Jump to content

Öldükten sonra ne olacak

Recommended Posts

6 hours ago, Dindarr said:

zaten ateş tadılan bir şey değildir ki "azabı tadın bakalım" diyor cehennem ateşi de bir nimettir. öyle yakıcı bir şey değildir.

Dindarr  bir koşu yanıp gelmiş cehennemde, baksanıza yakıcı değil diyor.  Kur'an ne diyor bak:

Telfehu vucûhehumun nâru ve hum fîhâ kâlihûn(kâlihûne). Mu'minun-104

Ateş, onların yüzlerini yalayarak yakar da onun içinde onlar, (etleri sıyrılmış olarak sırıtan) dişleriyle kalıverirler.

Gördün mü kim kıçından uyduruyormuş?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Birko said:

Dindarr  bir koşu yanıp gelmiş cehennemde, baksanıza yakıcı değil diyor.  Kur'an ne diyor bak:

Telfehu vucûhehumun nâru ve hum fîhâ kâlihûn(kâlihûne). Mu'minun-104

Ateş, onların yüzlerini yalayarak yakar da onun içinde onlar, (etleri sıyrılmış olarak sırıtan) dişleriyle kalıverirler.

Gördün mü kim kıçından uyduruyormuş?

kusura bakma kuranı anlamsını bilmiyorsunuz

Muminun 104

6. kâlihûne : (ızdıraptan) yüzleri ekşimiş asık olanlardır...

Nar sıkıntıdır O nar yüzlerinede tesir edecek yüzleri asık yaşıcaklar diyor

Yoksa Senin zannediiğin gibi Ateş olsa yüze deymiş olsa yüz asık olmaz yanık olur hahaha haha aaaaaa hahahaah :D

tıpkı şuandaki nerdeyse  mana ile alakasını kesmiş tüm insalık gibi... evet  hiç kimse hayatından menun değildir kimsenin yüzü gülmüyor herkesin yüzü asık

öyle olucak tabi nar onların yüzllerinede çarpar isteselerede gülemezlar huzurlu olamazlar yüzleri gülmez yüzler asık olucak nokta diyor Allah.... kamon :D 

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Dindarr said:

hangisi doğru?

din diyor ki kimse ateşte yanmıycak

ama kuranı anlamasını bilmeden okuyanlara göre cenehenmde millet ateşte yanıcak

hadi be canım!  kim kıcında sallıyor ?

hadisi şerif :  "Bir anne yavrusunun Ateşte yanmasına asla razı olmaz. Allahın şefkati ve merhamati mahluyla kıyas olmaz" NOKTA

Önce Muhammed, sonra da takipçisi sen ve tüm müslümanlar. Kıçından sallayanlar bunlar işte.

Bu arada anne tabii razı olmaz, bir anne bu arapların uydurduğu put kadar manyak, sadist ve zalim olur mu hiç?

Siz dinliler o kadar aptallaşmışsınız ki, şu dünyadaki hayatta kalma savaşını, bunca acıyı, vahşiliği, adaletsizliği gördüğünüz halde hala benim putum böyle şefkatli, şöyle merhametli diyebiliyorsunuz. Ulan putunuz bu kadar şefkatli ve merhametli ise bu dünyanın hali ne, ha?

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Dindarr yazdı:

Keşke bu kıcında salladıkların doğru olsa da ben de atesit olsam keşke gıpta ediyorum sana.

Peyamberimiz ne diyor: Bir anne yavrusunun Ateşte yanmasına asla razı olmaz. Allahın şefkati ve merhamati mahluyla kıyas olmaz"

O halde Allah kimseyi ateşde yakmıycaktır 

zaten ateş tadılan bir şey değildir ki "azabı tadın bakalım" diyor cehennem ateşi de bir nimettir. öyle yakıcı bir şey değildir.

biz ayetlerin Orjinal dillerinde hepsini okuduk inceledik, ve Allah insanı bildiğimiz ateşte yakmıycağını pek açık surette gördük

zatane huuuu :D Peygamberimizde öyle buyuruyorlar  "Bir anne yavrusunun Ateşte yanmasına asla razı olmaz. Allahın şefkati ve merhamati mahluyla kıyas olmaz" o yüzden sen istrediğin kadar zıpla hoptur hoptur yerinde durmadan zıptır zıptır konuş

Allah kuran çarpsın ki

peygamberşmizinde dediği gibi Allah kimseyi ateş içinde yakmıycaktır. mesela aşk ateşiyle yanar insan acaba orada ateş var mı

şehvet ateşiyle yanar insan bir kıza aşık olup nerede ateş var.

azabı tadın bakalım diyor 

o yüzden tekrar etmek mecburiyetindeyim "Bir anne yavrusunun Ateşte yanmasına asla razı olmaz. Allahın şefkati ve merhamati mahluyla kıyas olmaz"

ateşte yanmak yok! nokta. ayetler incelendi salat ateşinde bahsedildiği ve şehvet ateşinde bahsedildiği ve zakkum yerler dediğide ne yerlerse hasta olurlar manasına geldiği.

yok yumurta zararlı yok değil zararlı doktorlar topla hepsinin dediklerini uygula bütün yemekler sana zakkumdur.. hepsi zararalı hahah ahah :D

e tabi dünyadaı bütün şekerli tatlı ne varsa bütün yağlu yemekleri yediğin zaman sana  zararı olmamaı için bir şey lazımdır o şeyi yapmazsın dünyadya zakkum yersimn kamooon

cennetlikler dünyada bütün yiyceklerden yerler hiçte hasta olmazlar kamoon :D

diğer söylediklerine cevap vermeme gerek yok, zira sen ateşte yanmak var diyerekten konuşuyorsun bu minval üzerinden söylediklerin batıl oluyorlar eyi gunler

Al iste cikti meydana gulyabani. Bosuna meczup demiyorum bu sahtekara.

Ne okudundunda inceledin? senin masal, hayal dünyadan baska neyin var?

Senin bunlari uydurman bir kicdan dahi cikmayacak kadar sacma ve aptalca uydurmalarin. O olmayan boktan vicdanin bile allahin insan yakmasini kabul edemedigi icin, böyle kabiz essek gibi kivranirsin tabi.

O hadis diye koydugunuda ayni senin gibi vicdanina söz geciremeyen biri uydurmus oldugu belli olmuyormu. Sizler allahinizi samar oglanina ceviren, hergün samar atmaya yeltenen sahtekarlarsiniz.

Sende iman olsa, "Allah kuran çarpsın ki" diye bir cümle kurmassin, cünki körelmis iman sahipleri allahin, kuranin carpacagina inanir. Bal gibide biliyorsun bugüne kadar hic bir insani allahin ve kuranin carpmadigini ama, bir malzeme olarak alay konusu yapmaktanda hic geri durmuyorsun.

Utanmdan millete hristiyan diyorsunya, esas senin verdigin zarari hic bir din mensubu, ateist bugüne kadar islam adina vermemistir. Artik biran önce kendine gel sirkelen, yoksa seni burada bokböcegine cevirecegim bilmis ol, uyarmadi deme.

Dinsiz dindar adem, yine konunun icine bir güzel sicmissin. Kilavuzu karga olanin elbetde burnuda boktan kurtulmaz.

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, Dindarr said:

kusura bakma kuranı anlamsını bilmiyorsunuz

Muminun 104

6. kâlihûne : (ızdıraptan) yüzleri ekşimiş asık olanlardır...

Nar sıkıntıdır O nar yüzlerinede tesir edecek yüzleri asık yaşıcaklar diyor

Yoksa Senin zannediiğin gibi Ateş olsa yüze deymiş olsa yüz asık olmaz yanık olur hahaha haha aaaaaa hahahaah :D

tıpkı şuandaki nerdeyse  mana ile alakasını kesmiş tüm insalık gibi... evet  hiç kimse hayatından menun değildir kimsenin yüzü gülmüyor herkesin yüzü asık

öyle olucak tabi nar onların yüzllerinede çarpar isteselerede gülemezlar huzurlu olamazlar yüzleri gülmez yüzler asık olucak nokta diyor Allah.... kamon :D 

Yahu 1400 yıldır onca tefsir yapan alim, yüz etlerini yakıp dişleri sırıtır halde bırakan ateşten bahsediyor, sen hala kıçından element uyduruyorsun. Hala kamon mamon diye İngilizce şaklabanlık yapıyorsun. Bari şaklabanlığını Arapça yap. Yakışıyor mu senin gibi koskoca Müslümana Anglosakson şaklabanlığı...  

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎.‎8‎.‎2016 at 11:33, Felicitas yazdı:

Garip değilmi istemediği çocuğunun engelli olması?

Böyle oluncada ''Tanrınız merhametsiz'' diyorsunuz öylemi ?

Arada hiç bağlantı yok. Nasıl bu kadar saçmalıyorsunuz? Kim dedi tanrı merhametsiz diye? Tanrı yok ki ne merhametli ve merhametsiz olacak? Tanrı diye bir şey olsa da her kız isteyene engelli kız verse ortalık engelli kızdan geçilmezdi. Tanrı diye bir şeyin olmadığını nasıl anlayamıyorsunuz?

Hem iyi okumamışsınız, o olayda çok büyük ihtimalle ihmal var. Doğuştan engelli değildi o kız. Yine mi kız diye ihmal edilmiş. Bunu da mı tanrı yaptı! "İmtihan için ihmal ettirildi"!!! Siz zırvalaya zırvalaya bunu da zırvalarsınız. Sizin için her şey malzeme! Ayağın sürçse malzeme! "Aman bak ayağın sürçtü allaha sığın düşmediğin için allaha şükret!" İki ayak üstünde yürüyen ve yere değil ileri bakan bir canlının ayağı elbet bir şeylere takılır. Bu olasılıksal bir durum. Bunu bile malzeme yaparsınız siz...

Sitelerde Paylaş
On 10.08.2016 at 18:27, Birko said:

Yahu 1400 yıldır onca tefsir yapan alim, yüz etlerini yakıp dişleri sırıtır halde bırakan ateşten bahsediyor, sen hala kıçından element uyduruyorsun. Hala kamon mamon diye İngilizce şaklabanlık yapıyorsun. Bari şaklabanlığını Arapça yap. Yakışıyor mu senin gibi koskoca Müslümana Anglosakson şaklabanlığı...  

:D sizin halinize karşımdaki acizliğine aciıyorum

http://www.kuranmeali.org/23/muminun_suresi/104.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Sitelerde Paylaş
On ‎8‎.‎08‎.‎2016 at 03:47, sağduyu yazdı:

Yahu sor, korkma, sor ki zihnin açılsın, beynin çalışmaya başlasın ve arap-yahudi palavralarını farketsin.

Yaratabilirmiş ama yaratmamış! Neden yaratmamış? Ben söyleyeyim, bu yahudi ve arapların uydurduğu Allah veya Yahve denen tanrı sadist, manyak, psikopat, zalim, adaletsiz, acımasız bir pislik olduğu için yaratmamış. Yarattığı canlıların acı çekmesinden zevk alan acaip bir tanrı bu. Nasıl beğendin mi bu tanrıyı?

Şimdi bu kadar şerefsiz, adi, karaktersiz ve dengesiz bir tanrıya tapsan ne olur, tapmasan ne olur?  Sen bu kadar yağ yekersin ona, bu şerefsiz tanrı tutar seni cehenneme atıp mangal yapar, ben o kadar hakaret ettiğim halde tutar, beni cennete sokar, hurilerle alem yaptırır. 

Bir de bu senin tanrı çok kızgın, çok sinirli bir tip, iki de bir insanlara kızıp yakmakla, helak etmekle falan tehdit ediyor. Ayrıca çok dailgiye, övgüye muhtaç, insanlar önünde eğilip, kurban falan sununca acaip mutlu oluyor. Bu senin tanrının psikolojik sorunları var, sanırım çocukluğu ile ilgili.

Kime sorayım? Allaha mı? Varlığına iman ettiğim bir Tanrı nın bir şeyi neden yaptığı beni bağlamaz. Hele ki, onun adil olduğunu biliyorsam. Bakın bir tanrıdan bahsediyoruz, acı çekmemizi isteseydi bunu çok güzel başka yöntemlerle de yapabilirdi.

Bahsettiğiniz tanrıyı beğenmedim, ben sadece Allah ı tanıyorum. Sen ona hakaret ettiğin sürece ise asla cennete gireceğini sanma. Dedim ya, benim Rabbim (öğretmenim) adildir. Evet, ben ona inandığım halde yasalarından birini bile ihmal edip, bu ihmali normal görürsem, benimde yerim seninle aynı olacak. Allah sözle iman istemez, o yaşamımıza hükmedecek. Ne inanmadığı halde dürüst yaşayan, ne de inandığı halde dürüst yaşamayan cennete giremeyecek. Aslında her şey o kadar basit ki. Dünya hayatını bir oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık, dileseydik bunu kendi katımızdan edinirdik...demez mi Rab?

Kızgın dediğin Tanrı, yaşamana izin veriyor, belki dönersin diye. Eğer seni günahlarından dolayı hemen azaba uğratacak olsaydı, yeryüzünde yaşayan kimse kalmazdı. Şimdi bu ayeti hatırladın mı?

Sinirli dediğin Tanrı ona söylediğin bu akıl almaz laflara rağmen, şu an döndüğün ve bağışlanma dilediğin takdirde seni kabul edeceğini söylüyor.

İlgiye muhtaç dediğin tanrı, her gün seninle ilgileniyor:

29- Göklerde ve yerde olan ne varsa O'ndan ister. O, her gün bir iştedir.

31- Ey (yeryüzüne yükletilmiş) iki ağırlık, yakında (ahirette hesabınızı görmek üzere) sizin için de vakit bulacağız.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Yeremya said:

Kime sorayım? Allaha mı? Varlığına iman ettiğim bir Tanrı nın bir şeyi neden yaptığı beni bağlamaz. Hele ki, onun adil olduğunu biliyorsam. Bakın bir tanrıdan bahsediyoruz, acı çekmemizi isteseydi bunu çok güzel başka yöntemlerle de yapabilirdi.

Şu dünyaya baktıktan sonra hangi mantıkla var olduğunu sandığın tanrının bir de adil olduğunu iddia ediyorsun?

Bahsettiğiniz tanrıyı beğenmedim, ben sadece Allah ı tanıyorum. Sen ona hakaret ettiğin sürece ise asla cennete gireceğini sanma. Dedim ya, benim Rabbim (öğretmenim) adildir. Evet, ben ona inandığım halde yasalarından birini bile ihmal edip, bu ihmali normal görürsem, benimde yerim seninle aynı olacak. Allah sözle iman istemez, o yaşamımıza hükmedecek. Ne inanmadığı halde dürüst yaşayan, ne de inandığı halde dürüst yaşamayan cennete giremeyecek. Aslında her şey o kadar basit ki. Dünya hayatını bir oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık, dileseydik bunu kendi katımızdan edinirdik...demez mi Rab?

İnsan taptığı tanrıyı neden beğenmez ki? Madem beğenmiyorsun, neden tapıyorsun?

Kendine asıl sorman gereken soru şu: Bir tanrı neden cehennem diye bir yer yaratır? Bir kısım insanı yakmakla ne eline geçecek bu tanrının?

Kızgın dediğin Tanrı, yaşamana izin veriyor, belki dönersin diye. Eğer seni günahlarından dolayı hemen azaba uğratacak olsaydı, yeryüzünde yaşayan kimse kalmazdı. Şimdi bu ayeti hatırladın mı?

Sinirli dediğin Tanrı ona söylediğin bu akıl almaz laflara rağmen, şu an döndüğün ve bağışlanma dilediğin takdirde seni kabul edeceğini söylüyor.

31- Ey (yeryüzüne yükletilmiş) iki ağırlık, yakında (ahirette hesabınızı görmek üzere) sizin için de vakit bulacağız.

Siz dinciler neden bu kadar boş konuşup düşünmeden papağan gibi kendinize ezberletilenleri tekrarlıyorsunuz?

Ben bu dünyada ne elde etti isem kendi çabamla yaptım, bunda arabın, yahudinin, arabın veya başka bir milletin putunun hiç bir etksi yok.

Afrika'da çocuklar açlıktan ölürken nereden bu tanrın? Neden bebekleri, çocukları öldürüyor, sakat bırakıyor, acı çektiriyor?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Yeremya yazdı:

Senin tanrın bunamış. bir tanrı ne dediyini bilemiyorsa nası tanrı oluyor? esasen tanrı yok insanların zihninde uydurduğu bir şeydir. bak böyle çelişkili ayetmi adına ne dersen de böyle saçmalama olurmu ben insanım sizin deyiminizle aciz bir kulum ama saçmladığını görebiliyorum yetrki sorgulamayı öyrenin korkunun ecele bir faydası yok bari insana bir faydanız olsun. bir böyle diyor bir şöyle aslında diyor kelimesi bile yalış bunu yazan çöl bedevisinden başka biri deyil.

DÜNYA EYLENCE YERİMİ DEYİLMİ.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 08.08.2016 at 18:52, Dindarr yazdı:

Valla Allah kimseyi  bu alemde İMTİHANSIZ bırakmaz! herkesin İmtihanı farklıdır İmtihan soruları farklıdır. eşit sorular yooooook öyle bir şey yoooook

herkesin imtihanı farklı....Allah hiç kimseyi imtihansız bırakmaz...  yoooo bırakmaz yoooo :D kamooon :D 

istersen Vehbi koç kadar zengin ol istersen tam sıhhatli ol hiç farketmez! bir yerinde yakalar. onu onunla imtihan eder!.. kamooon :D bırakmaz kimseyi imtihansız  öyle öyle yaaa :D

Asr suresi buyrun okuyalım!!!

Asra yemin ederim ki  (yani zaman zaman diyorsunuz zamana yemin ederim ki) her insan hüsrandadır (bir yerinden yakalandı yemin ederim hüsrandadır) akıbetide berbattır

yalnız iman edenler 

ve salih amel işleyenler

ve birbirbine hakkı tavsiye edenler

ve birbirine sabrı tavsiye edenler hariç

bu dört sınıfın imtihanı zor olmaz kolay sorular sorucam :D diyor allah 

açlık korku mal evlat ve can bu 5 imtihan sorusunda bir iki tanesi filan.. sorarım onuda vermezse de dolgun not veriri geçiririm dünyada hurzlu yaşatırım diyor :D acaip Allah işte napıcan :D

Be komon daaaas  sen bilmezmisin asır benim bana yemin ediyor hiçmi kafan çalışmıyor tam cehnnemliksin.

Buda çöl bedevisinin sınavı ey akıl nerdesin bu müsolara ucundan dokun insan bu kadarmı okuduğunu anlamaz birde başlık açar çelişki dolu ayetlerle pes doğrusu

sınav.jpg

SINAV.jpg

Sitelerde Paylaş
On 06.08.2016 at 10:52, kavak yazdı:

Ne mi yapacağız ?

Valla, hemen ilk günden itibaren orada dinsizler mitingleri düzenleyeceğiz.

Tanrınız izin verir mi bilmem, ama yan gelip yatmayacağımız kesin.

Adaletsiz Tanrınızın kirli çamaşırlarını bir bir gözünün içine sokacağız.

Daha, neler ....

Mesela cehennemde yanarken, katiyyen sesimizi hiç çıkarmayacağız ki, kudursun.

Mağdur olan bizleriz; sırf inanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit edenden, bunun hesabını mutlaka soracağız.

Tabii aynı zamanda, cennettekileri de, bencil davranışlarından dolayı, rahat bırakmayacağız.

Yani boş durmayacağımız kesin !:D

Hahahaha, gece gece.

"İnanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit edenden" mi. Bu nasıl bir cümle. Varsayımsal olarak bile saçma.  "sırf inanmadığımız için bizleri yakmakla tehdit eden" derken, Tanrının var olduğunu varsaymışsınız ve var olanı inkar etmekten bahsediyorsunuz. İlginç. Kabul edin, bu olmadı. :)

Sitelerde Paylaş
On 16.08.2016 at 14:46, sağduyu yazdı:

Şu dünyaya baktıktan sonra hangi mantıkla var olduğunu sandığın tanrının bir de adil olduğunu iddia ediyorsun?

İnsan taptığı tanrıyı neden beğenmez ki? Madem beğenmiyorsun, neden tapıyorsun?

Kendine asıl sorman gereken soru şu: Bir tanrı neden cehennem diye bir yer yaratır? Bir kısım insanı yakmakla ne eline geçecek bu tanrının?

Siz dinciler neden bu kadar boş konuşup düşünmeden papağan gibi kendinize ezberletilenleri tekrarlıyorsunuz?

Ben bu dünyada ne elde etti isem kendi çabamla yaptım, bunda arabın, yahudinin, arabın veya başka bir milletin putunun hiç bir etksi yok.

Afrika'da çocuklar açlıktan ölürken nereden bu tanrın? Neden bebekleri, çocukları öldürüyor, sakat bırakıyor, acı çektiriyor?

Beğenmediğim sahte tanrı bir önceki mesajınızda uydurduğunuz tanrı. Allah değil. 

Neden mi cehennem diye bir yer yaratır? Daha önce bu konu hakkında konuşmuştuk. Şah Damarınızdan Yakınım İfadesi... diye başlıyan konu. 

"Afrika'da çocuklar açlıktan ölürken nereden bu tanrın? Neden bebekleri, çocukları öldürüyor, sakat bırakıyor, acı çektiriyor?"

Son kez söylüyorum. Bilmiyorum. Allah her şeyi bilendir. Bildiğim sadece bu.

Yine söylüyorum, dünyaya bunları çözmek için geldiğime inansaydım, ben de sorgular ve çözmeye çalışırdım. Ama benim inancım böyle değil. Dünyaya sadece denenmek için geldiğimizi söylüyorum. Bundan ibaret.

Sitelerde Paylaş

Bu müslümlerin artık bu kötülük problemi ile tanrının olmadığının kanıtlanmasına verdikleri standart tepki iyice kabak tadı verdi. "Haaaa demek tanrı var ama kötü! Demek tanının var olduğunu kabul ediyorsunuz!" 

Bu kadar argüman yoksunusunuz işte müslümler! O kadar argüman yoksunusunuz ki, lafı kuyruğundan anlamaktan başka hiç yapabileceğiniz bir şey yok! Hıdırın elinden gelen anca budur! 

Allahın olmadığının en büyük kanıtı sizsiniz aslında. Çünkü allah olsa, en başta size bir gram akıl verirdi! Zekaya bak şimdi; "allah olsa bebeklerin açlıktan ölmesini sadece izler miydi?" "Haaaa demek allah kötü biri diyorsun! Allah var, kabul ediyorsun!"

Yahu müslümler! :D Bu, standardın altında bir zekanın bile kavrayabileceği bir şey. Buna kısaca "kötülük problemi" denir. Tanrı allah cart curt şeyler olsaydı bu kadar kötülük olmazdı. Başta zaten dünya canlıların birbirini yemek zorunda olması temeli üzerine kurulmazdı.

Itmişim böyle tanrıyı dediğimde elbette tanrı var ve ben ona sıvıyor değilim. Hayır şu kafayı tezek yakarak bari çalıştırın, bu ne ya! Bunun tanrının olmadığı anlamına geldiğini embesil bile anlar yahu!

Hayır dünyaya bak şimdi; açlara yardım için hayvanları katliam edip parçalayıp parçalarını açlara kemirttireceksin! Ülen beynini ittiğimin tanrısı yiye yiye bu botu mu yiyecek, tanrının yarata yarata sıçramayı becerebildiği bot anca bu mu! Böyle tanrı var olsa ne bot yemeye var olacak be! Böyle tanrı olup da yaralı parmağınıza mı işeyiverecek! 

Böyle tanrı olsa ne bota yarar, şimdi bir bu kötülük problemini beyniniz almıyor mu! Bu tanrı denen uydurma zırva eğer olsa, doğru düzgün bir şey yaratırdı, böyle bot yemeye bir dünya yaratıp sonra da "hadi bakeem kötüler cehenneme" demezdi argümanını bir şimdi beyniniz basmıyor öyla mi!  Ülen bu tanrı dediğiniz bu bot olsa, onu atmak lazım o cehenneme be! Oraya atılması gerekecek tek kişi o!

"Haaaa bak demek tanrı da var cehennem de var öyle mi, bak itiraf ettin, bak kendin söyledin!" :lol:

Hay sizi müslüler var ya... Allahınız bildiği gibi yapsın. 

"Haaaa demek allah var ve biliyor!" :lol:

"Allahınız belanızı versin müslümler!"

"Yaaaa bak allah olmasa nasıl belamızı verecekti!" :D

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Yeremya said:

Beğenmediğim sahte tanrı bir önceki mesajınızda uydurduğunuz tanrı. Allah değil. 

Neden mi cehennem diye bir yer yaratır? Daha önce bu konu hakkında konuşmuştuk. Şah Damarınızdan Yakınım İfadesi... diye başlıyan konu. 

"Afrika'da çocuklar açlıktan ölürken nereden bu tanrın? Neden bebekleri, çocukları öldürüyor, sakat bırakıyor, acı çektiriyor?"

Son kez söylüyorum. Bilmiyorum. Allah her şeyi bilendir. Bildiğim sadece bu.

Yine söylüyorum, dünyaya bunları çözmek için geldiğime inansaydım, ben de sorgular ve çözmeye çalışırdım. Ama benim inancım böyle değil. Dünyaya sadece denenmek için geldiğimizi söylüyorum. Bundan ibaret.

Bu put her boku bilense o zaman neden yakmak için insan yaratıyor? 

Madem hiç bir boku bilmiyorsun o zaman neden körü körüne arabın yahudinin palavraları mutlak gerçektir diye yırtınıp duruyorsun?

Allahın her şeyi bilen olduğunu nereden biliyorsun? Kendisi mi söyledi sana? Ya da test edip bir sürü sordun da hepsini bildi mi?

Bu din ve tanrı denen zımbırtının dünyayı, insanlığı, varlığı falan açıklaması gerekmiyor mu? Buna ilişkin sorulara cevap bile veremeyen bir din ve tanrı ne işe yarar?

Sitelerde Paylaş
On 09.08.2016 at 13:25, Dindarr yazdı:

Keşke bu kıcında salladıkların doğru olsa da ben de atesit olsam keşke gıpta ediyorum sana.

Peyamberimiz ne diyor: Bir anne yavrusunun Ateşte yanmasına asla razı olmaz. Allahın şefkati ve merhamati mahluyla kıyas olmaz"

O halde Allah kimseyi ateşde yakmıycaktır 

biz ayetlerin Orjinal dillerinde hepsini okuduk inceledik, ve Allah insanı bildiğimiz ateşte yakmıycağını pek açık surette gördük

zatane huuuu :D Peygamberimizde öyle buyuruyorlar  "Bir anne yavrusunun Ateşte yanmasına asla razı olmaz. Allahın şefkati ve merhamati mahluyla kıyas olmaz" o yüzden sen istrediğin kadar zıpla hoptur hoptur yerinde durmadan zıptır zıptır konuş

Allah kuran çarpsın ki

peygamberşmizinde dediği gibi Allah kimseyi ateş içinde yakmıycaktır. mesela aşk ateşiyle yanar insan acaba orada ateş var mı

şehvet ateşiyle yanar insan bir kıza aşık olup nerede ateş var.

azabı tadın bakalım diyor 

o yüzden tekrar etmek mecburiyetindeyim "Bir anne yavrusunun Ateşte yanmasına asla razı olmaz. Allahın şefkati ve merhamati mahluyla kıyas olmaz"

ateşte yanmak yok! nokta. ayetler incelendi salat ateşinde bahsedildiği ve şehvet ateşinde bahsedildiği ve zakkum yerler dediğide ne yerlerse hasta olurlar manasına geldiği.

yok yumurta zararlı yok değil zararlı doktorlar topla hepsinin dediklerini uygula bütün yemekler sana zakkumdur.. hepsi zararalı hahah ahah :D

e tabi dünyadaı bütün şekerli tatlı ne varsa bütün yağlu yemekleri yediğin zaman sana  zararı olmamaı için bir şey lazımdır o şeyi yapmazsın dünyadya zakkum yersimn kamooon

cennetlikler dünyada bütün yiyceklerden yerler hiçte hasta olmazlar kamoon :D

diğer söylediklerine cevap vermeme gerek yok, zira sen ateşte yanmak var diyerekten konuşuyorsun bu minval üzerinden söylediklerin batıl oluyorlar eyi gunler

O kadar zavallısın ki, gülünecek haldesin, acımaktan öte.

Bak sana öldükten sonra ne olacak anlatayım. Öldüğün gibi hemen yüce zöttürünün huzuruna çıkacaksın. Şüphesiz dünya zöttürünün imtahan yeridir. Ve bu imtihanda allaha inanalara da gereken cezayı verecek. Onları kıçlarından kazığa oturtacak, kulaklarından çıyanlar sokup içinden yedirecek.

Bu inkar edilemez hakikatlari kabul tmiyor, zöttürüye şirk koşup hala allaha mı inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, anibal said:

O kadar zavallısın ki, gülünecek haldesin, acımaktan öte.

Bak sana öldükten sonra ne olacak anlatayım. Öldüğün gibi hemen yüce zöttürünün huzuruna çıkacaksın. Şüphesiz dünya zöttürünün imtahan yeridir. Ve bu imtihanda allaha inanalara da gereken cezayı verecek. Onları kıçlarından kazığa oturtacak, kulaklarından çıyanlar sokup içinden yedirecek.

Bu inkar edilemez hakikatlari kabul tmiyor, zöttürüye şirk koşup hala allaha mı inanıyorsun?

Bu dediklerini için kaç şahit getirebilirsin?

Cevap :sıfır

Bizim inandıklarımıza ise: Senin Ailende bile şahitler vardır. 

Batı da İslam: Aleyhinde milyonlarca propagandayla: Dinsizlik olarak gösteriliyor. Müslümanlar :İbrahime musaya isaya davuta nuha inanmayan hatta Allaha bile inanmayan kabedeki bir taşa tapıp etrafında dönen zombiler olarak gösteriliyor. Dolayısyla hiç bir hırsitiyan İslamı araştırılacak bir din gözüyle asla ve asla bakmıyor. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Dindarr said:

Bu dediklerini için kaç şahit getirebilirsin?

Cevap :sıfır

Bizim inandıklarımıza ise: Senin Ailende bile şahitler vardır. 

Buna tüm kainat ve ziyahat şahittir, inkar mı ediyorsun :):)

Ama dedim ya, soytarılık seviyesinde komik olacak kadar zavallısın. Dediğin şeyin hangisine kim şahit olmuş? Ailenden kaç kişi ölmüş, gitmiş, allahın orda ne dolap çevirdiğini görmüş, gelmişte şahitliğini size söylüyor ki? Evet, zaten yok öyle bir şey, allaha inananları zöttürü kazıkla ve çıyanlarla tanıştıracak, bu hakikati inkar etmen hakikati değiştirmeyecek. İşte şu bulutlar ki öyle havada direksiz durmaları bunun şahididir, ne sandın ya?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, anibal said:

Buna tüm kainat ve ziyahat şahittir, inkar mı ediyorsun :):)

Ama dedim ya, soytarılık seviyesinde komik olacak kadar zavallısın. Dediğin şeyin hangisine kim şahit olmuş? Ailenden kaç kişi ölmüş, gitmiş, allahın orda ne dolap çevirdiğini görmüş, gelmişte şahitliğini size söylüyor ki? Evet, zaten yok öyle bir şey, allaha inananları zöttürü kazıkla ve çıyanlarla tanıştıracak, bu hakikati inkar etmen hakikati değiştirmeyecek. İşte şu bulutlar ki öyle havada direksiz durmaları bunun şahididir, ne sandın ya?

Yani diyorsun ki: Dünyadaki Bütün İnsanlar aptal  Yani Hazreti Muhammmd'e inanalar ve dolaysıylada Hazret-i İbrahim'e Hazreti Nuh'a Hazreti Davut'a Hazreti Musaya Hazreti yakub'a Hazreti İsa'ya İnan Tüm İnsanlık Aptal Ben doğruyum.

Yoksa söylendiği gibi : Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın Ey Kafooool (yani gafil ) :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...