Jump to content

Sadece 1 mantık hatası keşfedip dinden cikmak (kisisel bir seruven)

Recommended Posts

3 hours ago, sena dkmn said:

Hayır!  Ama sorgulama yolunuz doğru. Eğer içindeki ayetleri Müslümanların uydurduğu bir takım rivayetler ile veya kafanızda oluşturduğunuz tabularla okuduysanız, zaten oradaki gerçek anlatılmak istenen şeyleri, mecazları, geçmişi anlatan olayları ve gelecekle ilgili mesajları görememişsinizdir. Fakat tanrı 21.yüzyılın sorgulayan beyinleri için bir mucize göndermiş ve artık kuranın bir insan yazımı olmadığı açığa çıkmıştır. Eğer kuranı okuduysanız bazı surelerin başında 'elif-lam-mim', 'ha-mim' veya 'nun' gibi harfler görürsünüz. Tıpkı bir kitapta bazı bölümlerin başında A-L-M, H-M, T-H, N.. harflerinin olması gibi. Ve siz bu harflerin ne olduğunu merak edersiniz fakat bir anlam veremezsiniz. Aslında bunlar bir şifredir, kuran size bir şifre vermektedir fakat bu şifreyi islam alimleri dahi çözememiştir. Çünkü şifreyi kırmak için insan beyninden daha fazlasına ihtiyaç vardır. Bir bilgisayar. O şifre artık biliniyordur. Ve lütfen şunu unutmayın tanrı bilime karşı değildir, çünkü onu yaratan kendisidir. Ve tanrının varlığı sadece akılla bulunabilir.

gene 19 mucizesi. Bu forumda belki 1000 kere tartışılmış. Ama sizde bakmak araştırmak var mı? Yok. Bodoslama yazmak var.

19 safsatasının bir çok boyutu var.

one by one:

Şimdi bu 19'a göre kuran'da iki ayet fazla değil mi? Kabul ediyor musunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, teflon yazdı:

gene 19 mucizesi. Bu forumda belki 1000 kere tartışılmış. Ama sizde bakmak araştırmak var mı? Yok. Bodoslama yazmak var.

19 safsatasının bir çok boyutu var.

one by one:

Şimdi bu 19'a göre kuran'da iki ayet fazla değil mi? Kabul ediyor musunuz?

Safsata diyerek aslında niyetinizi belli ettiniz, siz bu konuyu kafanızda bitirmişsiniz. Bundan sonra soracağınız her soru ve yazacağınız her cevap anlamak için değil karşı tarafı mat etmek için olacaktır. Size ne kadar somut matematiksel kanıtta sunsalar anlamayacaksınız çünkü öngörüleriniz anlamaya ve öğrenmeye engel olacaktır. Ayrıca o iki ayetin bile bir amacı vardır. Ayrıntılarda takılı kalanların, o iki ayette veya harflerde takılı kalıp öteye geçememeleri içindir. Mona lisa tablosundaki  zamanın aşındırdığı lekelere takılıp, asıl sanatı görememek ve bundan mahrum kalmak gibi.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sena dkmn yazdı:

Safsata diyerek aslında niyetinizi belli ettiniz, siz bu konuyu kafanızda bitirmişsiniz. Bundan sonra soracağınız her soru ve yazacağınız her cevap anlamak için değil karşı tarafı mat etmek için olacaktır. Size ne kadar somut matematiksel kanıtta sunsalar anlamayacaksınız çünkü öngörüleriniz anlamaya ve öğrenmeye engel olacaktır. Ayrıca o iki ayetin bile bir amacı vardır. Ayrıntılarda takılı kalanların, o iki ayette veya harflerde takılı kalıp öteye geçememeleri içindir. Mona lisa tablosundaki  zamanın aşındırdığı lekelere takılıp, asıl sanatı görememek ve bundan mahrum kalmak gibi.

tanrınız öyle boş beleş bir figürdür ki, sırf bizleri tuzağa düşürmek için türlü hinlikler tasarlar. yanlış ve hatalı tasarımlar yapar, yanlış ve tutarsız sözler eder ki biz de bu ne kekim tanrı lan, kafası bile çalışmıyor diye düşünüp, yoldan çıkalım.

Her şey komplo teorisinden ibaret müslümancıkların kafasında, ne gülünç. uyduruk tanrınız bile sizin bu sığ komplo dünyanıza boyun eğmiş, tmm ya siz ne derseniz o olsun, milleti yoldan çıkartmak için koydum ben onları diye boynunu bükmüş sefil gibi.

işin ilginç tarafı şu ki: örneğin matematik asla şaşmaz, fizik asla şaşmaz, kimya asla şaşmaz. fakat uyduruk tanrınız şaşıyor ve bunu da sizi yoldan çıkartmak için diye açıklıyorsunuz. uyduruk tanrınız bizi bu kadar saptırmak istiyorsa;  matematiği, fiziği, kimyayı şaşırtamıyor mu, bunlara hükmü geçmiyor mu?

uyduruk tanrınız, kimin kendisine inanacağını, inandığını bilmiyor. sürekli testler yapıyor. uyduruk tanrınız asla şaşmayan matematik, fizik, kimya gibi sistemler üretebiliyor. bu sistemlerin varlığı, maddenin varlığı ile uyumlu. yani maddeyi asla şaşmayacak şekilde üretiyor. fakat aynı maddeden ürettiği insanın şaşıp şaşmayacağını bilmiyor. bu ne gülünç bir kurgudur? tanrınızın güç yetiremediği bir başka varlık var demek ki, tanrınız onun etkilerini kestiremiyor.

tanrınızı, irademizi kontrol edemeyecek şekilde, aciz mi kurguladınız?

tanrınızı, bizlerin ne yapabileceğini bilemeyecek şekilde, aciz mi kurguladınız?

tanrınızı, şaşmayacak bir evren kurabilecek şekilde yetkin; görece sonsuz evrenin zerresi küçüklüğünde olan ve kıçını yıkamaktan aciz cahil arabı yola sokmaya uğraşıp, beceremeyecek ve bu konuda sürekli zırırldayacak bir sünepe olarak mı kurguladınız? 

ne de gülünç bir hayal dünyanız var.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

tanrınız öyle boş beleş bir figürdür ki, sırf bizleri tuzağa düşürmek için türlü hinlikler tasarlar. yanlış ve hatalı tasarımlar yapar, yanlış ve tutarsız sözler eder ki biz de bu ne kekim tanrı lan, kafası bile çalışmıyor diye düşünüp, yoldan çıkalım.

Her şey komplo teorisinden ibaret müslümancıkların kafasında, ne gülünç. uyduruk tanrınız bile sizin bu sığ komplo dünyanıza boyun eğmiş, tmm ya siz ne derseniz o olsun, milleti yoldan çıkartmak için koydum ben onları diye boynunu bükmüş sefil gibi.

işin ilginç tarafı şu ki: örneğin matematik asla şaşmaz, fizik asla şaşmaz, kimya asla şaşmaz. fakat uyduruk tanrınız şaşıyor ve bunu da sizi yoldan çıkartmak için diye açıklıyorsunuz. uyduruk tanrınız bizi bu kadar saptırmak istiyorsa;  matematiği, fiziği, kimyayı şaşırtamıyor mu, bunlara hükmü geçmiyor mu?

uyduruk tanrınız, kimin kendisine inanacağını, inandığını bilmiyor. sürekli testler yapıyor. uyduruk tanrınız asla şaşmayan matematik, fizik, kimya gibi sistemler üretebiliyor. bu sistemlerin varlığı, maddenin varlığı ile uyumlu. yani maddeyi asla şaşmayacak şekilde üretiyor. fakat aynı maddeden ürettiği insanın şaşıp şaşmayacağını bilmiyor. bu ne gülünç bir kurgudur? tanrınızın güç yetiremediği bir başka varlık var demek ki, tanrınız onun etkilerini kestiremiyor.

tanrınızı, irademizi kontrol edemeyecek şekilde, aciz mi kurguladınız?

tanrınızı, bizlerin ne yapabileceğini bilemeyecek şekilde, aciz mi kurguladınız?

tanrınızı, şaşmayacak bir evren kurabilecek şekilde yetkin; görece sonsuz evrenin zerresi küçüklüğünde olan ve kıçını yıkamaktan aciz cahil arabı yola sokmaya uğraşıp, beceremeyecek ve bu konuda sürekli zırırldayacak bir sünepe olarak mı kurguladınız? 

ne de gülünç bir hayal dünyanız var.

Aslında gülünç değil de cidden gülümsememi sağlayan ve inandığım şeylerle mutlu olduğum bir dünyam var. İnsan inandığı şeyle mutludur aslında, fakat sizde bunu göremiyorum. Sizden ricam dinsel kimliğimi bir kenara bırakıp bir arkadaş olarak beni dinlemeniz, inancınız beni rahatsız etmiyor, inandığınız şey her ne ise bu size karşı tavrımı değiştirmez fakat İnandığınız şeyle mutlu değilsiniz gibi. Diğer yazanlardan farklı bir şey var sizde, farklı bir isyan, farklı bir saldırganlık. İnsan inanmadığı bir şeye bu kadar karşı olamaz aslında. İsa'nın benim hakkımda dedikleri veya Budistlerin benim diğer hayatımda  bir böcek olacağımı iddia etmeleri umurumda değil çünkü inanmıyorum. Öyle sanıyorum ki aslında kızdığınız kişi kendinizsiniz. Kendinizle barışık değilsiniz. Bunun nedeni çocuklukta yaşadığınız veya size yaşatılmış olaylar olabilir, yakın veya uzak zamanda ki yaşadığınız bir takım olaylarda olabilir. Hayatınızın bir döneminde duygusal olarak bir çöküntü yaşamış olmalısınız ki dinlere yönelmişsiniz. Yoksa kimse geçmişte hangi masallar anlatılıyor ve bu insanları bağlayan ne diye dinlere yönelmez. Amacınız cidden buysa din psikolojisi okumanız yeterli. Fakat araştırdığınızda hep tanrının hep cehennem tasvirleri, kendisine tapılmasını istediği gibi şeyleri  üstünüze almış olmalısınız ki, bu tasvirlerin tam zıddı olan tanrının ne kadar bağışlayıcı olduğuna değinen noktaları görmemişsiniz bile. Çünkü sizin algınızda siz zaten kötüsünüzdür ve cezayı hak ediyorsunuzdur. Ayrıca tanrıyı reddetme sebebinizin bilimsel gerekçeler olduğunu da düşünmüyorum. Anlayacağınız bir otorite kabullenememe probleminiz olabilir. Baba ile ilgili olabilir veya başka bir şey, yazdıklarım tamamen Zan'dır. Lütfen kötülüğünüzü istediğimi düşünmeyin veya sizi bir tanrıya inandırma cabamın olduğunu. Fakat ikidir size yazmamama rağmen uyduruk, komplo, aciz gibi kelimelerin yoğunlukta olduğu cümleler kuruyorsunuz. Lütfen kendinizle barışınız, inandığınız şeylerle mutlu olunuz ve insanların inandığı şeylerle mutlu olduğu gerçeğini kabulleniniz. SELAM(barış demektir.)

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, sena dkmn yazdı:

Aslında gülünç değil de cidden gülümsememi sağlayan ve inandığım şeylerle mutlu olduğum bir dünyam var. İnsan inandığı şeyle mutludur aslında, fakat sizde bunu göremiyorum. Sizden ricam dinsel kimliğimi bir kenara bırakıp bir arkadaş olarak beni dinlemeniz, inancınız beni rahatsız etmiyor, inandığınız şey her ne ise bu size karşı tavrımı değiştirmez fakat İnandığınız şeyle mutlu değilsiniz gibi. Diğer yazanlardan farklı bir şey var sizde, farklı bir isyan, farklı bir saldırganlık. İnsan inanmadığı bir şeye bu kadar karşı olamaz aslında. İsa'nın benim hakkımda dedikleri veya Budistlerin benim diğer hayatımda  bir böcek olacağımı iddia etmeleri umurumda değil çünkü inanmıyorum. Öyle sanıyorum ki aslında kızdığınız kişi kendinizsiniz. Kendinizle barışık değilsiniz. Bunun nedeni çocuklukta yaşadığınız veya size yaşatılmış olaylar olabilir, yakın veya uzak zamanda ki yaşadığınız bir takım olaylarda olabilir. Hayatınızın bir döneminde duygusal olarak bir çöküntü yaşamış olmalısınız ki dinlere yönelmişsiniz. Yoksa kimse geçmişte hangi masallar anlatılıyor ve bu insanları bağlayan ne diye dinlere yönelmez. Amacınız cidden buysa din psikolojisi okumanız yeterli. Fakat araştırdığınızda hep tanrının hep cehennem tasvirleri, kendisine tapılmasını istediği gibi şeyleri  üstünüze almış olmalısınız ki, bu tasvirlerin tam zıddı olan tanrının ne kadar bağışlayıcı olduğuna değinen noktaları görmemişsiniz bile. Çünkü sizin algınızda siz zaten kötüsünüzdür ve cezayı hak ediyorsunuzdur. Ayrıca tanrıyı reddetme sebebinizin bilimsel gerekçeler olduğunu da düşünmüyorum. Anlayacağınız bir otorite kabullenememe probleminiz olabilir. Baba ile ilgili olabilir veya başka bir şey, yazdıklarım tamamen Zan'dır. Lütfen kötülüğünüzü istediğimi düşünmeyin veya sizi bir tanrıya inandırma cabamın olduğunu. Fakat ikidir size yazmamama rağmen uyduruk, komplo, aciz gibi kelimelerin yoğunlukta olduğu cümleler kuruyorsunuz. Lütfen kendinizle barışınız, inandığınız şeylerle mutlu olunuz ve insanların inandığı şeylerle mutlu olduğu gerçeğini kabulleniniz. SELAM(barış demektir.)

Öncelikle, şurayı okumanızda fayda var:

Sonrasında ise: sizinle kişisel bir sorunum olduğunu düşünmeyin; siz benim dilimde siz gibileri kapsar. size verdiğim her yanıt, siz gibilere verdiğim yanıttır. siz gibiler buraya sık gelirler; atayizleri ikna etmeye çalışırken, aslında kendilerini ikna etmeye çalışırlar. çünkü aslında kendi kafalarına yatmayan şeyler vardır ve eğer bir tanrıtanımazı bile ikna edebiliyorsa, aslında bu şeylerin kafasına yatmıyor oluşu ondan kaynaklanıyordur, yoksa bu şeylerde sorun yoktur inancı ile rahatlamak isterler. 

Bu tür insanlar en zehirli insanlardır.

Yaşar nuri öztürk ve benzerleri bu ülkeye en büyük zararı vermiş olanlardır. çünkü bunlar, pislik dolu bir kitabı ve bu kitabın yarattığı kanseri topluma kabul ettirmek için ellerinden geleni yapmışlardır; sırf kendilerini rahatlatmak için. Örneğin: nisa 3 ve nisa 127 de yetimlerle evlilik söz konusudur. yetim, adet görmemiş babasız kız çocuğudur. yaşar nuri bunu kendine yediremez, diğer bütün çevirmenlerden farklı olarak, yetim kızlar değil, yetimlerin bakıcı kadınları olarak çevirir. insanlar islamın pisliğini gömeye ve sorğulamaya başladığında yaşar nuri karşılarına dikilip, onların hoşuna gidecek çevirilerle onları yeniden bu pisliğin içine çeker.

siz de aynı yoldasınız. sözlerinizi dönüp yeniden okuyun. özetle şunu diyorsunuz: ya içinde berbat şeyler de olabilir ama ben güzel taraflarını görmeye çalışıyorum.

yalnızca kendinizi değil, kendinizi kandırabilmek için öncelikle başkalarını kandırmaya çalışıyorsunuz.

bu yüzden kişisel olarak sizinle değilse de, düşüncenizle sorunum var. bu hastalıklı düşünceyi, savunulacak tarafı olmadığını görene kadar her açığından silkelemektir yaptığım şey; ta ki toplumu da zehirlemeyin.

bu kadar yazıp da bilgi vermemek olmaz: ateizm bir inanç değildir, durumdur. teizm tanrıcılık demektir. a-teizm tanrıcı olmama durumudur. bu bir düşünce veya inanç sistemi değildir. ne yazık ki, aa sonunda ism var demek ki bu da bir ideoloji gibi garip bir çıkarım yapıyor cahil kitleler. sonundaki ism teism'in ismidir. a ön eki ise olmama belirtir. apolitik -> siyasetle ilgili olmayan, aseksüel -> cinsellikle ilgili olmayan, ateist -> tanrıcı olmayan vb

fikirlerim ve siz gibiler dahil, kişilere verdiğim tüm yanıtlar  için ileti geçmişimi okuyabilirsiniz.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 16.01.2017 at 02:04, sena dkmn said:

Bu ne menem bir yorumdur böyle. Herhangi bir konuya ilişkin bir "yargıya" sahip olmak ne zamandan beridir konuyu kafada bitirmek, karşı tarafı mat etmeye çalışmak oluyor? Bu bakış açısı ile aksi durum da geçerli değil mi? Siz kuran'a, 19'a ve allaha'a inanıyorsunuz. Konuyu kafanızda bitirmişsiniz, bundan sonra sadece karşı tarafı vb.  vb... Nasıl? Güzel oldu mu?

Görünen o ki, konuyu kafada asıl bitiren ve tanımadığınız kişiler adına türlü niyet okumaları yaparak onları yaftalayan asıl sizsiniz. Benim ya da bir başkasının adına ipsiz sapsız niyet okumaları yaparak atıp tutmayın lütfen. Ha, keyfiniz bilir. Kendi kendinize gelin güvey olarak tasarladığınız niyet okumalarına bağlı çıkarımlarınız da sadece sizi bağlar, kaale almaya değmez.b

19'la ilgil bir soru sorduk ( Bkz: Şimdi bu 19'a göre kuran'da iki ayet fazla değil mi? Kabul ediyor musunuz?)  cevap gelmedi. Bir daha bu forumda yazıp yazmayacağınız dahi belli değil. (Yeni gelin gibi foruma dalan teistlerde pek sıklıkla görülür bu. Forum, duvara çarpma ya da soğuk duş benzeri bir etki yapar. Tesit abi akabinde toz olup, sonsuzluğa karışır..)

Eyvallah. Ama soruya cevap verir, foruma yazmaya devam ederseniz, 19 mevzusunun da itina ile paçavra edileceğine şahitlik edebilirsiniz.

On 16.01.2017 at 12:00, sena dkmn said:

Bu şirinlik ve kibalık muskası giriş ve söylemlerin pek bir kıymet-i harbiyesi yok.

Demek isterim ki: Siz şaka mısınız?!

İsa bir yana da, özellikle budizmin sizin hayatınız üzerinde kaçıncı dereceden, ve hangi şiddette bir etkisi var ki, böyle samimiyetten yoksun yapay bir naiflik yüklü söylemlerde bulunabiliyorsunuz? Umurunuzda olmayacak da ne olacak! İlahi..

Bizlere gelince; bizler "genel itibari ile" halihazırda zaten islam toplumunun, islamın şekillendirdiği bir sosyolojik yapının içinde yaşamaya çalışmaktayız. O yapıpyı ve sonuçlarını teneffüs etmekteyiz. Ciğerlerimizin dibine, iliklerimize kadar. Oradan nasıl gözüküyor? Zerre kadar anlayamadığınız ve empati kuramadığınız belli. Yoksa böyel abes bir şaşkınlık ve yapay bir anlamazlıkla peydah olmazdınız.

Bakın o sosyolojik yapının, iflah olmaz cahilliğin dayattığı yönetim, yeni anayasayı, refendumu, evet-hayır'ı ensemizde patlatmak üzere. Atatürk müfredattan çıkıyor ya da seyreltiliyor. Evrim, müfredattan düpedüz çıkıyor..Ve ötesi...Türkiye'yi ~10 yıldan beridir saran, etrafına sarılan cahillik duvarı..

Demek farklı bir isyan, saldırganlık; demek kızdığımız kişi kendimiziz(!)..Tekrar ediyorum: siz şaka mısınız? Yoksa bunca sene boşa mı yaşadınız?! Çünkü bir insan bu konu bağlamında isyan, kızgınlık ve saldırganlığın gerekçe ve hedeflerini ancak bu kadar ıskalayabilir. Ancak bu kadar kör olabilir. Ana okulundan sonra örgün eğitime ara vermiş olmak falan lazım.

Demem o ki: bunca isyan, bunca saldırganlık ve bunca kızgınlık; az bile!

İnandığınız kitapta tasvir edilen tanrının ne kadar bağışlayıcı olduğunu iddia etmek, ancak o kitabı hiç okumamış olmakla mümkün. İkinci ıska. Iska kelimesi kifayetsiz kalıyor.

Tanrıyı reddetne sebeplerinin bilimsel gerçekler olmadığını düşünmek ise, ancak bilimden ve hatta mantıktan bi haber olmakla mümkün. Değil ıska, kifayetsiz kelimesi bile kifayetsiz kalıyor. Forumu hiç mi eşelemediniz? Bir gıdım olsun okuma dahi yapmadınız mı?

Yazdıklarınız bir "sanı" ise eğer, sanıların bile bir haddi hududu vardır. Sanılarınız haddini bilmeli. Bilsin lütfen.

İyisi mi biz bundan sonra sizi, forumun "şakacı bey"i olarak analım..Yazdıklarınızdan hareketle en uygun kullanıcı adınız bu olabilir. Ya da "boşa yaşayan"..

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 29.07.2016 at 13:13, Mikelanjo007 yazdı:

eygamber efendimizin sünneti seniyesi korunmuştur. DÖRT HAK MESHEP OLAN dan gayrısı başka fırkalardır. HAKTAN SAPMIŞ FIRKALARDIR. dilersen bu konuyla ilgili  önemli videolar koyabilirim eğer anlamak istiyorsan

Korunan bir şey yok, sayısız çağ dışı kalmış, orta çağ dönemi kanunları ve geleneklerinden oluşan hurafe yığınları... dört hak mezhep ise tam bir fiyasko.. hristolar gibi bir dolu şirk ve ilkellik kapısı... doğrular ise zaten tüm insanlığın gelişerek bulduğu, bildiği ve uyguladığı şeyler... islamın tek artısı ise vahşi ve bağnaz musevilik ile tutarsız hristiyanlıkdan sonra geldiği için o döneme göre daha oturmuş gibi gözükmesi... Bugün ise toplumları yöneten ve sömüren yığınların en büyük afyonundan başka hiç bir şey değil...

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...
On 27 Aralık 2016 at 10:58, kirec yazdı:

başlık sahibinin anlatmak istediğini anladım sanıyorum ve bence de ilginç ve orjinal bir yaklaşım...

mesela tanrı tarafından indirildiğine kuşku olmayan elimizde bir metin var diyelim...

ve bu metin bizden çok eski zamanda ve yine bizden çok uzak bir yerdeki insanlar tarafından bulunmuş yahut kaleme alınmış...

deniyor ki işte bu metindeki bilgiler sizin kurtuluş reçeteniz bunu uygulayanlar ancak kurtulabilir...

elimize alıyoruz okumaya çalışıyoruz okuyamıyoruz ve dolayısıyla anlayamıyoruz da...

birisi  diyor ki burada şöyle yazıyor ve anlamı bu yani tanrı böyle emretti bunu yapmalıyız ve bunları yapmamalıyız...

başka  birisi de hayır o öyle değil o başka anlamda tanrı onu değil bunu emrediyor diyor....

biz diyelim ki bu kitabın tanrıdan olduğuna dair bir inanca kanaate sahip olsak bile onu açıklayan  bu adamların dediklerinin doğru olduğuna dair bir güvensizliğimiz var...

bu açıklamalardan birini yada hepsini reddetmek  acaba tanrının bildirdiğini reddetmek mi oluyor yoksa aslında tanrının aslında hiç kasdetmediği anlamları reddetmiş mi olunuyor...

yani bu gün biri çıkıp ben incilin tevratın kuranın şu ifadelerini reddediyorum dediği zaman aslında belki tam da tanrının insandan beklediği doğru davranışı yapmış olabilir...

Tam olarak hislerimi ifade etmişsiniz :)

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 29.07.2016 at 12:44, Primatrium yazdı:

Öncelikle hosgeldin..

Anladigim kadariyla kisaca sunu demek istiyorsun galiba :

Kuran ayetleri tek basina bir anlam ifade etmez, bu ayetler ancak kuran disi kaynaklar ile yorumlanirsa bir anlami olur. Ama kuran disi butun kaynaklar da insan ürünü oldugu icin kuranin dedigini anlamak imkansizdir. 

Bunu mu demek istedin? Yani "kuranin teorik olarak baglayiciligi yoktur" ne demk? Bu söz islamı neden cökertsin? 

benım anladığım şu kuran tek basına yetmez diyor. birde bunu uygulayacak merhametli  bir tanrının vicdanı gerekıyor diyor. arkadaş bu kadar basit birşeyın neresını? anlamadınız mirim :D  bende 1400 yıl önce bir kıtap yazıp peygamber  olduğumu iddia etseydım cahıl ve yobaz kafalar..en az 10.000 mürüd toplardım. ve sonrada yayılırdm. işte islamda böyle yayıldı. evet. bir kuran var ama bundan allahın   haberı yok :D  en buyük sıkıntıda bu zaten :D ..

tarihinde mystic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 06.12.2017 at 20:22, FETİH yazdı:

mantık hatası olsa herkes görür. senin mantığın almıyorsa, din terkedilmez mantık terkedilir.

islamda  ölünce cennete giden erkeklere huri verilicekmiş   ..kadınlarada gılman verilicekmış yanı bıyıgı yenı terlemış bir erkek mahlukat .. tıpkı hurının nuri versiyonu. pekı pekı evli kadınlar namusu ve onuru  için yaşıyan  müslüman kadınlar bu  gılmanları kabul edicekmı? hadi kadınlar etti diyelım hayatı boyuncabir yastıkta koçamış erkkekler karılarını gılmana emanet eden allaha güvenıceklermı?  

(kötü alllah olduğunu her zaman ispatlarım. )

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, mystic yazdı:

islamda  ölünce cennete giden erkeklere huri verilicekmiş   ..kadınlarada gılman verilicekmış yanı bıyıgı yenı terlemış bir erkek mahlukat .. tıpkı hurının nuri versiyonu. pekı pekı evli kadınlar namusu ve onuru  için yaşıyan  müslüman kadınlar bu  gılmanları kabul edicekmı? hadi kadınlar etti diyelım hayatı boyuncabir yastıkta koçamış erkkekler karılarını gılmana emanet eden allaha güvenıceklermı?  

(kötü alllah olduğunu her zaman ispatlarım. )

Senin bu ispatın sana bakan yönüyle doğrudur. Fakat

SEN bu ispatınla , gerçek Allah’ın kötü olduğunu ispatlamış olmazsın.

Çünkü senin kötü dediğin Allah gerçek Allah değil .sen kafanda kurguladığın bir varlığa Allah diyorsun.  sonra da onun kötü olduğunu ispatlıyorsun. Burayı doğru anlayabiliyor musun? senin kötü bildiğin Allah ile İslamiyet’teki  Allah farklı. .şayet  sen İslamiyet’te tanıtılan gerçek Allah ı tanısaydın, ona kötü diyemezdin. Daha ne deyim sana. Hala düşünmeyecek misin?

Hiç kimse gerçek Allah’ a CC. kötü diyemez, hiç kimse gerçek Allah’ ı CC.  reddedemez. Kötü denen reddedilen Allah ise gerçek olmayıp, şeytanın kandırmasıyla gerçek zannettiğin sahte ilahlardır. Sennin bu sözlerin sahte ilahın kötü olduğunu ispatlamaktadır. Aradaki farkı anlayabiliyor musun? Eger anladıysan yapman gereken şu.: Gerçek olan Allah ‘ı zat, sıfat, fiilleriyle tanımaya çalışacaksın. Ve bu işi de tek başına başaramazsın. Çünkü şeytan ve nefsin bunu engeller. Peki nasıl başarırsın:Sadece Hz. MUHAMMED’ E  (AS) TABİ OLMaKLa. BaŞKa YOLU YOK. Umarım az da olsa düşünürsün.

ALEMLERİN RABBİNE HAMDOSUN, ONUN RESULUNE SELAM OLSUN..

soruna gelince: Gilman dediğin cennette hizmetçi olan  çocuk ve gençlerdir. Bu gençlerle cinsel ilişkiye girilmeyecektir. Senin dediğin hayal. Bu konuda delilin yok.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, FETİH yazdı:

Senin bu ispatın sana bakan yönüyle doğrudur. Fakat

SEN bu ispatınla , gerçek Allah’ın kötü olduğunu ispatlamış olmazsın.üfürükten teyyare selam söyle o yare

Çünkü senin kötü dediğin Allah gerçek Allah değil .sen kafanda kurguladığın bir varlığa Allah diyorsun. aşkı yaratana değil derdı cekene sor demışler   sonra da onun kötü olduğunu ispatlıyorsun. Burayı doğru anlayabiliyor musun? senin kötü bildiğin Allah ile İslamiyet’teki  Allah farklı. .şayet  sen İslamiyet’te tanıtılan gerçek Allah ı tanısaydın, ona kötü diyemezdin. Daha ne deyim sana. Hala düşünmeyecek misin?at yalani zikeyin inananı..derler bizim yardan gecene  münafık derler..

Hiç kimse gerçek Allah’ a CC. kötü diyemez, hiç kimse gerçek Allah’ ı CC.  reddedemez. karsılıksız aşktan derbeder olmuş yüregi  pekı? kim? verdı bu  küregiKötü denen reddedilen Allah ise gerçek olmayıp, şeytanın kandırmasıyla gerçek zannettiğin sahte ilahlardır. Sennin bu sözlerin sahte ilahın kötü olduğunu ispatlamaktadır. Aradaki farkı anlayabiliyor musun?bu farkın anlamını veren sen değilmiydin?   ey zeus..şimdi kim? için hak hukuk iddia edersın.. Eger anladıysan yapman gereken şu.: Gerçek olan Allah ‘ı zat, sıfat, fiilleriyle tanımaya çalışacaksın. Ve bu işi de tek başına başaramazsın. Çünkü şeytan ve nefsin bunu engeller. Peki nasıl başarırsın:Sadece Hz. MUHAMMED’ E  (AS) TABİ OLMaKLa. BaŞKa YOLU YOK. Umarım az da olsa düşünürsün.pekı sen bunları anladınmı?  eger anladıysan ateist olmuşşsun demektır..

ALEMLERİN RABBİNE HAMDOSUN, ONUN RESULUNE SELAM OLSUN..

soruna gelince: Gilman dediğin cennette hizmetçi olan  çocuk ve gençlerdir. Bu gençlerle cinsel ilişkiye girilmeyecektir. Senin dediğin hayal. Bu konuda delilin yok.bu iş için delıl gerekmez  ispatı olmuyan biri için cenette şarapiçilmez....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...