Jump to content

Darbeyi kim yaptı?

Recommended Posts

2 saat önce, Robespierre yazdı:

Buradaki kriter şudur; devlet için yakın ve gerçek tehlike arz eden gruplara özgürlük verilebiliyor mu? Tehlike arz etmeyen, tabanı olmayan, halkın ilgi göstermediği, silahlı gücü olmayan grupların propagandalarının serbest olması bir anlam ifade etmez.

PKK Türkiye için yakın, gerçek ve yakıcı bir tehdittir. Adamlar başkentte bomba patlatıyor. Bu örgütün günlük gazetesi Türkiye'de yayınlanabiliyor. Satanist kilisesi ile bunun ne ilgisi var?

Leonardo, kaç yaşındasın ve eğitim durumun nedir bilmiyorum. Ama bir ülkenin kaderini elinde tutacak, ülke için neyin iyi neyin kötü olduğuna karar verebilecek olgunlukta olduğuna karar vermişsin. Bu bir gençlik kibiridir. Ve inan bana 80 milyonluk bir ülkenin sorumluluğunu üstlenmek, entelektüel gevezelikten çok daha ciddi bir iş.

Sol adı altında içi boş, gerçek hayatta karşılığı olmayan, ayakları yere basmayan gevezelikleri savunma yaşını çoktan aştım. Sağcı değil, sapına kadar komünistim. Daha birkaç ay öncesine kadar rutin bir hayatın içinde olan Suriye halkının, bir anda içinde bütün hayatını ve geleceğini kaybederek, plastik bir botun içinde Akdeniz'in dev dalgalarına kendini attığını gördüm. Ben bu noktadan sonra, eğer siyaset ile ilgili bir fikir sahibi olacaksam, bir kanaat dile getireceksem bu olay olmamış gibi davranamam. Eğer benim kafamda akıl, gönlümde vicdan varsa, bu olay benim düşüncemin merkezinde olmak zorundadır. Kitap değil, hayat esastır.

Milli güvenlik denen konu, bir takım faşist ve aptal adamların bir araya gelerek, ne yapsak da şu gençlerin hayatlarını zehir etsek diye düşünmeleri demek değildir. Daha ciddi bir konudur. İnsan bunu zamanla anlıyor. Belki sen de anlayacaksın.

Kusura bakmayın. Suriye konusu açılınca biraz duygusallaştım.

Zaten ben diğer bir başlıkta. İslam dünyasının genelini konuşuyorum. Şu anda da en büyük derdimiz PKK değil, hiçbir zaman da olmadı. Gülen cemaatinin yapısını biliyoruz. Kabul da ediyoruz. Peki AKP cemaatine ne demeli?

- Ben İslam dünyasının genelinde son 20 senedir bu "siyasal islam" yaygınlaşmasının sebebini alamıyorum. Arkasında da bir çeşit emperyalizm bulmaya çalışıyorum. Gülen olsun Tayyip olsun. Din adına böyle bir saçmalığın savunulduğunu ben düşünmüyorum. Daha bunların El kaidesi, İŞİD'i, El-Nusra'sı filan da var. Müslüman kardeşler filan var. Büyük bir saçmalık yaşandığına inanıyorum o kadar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Kusura bakmayın. Suriye konusu açılınca biraz duygusallaştım.

Zaten ben diğer bir başlıkta. İslam dünyasının genelini konuşuyorum. Şu anda da en büyük derdimiz PKK değil, hiçbir zaman da olmadı. Gülen cemaatinin yapısını biliyoruz. Kabul da ediyoruz. Peki AKP cemaatine ne demeli?

- Ben İslam dünyasının genelinde son 20 senedir bu "siyasal islam" yaygınlaşmasının sebebini alamıyorum. Arkasında da bir çeşit emperyalizm bulmaya çalışıyorum. Gülen olsun Tayyip olsun. Din adına böyle bir saçmalığın savunulduğunu ben düşünmüyorum. Daha bunların El kaidesi, İŞİD'i, El-Nusra'sı filan da var. Müslüman kardeşler filan var. Büyük bir saçmalık yaşandığına inanıyorum o kadar.

Aynen öyle.. Gülen tarikatının yerini Tayyip itinin alması demokrasimizi güçlendirecek mi? Tayyip iti Gülen'i eleştirirken ve bütün sorunları için suçlarken, TC daha uygar ve ileri bir ülke mi olacak? PKK bir sorun ama hiç bir zaman bir tür halledemediğimiz ve halledemeyeceğimiz bir sorun olmadı. Bizim en büyük sorunumuz son yıllarda giderek güçlenmekte olan terörist dinsel örgütler. Atatürkçü bir hükümet onlara izin vermeyecektir. Bu hükümet ayrıca Kürt sorununa karşı da çok hassasdır ve PKK'yı yaşatmayacaktır. 

Sitelerde Paylaş
47 minutes ago, Kuranınizinde said:

Darbe hakkında cok konustuk cok tartıstık. Ama bu darbe tayyip erdoganı güçlendirmeyecek. Hepimiz öyle sanıyoruz ama güçlendirmeyecek :) Foruma kayıt oldugumda ilk anda türkiyede darbe olabilir zira tayyip erdogan iktidarının sonu geldi demiştim. O son yaklaşıyor. 

Tayyip Erdoğan'ın sonu konusu tartışmalı. Ama siyasi hayatının en zayıf zamanında olduğu düşüncesini paylaşıyorum.

Tayyip Erdoğan'ı batı güçlendirdi. Onunla ilgili bazı planları vardı. Ama adam bu planlar için uygun olmadığını ortaya koydu. Şimdi çıkarılmış bir çorap gibi köşede duruyor. Hareket etmeye mecali yok. Ona tekrar o eski gücünü verecek bir ruh arıyor. Atatürk diyor, sathı müdafa diyor. Enerji, moment ve ruh arıyor.

Mesele Tayyip Erdoğan meselesi değildir. Tayyip Erdoğan hepi topu bir adamdır. Ama Türkiye'nin çok ciddi problemleri vardır. Türkiye çıplak ayakla bıçaklar üzerinde yürümektedir. Kalbi vatanında atan insanların, Tayyibe bak oyununu bırakıp ülkelerinin daha ciddi sorunlarına odaklanma zamanlarındayız.

Sitelerde Paylaş
On 07.08.2016 at 16:13, haci yazdı:

Senin için bir iddia var.. Senin  babanın kerhaneden çıkardığı bir kadının çocuğu olduğunu gösteren bir iddianame varmış..

Ergenekon ve balyoz davalarında iddianame elbette çok önemli bir delildi... Maalesef hasır altı edildi o iddianame...

Türkiye'de böyle iddianameleri yazmak hiç zor değil. Devlet bunu yapıyor. Tayyip tek başına bunu yapıyor. 

Benim anam da babam da senin gibi soysuzların asla anlayamayacakları kadar onurlu, gururlu, yurtsever insanlardır. 

Senin gibi sıkıştığı yerde yetkilerine sığınarak kancıkça küfür edenlerin hayal bile edemeyecekleri kadar düzgün, kültürlü, sapına kadar vatansever, Atatürkçü, yürekli, düşündüğünü her ortamda cesurca ifade eden, her zaman gurur duyduğum bir aileden geliyorum. Ailemi seviyorum ve senin gibi sapsız soysuz aşağılık insanların ne konumlarda neler tasladıklarını gördükçe onların değerini daha iyi anlıyor ve onlara daha sıkı sarılıyorum.

Her zaman insan faktörünün belirleyiciliğine inanmışımdır. Bu nedenle de Türkiye'de, canım yurdumuzda aydınlanma mücadelesinin verildiği, ya da en azından iplerini kimlerin tuttuğunu bilmeyen saf insanlarımızca verildiğinin sanıldığı böylesi önemli bir ortamın senin gibi karaktersiz, aşağılık, hayatı boyunca gerçek bir insan olmayı bile başaramamış ezikler tarafından idare edilmesine üzülüyorum. 

Sen bu aydınlanma yolunun üzerine dikilmiş bir çıban başısın.

Yukarıdaki satırları okudukları halde, şahsıma yapılan bu şerefsizce hakaretleri görmezden gelip hala sana yanıt veren koyunların olduğunu gördüm.

HACI BABANIN BİR ÇİFTLİĞİ VAR

ÇİFTLİĞİNDE KOYUNLARI VAR!

Meee diye bağırın bakalım zavallı koyunlar.

Zavallı ezikler. 

Onursuz pespayeler! 

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, aluben yazdı:

Benim anam da babam da senin gibi soysuzların asla anlayamayacakları kadar onurlu, gururlu, yurtsever insanlardır. 

Senin gibi sıkıştığı yerde yetkilerine sığınarak kancıkça küfür edenlerin hayal bile edemeyecekleri kadar düzgün, kültürlü, sapına kadar vatansever, Atatürkçü, yürekli, düşündüğünü her ortamda cesurca ifade eden, her zaman gurur duyduğum bir aileden geliyorum. Ailemi seviyorum ve senin gibi sapsız soysuz aşağılık insanların ne konumlarda neler tasladıklarını gördükçe onların değerini daha iyi anlıyor ve onlara daha sıkı sarılıyorum.

Her zaman insan faktörünün belirleyiciliğine inanmışımdır. Bu nedenle de Türkiye'de, canım yurdumuzda aydınlanma mücadelesinin verildiği, ya da en azından iplerini kimlerin tuttuğunu bilmeyen saf insanlarımızca verildiğinin sanıldığı böylesi önemli bir ortamın senin gibi karaktersiz, aşağılık, hayatı boyunca gerçek bir insan olmayı bile başaramamış ezikler tarafından idare edilmesine üzülüyorum. 

Sen bu aydınlanma yolunun üzerine dikilmiş bir çıban başısın.

Yukarıdaki satırları okudukları halde, şahsıma yapılan bu şerefsizce hakaretleri görmezden gelip hala sana yanıt veren koyunların olduğunu gördüm.

HACI BABANIN BİR ÇİFTLİĞİ VAR

ÇİFTLİĞİNDE KOYUNLARI VAR!

Meee diye bağırın bakalım zavallı koyunlar.

Zavallı ezikler. 

Onursuz pespayeler! 

Senin ana baban ve sülalen bu yazdıkların gibi mi? Bir insan ve ailesi ancak bu kadar adi olabilir. Senin şahsına daha küfre başlamadım bile.. Ailenden, anandan ve babandan başlayabilirim ama onların suçu yok. Senin nasıl bir it olduğunu görürlerse utanırlar. Senin kadar aşağı ve adi olacaklarını sanmıyorum. Senin insan olduğundan benim kuşkum yok. Ancak bir insan bu kadar adi ve iğrenç olabilir. Seni hayvanlara benzetmek onlara hakaret etmek olacak.. İlk iş olarak bu kadar adi bir ileti yazdığın için senin bir günlüğüne foruma yazmanı önleyeceğim. Ardından sana ne yapılır bilmiyorum. Forum kuralları gereği sana birşeyler yapılacaktır.. Burasını Hacının çiftliği sanıyorsun nasıl olsa. O çiftlikteki koyunlardan biri olacaksın.. Ama koyunlara da yazık. En iyisi seni o koyunların boku yapalım.. Ancak bir tezek olursun sen.

Bu pislik forumda yazanlara da hakaret ettiği için forumdan atıldı.. Forumda yazanların boku bile olamaz bu durumda zaten...

Sitelerde Paylaş

Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenirken Cemaat kumpaslarıyla tutuklanan emekli koramiral Kadir Sağdıç, 61nc sırada terfi bekleyen Gülen’in askeri için 60 albayı kumpasla görevden attılar dedi.

Topraktan çıkan bombalar 2 günlük gazete kağıdına sarılıydı; Daha o dönemde bunun kumpas olduğu emareleri vardı. 7 Ocak’ta emekli bir emniyetçinin evinde arama yapıyorsunuz. Orada notlar çıkıyor. Daha sonra 9 Ocak’ta Gölbaşı ve 11 Ocak’ta Zir Vadisi’nde bir şeyler buluyorsunuz. Bulunan bombalar iki gün önceki gazeteler tarafından paketlenmişti. Sözde bunlar aylar öncesinden gömülüydü. Gömülerden ne çıkacağı daha kazı yapılmadan FETÖ kanallarından ilan edildi. Kumpas apaçıktı.

Bir sis kutusu var. Yüzer gezer cephane diyoruz biz ona. Onu Zir Vadisine gömmüş, çıkarmış Gölbaşına da gömmüş, çıkartmış oradan da Poyrazköy’e gömmüş. Bu sis kutusunun kaydı değiştirilemiyor. 3 ayrı tutanakta da geçiyor. İlk Kumpas mağdurlarından Mustafa Dönmez yargılanırken ‘Bana üç tane sis kutusu bulun bütün suçlamaları kabul edeceğim. Hatta müebbet yatacağım ”dedi. Ama bulmaları imkansızdı. Çünkü 3 tane sis kutusu yoktu, aynı kutu oradan oraya götürülmüş. Bu delilleri polis içerisindeki FETÖ çetesi oraya gömmüş. FETÖ artık bahriyeye geliyordu. Pırıl pırıl çocuklarımızla ilgili iddialar ortaya atıldı. Sözde kuvvet komutanlarına suikast yapacaklarmış.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üc bes tane CIA usakligi yapan kalemsörlerin yazdiklarina inananlar, fetos cemaat  CIA  uluslararasi iliskiler AB   TSK  istihbarat polis egitim ögretim ve de Türkiye'nin kozmopolitik durumundan bi haber Mistik Sümbüllü Leyla konumundadirlar.

15 sene önce cemaat ve yapilanmasi ile ilgili ''Türkiye felaketlere dogru sürükleniyor'' diyorduk ama sesimizi kimseye duyuramadik.Su anda Türkiye Cumhuriyeti devleti tamamen cökmüs durumdadir cünkü CIA örgütü fetosculara bulasmamis kurum hemen hemen yok gibi bulasmamis insan sayisi ise cok az ve Türkiye'nin istihbarat yapilanmasinda kontrol saglanamadi hala disariya bilgiler sizdirilmakadir.

ABD ve AB basini tabii ki kic yalayacaklar sahiplerinin boklarini temizleyebilmek icin. Türkiye'nin kaosa súrüklenmesi demek ABD ve AB ülkelerinin ekonomi bayrami yapmalari demektir.

Fetoscularin ayiklanmalari ile TSK emniyet nerdeyse bitik durumda kaldi ki hala tamamen temizlenmediler.

Sorun su...

Fetos ve cemaati CIA nin en kapsamli ileriye dönük yatirimli bir örgütüydü ama birlikte sevisirken orgazm olamadan tüm dünyaya desifre oldular ve bunun sancisini cekmektedirler. Olayin kisaca ifade tarzi budur konuyu anlayamayanlara...

Sitelerde Paylaş

Diger bir konu ise yabanci dilde olan haberlerin linklerinin verilmesi etik degildir. Burasi Türkce dili kullanilan tartisma platformudur farkli dillerde olan haber linkleri verildiginde tercümesi yapilmalidir.

Norvec'te yasayan bir forumdasin haber linkini vermesi ile Ingilizce haber linkinin verilmesi arasinda hic bir fark bulunmamaktadir. Amerika'da yasayanlar kendilerini dünyanin merkezi olarak görmekten vaz gecmelidirler cünkü öyle bir sey yok.! Kaldi ki Amerikan toplumu dünyanin en asalak sorumsuz duyarsiz embesil toplumudur.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 11 August 2016 at 12:53, poiuz said:

Kafami karistiran bir soru da:

MIT saat 16:00 da darbeden haberdar oldugu halde Tayyibe haber vermiyor!!!

Ve Tayyibe haber vermeyenlerin hic biri kovulmuyor!!!

NEDEN???

yalan söylediğini düşünüyorum. haber vermişlerdir. gerçekten haber vermemiş olsalar, mitten çok adamın başını yakardı Tayyip.

Sitelerde Paylaş

Darbe konusunda bir sürü dezinformasyon var arkadaşlar.. Doğru ile yanlış ve yalan birlikte sunuluyor.. Hangisi doğru hangisi yanlış belli olmuyor.

Darbe konusunda bir teoriniz varsa o teoriye sadık kalacaksınız. O teori ne ise doğru olması daha olası..

Bence bu darbeyi Atatürkçüler yaptı... Ben bu teoriye tutunuyorum. Kime beni bu teoriden caydıramaz. Bundan adım gibi eminim.

Fetöcular darbeye hiç bir şekilde katılmadı. Ama darbeden memnun olabilirler miydi? Belki olabilirlerdi ama ona bile inanmıyorum. Darbeyi Atatürkçüler yaptı ise Fetöcuların da darbeye karşı olması gerekir. İkisi birleşip darbe yapamaz. Bu maddenin doğasına aykırıdır.

Sitelerde Paylaş

Cigi Kızıyor. Konuyla da tam alakalı değil. Ama Cezayir ile ilgili bir makale de buldum. Kürtlerin bizle savaştığı gibi Fransa'ya karşı o kadar savaştılar, Kazandılar. 90'lardan beri "İslamcı-salafist" gruplara teslim oldular (iç savaş çıktı, 200,000 insan öldü) Şimdi Algier kentinin Barları, Balık restorantları filan "borç yüzünden" teker teker kapanıyor. Kentteki 50 küsür barın 36'sı kapatılmış. Daha modere şeriat ile yönetilen Fas ile sorunları var. Karı-kız maymun gibi. Üniversite profesörleri de bu konuda "bu Allahlın bir lütfudur" Yorumları yapıyorlar [Ne iyi ediyorlar hakkaten yaw, Kadın vücudu denince, hele kuzey Afrika kadınları, ben şahsen korkuyorum]. Böyle pesimist bir makale. Cigi kızmaz artık biraz özetledik:

http://abcnews.go.com/International/wireStory/fundamentalists-gain-ground-algeria-war-memory-fades-41533281

Sitelerde Paylaş

Cigi kizmiyor herkes düsüncelerini teorilerini sunup tartisiyor fakat ben birebir yasadiklarimi bilgilerimi gercekleri aktarmaya calisiyorum ve cümleleri özenle seciyorum.Yazdiklarimda teorik düsünceler bulunmamaktadir. Sadece darbenin yapilacaginin bilinip beklendigi ve cemaatin belini tamamen kirabilmek icin pozisyon alindigina dair teorik düsünce diyebiliriz ama bir cok resimi birlestirdigimde de böyle bir kaniya variyorum.

Dün harb okullarindan yüksek rütbeli 40 subay ögretmen tutuklandi. Bunun ne anlama geldigini akli mantigi calisanlarin bilmeleri gerekir.

Atatürkcü subaylar emir komuta zincirinden fetoscular tarafindan oldukca fazla eksiltildiler öyle olmasa Atatürkcü subaylarin emir komuta zincirinde gerceklesecek bir darbe böyle ahmakca olmazdi.

Tekrar kalinca altini ciziyorum… Cuma aksami 21.00 de film cevirir gibi darbe yapilmaz. Ancak gaza gelmis elleri ayaklari dolasmis panikleme halinde olan peltek beyinli fetoscular yaparlar.

Üstelik emir komuta zincirinde kesintiler bulunmaktaydi ve erlerin hic bir seyden haberi yoktu. Böyle sacmaliklar  hatalar zincirlerini ekarte edilmis Atatürkcü subaylar yapmazdi.

Darbe pazari pazartesiye baglayan gece yarisi yapilir her taraf sessizce tutulur sabah oldugunda  kimse yerinden kipirdayamaz.

Izmir savciliginda devam eden casusluk davasinda isimleri gecen subaylarin tümü fetoscu darbeci CIA baglantili olanlar ve Atatürkcü subaylar hakkinda sahte belgeler üretenlerdir. Bu dava 15 Temmuz’dan önce olacakti fakat genelkurmaydan gönderilen bir yazi ile durusma 20 Temmuz’a ertelendi. Yazinin kimin tarafindan gönderildigi aciklanmiyor ve gündeme getirilmiyor. Bu konuda süphelerimi arttiriyor.

17 – 25 Aralikta AKP ve Tayyip cemaatle kafa kafaya tokusturulduklarini anladilar daha sonra aralarinda savas ortami dogdu tabii CIA ile de.

Fetosculari hafife alanlar onlarin yüzlerinde ki maskelere aldananlardir. Su anda hala bir cok sucsuz insan cezaevlerinde bunlarin yüzünden yatmaktadir. Bir o kadar insanda islerinden aslarindan olmuslardir. Faili mechul ölümlerde fazladir.

Su anda Türkiye terör örgütlerinin ajanlarin cirit attigi bir ülke haline geldi cünkü sistem tamamen cöktü yeniden yapilanma kolay olmayacak  fetoscular desifre olmamak icin her türlü kiliga bürünmektedirler.

Sitelerde Paylaş

Amerika kendi topraklarindan baska topraklarda olmamali.Askerler úsler hic olmamali. Bu ana tema isiginda Amerika ve kuyruklarinin nelerle mesgul olduklari incelenirse olaylarin cözümleri kolaylasir.

Sadece Irak ve Suriye'de Amerika ve kuyruklarinin yüzünden milyonlarca insan ölüyor bir o kadar da yerlerinden yurtlarindan ediliyorlar. Bunlarin yapilabilmesinin kamuflaji terör örgütleri olusturmaktir ve bunuda haince insanlik sucu isleyerek yapmaktadirlar. ISID i kuran ellerine silahlari verenler lojistigi saglayan kimlerdir?

Güclü stabil bir Türkiye ne ABD nin nede AB ülkelerinin islerine gelmemektedir. Umarim bu son olaydan sonra aymazliklar son bulur fakat AKP ve Tayyip tarafindan yapilan onca zarar ziyan nasil asilabilir veya asilabilir mi zaman gösterecek.

Sitelerde Paylaş

Dış haberler de endişe verici:

Almanya ile gerginlik yaşanıyor, Merkel oradaki Türk vatandaşlarına "Almanya'ya bağlı kalın" mesajı veriyor.

- Viyana'daki Türk elçiliği kapatılmış. Sebep: Avusturya'nın "darbe karşıtı" gösterilere izin vermeyip PKK yanlısı gösterilere izin vermiş olması.

- AKP ABD ile ilişkileri bozmak için her şeyi yapıyor. Amerikalılar da sürekli diplomat temsilci vs gönderiyor.

- İsraille barış yapılmış iyi, Iran, Rusya, Suriye eksenine bir kayma var ya da varmış gibi yapılıyor. Ben bunların ne yaptıklarını bilerek hareket ettiklerini bile düşünmüyorum ve hepsinin A.K.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...