Jump to content

Allah beeee!

Recommended Posts

Maun suresi meali 

1.  Gördün mü, o hesap ve ceza gününü yalanlayanı! Allahın ayetlerini din günü yalanlayanı   
2,3.    İşte o, yetimi itip kakan, miskini yedirmeyi teşviklerde bulunmayan kimsedir. işte bu ahireti inkar eden kimsedir.

Şimdi Bana Ateist kılığındaki Hıristiyanlar gelip demesin ki! İslam da kafirler münkirler Terörist değildir, 

Allahın ayetlerini yalanlayanlar Sırf inanmadıkları için kafirdirler demesin   derse Haasss. :D oradan yürü derim...

Demek oluyor ki Yetimi itip kakmak, miskini doyurmaya teşvik etmemek, Kurana göre dinsizik alemeti sayılıyor. Dini yalanlıyor diyor. Dinsiz böyle biridir diyor ?

Koca islam  öyle ben müslüman diyeni İslam defterinde derhal ihraç ediyor sen ağzınla müslüman halinle dinsizin diyor Koca islam büyüksün

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İşte o, yetimi itip kakan, miskini yedirmeyi teşviklerde bulunmayan kimsedir. işte bu ahireti inkar eden kimsedir.Allahın ayetlerini yalanlayanlar Sırf inanmadıkları için kafirdirler demesin

Demiyor ki, sen yanlış anlamışsın ve ayete ilave yapmışsın. Yoksulu doyurmaya teşvik etmeme hali, ahireti inkar ile bir tutulmamıştır. Oraya ilaveyi sen yapmışsın.
Öyle olsa dediğin gibi, kim cennete gidebilecek? Cennet sana mı kalsın istiyorsun anlamıyorum ki.
Yapma böyle şeyler. Çarpılacaksın bak! Günümüzde dünya çapında din ayrımı gözetmeden cömertlik yapan, yoksullara yapan insan kimdir denilince, akla ilk Bill Gates ve Angelina Jolie geliyor heralde. Yanılmıyorsam her ikisi de ateisttir. Bunlar yoksulları doyurmaya teşvik ediyorlar ama islam açısından cehennemliktirler.
Kafir olarak ölenlerin işleri, dünyada da, ahirette de boşa gider. (Bakara 217)
Kafirlerin azapları hiç hafifletilmez (Bakara 86).
İmansızın ameli boşa gider. (Maide 5)
Kafirlerin cami yapmaları ve diğer bütün iyi işleri boşa gidecek, Cehennemde sonsuz kalacaklar. (Tevbe 17)
Kafir cömert de olsa cennete giremez ama azabı daha hafif olan Cehennem tabakasına girer. Müslüman olmayanların hiçbir iyiliğine sevap verilmediği için cennete sadece müslümanlar girer. Kapiş!

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Tumagü said:

Demiyor ki, sen yanlış anlamışsın ve ayete ilave yapmışsın. Yoksulu doyurmaya teşvik etmeme hali, ahireti inkar ile bir tutulmamıştır. Oraya ilaveyi sen yapmışsın.
Öyle olsa dediğin gibi, kim cennete gidebilecek? Cennet sana mı kalsın istiyorsun anlamıyorum ki.
Yapma böyle şeyler. Çarpılacaksın bak! Günümüzde dünya çapında din ayrımı gözetmeden cömertlik yapan, yoksullara yapan insan kimdir denilince, akla ilk Bill Gates ve Angelina Jolie geliyor heralde. Yanılmıyorsam her ikisi de ateisttir. Bunlar yoksulları doyurmaya teşvik ediyorlar ama islam açısından cehennemliktirler.
Kafir olarak ölenlerin işleri, dünyada da, ahirette de boşa gider. (Bakara 217)
Kafirlerin azapları hiç hafifletilmez (Bakara 86).
İmansızın ameli boşa gider. (Maide 5)
Kafirlerin cami yapmaları ve diğer bütün iyi işleri boşa gidecek, Cehennemde sonsuz kalacaklar. (Tevbe 17)
Kafir cömert de olsa cennete giremez ama azabı daha hafif olan Cehennem tabakasına girer. Müslüman olmayanların hiçbir iyiliğine sevap verilmediği için cennete sadece müslümanlar girer. Kapiş!

Allah diyor ki (Beyyine 6): Gerek ehl-i kitapdan, gerekse müşriklerden Kafir olanlar yok mu? Onlar cehennemde ebedi ölümsüz yaşıycaklardır.

Allahın dediğinde şunu anlıyoruz : "Bütün Ehl-i Kitap ve Müşrikler Kafir değildir"

İster yahudi, ister hıristiyan, ister Müslüman ol,  Ehli kitaptan kafir olanlar cehenneme gider.

ister şamani ister budist ister putcu putperest mecusi, kim olursa olsun.  Müşriklerden Ancak kafir olanları cehenneme gider.

O yüzden sayın Tümagü!  söylediklerin de yanılıyorsun!  Çünkü Ehli kitaptan, yahudi ve Hırsitiyanlardan Kimlerin kafir olduğunu bilemezsin!

----------------------------------------------------------

Allah diyor ki  (Maun 1) E raeytellezî yukezzibu bid dîn: "Din gününü yalanlayanı gördün mü"

(Maun 2-3) O yetimi itip kakan, Miskini doyurmaya teşvik etmeyen kimsedir.

Allahın dediğinde şunu anlıyoruz

Demek ki: yetimi itip kakmak, miskini doyurmamak, doyurmaya teşvik etmemek Dinsizlik alameti sayılıyor. "Dosyasına Allahın ayetlerini ve ahireti inkar etmiştir yazılır"  diyor "Dini yalanlayan yazılır" diyor.

Şimdi Miskini kimler doyuruyor.

Tümagü diyor ki: "Dünya capında din ayrımı gözetmenden cömertlik yapan, yoksullara iylik yapan ve Yoksulları doyurmaya teşvik eden kimdir "Bill Gates  ve Angelene Jolie"dur"  diyor

Sayın Tümagü doğru söylüyor ama ayetle alakası yok yanılıyor

Zira zikredilen ayette yoksul kelimesi geçmiyor. Miskin kelimesi geçiyor.

miskin kelimesi ile yoksul fakir kelimesi arasında ölcüye girmiycek kadar fark vardır. 

Miskin adı üzerinde miskindir. çalışmaz çalışmaya da kuvveti vardır ama çalışmıyordur.

Miskin: çalışmaya kudreti kuvveti olduğu halde, para kazanmak hususunda miskin olan, daha girişken durumda olmayan kimsedir. fakir fukara değildir.

Dünyada böyle kimselere yardım edenler pek enderdir. anlatabildim mi sayın tümagü

Miskin: para kazanmak konusunda miskin olan Lütfü ilahide sakin olan kimsedir.

işte bu kimseleri doyuracaksın doyurmaya teşvik edeceksin.

Sen çalışıcaksın miskin yiycek ve onu doyurmaya teşvik edeceksin. hadi yapsın bakıyım bili gates.. ancelina co :D yapabilir mi? nerde kamon

İnanmayanlara THE ORJİNAL METİN:  alâ taâmil miskîn :D

Koca din büyüksün İslam

Miskin doyurun doyurmaya teşvik edin

Ama nerde tam aksini yaparsınız. "sende çalış kardeşim çalış" dersiniz  cehennemliksiniz :D dini yalanyan dinsizlersiniz

isterse günde 50 bin rekat namaz kıl dinsizsin dser koca iskam büyüksün

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tatar-Hatun said:

Başlığı okuyunca çok güldüm :lol: bu ne yaa; bağırır gibi ! Allah bööeeböööö :lol: ahahahhahaha. Ne anlama geliyor şimdi bu başlık anlayamadim. Je ne parle pa :lol: heyyyt beaa. Her havzun dibaynı.. yaneeer. Oleyyy ! Cok bilimsel konuştum beeeee.böööö :lol:

Çok özel şeylerden, bahsediyor bu başlık,  sayın tatar hatun kardeşim 

Yani bunu buradan, Antalya'dan anlamanız zor tabi. Bir gün Antalya'ya tatile gelirsem, Size hemen haber vericem :D bunu kumsal yakının da bir yerde, buzlu bir şey içerken yada denize girip güneşlenirken, sizi görüp, sizin şezlon-ga  :D gelip hemen anlatıcam yada anlatırım inşallah :D Gerçi o zaman denizin güneşin arkadaşlığımızın can ciğer sohbetin tadını çıkartırız gibime geliyor :D oda ayrı tabi napıcam bilemiyom

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Dindarr said:

Allah diyor ki (Beyyine 6): Gerek ehl-i kitapdan, gerekse müşriklerden Kafir olanlar yok mu? Onlar cehennemde ebedi ölümsüz yaşıycaklardır.

Allahın dediğinde şunu anlıyoruz : "Bütün Ehl-i Kitap ve Müşrikler Kafir değildir"

İster yahudi, ister hıristiyan, ister Müslüman ol,  Ehli kitaptan kafir olanlar cehenneme gider.

Sen, ehli kitaptan bazı kimseler cehenneme gider, bazıları gitmez anlıyorsun. Çok yanlış anlıyorsun! Bazılarının cehenneme, bazılarının cennete gideceğini... Yok öyle bir gerçeklik. Ehli kitaptan kimseler, Tanrılarına inanan dindarlar olarak tedavüldeki süreleri, kur'an'ın nazil oluşuyla bitti, yeni tükendi. Kur'anın nazil oluşundan sonra yahudi, budist, şintoist, hristiyan her neyse artık islam cenneti için kıdem alamazlar. Verdiğin ayette bazı kişiler ifadesi zaten yok. Beyyine 6nc ayetteki min harfi ceri'nden (min ehli el kitabi   kitap ehli nden) bu taksimi yapıyorsan eğer, sen hakkaten o zaman acınaklı bir yaşam sürüyorsun demektir. Nurcu- Saidi Nursiciler bile terk ettiler o tutarsız düşünceyi.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Miskin adı üzerinde miskindir. çalışmaz çalışmaya da kuvveti vardır ama çalışmıyordur. Miskin: çalışmaya kudreti kuvveti olduğu halde, para kazanmak hususunda miskin olan, daha girişken durumda olmayan kimsedir. fakir fukara değildir. Dünyada böyle kimselere yardım edenler pek enderdir. anlatabildim mi sayın tümagü

Keşke bu yazdıkların doğru olsa diyorum içimden ama doğru değil.
miskinin (مِسْكِينٍ ) çalışamayacak durumdaki yaşlılar (Bakara 184)
miskinen (مِسْكِينًا) çalışamayacak durumdaki kişiler (İnsan 8)
miskine (مِسْكِينَ) çalışamayacak durumda olan yaşlılar (İsra 26)
miskine (مِسْكِينَ) miskinler, yoksul yaşlılar (Rum 38)

it'âmu sittine miskinen (إِطْعَامُ سِتِّينَ مِسْكِينًا) doyursun 60 miskini - Mücadele 4 - köle veya cariye özgür bırakmaya imkan bulamayan, zevcelerine temas etmeden önce iki ay devamlı oruç tutsun. oruca gücü yetmeyen 60 miskini (çalışmaktan aciz, yaşlı kimseyi) doyursun.

Miskin, çalışmaya güç yetiremeyen kimsedir. Sen keyfinden çalışmayanlardır diyorsun. Onlara tembel (كسول) veya üşengeç (كسل) deniyor, miskin denmiyor. Sizin arapça ders çalışmaya ihtiyacınız var bana göre. Bu yanlışlarınızı düzeltebilmek sizin elinizde. Cehennem benim için ge-hinnom, hinnom vadisidir. Yunancası gehenna'dır. İslamda allah, ateşe dayanaksız bedenlerimizi yarattığında bizim, cehennemi kendi isteklerimizle seçmeyeceğimizi de biliyordu. Cehennem gerçekten varsa, oradaki yanılgıya ve yanlışa düşmüş insanlara Tanrı'nın işkence etmesi, cehennemdeki cehennemlik insanların, dünyada yaptıkları yanlışlardan çok daha büyük yanlışlık olur.

Sitelerde Paylaş

On 29.07.2016 at 14:23, Dindarr yazdı:

Allahın ayetlerini yalanlayanlar Sırf inanmadıkları için kafirdirler demesin    

Bir iftira üzerinden hangi doğruyu tespit edebilirsin..? Ayetlere veya hesap gününe inanmayanları, fakirleri düşünmemekle ilişkilendirmesi zaten bir yalan.
Bunu hepimiz biliyoruz. Açları yetimleri seyreden de, bu zulümleri teşvik eden de, en başta senin putun. 

Hesap gününden korkup da kötülük yapmayanı iyi göstermeye çalışması, zaten kitabın nasıl bir zihniyet tarafından yazıldığını gösteriyor.

İslam, şiddet, savaş, zulüm ve yasakçılığı ile, geri kalmışlığın, cehaletin, fakirliğin ve yetimliğin en başlıca sebeplerinden biridir. 

Daha "Allah'ın ayetlerini yalanlayanı..." derken, konuyu bilerek çarpıtıp insanlara çamur atıyorsun

Siz ne zaman ispatladınız bu kitabın bir tanrıya ait olduğunu da, inanmayan o tanrının sözünü yalanlamış olsun...? 

Herkes gayet açık bir şekilde, "bunu, bazı uyanık araplar yazdı, o yüzden inanmıyoruz" diyor. Peki Allah bu konunun neresinde...? 

Neresinde olduğunu söyleyeyim; kuranı yazan araplar zaten Allah'ın kendisi; "herkes, biz ne emredersek onu yapacak, düşüncelerini dahi bize göre şekillendirecek" diyerek "biz tanrıyız bize köle olun" diye kendilerini açıkça ilan etmiş durumdalar.

Ayrıca evet gördük, o adamın ayetlerini yalanlayanı...; kendilerine avrupa ülkelerinde sıkça rastlıyoruz. İnsan hakları, özgürlük, bilim teknoloji ve medeniyette islam ülkelerinden yüzlerce yıl ileride yaşamaktalar.

İslam ülkeleri ise karanlığa cehalete boğulmuş, zulüm ve diktatörlük içinde sefil bir hayata kendilerini mahkum ettiler.
Ve dinin nasıl bir cehalet ürünü... ve nasıl bir yalan olduğunu bizzat yaşantılarıyla ortaya koydular.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 13.08.2016 at 12:20, Dindarr yazdı:

:D

ister şamani ister budist ister putcu putperest mecusi, kim olursa olsun.  Müşriklerden Ancak kafir olanları cehenneme gider.

O yüzden sayın Tümagü!  söylediklerin de yanılıyorsun!  Çünkü Ehli kitaptan, yahudi ve Hırsitiyanlardan Kimlerin kafir olduğunu bilemezsin!

----------------------------------------------------------

Allah diyor ki  (Maun 1) E raeytellezî yukezzibu bid dîn: "Din gününü yalanlayanı gördün mü"

(Maun 2-3) O yetimi itip kakan, Miskini doyurmaya teşvik etmeyen kimsedir.

Allahın dediğinde şunu anlıyoruz

Demek ki: yetimi itip kakmak, miskini doyurmamak, doyurmaya teşvik etmemek Dinsizlik alameti sayılıyor. "Dosyasına Allahın ayetlerini ve ahireti inkar etmiştir yazılır"  diyor "Dini yalanlayan yazılır" diyor.

Şimdi Miskini kimler doyuruyor.

Tümagü diyor ki: "Dünya capında din ayrımı gözetmenden cömertlik yapan, yoksullara iylik yapan ve Yoksulları doyurmaya teşvik eden kimdir "Bill Gates  ve Angelene Jolie"dur"  diyor

Sayın Tümagü doğru söylüyor ama ayetle alakası yok yanılıyor

Zira zikredilen ayette yoksul kelimesi geçmiyor. Miskin kelimesi geçiyor.

miskin kelimesi ile yoksul fakir kelimesi arasında ölcüye girmiycek kadar fark vardır. 

Miskin adı üzerinde miskindir. çalışmaz çalışmaya da kuvveti vardır ama çalışmıyordur.

Miskin: çalışmaya kudreti kuvveti olduğu halde, para kazanmak hususunda miskin olan, daha girişken durumda olmayan kimsedir. fakir fukara değildir.

Dünyada böyle kimselere yardım edenler pek enderdir. anlatabildim mi sayın tümagü

Miskin: para kazanmak konusunda miskin olan Lütfü ilahide sakin olan kimsedir.

işte bu kimseleri doyuracaksın doyurmaya teşvik edeceksin.

Sen çalışıcaksın miskin yiycek ve onu doyurmaya teşvik edeceksin. hadi yapsın bakıyım bili gates.. ancelina co :D yapabilir mi? nerde kamon

İnanmayanlara THE ORJİNAL METİN:  alâ taâmil miskîn :D

Koca din büyüksün İslam

Miskin doyurun doyurmaya teşvik edin

Ama nerde tam aksini yaparsınız. "sende çalış kardeşim çalış" dersiniz  cehennemliksiniz :D dini yalanyan dinsizlersiniz

isterse günde 50 bin rekat namaz kıl dinsizsin dser koca iskam büyüksün

:D yahidi  marat kedisinin akibeti nedir sayın hocam. birde köpekler şey yaparken birinden ayrılmaları saatler sürüyor ayırılamıyorlar isteselerde  bunlar cenntemi gidecek yoksa cehnnememi hocam:?

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 29.07.2016 at 14:23, Dindarr yazdı:

2,3.    İşte o, yetimi itip kakan, miskini yedirmeyi teşviklerde bulunmayan kimsedir. işte bu ahireti inkar eden kimsedir.

Ahiret ispatlandı mı ki inkar edeceğiz... bu ne saçma bir laftır. 
Daha da önemlisi, "Allah yok" diyen insan, nasıl onun sözünü inkar etmiş olabilir..... Hiç mi akıl mantık yok sizde..?

Gelelim yetim hakları meselesine.....;

Yetimliğin sebebi olan bir din, yetim haklarından bahsedemez.
Bu derece savaş, düşmanlık ve şiddet emredenler, hangi hakla yetimlerden, öksüzlerden bahsedecekmiş!

Şayet bu kitabı yazan yetimlerin fakirlerin haklarını düşünüyorsa.., o halde önce bu ayetlerin savunmasız insanların haklarını gaspedenler için olanlarını bir görelim.

Mesela şöyle ayetler var mı kuran'da.............;

Gördün mü, çocukları inancı farklı diye öldüreni, namaz kılmıyor diye döveni....

Gördün mü kadının mirastan yarı hissesini çalıp, gaspedeni..... kadını kendisine itaat etmiyor diye döveni...

Gördün mü, çaresiz savaş esiri kadınları fuhuşa zorlayanı.... sadece koruyan kimsesi yok diye, evli kadınları bile zorla karısı yapacak kadar alçalabilenleri...

Gördün mü, köleyi, engelliyi eşit görmeyip "hiç efendisi ile bir olur mu" diye aşalayanı...?

Gördün mü, sadece seviştikleri için "insanlara acımadan işkence yapın" diyeni...

Gördün mü, biri cinayet işlediğinde, onun ev halkından suçsuz kadını / köleyi öldüren akıl hastası katilleri...

Gördün mü, sadece kendisi gibi inanmıyor diye insanları aşalayan, tehdit eden, ifade özgürlüklerini gaspeden, onları yerinden yurdundan eden dinci faşistlerin halini... onlar gerçekten vicdanı çürümüş alçaklardır.

Şimdi bunlar kuran'da var mı..... ters yönde hiçbir hüküm bulunmaksızın, bu konularda açıkça uyaran ayetler var mı, yok mu..?

Dürüstsen çıkar bunları koy... koyamıyorsan da boşuna hikaye anlatma !

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Tumagü said:

Bak canım Miskin kelimesi Sakindendir.. Miskin kimlere denir. islam aleminde avam tabakası hocalarda bu tartışmalıdır. ne olduğu tam olarak bilinmemektedir.

o yüzden beni iyi dinle Miskin kime denir öğren 

Miskin: Çalışsın yada çalışmasın. Lütf-u İlahide sakin olan kimsedir Allahçada

Yani Allah diyor ki: "Bu kulum bana isyan etmiyor. ona verdim bana niye vermedin diyerek çıldırmıyor. onda var bende yok demiyor"

lütfu ilahim de sakin duruyor. miskin." onu ganimetlerde de payı vardır heşey de payı vardır ve onu doyurun doyurmaya teşvik edin,

onu duyurmayan, doyurmaya teşvik etmeyen dinsiz gelir huzuruma diyor

analdın m

Miskin: çalışsın ayda çalışmasın Lutf-u ilahide sakin olan kimsedir.  nokta

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Mindsurfer said:

Bir iftira üzerinden hangi doğruyu tespit edebilirsin..? Ayetlere veya hesap gününe inanmayanları, fakirleri düşünmemekle ilişkilendirmesi zaten bir yalan.
soru 1: Bunu hepimiz biliyoruz. Açları yetimleri seyreden de, bu zulümleri teşvik eden de, en başta senin putun. 

soru 2 :Hesap gününden korkup da kötülük yapmayanı iyi göstermeye çalışması, zaten kitabın nasıl bir zihniyet tarafından yazıldığını gösteriyor.

Soru 1'e Cevap veriyorum: Dinimiz İnsanların birbirini sevmesinin yolunu şu şekilde göstermiştir :  İlk önce Zenginler fakirlere merhamet edecek dertlerini taksim edecek sefasından takdim edeceklerdir.  Fakirin de bu merhameti gördüğü anda. hemen zengine hürmet etmeye başlar ve sevgi meydana gelmeye başlar. ve illa başka türlü olmaz. İnsanlık aleminde sevgi meydana gelmez. kimse birbirini sevmez uyuz olur? nokta 

Soru 2'ye Cevap  veriyorum:  Hesap gününden korkan! Hesap gününü görmüş müdür? Yoooooo!!  Eeee kamooon :D

Kardeşim! Bi kere ! Eğer hesap günü bilinseydi. Dünyadaki bütün İtler. hesap günü korkusundan kötülük yapmaz. cennet it ahırı olurdu

o zaman kötülük yapanı iyi gösterdin Ey Allah demek doğru olurdu!  ama öyle bir şey yok.! Yanıldın kamon:D

demek ki O adam hesap günü korkusundan Kötülük yapmıyor olamaz nokta

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, Engse Hohol said:

Sen, ehli kitaptan bazı kimseler cehenneme gider, bazıları gitmez anlıyorsun. Çok yanlış anlıyorsun! Bazılarının cehenneme, bazılarının cennete gideceğini... Yok öyle bir gerçeklik. Ehli kitaptan kimseler, Tanrılarına inanan dindarlar olarak tedavüldeki süreleri, kur'an'ın nazil oluşuyla bitti, yeni tükendi. Kur'anın nazil oluşundan sonra yahudi, budist, şintoist, hristiyan her neyse artık islam cenneti için kıdem alamazlar. Verdiğin ayette bazı kişiler ifadesi zaten yok. Beyyine 6nc ayetteki min harfi ceri'nden (min ehli el kitabi   kitap ehli nden) bu taksimi yapıyorsan eğer, sen hakkaten o zaman acınaklı bir yaşam sürüyorsun demektir. Nurcu- Saidi Nursiciler bile terk ettiler o tutarsız düşünceyi.

Aynen arapçada (min) kelimesi kısmiyet ifade eder tebiz içindir.

Ve ayet de hem  (min) kelimesi ile bir kısmiyet var. hem de o kısmiyetin içinden kafir olanlar var.  
hulasa ehli kitabın ve müşriklerin hepsi değil bir kısmında kafir olanllar Cehenneme gideceklerdir. apaçık 

Bakara 62 de noktayı koymuştur. 

Sitelerde Paylaş

Ne yani şimdi biri kalksa dese: "Allaha inanmayanlar ve internetten film indirenler maymundur."

Bu lafta bir keramet mi olacak!

"Ayakkabısının ökçesine basanlarla okeyde taş çalanların vay haline! Muhakkak biz onlara ayak tabanlarını gıdıklayan bir azap edeceğiz.!"

"Alaaaaaak! Ne böyüksün irapbiiiim! Süpaaaaanallaaaak" Bu mu şimdi!!!

Insan dediğin konuşuyorum ama konuştuğum laf mı acaba demeli. Yoksa laf ile eşek oturuğu birbirine karışır.

Sitelerde Paylaş

Bu yalancı sahtekar muslimlerin uydurmayacakları bir yalan yoktur. O beyyine zırvasında sadece kitaplılara min eki vardır. Müşriklere min yoktur. 

Hayır da eşeğin peşinden ne bekleneceği belli. Parfüm beklenecek hali yok. Müşriklerin pislik olduğunu yazmış, insanlara inancından dolayı pislik demeyi utanmadan kitaba yazmış kepaze herifler, müşriklere cennetin sulu yerinden arsa bağışlayacaktı! Yok ya! Ananız mı güzel sizin ulan!

Hayır ananız güzel olur da ananızın hatırına he he deriz!

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, democrossian said:

Bu yalancı sahtekar muslimlerin uydurmayacakları bir yalan yoktur. O beyyine zırvasında sadece kitaplılara min eki vardır. Müşriklere min yoktur

Şimdi Engese hohol doğruları savunuyorum iddiasındaysan!  demakrosyona derhalé " Asıl senin kendi çıkarların için uyduramıycağın yalan yok gibi gözüküyor" demelidir.

yoksa Engse hohol Demacrasyonun dediğini kabul ediyor musun?  Demcrosyana göre ayet şöyle çevrilmeli:   "Ehli kitab-dan ve müşrikler kafir olanlar cehenneme gidecek". :D ha sumuhaaaa...... aaaaaaaaay :D hahaahha aaaaaay hahaaha gülmekten yerlere yatıorum kalkıyorum oturuyorum dinleniyorum bir daha dalıp yatıyorum hahahaha aaaay 

Sitelerde Paylaş

İslam Yahudilere müşriklerden bile kötü davrandığı halde Hristiyanları başlangıçta karşısına almamaya çalışmıştır. Neden, çünkü Hristiyanlar birincil hedef değil. İslamın yaratılma nedeni zaten Yahudi düşmanlığı. Bir de manastırda kimseye karışmayan ruhbanları filan cehenneme göndermenin bir alemi yok durduk yerde. O yüzden bazı kitaplıları ellemekten kaçındığı zaten Kuran'da da bir iki yerde yazar.  Yahudiler öyle ruhban muhban değil, çetin adamlar. Dağınık Arap kabileleri kumda yatarken Yahudilerin kaleleri filan olduğu, silahlı korkulacak adamlar oldukları bazı rivayetlerden anlaşılıyor.  

Yani bazı kitaplılar eh işte İslama da elleşmezlerse ecirleri zayi olmaz filan diye lütfen güya ilişmiyor görünüyor. Durum apaçık ortada. Müşriklere ise pislik diye insanlık dışı bir yakıştırmada bulunuyor.  Durum son derece net. Sahtekar yalancılardan başkası bu net görünen gerçeği eğip büküp oryantale kalkışmaz.

Ayrıca Arapların Hristiyan oldukları bir geçmişleri var. Halen Hristiyan Araplar çokça var. Durum son derece net yani, tartışmalı bir tarafı yok. Yahudilere birleşip soykırım uyguladıktan sonra sıra Hristiyanlara geliyor tabii, o ayrı. 

"İnnellezine keferu min ehlil kitabi vel muşrikune" dediğini "innellezine keferu min ehlil kitabi ve minel muşrikune" demediğini göze de artık girmiyorsa başka yere sokacak halimiz yok.

Araplar İslamla kara sancak açıp tüm eşkıyaları toplayıp birleşip saldırmasalar Yahudilerin hakkından gelemezlerdi. Zaten de uzun yüzyıllardan sonra Yahudiler söke söke anavatanlarına dönmeyi başardılar ve Araplar tekrar birleşip saldırsa da bu kez avuçlarını yaladılar. Hadi bir kere rezil kepaze oldunuz, İsrail döndü bunlara ikinci bir şamar daha patlatıp yeri öptürdü ve Kudüs'u de aldı bu sefer. Sina'yı yaramaz çöl diye lütfetti bıraktı. Tarih böyle kepaze iki tane arka arkaya şamar yeyip oturup kalmayı az yazmıştır herhalde...

Bence Sina'yı da bırakmamalıydı. Ama asıl hedefi Kudüs'tü tabii, onu elde edince Sina'yı savunmak için kuvveti o tarafa yöneltmeyi stratejik bulmadı, kuvvetlerini Sina'dan çekti. Araplar da hiç İsrail askeri bulunmayan çölü geri alıp güya bir halt ettiler. Kepazelik yani, rezalet...

İsrail bunlar Kudüs'ü geri almak için yırtınır ne olur ne olmaz diye Sina'da kuvvet bulundurmadı, bunlar Kudüs'ü geri almayı denemediler bile! Ülen keşke Sina'yı da bırakmasaymışız, amma rezilmiş bunlar demişlerdir! Şamarları yiyip kıç üstü oturdu kaldılar!

Sina'yı bırakmayınca tabii bir de Gazze ile uğraşacaksın! İyisi mi Kudüs'ü de almış, tarihi amacını gerçekleştirmişsin, bırak Sina'yı ittir et demişlerdir herhalde. Şu anda İsrail içinde epeyce Arap var zaten, bir de Gazze ile mi uğraşacaklardı. Sınırların dışında oldu mu rahat mı durmuyorlar, salla füzeyi hizaya getir. İsrail içinde olsa kendi toprağını bombalamak sakıncalı olur.

Bu Yahudiler her şeyi hesaplar kitaplar, öyle yaparlar. Öyle rasgele iş yapmazlar. Bunların hesabını hep yapmış, Sina'yı öyle bırakmışlardır. Sina'da Tur dağı varmış, kutsalmış mutsalmış iplemezler. Öyle kutsalı mutsalı ipleseler Sina çölünü savunmak için çabalarlar ve vermezlerdi de... Ama Araplar baktılar bunlar Kudüs'ü elde tutmak için Sina'yı filan umursamıyor, biz bunu gebersek geri alamayız deyip kıç üstü oturakaldılar, ülen insanın bir kanına dokunur, bir dener bari be!

Böyle de kansız bunlar! İşte yine görüyoruz, ülkeleri yanıyor, eli silah tutacak adamlar buralarda sürtüyor. Hayır benim ülkemde sözümona uyduruk tiyatro darbe güya başarılı olacak da iç savaş çıkaracaklar, ya ben bu soysuzları gebertirim, ya ben ölürüm. Bir yerlere gitmem. Herhalde ordumuz o zaman bana askerde gözüm gibi baktığım, her gün temizlediğim, yatakta bile yanımda yatırdığım G3 tüfeğimi verecektir!

Üç emperyalist köpeği bir darbeyi bile aptalca salakça güya yapmaya kalkışan soysuza ülkemi bırakıp kaçacağım! Yok ya!

Sitelerde Paylaş
On 15.08.2016 at 22:54, democrossian said:

İslam Yahudilere müşriklerden bile kötü davrandığı halde Hristiyanları başlangıçta karşısına almamaya çalışmıştır. Neden, çünkü Hristiyanlar birincil hedef değil. İslamın yaratılma nedeni zaten Yahudi düşmanlığı. Bir de manastırda kimseye karışmayan ruhbanları filan cehenneme göndermenin bir alemi yok durduk yerde. O yüzden bazı kitaplıları ellemekten kaçındığı zaten Kuran'da da bir iki yerde yazar.  Yahudiler öyle ruhban muhban değil, çetin adamlar. Dağınık Arap kabileleri kumda yatarken Yahudilerin kaleleri filan olduğu, silahlı korkulacak adamlar oldukları bazı rivayetlerden anlaşılıyor.  

Yani bazı kitaplılar eh işte İslama da elleşmezlerse ecirleri zayi olmaz filan diye lütfen güya ilişmiyor görünüyor. Durum apaçık ortada. Müşriklere ise pislik diye insanlık dışı bir yakıştırmada bulunuyor.  Durum son derece net. Sahtekar yalancılardan başkası bu net görünen gerçeği eğip büküp oryantale kalkışmaz.

Ayrıca Arapların Hristiyan oldukları bir geçmişleri var. Halen Hristiyan Araplar çokça var. Durum son derece net yani, tartışmalı bir tarafı yok. Yahudilere birleşip soykırım uyguladıktan sonra sıra Hristiyanlara geliyor tabii, o ayrı. 

"İnnellezine keferu min ehlil kitabi vel muşrikune" dediğini "innellezine keferu min ehlil kitabi ve minel muşrikune" demediğini göze de artık girmiyorsa başka yere sokacak halimiz yok.

Araplar İslamla kara sancak açıp tüm eşkıyaları toplayıp birleşip saldırmasalar Yahudilerin hakkından gelemezlerdi. Zaten de uzun yüzyıllardan sonra Yahudiler söke söke anavatanlarına dönmeyi başardılar ve Araplar tekrar birleşip saldırsa da bu kez avuçlarını yaladılar. Hadi bir kere rezil kepaze oldunuz, İsrail döndü bunlara ikinci bir şamar daha patlatıp yeri öptürdü ve Kudüs'u de aldı bu sefer. Sina'yı yaramaz çöl diye lütfetti bıraktı. Tarih böyle kepaze iki tane arka arkaya şamar yeyip oturup kalmayı az yazmıştır herhalde...

Bence Sina'yı da bırakmamalıydı. Ama asıl hedefi Kudüs'tü tabii, onu elde edince Sina'yı savunmak için kuvveti o tarafa yöneltmeyi stratejik bulmadı, kuvvetlerini Sina'dan çekti. Araplar da hiç İsrail askeri bulunmayan çölü geri alıp güya bir halt ettiler. Kepazelik yani, rezalet...

İsrail bunlar Kudüs'ü geri almak için yırtınır ne olur ne olmaz diye Sina'da kuvvet bulundurmadı, bunlar Kudüs'ü geri almayı denemediler bile! Ülen keşke Sina'yı da bırakmasaymışız, amma rezilmiş bunlar demişlerdir! Şamarları yiyip kıç üstü oturdu kaldılar!

Sina'yı bırakmayınca tabii bir de Gazze ile uğraşacaksın! İyisi mi Kudüs'ü de almış, tarihi amacını gerçekleştirmişsin, bırak Sina'yı ittir et demişlerdir herhalde. Şu anda İsrail içinde epeyce Arap var zaten, bir de Gazze ile mi uğraşacaklardı. Sınırların dışında oldu mu rahat mı durmuyorlar, salla füzeyi hizaya getir. İsrail içinde olsa kendi toprağını bombalamak sakıncalı olur.

Bu Yahudiler her şeyi hesaplar kitaplar, öyle yaparlar. Öyle rasgele iş yapmazlar. Bunların hesabını hep yapmış, Sina'yı öyle bırakmışlardır. Sina'da Tur dağı varmış, kutsalmış mutsalmış iplemezler. Öyle kutsalı mutsalı ipleseler Sina çölünü savunmak için çabalarlar ve vermezlerdi de... Ama Araplar baktılar bunlar Kudüs'ü elde tutmak için Sina'yı filan umursamıyor, biz bunu gebersek geri alamayız deyip kıç üstü oturakaldılar, ülen insanın bir kanına dokunur, bir dener bari be!

Böyle de kansız bunlar! İşte yine görüyoruz, ülkeleri yanıyor, eli silah tutacak adamlar buralarda sürtüyor. Hayır benim ülkemde sözümona uyduruk tiyatro darbe güya başarılı olacak da iç savaş çıkaracaklar, ya ben bu soysuzları gebertirim, ya ben ölürüm. Bir yerlere gitmem. Herhalde ordumuz o zaman bana askerde gözüm gibi baktığım, her gün temizlediğim, yatakta bile yanımda yatırdığım G3 tüfeğimi verecektir!

Üç emperyalist köpeği bir darbeyi bile aptalca salakça güya yapmaya kalkışan soysuza ülkemi bırakıp kaçacağım! Yok ya!

O kadar atıyorsun ki atıyorsun ki atıyorsun ki buradan şeye kadar kavaklı parak kadar ataköyde bilir misin :p

yazını bir kısımı okurken bir şey çağrıştı 

onu yazıyım daha baştan yanıldığını anla

Ayet: Sevgi bakımından. siz en yakın olarak "biz Hıristiyanız diyenleri bulucaksınız. Bunu sebebi onların için (Gaddar ulema zulm eden azarlayan) papazlar ruhbanlar olduğu içindir. :D gıhgıhgıhg

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

İslamın varlığına kanıt diye ortaya sürülen görünür iddiaların tümü Muhammed'in kendisidir. Muhammed'in kendisinden başka hiçkimse allah ile muhammed arasındaki vahiy gerçekliğine tanık olmamaıştır. Muhammed hep tek tanıktır. İslam gerçek dindir iddiasının doğruluğunu, iddianın kendisi belirlemektedir. Ortada iddia saibinden başka kanıt bulunmamaktadır. İslam dini iddiaları aşırı şişirilmiştir ki insanlar kanıt belge isteğinde bulunmasınlar.

Image

Sitelerde Paylaş

Kuran'a inanmak üzerinden imtihan edileceksek, bu şu anlama gelir ki, bizi imtihan eden araplardır.... Çünkü iddia onlara ait. 

Hatta şöyle denilmesi daha doğru; çevresindeki müslümanlara inanmayan cehenneme gidecekse, her bir müslüman tanrıdır !

Çünkü hepimiz cehenneme gitmemek için onlara inanmak zorundayız. Dikkat ederseniz, müslüman dışında başka birine inanan, cehennemi hakediyor !

"Muhammed'in sözüne inanmak" diye bir durum bile yok. çünkü ortada böyle biri yok... sadece rivayetten ibaret iddialar var.

Ayrıca müslümanlar "iyiliği doğruluğu bulabilmek için kuran'a inanmamız gerektiğini" söyler, ancak 14 asırdır nedense kuran müslümanlara bunu öğretemiyor. çünkü bu kitabın böyle bir özelliği yok! olmadığı için de, zorlama mucize çıkarımlarıyla, dinlerini oyuncak etmiş durumdalar.

En vahim olanı da, kitaptan iyilik çıkarabilmek için aynı çaresiz yöntemlere başvurmalarıdır.

Sitelerde Paylaş

Kuran göndermesi tanrının bir sınavıysa, sınav ancak şu şekildedir:

İnsanlık erdemlerine, bilime, etiğe aykırı bir kitap hazırlayıp göndereyim. Bakalım kim buna kanıp inanıp sınavı kaybedecek, kim ise bu bilime, insanlığa aykırı diye reddedip sınavı kazanacak. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...