Jump to content

Kuran Sadece Evrensel Değil!!

Recommended Posts

28 minutes ago, _Force-Awakens_ said:

Sen diyeceğini dedin, ben de dedim. Gerçek aramızda hükmetsin öyleyse. Sana bildiğimi neye dayanarak bildiğimi söylesem küçümser, inanmaz, yalanlarsın. Bu nedenle asla bunu söylemem. Ama biz aramızdn ayrılıp, "Oh be, dünya varmış" diyenler gibi kulübede falan vize vahiy geldi demiyoruz. Nedense o belirti, ışık bir bize görünmüyor. :D)) 

Ben anlayacağımı anladım. Sen de anladın evet. Bir müslüman ve yine bir hüsran. Görünen o ki; onca esip gürlemenin peşinden ortaya koyabileceğin somut hiç birşey, gerçek bir savunu yok. Onca yazdıklarının sonunda işi anca "ben yaptım oldu" ya getirebildin.

Bana bildiğini neye dayanarak bildiğini söylersen küçümsenirmiş. De sen önce söylesene hele, bunca zahmet verdin öyle ya da böyle bari boşa gitmesin. Bizim de ağzımız açık kalsın. Benim herhangi birini küçümsemek -arkasında durabildiğim sürece- hiçbir şekilde haddime değil. Yersiz bir şekilde küçümsersem allah belamı versin.. Ya da zeus..:) (bak allah dedim hadi iyisin gene)

Hülasası, batı cephesinde yeni birşey yok.

Benim içim rahat ve gayet müsterihim. Arkasında duramadığım bir husus olmadı. Değiştirilemez dediğin ayetler dahil..

İnanıyorsanız inanın, ama bundan sonra evrime ona buna laf sokmaya çalışmadan çnce iyice düşünün. Ha laf sokup da arkasında durabilecek olsanız saygı duyardım. ama nerdee.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, _Force-Awakens_ yazdı:

Doğru söyleyip söylemediğini meyvelerinden anlarım. İncildeki örnek... Daha önce ben peygamberim diyenleri asla terslemedik. Ama çoğu da cemaat arayan, dünyadaki yükselişte gözü olan kimseler çıktı.

O halde umarim beni de terslemezsiniz, zira aldigim son vahiyde, simdiye kadar vahiy aldiklarini iddia edenlerin yalan soylediklerini teblig etmem emredildi. 

Saygilarimla

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Hülasası, batı cephesinde yeni birşey yok.

Hah hah ha. Güzel bir laf. Filmini de beğenmiştim.

Bence batı cephesi kendisini dini prangalardan bir nebze olsun kurtarabildi, bu nedenle bu lafı şöyle değiştirmek gerek:

"Doğu cephesinde yeni bir şey yok".

Sitelerde Paylaş
On 7/27/2016 at 16:39, _Force-Awakens_ yazdı:

Anlamadın sen. Ayda da yaşasam kitabım Kuran, Marsda da... ;)

Allah yok diyenler 1400 yıl önce de aynıydı, bugün de. Allah var ya da yok diyemezsiniz. 1400 yıldır bu kadar mı mesafe kat ettiniz; iğne ucu?

2 - Yine anlamadın değil mi? İnmiş, ya da indirilmiş. Bir bağlantı kurmanı beklerdim.

Allahın var olması veya yok olmasi belirsizliği ile kuranın doğru veya yanlış oluşu belirsizliği aynı şey değildir. Tanrı varolabilir, tanrının varoluşunun kuran ile alakasi yoktur çünkü kuranda yazan şeyleri tanri söylemiş olamaz kardeşim.

tarihinde saraceno tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 saat önce, saraceno yazdı:

Allahın var olması veya yok olmasi belirsizliği ile kuranın doğru veya yanlış oluşu belirsizliği aynı şey değildir. Tanrı varolabilir, tanrının varoluşunun kuran ile alakasi yoktur çünkü kuranda yazan şeyleri tanri söylemiş olamaz kardeşim.

Dinden gayrı bir Tanrı var mı peki sizce? Varsa dayanağınız ne? Yoksa dayanağınız ne ? 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, uygaruygar yazdı:

Dinden gayrı bir Tanrı var mı peki sizce? Varsa dayanağınız ne? Yoksa dayanağınız ne ? 

Dinden ayrı bir tanrı olabilir veya olmayabilir bunu bilemeyiz(Agn). Ateizm tanrının kendisini yoksayar. Yani dinlerin sana söylediği tanrılar bi kenarda dursun, ateistler dinlerden bağımsız tanrı fikrini de benimsemez. Dinden gayrı bir tanrı fikri olmasaydı Deisizm olmazdı. 

Tanrı sadece din e bağlı değil. Tanrı birgün cıkıp bu kutsal kitaplarda yazan sacmaliklari ben soylemedim nası inandın derse ne diyeceksin :) Bu da bir görüş.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, saraceno yazdı:

Dinden ayrı bir tanrı olabilir veya olmayabilir bunu bilemeyiz(Agn). Ateizm tanrının kendisini yoksayar. Yani dinlerin sana söylediği tanrılar bi kenarda dursun, ateistler dinlerden bağımsız tanrı fikrini de benimsemez. Dinden gayrı bir tanrı fikri olmasaydı Deisizm olmazdı. 

Tanrı sadece din e bağlı değil. Tanrı birgün cıkıp bu kutsal kitaplarda yazan sacmaliklari ben soylemedim nası inandın derse ne diyeceksin :) Bu da bir görüş.

Daha önce düşünmedim değil bunu "Kutsal kitaplar blöftü, asıl sınav bu saçmalıklara inanmamaktı.." :):):) 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...