Jump to content

Ateistlere bir soru

Recommended Posts

Şimdi size göre hayatın mutlak bir anlamı yok degil mi? Herşey fizik kanunları gereği anlamsız ve amaçsız bir şekilde işliyor ve hayatımızdaki anlamlar zihnimizdeki yanılsamalardan ibaret. Öyleyse bir müslümün hayatindan daha anlamlı bir hayata sahip olduğuzu nasıl söyleyebilirsiniz? Tercih edilmesi gereken anlamın sizinkiler olduğunu neye dayanarak savunabilirsiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, Strong Agnostik said:

Sen de bilmem kac yildir keske hic dogmasaydim, en yakin zamanda olsem, hayat anlamsiz diyorsun ama hala hayattasin o nasil oluyor ahahahaha

Ben yıllardır bir çok farklı filozofun görüşünü yansıtıyorum ve genelde varoluşçu ve nihlist filozoflar oluyorlar bunlar.

Ben daha çok yaşarım. yaşadıkça da farklı ve yeni şeyler ortaya koymaya devam ederim. Ama sen tek bir felsefeyle hayatını doldurmaya çalışıyorsun.

Git artık yeni bişeyler öğren, hayatın farklı yönlerini keşfet. 20 yıldır aynı başlığı tekrar tekrar açımak varolmasını umduğun tanrının sempatisini kazandırmaz.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Strong Agnostik said:

Şimdi size göre hayatın mutlak bir anlamı yok degil mi? Herşey fizik kanunları gereği anlamsız ve amaçsız bir şekilde işliyor ve hayatımızdaki anlamlar zihnimizdeki yanılsamalardan ibaret. Öyleyse bir müslümün hayatindan daha anlamlı bir hayata sahip olduğuzu nasıl söyleyebilirsiniz? Tercih edilmesi gereken anlamın sizinkiler olduğunu neye dayanarak savunabilirsiniz?

Gerçeğe.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Strong Agnostik said:

Ne öğrendin de şimdi tükürdüklerini yalıyorsun? Anlat biz de aydınlanalım ahaahha

Hani hayat anlamsizdi, hicbir anlamin digerinden ustunlugu yoktu? Daha cok yasayip daha cok sey ogrenmek nerden onemli oldu?

Ben önemli mi dedim?

Ben hayat anlamlı mı dedim?

Beni anlamsızlık düşüncesinin peyganberi mi sanıyorsun?  Eşek kadar adam oldun hala aynı trollüğü yapıyorsun.

Şimdi diyeceksin ki ''farklı trollük yapmanın ne üstünlüğü var zaten hepsi anlamsız'' . O da doğru.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, ad hominem said:

Ben yıllardır bir çok farklı filozofun görüşünü yansıtıyorum ve genelde varoluşçu ve nihlist filozoflar oluyorlar bunlar.

Ben daha çok yaşarım. yaşadıkça da farklı ve yeni şeyler ortaya koymaya devam ederim. Ama sen tek bir felsefeyle hayatını doldurmaya çalışıyorsun.

Git artık yeni bişeyler öğren, hayatın farklı yönlerini keşfet. 20 yıldır aynı başlığı tekrar tekrar açımak varolmasını umduğun tanrının sempatisini kazandırmaz.

Yok canım gercekten hicbirseyin öneminden bahsetmemissin, neyin anlamli neyin anlamsiz olduguna dair hicnir vurgu yok hakkatten ahahha

Sitelerde Paylaş

Evet brutal benim hayatım seninkinden daha anlamlı.

Ama aynı zamanda da herşey anlamsız ve boş.

Nasıl işime geliyorsa öyle, çünkü zaten herşey anlamsız ve boş.

Şİmdi çelişkide olduğumu söylerek çelişkisizliğin daha anlamlı ve önemli olduğunu filan söyleme bana. Çelişkisizlik te anlamsız ve boş.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Strong Agnostik said:

Keske bunu basta soyleseydin de o kadar kendini gulunc duruma dusurmeseydin ahahah

"Ama ben hayat anlamli mi dedim yaa, daha cok yasayip cok sey ogrenmek onemli mi dedim kine" ahahahahha

Hee demedim ki öyle bişey.

'ben tuvalete gidecem' dediğimde tuvalete gitmenin önemli ve anlamlı olduğunu vurgulamış oluyorum. Ne yapacağımı söylüyorum sadece.

Biraz sakinleş, her kelimeden dalga malzemesi çıkarmak için fazla zorlayarak kendin gülüç duruma düşüyorsun. Şimdi de bebe gibi ''ahha tuvalet dedi ahaha'' başlama. Çok kasıyorsun, rahat biraz.

Sen de aynı bu habeciyi görüyorum.:

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, ad hominem said:

He he sadece tuvalete gitmekten bahsediyorsun burada degil mi?

Benim nereye gittigimden bahsetmiyor, ikisi arasinda onemli olani gosterecek kiyaslamayi yapmiyorsun degil mi? Ahahahha

Cok dustun gozumden ya, eskiden bu kadaf sacmalamiyordun sen. Fazla yasamak yaramamis sana ahHahahaah

Sitelerde Paylaş
Just now, sağduyu said:

Gerçek İslam'ın, Hristiyanlık'ın ve Yahudilik'in bir palavra olduğu, tanrıların ve dinlerin insan uydurması olduğu.

Şu ezberinden bi vaz gecemedin ya. Hayatina dair uydurma olmayan bir anlam soyleyeceksin.

Bak bu gercek ve gercege gore bunu secmek anlamli ve onemli diyeceksin.

Bir kerede konuyu tek seferde anlayin yaw..

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Strong Agnostik said:

Şu ezberinden bi vaz gecemedin ya. Hayatina dair uydurma olmayan bir anlam soyleyeceksin.

Bak bu gercek ve gercege gore bunu secmek anlamli ve onemli diyeceksin.

Bir kerede konuyu tek seferde anlayin yaw..

Sana müslümanın hayatını yalan üzerine kurduğunu, benim de gerçek üzerine kurduğumu gösterdim. Herhalde yalan üzerine kurulan bir hayatın daha anlamlı olduğunu falan sayıklamayacaksın.

Sitelerde Paylaş

İnsan ırkı yaşamaya ve türünü devam ettirmeye programlanmış biyolojik bir makinedir. Hayatın anlamı hayvan türleri için neyse bizim için de odur, yani yaşamak ve türünü devam ettirmek.

Ulvi bir amaç görmek isterseniz, bizim için neredeyse sonsuz denebilecek evrenin, devasa yıldızların nükleer fırınlarında her bir atomu hayal edilemeyecek basınçlar altında dövülmüş gerçek bir parçası ve milyarlarca yıllık evriminin ulaştığı zirvesi, evrenin bilinç bulmuş hali olarak görmeniz yanlış olmayacaktır, gökyüzüne bakan gözlerimiz evrenin kendi kendisini izlemesi, anlamaya çalışması ve beynimiz evrimin geldiği son aşamayı dahada ileri taşımak için birer araçtır. 

Hayatı yalanlar üzerine anlamlandıramazsınız, birtakım masal kahramanlarının, insanı kendini eğlendirmesi ve kölelik yapması için yaratması, insana değer katmayı geçin bilakis hakarettir.

Sitelerde Paylaş

Nihilizmde saplanır kalırsanız bu artık kabağın yanında bal helvası gibi kaldığı deli pekmezi katrandan kurtulamazsınız. Nihilizm hiççiliktir ve bir hiçtir. İnsanın benliğini yutan bir bataklıktır. Bir ateistin birincil amacı nihilizmden alakasını tümüyle kesmektir. Bu yol çıkmaz sokak. Nihilizm hiç bir yere vardırmaz.

Ben bu kaçık trolü hiç bir zaman muhatap almam. Bunu ben zamanında ele aldım ve gördüm ki aşırı mal, kafa da gidik. Kafada saplantı var. Paslı çividen beter. Sökmek olanaksız gibi. Bunu teneşir paklar. Bundan bir bot çıkmaz. Bana bir şey söylerse de yanıt vermem. Varsa yoksa teranesi, tanrı olabilir. Bundan başka bir botu yok. İlla tanrı olabilir diye ateistlere şüphe sokmaya çalışacak. Tek saplantısı bu. Bazen göstermelik trollük yapmak için nadiren bir müslüme iki laf eder. Alışverişte görüneyim hesabına. Böyle de sinsi ve karaktersizdir.

Bu forumda bir bu, bir de dini dar olan salağın müslüm versiyonu, bunları bit yavşağı yerine koyup bir sözlerine bile yanıt vermem.

Benim sözüm nihilist takılan ateistlere. Materyalist olmadan, determinist olmadan hiçlik bataklığından kurtulamazsınız.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...