Jump to content

Bizler tanrının enkazı olabilirmiyiz?

Recommended Posts

Tanrı'nın yapamayacağı tek şey kendini yok etmektir.Ya Tanrı artık her şeyden sıkıldıysa ve kendini öldürmeyi(yok etmeyi) denediyse ? Yani tanrı kendini yok ettiyse ? Bigbang denilen şeyde tanrının kendini yok etmesinden doğan bir patlamaysa ? Acaba bizlerde Tanrının birer enkazı olabilir miyiz ?

tarihinde Vague tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Ben insanın bu tür meseleleri psikoloğuyla konuşması gerektiğine inanıyorum.

Tam yaşına göre yaklaşmıssın konuya aferin.Bu ortaya atılan bir şey sadece.Hatta bunu kitap haline bile getirdiler.Ben sadece burada paylaşıp yorumları merak ettim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Vague yazdı:

Tanrı'nın yapamayacağı tek şey kendini yok etmektir.Ya Tanrı artık her şeyden sıkıldıysa ve kendini öldürmeyi(yok etmeyi) denediyse ? Yani tanrı kendini yok ettiyse ? Bigbang denilen şeyde tanrının kendini yok etmesinden doğan bir patlamaysa ? Acaba bizlerde Tanrının birer enkazı olabilir miyiz ?

Amma saçmalamışsın. Allah'ın sıkılması da ne demek? İnsani sıfat yüklüyorsun. Bir yaprak bile O'nun izni olmadan kıpırdamaz. Mantıksal döngü olayı,dolayısıyla saçma sorular. Kitapmış. Bingbangi başlatan kim? Asıl bu soruyu sor, ya da bingbang oncesini. Nedenlerin nedenlerinin başlangıcında. O vardır. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Vague yazdı:

Yalnızlıktan olabilir bence :)

Sitelerde Paylaş

Patlama ile yokolan birşey tanrı olamaz. İnsan da patlama ile yokoluyor, o zaman tanrının ne farkı kaldı..? 

Ama diyorsanız ki, çok devasa bir canlı; o zaman ortaya çıkan gezegenler, güneş sistemleri onun bir çeşit organizması gibi olması lazım.

Peki o halde şu anki galaksiler neden canlı olmasın? 

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

yazık la kimin tanrısıysa... hangi tanrının enkazıysa,
sosyal kaynaşma sıkıntısının endamı olabilir bu tür beyanatlar.
ama tanrıyı patlatacak kuvvette bir şey tanrıyla duello yapmış ve kazanmışsa,
o zaman dua etmek lazım gelir ki bize kurtarıcı olması için gerçekten bir tanrı var olsun

Sitelerde Paylaş

Bu tür varsayımsal düşünceler için önce bir tanrının tanımını yapmak gerekiyor. 

Bu tür mikro ve makro verenler hep düşünülen şeyler , 

Ben de mesela bir tanrıyım, içimde evren var , atomik seviyelerimde galaksiler , o galaksilerin içinde belki bir medeniyet var. Benim icin 1 saniye geçen zaman onlar için 1 milyon sene.

Aynı şekilde belki bizde bir organizmanin içindeki atomik seviyelerdeki galaksilerde yaşayan bir türüz .

Belki tanrimiz (evrenimiz, organizmamız) da aynı şekilde  başka bir organizmanin içindeki bir evrende 

Böyle bir sonsuz bir zincir vardır belki.

İspatlanması ve çürütülmesi çok zor tam felsefelik düşünceler işte 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...