Jump to content

Öldükten sonra ne olacak

Recommended Posts

1 saat önce, Perpetua_ yazdı:

Öldükten sonra ne olacak çok basit.Ama ben bunu size anlatsam dalga geçmekten başka bişey yapmıycaksınız.

Hadi diyelim sizin dediğiniz gibi olsun, öldükten sonra hiç bişey olmıyacak. Biz bişey kaybetmeyiz, ama ya bizim değimiz gibi cennet cehennem varsa (ki tabi ki var)

siz napacaksınız, nasıl bu kadar eminsiniz. Siz daha önce ölüp dirildinizmi? 

Bu dediğiniz aynen Gazalinin dedigi gibi. Şark kurnazliği bu. Üçkağıtçılık. Allah senin bu kurnazliģini elbette bilir. Öyle bir saçmalamışsın ki; bunu anlaman uzun sürebilir moruk. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 saat önce, kavak yazdı:

Ne mi yapacağız ?

Valla, hemen ilk günden itibaren orada dinsizler mitingleri düzenleyeceğiz.

Tanrınız izin verir mi bilmem, ama yan gelip yatmayacağımız kesin.

Adaletsiz Tanrınızın kirli çamaşırlarını bir bir gözünün içine sokacağız.

Daha, neler ....

Mesela cehennemde yanarken, katiyyen sesimizi hiç çıkarmayacağız ki, kudursun.

Mağdur olan bizleriz; sırf inanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit edenden, bunun hesabını mutlaka soracağız.

Tabii aynı zamanda, cennettekileri de, bencil davranışlarından dolayı, rahat bırakmayacağız.

Yani boş durmayacağımız kesin !:D

Mağdur derken? Allah sana elçiler kitaplar göndermemişmi inanman için tufanlar, azaplar? Şimdi mağdur olduğunumu söylüyorsun sen ?Tüm bunlara kulaklarını tıkayan, gözlerini çeviren sizlermi mağdursunuz ?

Yapmayın ya bu kadarda düşüncesizlik fazla sanki ha ne dersin? O kafanın içinde bi beyin var kullanmanı öneririm.

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, Felicitas said:

Mağdur derken? Allah sana elçiler kitaplar göndermemişmi inanman için tufanlar, azaplar? Şimdi mağdur olduğunumu söylüyorsun sen ?Tüm bunlara kulaklarını tıkayan, gözlerini çeviren sizlermi mağdursunuz ?

Yapmayın ya bu kadarda düşüncesizlik fazla sanki ha ne dersin? O kafanın içinde bi beyin var kullanmanı öneririm.

Yok, göndermedi, bir takım sahtekarlar, narsistler ortaya çıkıp ben falan tanrının elçisiyim diye yalan söyledi, aldattı, kandırdı insanları. Bir zahmet sen kullan beyninin de bu sahtekarların peşine takılma.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Perpetua_ yazdı:

Beklediğim saçma cevaplar :D

Cevabınız var mı ?

Yoksa, böyle dandik yanıtlarla gelmeyiniz karşıma.

Benim karnım tok, böyle anlamsız cevaplara.

Lafı uzatmaya gerek yok, ortada Sizlerin de itiraz edemeyeceği bir tespit var:

Kitabınız başından sonuna kadar insan ürünüdür.  İçindekilerin tümü o devirdeki bilinenler ve inanılanlar.

Ne fazla, ne eksik. Bunları kabullenemiyorsanız, demek ki tahtalı köyden ödünüz kopuyor.

Yani bencilsiniz, kendi poponuzu kurtama derdindesiniz. Kaba olduysa, kusura bakmayın.

Zihinsel engelli kardeşim bana hergün Tanrı inancının kötü bir şaka oldugunu gösteriyor.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Felicitas yazdı:

Gerçi sayın sağduyu cevabını vermiş, ama yine de bir kaç kelam edelim. Belki faydası olur. :D

Bana, evet bana, Sizin Tanrınız hiçbir şey göndermedi. Diğer Tanrılar da öyle ...

Hani Siz dindarlar, hep dersiniz ya: Tanrı şah damarından bile yakın. Yok, öyle bir şey ne hissettim, ne duydum, ne gördüm.

Evet ben birinci dereceden mağdurum.  Bizzat kendi kardeşim zihinsel engellidir. Kendisi 15 yaşına kadar, affedersiniz, altına altına işer va sıçardı.

Bunun ne demek olduğunu anladınız mı,  yoksa bu meseleyi biraz daha detaylı yazayım mı ?. İçininizin bunu kaldıracağını zannetmiyorum.

Bu mu herşeye gücü yeten, merhametli Tanrınız ?

Sınav, mınav diye gelmeyiniz yanıma, lütfen. Başlarım böyle sınava...

"Tufanlar, azaplar" derken, kendi ayağınıza sıkıyorsunuz herhalde. Yani Tanrınızın mutlaka canı sıkılıyor ve  bu nedenle insanların canını yakmaktan zevk alıyordur. Siz hiç ömrünüzde canı yanan bir insan görmediniz galiba, yoksa bu eylemlerin ne kadar gaddar olduğunu bilirdiniz. Ama benim Tanrım gaddardır, merhametsizdir diyorsanız, o başka.

Açık ve net olarak söylüyorum:

Tanrınızın en azından insanları "inananlar ve inanmayanlar" olarak ikiye ayırdığı yalan mı ?

Bundan daha büyük adaletsizlik olabilir mi ?

Ben bir dinsiz olarak mağdurum, çünkü Tanrınız utanmadan sadece inanmadığım için beni tehdit ediyor.

Böyle bir hakkı olmadığını bir zahmet kendisine iletiniz, nasılsa Sizin onunla bağlantınız vardır.

Bu vesileyle, tahtalı köyde bunun hesabını mutlaka soracağım. :D

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Felicitas yazdı:

elçiler kitaplar göndermemişmi inanman için tufanlar, azaplar? 

Yahu müslümler... Şu kafanızı elektrikle olmuyorsa mazotla o da olmuyorsa tezekle bari çalıştırsanız demekte sıfır haksızlık yaptığımızı her fırsatta kanıtlıyorsunuz. Ne tufanı ne azabı ne elçisi ne kitabı yahu! Sen bunların hangi birini gördün? Bunların yalan dolan masal efsane olduğunu nasıl anlayamıyorsunuz? Tufan azap diyor yahu!

Şunlardan elinde bir sözümona kitap kılıklı bir şey var, ona da kitap demeye bin değil milyar şahit yetmez. Aynı hırsızlama teraneleri bıktırıncaya kadar tekrarlayıp duran karmakarışık bir bulamaç. Kitap dediğinin bir giriş gelişme sonuç kurgusu olur. Böyle ordan burdan hırsızlama saçma sapan masalları karmakarışık toplamakla kitap olmaz. Bir mevzuyu ele aldı sanıyorsun,  bir düzgün açıklama yapmadan pat, başka saçma sapan bir zırva. Ülen bu kadar daldan dala sincap atlamaz be! O bile boşa enerji harcamaz. 

Öbür bütün bahsettiğin efsaneler de bunda yazıyor. E tamamının uydurma olduğu apaçık değil mi yahu!

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, kavak yazdı:

Gerçi sayın sağduyu cevabını vermiş, ama yine de bir kaç kelam edelim. Belki faydası olur. :D

Bana, evet bana, Sizin Tanrınız hiçbir şey göndermedi. Diğer Tanrılar da öyle ...

Hani Siz dindarlar, hep dersiniz ya: Tanrı şah damarından bile yakın. Yok, öyle bir şey ne hissettim, ne duydum, ne gördüm.

Evet ben birinci dereceden mağdurum.  Bizzat kendi kardeşim zihinsel engellidir. Kendisi 15 yaşına kadar, affedersiniz, altına altına işer va sıçardı.

Bunun ne demek olduğunu anladınız mı,  yoksa bu meseleyi biraz daha detaylı yazayım mı ?. İçininizin bunu kaldıracağını zannetmiyorum.

Bu mu herşeye gücü yeten, merhametli Tanrınız ?

Sınav, mınav diye gelmeyiniz yanıma, lütfen. Başlarım böyle sınava...

"Tufanlar, azaplar" derken, kendi ayağınıza sıkıyorsunuz herhalde. Yani Tanrınızın mutlaka canı sıkılıyor ve  bu nedenle insanların canını yakmaktan zevk alıyordur. Siz hiç ömrünüzde canı yanan bir insan görmediniz galiba, yoksa bu eylemlerin ne kadar gaddar olduğunu bilirdiniz. Ama benim Tanrım gaddardır, merhametsizdir diyorsanız, o başka.

Açık ve net olarak söylüyorum:

Tanrınızın en azından insanları "inananlar ve inanmayanlar" olarak ikiye ayırdığı yalan mı ?

Bundan daha büyük adaletsizlik olabilir mi ?

Ben bir dinsiz olarak mağdurum, çünkü Tanrınız utanmadan sadece inanmadığım için beni tehdit ediyor.

Böyle bir hakkı olmadığını bir zahmet kendisine iletiniz, nasılsa Sizin onunla bağlantınız vardır.

Bu vesileyle, tahtalı köyde bunun hesabını mutlaka soracağım. :D

Kardeşinin engelli olmasından dolayı mağdursun öyle mi? Ona bakmak onunla ilgilenmekmi seni mağdur ediyor ?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Felicitas said:

Kardeşinin engelli olmasından dolayı mağdursun öyle mi? Ona bakmak onunla ilgilenmekmi seni mağdur ediyor ?

Asıl mağdur olan engelli kardeşi, o da böyle bir kardeşe sahip olduğıu için mağdur ama sen de bunu anlayacak zeka ve vicdan nerede?

Sorsana putuna, madem sınav var, neden tüm insanlar sınava eşit bir şekilde başlamıyor? Nerede o çok adil dediğiniz tanrı?

Sitelerde Paylaş

kavak dostumuz bir özelini paylaştı ya, tamam, müslüm asıl konudan kaçmak için bundan iyi fırsat olmaz deyip balıklama o mevzuya daldı. Müslümlerin en bayat taktiklerinden biri, konuyu kişiselleştirmek!

kavak dostum, kardeşin yine onbeş yaşında öğrenmiş tuvaletini, benim yakın bir tanıdığım hem zihinsel, hem bedensel engelli kardeşe sahipti. Ona annesi gibi altını değiştirerek, yemeğini yedirerek bebek gibi tam emin değilim galiba onsekiz yaşına kadar baktı. Sadece onun elinden yemek yerdi. Annesini bile reddederdi. Sadece ablasını gördüğü zaman yüzü gülerdi.

Onsekiz yaşında öldü. Zayıf bedeni hayatın yükünü daha fazla taşıyamadı. Annesiymiş gibi ona bakan o ablasına o yüzden sürekli hiç sarsılmayacak zedelenmeyecek bir saygı duyarım. Bu saygımı aşındıracak hiç bir şey olacağına inanamam. O derece...

Hayatı öykülerimiz oluşturuyor. Ve akıp gidiyor. Trilyonlarca yaşanmış öykü, bu yeryüzündeki hayatı oluşturuyor. Hepsi farklı farklı...

Bu öykünün başlangıcı aslında son derece trajik. Bazı gerçekleri kimse dile getirmez, getirmeye cesaret edemez ama içten içe bilir. Bu engelli çocuk "yine mi kız çocuğu doğdu" denmiş bir çocuk. Aile son derece dindar, baba baskısı had safhada. Adam oğlum olmuyor diye depresyona girmiş biri. Olay tamamen adamın "benim niye oğlum olmuyor" takıntısı etrafında düğümlü.

Hatta olayı yakından bilmediğim için emin değilim ama, engelli durumu doğuştan değil ihmal sonucu da olabilir, bilmiyorum. Bu olasılık tüyler ürpertici ama korkarım doğru olduğunu sanıyorum.

Bu gezegende çok fazla trajedi yaşanıyor... 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

kavak dostumuz bir özelini paylaştı ya, tamam, müslüm asıl konudan kaçmak için bundan iyi fırsat olmaz deyip balıklama o mevzuya daldı. Müslümlerin en bayat taktiklerinden biri, konuyu kişiselleştirmek!

kavak dostum, kardeşin yine onbeş yaşında öğrenmiş tuvaletini, benim yakın bir tanıdığım hem zihinsel, hem bedensel engelli kardeşe sahipti. Ona annesi gibi altını değiştirerek, yemeğini yedirerek bebek gibi tam emin değilim galiba onsekiz yaşına kadar baktı. Sadece onun elinden yemek yerdi. Annesini bile reddederdi. Sadece ablasını gördüğü zaman yüzü gülerdi.

Onsekiz yaşında öldü. Zayıf bedeni hayatın yükünü daha fazla taşıyamadı. Annesiymiş gibi ona bakan o ablasına o yüzden sürekli hiç sarsılmayacak zedelenmeyecek bir saygı duyarım. Bu saygımı aşındıracak hiç bir şey olacağına inanamam. O derece...

Hayatı öykülerimiz oluşturuyor. Ve akıp gidiyor. Trilyonlarca yaşanmış öykü, bu yeryüzündeki hayatı oluşturuyor. Hepsi farklı farklı...

Bu öykünün başlangıcı aslında son derece trajik. Bazı gerçekleri kimse dile getirmez, getirmeye cesaret edemez ama içten içe bilir. Bu engelli çocuk "yine mi kız çocuğu doğdu" denmiş bir çocuk. Aile son derece dindar, baba baskısı had safhada. Adam oğlum olmuyor diye depresyona girmiş biri. Olay tamamen adamın "benim niye oğlum olmuyor" takıntısı etrafında düğümlü.

Hatta olayı yakından bilmediğim için emin değilim ama, engelli durumu doğuştan değil ihmal sonucu da olabilir, bilmiyorum. Bu olasılık tüyler ürpertici ama korkarım doğru olduğunu sanıyorum.

Bu gezegende çok fazla trajedi yaşanıyor... 

İşte tamda buna imtihan deniliyor!! Oğlu olmadığı için üzülen bir babanın engelli bir çocuğu olunca neler yaşayabileceğinin imtihanı.Kızı olduğu için mi üzülmüş yoksa engelli bir kızı olduğu içinmi? Garip değilmi istemediği çocuğunun engelli olması?

Böyle oluncada ''Tanrınız merhametsiz'' diyorsunuz öylemi ? Allah kimseye taşıyamayacağından fazla yük yüklemez.

15- Fakat insan; ne zaman Rabbi kendisini bir denemeden geçirse, ona bir keremde bulunsa, nimetler verse: 'Rabbim bana ikram etti' der.
16- Ama ne zaman onu deneyerek, rızkını kıssa, hemen: 'Rabbim bana ihanet etti' der.
17- Hayır; aksine, siz yetime ikram etmiyorsunuz.

18- Yoksula yedirmek için birbirinizi teşvik etmiyorsunuz.
19- Mirası, sınır tanımaz bir tarzda yiyorsunuz.
20- Malı 'bir yığma tutkusu ve hırsıyla' seviyorsunuz. (Fecr suresi)

Sitelerde Paylaş

Herşeyi bilen Tanrı, tüm bu imtihanların sonucunu(gelecegi) biliyor mu, bilmiyor mu? Cevap: biliyor. 

Eeeeeeee; sonucunu bildigi bir sınav da neyin sınavı? Sakat ve kusurlu insanları imtihan denen saçmalıgın bir yedek malzemesi olarak gören super zekalar; kendinizi ömür boyu sakat bıraksanıza... Bilerek bunu yapın; ben de sizin dürüst ve samimi oldugunuza bir nebze inanayım...

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Felicitas yazdı:

Uyarmama rağmen, yazdığım diğer bütün noktaları es geçerek, konuyu ısrarla sınav zırvasına getirmeye çalışıyorsunuz.
Pekala öyle olsun, sorun değil.
Evet, bana göre "sınav" baştan sona bir zırvadır. Evinizin penceresini açın, şöyle etrafınıza dikkatlice bir bakın.
Ne göreceksiniz ?. Oradan oraya koşturup, yaşam kavgası veren insanlar.
Hepsinin doğduğu yer, öz geçmişleri, fiziki özellikleri, beyin kapasiteleri, bilgi seviyeleri vs. farklıdır.
Hiç birisi doğuştan itibaren eşit değildir ve gelecekleri de farklı olacaktır, çünkü doğuştan zeki ve fiziği düzgün(zihinsel ve fiziksel anlamda)
olanlar hayata 1:0 önde başlarlar. Diğerleri genelde kaybetmeye mahkumdurlar.
Keza hayvanlar ve bitkilerde de durum pek farklı değildir. Hepsinin derdi ortama uyum sağlayabilmek ve neslini devam ettirmek.
Doğanın kanunudur bu, acımasızdır ve kimsenin gözün yaşına bakmaz.

Bir sınavdan söz etmek için, sınava katılanların tümünün durumu eşit olmalıdır.
Yaşadığımız bu dünyada böyle bir durum var mı ? Yok !
Peki inandığınız insan ürünü olan Tanrınız tarafsız mı ? Değil, çünkü "inananlar ve inanmayanlar" diye insanları ikiye ayırdığı yetmiyormuş gibi,
bir de bizzat kendisi de taraf olmuş.

Sonuç itibarı ile, sınava katılanlar eşit değilse ve sınava tabi tutan tarafgir ise, herhangi bir sınavdan söz etmek mümkün mü ?

Konumuza dönecek olursak, tahtalı köyde Tanrınızın dinsizlerden çekeceği var. :D

Sitelerde Paylaş
On 8/6/2016 at 09:31, democrossian yazdı:

Hayır kısasın hüre hür köleye köle dişiye dişi olduğu yazıyor bu kepazelikte, daha ne yazacak yahu! Rezalet yani bu, skandal... Dünyada böyle kepazelik mi kaldı. Hüre hür köleye köle dişiye dişiymiş... Alın da bunu sokacak bir uygun yer arayın müslümler. Bu rezilliği artık nereye sokarsınız ben bilemeyeceğim.

Bunu cevaplarken fena halde zırvalıyorlar, Rivayet uydurup yuvarlamaya çalışıyorlar, aynısını farklı kişilere çok defa sordum hepsinin cevabını üst üste koysan dişinin kovuğunu doldurmaz. Örnek Cevap : buraya kopyalamadım uzun uzun, bakmak istersen diye linki koyuyorum. http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/194873/“hure-hur-disiye-disi-koleye-kole-kisas-edilir”-bakara-178-ayetine-gore-bir-erkek-bir-kadini-oldurse-kisas-olmayacak

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, democrossian yazdı:

Hastalığının adı neydi?

tarihinde Yeremya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, sağduyu yazdı:

Asıl mağdur olan engelli kardeşi, o da böyle bir kardeşe sahip olduğıu için mağdur ama sen de bunu anlayacak zeka ve vicdan nerede?

Sorsana putuna, madem sınav var, neden tüm insanlar sınava eşit bir şekilde başlamıyor? Nerede o çok adil dediğiniz tanrı?

Öyle bir kardeşe sahip olmak neden mağdur etsin ki insanı? Benim de öyle bir kardeşim var.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Yeremya said:

Öyle bir kardeşe sahip olmak neden mağdur etsin ki insanı? Benim de öyle bir kardeşim var.

Yahu asıl mağdur kardeş, senin kardeşin mağdur. O arkadaşın kardeşi ile senin kardeşin de normal insanlar gibi olsa daha iyi olmaz mıydı?

Ya sen? Kardeşinin o şekilde olması seni hiç üzmüyor mu? 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu asıl mağdur kardeş, senin kardeşin mağdur. O arkadaşın kardeşi ile senin kardeşin de normal insanlar gibi olsa daha iyi olmaz mıydı?

Ya sen? Kardeşinin o şekilde olması seni hiç üzmüyor mu? 

Kardeşim zihinsel ve görme engellidir, epilepsi hastasıdır. Doğduğunda hastanede küvezler doluymuş, hatta yaşama ihtimali çok düşükmüş. Bir kaç gün sonra beslenmeye başlamış. Görmediğini eve geldikten bir kaç gün sonra fark etmişler. Ölebilirdi evet. Ama ölmedi. Onu ne kadar sevdiğimizi anlatmayacağım. Sadece Allah a şükrediyorum onun yaşamasına izin verdiği ve beni böyle bir kardeşin ablası kıldığı için. Allah ın işlerini bilemeyiz, çözemez, anlayamayız. Ama belki bir gün ona kendiniz sorarsınız. Çünkü ben onun adına konuşamam, karanlığa taş atamam ve cevap verebilmek adına bir şeyler uyduramam.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Yeremya said:

Kardeşim zihinsel ve görme engellidir, epilepsi hastasıdır. Doğduğunda hastanede küvezler doluymuş, hatta yaşama ihtimali çok düşükmüş. Bir kaç gün sonra beslenmeye başlamış. Görmediğini eve geldikten bir kaç gün sonra fark etmişler. Ölebilirdi evet. Ama ölmedi. Onu ne kadar sevdiğimizi anlatmayacağım. Sadece Allah a şükrediyorum onun yaşamasına izin verdiği ve beni böyle bir kardeşin ablası kıldığı için. Allah ın işlerini bilemeyiz, çözemez, anlayamayız. Ama belki bir gün ona kendiniz sorarsınız. Çünkü ben onun adına konuşamam, karanlığa taş atamam ve cevap verebilmek adına bir şeyler uyduramam.

İşte bu rezil aşağılık arap-yahudi karışımı din buradaki adaletsizliği, acımasızlığı görmenizi engelliyor.

Bu Allah kardeşini bu şekilde yaratmakla ne amaçlıyor sence? Neden kardeşini de diğer sağlıklı insanlar gibi yaratmamış?

Bir tanrı varsa neden insanlar, hayvanlar acı çekiyor, neden bu kadar şiddet ve vahşet var, neden adaletsizlik var?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...