Jump to content

Darbeyi kim yaptı?

Recommended Posts

Feto ve cemaati CIA nin en kapsamli ve yatirimli bir terör örgütüdür. Ayrica bu emperyalist usaklari Ingiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Avusturya, Danimarka ve Belcika ülkelerinin yönetimleri tarafindan koruma kollama altindadirlar. Yillardir Türkiye'nin sistemini ekonomisini bozup ele gecirebilmek icin birlikte hareket etmektedirler.

Cemaatin sakirtleri imamlari ile birebir mücadele etmis bir kisi olarak hazirladigim dosya bulunmaktadir ama su andan sonra bir önemi kalmadi cünkü her gün yeni itirafcilar her seyi anlatmaktadirlar. Daha önce konusmaya yazmaya calisanlarin baslarina neler geldigi de ortaya cikmaktadir.

Cemaat yillardir TSK   POLIS  YARGI ve EGITIM'e sizdi ve cöreklendi. N. Hablemitoglu'da birebir arastirmalarinda bu bilgilere ulasip yazilar yazmaya basladi ve insanlari uyardi ama kimse orali olmadi.

Neden TSK POLIS YARGI ve EGITIM? Dinsel bir olusum ülkenin silahli kurumlarine neden sizdi cöreklendi?

Darbeyi gerceklestirmeye calisanlar subay astsubay fetosun dolayisi ile CIA nin adamlaridir ama bunlarin arasinda devletine bagli köstebek subaylarda bulunmaktaydi. Yani MIT'e devamli haber aktaran köstebekler. 

Siyasetciler bürokratlar oy rant ve koltuklari ugruna bu olusuma destek verme yarisina girerek herkese sirin göründüklerini saniyorlardi ama simdi aymaz ve ahmak olduklari ortaya cikmis bulunuyor.

Tekrar altini ciziyorum... Cuma aksami saat 21.00 de film cevirir gibi darbe girisimi olmaz.!

Bence ordunun icinde bulunan köstebek Atatürkcü subaylar devletin yönetimi ve MIT bunlari ülkenin kurumlarindan temizleyebilmek icin isbirligi yaptilar ve pozisyonlarini aldilar CIA nin usakligini yapanlari gazlayip yalan yanlis bilgilerle hazirliksiz bir girisimde bulunmalarini sagladilar.

Tayyip'in Genel Kurmay baskaninin TSK nin istihbaratinin MIT'in bunlardan habersiz olmasi imkansiz cünkü beklenmekteydi. Kaldi ki MIT'in  cemaatin icinde calisan köstebekleri de bulunmaktadir. 

Tayyip eline gecirdigi bu firsati sonuna kadar kullanacak su anda tek düsündügü Putin'le pazarliga ve anlasmaya calismasi. Danismanlari haril haril bu konuya odaklanmis durumdalar.

Bekleyip görecegiz.

NOT: Fetonun devletin kurumlarina nasil sizilmasi gerektigini anlatan videosu da bulunmaktadir bu basliga asmistim ama yok olmus.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 dakika önce, cigi yazdı:

Feto ve cemaati CIA nin en kapsamli ve yatirimli bir terör örgütüdür. Ayrica bu emperyalist usaklari Ingiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Avusturya, Danimarka ve Belcika ülkelerinin yönetimleri tarafindan koruma kollama altindadirlar. Yillardir Türkiye'nin sistemini ekonomisini bozup ele gecirebilmek icin birlikte hareket etmektedirler.

Cemaatin sakirtleri imamlari ile birebir mücadele etmis bir kisi olarak hazirladigim dosya bulunmaktadir ama su andan sonra bir önemi kalmadi cünkü her gün yeni itirafcilar her seyi anlatmaktadirlar. Daha önce konusmaya yazmaya calisanlarin baslarina neler geldigi de ortaya cikmaktadir.

Cemaat yillardir TSK   POLIS  YARGI ve EGITIM'e sizdi ve cöreklendi. N. Hablemitoglu'da birebir arastirmalarinda bu bilgilere ulasip yazilar yazmaya basladi ve insanlari uyardi ama kimse orali olmadi.

Neden TSK POLIS YARGI ve EGITIM? Dinsel bir olusum ülkenin silahli kurumlarine neden sizdi cöreklendi?

Darbeyi gerceklestirmeye calisanlar subay astsubay fetosun dolayisi ile CIA nin adamlaridir ama bunlarin arasinda devletine bagli köstebek subaylarda bulunmaktaydi. Yani MIT'e devamli haber aktaran köstebekler. 

Siyasetciler bürokratlar oy rant ve koltuklari ugruna bu olusuma destek verme yarisina girerek herkese sirin göründüklerini saniyorlardi ama simdi aymaz ve ahmak olduklari ortaya cikmis bulunuyor.

Tekrar altini ciziyorum... Cuma aksami saat 21.00 de film cevirir gibi darbe girisimi olmaz.!

Bence ordunun icinde bulunan köstebek Atatürkcü subaylar devletin yönetimi ve MIT bunlari ülkenin kurumlarindan temizleyebilmek icin isbirligi yaptilar ve pozisyonlarini aldilar CIA nin usakligini yapanlari gazlayip yalan yanlis bilgilerle hazirliksiz bir girisimde bulunmalarini sagladilar.

Tayyip'in Genel Kurmay baskaninin TSK nin istihbaratinin MIT'in bunlardan habersiz olmasi imkansiz cünkü beklenmekteydi. Kaldi ki MIT'in  cemaatin icinde calisan köstebekleri de bulunmaktadir. 

Tayyip eline gecirdigi bu firsati sonuna kadar kullanacak su anda tek düsündügü Putin'le pazarliga ve anlasmaya calismasi. Danismanlari haril haril bu konuya odaklanmis durumdalar.

Bekleyip görecegiz.

NOT: Fetonun devletin kurumlarina nasil sizilmasi gerektigini anlatan videosu da bulunmaktadir bu basliga asmistim ama yok olmus.

Gülen cemaatinin CIA'ye çalıştığına dair elinde ne gibi kanıtlar var? Bunları paylaşır mısın?

Tayyip Putinle neyin pazarlığını yapacak? Tayyibin danışmanlarının bunun için harıl harıl çalıştığını nasıl anladın? Yoksa sen de o danışmanlardan biri misin?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, aluben said:

Gülen cemaatinin CIA'ye çalıştığına dair elinde ne gibi kanıtlar var? Bunları paylaşır mısın?

tansu çiller'in abd vatandaşı olup olmadığını asla öğrenemedik. (kanıtlanamadı)
şimdi de gülen'in cia ve mossad ajanlığı falan çıktı.

abd bunu asla açıklamaz. hayal kurmamalı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bosyinebos yazdı:

ABD elbette kendi ajanlarını açıklamaz. Ama mesele o değil.

Ortada açıklanacak bir durum yok. Gülen CIA ajanı değil, olamaz. 

Sitelerde Paylaş

aluben,

Türkiye'de olup, yayınına devam etmesine izin verilen her türlü basın yayın kurumunun objektifliği şüphe altında benim gözümde. Onları referans vermek birşey kanıtlamak demek değil.

Ben zaten başından beri bu işin Fethullah ile ilgisi yok demiyorum ki. Neyin tartışmasını yapıyorsun anlamıyorum.

Zaten önce bir üslubunu düzelt. Ben bu üsluba cevap vermem normalde. Hatta eskiden olsa (forumda yöneticilik yaptığım dönemde) bu üsluba izin de vermezdim forumda. Ama ben bırakalı biraz gevşemiş bu durumlar gördüğüm kadarıyla.

Neyse, bu diyaloğa da devam etme niyetinde değilim.

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, mantik yazdı:

aluben,

Türkiye'de olup, yayınına devam etmesine izin verilen her türlü basın yayın kurumunun objektifliği şüphe altında benim gözümde. Onları referans vermek birşey kanıtlamak demek değil.

Ben zaten başından beri bu işin Fethullah ile ilgisi yok demiyorum ki. Neyin tartışmasını yapıyorsun anlamıyorum.

Zaten önce bir üslubunu düzelt. Ben bu üsluba cevap vermem normalde. Hatta eskiden olsa (forumda yöneticilik yaptığım dönemde) bu üsluba izin de vermezdim forumda. Ama ben bırakalı biraz gevşemiş bu durumlar gördüğüm kadarıyla.

Neyse, bu diyaloğa da devam etme niyetinde değilim.

Bak arkadaşım:

Bilmiyorsun, ne medyanın objektifliği hakkında ne de Kemalistlerle Fetöcülerin asla işbirliği yapmayacakları, bunun imkansız, absürt olduğu hakkında en ufak bilgi kırıntısına dahi sahip değilsin. Bilmediğin halde ve uyarıldığın, düzeltidiğin halde hala aynı nakaratı okumaya devam ediyorsun. Ayıp sana.

Üstelik sana referans verdiklerim basın yayın kurumlarının adamları değil; tersine kumpasla hapis yatmış, Gülen örgütüyle uzun yıllar mücadele etmiş sapına kadar yurtsever, Atatürkçü insanlar. Asker bu adamlar. Hanefi Avcı eski İstihbarat Daire Başkanı örneğin. Daha bunun bile ayırdında değilsin! Belki TV kanalları içinde tam objektif diyebileceğim çok az kanal vardır, ama SÖZCÜ sapına kadar muhalif ve objektiftir. Yazarlarının her biri haklarında açılan onlarca hakaret davalarından dolayı adliye koridorlarını arşınlamıştır.

Forumda yöneticilik yapmış olmanın benim gözümde hiçbir değeri yok. Burada yöneticilik yapan bir sürü embesil gördük. Bu tür şeylerin ardına sığınman da ayrıca çaresizliğinin, çözümsüzlüğünün bir işareti aslında. 

Biz zırvaya zırva deriz kardeşim! Hoşuna gitmiyorsa zırvalamayacaksın. Bu kadar basit. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, haci yazdı:

Darbe ile Feto'cuların hiç alakası yok. Tayyip iti yalanları ile hepinizi uyutuyor.

Bana Darbe girişimine katılmış bir tane Atatürkçü üst düzey komutanın ismini ver.

tarihinde aluben tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu forumda mayıs 2016'da  tartışıldı.
gülenci darbecilere karşı; kemalistlerin akp'yle el altından anlaştığı söyleniyordu.

ki bu söylentiler doğru çıktı. 

ve şu anda chp-akp baharı yaşanıyor. yeni anayasa için düğmeye basıldı.
kemelitler ülkeyi satacaklar mı bakalım.

Sitelerde Paylaş

Hüseyin Avni Mutlu ilk ifadesinde benim tek önderim Muhammed dir demiş..

FETÖ terör örgütü ve bütün terör örgütlerini ile 17 yaşımdan beri mücadele ediyorum. İstanbul’da kaldığım yerler, yurtlar bellidir. karakterim bellidir, inançlarımın ne olduğu bellidir. Bir tek cemaatim var ümmetim, bir tek önderim var peygamberimdir. Bunun dışında önder ve cemaat tanımam beni bu şerefsizlerin arkasında takıp cuntacılarla birlikte yargılanmayı asla kabul etmiyorum (Hurriyet). 

Bence bu adamı suçsuz yere Silivri'ye soktular. Muhammed idolojini benimsemesi suç sayılıyorsa, o zaman Türkiye'nin yüzde50'si suçlu.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Yurt yazdı:

leonardo18

Senin cemaatin neler yaptığından pek haberin yok sanırım. Amerikalıların üstün körü cemmati kayıran tarzda yazılmış makaleleri sana cemaatin Türkiye için ne kadar zararlı bir oluşum olduğunu anlatmaz. O 'barışçıl' denilen imamın takipçilerinin açıklamalarını, yaptıklarını ve insanlara neler çektirdiklerini bir araştır istersen.

Bu örgütün bir çeşit çılgın evangelist anlayışının olduğunu düşünüyorum. Yaptıkları deliliklerin nedeni bu olabilir.

Ben bu dediklerine, yabancı basından okumadığım sürece inanmam. Şu anda ABD Erdoğan hiçbir kanıt sunamadığı için iade talebini ret ediyor. Dediğim gibi, Türk basınına inanmıyorum. Türk yazarlarının yazdığı hiçbir siyasi kitap da okumadım bu güne kadar. İsterseniz ön-yargılı diyebilirsiniz.

Tayyibin oğlu da kara para aklama işlerine karışmış:

http://www.thedailybeast.com/articles/2016/08/03/erdogan-heir-under-investigation-in-italy.html

Bunlar Saddamın ailesi gibi bir yerlere kaçacaklar herhalde.

FETÖ meselesi de bir yalan. Tayyip'in son lafı: PKK, DAEŞ ve Fettulah aynı şeymiş. Ben olsam şunu da eklerdim: "şeytanla, kafirlikle ve Darorist ile yanı şeydir. Kulağa daha hoş geliyor.

Makale de burada:

http://www.newsweek.com/erdogan-says-gulen-kurds-and-isis-are-preparing-invasion-turkey-487120?rx=us

tarihinde leonardo18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, aluben yazdı:

Hala körlemesine aynı zırvaları tekrar ediyorsun. Tayyibe güvenen kim? Ona ve onun medyasına zerre itibar etmem. Yukarıda saydığım isimlerin hiç biri RTE yanlısı değildir; tersine tümü de aydın ve Atatürkçü insanlardır. Bu insanlar yıllarca Fetöyle mücadele ettiler ve kimin ne olduğunu da bunun için gayet iyi biliyorlar. Ayrıca muhalif medyanın tamamı da 15 Temmuz'un Fetönün işi olduğununda istisnasız hemfikir. Hanefi Avcı ve Ahmet Zeki Üçok'un açıklamalarını internetten bulup izleyebilirsin. Yetmedi mi, daha bir düzine kumpas mağduru komutanın açıklamalarını getirir gözüne sokarız. O da mı yetmedi; onlarca komutanın, askerin itiraflarını masaya koyarız. Artık bu da yetmediyse acil şifalar dileriz.

Muhalif medya diye bir şey kalmadı. Adam kalanları da kapattı şimdi laik okulları dini okul haline getirme çalışmaları yapıyor. "Cadı avı" da klişe bir laf. Basitçe darbeyi kendi ideolojisinden uzak kesimleri yok etmek için kullanıyor desek, halkın anlayacağı dilde konuşmuş oluruz.

Fettulah konusunda "delil" var deniyor. ABD öyle düşünmüyor. Fetullah'In sınır dışı ihtimali şu an için yok:

http://www.marketwatch.com/story/us-unlikely-to-extradite-accused-coup-plotter-to-turkey-2016-08-04?siteid=yhoof2&yptr=yahoo

Sitelerde Paylaş

4 ağustos 2016 new york times'ın türkiye yazısı.

türkler amerika'yı suçlayıp faul yapıyorlarmış. 
türkiyenin batı ve nato olmadan kendi güvenliğini sağlaması olanaksızmış.

https://eksisozluk.com/4-agustos-2016-new-york-timesin-turkiye-yazisi--5164314?nr=true&rf=4 ağustos 2016 new york times türkiye yazısı

türkiye'nin yeni anti-amerikanizm'i

başarısız bir darbe girişimi ile sarsılan türk hükümeti ve pek çok türk vatandaşı umutsuz bir şekilde suçlayacak birilerini arıyor. ancak gerçeklerden yola çıkarak ayrıntılı bir soruşturma yapmak yerine, abd'yi başkaldırının suç ortağı olmakla suçluyorlar. bu yeni bir anti-amerikan dalgasını ateşlemekle birlikte; hükümetin gerçek ve hayali düşmanlara karşı kapsamlı baskılarıyla birleşince; nato'ya, abd ilişkilerine ve türkiye'nin uzun vadeli istikrarına ciddi bir risk oluşturmaktadır.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ve diğer türk liderlerine göre 15 temmuz darbesinin arkasındaki ana suçlu, 1999 yılından bu yana pennsylvania'da gönüllü sürgünde yaşayan ve darbe teşebbüsüyle ilgisi olduğunu yalanlayan müslüman din adamı fethullah gülen. ancak hükümet yanlısı basın, siyasi liderler ve toplumun tüm kesimlerindeki sıradan vatandaşlar parmaklarıyla, darbeyle ilgisi olduğu iddialarını yalanlayan, washington'u işaret ediyor.

ortadoğu'daki en üst amerikan komutanı general joseph votel, geçtiğimiz hafta bir güvenlik konferansında, amerikalılar ile birlikte çalışan türk subayların tasfiyesinin ve bazılarının hapse atılmasının etkilerinden duyduğu endişeyi dile getirince, erdoğan onu "darbecilerin tarafını tutmakla" suçladı. salı günü yaptığı konuşmada erdoğan, batı'yı darbecilerin tarafında yer aldığı için terörizm ile suçladı.

bu arada, hükümet yanlısı yeni şafak gazetesi; cia'yı, afganistan'ın eski nato komutanı orgeneral john campbell'i ve woodrow wilson merkezi'nde ortadoğu programı yöneticisi henri barkey'i ayaklanmanın arkasında olmakla suçladı. barkey için öne sürülen kanıt ne peki? darbe patlak verdiğinde, istanbul yakınlarındaki bir adada akademisyenler için bir atölyeye katılması. gazete bunun "gizli bir toplantı" olduğunu ve barkey'in çok şüpheli bir aktivite olan birkaç telefon görüşmesi yaptığını yazdı. ayrıca abd'nin erdoğan'a suikast girişiminde bulunduğunu manşetten verdi.

abd'nin, nato ile güvenlik işbirliği açısından çok kritik ve ışid ile mücadelede çok önemli bir nato müttefikini istikrarsızlaştırmaya çalışması, özellikle bölgenin çoğu kaos içindeyken, hiç mantıklı değil.

erdoğan'ın verdiği rakamlara göre 237 kişinin hayatını kaybettiği bir darbe girişiminden türklerin şaşkınlık yaşamaları anlaşılabilir olmakla beraber, ikiyüzlü ve gülünç bir oyun oynuyorlar. erdoğan batı ülkelerini darbeyi yeterince sert kınamadıkları için eleştirdi, ancak onun asıl sızlanışı ordu, bakanlıklar, okullar ve üniversitelerden yaklaşık 66.000 kişinin temizlenmesi için krizi kullandığını ifade etmeleri üzerine gözüküyor. bu meşrulaştırılabilecek rakamların çok üzerinde ve bu kurumların karakterini radikal bir şekilde başaşağı eden ve yetkinliklerini süpürecek bir seviyede.

amerikalı yetkililer, erdoğan'ın kendisiyle birkaç yıl önce ayrı düştüğü eski bir müttefiki olan gülen'in türkiye'ye iade talebine uyması için washington üzerinde baskı kurup eleştrilerinin dozunu arttırdığını varsayıyorlar. türkiye belgeleri sundu ancak iadesi için hukuki talepte henüz bulunmadı ve bugüne kadar amerikalılar gülen'in suçlu olduğuna dair hiçbir kanıt göremedi.

gülen'in abd'de yaşamasının yasal hakkı olduğu ve özellikle yargı sürecinin artan bir şekilde olağan dışı hale geldiği ve tutuklulara karşı işkencenin rapor edildiği bir ülkeye karşı, adalet bakanlığı'nın iade etme kararını vermeden önce titiz bir süreç geçirmesi gerekliliğinin türklere hatırlatılması gerekir.

türkiye'nin asıl yapması gereken iş; darbeyi kimin ve neden düzenlediğini tespit etmek. ama bu tarafsız gerçekleri toplayabilmek; komplo teorilerini bir kenara bırakmayı gerektirir.

washington'da beklenti; gülen üzerinden gerginliklerin daha da kötüleşeceği ve türkiye'yi rusya ile yakınlaşmaya iteceği şeklinde. yine de, amerikalı yetkililer, pazartesi günü ankara'yı ziyaret eden genelkurmay başkanı joseph dunford jr., dahil olmak üzere, türklerin ışid ile mücadelede işbirliği yapmaya devam edeceğini, özel teminatlar verdiklerini söylüyorlar. şu ana kadar teminatlar tutuldu.

uzun vadede, amerika birleşik devletleri ve nato’nun elinde daha derin bir sorun var: demokratik normlardan çok uzaklaşan hayati bir müttefik ile ne yapılacak? amerikalı yetkililer, anti-demokratik davranışlara karşı nato’nun bugüne kadar henüz tanımlanmamış bazı yaptırımlar üzerinde karar vermesi dahil bazı seçenekleri araştırmaya başladıklarını söylüyorlar.

nato tarafından böylesi bir olası eylemden söz edilmesi bile erdoğan’ı muhtemelen çıldırtacaktır. ama batı ile zıt prensip ve pratikleri sahiplenen türkiye’nin güvenilir bir müttefik olduğunu veya nato olmadan kendi gelişimini ve güvenliğini sağlayabileceğini söylemek zor gözüküyor.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, haci yazdı:

Tayyip Atatürkçülere yaranmaya mı çalışıyor? Deliliniz var mı? Tayyip sapık bir it.. Şimdiye kadar birçok kere kendisi ile çelişkiye düşmüştür. Lozan'ı hiç beğenmezdi.. Atatürk'ü hiç beğenmezdi.. Şimdi Lozanı övüyor ve AKP Atatürk pankartı asıyor. Tayyip Atatürkçü mü oldu? Elbette hayır. Kendine dost arıyor. Bütün yaptığı o.. Bunu Kılıçdaroğlu biraz anlamışa benziyor.. Tayyip'in Atatürkçülere yanaşması hem korkudan olabilir hem de yeni bir şahsiyet kazanmak amacı ile olabilir. Kendi imgesini değiştirmeye,  bir kahraman yapmaya çalışıyor bu it.  Bunda da az çok başarılı oldu. Çünkü partiler demokrasiyi savunma adına onun dümen suyuna girdiler. Herkes Fetödan bahsediyor.

Retoriğe, kelime seçimine dikkat etmiyorsunuz. Atatürkçü ne demektir? Yani deniyor ki Türkiye'de iki kesim vardır: Atatürkçü ve dinci.

Bu kelimeyi kullanarak daha baştan kaybediyoruz. Dİnci/AKP kesimi Çanakale'ye gittiklerinde sizin-benim gibi duygulanmıyorlar mı?

Bu da 70'Li yıllardakine benzer, çarpık ve tehlikeli bir yaklaşımdır ve Tayyibe hizmet etmektedir. Her iki tarafta elinde Türk bayrakları ile birbirine meydan okumaktadır. Öncelikle yıllardır büyük bir medya soytarılığı var. Bunlar gelişmiş bir ülkede olmaması gereken şeyler. Bir taraf laik/demokratik cumhuriyetin "dinsiz" olduğuna, kendi inançlarına ters düştüğüne inanmış, ki bu bir yalan. Diğer taraf ta modern dünyada bu talibanların kendilerine bir şey yapabileceğine inanmış. Ki bu da bir yalan. Olan Türkiye'ye olur. en geç 20 sene sonra Irağa döneriz ABD gelip doğru yolu gösterir.

Yani bu kutuplaşma çok yanlış. Atatürkü putlaştırmak saçma bir şey. Günümüzde Afrika ülkeleri bile demokrasi, basın özgürlüğü, Laiklik ile yönetiliyor. Dindar olun ya da olmayın. Bu böyle. Bu çağda krallıklar, şeyhler, melikler, hanlar yok. Dikatörlük de şöyle var. K.Kore Çin sayesinde, Esat rusya sayesinde ayakta kalıyor. Çin ve Rusya'nın kendileri de, bize uyması mümkün olmayan ve gelecekte değişmeye mahkum çok zekice planlanmış düzenlerle yönetiliyor. Araplar'da krallık var ama onlar da ABD'ye dayalı olarak varlıklarını sürdürüyorlar. Fas Ürdün gibi bir iki ufak istisna da var. Iran da Rusya'ya dayanmaktadır. Tek başına o da varlığını sürdüremez.

Yani Müslüman olan, Müslümanları, ülkesini seven bu ülkenin ayakta kalmasını, ilerlemesini ister. Mantık olarak bu böyle. Bu ülkenin iyi olması ve buradaki insanların/Müslümanların iyi olmaları da, günümüz şartlarına uygun, laik, demokratik, cumhuriyetin yoludur. Dinci gerçekten dinci ise buna göre hareket eder. Hijap, başörtüsü filan ilkokul çocuklarının didişmesi gibi bir şeydir. Kafası basmıyorsa, anlamıyorsa, o zaman onu söylesin. Atatürkçü-Dinci kamplaşmasına inanmıyorum. Bu çağa uygun değil.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, aluben yazdı:

Mantık, senin ciddi mantık sorunların var. Başından beri yazdığın tüm iddialarını çürüttüm. Medyanın tümü AKP'nin hegomanyası altında dedin; hayır o kadar da değil Türkiye'nin en çok satan gazetesi Sözcü taş gibi muhalefet yapar dedim, yazdığın yalan oldu gitti. Ayrıca Halk TV,  Fox Tv gibi açıkça muhalif ana akım medya organları da var. CNNTürk'te bile çok sayıda AKP karşıtı program yapan değerli aydın var. Örneğin tam şu dakikalarda CNNTürk'te İsmail Saymaz adlı köşe yazarının Fetöyle ilgili bir konuşması var. Otur izle derim. 15 Temmuz'u izleyen günlerde bu kanallarda çok değerli yayınlar yapıldı. Sana yukarıda saydığım Fetö mağduru çok sayıda eski savcı, yazar, asker, aydın konuşmalar, tartışmalar yaptılar. Olayı detaylarıyla birlikte açığa çıkardılar. Yerine oturmayan taş kalmadı. 

Sana üşenmeden bir düzine yazar ve kitap adı verdim. Gülen hareketini ta yıllar önceden soruşturmuş, hakkında binlerce sayfa iddianame hazırlamış adamların isimlerini verdim. Çalışmalarından, bulgularından bahsettim. Senin bunları bilmediğin ta başından belliydi, nitekim bunu sen de itiraf ettin. Ama buna rağmen hala Amerikan medyasının uzmanlarından flan filan bahsediyorsun. Peki Mete Yarar kimdir bunu biliyor musun? Ahmet Yavuz kimdir? Bu adamlar kıçlarından uydurup konuşmuyorlar arkadaşım. Youtube'da bu tartışma programlarının videolarını bulabilirsin. Ben 15 Temmuz gecesinden itibaren iki gün uyumadan gerek TVlerden gerekse de gazetelerden olayı tüm boyutuyla takip ettim. Bütün tartışma programlarını izledim. Darbe girişiminin Gülencilerin işi olduğundan zerre kuşkum kalmadı. Bunu söylerken satılmış havuz medyasına değil taş gibi muhalif medya ve aydınların ortaya koydukları gerçeklere dayandığımı herhalde anlamışsındır.

Yeri gelmişken Batı'daki, Amerika'daki medyanın da Gülen hareketinden nasibini almış olduğunu belirteyim Abartı gibi gelebilir ama Feto Batı medyasına bile sızmıştır. Bunun kanıtları mevcuttur. Ayrıca, Amerikan medyasının Türkiye hakkındaki bilgileri yüzeyseldir. Onlar bizim ülkemizde ne olup bittiğini bizim kadar, askeriyede görev yapmış subaylar kadar bilemezler. Üstelik Amerikan medyasının elde ettiği bilgilerin kaynağı da yine Türkiyedeki haber ajanslarıdır. Bunu daha önce de belirtmiştim; ama görüyorum ki yazdıklarımı okumamışsın ya da daha da kötüsü okumuş ama anlamamışsın. Batı medyasının bu tavrının arkasında RTE'ye karşı tavır almış olmasının da payı büyüktür. Olguyu tüm parametreleri hesaba katarak değerledirmek gerek. Ama her şeyden önce biraz mantık lazım insana mantık!

Bu arada, Amerikan medyasının tümünün bu girişimi Kemalistlerin yaptığına kani olduğu da doğru değil. Daha geçenlerde New York Times'da hükümet sözcüsü ibrahim Kalın'ın bir makalesi yayınlandı. Makalenin içeriğini yazmama gerek var mı?

Yani Amerikan basınını bilmesek aynen yutturacaksınız zırvalarınızı.

- Ben mualif medya diye bir şeye inanmıyorum. 2013 gezi olayları sırasında sadece ulusal kanalda olaylar anlatılıyordu. Diğer kanallarda penguen, bir takım hocaların yorumları, ve "çapulcu/provokatör" haberleri vardı. Hepsinde! Sokağa çıkmadan sokakta olanı öğrenemiyordunuz. Mualif medya bir yalan. Türkiye basın özgürlüğünde 135'İnci sırada. Kenya, Malawi, Cezayir gibi ülkeler bile bizim 10-20 sıra önümüzde. Kaç gazeteci tutuklandı? Artık dinci medya dinci medya'Yı sansürlüyor. Zaman dinci gazetedir. Samanyolu dinci bir kanaldır. va kapatıldı. Kaldı ki 2013'te olayları hiç olmazsa Cumhuriyet/radikal gibi gazetelerden takip edebiliyorduk. Ya şimdi? Cumhuriyet gazete pul kadar Hz. Muhammet karikatürünü tekrarladığı için ceza aldı. Can Dündar gibi dünyaca ünlü bir gazeteci casuslukla suçlanıp hapse atıldı. Rahat yayın yapabilen kim var? rahat yayın yapmak isteyen kaç tane kanal var? Zaten düzgün haber kanalı olarak NTV ve CNN türk var. Bunlar da hükümet ne derse onu yayınlamak zorundalar.Bu konuyu bilmemenize/düşünememenize hayret ettim.

- Söylediğiniz yazarlarla ilgili cehaletimi kabul ediyorum. Ama benim zamanım kıymetlidir. Bilimsel olup olmadığını bilmeden önüme gelen kitabı okuyamam.

- Fettulah Gülen deccalin kendisi mi? Siz kafayı mı yediniz? ABD'de Türkiye'den çok daha ileri bir basın özgürlüğü anlayışı vardır. Örneğin Watergate gibi bir olay Türk TV/Gazete tarihinde olmuş mudur? Çok abartıyorsunuz. Fettulah Gülen bir dini liderdir. Ilımlı ve pasifist bir islam anlayışı vardır. Ve takipçileri müritleri Türkiye ve yurt dışında vardır. "Sızmışlar" diye bir şey yok. Ama Fettulah Gülen öğretisine inanan çeşitli meslek kolarında insanlar vardır. "Sızmışlar" kelimesi bunların İlluminati benzeri bir örgüt olduğunu ima eder. Bu bilim kurgudur. Ama "Kurtlar Vadisi" gibi dizilerle beslenen kitleler için tabi ki çekicidir. Bu dünyayı masonlar, İlluminatiler, Büyük komplolar, deccal ve 12 imam yönetiyor zaten. Bende zaten Ejderhayım. Gelim görüşellim. Bildiğiniz Ejderhayım, hatta burda bir de prenses var. gelin kurtarın.

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, aluben said:

Mantık, senin ciddi mantık sorunların var. Başından beri yazdığın tüm iddialarını çürüttüm. Medyanın tümü AKP'nin hegomanyası altında dedin; hayır o kadar da değil Türkiye'nin en çok satan gazetesi Sözcü taş gibi muhalefet yapar dedim, yazdığın yalan oldu gitti. Ayrıca Halk TV,  Fox Tv gibi açıkça muhalif ana akım medya organları da var. CNNTürk'te bile çok sayıda AKP karşıtı program yapan değerli aydın var. Örneğin tam şu dakikalarda CNNTürk'te İsmail Saymaz adlı köşe yazarının Fetöyle ilgili bir konuşması var. Otur izle derim. 15 Temmuz'u izleyen günlerde bu kanallarda çok değerli yayınlar yapıldı. Sana yukarıda saydığım Fetö mağduru çok sayıda eski savcı, yazar, asker, aydın konuşmalar, tartışmalar yaptılar. Olayı detaylarıyla birlikte açığa çıkardılar. Yerine oturmayan taş kalmadı. 

türkiyede bu çok tartışıldı.
erdoğan muhalif basındaki yazıları gösterip duruyor.

ama muhalif basına yapılan baskılardan ve açılan sayısız davalardan  ve verilen cezalardan söz etmiyor.
şu son darbede bir eşek yükü medya kuruluşunun paralelci damgası vurulup kapatılması çok şey  anlatıyor.

gelecek için umutlanmalı mıyız?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, leonardo18 yazdı:

Ben bu dediklerine, yabancı basından okumadığım sürece inanmam. Şu anda ABD Erdoğan hiçbir kanıt sunamadığı için iade talebini ret ediyor. Dediğim gibi, Türk basınına inanmıyorum. Türk yazarlarının yazdığı hiçbir siyasi kitap da okumadım bu güne kadar. İsterseniz ön-yargılı diyebilirsiniz.

Tayyibin oğlu da kara para aklama işlerine karışmış:

http://www.thedailybeast.com/articles/2016/08/03/erdogan-heir-under-investigation-in-italy.html

Bunlar Saddamın ailesi gibi bir yerlere kaçacaklar herhalde.

FETÖ meselesi de bir yalan. Tayyip'in son lafı: PKK, DAEŞ ve Fettulah aynı şeymiş. Ben olsam şunu da eklerdim: "şeytanla, kafirlikle ve Darorist ile yanı şeydir. Kulağa daha hoş geliyor.

Makale de burada:

http://www.newsweek.com/erdogan-says-gulen-kurds-and-isis-are-preparing-invasion-turkey-487120?rx=us

O halde konuşmayacak, analiz kasmayacaksın. Sen değil miydin "Ben bu Fethullahçıları ve ne yaptıklarını pek bilmiyor, tanımıyorum"diyen? Yabancı basından mı öğreniyorsun ülkede olan biteni. Tayyip'in oğlunun para akladığını, gemiciklerini, ülke İsrail'le kanlı bıçaklıyken gizli gizli akın akın mal taşıdığını, milyar Euro'luk vakıflarını, İstanbul'un en az yarısını parselleyip üstüne yaptığını, iş adamlarından aldığı ihaleleri filan da yeni öğreniyorsundur, o da yabancı medya yazarsa...

İnsan utanır. Türk basınına inanmıyormuş beyimiz. Ateistkafe'de Muhalif Medya diye iğneli bir başlık var, bi git oraya bak azıcık da doğru düzgün bir şeyler öğren.

Batı medyasını referans alıp Fethullah güzellemeleri çeken aptallar.

Fethullah IŞİD'den daha tehlikelidir, PKK neymiş ki... Sizin gibi aydın devşirmede üstlerine yoktur, insanı ülkesine yabancılaştırıp mis gibi propaganda yaptırır. IŞİD'in ne dediği, ne istediği belli. Adamlar açıkça çıkmış ortaya, kafa kesip şeriat yayıyor. Alırsın eline silahı, vurursun, bombalarsın, ne bileyim savaşırsın işte. Aşırılıkları o kadar net ki, arada kalmazsın, kafan karışmaz. Fethullah vb yapılanmalarsa bunlar gibi net değildir, takiyyenin Allah'ını yapar, sabırla ilmek ilmek işlerler insanları. Bir bakarsın hepsi ölümüne sadık milyonlarca müridi olmuş. Bu adamın okulları, yurtları, dersaneleri ne iş yaptı bunca sene? Var mı fikrin?

Biz birkaç arkadaşımla birlikte bunların esir aldığı gençlerden bazılarını açıkça kaçırdık yurtlarından. Cumhuriyet Evleri adını verdiğimiz evler tuttuk ve onlarca kız öğrenciyi istihdam ettirdik. Ana hedefimiz de bunların ağına düşmüş yoksul kız öğrencileri yurt adı verdikleri bataklardan kurtarıp doğru düzgün okumalarını sağlamaktı. Bize gelmeyi yeğleyen kızları mı kaçırmadılar, ailelerini tehdit mi etmediler, neler yapmadılar ki... 

Ergenekon ve Balyoz davalarını araştırın. Körsünüz çünkü, sarhoş olmuş gibi aptal saptal dolaşıp okumadığımızı sandığınız batı medyasının zırvalarını taşıyorsunuz. 

Bizler ilk günden beri aynı yerdeyiz, olayları didik didik takip edip mücadele içinde olanlarız. Fethullah Gülen'i de çok iyi tanırız. Laikliğe kastetmek yüzünden hakkında tutuklama/hapis kararı çıkartıldığında ABD'ye kaçan bu barışçıl, masum yobazı AKP akladı ve rahatlattı. 

Saçma sapan bir darbeden sonra Fethullah Gülen'in farkına varan ve Tayyip nefreti ve korkusu nedeniyle onu mazlum göstermeye kalkan, Tayyip'in Fethullah'la arasının bozulmasından sonra bir zamanlar Atatürkçüleri yaptıkları şeyi yaparak her şeyi ona ihale etmeleri durumunu abartarak şimdi de öyle yaptığı savunmasıyla bizleri yanlışladığını zanneden bilgisizlersiniz. Evet, ne Fethullah Gülen'i biliyorsunuz ne de Tayyip'i. 

Bak bizim apartmanın yöneticisi var bi tane, karısı geçtiğimiz aylarda bunu kapı dışarı etti. Adam 1000 Lira maaş alıyor diyelim, kadın evlendikleri günden beri 500 alıyor sanıyormuş. İnanılır gibi değil. Kadın bir şekilde gerçek maaşını öğreniyor ve parayı ne yapıyor acaba diye doğal olarak meraklanıyor. Minicik bir araştırma sonunda öğreniyor ki adamın bankalara 400 bin Lira civarı kredi borcu var, evi ipotek altında vs. Adama ne bu hal dendiğinde verdiği cevap "Kumar oynuyorum, sana söyleyemedim, kurtarırım sandım ama giderek battım" dedi. Bütün bina şaşkın, inanmak istemedi çünkü kendi halinde, insanlarla ilişkileri gayet iyi, mazlum bir adamdı bu.

Şimdi ortaya çıktı ki Fethullahçı imiş ve bütün bu paraları cemaat için çekmiş, onlara göndermiş. Düşün, adam onca senelik "iyi insan" imajını, karısını ve çocuğunu kaybetmeyi göze alıp kumarbaz damgasını yemeyi göze alıyor, yine de ele vermiyor örgütü.

Fethullah'ın bu ülkede müthiş bir ekonomik gücü vardı. Özel okul ve dersaneleri geçtik, bankaları vardı, değil mi?  Kendi halinde bir dini cemaatin bu denli büyük bir finansal gücü-kaynağı olmaz. Bu işler çocuk oyuncağı işler değil. Ortadaki savaş da sizin o çok güvendiğiniz aptal batı medyasının yazdığı gibi mezhep savaşı değil. Fethullah'ı daha ılımlı, yapıcı, tüm dinden insanları kucaklamaya hazır, laiklikle sorunu olmayan, diyaloğa çok açık bir din adamı gibi gösterir, Tayyip'i karalıyor gibi yaparken arada Atatürkçüleri ve Atatürk'ü karalıyor, hala onlara saldırıyor, farkında bile değilsiniz.

Şu darbenin bildirisi bile Atatürk düşmanlığı ve nefretinin dile getirilişi, ihaleyi onlara bırakabileceklerini düşünmeseler bile yıllar boyu yaratmaya çalışıp da epeyce başarılı oldukları "darbeci Kemalistler" algısını besleyip nefreti körükleme işiydi. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bosyinebos yazdı:

CIA konusu bence şöyle: CIA Türkiye'de bir şey yapıyor olsaydı İŞİD'le mücadelede kilit rol oynayan generaller hapse atılmazlardı. ABD'nin TSK ile çok yakın ve önemli ilişkileri var. Hele bu Putin-Erdoğan, Iran-Erdoğan yakınlaşmalarını ABD onaylamazdı. CIA işin içinde olsaydı Tayyip'in uçağı o akşam düşürülürdü.

Bu da diğer bir senaryo: "Biz çok iyiyiz, Ülkemizi çok seviyoruz, Ama Feto ve CIA hain planlarıyla bizi alt etmeye çalışıyor". Aynı Hitler'in bütün dertlerinin sebebinin uluslar arası Siyonizm ve yandaşları olması gibi. Bu gibi yapılanmalar için bir Kötü veya bir Düşman şart. Ki kitleleri sözde düşmana karşı bir arada tutabilsinler. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, aluben yazdı:

ABD elbette kendi ajanlarını açıklamaz. Ama mesele o değil.

Ortada açıklanacak bir durum yok. Gülen CIA ajanı değil, olamaz. 

Gülen bir din adamı, tarikat lideridir. Gülenciler de bu cemaatin üyesi, namazında abdestinde kişilerdir. Siyasette gözleri var mıdır? - Vardır, siyasette gözü olmayan adam Samanyolu Tv, Zaman Gazetesi gibi yayın kuruluşları ile Türkiye'nin "daha islami" olması için çalışmaz. Ama CIA? Komplo? bu durum onları aşar. Hiç olmaz diyemem. Ama işkence altında, tehditle yapılmış itiraflar dışında ortada delil yok.

Onu geçelim CIA'in başka işi gücü yok mu? Bütün dünyanın derdi Tayyip mi? Çok saçma. CIA Tayyip'ten ne istesin?

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, aluben yazdı:

Bak arkadaşım:

Bilmiyorsun, ne medyanın objektifliği hakkında ne de Kemalistlerle Fetöcülerin asla işbirliği yapmayacakları, bunun imkansız, absürt olduğu hakkında en ufak bilgi kırıntısına dahi sahip değilsin. Bilmediğin halde ve uyarıldığın, düzeltidiğin halde hala aynı nakaratı okumaya devam ediyorsun. Ayıp sana.

Üstelik sana referans verdiklerim basın yayın kurumlarının adamları değil; tersine kumpasla hapis yatmış, Gülen örgütüyle uzun yıllar mücadele etmiş sapına kadar yurtsever, Atatürkçü insanlar. Asker bu adamlar. Hanefi Avcı eski İstihbarat Daire Başkanı örneğin. Daha bunun bile ayırdında değilsin! Belki TV kanalları içinde tam objektif diyebileceğim çok az kanal vardır, ama SÖZCÜ sapına kadar muhalif ve objektiftir. Yazarlarının her biri haklarında açılan onlarca hakaret davalarından dolayı adliye koridorlarını arşınlamıştır.

Forumda yöneticilik yapmış olmanın benim gözümde hiçbir değeri yok. Burada yöneticilik yapan bir sürü embesil gördük. Bu tür şeylerin ardına sığınman da ayrıca çaresizliğinin, çözümsüzlüğünün bir işareti aslında. 

Biz zırvaya zırva deriz kardeşim! Hoşuna gitmiyorsa zırvalamayacaksın. Bu kadar basit. 

"Sözcü" gazetesini burada emekli Mitçi takımı çok seviyor. Yaşlı ve milliyetçi ve "Atatürkçü" kesime hitap eden bir gazete. Ben son iki yıl öncesine kadar Radikal ve Cumhuriyet okurdum. Şimdi onları da geçtim. Objektiflik "tarafsızlık" demektir. Sözcü tarafsız değildir. Benim dediğim o bile değil. Basın özgürlüğünde dünyada 135'inci sıradayız. Bu demek oluyor ki Can Dündar gibi ünlü bir gazeteci bile burada mesleğini özgürce icra edememektedir. Bunun dışında bütün medya kuruluşları şu veya bu şekilde Tayyibin bir arkadaşına aittir. "Sözcü" gibi kişiler de bilgiden çok "görüş" satmaktadır. Alıyorsanız alın. Ama ben yabancı basında bunun ispatlandığına dair bir haber okumadığım sürece Fettuah Gülen'İn darbede yer almış olmasına "ihtimal" gözü ile bakıyorum.

- Bir de halkımız abartmayı, tartışmayı, birbirine görüş/bilgi satmayı, kısaca boş da olsa bir şekilde konuşmayı çok sever. Ben Türk gazetelerinin çoğuna o gözle bakıyorum. Maksat muhabbet olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...