Jump to content

dinden nasıl kurtulabilirim yardım edin

Recommended Posts

beyler  bugun ailemın zoruyla doktora gittim.

solian 800 ml hap verdi bana.

allahla konustugumu söledim doktora..

2 ay gibi sürede atlatırız dedi.

beyler aslında forumdakı sızlerı cok kıskanıyorum..

cok rahat sekılde islamı eleştirip sorgulayabılıyorsunuz.

ama ben cok korkak biriyim.

ağzımdan en ufak bır laf cıksa cehenneme gidip yanıcam korkusu sarıyor..

rüyamda allahla konusmam beynımın bana bır oyunumu bılmıyorum..

dediğim gibi cok korkağım.

34 yasındayım fakat naklıye ısınde az bı gelırım var.

dershaneye gidip kpssden memurıyete yerlesmek ıstıyorum seneye.

4 yıllık mezunum

elimde mesleğim olmasını istiyorum....

sonuca gelirsek bende sizin gibi dinden nasıl kurtulabılırım.

fakat cok korkak bırıyım.

Sitelerde Paylaş

Korku bambaşka bir şey. O herkeste olan bir şey. Kimisi ateşten korkar kimi yüksekten , kimisi soğuktan kimisi hayvan, böcek vs den. Ateistler korkusuz diye bir şey yok. Çoğu dinin kullandığı ise bu ölüm korkusudur. Korksakta korkmasakta ölüm kaçınılmaz. Bunu ister kabul et istersen etme. 

Sitelerde Paylaş

Ateist olmak, öyle isteyerek olunacak birşey değil. Tanrı inancı insanın en derin korkularının kavramlaştırılmış halidir. Bu korkuya karşı koyabilmek, hele de o korku bu kadar bünyeni sarmışken mümkün değil. 

Ben ateist olacağım diye kendini zorlayarak ateist olamazsın. Hele de psikiyatrik sorunların varsa hiç böyle şeylere girişme. Psikiyatrik sorunları olan insanların köklü felsefi değişimler içine girmesi sağlıklı sonuç vermez. Kafanı karıştırmaktan ve daha mutsuz olmaktan başka birşey elde edemezsin. Madem hekim kontrolünde bir tedavi sürecine girmişsin, tedavine düzgün şekilde devam et. 

Tanrı korkusu, eğer inanıyorsan insanı gerçekten paranoyak yapacak bir düşünce. Bunu aşmak için daha aklı başında din adamları ile de görüşebilirsin. Vahhabi inancına yakın manyakların sözleri yerine, daha ılımlı yorumlarda bulunan insanlara yönelmeni tavsiye ederim. Kendini suçlamadan, daha normal bir hayat kurmana yardımcı olabilir. 

Sağlıklı ve kendisi ile barışık olan ateistler, dine tepki duydukları için değil, tanrı inancını mantıklı bulmadıkları için ateist olmuşlardır. Dine tepki duyarak ateist olursan, yine aşırı ve tepkisel bir konuma sürüklenirsin. Ve yine mutsuz olursun. Daha ılımlı yollar dene. Sakinleştiğinde, ateizm konusunu tartışmaya devam edebilirsin.

Geçmiş olsun.

tarihinde Robespierre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte bu bile bi kanıt değilmi, Allahın var olduğuna.

Olmayan bir şeyden nasıl korkarsın ki?

Eğer cehennemi iğne deliğinden bile görseydiniz başınızı secdeden kaldırmazdınız. 

H.z Muhammed

18- Ey iman edenler, Allah'tan korkun. Herkes yarın için neyi takdim ettiğine baksın. Allah'tan korkun. Hiç şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

(Haşr Suresi)

Sitelerde Paylaş

Ilk önce yine sağlıklı olmaya çalış, tedavine önem ver.

Tedavin olumlu sonuç verir ise, sagligina kavusursan otomatikmen ateist olursun.

Senin için en önemlisi sağligina kavusman.

Ateistlik (saglikli olmak icin) bir araç degildir. Dini arastirmanin bir sonucudur, ateistlik!

Sitelerde Paylaş

@Cezayakın, Ne yapmaya çalıştığını biliyorum. :D Ama hiç akıllı değilmişsin. 

Bunu burada yazıya döktüğüne göre niyetin Ateist olmak. Yani düzgün bir işin de olsun istiyorsun. Ve de insanlardan belirli bir özelliği olmayan, herhangi biri olacaksın. Her ne alıyorsan biraz daha fazla al, iki ya da üç mislini. Yani gerçeği öğrenmek seni memnun edecekse yap. Ya da biraz daha yaşa, tadını çıkar. Sonunda öleceksin nasıl olsa. 

Sitelerde Paylaş
On 29 July 2016 at 11:03, Perpetua_ said:

Eğer cehennemi iğne deliğinden bile görseydiniz başınızı secdeden kaldırmazdınız. 

H.z Muhammed

18- Ey iman edenler, Allah'tan korkun. Herkes yarın için neyi takdim ettiğine baksın. Allah'tan korkun. Hiç şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

(Haşr Suresi)

benim oğlan da boogeyman'den korkuyordu. demek ki boogeyman de gerçek. 2 rekat da boogeyman için kıl.

Sitelerde Paylaş
On 29.07.2016 at 01:16, cezayakın2 yazdı:

sonuca gelirsek bende sizin gibi dinden nasıl kurtulabılırım.

Dinin gerçekliğini tarafsızca sorgulayarak kurtulabilirsiniz...;  

Mesela, "başka bir toplumda doğsam yine bu dine inanacak mıydım?" diye sorarak başlayın...

Farklı inanca sahip insanlar gerçekten aşalanmayı ve işkenceyi hakediyor mu, yoksa sadece sizin gibi geldiği toplumun inancını mı benimsemişler?

Sadece inanç ve itaat üzerinden sonsuz hayatla ilgili bir imtihan yapılabilir mi...?

Böyle bir imtihan yapılabiliyorsa... kimlere ve hangi sebepten dolayı inanmayan insan kötü olmaktadır?

Ve bu sebeplerin haklılık kriterlerini kimler, neye dayanarak belirlemiştir?

Sitelerde Paylaş
On 29.07.2016 at 12:03, Perpetua_ yazdı:

Tam tersi..., o tanrının nasıl bir zihniyet tarafından uydurulduğuna kanıttır bu...;

Kendi lafını kabul ettirebilmek için korkutmaya ve tehditlere muhtaç bir tanrı olabilir mi..?

Sadece bir düşüncesinden dolayı, cehennemiyle birlikte öfkeden çatlayıp patlayan ama herşeyi bilen ve çok adaletli bir tanrı...! 

Adalete ve bilgeliğe bak sen... komedinin de ötesi tam bir zırvalık.

Bu sözde tanrı denen adam, insanların düşüncelerinden neden bu kadar korkuyor...?

Neden............... çünkü herşeyin bir yalan olduğu ortaya çıkacak! 

Yani anlayacağınız asıl korku bu dini yazanların kendisinde. Ve inançlarını korumak için özgür düşünceyi tehditle susturmak zorunda kalacak kadar aciz ve zavallı dinci zihniyettedir, bu müthiş korku... 

Ve birşeyin konuşulmasından bu derece korkan müslümanlara soruyorum.....

Olmayan bir gerçekten, bu kadar korkulabilir mi...? 

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...