Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

• İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Darbenin saat 16:00 da Mit tarafından deşifre edildiği ve Genelkurmay'a haber verildiği söyleniyor.

Ama mit ve Genelkurmay,darbenin esas muhatabı cumhurbaşkanına haber vermiyor?

İlginç değilmi..?

Ve Genelkurmay ve mit başkanları hala görevde..

Bu ne yaman çelişki anne..

Sitelerde Paylaş

fethullahçı bir darbe bu yılın başından beri bekleniyordu.
net aleminde ve hatta ateistforum'da bolca tartışıldı. bakın neler demişim.:)

hatta mart 2016'da genelkurmay, fethullahçı darbe söylentileri için açıklama yapmış. 
her şey kontrol altındaymış.:)

WYM6YL.jpg

yani akp de genelkurmay da halk da  fethullahçı darbeyi biliyordu.
fethullahçı darbe aylardır bekleniyordu ama zamanı belli değildi.

akp ve genelkurmay; fethullahçı subayları da biliyordu.
yani bütün süreç onların kontrolünde yürüdü. çünkü işlerine geliyordu.

darbeden hemen önce zamanı da belli oldu.
buna uygun bir hikaye yazıp halka sundular.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, haci yazdı:

Anibal... Açık ve net ol. Geveleme.. Yalpalama...

Şu soruyu erkekçe yanıtla... Erkek ol...

Sence darbeyi kimler yaptı?

Farklı düşünebilirsin.. Ama önce doğru düşünmeli, düşüncelerinle daldan dala atlamamlısın.

Adam kırk kere ordudaki Fethullahçılar yaptı demiş, daha ne desin? Daha ne kadar açık olsun? Ordudaki Fethullahçılar, cemaatçilerin 17 Aralık'tan beri iktidarın gazabına uğrayıp güç ve sahip olduklarını kaybetmeye başlaması, Ağustos ayındaki YAŞ kararlarında kendilerinin de bir şekilde tasfiye edileceğini bilmesi gibi nedenlerle yapabilecekleri son şeyi yapmaya kalktı ve beceremedi diyor. Ancak bu girişimin Fethullah Gülen kişisi tarafından organize edilmediğini, ordudakilerin kendi inisiyatifiyle, bi hız kalkıştıkları bir iş olduğunu düşünüyor. Fethullahçılar yaptı ama Fethullah bizzat yapmadı diyor. 

Atatürkçüler yapmadı. (bkz: onlar yapsaydı duramazdın) Bunu sizden başka herkes biliyor. Onlar yapsaydı böyle olmazdı çünkü onlar acemi değil, salak hiç değil. Siz Atatürkçü askerleri de tanımıyorsunuz. Balyoz ve Ergenekon kumpasları hakkında da hiç bilginiz yok. Sanıyorsunuz ki biz hepimiz Tayyip Fethullah'a sardığı ve onu suçladığı için etkisinde kalıyoruz. Şaka gibi.

Lütfen üşenmeyip izleyin. Birkaç gün önceki program bu. Çok ses getirdi. Bakın bakalım kimmiş bu askerler, neler yaşamışlar, ne düşünüyorlarmış, senelerdir neler söylüyorlarmış... İçlerinde biri farmakolog bir prof, şizofreniyle ilgili çalışmaları var, yeni bir ilaç bulduğunu söylüyor vs. Hepsi de Kemalist.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Adam kırk kere ordudaki Fethullahçılar yaptı demiş, daha ne desin? Daha ne kadar açık olsun? Ordudaki Fethullahçılar, cemaatçilerin 17 Aralık'tan beri iktidarın gazabına uğrayıp güç ve sahip olduklarını kaybetmeye başlaması, Ağustos ayındaki YAŞ kararlarında kendilerinin de bir şekilde tasfiye edileceğini bilmesi gibi nedenlerle yapabilecekleri son şeyi yapmaya kalktı ve beceremedi diyor. Ancak bu girişimin Fethullah Gülen kişisi tarafından organize edilmediğini, ordudakilerin kendi inisiyatifiyle, bi hız kalkıştıkları bir iş olduğunu düşünüyor. Fethullahçılar yaptı ama Fethullah bizzat yapmadı diyor. 

Atatürkçüler yapmadı. (bkz: onlar yapsaydı duramazdın) Bunu sizden başka herkes biliyor. Onlar yapsaydı böyle olmazdı çünkü onlar acemi değil, salak hiç değil. Siz Atatürkçü askerleri de tanımıyorsunuz. Balyoz ve Ergenekon kumpasları hakkında da hiç bilginiz yok. Sanıyorsunuz ki biz hepimiz Tayyip Fethullah'a sardığı ve onu suçladığı için etkisinde kalıyoruz. Şaka gibi.

Lütfen üşenmeyip izleyin. Birkaç gün önceki program bu. Çok ses getirdi. Bakın bakalım kimmiş bu askerler, neler yaşamışlar, ne düşünüyorlarmış, senelerdir neler söylüyorlarmış... İçlerinde biri farmakolog bir prof, şizofreniyle ilgili çalışmaları var, yeni bir ilaç bulduğunu söylüyor vs. Hepsi de Kemalist.

Bu ileti neye mi benziyor?

Kur'an'ın Allah'ın sözleri olduğu iddiasını Kur'an'da aramaya benziyor.  Darbenin Fethullah tarafından yapıldığını savunanlardan mantıklı bir açıklama elbette beklemiyorum. Ama bu kadarı da fazla..  Bu arada Anibal darbeyi kesin olarak Gülen yapmıştır demiyor.  İletilerinden olayın doğasını kesin olarak bilmediğini anlamak çok zor değil.

Anibal'e gelince:

Bu darbeden Fethullah'ın sorumlu olduğunu gelsin kendisi yazsın. Ondan sonra onunla da tartışırız. Türkiye'de darbeleri yalnız Atatürkçüler yapabilir. Gericiler yapamaz.  İster başarılı olsunlar, ister olmasınlar, darbelerden şimdiye kadar yalnız Atatürkçüler sorumlu olmuşlardır. En ilginç başarısız darbelerden biri de Talat Aydemir'e aittir. Atatürkçü bir darbedir. Talat Aydemir asılmıştır.

Fetö saplantınızdan en kısa zamanda kurtulmanız dileğiyle... İnatçılığın zamanı değil.. Uyanın artık. Ülke elden gitmek üzere.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, haci yazdı:

Bu ileti neye mi benziyor?

Kur'an'ın Allah'ın sözleri olduğu iddiasını Kur'an'da aramaya benziyor.  Darbenin Fethullah tarafından yapıldığını savunanlardan mantıklı bir açıklama elbette beklemiyorum. Ama bu kadarı da fazla..  Bu arada Anibal darbeyi kesin olarak Gülen yapmıştır demiyor.  İletilerinden olayın doğasını kesin olarak bilmediğini anlamak çok zor değil. 

Yuh! Pes! Benzetmeye bak!

Bu komutanlar darbeyi biz yapmadık demiyor zaten, çünkü onları sizden başka suçlayan yok. Onlar, Fethullah Gülen'in tezgahladığı, Tayyip'in de uygulamaya koymayı da aşıp "savcısıyım" dediği Balyoz ve Ergenekon davalarında hüküm giyip hapis yatmış yüksek rütbeli Atatürkçüler. Ama siz izlemediniz bile. Nedenini biliyorum ama şimdi yazmayacağım. 

Evet, bu kadarı da fazla. 

Darbenin esasen ne olduğunu, hangi amaçla yapıldığını, işin içinde başka kimlerin olduğunu, ne tür pazarlıklar döndüğünü kim biliyor ki Anibal bilsin? 

17 dakika önce, haci yazdı:

Fetö saplantınızdan en kısa zamanda kurtulmanız dileğiyle... İnatçılığın zamanı değil.. Uyanın artık. Ülke elden gitmek üzere.

Bunu esas ben sizin için diliyorum. 

Sitelerde Paylaş

Ama siz izlemediniz bile. Nedenini biliyorum ama şimdi yazmayacağım. 

Ben nedenini söyleyim.  İzlemeye çalıştım ama çok uzun ve subayların özel yaşamına gereksiz yere değindiği için sonuna kadar izleyemedim. Savınızı başkalarını rahatsız ederek savunuyorsunuz.. Bunları yazarken bile konuşma hiç bitmeyecek gibi devam ediyor. Çok ayıp.. Sizin bu videoyu sonuna kadar dinlemediğinizi düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, haci said:

Sen hangi soruya cevap verdin ve bu ileti ile neyi açıkladın Anibal?

Bu iletinden ben bir şey anlamadım. Hem nalına hem mıhına bir ileti bile değil. Ne dediğin belli değil..

Benim görüşüm başından beri aynı. Değişmedi. Senin gibi yalpalamıyorum. Ne dediğim açık ve net.

Bu darbeyi Atatürkçü subaylar yaptı. Fethullahçıların en ufak bir şekilde katkısı olmadı. Fethullahçılar günah keçisi.. Sen ise Tayyip'in kandırdıklarından biri olarak  günah çobanısın. Bu gerçekleri batı çoktan kabul etti. Ama Tayyip itinin dümen suyundan ayrılmayan, forumun şaşkın ateistleri, darbeyi Fethullah'ın yaptığında hala israr ediyorsunuz..

Hariçten gazel okuyorsun Hacı.

Günde kaç kez kaç subayla oturup konuşuyorsun? 

Anlamadığın, çünkü o abes komplocu aklının alamayacağı şey şu: Bu darbeyi fetöşçüler yaptı, çünkü, Atatürkçüler o kadar ahmak değiller.

Ve her iki tarafı da tanıyan biri olarak bunu apaçık söylüyorum işte. Daha bugün bir kaç albayla konuştuk bu mevzuları. Yakalananı, görevde kalanı vs. çoğu bizzat tanıdığımız subaylar. Emin olabilirsin söylediklerime.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Türkiye'de darbeleri yalnız Atatürkçüler yapabilir. Gericiler yapamaz.  İster başarılı olsunlar, ister olmasınlar, darbelerden şimdiye kadar yalnız Atatürkçüler sorumlu olmuşlardır.

En ilginç başarısız darbelerden biri de Talat Aydemir'e aittir. Atatürkçü bir darbedir. Talat Aydemir asılmıştır.

kenan evren gibi merkez sağcı atatürkçüler var.

bunlar chp ve sol düşmanıdırlar ama atatürkle pek bir dertleri yok gibidir.
gardrop atatürkçüsü, tören atatürkçüsü vb olarak bilinirler.  

onları kastediyorsunuz belki de.
evet.. bu darbeciler o türden olabilir diye düşünüyorum.
yani sağcı-müslüman ama şeriatçı değil, atatürkle pek bir derdi yok vb.

ama gülencilerin ne mal olduğu belli. dünyaları takiyedir. 
evrim teorisi, materyalizm, türk ordusu, ateizm ve atatürkçülüğe karşı nefret duyarlar.

gülenci-nurcu-fethullahçı denen bu tiplerin takiyelerini bilmeden asla konuşmayın.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, bosyinebos said:

kenan evren gibi merkez sağcı atatürkçüler var.

bunlar chp ve sol düşmanıdırlar ama atatürkle pek bir dertleri yok gibidir.
gardrop atatürkçüsü, tören atatürkçüsü vb olarak bilinirler.  

onları kastediyorsunuz belki de.
evet.. bu darbeciler o türden olabilir diye düşünüyorum.
yani sağcı-müslüman ama şeriatçı değil, atatürkle pek bir derdi yok vb.

ama gülencilerin ne mal olduğu belli. dünyaları takiyedir. 
evrim teorisi, materyalizm, türk ordusu, ateizm ve atatürkçülüğe karşı nefret duyarlar.

gülenci-nurcu-fethullahçı denen bu tiplerin takiyelerini bilmeden asla konuşmayın.

Anlaşılmayan şey şu. Normal koşullarda bu fetöşler darbe falan yapmaz, yapmayı aklından bile geçiremez. Ama köşeye kıstırılınca, bir son çıkış olarak ancak bunu yapabildiler. Ama bu yukarıdan organize bir toplu fetöş eylemi değil, askerin içindeki fetöşçülerin ve fetöşçü olarak damgalanmış olanların bir eylemi olduğu apaçık ortada. Fetöşçü diye damgalanan kim? Zamanında itibar vs. amacıyla fetöşe yakın olmuş kişiler. Son dönemde fetöşten uak durmuş, hatta belki aynen gene samimi şekilde fetöşü düşman gibi görmüş kişiler hatta.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Anlaşılmayan şey şu. Normal koşullarda bu fetöşler darbe falan yapmaz, yapmayı aklından bile geçiremez. Ama köşeye kıstırılınca, bir son çıkış olarak ancak bunu yapabildiler. Ama bu yukarıdan organize bir toplu fetöş eylemi değil, askerin içindeki fetöşçülerin ve fetöşçü olarak damgalanmış olanların bir eylemi olduğu apaçık ortada. Fetöşçü diye damgalanan kim? Zamanında itibar vs. amacıyla fetöşe yakın olmuş kişiler. Son dönemde fetöşten uak durmuş, hatta belki aynen gene samimi şekilde fetöşü düşman gibi görmüş kişiler hatta.

Sen hala darbeyi kimin yaptığından emin değilsin ama Anibal. Bana yazdığın yukardaki iletide Fetoş sorumlu diyorsun. Bu quote ettiğim iletide ise Fetöşçülerin değil, öyle damgalanmış olanların eylemi olduğunu söylüyorsun.

Sana ne oluyor Anibal? Ne içiyorsun sen? Kafayı yedin mi sen?

Fetöşçü olarak damgalananların Fetöş olmadığını bilmiyor musun sen?

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, anibal said:

bir garip şey daha var.

ordudaki 300 civarı amiral ve generalin üçte biri yakalandı 
ve işkence-hakaret-dayak faslından sonra hapse atıldı.

ama ifadelere bakın. 
uzun süredir bilinen bu darbeye üst ordu komutasından net biçimde karşı çıkan çok az olmuş.

genelde ikili oynamışlar ve darbenin başarı düzeyine bakmışlar. 
ikili oynayan o generalleri aklamak için rehin alınma palavrası uyduruldu.

erdoğan es kaza yakalansaydı yepyeni bir türkiye görecektik.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tümgeneral Mehmet Dişli: Komutanım şu evrakı imzala.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar: Ne belgesi manyak mısınız lan siz.

Dişli: Seni Genelkurmay başkanı yapacağız

Akar: Ben zaten genelkurmay başkanıyım.

Gen.Kur. 2. Başkanı: Ne oluyor burada?

Dişli: Darbe oldu

2. Başkan: Ne darbesi lan?

Dişli: Ne bileyim, öyle bir söylenti var.

Akar: Nasıl söylenti var. bana evrak imzalatıyordun.

Dişli: Bana imzalat dediler.

2. Başkan: Kim dedi?

Dişli: Bilmiyorum, tanımıyorum.

Akar: Ne olacak o zaman?

Dişli: Biz sizi bir tutuklayalım, sonra bakalım.

Akar: Sıkmazsan şerefsizsin.

Dişli: Neden sıkayım?

2. Başkan: Darbe var ya...

Dişli: Ne darbesi, kim yapmış?

Akar: Manyak mısınız siz lan?

1. Yaver: Herkes yere yatsın, Akıncılar'a götüreceğim sizi

Akar: Neden?

Yaver: Darbe var.

2. Başkan: Kim yapmış?

Yaver: Neyi kim yapmış?

Akar: Darbeyi.

Yaver: Ne darbesi?

Dişli: En iyisi Akıncılar'a gidelim.

Akar: Öztürk Paşa da oraya gitsin.

Yaver: O orada zaten.

2. Başkan: O mu yapmış darbeyi?

Yaver: Ne darbesi, darbe mi olmuş?

Akar: Kalkın Akıncılar'a gidelim, yoksa kendimi keseceğim.

AKINCILAR

Öztürk Paşa: Komutanım hayırdır.

Akar: Ne hayırdır?

Öztürk: Ne işiniz var Akıncılar'da?

Akar: Siz getirdiniz ya.

Öztürk: Biz neden getirtelim sizi?

Akar: Darbe olmuş ya.

Öztürk: Ne darbesi?

Akar: Ebenin.. Neyse, sen ne arıyorsun burada?

Öztürk: Darbecileri ikna etmeye siz gönderdiniz ya.

Akar: İşte darbe diyorsun, kim yapmış?

Öztürk: ne darbesi

Akar: Allah'a imanı olan biri beni vursun.

İmam: Sonra kanlı darbe yaptılar desinler demi, yemezler.

Akar: Sen kimsin ulan?

İmam: Ben Hava Kuvvetleri imamı.

Akar: Tamam sakinim... Öztürk Paşam diğer paşalar nerede?

Öztürk: Düğündeler hocam.

Akar: haberleri yok mu?

Öztürk: Neden haberleri yok mu?

Akar: Yok bir şey Öztürk yok bir şey.

Öztürk: Komutanım birazdan diğer paşaları da getirecekler düğünden.

Akar: Kim getirecek?

Öztürk: Darbeciler.

Akar: Öztürk buradan sağ çıkalım seni, Dişli'yi ve o yaveri, bu imamın evinde... Tövbe tövbe.

Öztürk: Yav Yaşar sen ne arıyorsun burada?

2. Başkan Yaşar Güler: Zorla beni buraya getirdiler.

Öztürk: Kim getirdi?

2. Başkan: Darbeciler.

Öztürk: Darbe mi yapmışlar?

Dişli: Ya birileri bir şeyler yapıyor ama kimse bilmiyor ne olduğunu.

Yaver: Ya komutanım... Ne oldukları belli olmayan adamları en yakınlarına getiriyor bizim komutanlar, sonra ne oldu...

Akar: O 1 dolarlar ne?

İmam: Büyüden korusun diye.

Akar: Bu kim lan?

Yaver: Valla biz komutan diyoruz, ama bazıları imam diyor. Ben de anlamadım, ne olduğu belli değil.

2. Başkan: Komutanım TV'lerde darbe olmuş diyorlar.

Dişli: Darbe mi? Kim yapmış?

Yaver: Allah memleketi korusun. Ne adamlar var ya, resmen ülkeye ihanet...

Akar: Ulan buradan bir sağ çıkayım ben..."

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, anibal said:

Hariçten gazel okuyorsun Hacı.

Günde kaç kez kaç subayla oturup konuşuyorsun? 

Anlamadığın, çünkü o abes komplocu aklının alamayacağı şey şu: Bu darbeyi fetöşçüler yaptı, çünkü, Atatürkçüler o kadar ahmak değiller.

Ve her iki tarafı da tanıyan biri olarak bunu apaçık söylüyorum işte. Daha bugün bir kaç albayla konuştuk bu mevzuları. Yakalananı, görevde kalanı vs. çoğu bizzat tanıdığımız subaylar. Emin olabilirsin söylediklerime.

@anibal

Fetöşcu general diye birsey yok. Trt haber dinliyom zannettim yazdiklarinizda. Fetoşcu general diye birsey yok.Askeriyenin yapisini bilmiyorsunuz. Generallerin hepsi kemalisttir. Oyle fetoscu metoscu olacan,yokoyle sızamazsın, kurmay olamazsın. Oldu cocuk oyuncagi. Fetoşcular polis teşkilatindadir, askeriyede degil. Ben bunu biliyorum. Polis teşkilatı bircok kez, yuksek rutbeli generaller tarafindan analiz edilmiş ve fethullahci ve seriatci oldugu gozlemlenmiştir. Yapılan analize bizzat şahittim. Fazla ayrintiya girmeden, buolayda başka bir durum var. Çakma darbe arkasindan gelen gercek tayyip darbesi. G.kurmay baskanligini kendisine baglayacak, askeri okullarin kapatilmasi gundemde.Herseyi de bilmiyorum ama araştırıyorum hala...

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, KokTurk said:

@anibal

Fetöşcu general diye birsey yok. Trt haber dinliyom zannettim yazdiklarinizda. Fetoşcu general diye birsey yok.Askeriyenin yapisini bilmiyorsunuz. Generallerin hepsi kemalisttir. Oyle fetoscu metoscu olacan,yokoyle sızamazsın, kurmay olamazsın. Oldu cocuk oyuncagi. Fetoşcular polis teşkilatindadir, askeriyede degil.  

takiye nedir bilir misin?

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, bosyinebos said:

takiye nedir bilir misin?

Ortaokulda il birincisi olarak, fetoşun dershanelerinden birinde okudum.beleş olarak. İlkolarak da eline risalei_nur denen kepazeligi verirler.Tabiiki, reddettim. Asla onlardan olmadım.Fazla abartiyorsunuz.Fetoş o kadar güçlü bir kişi degil. Kullanılıyor. Tek tarafli bakacagina,fetonun aciklamalarini da dinle.

takiye, kendini oldugundan farklı gostermek demektir. Bunu yemiyorlar,yavrum! Soyunu sopunu bile araştırırlar, askeriyede. Kuvayi milliye halen devam ediyor.bunu bil yeter. Fişleme karşılıklı devam ediyor. Fethullahci general diye birsey yok.Bu sadece damgalama. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, haci said:

Sen hala darbeyi kimin yaptığından emin değilsin ama Anibal. Bana yazdığın yukardaki iletide Fetoş sorumlu diyorsun. Bu quote ettiğim iletide ise Fetöşçülerin değil, öyle damgalanmış olanların eylemi olduğunu söylüyorsun.

Sana ne oluyor Anibal? Ne içiyorsun sen? Kafayı yedin mi sen?

Fetöşçü olarak damgalananların Fetöş olmadığını bilmiyor musun sen?

Bak karıştırıyorsun işte.

Fettoş denen ve pensilvanya'da ikamet eden zat, kendi çapında kurmayları vs. ile oturup, yada onları hiç katmadan düşünüp edip, siz, gidin bir darbe yapın demiş değil. Bu yönde bir örgütlenme yok, bu apaçık görülüyor. Velakin, bu fettoşa tabi olmuş yada adı öyle çıkmış ve bu nedenle haliyle aslen fetöcü olan bir güruhun bu eyleme bir şekilde apar topar, bu melun eyleme çıkışları var. 

Tahminen, en fazla, bu yavşak sürüsü, darbeyi başlatırken "Pek muhterem üstadım (fetoş), valla biz darbe yapıyoz, bize hayırduanı, düşmana bedduanı eksik etme, selmün aleyküm" demiş kapatmıştırlar en fazla.

Ha, bu durum, fetoş dene o malum zatın şerefsizlik, rezillik ve aşşağılıklığına zerre kadar faide getirmez, bu ayrı mesele. 

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, KokTurk said:

Ortaokulda il birincisi olarak, fetoşun dershanelerinden birinde okudum.beleş olarak. İlkolarak da eline risalei_nur denen kepazeligi verirler.Tabiiki, reddettim. Asla onlardan olmadım.Fazla abartiyorsunuz.Fetoş o kadar güçlü bir kişi degil. Kullanılıyor. Tek tarafli bakacagina,fetonun aciklamalarini da dinle.

takiye, kendini oldugundan farklı gostermek demektir. Bunu yemiyorlar,yavrum! Soyunu sopunu bile araştırırlar, askeriyede. Kuvayi milliye halen devam ediyor.bunu bil yeter. Fişleme karşılıklı devam ediyor. Fethullahci general diye birsey yok.Bu sadece damgalama. 

Artık soyu sopu filan aranmıyor. Daha doğrusu soysuz, sopsuz olana da buyur içeri alalım seni diyorlar.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

Bak karıştırıyorsun işte.

Fettoş denen ve pensilvanya'da ikamet eden zat, kendi çapında kurmayları vs. ile oturup, yada onları hiç katmadan düşünüp edip, siz, gidin bir darbe yapın demiş değil. Bu yönde bir örgütlenme yok, bu apaçık görülüyor. Velakin, bu fettoşa tabi olmuş yada adı öyle çıkmış ve bu nedenle haliyle aslen fetöcü olan bir güruhun bu eyleme bir şekilde apar topar, bu melun eyleme çıkışları var. 

Tahminen, en fazla, bu yavşak sürüsü, darbeyi başlatırken "Pek muhterem üstadım (fetoş), valla biz darbe yapıyoz, bize hayırduanı, düşmana bedduanı eksik etme, selmün aleyküm" demiş kapatmıştırlar en fazla.

Ha, bu durum, fetoş dene o malum zatın şerefsizlik, rezillik ve aşşağılıklığına zerre kadar faide getirmez, bu ayrı mesele. 

Ben değil.. Sen karıştırıyorsun. Kafan hala karışık.. Bu ileti sana sorduğum sorunun yanıtı ise, durumun çok vahim senin...

Ben darbeyi kimin yaptığını sordum. Sen darbeyi bir yavşak sürüsünün yaptığını ileri sürüyorsun. Bu dürüst  bir cevap değil. Kaypak bir cevap. Her ne kadar kimin darbe yaptığını yazmamışsan da,  Fetö'nün darbe yapmadığını  açık ve net olarak yazmışsın.

Bu darbenin Fetöşün şerefsizliği, rezilliği ve aşağılığı ile hiç alakası yok. Yani Fetö'nün öyle olması bir şey ifade etmiyor bizim için.

Darbeyi kim yaptı Anibal? Bu soruyu bir kelime ile ve erkekçe yanıtlasana... Erkek değil misin yoksa?

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, anibal said:

Artık soyu sopu filan aranmıyor. Daha doğrusu soysuz, sopsuz olana da buyur içeri alalım seni diyorlar.

Bunu neye dayanarak soyluyorsun durustce? Nasıl bir cevap bu? Askeriye hakkinda bilgili misin? (Ben bilgiliyim,ayrintiya girmem).                                                                                Askeriye Ataturk ilke ve inkilaplarina baglidir. Fethullahci bir tane general ismi ver.... Verirsen, söz veriyorum, ankaradan rutbeli bir arkadaşıma soracam....

tarihinde KokTurk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...