Jump to content

TÜRKİYE'DE DEMOKRASİ YALANI

Recommended Posts

türkiye demokrasiyi kıçından anladığı için, demokratik bir ülke de olamıyor. demokratik olabilmek için önce demokrasinin ne olduğunu bilmek gerek. Demokrasinin "seçimden %51 alan, geriye kalan %49'a istediğini yapabilir" anlamına geldiğini zannediyorlar. 

İyice soğudum memleketten. Özellikle son gidişimde çok uzun kaldım ve iyice tiksindim. Sokaktaki her 10 kişiden 9'u ile aynı havayı bile solumaya tahammül edemiyorsam, o ülke ile pek bir gönül bağım kalmamış demektir. Bu tipler hep vardı ama bir şekilde yaşamlarımızın kesişmesini engelleyebiliyorduk evvelden. Şimdi heryerdeler. AKP kendi burjuvazisini yarattı. yeni zengin SUV süren türbanlılar, araçlarının arka camına eşek kadar osmanlı tuğrası yapıştıran ayılar vs, gördükçe iğreniyorum. neyse ki 15 temmuz olmadan döndüm de demokrasi nöbeti dedikleri kepazeliğin maruz kalmadım. 

kendi ülkemden nefret ettirdi bu halk beni. AKP bir seçim daha kazanırsa vatandaşlıktan çıkacağım. böyle gerici, cahil, yobaz bir milletin mensubu olmak istemiyorum. millet olmak için aynı coğrafyada doğmuş olmak yetmez. daha güçlü bir bağ olması gerekir ve Türk milletinin %99'u ile aramda en küçük bir bağ yok. Kıçımızın dibindeki, sürekli hamasetle bahsettiğimiz Yunanlılar bile bu millete yeğdir. Gidin Atina'da birkaç gün takılın, yunanlılar ile sohbet edin anlarsınız. Birkaç kafası kırık dışında kimse türklere olumsuz da bakmıyor. Milliyetçilik denen rezil akıl hastalığından müzdarip olanlar elbet orada da vardır ama o da az-çok her ülkede oluyor. Tabi ilkel toplumlarda sayıları biraz daha fazla.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...