Jump to content

Ateistlere bir soru

Recommended Posts

• İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Hepsi en az dinler kadar uydurma. Dagdan yuvarlanarak dusen tasin hareketlerinin bir anlami var mi? Genler de fizik kanunlari geregi kendini kopyalama egiliminde hareket ediyor ve salgilattiklari hormon vs etkilesimleriyle bir takim eylemlere imza atiyoruz. Zihnimiz de bunlari ask sevgi iyilik diye kaliplara sokuyor (:

Yani, haklısın. Farklı bir bakış açın var. Tamam, zihnimiz onları anlamlandırıyor...Belki biz, anlamsızlığı anlamlandırmaya çalışıyoruz,belki bu da evrim...

.Bu konuda nasıl fikir yürüteceğini tahmin ediyorum. O yüzden sana zıt konuşmayacağım, çünkü haklı olduğun bir çok yön var. 

Sitelerde Paylaş
On 8/6/2016 at 00:02, Strong Agnostik yazdı:

Şimdi size göre hayatın mutlak bir anlamı yok degil mi? Herşey fizik kanunları gereği anlamsız ve amaçsız bir şekilde işliyor ve hayatımızdaki anlamlar zihnimizdeki yanılsamalardan ibaret. Öyleyse bir müslümün hayatindan daha anlamlı bir hayata sahip olduğuzu nasıl söyleyebilirsiniz? Tercih edilmesi gereken anlamın sizinkiler olduğunu neye dayanarak savunabilirsiniz?

Sana diyorum ki ben allahtan mesaj aldım bana şunları bunları söyledi. Ve sana soruyu soruyorum bana inanip yasamak varken senin hayatında hayatı daha anlamlı kilan şey ne?

Sorduğun soru çok saçma bir soru nereye çekersen çek kısır döngüye giriyor.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Strong Agnostik said:

Kendini oldurmen gerek diyen yok zanlamlıksine hangi anlami secmen gerektigin i kimse dayatamaz diyorum. Cunku senin de kabul ettigin gibi gercekte anlam ustunlugu falan yok, anlamlari uyduran zihnimiz...

Ben "gök mavidir" diyorum,

Sen "gök yesildir" diyorsun.

Hangimiz daha anlamli konusuyoruz?

Dogrulari bulmak icin dogru sorulari da sormak gerek!

Sitelerde Paylaş

Buradaki Ateistlerin çoğu Aktörecidir (Ahlakçı demek Türkçe)

Aktöre bir çeşit hastlaıktır.

İnsanın karşısındaki kendi türüne ait bireyden (diğer insandan) belirli davranış kalıbı beklemesidir.

Bu davranış kalıpları da genelde beni yaşat, bana dokunma, beni sev, beni yücelt gibi bir kaç komut etrafında döner.

Bu komutlara bağlı davranışlardır beklentileri.

Diğer inanan toplumlarla farkları yoktur Aktöreci Ateistlerin.

Mesela beni yaşat komutuyla tümü birilerinin onları öldürmemesi gerektiğine inanır.

Kendi türünden birilerinin.

Ama bir virüs türü milyarlarcasını kırıp geçirir, zafer ilan eder, o virüs türünü yargılamazlar.

Milyarlarca insanı başka bir insan türü üyesi kişi veya kişiler öldürünce bu gezegeni havaya bile uçururlar.

:)

Buradaki Ateistler Aktöreci olduklarını bilmez. Başlıktan da görürsün zaten.

Sana dediklerini okuyor musun Brutal?

Özetle sana sen şöyle Kara Törecisin, böyle Kara Törecisin diyorlar.

Ak ve Kara şeklinde davranışlar sınıflanlır.

Senin onların çocuklarını öldürecek, DNA'larını bu gezegenden silecek gücün olsa dahi bunu kullanmaman gerektiği mesajını verirler.

Yalnız bu yazdıklarım sadece bu konuda haklı olduğunu anlatmak için Brutal.

Yoksa sen Nihilist bir embesilsin. Senin bilincin de gerçeklikle uyum içinde çalışmıyor. Sanrılar ve yanılgılar içindesin.

Sadce buradaki ahlakçı, embesil Ateistler ve kendini materyalist sanan öküzlere karşı haklısın.

O kadar.

Sitelerde Paylaş

Başlığa gerçeği yazayım.

Ateizmde anlam yoktur.

Dolayısıyla anlama dayalı bir sistem olan Ahlak yoktur.

Ahlakın olmadığını siz de est edebilirsiniz.

Geniş bir tarlaya 500 tane emekleyen bebek salın.

Sonra tarlanın başına yanyana sıralanmış 50 biçerdöver koyun.

Otomatik çalıştırın biçerdöverleri.

Eğer biçerdöverler durursa veya çocukları biçmeden geçerlerse, siz haklısınızdır. Ahlak vardır (tabi böyle bir şeyin olması tanrıyı da kanıtlayabilir dolaylı olarak) :)

Eğer durmazlarsa, ki hepiniz de bu gerçeği biliyorsunuz ki durmayacaklar, o zaman siz daha neyin embesilliğini yapıyorsunuz?

Kendinizi zeki mi sanıyorsunuz?Teizme diğer spirütüelistik ökzülüklere inanlarla dalga geçip kendinizdeki en radikal din olan ahlakı görmeyen aptallarsınız.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Güçlü Ateist said:

Başlığa gerçeği yazayım.

Ateizmde anlam yoktur.

Dolayısıyla anlama dayalı bir sistem olan Ahlak yoktur.

Hani korkudan kacmistin niye geri geldin aahanha

Basliga da gerekli cevabi vermemissin. Anlam yoksa neden ahlakli olunmamali, boyle bir anlami nerden cikariyorsun?

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Tatar-Hatun said:

Yani, haklısın. Farklı bir bakış açın var. Tamam, zihnimiz onları anlamlandırıyor...Belki biz, anlamsızlığı anlamlandırmaya çalışıyoruz,belki bu da evrim...

.Bu konuda nasıl fikir yürüteceğini tahmin ediyorum. O yüzden sana zıt konuşmayacağım, çünkü haklı olduğun bir çok yön var. 

Birini imana getirdik hic degilse. Sirada demo var, onuda adam edecem(:

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Strong Agnostik yazdı:

Hani korkudan kacmistin niye geri geldin aahanha

Basliga da gerekli cevabi vermemissin. Anlam yoksa neden ahlakli olunmamali, boyle bir anlami nerden cikariyorsun?

Ben istediğim yerden istediğimi çıkarır, İstediğim yere de istediğimi sokarım.

Kaçmak, cesaret, erdem, şerefsizlik vs gibi davranış etiketlerini mi soruyorsun bana?

Davranışlarım senin öğrendiğin şablonlara neden uymuyor diye mi soruyorsun?

Karıncadan da ayaklarını belirli bir sırayla yere basmasını istiyor musun? Ha ha...

Sitelerde Paylaş
Just now, Güçlü Ateist said:

Kaçmak, cesaret, erdem, şerefsizlik vs gibi davranış etiketlerini mi soruyorsun bana?

Karıncadan da ayaklarını belirli bir sırayla yere basmasını istiyor musun? Ha ha...

Dincilerden hicbir farkin yok iste, onlarda davranislarinda mantiksal tutarlilik aramiyor ahahaha

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Strong Agnostik yazdı:

Dincilerden hicbir farkin yok iste, onlarda davranislarinda mantiksal tutarlilik aramiyor ahahaha

Senin mantıksal şablonunla uyum içinde olmak zorunda değilim.

Kendi şablonum var.

Adaptasyon, adaptasyon, adaptasyon.

Sonuçta (şu biyolojik halimle) ben güneşi çekecek güce sahip değilim, güneş beni çekecek güce sahip.

Ben güneşi çekip yok edecek teknolojiye sahip olana kadar bu duruma adapte olmak zorundayım.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Benim mantiksal sablonum diye birsey yok. Anlam yok deyip herhangi bir anlami dayatmaya calismak, saglikli calisan her bilinc icin tutarsizliktir. 

Benim aksiyonlarımın senin zihninde yarattığı anlamlardan ben sorumlu değilim.

Dayatmaya çalışmak veya çalışmamak, ne farkı var ki?

Shakespeare ne demiş? Olmak ya da olmamak, işte tüm mesele bu.

Senin meselen de bu.

Ben varım. Varlığımı sana dayatırım :)

Sitelerde Paylaş

Senin zihninde de ayni anlamlar yaratiliyor, cunku belli bir yere kadar mantikli bir tartisma yuruyorsun. Sende tutarsiz oldugunu anladiginda kivirmaya basliyorsun(:

Muslumler de oyle, sıkıştıklarında cennette huri bafilemek ugruna allah en dogrusunu bilir deyip senin gibi siginacak bir liman ariyorlar.

Sitelerde Paylaş

Rüya mı görüyorum yoksa Materyalist Bilinç foruma geri mi dönmüş. Kabus geri mi döndü, Mato'nun Kabusu...Fredi mi Mato mu deseler Mato derim ben. Döner dönmez yine hezeyan okyanusunda yüzmeye başlamış...Beni yaşat komutuyla öldürülmemesi gerektiğine inanıyormuş insanoğlu...Yahu durduk yere neden öldürüyorsun insanları...İyilik ve kötülük sadece bir bakış açısıdır, intikamsa doğal bir dürtü...Yani ortada öldürmek için bir gerekçen varsa doğa zaten otomatikman verir o kozu sana. Doğada enerji boş yere harcanmaz. Enerjini boş yere insan öldürmeye harcarsan doğa karşına senden daha manyağını çıkarır. Otomatikman olur bu...Sonra da o manyak önce ırzına geçer sonra da dilim dilim doğrar seni. Söyle haksız mı değil mi?Böylece güneşi kendine çekip onunla top gibi oynayacak teknolojiyi geliştiremeden Niyazi olursun...

Neymiş bir virüs türü insan ırkını kırar geçirir zafer ilan eder ama kimse o virüsü yargılamazmış...Puhahaha hi ho hi...Ama bir insan kırıp geçirse onu yargılarlarmış. Yahu bilimsel yetenek varsa virüs direk yok edilir. Ne yargılaması... Karşılaştırmaya bak hizaya gel...Söyle sen seni ısıran sivrisineği kaç kez mahkemeye verdin? Gene doğaya terssin...Doğada bazı türler arasında ayrımcılık var...İnsan kendini devam ettirmek nasıl kolayına gelirse öyle davranır...Ama sen insanları sebepsiz öldürüp sivrisinekleri mahkemeye verirsin. Merak etme insan, virüsler kendisini öldürmediği sürece onlara dokunmaz. Sen olayın esprisini anlayamamışsın. İnsanlar saçma sapan savaşlarda da birbirini öldürmeden önce mahkemeye başvurmaz. Esir aldıklarını ise nadiren öldürür, genelde köle gibi çalıştırır. 

Ben varım varlığımı da sana dayatırım diyorsun işte ama doğada sana dayatıyor(ilk paragrafta ki koyulaştırılmış sözcükleri oku...) Mato olayı anlayamıyorsun. Sen anlayamadan da ben ölürüm zaten...Gözlerim doldu...

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Hoş geldin lan binbirsurat

Bu güne kadar nerelerde sürttün:lol:

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Senin zihninde de ayni anlamlar yaratiliyor, cunku belli bir yere kadar mantikli bir tartisma yuruyorsun. Sende tutarsiz oldugunu anladiginda kivirmaya basliyorsun(:

Muslumler de oyle, sıkıştıklarında cennette huri bafilemek ugruna allah en dogrusunu bilir deyip senin gibi siginacak bir liman ariyorlar.

Müslümler de kıvırsın, dansözler de, ben de, sen de.

Sana kıvırmak kara töre diye mi öğretildi? :) Her an her saniye istediğin gibi kıvırabilir istediğin duygu ve deneyimi yaşayabilirsin.

3 saat önce, Birko yazdı:

Rüya mı görüyorum yoksa Materyalist Bilinç foruma geri mi dönmüş. Kabus geri mi döndü, Mato'nun Kabusu...Fredi mi Mato mu deseler Mato derim ben. Döner dönmez yine hezeyan okyanusunda yüzmeye başlamış...Beni yaşat komutuyla öldürülmemesi gerektiğine inanıyormuş insanoğlu...Yahu durduk yere neden öldürüyorsun insanları...İyilik ve kötülük sadece bir bakış açısıdır, intikamsa doğal bir dürtü...Yani ortada öldürmek için bir gerekçen varsa doğa zaten otomatikman verir o kozu sana. Doğada enerji boş yere harcanmaz. Enerjini boş yere insan öldürmeye harcarsan doğa karşına senden daha manyağını çıkarır. Otomatikman olur bu...Sonra da o manyak önce ırzına geçer sonra da dilim dilim doğrar seni. Söyle haksız mı değil mi?Böylece güneşi kendine çekip onunla top gibi oynayacak teknolojiyi geliştiremeden Niyazi olursun...

Neymiş bir virüs türü insan ırkını kırar geçirir zafer ilan eder ama kimse o virüsü yargılamazmış...Puhahaha hi ho hi...Ama bir insan kırıp geçirse onu yargılarlarmış. Yahu bilimsel yetenek varsa virüs direk yok edilir. Ne yargılaması... Karşılaştırmaya bak hizaya gel...Söyle sen seni ısıran sivrisineği kaç kez mahkemeye verdin? Gene doğaya terssin...Doğada bazı türler arasında ayrımcılık var...İnsan kendini devam ettirmek nasıl kolayına gelirse öyle davranır...Ama sen insanları sebepsiz öldürüp sivrisinekleri mahkemeye verirsin. Merak etme insan, virüsler kendisini öldürmediği sürece onlara dokunmaz. Sen olayın esprisini anlayamamışsın. İnsanlar saçma sapan savaşlarda da birbirini öldürmeden önce mahkemeye başvurmaz. Esir aldıklarını ise nadiren öldürür, genelde köle gibi çalıştırır. 

Ben varım varlığımı da sana dayatırım diyorsun işte ama doğada sana dayatıyor(ilk paragrafta ki koyulaştırılmış sözcükleri oku...) Mato olayı anlayamıyorsun. Sen anlayamadan da ben ölürüm zaten...Gözlerim doldu...

Çatışma çatışmayı doğrur. Patlamaların etkisi  Belirli bir süre sonra azalır.

Sen kendi çoluğunun çocuğunun ırzını koruyamayacak kadar acizsin diye tüm insanlar böyle değil.

Senin gibi kendini koruyamayanların ardına saklandığı bu kanunlar, ahlak vb duvarlar yüzünden zayıflar hayatta kalıyor.

Kaplumbağanın kabuğu onun etrafındakilerin kaplumbağaya geçtiği kıyak veya dokunmamazlık anlaşmasıyla oluşmadı.

O kabuk oluşana kadar yem oldular. Ezildiler. Hem birbirlerini yok ettiler hem de düşmanları onları yok etti.

Ama her şey ne kadar pamuk ipliğine bağlı

Tüm bu kanunlar, ahlak denilen sözleşmeler otoritenin ve paranın gücüne bağlı.

Otorite veya parada aşağı doğru güç kaybı başladığında kanunlar denilen zsizin gibi zayıfları koruyan demir parmaklıklar kalkıyor.

Aynen bir hapishanedeki otomatik düğmeye basılmış gibi.

Unutma, otorite ve para.

İkisi de soyut, sen ne kadar korumaya çalışırsan çalış bu soyut şeyler küçük bir kanat çırpmasıyla tersine dönüyor :)

4 ile 100'ün karesi aynı olmaz.

Sen gerçeklikte 4 tane belirleyicinin farkında vardın diye gerçeklikte en az 100 tane belirleyiciyi farketmiş bir materyaliste kafa tutamazsın.

Farenin mik mik mik sesi gibi kalıyor verdiğin örnekler.

Birbirimizi anlıyoruz diye beni de kendin gibi düşük seviye işlemcili bir embesil sanma

Senle sadece aynı iletişim aracını kullanıyorum.

2 saat önce, strong yazdı:

Hoş geldin lan binbirsurat

Bu güne kadar nerelerde sürttün:lol:

Hala öğrenemediniz gitti lan şunu.

Ağzından çıkanları çekip çıkaran benim, sen değil.

1 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Korkudan giremiyordu, basligimi gorunce dayanamadi ahahaha

Korkudan gelememek de kara töre değil mi?

Ak töre versiyonu nedir? Kormayarak göğüs gere gere gelmek mi?

Lan millete yazıyon ama sen de kuyruğunu ısırıp duruyorsun.

Benle tartışma düzlemi bulamıyorsun, acizliğine bak.

Kaç aydır benle tartışma düzlemi bulamıyorsun.

Hiç bir noktada yakalayamıyorsun. Ne dersen tersi oluyor.

Ha ha  :)

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...