Jump to content

Samsun, tecavüz, 7 yş ve allah..

Recommended Posts

dur bir düşün.hayatında kim ölmek ister sence?60sene diosun onu yaşayacağında garanti diil.o kızın başına böyle bir olay gelmiş.yapan şerefsiz Allaha havale.peki bir düşün.senin bu dünyada başına hiçbi olay gelmedi gayetten mutlusun iyisin herşey mükemmel derken bigün ölüm çattı geldi.ölüm döşeğindesin....

:D

dememişmiydim?

Sitelerde Paylaş
dur bir düşün.hayatında kim ölmek ister sence?60sene diosun onu yaşayacağında garanti diil.o kızın başına böyle bir olay gelmiş.yapan şerefsiz Allaha havale.peki bir düşün.senin bu dünyada başına hiçbi olay gelmedi gayetten mutlusun iyisin herşey mükemmel derken bigün ölüm çattı geldi.ölüm döşeğindesin.senin aklına o an ne gelir.harika yaşadığın çok zevk aldığın mutluluklarla dolu anların gelir.ama daha ölmeden bunları düşünürken ağlarsın.nasılsa ölmicekmiyiz.bu dünyadan sonra sadece toz bulutu olucak bir dünya için iyi olsa herşey kötü olsa diyelim ölüm anında insanın aklına ne iyi ne kötü gelir.düşünür ve bir yol bulamaz.o toprağın içinde çürümeye mahkumdur.diyosunki Allah o çocuğa isteseydi o çoçuğa kim tecavüz ederdi diyorsun.bir düşün ama eşitliği bir düşün.o kıza yapılan iğrençliği sen Allaha karşı yapıosun ona küfrediyorsun.peki o neden sana engel olmuyo.dikkatini çekerim olamıyor demiyorum olmuyo diyorum.eğer bu dünyada bütün kötülükleri Allah engellese ozaman bu dünyada niye yaşıyoruz biz.ozaman diğer dünyanın ne anlamı var.içinden neler geçirdiğini tahmin edebiliyorum.ama sende sakın şunu unutma bak biz Allahımıza yapılan bir küfürde sizleri parçalıyacak gibi oluyoruz ama Allah neyapıyo siz ona ne derseniz diyin o size hergün rızkınızı vermiyomı.peki bunun adaleti nerde kaldı.o küçük çocuğa yapılanı sizde yapıyosunuz üstelik Allaha.hiçkimseye Allahtan çok acıyamadığınız gibi hiçbi insanıda Allah kadar sevemessiniz.Allah istermiydi öyle olsun ama imtihan dünyası Allahın müdahelesi olsaydı eğer her konuda olurdu.sizide küfürlerinizden dolayı yokederdi.bizi imtihan için göndermiş herşeyi herkes sorgulamasına gerek kalmadanda inanabiliceği bir kuranda göndermemiş.istemişki sorgulayıp onu gerçekten sevesiniz diye.çünkü herşeyi açık açık kuranda yazsaydı herkes cennet var ucunda diyip inanmak zorunda kalırdı.inanmak ve Allahın bize anlatmak istediği sevgidir arkadaşlar.gerçek sevgidir.şu hayatta kaç kişi size siz karşılığını vermeden bişey verebiliyo.kaç insan sizi karşılıksız sevebiliyor.siz kuranı okudukça aklınıza ne cennet nede cehennem gelir.öyle bir sevgiki içini birşey dolduramaz.peki o kızın yaşadıkları için Allah yok diyoruz mesela olsaydı engellerdi diyoruz.o kız için bizim yapabiliceğimiz bişey varmı sizce.böyle şeyler daha çok aile içinde oluyor.o kıza yine Allahtan başkası yardım edemez.biz yapsakta neyaparız.bigün yalnız kaldığında yine kötü düşüncelerini Allah atar onun içinden.huzuruda Allah verir.buraya ne için geldik.siz nasıl Allaha küfretme hakkına sahipseniz o şerefsizde kendini sizin gibi düşündü ve dediki beni kim engeller dedi ve o kıza tecavüz etti.ne alaka diceksiniz.Allah size müdahele etmedi sabretti ama o adam içinde sabretti.karşılığını hem diğer dünyada hemde bu dünyada çekicek.ama emin olun bu tür konularda ancak beddua edebiliriz elimize o şerefsiz geçse öldürürüz belki.ama o kızın psikolojisini asla düzeltemeyiz.Allah olmasaydı eğer ölümde olmazdı insanlar bukadar acizde olmazdı.bir kene ısırması öldürüyor,bir kötü olay psikolojimizi bozuyor.ama elimizden ne geliyor?oturup isyan etmekten daha çok şey yapmamız gerekmiyomu?

ya şimdi bu kadar yazmış doldurmuşsun. ben kız kesin 60 yıl yaşar demedim, ayrıca benim ölümüme nereden ve neden geldik orayı hakikaten çözemedim. sanırım bu geç saatler en azından ikimizden birinde bir rahatsızlık yaratıyor dün de uzun uzun atışmıştık seninle. ayrıca şöyle birşey demişsin çok ilgimi çekti "...Allah istermiydi öyle olsun ama imtihan dünyası..." ya bak böyle söyleyince içim acıdı allah a ya. yazık o da yaratmış ama ne yapsın elinden gelen bu emir kuluyuz sonuçta. bunu kabullenmek o kadar kolay öyle mi?

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
Malum tanrı Allah ise, tüm bunlar olurken, göbeğini kaşıyarak oturup seyrediyordu her zamanki gibi...

Aklımız var.

Bilincimiz var.

Mükemmele yakın bir de vücudumuz var.

Bütün bunlar biri tarafından bize verilmiş.....

Yahu madem her yanlışa Tanrı anında müdahale edecekti

Niye akıl verdi bize,

Niye bilinç verdi bize,

Her yanlışa kendisi anında müdahale etseydi bizi aklıdan yoksun bırakırdı.

Ya da herşeye anında müdahale etseydi.

Birileri bu sefer de "Ey tanrı medem herşeyimize anında karışacaktın niye bize akıl verdin?"

diye hayıflanacaklardı.

Biraz saçmalamış mıyım yoksa bana mı öyle geliyor?

Bu Deizmin Tanrısı değil miydi yahu!

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Malum tanrı Allah ise, tüm bunlar olurken, göbeğini kaşıyarak oturup seyrediyordu her zamanki gibi..

olaya birde şu açıdan bak...

olay yaşandı ve şuan zanlı aranıyor bulunacak veya bulunamayacak....

aranan adam bulunamadı ve her geçen gün aynı şekilde suç işlemeye devam ediyor...ama arkasında hiçbir şekilde iz bırkmıyor....ve bu şekilde ölüp gidiyor...adam cezasız kaldı ve sonsuz oldu...yaptıkları yanına kar kaldı...sen olayı böyle düşünürsün ama ben öyle düşünmem....

benim düşünceme göre bu dünyada yakalansız veya yakalanmasın benim inancıma göre ELBET CEZASINI çekecek...ama bu dünyada...ama diyer tarfta...

Sitelerde Paylaş

allah bu ne yapacağı belli olmaz :lol:

hırvat maçında dünya işne müdahale eder

almanya maçında seyirci olur (yada almanlara yardım eder)

17 aylık bebek tecavüze uğrar seyreder

samsundaki 7 yaşındaki çocuk tecavüze uğrar seyreder

müslümanların deyimiyle ders alsınlar diye marmara depremini yaratır binlerce bebekler dahil ölmesini sağlar

peygamberin dönemindeki savaşlara melekleri müdahale eder

kıbrıs savaşında yeşil yeşil askerler yollar

daha bir milyar olay var yani müslümanların bir kısmı allah dünyaya müdahale eder der

bir kısmı etmez kaderde ne varsa o uygulanır derler

bence müslümanlar şunu kendine sorsun eğer allah dünyaya müdahale ederse (müslümanlar bunu dua ile sıkıştıkları zaman çok isterler)

allah kendi bildiğini değiştirmiş olmuyormu

eğer müdahale etmiyorsa herşeyi proğramlamışsa kıyamete kadar yada sonsuza kadar kaderlerimiz belli ise dua etmeye gerek yok

yani allahtan yardım istememiz saçmalık olur

yok eğer her şeye müdahale ediyorsa o zaman geleceği bilmiyor çünkü müdahale ettiği an gelecek değişir

Sitelerde Paylaş
dur bir düşün.hayatında kim ölmek ister sence?60sene diosun onu yaşayacağında garanti diil.

Ben bu ihtimal yüzünden iman ediyorum beyler,kimse tutmasın.

o kızın başına böyle bir olay gelmiş.yapan şerefsiz Allaha havale.peki bir düşün.senin bu dünyada başına hiçbi olay gelmedi gayetten mutlusun iyisin herşey mükemmel

Eeee?

derken bigün ölüm çattı geldi.ölüm döşeğindesin.senin aklına o an ne gelir.harika yaşadığın çok zevk aldığın mutluluklarla dolu anların gelir.

İnan bana ölmek üzere olan insan sadece korku duyar,iyi anılarını hatırlamaz.

ama daha ölmeden bunları düşünürken ağlarsın.nasılsa ölmicekmiyiz.bu dünyadan sonra sadece toz bulutu olucak bir dünya için iyi olsa herşey kötü olsa diyelim ölüm anında insanın aklına ne iyi ne kötü gelir.düşünür ve bir yol bulamaz.o toprağın içinde çürümeye mahkumdur.diyosunki Allah o çocuğa isteseydi o çoçuğa kim tecavüz ederdi diyorsun.bir düşün ama eşitliği bir düşün.o kıza yapılan iğrençliği sen Allaha karşı yapıosun ona küfrediyorsun.peki o neden sana engel olmuyo.

Canım o tecavüzcü kızın yaşantısına(imtihanına?!)kendi iradesi dışında ve telafisi mümkün olmayacak şekilde müdahale ediyor,o kızın imanı sarsılmayacak mı sanıyorsun.Biz kimseye müdahale etmiyoruz zorla allaha küfrederken(yav biz allaha da küfür falan etmiyoruz)

dikkatini çekerim olamıyor demiyorum olmuyo diyorum.eğer bu dünyada bütün kötülükleri Allah engellese ozaman bu dünyada niye yaşıyoruz biz.

Hepsini engellemesin de bu engellemesi gerekenler sınıfına giriyor

ozaman diğer dünyanın ne anlamı var.içinden neler geçirdiğini tahmin edebiliyorum.ama sende sakın şunu unutma bak biz Allahımıza yapılan bir küfürde sizleri parçalıyacak gibi oluyoruz ama Allah neyapıyo siz ona ne derseniz diyin o size hergün rızkınızı vermiyomı.

İnsanlar çalışıp para kazanarak alıyor yiyeceğini

peki bunun adaleti nerde kaldı.o küçük çocuğa yapılanı sizde yapıyosunuz üstelik Allaha.hiçkimseye Allahtan çok acıyamadığınız gibi hiçbi insanıda Allah kadar sevemessiniz.

Allahı sevmiyoruz,yok ki sevelim

Allah istermiydi öyle olsun ama

Herşey allahın iradesi altında yaşanır,demek ki istemiş

imtihan dünyası Allahın müdahelesi olsaydı eğer her konuda olurdu.sizide küfürlerinizden dolayı yokederdi.bizi imtihan için göndermiş herşeyi herkes sorgulamasına gerek kalmadanda inanabiliceği bir kuranda göndermemiş.istemişki sorgulayıp onu gerçekten sevesiniz diye.çünkü herşeyi açık açık kuranda yazsaydı herkes cennet var ucunda diyip inanmak zorunda kalırdı.

Niye mucize zırvalığı yapıyorsunuz o zaman

inanmak ve Allahın bize anlatmak istediği sevgidir arkadaşlar.gerçek sevgidir.şu hayatta kaç kişi size siz karşılığını vermeden bişey verebiliyo.kaç insan sizi karşılıksız sevebiliyor.

Ne diyor lan bu!!

siz kuranı okudukça aklınıza ne cennet nede cehennem gelir.

Yapma ya!!

öyle bir sevgiki içini birşey dolduramaz.peki o kızın yaşadıkları için Allah yok diyoruz mesela olsaydı engellerdi diyoruz.o kız için bizim yapabiliceğimiz bişey varmı sizce.

Evet,dini hayatımızdan çıkarsak bu olay yaşanmazdı

böyle şeyler daha çok aile içinde oluyor.o kıza yine Allahtan başkası yardım edemez.biz yapsakta neyaparız.bigün yalnız kaldığında yine kötü düşüncelerini Allah atar onun içinden.

:lol::lol::lol:

huzuruda Allah verir.buraya ne için geldik.siz nasıl Allaha küfretme hakkına sahipseniz o şerefsizde kendini sizin gibi düşündü ve dediki beni kim engeller dedi ve o kıza tecavüz etti.ne alaka diceksiniz.Allah size müdahele etmedi sabretti ama o adam içinde sabretti.karşılığını hem diğer dünyada hemde bu dünyada çekicek.

Önemli olan adam değil kızın durumu

bla bla bla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...