Jump to content

Öldükten sonra ne olacak

Recommended Posts

• İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kaç yasındasın dıyekımkı 30

30 sene 1 dakka once ne durumdaysan gene ole olacaksın...

fişi çekilmiş televızyon gibi..

uyurken her zaman ruya gormezsın

gozunu kapatırsın bır acarsın 7 8 saat geçmiş

ama öldükten sonra uyanmak yok

anlatabıldımmı yoldas....

Sitelerde Paylaş

Mahşer kurulacak. Allah günahları ve sevapları poşete koyacak ve sonra tartıda tartıp, hangi poşet daha ağırsa ona göre insanları cennete veya cehenneme gönderecek.

Şaka tabii ki :)

Uyuyunca nasıl oluyorsa aynı öyle olacak.

tarihinde Dreary tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öldükten sonra ne olacağı sadece adli tıpçılar açısından eğer bir cinayet şüphesi varsa önemlidir. Onlar dakika dakika bilirler. Onun haricinde ne olacağını özet olarak hepimiz gayet iyi biliyoruz. Sormanın bir anlamı yok.

Buna rağmen illa sormanın anlamı bir meleğin gelip "eee şimdi öt bakalım, rabbin kim senin?" demeyeceğinden emin olmak ise, bu saçmalığı kafandan atmak için çok fırın ekmekler yemen gerekiyor. Sana komprime bir inanmama hapı veremeyiz ki yut ve inanma.

Yok eğer yok olmaktan korkuyorsan yok olma diye bir şey yok, rahat ol. İstesen de yok olamazsın. Var edilme diye bir şey olmadığı, tanrı olmadığı için yok olmak zaten yok, bunun için tanrı gerekli değil. Yok olayım diye yırtınsan yok olamazsın. Bu mümkün değil. 

Sitelerde Paylaş

Bir seri katil yüzlerce  kişiyi  canavarca hislerle öldürüp yakalanmamış olsun, herhangi bir cezaya tabi tutulmadan da ölsün.

Bu kişinin ceza almadan ölmesi can sıkıcı değil mi sizce de ? Örnekler çoğaltılabilir tabi ki.  Buna ne dersiniz? 

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, uygaruygar said:

Bir seri katil yüzlerce  kişiyi  canavarca hislerle öldürüp yakalanmamış olsun, herhangi bir cezaya tabi tutulmadan da ölsün.

Bu kişinin ceza almadan ölmesi can sıkıcı değil mi sizce de ? Örnekler çoğaltılabilir tabi ki.  Buna ne dersiniz? 

Can sıkıcı ya da değil. Bunun gerçeklikle ilgisi ne? Gerçek can sıkıcı olamaz mı? Ki, can sıkıcılık da izafi bir kavram.

Sorgula tabi ama, bu sorgu pek hayra alamet gelmedi bana..henüz kirişi tam kıramamışsın..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

Can sıkıcı ya da değil. Bunun gerçeklikle ilgisi ne? Gerçek can sıkıcı olamaz mı? Ki, can sıkıcılık da izafi bir kavram.

Sorgula tabi ama, bu sorgu pek hayra alamet gelmedi bana..henüz kirişi tam kıramamışsın..

:D:D 

Sitelerde Paylaş
On 03.08.2016 at 19:17, Doremi said:

Yok olucaz  farkımız kalmıcak hiç doğmayandan ama birincisi bu benim aklımdan cıkmıyor bunalıyorum ikincisi bunu biri düzgünce anlatabilirse çok sevinirim

Nietzche vakti zamanında en güzelini söylemiş, noktayı koymuş:

Ben varken ölüm yok, ölüm varken ben yokum.

Daha düzgünce anlatılamaz herhalde..

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, teflon yazdı:

Bu durum sence can sıkıcı mı  değil mi peki ? Mutlak adaletin vuku bulmayacak olması ? Keşke olsaydı demiyor musun ?

Sitelerde Paylaş

Dindarlar bu soruya klasik cevap verince (tekrardan dirilecek herkes ahirette hesap sorulacak etc .. ) ateistler ölüp tekrar dirilmiş gibi konuşma derler, ama görüyorum ki onlar da sanki ölmüşler de kesin bir dille "bir şey olmayacak" , "doğmadan önce neysen öyle olacaksın" cevaplarını veriyor. Bu cevaplama  yolunda bi sıkıntı yok mu ?

Sitelerde Paylaş

Mesela benim beynimin buyuk ihtimalle sol lobu ateist; digeri ise dindar. Dindar olan tarafı ailemden. Annem hep der; oğlum cennet var cehennem var.namaz kıl vs.vs... Eskiden kılardım zaten.Anne sözünü de kıramam. Ama sol lobum tam bir tanrı düşmanı. Korkutan tehdit eden bir tanrıyı bazen gebertmek istiyorum. Sokayım cehenneme. Ohhh !

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, uygaruygar said:

Bu durum sence can sıkıcı mı  değil mi peki ? Mutlak adaletin vuku bulmayacak olması ? Keşke olsaydı demiyor musun ?

Mutlak adalet diye bir şey yok. Olamaz. Söylediğin kavramın karşılığı yok. Senin bahsettiğin şey intikam. Adalet ve intikam birbirinden farklı şeylerdir. Mutlak adalet olsa olsa, hiç oldurmamaktır. Cezayı gerektirecek şeyi. Kötülüğü. Bunun hesabını tam da tanrıya soracaksın.

Ayrıca konuyu kısır döngüye sokuyorsun. Can sıkıcı olsun ya da olmasın, bunun gerçekle ilişkisi ne? Doğruluk değeri ile bağlantısı ne?

Evet, can sıkıcı, ama zaten bu da insani bir illüzyon. Yanılsama. Doğada can sıkıcılık diye bir kavram yok.

E hadi can sıkıcı olsun. Ne yapalım? Dübürümüzden tanrı mı uydurularım? Gerçekliği; olması gerekenler, olsa ne güzel olurdular, gereklilikler, arzula, -meliler -malılar üzerinden mi değerleyelim?

Sen gerçeği arıyorsun. (Daha doğrusu senin adına umarım öyledir) Varoluşsal bunalımlarına merhem değil.

Ama söylemlerin durumun böyle olmadığını gösteriyor. Dediğim gibi, kirişi tam olarak kıramamışsın. Halen daha inançlarına kölelik ediyorsun. Burnuna(aslen beynine) halkayı takmış gezdiriyorlar.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, teflon yazdı:

Mutlak adalet diye bir şey yok. Olamaz. Söylediğin kavramın karşılığı yok. Senin bahsettiğin şey intikam. Adalet ve intikam birbirinden farklı şeylerdir. Mutlak adalet olsa olsa, hiç oldurmamaktır. Bunun hesabını tanrıya soracaksın.

Ayrıca konuyu kısır döngüye sokuyorsun. Can sıkıcı olsun ya da olmasın, bunun gerçekle ilişkisi ne? Doğruluk değeri ile bağlantısı ne?

Evet, can sıkıcı, ama zaten bu da insani bir illüzyon. Yanılsama. Doğada can sıkıcılık diye bir kavram yok.

E hadi can sıkıcı olsun. Ne yapalım? Dübürümüzden tanrı uydurularım. Gerçekliği; olması gerekenler, olsa ne güzel olurdular, gereklilikler, arzula, -meliler -malılar üzerinden mi değerleyelim?

Sen gerçeği arıyorsun. Daha doğrusu senin adına umarım öyledir. Varoluşsal bunalımlarına merhem değil.

Ama söylemlerin durumun böyle olmadığını gösteriyor. Dediğim gibi, kirişi tam olarak kıramamışsın. Halen daha inançlarına kölelik ediyorsun. Burnuna(aslen beynine) halkayı takmış gezdiriyorlar.

Son birkaç cümlene şunu söyleyeyim, herhangi bir teist tanrının var olmadığına iman etmiş vaziyetteyim ben. Tüm dinlerden de tiksiniyorum. Dinden gayrı bi güç olabilir mi noktasında bulanık kafam. Bunun sebebi de evrenin oluşumunu açıklamakta bilimin (en azından şimdilik) yetersiz kalması. Mutlak adaletle intikmı kastetmedim, her ceza intikam değildir, intikam başka bir duygudur. Yığınla hak ihlali yapmış biri cezasını bulabilse keşke, bunun neresi intikam.  Neden o kadar imkansıza bağladın onu da anlamadım, adama cezasını verince olmuş olacak işte :) 

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, democrossian yazdı:

O zaman yakalayacak ve cezasını vereceksiniz. Çok ender bir durum olur, bir seri katilin yakalanamaması çok zor. Bu düşük olasılık için bütün insanları psikopata bağlayamayız.

Sadece seri katil değil ki mevzu, sonsuz haksızlık var dünyada. Bunun cezasız kalması kötü bence. Siken siktiğiyle, sikilen sikildiğiyle kalacak. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Nogay yazdı:

Mesela benim beynimin buyuk ihtimalle sol lobu ateist; digeri ise dindar. Dindar olan tarafı ailemden. Annem hep der; oğlum cennet var cehennem var.namaz kıl vs.vs... Eskiden kılardım zaten.Anne sözünü de kıramam. Ama sol lobum tam bir tanrı düşmanı. Korkutan tehdit eden bir tanrıyı bazen gebertmek istiyorum. Sokayım cehenneme. Ohhh !

12 yaşında bir çocuğun kafasını kestiler geçtiğimiz günlerde, onu seyreden tanrı beni cehenneme atıp beni de seyretsin :) (varsa) 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, uygaruygar yazdı:

12 yaşında bir çocuğun kafasını kestiler geçtiğimiz günlerde, onu seyreden tanrı beni cehenneme atıp beni de seyretsin :) (varsa) 

Yanlış mantık.Bu tip önermeler hatalı bakış aćısı. Belki; bizi izliyor ve tüm kuvvet,fiziki uygulamaları bize bırakmış ve kendisi başlangıç sonrası fiziki müdahelede bulunmuyor.Sonuçta senin önermen belki içeren bir zihin önermesi, işin gerçeğinde.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Nogay yazdı:

Yanlış mantık.Bu tip önermeler hatalı bakış aćısı. Belki; bizi izliyor ve tüm kuvvet,fiziki uygulamaları bize bırakmış ve kendisi başlangıç sonrası fiziki müdahelede bulunmuyor.Sonuçta senin önermen belki içeren bir zihin önermesi, işin gerçeğinde.

Lut kavmine de bıraksaydı o zaman tüm kuvvet ve fiziki uygulamaları, sınavsa onların sınavına neden karışmış? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...