Jump to content

YARI MÜSLÜMAN YARI ATEİSTİM ; SÖYLEYİN BEN NEYİM?

Recommended Posts

1 dakika önce, vitamin yazdı:

Ortaya somut bir şeyler koyamıyorsan hiç bir şeyi sorguladığın yok, sen bir inanansın. Bu durum bunu gösterir.
Sürekli kıvırtan cevaplar vermenden dolayı da samimi değilsin, amacın trollük yapmaktan öte değil. Bir şey öğrenme niyetin yok.

Sen ne diyorsun ya, ahmak mısın sen? Niyet okuyucu bir faşistle karşı karşıyayız. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 dakika önce, uygaruygar yazdı:

Sen ne diyorsun ya, ahmak mısın sen? Niyet okuyucu bir faşistle karşı karşıyayız. 

Kıvırmayı bırak. Gereksiz yazı yazıp sonradan okuyanları yormana gerek yok. Direk konuya gir!
Samimiysen eğer, sorgulayıp oturtamadığın şeylerin neler olduğunu yaz sana yardımcı olalım. Yok, benim amacım bir şey öğrenmek değil, "çok sorguladım ama" tripleri yapmaksa boşuna konuyu kirletme.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, vitamin yazdı:

Kıvırmayı bırak. Gereksiz yazı yazıp sonradan okuyanları yormana gerek yok. Direk konuya gir!
Samimiysen eğer, sorgulayıp oturtamadığın şeylerin neler olduğunu yaz sana yardımcı olalım. Yok, benim amacım bir şey öğrenmek değil, "çok sorguladım ama" tripleri yapmaksa boşuna konuyu kirletme.

Konuyu kirleten sensin. gündüzden beri böbürlenme mesajları yazıyosun. Sevmedi mi kimse seni ? Acz içindesin. 

Ben sorularımın cevabını aldım başka arkadaşlardan, senden esinlenme ihtimalim yok benim, kötü bi insansın sen.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Dindarr yazdı:

yarı siber yari sayborsun 

yani nasıl anlatayım :D terminatörü izlendin mi? karbüratör değil Terminatör!  ikisini katışrıyorlarda :D kasuku late

yeni bir çikolata pasta markasıdır (kasu kulate)  evet  piyasaya daha çıkmadı bizde bekliyoruz ne zaman çıkıcak diye :D:D

ben ayhan ışıkın arkasında bağırdım turist diye bakmadı  yaa hadi eyvallah :D

Dindar, kaşıntın mı var? :) kucağa oturmak istemiyorsan benle iyi geçin :) neyse, çikolatalı pasta gönder bana. Yoksa kerim belanı ! Heuheuehueh.

Sitelerde Paylaş

Bu ne ya, forumu çaylaklar bastı. Ciyak ciyak ciyak küfür ediyorlar. Küfür edince büyüdük artık herif olduk mu sanıyorsunuz çaylaklar. Babanız küçükken hadi şu amcaya bir küfür et dedi de edince güldüler, buradan mı küfür etme refleksi bilinçaltınıza yerleşti. Küfür ederek büyüyemezsiniz çaylaklar... Fikirlerinizle büyürsünüz.

Ne çaylaksınız siz böyle ya... Kaçırmayın ulan şu forumun tadını ciyak ciyak küfür ederek bot yedik mi sanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Şimdi söylenmesi gereken şu ki, bunu ara ara söylemem gerekiyor, agnostisizm tanrı olabilir demek değildir. Agnostisizm demek, olup olmadığı hakkında bir fikrimiz olması gerekmeyen gereksiz saçma bir tanrı iddiası üzerinde konuşmaya gerek yok, bu konuda bir fikir sahibi olmak gereksiz demektir.

Şimdi benim gibi ateistler, buna pozitif ateizm falan diyorlar, biz tanrının olamayacağını, olmasının olanaksız olduğunu söyleriz. Bunu aklen mantıken kanıtlarız. Negatif ateistler agnostisizme daha yakın durur. Tanrının olabilmesini olanaksız görmekten çok umursamazlar. Varsa gelsin nerdesin aşkım burdayım aşkım desin, ortaya çıkmayan tanrı yok demektir derler.

Hiç bir zaman agnostisizm tanrı ola da bilir demek değildir. Hiç bir zaman agnostikleri müslümlerden daha kötü filan görmeyiz. Her yerde ona buna it gibi saldıran tipler olabilir, bunlar geneli bağlamaz.

Agnostisizm tanrı varsa da umrumda değil anlamına da gelir, demek tanrı var da olabilir demiş oluyor diye bir yorum yapmak isteyebilirsiniz. Hatta negatif ateizm de tanrı varsa da koymuşum örekesine tanrının diyor, bu da tanrı var da olabilir demek oluyor diyebilirsiniz.

Biraz kafa iyiyse böyle yorum yapılabilir. Bunlar iyi kafayla yapılacak yorumlar. Ciddi, felsefi, ilkeli bir kafa böyle yorumlar yapmaz. Çünkü bunlar yapılacak yorumlar değil. Yarın savaş çıkacakmış, kuvvetler sınıra yığınak yapmış, amaaan, çıkmaz, çıkarsa da itmişim savaşını der misiniz. Diyenler olur. Aklı başında olan demez.

Tanrının olması olanaksızdır. Tanrı olamaz. Gerçek budur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...