Jump to content

Ateist gardaşlar baksın büyük bir derdim var.

Recommended Posts

Selam beyler uzun okumayacağınızı bildiğim için özet geçiyorum.

Şuan 26 yaşındayım. Adım Ali. Ocak 2007 de bir kaza sonucu engelli oldum. 8,5 ay yoğun bakım, 1 ay plastik cerrahi bölümü, 2 ayda fizik tedavide yattım toplam 11,5 ay hastanede kaldım. (belden aşağımda hissizlik var yürüyemiyorum) Hastanede ve çıktıktan sonra Allah'a çok dua ettim hep şükür ettim. Ama maalesef durumum hep daha kötüye gitti şuanda kemik erimesi başladı 1 yıldır felan. Eğer islam dinindeki gibi Allah merhametliyse neden bana şifa yollamıyor neden 9 yıldır bu acıyı çekiyorum çekmeye de devam edecem gibi. Herkes diyor sabır et Allah seni seviyor diye sana dert vermiş. Ben 7/24 evdeyim , 7/24 bu acıyı ben çekiyorum amınakoduklarım siz beni anlamıyorsunuz siz gelin bu derdi çekin ve sabır edin sizi göreyim. Beyler bir çok ateist sitesini takip ettim ve ediyorum söyledikleriniz çok anlamlı kafaya yatıyor genel olarak. Ama buna rağmen cehennem mezar ceza vb lanet şeyleri kafamdan atamıyorum açıkcası korkuyorum da. İntihar etmek istiyorum ama islamın intihar hakkındaki söylemleri beni korkutuyor. Açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum. Biri bana bir yol göstersin lütfen.. Not: beyler özet geçmeme rağmen az uzun oldu kususa bakmayın lütfen çünkü çok doluyum.

Sitelerde Paylaş

Merhaba, foruma hos geldin arkadasim.. Oncelikle moralini bozmamaya dikkat et. Cevrendeki ahmak dincileride bosuna dinleme bir yaraticinin veya gucun sana yardim etmesinide bosuna beklememeni oneririm cunku oyle bir sey yok.. Dunyada isler oyle gokten indigi sanilan seylerle, hurafelerle cozulmuyor maalesef ancak Tıp ile bilim ile biz insanlar suan elimizden geldigi kadar sorunlari cozebiliyoruz, cozemedigimiz seylerde var.. Fakat sunu unutma ki hayat henuz senin icin bitmis degil hala nefes alabiliyorsan, dusunebiliyorsan dunyada cok fazla zevk alabilecegin sey var.

Mesela ilgilendigin bir konu hakkinda bilgini gelistirip, kulturlu biri olabilirsin. Anladigim kadariyla gercekleri arastirmaktan da korkmuyorsun eger korksaydin burda olmazdin. Ayrica cehennem, mezar, yaratici bu tur sacma seylerde dogdugundan beri ailen-cevren tarafindan senin istemsizce bilinc altina yerlestirilmis sacma ve mantik disi seylerdir.. Arastirarak, okuyarak, dusunerek bu sacma seylerden kurtulabilirsin. En basitinden kuran'a goz at, Turkce mealini oku tum bu din zirvaliklarinin sacmaliktan, hikayeden ibaret oldugunu anlayacaksin. Ayni sekilde incil-tevrat falan onlara da daha sonra goz atarsin.

Unutma hayat bitmis degil bir ton ogrenilecek, ugrasilacak sey var senin icin... Kendini gelistir ve bu sekilde zevk almaya bak.

Sitelerde Paylaş

Uğrola White Nigga kardeşim. Yaşadığın engel durumun için üzüldüm.
İslamın insanlara biçtiği ceza ve ödüllerin hepsi yalan malesef ama sen İntihar etmeyi sakın düşüncene bile getirme. Kemik erimesini önlemek için dışarıda 2 saat falan dolaşman yeterli gelmesi lazım. Evde sürekli kapalı durma, durursan psikolojin de yıpranır, kemiklerin de... Henüz 26 yaşındasın ve yaşın epey genç sayılır. Açıköğretim oku, eğitim durumunu güncel tut. Çünkü devlet engelli kişilere memurlukta ve işçilikte her işyerine kota koydu, rahatlıkla iş bulup çalışabiliyorlar. Ben cnc torna'da çalışıyorum ve bizim işyerinde 2 engelli çalışan var. Akşam 17:30'da onların mesaileri bitiyor, yemekçi kadınlarla gidiyorlar. Birisi ölçü kontrol yapıyor, bilardo masası büyüklüğünde bir masada, lazer destekli. Diğeri çapak alıyor vesaire... Oturdukları yerden çalışıyorlar. Sen de çalışabilirsin. Evde durma. Sinirlerini yıpratma.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, White Nigga yazdı:

Selam beyler uzun okumayacağınızı bildiğim için özet geçiyorum.

Şuan 26 yaşındayım. Adım Ali. Ocak 2007 de bir kaza sonucu engelli oldum. 8,5 ay yoğun bakım, 1 ay plastik cerrahi bölümü, 2 ayda fizik tedavide yattım toplam 11,5 ay hastanede kaldım. (belden aşağımda hissizlik var yürüyemiyorum) Hastanede ve çıktıktan sonra Allah'a çok dua ettim hep şükür ettim. Ama maalesef durumum hep daha kötüye gitti şuanda kemik erimesi başladı 1 yıldır felan. Eğer islam dinindeki gibi Allah merhametliyse neden bana şifa yollamıyor neden 9 yıldır bu acıyı çekiyorum çekmeye de devam edecem gibi. Herkes diyor sabır et Allah seni seviyor diye sana dert vermiş. Ben 7/24 evdeyim , 7/24 bu acıyı ben çekiyorum amınakoduklarım siz beni anlamıyorsunuz siz gelin bu derdi çekin ve sabır edin sizi göreyim. Beyler bir çok ateist sitesini takip ettim ve ediyorum söyledikleriniz çok anlamlı kafaya yatıyor genel olarak. Ama buna rağmen cehennem mezar ceza vb lanet şeyleri kafamdan atamıyorum açıkcası korkuyorum da. İntihar etmek istiyorum ama islamın intihar hakkındaki söylemleri beni korkutuyor. Açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum. Biri bana bir yol göstersin lütfen.. Not: beyler özet geçmeme rağmen az uzun oldu kususa bakmayın lütfen çünkü çok doluyum.

Geçmiş olsun kardeşim. Sana şifalar diliyorum. Senin sorunlarının ne dinle alakası var ne de dinsizlikle. Her ikisi de senin derdine deva olamaz. Herşeyden önce yaşamını gerçekçi bir açıdan değerlendirmelisin. Dünyada senin gibi milyonlarca hasta var. Ve sen onların içinde durumu en kötü olan bile değilsin. Daha iyiye gidecek misin? İyileşecek misin? Sağlığın hiç değişmeyecek mi? Kötüye mi gidecek? Bu soruların bir cevabı vardır mutlaka. Onu doktorunun bildiğine eminim. Bu konuyu önce onunla konuş. Ondan sonra yaşamına nasıl bir yön vereceğine kendin karar ver. Yazdıklarından anladığım kadarıyla senin durumun zamanla fazla değişmeyecek. Biraz düzelebilirsin. Omurilik zedelenmesinden muzdaripsin. Bu zedelenmeler zamanla düzelmezler. Ama kötüye de gitmezler. Hatta fizik tedavi ile biraz düzelebilirler. Sen önce moralini düzeltmelisin. Bu arada bir psikiyatristi muntazam aralarla görmende yarar var. O seninle konuşarak ve bazı ilaçlar yazarak senin moralini düzeltebilir. Yaşama olumlu bakmak için kendine bir meşgale bulmalısın. Bir hobin olmalı. O nasıl bir meşgale ve hobi olur bilemem. Ona sen karar vereceksin. Kendini öldürmeyi düşünmemeye çalışmalı ve yaşamının geride kalan bölümü için planlar yapmaya başlamalısın. Arkadaşlarının, akrabalarının, ana baba ve kardeşlerinin sana bu konuda yardımcı olmaları gerekir. Umarım olurlar.. Sorunlarını burada ve diğer forumlarda ve diğer sosyal medyalarda dile getirebilir ve tartışabilirsin. Bunu özenle yaparsan rahatladığını göreceksin. 

Sana geçmiş olsun... Umarım umutsuzluğa kapılmaz, kendinde var olduğunu bilmediğin yanlarının olduğunu keşfeder, onlarla yaşamına olumlu bir anlam kazandırırsın.

Sitelerde Paylaş

#Asisvenia hoşbulduk kardeşim sağol daha bugün üye oldum siteye. Zaten morelimi bozmamaya çalışıyorum ama bazen bozuluyor işte. Zaten artık dincileri dinlemiyorum onları çok dinledim ama bir faydasını bir rahatlama vb görmedim. Arapca Kur-an okudum ama hic türkçe anlamını okumadım. Sadece internetten araştırıyorum herşeyi. Evet hicbişey bitmiş değil farkındayım bunun ve amerikada bu kök hücre çalışmaları devam ediyor başarılı olursa iyileşme şansım var tıp çok gelişti gelişiyor.. İlgilendiğim merak ettiğim şeyler var belki sana saçma gelecek ama 'uzaylılar, derin din ve ateistlik, en iyi keskin nişancılar, vampirler, evrim vb' birçok şey hakkında baya bilgim var bos vaktim cok diye arastırıyorum. Ve evet bilinc altımda cok korku var hepte obür dünya ve ordaki cezalar. Ve en kısa zamanda Kur-an türkce mealin alıp okuyacam. Zevk almaya gelince pek zevk alamıyorum hayattan bi +18 videoya bakınca göz zevki alıyorum, güzel bi yemek ve arkadaşlara pes batak oynayınca zevk keyf alıyorum onun dışında hep sıkıcı boş şey.. Kardeşim cevabın icin teşekkürler..

Sitelerde Paylaş

#EngseHohol Sağol kardeşim, tamam belki tüm ödüller cezalar yalandır ama işte bende bu korkumu yenmek için buradayım umarım yenerim. İntihar etmeyi cok istedim ama hep lanet cehennem korkum engel oldu bana. Tamam seni dinlerim birdaha aklıma bile getirmeyecem. Kemik erimem icin günlük ilac alıyorum günde bi iki saat güneste kalıyorum D vitamini icin, en son kemik testi yaptığımızda %14 kalmıştı 1 ay sonra tekrar gidecem tahminen bitmistir yada cok az kalmıştır.  2 kez acık ögretime yazıldım ama köydeyiz diye ulaşım sorunu vardı diye bıraktım yoksa lise diplomamı almak istiyorum. Kardeş inan ben istiyorum her7ey güzel olsun ama maalesef olmuyor. Cevap icin tesekkür ederim kardesim sağol

Sitelerde Paylaş

#Hacı kardeşim teşekkürler sağol, söylediklerin güzel ama ben hepsini yaptım GATA askeri hastanede bile tedavi gördüm ama bi faydası olmadı doktorlar kalıcı diyor. Ailem gercekten cok iyi ilgileniyor her konuda.. Psikoloğa da gittim benden iyisin dedi ilac felan vermeden yolladı. Evet biliyorum bu foruma yazı yazmam beni iyilestirmeyecek ama icimi rahatlatmak istedim cünkü kimseye anlatmadım ve baska yerde anlatmam zaten.. Ben bi boslukta ortadayım ne yapcam gercekten bilmiyorum. Cevap icin tesekkürler kardesim

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, White Nigga said:

Ama buna rağmen cehennem mezar ceza vb lanet şeyleri kafamdan atamıyorum açıkcası korkuyorum da.

Korkacak bişey yok, şu an zaten cehennemdesin.  Bundan daha kötüye gitmiyor. 

Bu çok karamsar gelebilir,  -ama herkesin sorunlarla başa çıkmak için bir yöntemi var -benim yöntemim ''nasılsa birgün ölecem'' diye düşünmektir.  Ondan sonrada cehennem filan yok zaten herşey bitiyor.

Cennet cehennem varolması da aslında durumu değiştirmiyor. Üzerine derin düşünürsen cennet te, iyi insanlar için kurulmuş bir cehennem aslında.

Başka da tavsiyem yok, sana en fazla kitap tavsiye edebilirim. bir bak : https://www.megakitap.com/felsefenin-tesellisi-boethius-kitap-1?gclid=COCsje26qM4CFVIaGwodKuUJdg

Sitelerde Paylaş

#AdHominem haklısın kardeş zaten  bu dünya bir cehennem benim için. Tabi doğru hepimiz birgün öleceğiz o zaman göreceğiz cehennem varsa, yoksa da zaten toz olup toprağa karışacağız. Bence en güzeli de bu olur... Kitap önerin için teşekkürler bakacam şimdi kitaba.. Dün bi yerde okudum 'cennetin ırmaklarından şaraplar akacak' yazıyordu eger bu dogruysa niye şarap islam dünyasında günah ve haram? Bu söz gercekten var mı bu konuda bilgisi olanlar var mı? Kardeşim bu arada cevabın icin tesekkürler sağol

Sitelerde Paylaş
https://www.facebook.com/PatiliMelekler/videos
https://www.facebook.com/patisahiplenme/videos
https://www.facebook.com/funda.kucuk1/videos
https://www.facebook.com/evkopegi/videos

Değerli White Nigga, üstteki facebook bağlantısına üye girişi yaptığında görebileceğin acıklı hayvanların, acınası sokak köpeklerinin videoları var. O videolar ve benzeri gördüklerim bende Tanrı kavramı hakkında sorgulatma cesareti yaratmıştır. Zavallı bir köpek yavrunun, annesinin ölüsünden süt emmesiyle hangi Tanrısal sınavı yerine getirebileceğini düşünüp durmuştum ve Panenteizm'e yönelmiştim. Hangi Tanrı, hangi amaçla yavru bir köpeğin annesinin ölüsünden süt emmesine razı olabilir? Bazen ordaki videoları, daha önceden izlememe rağmen tekrar izlerim.

Engelin konusunda umarım kök hücre tedavisine ulaşabilirsin ve sağlığına tekrar kavuşabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Ateizm sana bir çözüm sunmaz. Dine ve tanrıya kızdığın için ateist olursan, bu sağlıklı bir durum olmaz.

İçinde bulunduğun isyanı, umutsuzluğu anlıyorum dersem yalan olur. Ben de özürlüyüm. Ama ben 40 yaşında özürlü oldum. 15 yaşında ateist olmuştum. 40 yaşına kadar, inançsız, neşeli bir insan olarak yaşadım. Sen ise 26 yaşındasın. Çok erken. Dolayısı ile ben özürlü de olsam, genç bir adamın içindeki isyanı tam olarak anlamam mümkün değil.

Seni bugün yaşadığın karamsarlıktan kurtaracak, seni teskin edecek bir sözüm yok. Ama öldükten sonra başka acılar yaşamayacağına eminim. Kafandaki düşünce ve duygularından dolayı seni cezalandıracak bir tanrı yok. Buna emin ol. Ölüm derin bir uykudur. Asla uyanmayacaksın. Hiçbir şey seni rahatsız etmeyecek.

Yaşadığın yeni duruma bir süre sonra alışacaksın. O durumda da mutlu olacak şeyler keşfedeceksin. İçindeki o kapkara umutsuzluğun hep o şekilde gideceğini sanma. Ben kendi durumuma 3 senede alıştım. Sen de alışacaksın. Kafandaki o hırçın fırtınalar dinecek.

Sitelerde Paylaş

#Tumagü kardeşim face hesabım var linkleri kopyaladım bu yorumdan sonra sayfaları beğenip izlerim videoları.. Benide en çok sorgulatan o.ç kansız adamın biri 2 yaşındaki bebeğe tecavüz etmişti. O bebeğin kendini koruyacak savunacak bir durumu yoktu. Neden Allah o an o bebeği korumadı? Neden Allah'ın gücü herşeye yetiyorsa o adamı o an helak edip öldürmedi? Bu ve buna benzer birşeyler gördüm okudum izledim ama Allah'ın neden savunmasız insanlara yardım etmediğini anlamadım anlayamıyorumda. Güzel dileklerin için sağol kardeşim umarım iyileşirim tıbın gelişmesiyle, cevap için teşekkürler ederim

Sitelerde Paylaş

#Robespierre ben ateistim demedim ki ben sadece gerçekleri ögrenmek sorgulamak ve bir yere varmak istiyorum o yüzden buradayım. İslamı da çok araştırdım ama artık islam beni kesmez oldu çünkü aradığım şeyi bir türlü bulamadım. Ve benim durumum yeni değil ben tam 9 yıldır bu haldeyim yani 17 yaşımdan beri. Ama hep kötü şeyler oluyor kafama çok şey takıyorum istemesemde. 'Ama öldükten sonra başka acılar yaşamayacağına eminim' bu lafın içimi rahatlattı Abi çok sağol. Abi umarım sende sağlığına kavuşursun biran önce. Cevap için teşekkürler Abi sen ve senin gibi arkadaşların yazdıkklarını okumak beni aydınlatıyor ve rahatlatıyor sağolun varolun arkadaşlar

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ad hominem yazdı:

Cennet cehennem varolması da aslında durumu değiştirmiyor. Üzerine derin düşünürsen cennet te, iyi insanlar için kurulmuş bir cehennem aslında.

bu söz herşeyi ifade etmeye yetıyor homenem..

kuranın 600 sayfalık özeti diyebılırz hatta hadıslerın bile

guzel yerden yakalamıssın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...