Jump to content

Öldükten sonra ne olacak

Recommended Posts

• İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

21 minutes ago, uygaruygar said:

Sadece seri katil değil ki mevzu, sonsuz haksızlık var dünyada. Bunun cezasız kalması kötü bence. Siken siktiğiyle, sikilen sikildiğiyle kalacak. 

Ama kısır döngü diyorum. Kötülük göreli diyorum. Rica ediyorum. ...Evet be kalacak! Buyur şimdi?:)

Ki bunun hesabını verecek olan ben değilim. Gerçeklik de değil. Varsa eğer(haşa), tanrının ta kendisi.

19 minutes ago, uygaruygar said:

12 yaşında bir çocuğun kafasını kestiler geçtiğimiz günlerde, onu seyreden tanrı beni cehenneme atıp beni de seyretsin :) (varsa) 

Ortada kadir-i mutlak bir şey varken, benim örneğin 12 yaşındaki oğlumun kafası kesilecek, tanrı buna izin verecek, sonra o kişi ceza görecek, ben de rahat edecem..Bu mudur adalet? Benim acım dinecek mi peki? Hayır. Şansım olsa bunun hiç olmasını diler miydim? Evet. Demek ki mutlak adaletin benim için sağlandığı falan yok. "Mutlak".. ...Ben, bana ve benim biricik canıma bu acıyı yaşatan o tanrının hamuğa bile korum. Değişmez..Adaletmiş. Kıçımın adaleti. Milyon tane cenneti sevdiklerim tek bir kılına dahi değişmem. İnsanım ben. Soyut bir cennet opportunisti değil.

Ama daha iyi bir opsiyon var: Tanrıya derim ki: benim için mutlak adalet, mutlak huzur, o kötülüğün hiç olmuş olmamasıdır. Bunu yapabiliyor musun ey tanrı?

Ahirette verilecek ceza sadece intikamdır. Kıssasa kıssasdır. Adalet falan değildir. Hukuk, ceza ve adalet vb. seküler kavramlardır. Kötülüğün ya da suçun tekrarının mümkün olmadığı yerde(ahiret) kıymetleri de, anlamları da yoktur.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, teflon yazdı:

Tanrıya derim ki: benim için mutlak adalet, mutlak huzur, o kötülüğün hiç olmuş olmamasıdır. Bunu yapabiliyor musun ey tanrı?

Ahirette verilecek ceza sadece intikamdır. Kıssasa kıssasdır. Adalet falan değildir. Hukuk, ceza ve adalet vb. seküler kavramlardır. Kötülüğün ya da suçun tekrarının mümkün olmadığı yerde(ahiret) kıymetleri de, anlamları da yoktur.

Hafızayı silip o acıyı hatırlamayacak hale getirecekmiş :) Bu çoğu dindarın konuyla ilgili argümanıdır. 

Sitelerde Paylaş
On 03.08.2016 at 19:17, Doremi said:

Yok olucaz  farkımız kalmıcak hiç doğmayandan ama birincisi bu benim aklımdan cıkmıyor bunalıyorum ikincisi bunu biri düzgünce anlatabilirse çok sevinirim

Ölümü anlamak mümkün değildir. ''varolmamayı'' bilemeyiz.  Bilinç sadece varolmayı bilir. Varolmayan bilinç olmayacağı için biz bir ölü ile asla empati yapamayız.

Uzakdoğu asyanın felsefe bu konu önemli yer teşkil eder. Karşına bir taş alıp onun gibi hissetmeye çalış, tamamen hissiz yani.

Mümkün değil, ama zorlarsan bişeyler anlarsın.

Ölüm sadece bilinç kaybıdır kısaca.

Sitelerde Paylaş

Uykuyu kim tarif edebilir?

Ölüm gibi Uyku da tarif edilemez

zira Uyku varsa Hislerimiz yoktur

Hislerimiz varsa uyku yoktur.

o yüzden kimse uykuyu ve uykun başlangıcında ne oluyor tarif edemez.

Uyku ne ise ölümde odur

uıykuda ne derslar kaçırmıştır Kudret

uykudan bir şeyler öğrenemeyen ders alamayan Alim olamaz...

Uykuda nefsin gider aklın gider karın gider paran gider.

halbuki uyanıkken bunlardnn bir tanesi gitse yada elini uzatsalar ne oluyor laaaan dersin:D 

kendini kendinden alıp o tatlı sahaya kim atabilir acaba ?

Uyku çok tatlıdır çok hayırlıdır

namaz uykudan da hayırlıdır.

Namazda da kendini kendinde alırsın. 

ama hakiki namazda 

Uykuya gitmek demek, ameliyat masanına gitmeye de benzemez 

neyse siz oralarını pek düşünmeyin sonra ürkersiniz :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 saat önce, uygaruygar yazdı:

Bir seri katil yüzlerce  kişiyi  canavarca hislerle öldürüp yakalanmamış olsun, herhangi bir cezaya tabi tutulmadan da ölsün.

Bu kişinin ceza almadan ölmesi can sıkıcı değil mi sizce de ? Örnekler çoğaltılabilir tabi ki.  Buna ne dersiniz? 

o kadar kadının kocasını öldürüp sonra o kadınların ırzına geçen muhammed ceza almıyorda.

bi seri katile neden bu kadar kafayı taktın.

üstelık muhammed bide cennette hurilerle sexs yapacak.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Dindarr yazdı:

Uykuyu kim tarif edebilir?

Ölüm gibi Uyku da tarif edilemez

zira Uyku varsa Hislerimiz yoktur

Hislerimiz varsa uyku yoktur.

o yüzden kimse uykuyu ve uykun başlangıcında ne oluyor tarif edemez.

Uyku ne ise ölümde odur

uıykuda ne derslar kaçırmıştır Kudret

uykudan bir şeyler öğrenemeyen ders alamayan Alim olamaz...

Uykuda nefsin gider aklın gider karın gider paran gider.

halbuki uyanıkken bunlardnn bir tanesi gitse yada elini uzatsalar ne oluyor laaaan dersin:D 

kendini kendinden alıp o tatlı sahaya kim atabilir acaba ?

Uyku çok tatlıdır çok hayırlıdır

namaz uykudan da hayırlıdır.

Namazda da kendini kendinde alırsın. 

ama hakiki namazda 

Uykuya gitmek demek, ameliyat masanına gitmeye de benzemez 

neyse siz oralarını pek düşünmeyin sonra ürkersiniz :D

tarihinde cezayakın2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On Thursday, August 04, 2016 at 01:08, cezayakın2 yazdı:

kaç yasındasın dıyekımkı 30

30 sene 1 dakka once ne durumdaysan gene ole olacaksın...

fişi çekilmiş televızyon gibi..

uyurken her zaman ruya gormezsın

gozunu kapatırsın bır acarsın 7 8 saat geçmiş

ama öldükten sonra uyanmak yok

anlatabıldımmı yoldas....

Yanlışını düzeltim hep ruya gorüruz ama hatırlamayız

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, cezayakın2 yazdı:

o kadar kadının kocasını öldürüp sonra o kadınların ırzına geçen muhammed ceza almıyorda.

bi seri katile neden bu kadar kafayı taktın.

üstelık muhammed bide cennette hurilerle sexs yapacak.

Muhammed aslında yok diyen de var, İslamın anlattıgı Muhammed de var, senin söylediğin karı düşkünü Muhammed de var. Kaynagın nedir, delil sunarsan iyi olur. Tecavüzleri ve cinayetleri belgeleyebilir misin ?

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, uygaruygar said:

Muhammed aslında yok diyen de var, İslamın anlattıgı Muhammed de var, senin söylediğin karı düşkünü Muhammed de var. Kaynagın nedir, delil sunarsan iyi olur. Tecavüzleri ve cinayetleri belgeleyebilir misin ?

İslam tarihinde ve hadislerde yazar. Muhammed'in Reyhane, Safiyye ve Cüveyriye ile nasıl evlendiğini araştır, istemediğin kadar belgeye ulaşırsın.

Sitelerde Paylaş
On 04.08.2016 at 21:07, uygaruygar yazdı:

Lut kavmine de bıraksaydı o zaman tüm kuvvet ve fiziki uygulamaları, sınavsa onların sınavına neden karışmış? 

Bir kaç tane eşcinsele sinirleri bozulmuş, hepsine felaket vermiş. 

Sokakta aç gezen el kadar çocuklara vicdanı sızlamıyor. Yiyecek yemek dahi vermiyor, evi geçtim.

Bu nasıl oluyor müslümanlar bir düşünsün. Neden eşcinsellere sinirleniyor da 10 yaşında bebeği öldüren adama felaket vermiyor acaba? 

Sitelerde Paylaş
On 04.08.2016 at 19:09, uygaruygar yazdı:

Bir seri katil yüzlerce  kişiyi  canavarca hislerle öldürüp yakalanmamış olsun, herhangi bir cezaya tabi tutulmadan da ölsün.

Bu kişinin ceza almadan ölmesi can sıkıcı değil mi sizce de ? Örnekler çoğaltılabilir tabi ki.  Buna ne dersiniz? 

Hayatin gercekleri bu kadar aci oldugu icin insanlar dine baglanmistir zaten. Adelet insanlarin aci deneyimler uzerine uydurdugu bir seydir. Dogaya bak hic adelet var mi ? daha 5 ay yasayamdan canli canli yenen ceylan icin nerde adelet?

tanri olusturdugu evrene adelet filan koymamis, sonucun insanlarin cogu icin cehennem ve SONSUZ ickence oldugunu insanlari yaratmadan once bildigi halde ihtiyaci olmadigi insanlari yine de yaratmis. Dunyada o kadar mazlumun aci cekecegini bildigi halde yaratmis. Niye ihtiyaci olmadigi bir test icin? Kendisinde adelet, merhamet yok ki zaten.

Azıcık adeleti olsaydi insanlari dunyadaki yasantilarina gore degerlendirirdi. Gercekten merhametli olsaydi ihtiyaci olmayan dunyayi hic yaratmazdi.

tarihinde wespe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, sağduyu yazdı:

İslam tarihinde ve hadislerde yazar. Muhammed'in Reyhane, Safiyye ve Cüveyriye ile nasıl evlendiğini araştır, istemediğin kadar belgeye ulaşırsın.

Açıkçası o yönde hadisler bulsam bile kanıt olarak sunduğunda "yalan o" tepkisiyle karşılaşacağımı bildiğim için pek o yönde araştırmam olmadı, ben zaten kurana bakınca muhammedin ne oldugunu anlıyorum, derdim somut bi şekilde onun ne oldugunu yeri geline yapıştırmak suratlara. Arkadaş tecavüzcü ve katil diye yazdı, bunu belgelemek zor. 

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, wespe yazdı:

Hayatin gercekleri bu kadar aci oldugu icin insanlar dine baglanmistir zaten. Adelet insanlarin aci deneyimler uzerine uydurdugu bir seydir. Dogaya bak hic adelet var mi ? daha 5 ay yasayamdan canli canli yenen ceylan icin nerde adelet?

tanri olusturdugu evrene adelet filan koymamis, sonucun insanlarin cogu icin cehennem ve SONSUZ ickence oldugunu insanlari yaratmadan once bildigi halde ihtiyaci olmadigi insanlari yine de yaratmis. Dunyada o kadar mazlumun aci cekecegini bildigi halde yaratmis. Niye ihtiyaci olmadigi bir test icin? Kendisinde adelet, merhamet yok ki zaten.

Azıcık adeleti olsaydi insanlari dunyadaki yasantilarina gore degerlendirirdi. Gercekten merhametli olsaydi ihtiyaci olmayan dunyayi hic yaratmazdi.

Adalet konusunda yazdıklarınız doyurucu. Başka arkadaşlar da önceden dediklerinize paralel yazıp durumu benim için açıklığa kavuşturmuşlardı. 

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, uygaruygar yazdı:

Arkadaş tecavüzcü ve katil diye yazdı, bunu belgelemek zor. 

Belgelemek zor değil, müslümlerin kendi tarihlerinde yazıyor tecavüzcü, soyguncu, köleci ve soykırımcı olduğu. Ama Müslümler çok kıvırtkan oldukları için kendi yazdıkları tarihlerine de elbet kıvırtırlar. Bir müslümün tüm hadisleri reddettiği görülmemiş bir şey de değil, hatta sık görülen bir olaydır.

O yüzden müslümleri bağlamak için hadis işe yaramaz. Dediğin gibi kuran yeterli.  Kuran'da öyle naneler yazar ki islamı eleştirmek için hadise hiç ihtiyaç bırakmaz.

Bir de Beni Kurayza katliamı gibi vahşetlerin Kuran'da işaret edilerek desteklenmesi durumu var. Ya da örneğin "insanlar iman etmedikçe malları canları namusları helaldir" hadisinin Kuran'da tevbe adı verilen bölümde desteklenmesi gibi durumlar var.

Ben kişisel olarak hiç hadis eleştirisi yapmam. Ben sürekli Kuran eleştirisi yaparım. Başka bir şeye de ihtiyaç yok zaten. Bu ilkel cep ajandasını cahil çöl yağmacılarının çiziktirdiği son derece kesin bir şekilde okunduğu zaman hemen anlaşılır. 

Hayır kısasın hüre hür köleye köle dişiye dişi olduğu yazıyor bu kepazelikte, daha ne yazacak yahu! Rezalet yani bu, skandal... Dünyada böyle kepazelik mi kaldı. Hüre hür köleye köle dişiye dişiymiş... Alın da bunu sokacak bir uygun yer arayın müslümler. Bu rezilliği artık nereye sokarsınız ben bilemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Öldükten sonra ne olacak çok basit.Ama ben bunu size anlatsam dalga geçmekten başka bişey yapmıycaksınız.

Hadi diyelim sizin dediğiniz gibi olsun, öldükten sonra hiç bişey olmıyacak. Biz bişey kaybetmeyiz, ama ya bizim değimiz gibi cennet cehennem varsa (ki tabi ki var)

siz napacaksınız, nasıl bu kadar eminsiniz. Siz daha önce ölüp dirildinizmi? 

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, Perpetua_ yazdı:

Öldükten sonra ne olacak çok basit.Ama ben bunu size anlatsam dalga geçmekten başka bişey yapmıycaksınız.

Hadi diyelim sizin dediğiniz gibi olsun, öldükten sonra hiç bişey olmıyacak. Biz bişey kaybetmeyiz, ama ya bizim değimiz gibi cennet cehennem varsa (ki tabi ki var)

siz napacaksınız, nasıl bu kadar eminsiniz. Siz daha önce ölüp dirildinizmi? 

Ne mi yapacağız ?

Valla, hemen ilk günden itibaren orada dinsizler mitingleri düzenleyeceğiz.

Tanrınız izin verir mi bilmem, ama yan gelip yatmayacağımız kesin.

Adaletsiz Tanrınızın kirli çamaşırlarını bir bir gözünün içine sokacağız.

Daha, neler ....

Mesela cehennemde yanarken, katiyyen sesimizi hiç çıkarmayacağız ki, kudursun.

Mağdur olan bizleriz; sırf inanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit edenden, bunun hesabını mutlaka soracağız.

Tabii aynı zamanda, cennettekileri de, bencil davranışlarından dolayı, rahat bırakmayacağız.

Yani boş durmayacağımız kesin !:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...