Jump to content

Islam pisliginin bitmesi pek kolay olmayacak...

Recommended Posts

13 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Diyelim ki kardiyologsun ve kâlp ameliyatı yapacaksın.

Eindeki tek ameliyat metodu ile gerçekleştirdiğin ameliyatlarda hastalar ameliyat masasından kalkamadı.

Daha işe yarar bir metod bulunaana kadar;

"Öncekiler öldü" diye yeni hastayı ameliyat etmekten vaz mı geçeceksin ?

Ya da "Neden bu kadar sigara içtin" diye azarlayıp, evine geri mi göndereceksin ?

İyimser buluyorum sadece. Yine elimizde işe yaramayan bir ameliyat tekniğiyle sigara içen bi hasta kaldı. Bu eldeki materyalle ne de yapsan sonuç değişmeyecek. Sadece iş yapar görünüp boşa kürek çekmiş oluyorsun. 

Biraz mantık sahibi olan kişiler merak ettiklerinde ve araştırdıklarında bu islam virüsünden kurtulabiliyorlar. Çünkü bu saçmalığın ilacı şüphe ve merak. Ve hakettiği muamele de iğrençlik.

aslında gerçekleri abartarak yüzlerine vurmak belki yüzlerini kızartır da biraz düşünmeye başlarlar. Zaten düşünmeye başlayanlar da iğrençliğin farkına varıp bizlere hak verir. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 dakika önce, Hiçkimse... yazdı:

Çünkü iğrenç olan aslında onlar değil. Zihniyet...

İşte ben de salt bu nedenle "İnsanları karşımıza almayalım. Dinlerin doktriner ve dogmatik tarafları ile mücâdele edelim" diyorum. İnancını "Tek gerçek -Tek doğru" olarak gören insanlar için mantıklı düşünmek demek, her şeyi inançlarına uydurmak demektir. Bunun için "kale"yi içten fethetmek ve "inanç" olarak görüp, kabul ettikleri husûsa olan güveni sarsacak argümanlar ortaya koymak gerekir. Gerçi siz tepkinizde tümüyle haksız sayılmazsınız. Bunlara ne dersen de ya hadis reddiyesine girer ya da Kur'an'a kafalarına göre anlam verip musahfı yeniden yazarlar. Ama; böyle yapmaları, çat-pat da olsa eldeki tek işe yarar yöntemi terk etmemizin gerekçesi olmamaldır. :) 

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

İşte ben de salt bu nedenle "İnsanları karşımıza almayalım. Dinlerin doktriner ve dogmatik tarafları ile mücâdele edelim" diyorum. İnancını "Tek gerçek -Tek doğru" olarak gören insanlar için mantıklı düşünmek demek, her şeyi inançlarına uydurmak demektir. Bunun için "kale"yi içten fethetmek ve "inanç" olarak görüp, kabul ettikleri husûsa olan güveni sarsacak argümanlar ortaya koymak gerekir. Gerçi siz tepkinizde tümüyle haksız sayılmazsınız. Bunlara ne dersen de ya hadis reddiyesine girer ya da Kur'an'a kafalarına göre anlam verip musahfı yeniden yazarlar. Ama; böyle yapmaları, çat-pat da olsa eldeki tek işe yarar yöntemi terk etmemizin gerekçesi olmamaldır. :) 

Ben farklı bir yol izliyorum işte. Goygoy yapıp eğleniyorum. O arada utanırsa sonra eski hallerine beraber güleriz. Ben eski halime bakıp bakıp gülüyorum ????

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Diyelim ki kardiyologsun ve kâlp ameliyatı yapacaksın.

Eindeki tek ameliyat metodu ile gerçekleştirdiğin ameliyatlarda hastalar ameliyat masasından kalkamadı.

Daha işe yarar bir metod bulunaana kadar;

"Öncekiler öldü" diye yeni hastayı ameliyat etmekten vaz mı geçeceksin ?

Ya da "Neden bu kadar sigara içtin" diye azarlayıp, evine geri mi göndereceksin ?

Buradaki ilk adımın metotdaki yanlışları sorgulamak olduğu aşikar. 

Sonrasında bu yanlışları, yetersizlikleri düzeltmek de ikinci adım. 

Son adımsa benim metodum en doğru dememek. 

Gelişmeye ve düşünmeye açık olmak. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Yahu iki satır şeyi sabahten beri anlatamadım ya.

Devlet bana boşuna maaş ödemiş sanki.

Görünen bu.

Anlatmak istediğim; Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı değil.

Ayrıca iddia sâhibi iddiasını ıspat ile mükelleftir. "

Yaşamadı" diyen bu savını kanıtlayacak argümanlar koymalıdır ortaya.

Benim dikkat çektiğim husus şu:

"İslâm" ile "pislik" kelimesinin aynı cümle içinde kullanılıp sinkaf edilmesi.

Sana basit bir soru sorayım.

Başlık cümlesi sana ne öğretiyor ?

İslâm"ın "pislik" olduğunu mu ?

Muhtemelen sen zâten böyle düşünmektesin.

Peki müslümanlar ne tepki gösterir ?

Ya da hüviyetinde "Dini İslâm" yazıp da din ve diyânet ile ilgisi olmayanlar ?

Ama; söz gelimi "İslam vahşet dinidir" dedin. Hemen akabinde İslâmi kaynaklarını vererek, Ben-i Kureyzâ katliamını yazarsan neden İslâmı olumsuz olarak nitelediğine dair bir kanıt koymuş olursun ortaya. Aksi takdirde karşılıklı küfürleşmeler ve silinen mesajlar ile karşı karşıya kalırsın. Ya da "Muhammed pedofilidir" dersen, onu seven insanların doğrudan tepkileri ile karşılaşırsın. Muhammed'in yaşadığı dönem Arap kültüründe, küçük yaştaki kızlarla evlenmek bir gelenekti. Muhammed'in yaptığı, o geleneğe uymaktır. Dikkat lütfen !.. Dokuz yaşındaki bir kız ile gerdeğe girmesini doğru bulmuyorum. Muhammed'i pedoıfili olarak nitelediğinde dönem kültürü ile aynı şeyi yapan herkesin pedofili olması gerekir. Pedofili bireysel bir davranış bozukluğudur. Toplumsal pedofili olmaz. Yani, İslam Peygamberinin çocuk yaşta bir kızla evlilik yaptığını yazdığında, zâten bir gerçeği ifâde etmiş olacaksın. Bunu çok daha olumsuz nitelemelerle anlatınca haklılığını kaybedersin.

bakın şimdi size bir örnek vericem siz beni hala anlamadınız ben müslümanlar hakkında hiç bir zaman kötü düşünmedim çünkü olmadığına inanıyorum.  :) müsade ederseniz, ben bir hazine haritası buldum. ve hazineyi bulmaya gittim. uzun yıllar sonra  

bu hazine buldum. ve onu öyle bir yere gizledimki yalnızca ben biliyorum. ve yıllar sonra ben öldüm hazineyi bilen tek kişi olarak hazinede sonsuza dek tarihe karıştı. 

yani ben hazineyi bilen tek kişiyim. aradan 500 yıl geçti biri bu hezineyi tesadüf eseri buldu. ve nasıl? bulduğunu anlattı. 7 başlı canavarı öldürdükten sonra tanrı ona gözüktü ve o kutsal bir adam oldu. bu onun anlatıkları şeyleri  ve torunlarına miras bıraktı. 

kuşaktan kuşağa aktarılan bilgilerle insanlar bu efsaneyi benimsediler . hatta bu adama saygı duydular ve bu adam için savaştılar

yüzbinlerce masum insan bu adam için hayatını feda etti.

biz agnostikler ateistler ve  deistler böyle bir şeye inanmadığımız için dogru bulmuyoruz. burada iddia sahibi iddiasını ispatlıyamıyorsa kusura bakmayın hocam o zaman biz haklı çıkarız. ianndığın şeyi isaptlıyamıyorsan o zaman neden? iannıyorsun

sizce sağlıklı birşeymı? bu tür inançlar. isaptı olsa zerre kadar bir ispat olsaydı. o zaman neden? tartışalım hocam. :)

şimdi asıl meseleye geliyorum burada söz konusu bir hazine değildir. burada  iddia sahibi allahla konuştuğunu iddia etmektedir.

dolayısiylede bir insanın allahtan haber getirmesini doğru bulmuyoruz psikolojık bir tür hastalık olduğunu düşünüyoruz. ve sonuna 

kadarda biz ateistler ve agnostikler bunu savunucaz hocam. burda ispatlaması gereken bizler değil çok açık bir şekilde iddia sahibidir. yoksa gerçekten  biz haklı çıkarız. sizcede garip  değilmidir? insanlık tarihinin en büyük iddiası ama zerre kadar ispatı olmuyan bir iddiayı siz olsanız ciddiye alırmısınz? saygılarımla  :)  

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

hocam argüman dediğiniz nedir? 1400 yıl önce allahla konuştuğu düşünülen muhammedin. argümanı beli kuranı kerim. yersen tabi 

ama biz yemiyoruz hocam. argümandan  kastınız nedir? tam olarak allahla kul arasında nasıl? bir argüman olabilir. bana göre

mantık hatası yaptığınızı düşünüyorum hocam. 

size göre kuran allahın ispatımı? ispat nedir? hocam tam olarak ianncınız nedir? bizden olmadığına dair ispat istiyorsunuz. bizlerin bir iddiası yokkı  ispatı olsun. biz inanmıyoruz zaten hocam :)  

sizin yapmanız gereken bizleri değil iddia sahiplerini eleştirmektir. gerçekten adil olduğunuza iannıyorsanız bunu her alanda görmek isteriz hocam. 

çünkü allah haricinde kitaplar var ama orjınalı yok. buda çok garip . yaşadığı düşünülen peytamberin ispatı yok. 

işte hocam ben sana ispatın en güçlüsünü veriyorum. islamın her yönde incelersek hayali karakterler var ama yaşadığına dair ispatlar yok. bana göre bu bir ispattır. hocam.. inandığın allahından bu kadar eminseniz ispatlayında bitsin bu kısır döngü hocam saygılarımla.  

:)   ben inandığım sevgiyi saygıyı sana ispatlarım. hocam hiç süphen olmasın. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, beval yazdı:

senin dediklerin Ahiret'te kafirlerin ortaya döktüğü rezilliğidir. onlarla aynı şeyleri söylüyorsun. onlarda, "ALLAH birşey indirmemiştir" demişti. Peygamberlerin vahiy getirdiğini yalanlamıştı. Kur'an bu gerçeği nasıl ortaya döküyor azıcık aklınız varsa özellikle altı çizili Ayeti okuyun;

6 - "Rablerini inkâr edenler için Cehennem Azabı vardır. Ne kötü gidilecek yerdir o!

7 - Oraya atıldıklarında, onun kaynarken çıkardığı uğultuyu işitirler.

8 - Nerdeyse öfkesinden çatlayacak hale gelir. Her ne zaman oraya bir topluluk atılsa, onun bekçileri onlara: "size uyarıcı bir Peygamber gelmemiş miydi?" diye sorarlar.

9 - (onlar) Derler: "Evet, bize uyarıcı geldi ama biz yalanladık ve Allah hiçbir şey indirmedi, siz ancak büyük bir sapıklık içindesiniz." dedik.

10 - Ve derler ki: "Eğer biz dinleseydik, yahut düşünüp anlasaydık şu çılgın ateşin halkı arasında bulunmazdık!"

11 - Böylece günahlarını itiraf ederler. (Artık) o çılgın ateş halkı (Allah'ın rahmetinden) uzak olsunlar!" (Mulk Suresi)

merhaba :) öncelikle biz zaten kurana inanmıyoruz. kuranın allahın ispatı olduğuna inanmıyoruz. bizler kuranın 1400 yıl önce yazılmaya başlanan ve sahabeler döneminde yazılan bir tür kurgu olduğunu düşünüyoruz. öfkemizden çatlamıyoruz aksine bu tür vakaları ve iddiaları saglıklı ve amantıklı bulmuyoruz. 

bize göre asıl sapıklık  9 yaşındaki ayşeyi haremine alan muhammed ve onun kurduğu sistemdir diyoruz. senin bu iddialarının hiç bir hükmü yoktur. :) 

sapıklık dersen sana en iyi islamı ve onun ayetlerini gösterebilirim. ama sen bunuda inkar edersin şimdi :) 

bir ayette muhammedın 30 cariyesınden bahsetmektedir. allahın sözü olduğu düşünülen ayette cariyelerin ne?işi var akıl alır gibi değil. allahın sözleri böylemi? olur.  :) çelişkinin kralı bu. 

NİSA-34 için 40 meâl bulundu. Kadri Çelik (4/NİSÂ-34: Allah'ın bazısını bazısına üstün kılması nedeniyle ve mallarından harcamalarından ötürü erkekler, kadınlar üzerinde hüküm sahibidirler. (Ama öte yandan da) saliha kadınlar; gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri (hakları), kocasının bulunmadığı zamanda koruyanlardır. Baş kaldırmalarından endişelendiğiniz kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) dövün. Size itaat ederlerse sakın aleyhlerine yol aramayın. (Unutmayın ki) Allah (hepinizden daha) yücedir, büyüktür.)

al işte gerçek islam bu kadınları dövmek kadınlardan harem kurmak daha bir sürü ayet var bu kadar yeterlidir.  :)  

alalhın işi gücü yok muhammedin uçkuruylamı? uğraşıcak güldrümeyin beni lütfen   çok yazık olmuş  çok üzüldüm :) buna nasıl? iannıyorsunuz aklım almıyor. 1400 yıl önceki akıl işte .

allahla zerre kadra bagı olmuyan ayetler daha ne? beklenirki  :)  al sana ispat ozaman bunu insanlar yazmış.

tarihinde agnostik tanrı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ister yeyin ister yemeyin. günümüzdeki hristiyan ve yahudilikde aynı kaynaktan, yani İlah'tan gelmiştir. bizden üç tane tarihde adı geçen güçlü delil var. sizin sapıklığınızdan ne var peki? yalanlar iftiralar milyon sene önce boktan bir fosilin var olduğunu iddia edip ondan medet ummakmı?

pardon beyefendi sizin bir yanlışınız var düzeltim müsadenizler .1. si ben ateist değilim. agnostiğim agnostiğin ne? olduğunu bilmiyorsanız size bu konuda yardımcı olabilirim :) 2. si agnostıkler ewrimede inanmazlar. bize göre herşey bilinmeyendir. biz tanrıya 

inanmıyoruz demiyoruz biz agnoıstıkler tanrının bilienen bir varlık olmadığına iannıyoruz . agnostıkler ateistler gibi tanrıyı inkar etmezler. konuya oldukça mantıklı yaklaşırlar. çaban   boşuna bizlerin en küçük bir açığını bile bulamazsın. saygılarımla  :)  

güldürmeyin beni yahu  bumu? ispat 3 adı geçen tanrı 1. si örümcek adam .2 .si pizza adam . 3. süde arap tanrısı 

spagetti canavarı  :D  

tarihinde agnostik tanrı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ister inan ister inanma. 1400 sene öncesinden aleyhinizde kendinizin bile bilmediği şeyleri bildiriyor haberini veriyor ya. suratına yapıştırıyoruz ya yalanlarınızı iftiralarınızı rezilliğinizi. böylece Hakikatler siz insansanızda inanmasanızda her zaman ortada.

senin gözün şeylamı? yada tamamen körmü de uyduruyorsun? orda nerde geçiyor Hz. Muhammed'in ismi yada O'na hitap? nerde geçiyor 30 tane eşi olduğu? Nisa 34. Ayetde herkese tüm Müslümanlara hitap var sen nerden uyduruyorsun be ahlaksız iftiracı orda Peygamberimize hitap edildiğini? görmüyormusun " ALLAH'ın bazısını bazısına üstün kılması nedeniyle ve mallarından harcamalarından ötürü "erkekler", "kadınlar" üzerinde hüküm sahibidirler" buyurularak başlıyor Ayet. burda nerde Peygamberimize hitap be ahmak insan. 

siz gerçekten bu sitenin havasını soluya soluya manyaklaşmışsınız. iftiraların ardı arkası kesilmiyor.

Sitelerde Paylaş

laga luga yapma sonuçta Hak yola İmanı olmayan kafirdir, yarım kafir çeyrek kafir diye birşey yok sizde bunu anlamıyorsunuz. agnostiğin diğer ateist deist gibi kavramlardan hiçbir farkı yok, mantıkda benzer haltları yiyor.

diyorsunki biz tanrıya inanmıyoruz demiyoruz ama agnostikler tanrının bilinen bir varlık olmadığına inanıyormuş, onca Peygamber ve Din gelmişken hala neyin bilinmeyeniymiş bu? ha direk inkar etmişsin ha bilinmediğine inanmışsın aynı bok anlaşıldımı? sizinki ateistlerden farklı olarak sadece bir bahane arkasına saklanmaya çalışmaktır.

ateistlerle benzer şekilde inkar ediyorsunuz işte, onlar direk inkar eder, sizde bahane sunarak olmadığını söylüyorsunuz ne farkı var? rotası aynı yönü aynı ikiside kafir işte. aklınızdanmı yoksunsunuz siz? 

ATEİZM NEDİR? ateizm, din ile ilgili bir kavram değil, tanrı ile ilgili bir kavramdır. Dinlerin varlığı, dinlerin tanımının ne olduğu, dinlerin iyi mi yoksa kötü mü olduğu ateizmin konusu ve tartışma alanı dışındadır. Ateizm, her tür metafiziği reddettiği için, kendini metafizik öğeler üzerinden temellendiren dinlerin metafizik boyutlarını da reddeder. Yani bu, özellikle dinlere karşı sergilenen bir duruş değil, genel olarak tüm metafizik inanışlara karşı bir duruştur.Ateist, tanrı veya tanrıların varlığını hayal ürünü bulan kişidir. Ateizm bir inanç değildir. Çoğu zaman yanlış ifade edildiği şekli ile (tanrıtanımaz kelimesinde olduğu gibi) tanrıyı inkar eden kişi değildir. Çünkü "inkar" varolan bir şeyin reddedilmesi anlamı taşır, oysa ki ateistlere göre tanrı varolmadığı için onun "inkar edilmesi" de yanlış bir terminolojik kullanım olacaktır.

AGNOSTİSİZM NEDİR? Agnostisizm, bilinmezcilik veya bilinemezcilik; teolojik olarak tanrının varlığının veya yokluğunun, bilimsel olarak da evrenin nereden türediğinin bilinmediğini veya bilinemeyeceğini ileri süren felsefi bir akımdır.

DEİZM NEDİR?   evreni yaratan bir ilaha inana bir akımdır. ama evrene müdahale etmeyen bir tanrı olduğuna inanırlar yanı kadere inanmazlar. deistler dinlere inanmazlar dinlerin kurgu olduğuna inanırlar. 

şimdi bu 3 inanış aynı diyorsan yapıcak birşey yok. :)  zerre kadar bilgin yok. senin için üzülüyorum .

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, beval yazdı:

bir insan ya kafirdir ya müşrik yada münafık. kabul etmiyorsa bahanesi olsun olmasın herşekilde kafirdir akılsız agnostik. bunu ister kabul edin ister etmeyin.

şuraya bak kendinde diyorsun agnostisizm; tanrının varlığını ve yokluğunu bilimsel olarakda evrenin nereden türediğinin bilinmediğini ve bilinemeyeeğini ileri süren felsefi akımdır. sizi elektrik akımı çarpsında kuş beyniniz belki çalışır. tanrının varlığını ve yokluğunun evreninde nereden türediğinin bilinmediğini ve "bilinemeyeceğini" şu lafa bakın sen nerden biliyorsun lan bilinemeyeceğini? bu davranış, Hakikatlere bile bile kafa tutmak ve inkar etmektir. sen insanlık adına tanrının bilinip bilinemeyeceği kararını kendi kendine nasıl verebilirsin be densiz? bu ne haddini bilmezlik ve şerefsizliktir. sen bu akım dediğinle o kadar Peygamberi yalanlıyorsun, ama her nasılsa boktan felsefen herşeyi laf salatalarıyla kanıtladığını sanıyor.  

siz ateist, deist, agnostik, yok jimnastik, yok don lastiği ne olursanız olun, kafirsiniz işte. hepinizin amacı inkar etmek. başka bir halt yediğiniz yok.

Senin sınıflama kriterlerin kimsenin umurunda değil. 

Pedofili peygamberin ve katil tanrın insanları zehirliyor. 

Siteye laf söyleyeceğine terk etsene burayı ? Ne diye duruyorsun ki burada, bize küfür etmen günah değil mi ? 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz ateist, deist, agnostik, yok jimnastik, yok don lastiği ne olursanız olun, kafirsiniz işte. hepinizin amacı inkar etmek. başka bir halt yediğiniz yok.

biz agnostiklerde inkar etmek yoktur.  :) bence senin algı problemin var. bilinmeyenle reddetme algısını aynı mantığa koyuyorsun.

bir şeyi reddetmek onu inkar etmektir. bir şeyi bilinmeyen bir denklem oluşturuyorsa işte o zaman onun var olabilicegide hesaplanır. 

senin için üzülüyorum. :)  deistler zaten tanrıya inanıyor. şimdi bu tanrıyı inkarmı? oluyor senin nasıl? bir mantığın var. anlamak imkansız. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, beval yazdı:

sen ne hakla iftira atarak pedofili diyorsun soyu bozuk herif. sen nasıl burda rahat rahat yalanlar söyleyip iftiralar atabiliyorsunda bana terk et diyorsun hazımsız aşağılık.

size daha küfür etmedimki, sadece ne olduğunuzu gösteriyorum. zaten kendiniz ne bok olduğunuzu biliyorsunuzda üstüne pike çekip örtmeye çalışıyorsunuz.

bile bile inkar alay ve iftira ettiğinizi kendinizde biliyorsunuz bunlar kriter değildir. bunlar sizin bile bile yaptığınız rezillikleriniz.

Demek daha etmedin. Sen şimdi bu soyu bozuk adama karşı tanrın ile peygamberini savunuyorsun değil mi ? Hemde vahşice ve öfkeyle. Bu yaptığın günah değil mi ?  Yoksa bir nevi cihat gerçekleştirdiğin için sevaba mı giriyorsun ? 

Hepsini kendime inanarak yapıyor ve söylüyorum yoksa salak mıyım sonsuz güçte bir varlığa karşı gelecem ? Yok olduğunu biliyorum ki cesaretim var. Şimdi başlasam peygamberine saatlerce küfür etsem ne olur sanki ? Yada bizzat yüce allahınıza ? 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, beval yazdı:

vahşice değil, yalan ve iftirayı sen ettin önce. ben senin rezilliğini sana vurdum beyinsiz bunun neresi hakaret? senin soyun bozuk, binlerce Peygamberi inkar edenin, babasıda yalandır anasıda. atalarını dedelerini inkar edenler, nerden çıktığı belli olmayan yaratıklardır. siz, Hak Dinleri inkar ederek dedelerinizi ve geçmiş toplumlarıda inkar etmiş olursunuz. ad kavmi, semud kavmi yalandı da sizmi gerçeksiniz beyinsizler?

Benim önce hakaret etmiş olmama sana bana etme hakkını veriyor mu ? Diyelim ki veriyor. Peki bu günah olmasından seni koruyor mu ? Diyelim ki peygamberine sövdüm. 

Sende buna karşılık bana sövdün. Günah mı sevap mı yoksa etkisi yok mu? 

►Siz mankafaların içinde bulunduğu durumu idrak edecek kapasitesi yok. Ortada sonsuz yaşam ve beraberinde bir cennet var. Ama senin gibi bir zayıf zekalı biri buraya gelmiş bana söverek bu hakkını riske atıyor. (dinine gerçekten inandığını var sayıyorum bu yazdıklarından sonra) 2 gram beynin olsa bunu yapmazsın. Hatta bunları boşver burnunu secdeden kaldırmaman gerek. Kesintisiz 60 sene namaz kılsan sonsuz yaşam ve cennetin yanında hiç bir şey yapmış sayılırsın. Salak olma akıllı ol. Git buradan namaz falan kıl, madem inanıyorsun.

İşte bu yüzden neredeyse hiç kimse dinine gerçekten inanmaz. Hepiniz birer üç kağıtçı ve 2 yüzlünün tekisiniz. Futbol takımı tutar gibi din tutan zavallılar. İşin sonunda Neyin olduğunu iyi idrak et ey insan!

Sitelerde Paylaş

bak şerefsiz herif,

Ayet'de, sizin bize yaptığınız şerefsizlik nasıl bildiriliyor;

"Sözlerini bozdukları için onları (inkarcıları) lanetledik, kalplerini katılaştırdık. Sözlerin anlamını bağlamından kaydırırlar. Uyarıldıkları şeylerin bir kısmını unuttular. Onların çoğundan sürekli ihanet göreceksin. (istersen) onları affet ve aldırma. ALLAH güzel davrananları sever. (Maide Suresi 13. Ayet)

siz böyle şerefsizlersiniz işte, sonrada bizim ne yaptığımızı bilmediğimizi sanıyorsunuz. asıl mankafa ve ahmaklar sizlersiniz. sizin neler çevirdiğinizi biz biliyoruzda, bu Ayet'e binaen affedip yaptıklarınıza aldırmamayla, size öfke nefret arasında kalıyoruz. yoksa canınız okumayı bizde biliriz beyinsizler.

Boş yazı yazma bana da daha çok üstüne gelmeyeyim. Ben adama ne bok işin var burada diyorum adam bana kalplerini katılaştırdık diyen allahının ayetini atıyor. 

Cevap mı bulamıyorsun ? Aklın kapasiten mi yetmiyor sen git bir üst modelin gelsin o zaman ? 

Ha, beni dinlemeyeceksen gene ne bok işin var burada ? Sövüp günah işlemeye mi geldin ?

Sitelerde Paylaş

ken lan sesini aşağılık herif, işte O Ayet bize karşı yaptıklarınızı anlatıyor, sefil beyinsiz herif. sonrada benim sana karşı sövmemin günah veya sevap olup olmayacağını soruyorsun işte cevabını verdim, siz bize yalanlar ve iftiralar atıp hainlik ettiğiniz sürece, bize yapacaklarımızdan ötürü hiçbir vebal yok.

Kur'an'dan façanızı bozacak Ayetler geliyor, ona bile hazımsızsınız. siz ne emmeye ne gömmeye gelirsiniz iftiracı yalancılar. sen önce okuduğunu anlamaya çalış 0-6 bile etmeyen beyinsiz.

Ha şöyle adam olacaksın. Sana buraya sövüp sevap işlemeye geldim. Diyeceksin. Yoksa sen salak mısın orada cennet dururken burada günah işleyeceksin ? 

Şimdi daha az salak olma yolunda bir adım daha at ve günde 20 saat namaz kılmaya başla 80 senelik yaşam sonsuzluğun yanında gülünç kalır. Akıllı ol 

Yapacaklarını bile ben mi söyleyecem ? Senin yerine ben mi düşünecem bunları ? O at gözlükleri ve eğitimsizlikle normal tabi. 

Ayetine de gelince açıp anlamına baksam 500 tane farklı yorumlayan bulurum. Kendim yorumlasam peygamberinin pedofili olduğunu yorumunu çıkarıyorum. O dangalak allahının daha iyi ayet yazması lazım. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, beval yazdı:

beyinsiz herif. bunun sevabı yok günahıda yok. sizin şerefsizliğinizi size yedirmek bizim boynumuzun borcu beyinsiz mahluk.

sen anca alay edersin böyle aşağılığınla şerefsizliğinle, siz bile bile inkar eden şerefsizler topluluğusunuz.

Ayeti yorumlamakmı? O Ayet muhkemdir beyinsiz yoruma bile gerek yok sen bunu bile bilmeyen ahmaklardan birisin. apaçık anlaşılır Ayet için tercümanmı tutacaksın o zaman yolda yürürken elini gavatlara uzat karşıdan karşı geçirsinler geçirirkende parmaklasınlar seni hayatın anlamına varırsın. :D

senin ananı başkaları becermiş senin gibi götü kafasında biri dünyaya gelmiş. o ağzını topla, Rabbime Peygamberime hakaret etme topunuzu birbirinize becerttirir üstünede ben si.kerim sizi.

Bak, nasılda kendince yorumlayıp sevap yok günah yok demeye getirdi ayeti. Çık bakayım bir şöyle soruştur bilginlerinizden bir kaçına ne diyecek sana ? Çünkü baya büyük bir şey sen diyorsun günah değil o diyor günah. 

E öbürü de çıkıyor 6 yaşında kızla birliktelik yaşamak günah değil diyor, diğeri diyor günah. Bence bir karara varın sende var.

Alay edecem tabi, bir de ciddiye mi alacağım noel babanı. 

Ayetin için yoruma bile gerek yoku boşver sen. Var mı farklı yorumlayan yok mu ona bakacaksın. 

Allahına da istediğim gibi söverim varsa derdi bununla ilgili ben buradayım. Onun işini yapıp onu aciz gibi gösterme kendi gelsin sövsün bana :) 

Hoş bu dediklerinle forumdan atılacaksın ama neyse. Bu yazılar burada beni ve sizi temsilen kalsın güzel olur. 

Sitelerde Paylaş

Bile bile inkar nasıl oluyor zaten anlamıyorum. Sonsuz güçte bir varlık var ben bunu biliyorum ama mallığıma inkar ediyorum. Böyle mi oluyor ? Bence ben değil sen malsın bunu iddia ettiğine göre.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...