Jump to content

Recommended Posts

3 ay boyunca parlamenter sistemi by-pass ederek kimseye danışmadan istediği kanunu çıkarıp uygulayabilecek yani.

Anayasanın ''değiştirilmesi teklif dahil edilmez'' yasalarını değiştirmek için de iyi bir zaman. Tayyip bu 3 ayda şeriatı getirmez ise bir daha asla getirmez. Görücez.

Sitelerde Paylaş

Cok gec bile kaldilar. Meclisinizi bombalamislar siz nerelerdesiniz. Neymis her kanunu cikartirmis. Sanki OHAL e ihtiyacimi vardi simdiye kadar. Yinede yapmadi bir cogunu istese yapabileceklerini saysam sasarsiniz. Sevmeyebiliriz. Hatta endisemizde olabilir ama su sacma seriat geyiklerini bir kenara birakin artik. Insallah memurlara kadarda iner. Devlete kene gibi yapismis onbinlerce "bankamatik" bakterilerden kurtarir toplumu. 11 yildir TRT den atamadiklari fetöcü var. Öyle yasalar yapilmis ki atamiyorlar. Ve daha neler neler var. Örnegin Kemalist subaylarin rakamlarina göre ordumuzda 15'000 belkide daha fazla fetöcü var hala. Kimin ne oldugu belli degil kardesim o ülkede. Adamin 4 yaveride fetöcü cikti, sizce haksiz mi OHAL ilan ederken, kimin can güvenligi var hatta devletimizin devamliligi bile tehlikede. Korkmayin ben arada bir Fransa'ya gidiyorum, orda da OHAL var, en fazla biraz fazla araniyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
On 21.07.2016 at 02:05, medicus yazdı:

Cok gec bile kaldilar. Meclisinizi bombalamislar siz nerelerdesiniz. Neymis her kanunu cikartirmis. Sanki OHAL e ihtiyacimi vardi simdiye kadar. Yinede yapmadi bir cogunu istese yapabileceklerini saysam sasarsiniz. Sevmeyebiliriz. Hatta endisemizde olabilir ama su sacma seriat geyiklerini bir kenara birakin artik. Insallah memurlara kadarda iner. Devlete kene gibi yapismis onbinlerce "bankamatik" bakterilerden kurtarir toplumu. 11 yildir TRT den atamadiklari fetöcü var. Öyle yasalar yapilmis ki atamiyorlar. Ve daha neler neler var. Örnegin Kemalist subaylarin rakamlarina göre ordumuzda 15'000 belkide daha fazla fetöcü var hala. Kimin ne oldugu belli degil kardesim o ülkede. Adamin 4 yaveride fetöcü cikti, sizce haksiz mi OHAL ilan ederken, kimin can güvenligi var hatta devletimizin devamliligi bile tehlikede. Korkmayin ben arada bir Fransa'ya gidiyorum, orda da OHAL var, en fazla biraz fazla araniyorsunuz.

Tamamen senin gibi düşünüyorum. Bu iş nedir, nasıl başladı emin olmak zor ama hiç değilse devlete ait kurum ve birimleri bu pisliklerden temizleyecekler. Ayrıca dediğin gibi Tayyip'in başkan olmak için bile böyle bir oyuna ihtiyacı yoktu, gayet rahat olabilirdi. Son bir ayda Suriyelilere ev vermek gibi birkaç konuda biraz tepki alsa da robotik kitlesinin gönlünü alması hiç zor olmazdı. Bütün kurumlar zaten onun... Fethullahçılar, her şeye rağmen zaten ona oy veriyordu, pratikte ona hiçbir zararları yoktu. Hatta kendisinden çok daha başarılı bir şekilde dindar nesiller yetiştiriyordu bu yapı.

Yani OHAL günlük yaşamımızda hemen hiçbir şeyi değiştirmeyecek,bizlik bir şey yok ama bu, bizim hiç de istemeyeceğimiz veya ülkeye zararlı birçok işi yapabiilecekleri ihtimalinin var olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Öte yandan o ihtimaller her ne ise, onları için OHAL'e falan ihtiyacı yok adamın. Sanki Tayyip korkuyordu, çekiniyordu da OHAL'le rahatlayıp diktatör oldu... Adam anayasayı zerre kadar takmıyor, toplumun ve devletin bütün kodlarıyla iğrenç biçimde oynuyor senelerdir, korkmadan yoluna devam ediyor. Bu darbenin, henüz hiçbirimizin aklına gelmeyen veya göremediğimiz daha ciddi bir nedeni olabilir. Yani sadece Fethullah'ın devlete ele geçirmek için yaptığı bir darbe değil muhtemelen. Başarısız olması planlanmış gibi. 

Her şey olabilir. Göreceğiz ileride.

Bu arada, kayıp helikoptelerin büyük kısmı bulundu ama son ikisi hala kayıptı. Ben bilgi aradım, bulamadım. Bilen var mı acaba?

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, poiuz yazdı:

Iyimser olmaya, iyimser kalmaya çalışanlara, Tayyibin artık laikliğin, demokrasnin değerini anladı diyenlere hayret ediyorum!!!

Türkiye Cumhuriyei bitmistir, ERDOGANİSTANa hosgeldiniz!!!

Kimse Tayyip'in laiklik ve demokrasinin değerini anladığını söylemiyor. Bu adamın dininin Allah'ının para olduğu söylenir durur, doğrudur da ama bu adam çok ciddi biçimde dincidir, sağlam bir dini eğitimden geçmiştir, esas amacı daha İst. Belediye Başkanı olduğu dönemde söylediği gibi "Kemalizm dinsizliği"ni yıkmaktır. Bunları yıllardır bıkmadan usanmadan söyleyenler bizzat bizleriz. Sırf bu yüzden paranoyak, darbeci, jakoben, demokrasi düşmanı ilan edildik ve yaftalandık.

Tayyip'in içinde bulunduğu mücadele bir demokrasi mücadelesi değil, kendini korumaya ve sağlama alma mücadelesi. Biz sadece onun bu isteğininin yan etkisi olarak kadroları o pisliklerden temizlemiş olacağını, bizim işimize gelenin bu olduğunu söylüyoruz. Bunu da ilk defa söylüyor değiliz.

Tayyip dincidir, cahildir, dünya tarihinin gördüğü belki de en büyük hırsızdır, katildir vs. Onun için demokrasi, şeriata giden yolda bineceği tramvaydır sadece, bu da kendi ifadesidir. 

Sizlerin anlamadığı, adamın bütün bunları yapabilmek için bir darbeye ihtiyacının olmadığı. Başkanlık sistemiyle birlikte dilediğini yapabilir ve başkan olmak için bu darbe oyununa ihtiyacı yok. Sence var mı?

Bu işin amacı farklı. Ne olduğunu henüz bilmiyoruz sadece.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Maksadım sizi hedef almak değil. "Artık laikliğin, cumhuriyetin değerini anlamıştır" diye yazan köseyazarlari var. Sanki OHAL ile sadece cemaatciler temizlenecekmis gibi ümitlenenler, iyimserlik satanlar var, TCnin öldüğünü kabul etmek istemeyen veya milletten gizlemek isteyenler var.Bence başımız sagolsun :-(

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, poiuz yazdı:

Maksadım sizi hedef almak değil. "Artık laikliğin, cumhuriyetin değerini anlamıştır" diye yazan köseyazarlari var. Sanki OHAL ile sadece cemaatciler temizlenecekmis gibi ümitlenenler, iyimserlik satanlar var, TCnin öldüğünü kabul etmek istemeyen veya milletten gizlemek isteyenler var.Bence başımız sagolsun :-(

Onlara ne bakıyorsun ki? Yandaş onlar. Tayyip'in kim ve ne olduğunu, ülkeyi ne hale getirdiğini, ne tür demokrasi düşmanı olduğunu onlar da biliyor ama parayla satın alınmış köpekler oldukları ve muslukları kesildiğinde ortada kalacaklarını bildikleri için yalakalığa devam ediyorlar. Bu diktatörlük sistemi onları zengin ediyor.

Yine de çok karamsar olmayalım. Hepimiz korkuyoruz, ne olup bittiğini tam olarak anlayamadığımız ve bu gericilere asla güvenmediğimiz için karamsarız ama soğukkanlı olmaya çalışmak şu anda en iyisi. Akılcı davranmamız lazım, sayımız az değil.

Bu kabullenici ve boyun eğmiş hal onları daha da cesaretlendirir. Sokağa çıkaramadıkları bir %50 var daha, onlar farkında. Biz de varalım.

Sitelerde Paylaş

Ilk iktidar olduğunda da özgürlükler getirmiş (sadece kendi gibi düşünenlere) ve birçok taraftan alkış almisti, sonraları muhalefetin özgürlüklerini kısmaya kalkisti. Ayni oyun yine oynaniyor, şimdilik laiklerin de alkislariyla. İlerde hedef degisecek!!!OHAL sayesinde kanunlar islemiyor ve onun için sokağa çıkan ciddi bir kitle var. Yolun sonuna  geldik!

Sitelerde Paylaş

O-HAL yerine istifa kararları açıklanmalıydı. Geçmişte kendi yandaşları olan Feto'cuların yaptığı darbeyi bile TSK önledi. yoksa hükümet artık ortada yoktu. bu aslında huzur ve güveni sağlamakta başarısız olduklarını gösteriyor. 

Şimdi artık, IŞiD, PKK, Darbe, komşu ülkelerle gerginlik, yargıya ve medyaya mudahele... her türlü huzursuzluk bu iktidar döneminde görünecek.

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Türk Ateist said:

Tamamen senin gibi düşünüyorum. Bu iş nedir, nasıl başladı emin olmak zor ama hiç değilse devlete ait kurum ve birimleri bu pisliklerden temizleyecekler. Ayrıca dediğin gibi Tayyip'in başkan olmak için bile böyle bir oyuna ihtiyacı yoktu, gayet rahat olabilirdi. Son bir ayda Suriyelilere ev vermek gibi birkaç konuda biraz tepki alsa da robotik kitlesinin gönlünü alması hiç zor olmazdı. Bütün kurumlar zaten onun... Fethullahçılar, her şeye rağmen zaten ona oy veriyordu, pratikte ona hiçbir zararları yoktu. Hatta kendisinden çok daha başarılı bir şekilde dindar nesiller yetiştiriyordu bu yapı.

Yani OHAL günlük yaşamımızda hemen hiçbir şeyi değiştirmeyecek,bizlik bir şey yok ama bu, bizim hiç de istemeyeceğimiz veya ülkeye zararlı birçok işi yapabiilecekleri ihtimalinin var olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Öte yandan o ihtimaller her ne ise, onları için OHAL'e falan ihtiyacı yok adamın. Sanki Tayyip korkuyordu, çekiniyordu da OHAL'le rahatlayıp diktatör oldu... Adam anayasayı zerre kadar takmıyor, toplumun ve devletin bütün kodlarıyla iğrenç biçimde oynuyor senelerdir, korkmadan yoluna devam ediyor. Bu darbenin, henüz hiçbirimizin aklına gelmeyen veya göremediğimiz daha ciddi bir nedeni olabilir. Yani sadece Fethullah'ın devlete ele geçirmek için yaptığı bir darbe değil muhtemelen. Başarısız olması planlanmış gibi. 

Her şey olabilir. Göreceğiz ileride.

Bu arada, kayıp helikoptelerin büyük kısmı bulundu ama son ikisi hala kayıptı. Ben bilgi aradım, bulamadım. Bilen var mı acaba?

Güldürdün beni:D Ne yapacaksin helikopterleri! Kulagimda kaldigi kadariyla bir heli Yunan Adasina kacan hainlerle gitti, sonra iade edildi. Bir heli Özel Kuvvetlere yapilan saldirida imha edildi. Eksik yok, fakat cokca hasarli var diye biliyorum. Güzel seyler olacak. 2023 geldiginde Türkiyemizin CHP iktidarinda yeni bir sürece girecegine inaniyorum. Tayyib kendi kitlesini milli, yerli diyerek ulusalciya dönüstürüyor. Gecen bir arkadasiminda dikkatini cekmis. Meydanlardaki ktlenin flamasi falan kalmadi. Kimin hangi partiden oldugu dahi belli degil. Burda Kürtlerle konusuyorum, onlarda da ileriye yönelik iyimserlik ve büyük bir umut var. Bir musibet tüm havayi degistirmis gibi. Keske büyük bir koalisyon yapilabilse. Müthis olurdu. Hem yeni Anayasa icin, hemde ic baris icin muazzam bir adim olurdu. beni tek rahatsiz eden; Kilicdaroglu. Bir türlü isinamadim. Cok pasif, düsük enerjili biri. Evlenmek icin hatunu nasil bulmus hayret. Sanirim hayattaki tek basarisi o. Acilen birini bulmak zorundayiz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...