletler tarafından;

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/analiz/201706181028936593-wsj-erdogan-katar-krizini-kisisel-gordu/

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, Laik Filozof said:

Sonu neyden dolayı gelecektir ki,dengesiz dış ilişkilerden dolayı mı,ya Katar'a uygulanan bize de yapılabilir mi çeşitli devletler tarafından;

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/analiz/201706181028936593-wsj-erdogan-katar-krizini-kisisel-gordu/

ABD İrana karşı ortadoğu da kuracağı İslam Natosuna Katarı da dahil etmek istiyor. Bir kaç gün önce Katara 72 adet savaş uçağı sattı Amerika. Savaş resmen geliyorum diyor. Ocak ayında İrana karşı böyle bir senaryoyu bu forumda yazmıştım.

Erdoğanın bu olaya bu kadar tepki vermesinin nedeni Katar ile olan kirli işlerinden dolayı. Katardan yüklü miktarda para alıyor. Abdnin Katarı terör destekle suçlaması Erdoğanı da rahatsız etti. Zamanında terör örgütlerine yaptıkları yardımların açığa çıkmasından korkuyor. 

Açıkçası Erdoğanın bu krizde aldığı tavrı doğru buluyorum. Ama bu Tayyip için mecburi bir tavır. Merak etme tutunduğu dallar tek tek kırılıyor. Yakından takip ediyorum ben olayı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...