Jump to content

Ateistlere bir soru

Recommended Posts

3 hours ago, Tatar-Hatun said:

Ateistlere bir soru diye başlık açan sensin. Demek ki, kendini ateist (teist veya deist tanrı vs..tanrıları reddeden; basitçe tanımı) tanımının dışında tutuyorsun. Bak kızım şimdi ; sen evrimsel olarak geride kalmışsın bizden. Agnostizmin yetersizliğini oldukça iyi biliyorum,ayrıntıya girmeye gerek yok. Sonuçta tanrıya olasılık vermenle ona inanman olasılığını aynı görüyorum. 

Ateistlere soru sormak icin ateist olmamak mi lazim ahaahaa senin mantik devrelerin iyice yanmis. Agnostisizmi daha dogru yazamiyorsun, ne oldugunu nerden bileceksin puhahahahah

Sitelerde Paylaş
  • İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 hours ago, anibal said:

Hayatın anlamı üremek. Yani, yaşayan her canlının her eylemi üremek amacına hizmet eder. Tanrı uydurmak dahil...

O zaman gercekte muslumlerden daha anlamli bir hayata sahip degilsin demektir. Senin eylemlerinde ayni amac-sizlig-a hizmet ediyor. Niye millete akil verip duruyorsun?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Strong Agnostik said:

O zaman gercekte muslumlerden daha anlamli bir hayata sahip degilsin demektir. Senin eylemlerinde ayni amac-sizlig-a hizmet ediyor. Niye millete akil verip duruyorsun?

Daha önce söylemişmiydim: Sen bir gerizekalısın.

Evet, ne sen, ne müsloş, ne fetoş, ne de ben bir solucandan daha anlamlı bir hayata sahip değiliz. Ama seni geri zekalı eden, hal buyken, ordan çıkıp bunu amaçsızlık olarak düşünmen. Gerzek, moron, ne amaçsızlığı? Yaptığın herşeyin nihai amacı üremek.

Tabi sen gibi gerzekler, üreme denen şeyin eline şeyini alıp önüne gelenle düzüşüp dizi dizi doğurmak veya doğurtmak olduğunu sanacak kadar embesil oluyorlar haliyle. Üremek, ne kadar doğurduğuna hemen hemen hiç bağlı olmayan bir faaliyettir, velakin sen bunu anlayacak akla sahip değilsin.

Bu arada sana hakaret etmeye çalışmıyorum, emin olabilirsin. Velakin gerzeklik, embesillik vs. giderilebilir meselelerdir, biraz gayret edersen kurtulabilirsin.

Evet, millete akıl verip duruyorum, zira, beni var eden evrim sürecinde, üreme için bunu bana programlanmış halde. Ve dahası gerzek olmakta aynı şekilde. Az biraz genetik etkiyi ihmal etmemekle birlikte, her ikiside herkeste mevcut. Bu bir tür, erkek - dişi gibi fark. Fenotipini belirleyen çevre seni gerzek veya birilerine verilecek akıllı yapabilir, yapacaktır.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, anibal said:

Evet, ne sen, ne müsloş, ne fetoş, ne de ben bir solucandan daha anlamlı bir hayata sahip değiliz. Ama seni geri zekalı eden, hal buyken, ordan çıkıp bunu amaçsızlık olarak düşünmen. 

Fizik kanunlari geregi, genlerin kendilerini kopyalamak zorunda olmalari bir amac mi barindiriyor gerzek ahaha.. tabiki ureme dedigin olay, tasin yere dusmesi gibi herhangi bir anlam veya amac barindirmiyor. Hala kalkmis akilli olmanin gerzek olmaktan ustunlugunu falan savunuyorsun..

Sitelerde Paylaş
Just now, Strong Agnostik said:

Fizik kanunlari geregi, genlerin kendilerini kopyalamak zorunda olmalari bir amac mi barindiriyor gerzek ahaha.. tabiki ureme dedigin olay, tasin yere dusmesi gibi herhangi bir anlam veya amac barindirmiyor. Hala kalkmis akilli olmanin gerzek olmaktan ustunlugunu falan savunuyorsun..

Hala aynı geri zekalılıkta ısrar ediyorsun. Çünkü kafan ineğin kıçından çıkıp yere düşmekte olan bir tezek kadar aptal.

İnsan, ya da bir solucan, kendi çapıyla bir "akıl" geliştirmiş Bu akıl dediğin şeyin de elbette fizik kanunlarının determine ettiği bir işleyişi olduğunu yok syamazsın. Fakat, sonuçta bu aklın, elindeki enerjiyi kullanarak, standart süreçleri etkileyip değiştirme imkanı ortaya çıkıyor. İşte bu aklın, ki bu basitçe solucanın aklı da, insanın aklı da olabilir, sürece yapmaya giriştiği eyleme, bunu planlamasına amaç diyorsun.

Sonra da apaçık şekilde ortada duran bu akıl ve amaç varken, çıkıp ordan gerzek gerzek sayıklıyorsun, akıl yok, amaç yok zart zurt diye. Niye çünkü beynin bir solucandna daha fazla çalışmıyor. Neden böyle oluyor, çünkü senin okıt aklında, akla dair yeterince bilgi yok. Akıl denen şeyin ne olduğundan bihaber yaşıyorsun.

Elbette bu kadar kıt olunca aklın, akıllı olmanın gerzek olmaktan üstün olduğnu söylediğimi falan anlıyorsun. Normal sonuç, bir embesilden ancak bu beklenir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Ateistlere soru sormak icin ateist olmamak mi lazim ahaahaa senin mantik devrelerin iyice yanmis. Agnostisizmi daha dogru yazamiyorsun, ne oldugunu nerden bileceksin puhahahahah

ateist arkadaşlarıma bir soru, diye başlık açsaydın; o zaman haklısın.

ateistlere bir soru / agnostlara bir soru / deistlere bir soru / müslümanlara bir soru / Tezekçilere bir soru :lol:ahahahhhaa  

Bu tarz söylemde bulunduğun zaman, kendini ayrı tutuyorsun.Neyse,aslında bence ; x'in y'nin, şunun bunun, o kişinin, şu kişinin, a davranışının veya b davranışının anlamı olup olmamasıyla pek ilgilenmiyorum.Anlam arıyorsak, bence  Evrenin bir amacı var mı konusu daha önemli.Evrenin bir amacı veya evrende meydana gelen silsile olayların,hayati fonsksiyonların  bir anlamı var mı? bu daha çok ilgilendiğim konu; işin gerçeğinde.

Bir saat önce, anibal yazdı:

Hala aynı geri zekalılıkta ısrar ediyorsun. Çünkü kafan ineğin kıçından çıkıp yere düşmekte olan bir tezek kadar aptal.

ahahahhahahaaaaa :lol:  çok komiks ! 

Sitelerde Paylaş
On 21.08.2016 at 14:29, Tatar-Hatun said:

ateist arkadaşlarıma bir soru, diye başlık açsaydın; o zaman haklısın

Bu tarz söylemde bulunduğun zaman, kendini ayrı tutuyorsun

Ne arkadasi ya, hepsinin cani cehenneme(: simdi ben hem tanrinin olduguna hemde olmadigina mi inaniyorum? Sen buna cevap ver abahaha

Sitelerde Paylaş
On 8/21/2016 at 11:20, Strong Agnostik said:

Anlamin anlamini soracagina, her anlam zatina ait oldugu icin gercek olacagini anlamayi denesen cozeceksin lan ahaha

Lan klavye israfı öküz, "her anlam zatına aittir; ahhhaa, puhhaaa" diye harf israf edeceğine cevap versene yavrucuğum.

Tanrı varsa hayatın anlamı vardır diyorsun. Biz de peki nedir madem hayatın o anlamı diyoruz, Cevaben "Çünkü tanrı vardır" diyorsun.

Bu cevap mı evladım agnostruğum? Bunun kendin kadar anlamsız bir döngü olduğunu kavrayamıyor musun? Bön bön bakıp, "zatına aittir, zurtuna aittir, zarttır, zurttur" deme de adam gibi cevap ver varsa bir cevabın strong zihinsel özürlüm benim.  

Sitelerde Paylaş
On 21.08.2016 at 13:27, anibal said:

İnsan, ya da bir solucan, kendi çapıyla bir "akıl" geliştirmiş Bu akıl dediğin şeyin de elbette fizik kanunlarının determine ettiği bir işleyişi olduğunu yok syamazsın. Fakat, sonuçta bu aklın, elindeki enerjiyi kullanarak, standart süreçleri etkileyip değiştirme imkanı ortaya çıkıyor. İşte bu aklın, ki bu basitçe solucanın aklı da, insanın aklı da olabilir, sürece yapmaya giriştiği eyleme, bunu planlamasına amaç diyorsun.

Sonra da apaçık şekilde ortada duran bu akıl ve amaç varken, çıkıp ordan gerzek gerzek sayıklıyorsun, akıl yok, amaç yok zart zurt diye. Niye çünkü beynin bir solucandna daha fazla çalışmıyor. Neden böyle oluyor, çünkü senin okıt aklında, akla dair yeterince bilgi yok. Akıl denen şeyin ne olduğundan bihaber yaşıyorsun.

Kivirtmakta muslumleri gectin animal ahahaha ozgur irade yok diye bik bik oten sen degil misin? Insanin biyolojik bir robot oldugunu, davranislarinin yere dusen bir tastan farkli anlama gelmedigini soyleyip duran sen degil miydin? Akil dedigin sey, dogada var olmayan amaci nasil gercek kiliyor? Her eylemimiz genlerin kopyalama egilimlerine hizmet eder diyorsun. Bunda bir amac olmadigi halde, bunun urunu olan akil dedigin sey bunu nasil amac haline getiriyor? Farkli bir boyuttaki cok cok ust duzey bir bilinc seviyesindeki canli icin de senin davranislarin amac icerir mi?

Sitelerde Paylaş
On 8/21/2016 at 11:29, Tatar-Hatun yazdı:

Senin bilmediğin o kadar çok şey var ki.

O yavşak teknik olarak ateist, ancak materyalist değil.

Ateist demek tanrı denilen yanılgıya karşı yoklayıcı veya yok şeklinde bilinç seviyesine sahip kişidir.

Bu yoklama veya yok bilme işlemi farklı şekillerde yapılır

Üç gruba ayırıyorum.

Birinci gruba teknik olarak Ateist olanlar giriyor

1- Eğer delilsizlikten dolayı yoktur, ihtimal olarak olması muhtemeldir şeklinde bir yoklayıcı tavır varsa - buna Agnostik Ateist denir.

2- Eğer yok olması veya var olması umurumda değil, öyle bir şeyin varlığı da yokluğu da önemsiz şeklinde bir yoklayıcı tavır varsa - buna Apateist (önemsizleştirmeden dolayı Ateist) denir.

3- Yokluk da varlık da hiçliğe çıkıyor, tanrı bu nedenle anlamsız, bu yüzden bir hiç şeklinde bir yoklaytıcı tavır varsa - buna Nihilist (hiçleştirmeden dolayı Ateist) denir.

İkinci gruba Ateist olup materyalist temelli olmayanlar girer.

1- Tanrı yanılgısına karşı mantıklı yoklama bilincine sahip olanlar ancak başka spiritüelistik veya ahlaki inanç taşıyanlar - Ateistler

Üçüncü grup Materyalist temelli Ateistlerden oluşur.

1- Tanrı yanılgısına karşı mantıklı yoklama bilincine sahip olanlar, spiritüelistik veya ahlaki inanç taşımayanlar, inanca dayalı açıklama kullanmayanlar - Güçlü Ateistler (pozitif= Güçlü Materyalistler.

Strong Agnostik ile Sen komşu gruplardansınız.

İkiniz de tanım ve teknik olarak Ateistsiniz.

Ancak içerik olarak Ateist değilsiniz.

Ancak o Nihilist olduğundan cambazlıkta senden daha iyi olur. Sen bu bilinç düzeyiyle normal bir idealizme sahip Agnostikle bile baş edemezsin.

Kaldı ki Nihilistle hiç uğraşamazsın.

Zekan ve bilinç düzeyin yetmez.

Ben bir zamanlar üçüncü grupta inanç ve spirütüelistik şeyleri reddeden güçlü Ateizm seviyesindeydim.

Ancak Ahlakçıydım.

Bu Brutal (Strong Agnostik'in eski adı) denen öküzle felsefe cambazlığı yaparken ahlak inancından da temizlendi bilincim.

Ahlaki konuları da artık bir robot gibi önüme alıp tarafsız inceleyebilir haldeyim.

Sen ve diğer Ateistler bu bilinç seviyesinde değilsiniz.

Bu geri kalmış bilinçle Nihilistle tartışırsan geri tekrar inanca dönersin :)

Yetersizsin ve bu adam senin bilincin için tehlike içeriyor.

O dangalak bunu bildiği için bu başlığı açtı.

Bilinçlerinizi dengesizliğe sokuyor.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, delibekir said:

Tanrı varsa hayatın anlamı vardır diyorsun. Biz de peki nedir madem hayatın o anlamı diyoruz, Cevaben "Çünkü tanrı vardır" diyorsun.

Ehehehehe ne komik adamsin lan sen, neyine yetmiyor tanri vardir lafi sana? Tanri demek basli basina hayata anlam veren demek lan zaten. Niye tanrisiz bir hayatin anlam barindirmayacagini soyluyoruz? Cunku bilincsiz madde anlam icermez degil mi? Burdan yola cikarak tersine bir akil yurutemiyor musun dangalak ahahaha

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Ne arkadasi ya, hepsinin cani cehenneme(: simdi ben hem tanrinin olduguna hemde olmadigina mi inaniyorum? Sen buna cevap ver abahaha

Oha ! hepsinin canı cehenneme mi ? aynı muslumanlar gibi konuşmaya başladın. Ne kaba herifsin be! bu kadar kaba ve cahil olmayı nasıl becerebiliyorsun? hepsinin canı cehenneme diye laf mı söylenir ? ayıp diye birşey var dicem şiimdi,, ama sen ona da yok diyeceksin. Ne acayip birisin sen ! tanrıya inanıp inanma meselesi değil, 

Ahmak tanrıya olasılılık verenler ahmaktır,bunu diyorum, hala anlamıyor musun ? neyse bunu biraz kızgın şekilde yazdım, biraz sakinleşince, aslında beyninin birazcık da olsa çalıştığını söylerim :lol: ahahahhahhaaa..

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Strong Agnostik said:

Kivirtmakta muslumleri gectin animal ahahaha ozgur irade yok diye bik bik oten sen degil misin? Insanin biyolojik bir robot oldugunu, davranislarinin yere dusen bir tastan farkli anlama gelmedigini soyleyip duran sen degil miydin? Akil dedigin sey, dogada var olmayan amaci nasil gercek kiliyor? Her eylemimiz genlerin kopyalama egilimlerine hizmet eder diyorsun. Bunda bir amac olmadigi halde, bunun urunu olan akil dedigin sey bunu nasil amac haline getiriyor? Farkli bir boyuttaki cok cok ust duzey bir bilinc seviyesindeki canli icin de senin davranislarin amac icerir mi?

Genleri kopyalama eğilimi neden amaç olmuyor? Sana göre amaç olması için ille de dini, ilahi bir zırva mı uydurmak gerekiyor? Mesela olmayan bir tanrıya tapınıp durmak, sonra da o tanrının kendisini cennete koyacağını hayal etmek mi amaç?

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Strong Agnostik said:

Ehehehehe ne komik adamsin lan sen, neyine yetmiyor tanri vardir lafi sana? Tanri demek basli basina hayata anlam veren demek lan zaten. Niye tanrisiz bir hayatin anlam barindirmayacagini soyluyoruz? Cunku bilincsiz madde anlam icermez degil mi? Burdan yola cikarak tersine bir akil yurutemiyor musun dangalak ahahaha

Bak kardeşim, yazdıklarına tek tek sabırla bir daha bakalım:

1. "Tanri demek basli basina hayata anlam veren demek lan zaten":

Kalın kafana vura vura 100. kez yazıyorum: farzedelim ki senin dediğin gibi olsun, yani tanrı hayata anlam veren olsun. sorumuz tanrının hayata anlam veren olup olmadığı değil, eğer öyleyse o anlamın ne olduğu. 

2. "Niye tanrisiz bir hayatin anlam barindirmayacagini soyluyoruz? Cunku bilincsiz madde anlam icermez degil mi?":

Evet öküz aleyhisselam; biz de öyle diyoruz zaten, maddenin ürettiği hayatın da, tanrının ürettiği hayatın da bir anlamı olmaz diyoruz. Niye öyle diyoruz? Çünkü hayatın eni, boyu, kütlesi, boku, püsürüğü olmadığı gibi anlamı da olmaz; (İtirazın varsa, "hayır, olur hayatın anlamı" diyorsan söyle o zaman nedir hayatın anlamı). 

3. "Cunku bilincsiz madde anlam icermez degil mi? Burdan yola cikarak tersine bir akil yurutemiyor musun dangalak ahahaha":

"Bilinçsiz madde anlam içermez" önermesinin tersi "bilinçsiz madde anlam içerir" önermesidir. Senin mantığının kıçına kallavi bir selam gönderiyorum da konu o değil. İddian doğruysa, yani bilinçli tanrı anlam içeriyor ise nedir o anlam ey gabi.

Hayatın anlamı şudur, tanrının anlamı da budur de, biz de ikna olalım. Bak bi daha söylüyorum: Vay efendim şu nedenle anlamlıdır; yok efendim bu nedenle anlamlıdır türü cevaplar cevap değildir. Çünkü sorumuz "hangi nedenle anlamlıdır" sorusu değil; "madem anlamlıysa o anlam nedir" sorusudur.

Bu kadar yazdıktan sonra artık ölü balık olsa anlar; fakat sen yine anlamayacaksın ve ebelektir gübelektir öyleyse anlamlıdır gibi laflar geveleyeceksin.  Neden? Çünkü: 

Idiot-Bigots.jpg

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, Strong Agnostik said:

Biz sana aklının almayacağını, zira sende beyin olmadığını söylemiştik zaten, zavallı.

Bak o ufak, salça ki küflenmiş sinekler sıçmış bir salça olmuş beyninin kalanı ile bir zorla kendini, belki anlarsın. Amaç solucanı yada seni yönlendirmez, senin yönlendiğin yerdi amaç. Bu farkı anlamayacak kadar moronsun. Amaç denen terimi icat eden insan, bir nesne, bir varlık değil, bir zarf. Bunu anlamamış bir gerzek olan senin, böyle sayıklaması gayet normal.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, anibal said:

Amaç denen terimi icat eden insan, bir nesne, bir varlık değil, bir zarf. 

Ozgur irade terimini de icad eden insan degil mi mal? Isine gelene yok diyorsun sonrada kivirip duruyorsun lan.

Biz burada birseyin varligi veya yoklugundan bahsederken, insan zihnini mi baz alacagiz gerzek ahahaha

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, sağduyu said:

Genleri kopyalama eğilimi neden amaç olmuyor? Sana göre amaç olması için ille de dini, ilahi bir zırva mı uydurmak gerekiyor? Mesela olmayan bir tanrıya tapınıp durmak, sonra da o tanrının kendisini cennete koyacağını hayal etmek mi amaç?

Cunku genler bu eylemlerini herhangi bir amac gozeterek degil, zorunlu fizik kanunlari geregi yerine getiriyorlar. Senin zihnin de bu eylemleri tum gercekligiyle kavrayamadigi icin, amanda ozgur iradenle seks yapip uruyorum zannediyorsun. Amac ancak tanrinin varligiyla savlanabilinir.

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, Tatar-Hatun said:

Oha ! hepsinin canı cehenneme mi ? aynı muslumanlar gibi konuşmaya başladın. Ne kaba herifsin be! bu kadar kaba ve cahil olmayı nasıl becerebiliyorsun? hepsinin canı cehenneme diye laf mı söylenir ? ayıp diye birşey var dicem şiimdi,, ama sen ona da yok diyeceksin. Ne acayip birisin sen ! tanrıya inanıp inanma meselesi değil, 

Ahmak tanrıya olasılılık verenler ahmaktır,bunu diyorum, hala anlamıyor musun ? 

Asil sen musluman misin ki cehennemi ciddiye aliyorsun? Olmadigina inandigin seye gitmenin temennisi olmaz, espirisi olur. Gulup gececegin seyi ayipliyorsun ahaha

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...