Jump to content

Öldükten sonra ne olacak

Recommended Posts

Just now, Dindarr said:

Yani diyorsun ki: Dünyadaki Bütün İnsanlar aptal  Yani Hazreti Muhammmd'e inanalar ve dolaysıylada Hazret-i İbrahim'e Hazreti Nuh'a Hazreti Davut'a Hazreti Musaya Hazreti yakub'a Hazreti İsa'ya İnan Tüm İnsanlık Aptal Ben doğruyum.

Sen herkesi kör Alemi serse mi sanırsın Ey Kafooool (yani gafil ) :D

Evet aptal, apaçık bir hakikat olan zöttürüyü inkar edip, allaha falan tapıyorlar işte. Şüphesiz hepsinin oturağı kazıklar olacaktır.

Hepiniz kör müsünüz, elbette, zöttürüyü göremeyecek kadar körsünüz ve o zöttürü o gözlerinizi kendisini görmeniz için yarattı. Onu göremeyen gözler çıyanların yemeği olacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 20.8.2016 at 03:49, Yeremya yazdı:

Hahahaha, gece gece.

"İnanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit edenden" mi. Bu nasıl bir cümle. Varsayımsal olarak bile saçma.  "sırf inanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit eden" derken, Tanrının var olduğunu varsaymışsınız ve var olanı inkar etmekten bahsediyorsunuz. İlginç. Kabul edin, bu olmadı. :)

Tanrıyı, manrıyı varsaymıyoruz. Hele Sizinkini hiç. Olmayan birşey zaten inkar edilmez.

Hepsinin insan ürünü olduğunu, bal gibi de biliyorsunuz.

Onu bunu bilmem, bütün Tanrıların tahtalı köyde bizden çekecekleri var. :D

Sitelerde Paylaş
On 20.08.2016 at 04:49, Yeremya yazdı:

"İnanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit edenden" mi. Bu nasıl bir cümle. Varsayımsal olarak bile saçma.  "sırf inanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit eden" derken, Tanrının var olduğunu varsaymışsınız ve var olanı inkar etmekten bahsediyorsunuz. İlginç. Kabul edin, bu olmadı. :)

Soruya cevap veremeyince, başka yöne çekmeye çalıştığınız anlaşılıyor. Böyle bir tanrı elbette yok. orda, iddia edilen tanrının ne kadar mantıksız olduğunu anlamanız için bir örnekleme yapılmış.

Bir insan sadece inanç denilen, düşünce farkından dolayı nasıl en korkunç işkenceleri hakedebilir?

Kimin lafına inanmayan bunu hakediyor ve neden..., hangi haklı gerekçelerden....?  

Önce siz bunu bir açıklayın...?  tabii açıklayabilirseniz!

Sitelerde Paylaş
On 27.08.2016 at 12:40, Mindsurfer yazdı:

Soruya cevap veremeyince, başka yöne çekmeye çalıştığınız anlaşılıyor. Böyle bir tanrı elbette yok. orda, iddia edilen tanrının ne kadar mantıksız olduğunu anlamanız için bir örnekleme yapılmış.

Bir insan sadece inanç denilen, düşünce farkından dolayı nasıl en korkunç işkenceleri hakedebilir?

Kimin lafına inanmayan bunu hakediyor ve neden..., hangi haklı gerekçelerden....?  

Önce siz bunu bir açıklayın...?  tabii açıklayabilirseniz!

Açıklayayım mı?

Bir insan, gerçek olan bir inancı, hem de kötü sonuçlarını bildiği halde reddederse, o kötü sonuçları hak eder.

O düşünce farkı sana gerçeği yalanlatıyor. Normal ve basit bir şeymiş gibi bakma.

İşte Tanrı nın (Allah ın) elçilerine (peygamberlerine, sözcülerine) inanmayanlar bunu hak ediyor. Yani ateistler, Müslümanlar, Hıristiyanlar, Yahudiler... Yani 7 milyar insan.

Sizin Allaha inanmadığınızı biliyorum. Sadece düşünce yapımı anlatmaya çalıştım.

Sitelerde Paylaş

Öldükten sonra Uykudan Uyanacaksın. Ölürken sana karabasan çökmüş gibi olucak bütün azalarını birer birer  veda edecek 

El (yeter artık bu zamana kadar beni kullandın) diycek

bütün azalar birer birer elvede edecek karabaasan gibi çökmüş gibi olucak. en son işitme saa elvede diycek çünkü Vahy sema bağlıdır.

(en sonra yine bir şey duyarsında Bana rucu edersin diye) Merhemeten İşitmek en son veda eder. Sonra Allah Bak diycek. Suratle başını bir yere cevirip Dört gözle hayrete bakıcaksın.

İşte O bak dediğinde perde açılmış olucak. hayretle seyredeceksiniz 

Amelin sureti gösterilecek

itikadının sureti gösterilecek

resülallaha karşı suretin gösterilecek.

bunların hepsi Bir an-ı gayr-ı münkasemde olucak.

ister kişinin ölümü bir anda buhar olsun. yine bunlar  olucak çünkü ALlah için zaman yoktur. zaman içidne zaman mekan içinde mekan vardır

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

doremi doğum baslangıc ölüm bitiş ikisi arası belirsiz boş bir kap misali. bu kabı nasıl ve ne ile doldurursan ezelden ebede sen hep bu kaptaki olusan kişi olursun.doğmadan öncede öldüksen sonrada. sen hep busundur tüm zamanlarda ve zamansızlıkta. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Dindarr said:

Öldükten sonra Uykudan Uyanacaksın. Ölürken sana karabasan çökmüş gibi olucak bütün azalarını birer birer  veda edecek 

bütün azalar birer birer elvede edecek karabaasan gibi çökmüş gibi olucak. en son işitme saa elvede diycek çünkü Vahy sema bağlıdır.

(en sonra yine bir şey duyarsında Bana rucu edersin diye) Merhemeten İşitmek en son veda eder. Sonra Allah Bak diycek. Suratle başını bir yere cevirip Dört gözle hayrete bakıcaksın.

ister kişinin ölümü bir anda buhar olsun. yine bunlar  olucak çünkü ALlah için zaman yoktur. zaman içidne zaman mekan içinde mekan vardır

Sen daha önce çok öldün galiba baya tecrübelisin iyi biliyorsun olanları.  Hafta da kaç kez ölüyorsun?  Sağlığa bir zararı var mı?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Yeremya yazdı:

Açıklayayım mı?

Bir insan, gerçek olan bir inancı, hem de kötü sonuçlarını bildiği halde reddederse, o kötü sonuçları hak eder.

O düşünce farkı sana gerçeği yalanlatıyor. Normal ve basit bir şeymiş gibi bakma.

İşte Tanrı nın (Allah ın) elçilerine (peygamberlerine, sözcülerine) inanmayanlar bunu hak ediyor. Yani ateistler, Müslümanlar, Hıristiyanlar, Yahudiler... Yani 7 milyar insan.

Sizin Allaha inanmadığınızı biliyorum. Sadece düşünce yapımı anlatmaya çalıştım.

Yine aynı noktaya geldik; "bizim gibi inanmayan kaybedecek" diyorsunuz. Burda konunun merkezinde yine siz varsınız, tanrı yok

Memnun edilecek olan tanrı.... ama hernedense bu, "benim gibi inanmayan kaybedecek" diyenlerden, doğru olanı seçmeye endekslenmiş.

Tarafsız düşünmek "kafirlik" yapılmış ve yasaklanmış. Sözde tanrının verdiği iddia edilen akıl çöpe atılmış.

Ayrıca, hangi gerçek inancı reddetmenin kötü sonuçları olacak; sizin inandığınız kutsal adamların kölesimidir ki bu tanrı, onlara uyulmuyor diye cezalandırıyor? 

Burda tersine insan uydurması olduğunu çok iyi bildiğimiz inançları, dünyada nasıl büyük düşmanlıklara ve zulümlere sebep olduğunu da bilerek, apaçık ifşa ediyoruz.

Bütün ilkel dinlerin en büyük ortak özelliklerinden biri de insanlığa ayrımcılık, zulüm ve cehalet getirmesidir. 

Ha diyorsanız ki, benim dinim ayrımcılık yapmıyor, kural dayatmıyor, sadece insanlığa bakıyor... o halde niye dininizi savunma gereği hissediyorsunuz..?

O zaman iyilikten insanlıktan konuşalım. dine ne gerek var..?

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Dindarr yazdı:

Hepsi zırva.

Aklınız fikriniz, milletin gözünü kurkutmak.

Zaten dininiz temeli bu yönteme ve yemin etmeye dayanır.

Şaşırmıyoruz.

Sizin gibi ödümüz kopmuyor,  Sizlerden tutarlıyız ve dürüsttüz.

Olmayan şeye amin demiyoruz; neyse onu söylüyoruz.

Lütfen başka kapıya...

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Yeremya yazdı:

Açıklayayım mı?

Bir inanç ne zaman gerçek olur, açıklarmısınız ?

Kötü sonuçlarını bildiği halde reddetmek, o kişinin aleyhineymiş. Yok olmadı, başına geleceklerden müstehakmış.

Bu kötü sonuçları bizzat Tanrı´mı söylemiş, yoksa kurnaz/akıllı bir insan mı ?

Yahu, Sizler ve Kitabınızın yazarları kim oluyorsunuz da Sizden olmayanları tehdit etmeye kalkıyorsunuz ?

Sizler kimsiniz kuzum, gerçekleri ipotek altına almaya kalkıyorsunuz ?

Neden meydanı Tanrınıza bırakmıyorsunuz ?

Ben söyleyeyim; Tanrı manrı yok, ama sağolsun Sizler sayesinde hălen kör topal ayakta. :D

Son cümlemde feci bir çelişki var, o kadarını da mahsur görünüz efendim, nede olsa biz Tanrı falan değiliz.

Tanrı dediklerinizin aksine biz ölümlülerin hatalarının lafı bile olmaz,değil mi.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Dindarr said:

Şüphesiz sen gaflet ve dalalet içindesin.

bütün azalar birer birer elvede edecek karabaasan gibi çökmüş gibi olucak. en son işitme saa elvede diycek çünkü hepsi zöttürüye bağlıdır.

(en sonra yine bir şey duyarsında Bana rucu edersin diye) Merhemeten İşitmek en son veda eder. Sonra Zöttür Bak diycek. Suratle başını bir yere cevirip Dört gözle hayrete bakıcaksın ve zöttürü suratına işeyecek.

Zöttürüye karşı suretin gösterilecek.

ister kişinin ölümü bir anda buhar olsun. yine bunlar  olucak çünkü zöttürü için zaman yoktur. zaman içidne zaman mekan içinde mekan vardır ve o mekanda senin kıçından oturtulacağın kazıklar ile acıyla açılan ağzına sıçacak olan zöttürü ve gözlerinden girerek seni yiyip bitirecek çıyanlar vardır.

Bu hakikatleri inkar mı ediyorsun?

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Yeremya yazdı:

Açıklayayım mı?

Dusunce yapiniz sizce tutarli mi peki? 

Inanctan bahsediyorsunuz, bu inancin objesi olarak da "Allah'in (her kimse o) elcileri" (siz acaba bu elcilik denen muessenin dinamiklerine bizatihi sahit mi oldunuz?) diyorsunuz. Devaminda da, tamamen subjektif olarak iceriklendirilen sosyal kimlikler sayiyorsunuz.

Insan denilen kavramlari nasil soyutlar? Mesela sizin "Allah" yada "elci" kavramini soyutlamanizin kosulu, tabani nedir? Sizin inancinizda insan, anadan dogma bu kavramlara (hem de ortak icerikteki!?) sahip olarak mi dunyaya geliyor?

Isterseniz dusunce yapinizi masaya yatiralim, ve bu gibi dusuncelerin olusma kosullarini irdeleyelim?

Saygilarimla 

tarihinde epoché tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Mindsurfer yazdı:

Yine aynı noktaya geldik; "bizim gibi inanmayan kaybedecek" diyorsunuz. Burda konunun merkezinde yine siz varsınız, tanrı yok

Memnun edilecek olan tanrı.... ama hernedense bu, "benim gibi inanmayan kaybedecek" diyenlerden, doğru olanı seçmeye endekslenmiş.

Tarafsız düşünmek "kafirlik" yapılmış ve yasaklanmış. Sözde tanrının verdiği iddia edilen akıl çöpe atılmış.

Ayrıca, hangi gerçek inancı reddetmenin kötü sonuçları olacak; sizin inandığınız kutsal adamların kölesimidir ki bu tanrı, onlara uyulmuyor diye cezalandırıyor? 

Burda tersine insan uydurması olduğunu çok iyi bildiğimiz inançları, dünyada nasıl büyük düşmanlıklara ve zulümlere sebep olduğunu da bilerek, apaçık ifşa ediyoruz.

Bütün ilkel dinlerin en büyük ortak özelliklerinden biri de insanlığa ayrımcılık, zulüm ve cehalet getirmesidir. 

Ha diyorsanız ki, benim dinim ayrımcılık yapmıyor, kural dayatmıyor, sadece insanlığa bakıyor... o halde niye dininizi savunma gereği hissediyorsunuz..?

O zaman iyilikten insanlıktan konuşalım. dine ne gerek var..?

Peygamberlere uyulmuyor diye değil. Aaaaah ah. Bir türlü anlamıyorsunuz, onların Allah ın elçisi olduğunu söylüyorum. Onlara uymayan gerçekte Allaha uymuyordur.

Ne demiş İsa peygamber: "Beni kabul eden, beni göndereni kabul etmiş olur."

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, anibal yazdı:

Şüphesiz sen gaflet ve dalalet içindesin.

bütün azalar birer birer elvede edecek karabaasan gibi çökmüş gibi olucak. en son işitme saa elvede diycek çünkü hepsi zöttürüye bağlıdır.

(en sonra yine bir şey duyarsında Bana rucu edersin diye) Merhemeten İşitmek en son veda eder. Sonra Zöttür Bak diycek. Suratle başını bir yere cevirip Dört gözle hayrete bakıcaksın ve zöttürü suratına işeyecek.

Zöttürüye karşı suretin gösterilecek.

ister kişinin ölümü bir anda buhar olsun. yine bunlar  olucak çünkü zöttürü için zaman yoktur. zaman içidne zaman mekan içinde mekan vardır ve o mekanda senin kıçından oturtulacağın kazıklar ile acıyla açılan ağzına sıçacak olan zöttürü ve gözlerinden girerek seni yiyip bitirecek çıyanlar vardır.

Bu hakikatleri inkar mı ediyorsun?

Evet inkar ediyorum!

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, Yeremya said:

Peygamberlere uyulmuyor diye değil. Aaaaah ah. Bir türlü anlamıyorsunuz, onların Allah ın elçisi olduğunu söylüyorum. Onlara uymayan gerçekte Allaha uymuyordur.

Ne demiş İsa peygamber: "Beni kabul eden, beni göndereni kabul etmiş olur."

Allah adında bir tanrı olduğunu kim söylemiş?

İsa'yı da kabul etmiyoruz, alsın yalanlarını da siktirsin gitsin.

Sitelerde Paylaş
Just now, Yeremya said:

Teşekkürler... Çünkü bu "kafir" kelimesi, kimin kime dediğine göre değişir. Yani bana sizden olmadığımı söylüyorsunuz. Evet, haklısınız.

Yok, ben dini anlamında değil, kelime anlamı ile kullandım, yani gerçeği örten anlamında. Kafir dine göre bizden olmayan demektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...