Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

4 hours ago, Donatello23 said:

Sana sorayım mesela: "Almanya sence düşmanımız mı?" 

Ülkeler arasında dostluk olmaz. Almanya Türkiye'nin dostu değildir. Almanya ABD'nin de dostu değildir. Nitekim ABD'nin Almanya'yı dinlediği ortaya çıktı. Almanya bunu ortaya koydu, ABD de bu duruma hiçbir şey demedi. En son görüşmelerinde Trump Merkel'in elini sıkmadı. Bunu niye anlatıyorum? Şunun için; ülkeler birbirleri ile resmi bir savaş içinde olmayabilirler hatta birbirleri ile dost gibi bile görünebilirler ama bu durum bu iki devletin birbiri aleyhine faaliyette bulunmasına engel olmaz. Almanya Türkiye içinde kendi menfaatleri olduğunu düşünüyor ve bu menfaatleri korumak için casusluk faaliyeti sürdürüyor. Türkiye de aynısını Almanya içinde yapıyor. Yani en azından yapıyor olmasını umut ediyoruz.

CIA konusuna ancak gülebiliyorum. Olympos dağında yaşayan Tanrılar gibi bir şey benim için. Yazıda sormuştum. CIA'in Türkiye'de ne işi olur? Etimiz / Budumuz ne? + Onlarla da 1940'lardan beri müttefik durumundayız. 

Vallaha mı?

27 Mayıs ihtilali olduğunda şimdiki MİT yoktu. Onun yerine MAH isimli bir istihbarat örgütümüz vardı. 27 Mayısçılar MAH karargahına girdiğinde, CİA ile bizimkilerin birlikte çalıştığını gördü. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, bazı Türk elemanların maaşlarını bizzat Cia ödüyordu. Tabii bu durumu gören 27 Mayısçılar derhal MAH'ı kapattı. Yerine MİT kuruldu. Buradan çıkan sonuç şudur; Cia her zaman Türkiye'de etkin şekilde çalışır.

Bizim etimiz ne budumuz ne demek, kusura bakma ama çok ağır bir cehaleti gösteriyor. Önüne bir harita al ve Türkiye'ye bak. Etimizin budumuzun ne olduğunu anlarsın.

Bana diyorsun ki "CIA ülkeyi batırmak istiyor" 

Benim sana cevabım: "Batırmaya gerek yok ki, senin gittiğin yer belli"

Cia Türkiye'yi batırmak istiyor diyen kimse yok. Cia ve genel olarak ABD, Almanya, Fransa, Rusya, İran ve diğer bütün ülkeler Türkiye'yi kendi menfaatlerine göre yönlendirmek ister. Türkiye de aynısını dişini geçirebildiği bütün ülkelere yapmaya çalışır.

ABD'nin ortadoğuda, Balkanlarda, Kafkasya'da çıkarları vardır. Türkiye bu üçgenin tam göbeğindedir ve ABD bu bölgeyi kendi istekleri doğrultusunda şekillendirmek ister. Önce bunu içine bir sindir, sonra Cia mevzusunu tekrar konuşuruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, Donatello23 yazdı:

"komplo söylevi"

Türkiye'de CIA ajanı yok diyorsun. Komik olma. Bu olanaksız. Bu komplo teorisi filan değil. Niye olmasın, olmaması için hiç bir neden yok ki? Olmaması son derece saçma olur.

Eski CIA başkanı "dünya haritasına ne zaman baksam gözüm Türkiye'ye takılıyor" dedi. Bu uzaydan bakan bir uzaylı için bile böyledir. Üç kıtanın ortasındaki köprü hemen dikkatini çekecektir. Kimse inkar edemez ki burası dünyanın en stratejik yarımadası.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Yurt yazdı:

Ivırıp kıvırmayın. Cemaat yapmadı diyenler kanıtlarını koysun ortaya.

Tiyatro kurdular da onca devlet görevlisi ve asker oynadı mı?

İşin komik yanı ota boka komplo teorisi diyen yine bunlar.

- 80 ihtilalini gören herkes "böyle ihtilal olmaz" diyor. Dış basından takip ettiğin kadarıyla, bazı teoriler olsa da, darbe sonrası yapılan araştırmaların güvenilir olmadığından, kesin olarak "şunlar yapmıştır" denilemediği söyleniyor. ir sürü halka açıklanmayan bilgi, belge ve işkence altında alınan itiraflar filan var. Yani "Kanıt" yoktur. Yönetim bile "Kanıt bütün Türkiye'dir" gibi laflar ediyor. Yani araştıran insan için inandırıcı bir tek delil yok (şu veya bu yönde).

3 saat önce, Robespierre yazdı:

Ülkeler arasında dostluk olmaz. Almanya Türkiye'nin dostu değildir. Almanya ABD'nin de dostu değildir. Nitekim ABD'nin Almanya'yı dinlediği ortaya çıktı. Almanya bunu ortaya koydu, ABD de bu duruma hiçbir şey demedi. En son görüşmelerinde Trump Merkel'in elini sıkmadı. Bunu niye anlatıyorum? Şunun için; ülkeler birbirleri ile resmi bir savaş içinde olmayabilirler hatta birbirleri ile dost gibi bile görünebilirler ama bu durum bu iki devletin birbiri aleyhine faaliyette bulunmasına engel olmaz. Almanya Türkiye içinde kendi menfaatleri olduğunu düşünüyor ve bu menfaatleri korumak için casusluk faaliyeti sürdürüyor. Türkiye de aynısını Almanya içinde yapıyor. Yani en azından yapıyor olmasını umut ediyoruz.

- Birinci cümle MHP sloganıdır ve saçmadır. Dost olmayan ülke ile ticaret yapmazsın, dost olmayan ülkeye 19 yy'da filan orduyu yapılandırması için subay göndermezsin. Dost olmayan ülkeye turist olarak gitmezsin. Çarpık düşünce ile sonuç elde edemezsin.

Vallaha mı?

27 Mayıs ihtilali olduğunda şimdiki MİT yoktu. Onun yerine MAH isimli bir istihbarat örgütümüz vardı. 27 Mayısçılar MAH karargahına girdiğinde, CİA ile bizimkilerin birlikte çalıştığını gördü. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, bazı Türk elemanların maaşlarını bizzat Cia ödüyordu. Tabii bu durumu gören 27 Mayısçılar derhal MAH'ı kapattı. Yerine MİT kuruldu. Buradan çıkan sonuç şudur; Cia her zaman Türkiye'de etkin şekilde çalışır.

Bizim etimiz ne budumuz ne demek, kusura bakma ama çok ağır bir cehaleti gösteriyor. Önüne bir harita al ve Türkiye'ye bak. Etimizin budumuzun ne olduğunu anlarsın.

- Yemin etmeyim ama evet.

- O dediğin geçmiş zaman. O zamanlar cumhuriyetin düşmanı bizdik. CIA'in bize yönelik işkence odaları bile vardı siz o zamanlar CIA'in istediği biçimde çalışırdınız (Moskovalı Gomünistlere karşı vatan savunması yapmak üzere).

O zamanlar komünizm tehditi vardı. O yüzden CIA birçok ülkede olduğu gibi TR'de de cirit atıyordu. 

Şu anda açıkla yani. CIA'in elinde sihirli değnek olsa ne yapardı? BOP mi? Kürdistan mı? Feto'yu ülkenin başına geçirmek mi? 

Uçmak istiyorsanız uçun tabi. Gençsiniz nasıl olsa da. Bende kanatlı atım olsun istiyorum mesela. İyice şizofren olacaksak. Hem Feto-CIA olsun. Ama yanında kanatlı at da isterim. Şahsıma ait.

Cia Türkiye'yi batırmak istiyor diyen kimse yok. Cia ve genel olarak ABD, Almanya, Fransa, Rusya, İran ve diğer bütün ülkeler Türkiye'yi kendi menfaatlerine göre yönlendirmek ister. Türkiye de aynısını dişini geçirebildiği bütün ülkelere yapmaya çalışır.

ABD'nin ortadoğuda, Balkanlarda, Kafkasya'da çıkarları vardır. Türkiye bu üçgenin tam göbeğindedir ve ABD bu bölgeyi kendi istekleri doğrultusunda şekillendirmek ister. Önce bunu içine bir sindir, sonra Cia mevzusunu tekrar konuşuruz.

- O zaman tam tersi bir şey söyleyeyim. Bunu yapan bir ülke varsa bu

1) Rusyadır: Azerbaycan, Türki cumhuriyetler, Ermenistan, Gürcistan ve Doğu Avrupa'da. Kendine yakın yönetimleri getirip eski gücünü bu bölgelerde sürdürmek istiyor ve örneğin Kırımda başarılı da oluyor. Trump-Gate olayını da duymuş olmanız lazım. Hillary Hakkında dedikodu filan yayanlar hep Ruslardır.

2) İran ve Sudi Arabistan'dır. Erbakanı da Tayyibi de başımıza saranlar onlardır. Hepsi de "İslam" adına (Tüküreyim).

/Avrupa eski sömürgelerine, dediğin gibi yönlendirme yapmak için, askeriyle, özel timleri ile giriyor. ABD Güney-Amerika'ya yine genellikle askerle giriyor (Venezüella da olabilir mesela).

Türkiye için "Etimiz budumuz ne?" derken de onu kast ettim. Kokain üretmiyoruz. Iraktaki gibi petrolümüz yok (Allahtan yok). Sağda solda maden, kömür var. Demek istediğim Antalya'yı filan Atatürk zamanında almak istediler. Vermedik. Bu saaten sonra Kaş'ı Bodrumu almak için "sizde atom silahı var" deyip girişmezler.

/ Tayyip için diyorsan, Bu da büyük bir saçmalık. Tayyip sana-bana yapıyor. ABD'ye, Almanya'ya bir şey yapamaz ki. Vodaphone gene var. NATO'dan gene çıkmadı. Kuzey Kore'de savaş olursa belki yine askerimiz gidecek. 

- Tüm bu propaganda eğlencelidir. James Cammeron nasıl iyi film yapıyorsa, bunlarda dizileştiriyorlar. Sizin aklınızda "Kurtlar vadisi" dizi ile gerçek hayat aynı şey. 

İyi. yani bana ne. Eğleniyorsanız eğlenin. Kanavalınızı filan yapın. Şehitlerinizi de alın. Da manyak herifler olduğunuzu da bilin. Bir tek onu söylüyorum.

3 saat önce, democrossian yazdı:

Türkiye'de CIA ajanı yok diyorsun. Komik olma. Bu olanaksız. Bu komplo teorisi filan değil. Niye olmasın, olmaması için hiç bir neden yok ki? Olmaması son derece saçma olur.

Eski CIA başkanı "dünya haritasına ne zaman baksam gözüm Türkiye'ye takılıyor" dedi. Bu uzaydan bakan bir uzaylı için bile böyledir. Üç kıtanın ortasındaki köprü hemen dikkatini çekecektir. Kimse inkar edemez ki burası dünyanın en stratejik yarımadası.

- ABD'nin Avrupa'yı gözetlediğine dair raporlar bile çıktı 4 sene önce filan. yine büyük skandal koptuydu. Ben istihbaratçı değilim. Ama ülkelerin hemen hepsi birbirini bu şekilde gözetler diye biliyorum.

MIT'in Almanya'da ne yaptığını anlamadım sadece. Feto'cuları, kaçan bilim adamlarını / akademisyenleri / yazarları / askerleri mi arıyorlar? Yoksa doğrudan Almanya'yı düşman zannedip yıkıcı işler mi yapıyorlar. 1 ay önce Alman gazetesindeki haber gözüme çarptı ve beni rahatsız etti.

/ Almanya ile dost olmak zorundayız. AB'ye girmek istiyoruz. En başta ekonominin gelişmesi için (göç etmek için değil). O zaman niye, hangi amaçla olduğunu bilmeden habire, her gün birilerini kışkırtıyor? Şov yapmak için mi? Bugün bile 2 Alman turisti "casus" diyerek alıkoymuşlar. Bir de Antalya'da Otel'in varmış gibi düşün. O zaman da doğru bulur muydun? 

Sitelerde Paylaş

- Secde etmiyorum. Bizim amacımız "Münasır medeniyet" düzeyine ulaşmak mı değil mi? 

MHP'Lisi Fetocusu da aynı şeyi söylüyor. O yüzden yüzümüzü Batıya döndük. Mantıklı olan budur.

Bunlar ne yapıyor? İran, Rusya, Çin, Katar, Sudi Arabistanla takılıyor artık. Mantıklı mı değil? Ortadoğu'dan Rusya'dan sana ne?

- Yani iddia ettiğinizin aksine, Türkiye'yi iyi yönetemiyorlar. Sadece dış-politika düzeyinde bile bu böyle.

Sizi kazanıyorlar: "AA Tayyip Almanya'ya kafa tuttu", "aaaa Tayyip Amerikayı dize getirdi", "aaaa Tayyip Van Minut dedi" (Ki adamın İngilizcesi ve Üniversite diploması bile yok).

Bende uyarıyorum: "Bu işin ciddiyetle alakası yoktur" diyorum. İster dindar olun ister MHP'Li faşist olun kendinize bir bakın. "Biz ne yapıyoruz?" deyin. 

Sitelerde Paylaş

15 Temmuz gecesi Erdoğan'ı koruyan polislerden bazılarının fetö'den tutuklanmaları işleri iyice arap saçına döndürdü. Çanakkale'de bal gibi yenildik diyen Hüseyin Çelik, Bülent Arınç, Nurettin Canikli vesaire eski bakanları da tutuklayın ki anlamlı gözüksün. Fetöcüler arasında ayrım gayrım yapmak hoş olmayan siyasi bir davada, hiç hoş bir tavır değil. Yargıçların özgür iradeleriyle yargılama kararı veremedikleri her geçen gün şüphe artırıyor ve hükümet güdümlü yargı iddiaları haklılık kazanıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bugün itibare ile Evrim konulu dersler ilköğretimden kaldırılmıştır (sadece Üniversitelerde öğretilecektir)

- Vatandaşlık dersinde Atatürk ve erken cumhuriyet tarihinin önemi azaltılmıştır. 

Tepkiler büyük. 

https://www.csmonitor.com/World/Middle-East/2017/0918/Turkey-to-overhaul-school-curriculum-triggering-concerns-politics-will-take-precedence-over-science

Bir de iyi haber:

- Avrupa ülkelerinin birçoğu TR'nin üyelik sürecinin durdurulmasından yanadır. Yine de Merkel dahil birçok kişi "Tayyip sonrası dönemin de düşünülmesi gerektiği görüşünde)

+ Eklemedim. Erdoğan'In korumalarına alınacak 1,2 milyon dolarlık (100 adet silah) satın alma ihalesi Trump tarafından iptal edildi. 

Sitelerde Paylaş
On 8/30/2017 at 02:54, Donatello23 said:

Sondan başlayacağım: Kılıçdaroğlu niye adalet, yargı bağımsızlığı, hukuk devleti, özgür basın, özgür üniversite diye yürüdü? 70 yaşında adam? ona bile demedikleri kalmadı.

Bende onu diyorum. "Bizden değilse sizden" Bu ülkede ya Tayyipcisindir ya da Feto / PKK'sındır. Senin aklın bunu alıyor mu? - almıyor. Kendin inanmadığın şeye ben inanayım diye uğraşıyorsun. 

- Bir de "Ajan" çıktı başımıza. Can Dündar bir "Ajan". Bi,lim Kurgu bi ülke olduk çıktık. Siyasi konularda doğru laf eden de kalmadı. Peki Almanya / Fransa ne yapsın? - Birşey de yapmıyor. "Vatandaşımı alıkoyma, ver" diyor. 

Gılışdar'ın yaptıklarına iki açıdan bakmak lazım. Teknik açıdan bakarsan, kılıçdar doğru şeyler yapıyor. Ama, ülekdeki vatandaşın gözünden bakarsan, gılışdar, hem yanlış, hemde eksik şeyler yapıyor.

Bu sünepe, ezik, ne yaptığını bilmez, boş beleş tavırlarla, gılışdar'ın kendiyle beraber ülkenin de batışını körüklemekten başka bir halt edebildiği yok. 

Sitelerde Paylaş
On 19.09.2017 at 19:26, Donatello23 said:

Bugün itibare ile Evrim konulu dersler ilköğretimden kaldırılmıştır (sadece Üniversitelerde öğretilecektir)

- Vatandaşlık dersinde Atatürk ve erken cumhuriyet tarihinin önemi azaltılmıştır. 

Tepkiler büyük. 

https://www.csmonitor.com/World/Middle-East/2017/0918/Turkey-to-overhaul-school-curriculum-triggering-concerns-politics-will-take-precedence-over-science

Bir de iyi haber:

- Avrupa ülkelerinin birçoğu TR'nin üyelik sürecinin durdurulmasından yanadır. Yine de Merkel dahil birçok kişi "Tayyip sonrası dönemin de düşünülmesi gerektiği görüşünde)

+ Eklemedim. Erdoğan'In korumalarına alınacak 1,2 milyon dolarlık (100 adet silah) satın alma ihalesi Trump tarafından iptal edildi. 

DKHm3eTXkAABRUF.thumb.jpg.be2c56184a745d202082550331b598b4.jpgDKHmt6sW0AATSl8.thumb.jpg.9acea48ec305ed7a0eb7d6840bfd4099.jpg

Ataturk mufredattan cikarilmadi. Bunun gibi daha bir suru konu var Ataturkle ilgili. Diger resimleri forumda Turkiyede gundemler baslikli konuya attim. Istersen bakabilirsin.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

DKHm3eTXkAABRUF.thumb.jpg.be2c56184a745d202082550331b598b4.jpgDKHmt6sW0AATSl8.thumb.jpg.9acea48ec305ed7a0eb7d6840bfd4099.jpg

Ataturk mufredattan cikarilmadi. Bunun gibi daha bir suru konu var Ataturkle ilgili. Diger resimleri forumda Turkiyede gundemler baslikli konuya attim. Istersen bakabilirsin.

- Beni rahatlattığın için sağol. Ağır şizofren olsa böyle bir şey yapmaz insan.

- Peki ya evrim? 4 yaşında çocuk bile bu soruyu sorar. Ne diyeceksin? "Neandertalleri leylekler getirdi, Dinazorları kafir oldukları için Allah yok etti" mi diyeceksin?

/ Bari "Allah öyle yaratmış" de de çocuk rahat etsin. Bana da çocukken öyle yapmışlardı. Sonra yalan söylediklerini ve Evrimin doğru olduğu öğrenince her türlü dini kuruma şüphecilik ile yaklaşmaya başladım. Yani İslam açısından en do doğru yol bu mu sence? (Bioloji dersi komple kalksın o zaman)

+ Bizde 14-15 yaşından itibaren cinsellikle ilgili bilgi dersi bile vardı. Onu nasıl açıklayacaksın? 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Donatello23  demişki:

Bana diyorsun ki "CIA ülkeyi batırmak istiyor" 

Benim sana cevabım: "Batırmaya gerek yok ki, senin gittiğin yer belli"

Haksız mıyım?  

Haklısın.Mademki FETO nun darbe girişimini önledin o zaman neden Gülhane Askeri Tıp hastahanesini Abdulhamit hastahanesi olarak değiştirirsin?TSK buna neden susarsın?

Maalesef bütün kurumlarımız artık Atatürkçü çizgiden çıkmıştır ! Gittiğimiz yer ne yazıkki belli.

Sitelerde Paylaş

İspanya da Doğan Akanlı adındaki, Türkiyenin talebi üzerine tutuklanan Alman vatandaşı "Fetocu" gazeteciyi vermiyor:

https://www.washingtonpost.com/world/europe/spain-drops-extradition-of-turkish-german-writer-to-turkey/2017/10/13/eeebf4e4-b01b-11e7-9b93-b97043e57a22_story.html

tarihinde Donatello23 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
3 dakika önce, haci yazdı:

Ben ediyorum...

Neye dayanarak iddia ediyorsunuz?

Yazdıklarınız sadece sizin mesnetsiz yorumlarınızdan ibaret... 

TSK ve Emniyetin, cemaatin tehdit ve faaliyetleri ile ilgili onca raporu varken, adres fetoyu gösteriyorken, hala darbeyi fetocular yapmadı diye ısrar etmenin anlamı nedir...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Latte yazdı:

Neye dayanarak iddia ediyorsunuz?

Yazdıklarınız sadece sizin mesnetsiz yorumlarınızdan ibaret... 

TSK ve Emniyetin, cemaatin tehdit ve faaliyetleri ile ilgili onca raporu varken, adres fetoyu gösteriyorken, hala darbeyi fetocular yapmadı diye ısrar etmenin anlamı nedir...

Onların hepsi sahte raporlar.. Ancak senin gibi  ahmakları tatmin ederler.. Darbe Atatürkçüdür...

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, haci yazdı:

Onların hepsi sahte raporlar.. Ancak senin gibi  ahmakları tatmin ederler.. Darbe Atatürkçüdür...

Tayyip' döneminden eski raporlardan bahsediyorum,  devletin resmi organlarının hazırladığı belgeler bunlar... Sahte raporlarmış... 

Özellikle bu başlıkta mesnetsiz saçmalayan kişi sen olduğun için, ahmak olarak da ne yazık ki parmaklar sizi işaret ediyor.... 

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...