Jump to content

Ateistlere bir soru

Recommended Posts

2 hours ago, Strong Agnostik said:

Anlam icin secim sarti gerekiyorsa, bu ateistlerde hic olamaz zaten. Maddenin tasarladigi biyolojik bir robotsun sen.

Tanrinin bir gorev icin yaratmis olmasi bile bir anlam barindirir. 

Maddenin tasarladığı robot ne demek? Maddenin bilinci mi var, ki bir şeyler tasarlasın? İyice saçmalamaya başladın.

Hadi senin mantığınla gidelim, madde tasarlarsa anlam olmuyor, ama bir tanrı tasarlarsa anlam oluyor, ha? Sana göre ha madde tasarlamış, ha bir tanrı, fark nerede?

Bir de bu tanrı insanı hangi görev için yaratmış? Hayata bir anlam verebilmek için o görevi bilmemiz gerekmez mi? 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 6 Ağustos 2016 at 00:02, Strong Agnostik yazdı:

Şimdi size göre hayatın mutlak bir anlamı yok degil mi? (Ateistlere sorduğunu iddia ettiği soru ve ateistler adına verdiği cevap)Herşey fizik kanunları gereği anlamsız ve amaçsız bir şekilde işliyor ve hayatımızdaki anlamlar zihnimizdeki yanılsamalardan ibaret. (Kendi tesbiti) Öyleyse bir müslümün hayatindan daha anlamlı bir hayata sahip olduğuzu nasıl söyleyebilirsiniz? Tercih edilmesi gereken anlamın sizinkiler olduğunu neye dayanarak savunabilirsiniz?(kendi tesbiti üzerinden ateistler adına verdiği cevap. Yalnız 1. Sorunun cevabıyla çelişiyor. Az önce ateiste göre hayatın anlamı yokken burda hem anlamı var o da yetmezmiş gibi başkalarının anlamlarından daha önemli olduğunu iddia ediyor. Seni haylaz ateist.:))) cümlenin kendi çelişkilerinden bahsetmicem. 

Kafandaki hezeyanları yansıtıyorsun anlaşılan. Maşallah çorba gibi:))))))

On 21 Ağustos 2016 at 10:54, Hiçkimse... yazdı:

Sana göre hayatın mutlak bir anlamı var mı ? 

(Ateistlere sormaya çalıştığı soru)

On 21 Ağustos 2016 at 11:06, Strong Agnostik yazdı:

Yok..

(Kendi sorduğu soruya kendi verdiği cevap. Nedense ateistlerle aynı cevap )

Sitelerde Paylaş
On 02.09.2016 at 23:58, sağduyu said:

Maddenin tasarladığı robot ne demek? Maddenin bilinci mi var, ki bir şeyler tasarlasın? İyice saçmalamaya başladın.

Hadi senin mantığınla gidelim, madde tasarlarsa anlam olmuyor, ama bir tanrı tasarlarsa anlam oluyor, ha? Sana göre ha madde tasarlamış, ha bir tanrı, fark nerede?

Bir de bu tanrı insanı hangi görev için yaratmış? Hayata bir anlam verebilmek için o görevi bilmemiz gerekmez mi? 

Ya sen metafor, anoloji diye birsey duymadin mi? Musluman kafasindan kurtulamamissin, maddede bilinc mi var ki sunu bunu yapsin diyorsun ahaha

Maddenin zorunlu hareketleri, senin zihninde amac yanilsamasi olusturuyor. Hala tanrinin verecegi amacla ne farki var diyorsun.

Biri vercek biri yanilsama ahahah tanrinin ne gorevi verdigi tartisma konumuz degil, bi de israrla bunu sorgulayip duruyorsun ahahahah

Sitelerde Paylaş
On 03.09.2016 at 13:36, Hiçkimse... said:

Kafandaki hezeyanları yansıtıyorsun anlaşılan. Maşallah çorba gibi:))))))

(Ateistlere sormaya çalıştığı soru)

(Kendi sorduğu soruya kendi verdiği cevap. Nedense ateistlerle aynı cevap )

Al iste bir degisik daha gelmis. Ben agnostik ateistim begenemedin mi? (:

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Strong Agnostik said:

Ya sen metafor, anoloji diye birsey duymadin mi? Musluman kafasindan kurtulamamissin, maddede bilinc mi var ki sunu bunu yapsin diyorsun ahaha

Maddenin zorunlu hareketleri, senin zihninde amac yanilsamasi olusturuyor. Hala tanrinin verecegi amacla ne farki var diyorsun.

Biri vercek biri yanilsama ahahah tanrinin ne gorevi verdigi tartisma konumuz degil, bi de israrla bunu sorgulayip duruyorsun ahahahah

Asıl sen müslüman kafasından kurtulamamışsın, sana göre hayatın bir anlamı olması için ille de bir put olması lazım. 

Daha önce de belirttiğim gibi, senin için gerçek ve yanılsama birbirine karışmış, gerçeği yanılsama, yanılsamayı da gerçek sanmaya başlamışsın. Sana göre müslümanın hayai tanrısının verdiği amaç gerçek, ateistin gerçeklere dayanarak edindiği amaçlar yanılsama.

Sen hele varsayılan tanrının verdiği görevi bir tarif et de bakalım nasıl bir anlam içeriyormuş, inceleyelim

Sitelerde Paylaş

Gercek nedir?

Bir ormana gidin, gözünüzü kapatin, kendinizi genis bir ovada veya bir plajda varsayin
ve saga sola kosmaya baslayin.
Ilk agaca carptiginizda gercekleri bulursunuz.

Kisaca:

Inanmayi biraktiginiz halde varligini koruyan/yok olmayan seyler gercektir.

Sitelerde Paylaş
On 02.09.2016 at 21:24, Strong Agnostik said:

A nesnesi senin zihninde C yi de uretiyor tanriyi da. Tanriya yok deyip C gercektir diye zirvalayip duruyorsun dingil.

C senin zihninde bir yorum olarak varolabiliyorsa nasil gercek oluyor anlatsana..

Sana anlaman kıt diyoruz,i hala aynı yerde tezek topu yapıp taşımaya çalışıyorsun zavallı bokböceği.

Taş ve yerçekimi. Buraya bakıp, düşmek diye bir eylem uydurmuş olman, aslen düşmek denen seyin nesnel olarak asla var olmadığı, ama soyut kavram olarak, bir eylem halinde kesin var olacağını gösterir, ama sende bunu görecek göz yok, ancak göt var, zort zort osuruktan teyyare üreten.,

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, anibal said:

Taş ve yerçekimi. Buraya bakıp, düşmek diye bir eylem uydurmuş olman, aslen düşmek denen seyin nesnel olarak asla var olmadığı, ama soyut kavram olarak, bir eylem halinde kesin var olacağını gösterir, ama sende bunu görecek göz yok, ancak göt var, zort zort osuruktan teyyare üreten.,

Lan senin soyut kavramlarini kim tikler, nesnel gerceklerden bahsediyoruz burada ahaha

Sitelerde Paylaş
On 04.09.2016 at 23:59, sağduyu said:

Asıl sen müslüman kafasından kurtulamamışsın, sana göre hayatın bir anlamı olması için ille de bir put olması lazım. 

Daha önce de belirttiğim gibi, senin için gerçek ve yanılsama birbirine karışmış, gerçeği yanılsama, yanılsamayı da gerçek sanmaya başlamışsın. Sana göre müslümanın hayai tanrısının verdiği amaç gerçek, ateistin gerçeklere dayanarak edindiği amaçlar yanılsama.

Sen hele varsayılan tanrının verdiği görevi bir tarif et de bakalım nasıl bir anlam içeriyormuş, inceleyelim

Nasil bir anlama kitligin var ya, ateistlerin gerceklere dayanarak edindigi amaclar nasil yanilsama olmuyormus aciklasana bir tanesi bakalim hele..

Sitelerde Paylaş
On 05.09.2016 at 00:47, poiuz said:

Gercek nedir?

Bir ormana gidin, gözünüzü kapatin, kendinizi genis bir ovada veya bir plajda varsayin
ve saga sola kosmaya baslayin.
Ilk agaca carptiginizda gercekleri bulursunuz.

Kisaca:

Inanmayi biraktiginiz halde varligini koruyan/yok olmayan seyler gercektir.

Sana bir suru soru sormustum, nerde cevaplari ahahha

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, Strong Agnostik said:

Sana bir suru soru sormustum, nerde cevaplari ahahha

Gerçekte dünyada renk diye bir olay yoktur. Sadece farklı dalga boyutuna sahip ışık dalgaları vardır. Gözler bir objeye baktığında ışığın bu objeden yansımasını görür. İnsan gözü, içinde bulunan hassas hücreler (cone) sayesinde bu türden yüzlerce farklı dalga boyundan renk şeritini ayırd edebilir. Bu kabiliyet dünyayı renkler içinde algılamamızı sağlar. 

Algı, psikoloji ve bilişsel bilimlerde duyusal bilginin alınması, yorumlanması, seçilmesi ve düzenlenmesi anlamına gelir.

Algı, duyu organlarının fiziksel uyarılmasıyla oluşan sinir sistemindeki sinyallerden oluşur.

Renklerde mi, algida mi nerde takili kaldin bilmiyorum, önemli de degil, ben yazacagimi yazdim, anlayan anlamistir.

Iyi günler.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Strong Agnostik said:

Nasil bir anlama kitligin var ya, ateistlerin gerceklere dayanarak edindigi amaclar nasil yanilsama olmuyormus aciklasana bir tanesi bakalim hele..

Mesela bir meslek dalında iyi bir yere gelmek, bir spor dalında en iyi olmak, iyi bir aileye ve mesleğe sahip olmak vs..

Şimdi sıra sende: Bir müslümanın Muhammed'in yalanlarına dayanan amaçları (mesela cennete gidip hurilerle alem yapmak gibi) nasıl yanılsama olmuyor, bunu açıkla.

Sitelerde Paylaş
On 08.09.2016 at 01:44, sağduyu said:

Mesela bir meslek dalında iyi bir yere gelmek, bir spor dalında en iyi olmak, iyi bir aileye ve mesleğe sahip olmak vs..

Bunlar mi yanilsama degil puhahahahaha

Hepsi genlerin kopyalanmasi icin uydurulmus hormonal etkilesimler sonucu senin zihnindeki yanilsamalar.

Ben dedigin sey bile yanilsama. Devamli degisen bir atomik yapin var ve belli bir sene sonra, simdi ben dedigin atomik yapinin zerresi kalmayacak. Benlik hissi bile illuzyon ahaha

Sitelerde Paylaş
On 9.9.2016 at 21:15, Strong Agnostik said:

Renk diye birseyin olmagini nihayet ogrendin. 

Simdi ateistlerin hayatlarina yukledikleri anlamlar var mi yok mu onu soyle(:

Benim sadece örnek olarak verdigim renge takildin, simdi o renkten bir sicramayla anlamlara geldin.

Ben sana önceden de  rengi aciklamistim, hatta sana "oraya mi s*cmak, yoksa buraya mi s*cmak daha ANLAMLI" gibi birkac soru sormustum, düsüncendeki celiskiye isaret etmistim vs.

Sana yazilanlari okumuyorsun, yeter artik yazasim yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, poiuz said:

Benim sadece örnek olarak verdigim renge takildin, simdi o renkten bir sicramayla anlamlara geldin.

Ben sana önceden de  rengi aciklamistim, hatta sana "oraya mi s*cmak, yoksa buraya mi s*cmak daha ANLAMLI" gibi birkac soru sormustum, düsüncendeki celiskiye isaret etmistim vs.

Sana yazilanlari okumuyorsun, yeter artik yazasim yok.

Dis dunyada renklerin oldugunu ima ederek bir benzetim yaptigin icin renk uzerinde durduk.

Simdi renklerin olmadigini kabul ediyorsun.  

Gercekte anlam olmadigini kabul ediyordun zaten, basliga muhalif birsey yazamamistin ki( 

Sitelerde Paylaş

Dis dunyada renklerin oldugunu ima ederek bir benzetim yaptigin icin renk uzerinde durduk.

Gercekte anlam olmadigini kabul ediyordun zaten, basliga muhalif birsey yazamamistin ki( 

Rengi mengi s-tir et şimdi @BRUTAL. Ulan;herşeye zihin yanılması illuzyon diyorsun,laf ebeliği yapıyorsun.Hem idealizm saçmaligina bulasiyorsun,nihilizmden em vurup evren merkezli bakış açısına geçiş yapiyorsun.Ok.evren merkezli bakış açısıyla bakacagiz tabiiki de. Zihnimizin anlamlardigi seyler nasil gercek olmuyor? Biz dış dunyayi evreni anlamaya çalışan canlilariz.Biz yerçekimi kanununu,maddenin fizik kanunlarını,yerçekimi kanunlarını keşfettik diye mi varlar veya yoklar? Bunlar da zihin yanilsamasi mi bunak? Algilama ve yorum farki var diye birşeyi yok mu saymamiz gerekiyor? 

Sitelerde Paylaş

Rengi mengi s-tir et şimdi @BRUTAL. Ulan;herşeye zihin yanılması illuzyon diyorsun,laf ebeliği yapıyorsun.Hem idealizm saçmaligina bulasiyorsun,nihilizmden em vurup evren merkezli bakış açısına geçiş yapiyorsun.Ok.evren merkezli bakış açısıyla bakacagiz tabiiki de. Zihnimizin anlamlardigi seyler nasil gercek olmuyor? Biz dış dunyayi evreni anlamaya çalışan canlilariz.Biz yerçekimi kanununu,maddenin fizik kanunlarını,yerçekimi kanunlarını keşfettik diye mi varlar veya yoklar? Bunlar da zihin yanilsamasi mi bunak? Algilama ve yorum farki var diye birşeyi yok mu saymamiz gerekiyor? 

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...