Jump to content

Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

Recommended Posts

Zeka testleri geçerlidir.Yanilma paylari yok denecek kadar az. Turkiyede bile bazi işletmeler iş aliminda adaylari zeka testine sokuyor. Islam toplumları ortalamada daha düşük zekadir, digerlerine göre.Turkiye toplumu da ortalamada geri seviyelerde.bu gerçek. Yapacak birşey yok. Islam ulkelerine bakildiginda cogunluk: vahşi yobaz kultursuz saygisiz toplumlar; daha yemek yemesini bile bilmiyorlar. Turkiye,arabistan,irak,iran,pakistan,hindistan,yemen,suriye......bla bla bla.....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türk sözcüğünü duyunca midesine kramplar giren çok insan var dünyada. Tabii ki bu forum da dahil buna. Neymiş gorillerden akıllı olduğumuza sevinmeliymişiz, Aptal olduğumuz için geri bir kültürümüz varmış. Yahu büyük ihtimalle senin mensubu olduğun toplum yeterince zeki ve güçlü olmadığı için haliyle bu halkın önünde yenildi yahut elendi ya da elenmeye mahkum. Bize aptal diyerek bunu değiştiremezsiniz.Üstelik argümanlarınız saçma ve içinizdeki kini ele veriyor. Saçmalığınızı görmeniz için Jared Diamond'un Tüfek, Mikrop ve Çelik kitabını okuyun. Gerçeği göreceksiniz. Jared Diamond'dan daha akıllı olduğunuzu iddia edecek değilsiniz. Tabi bu kitabı okuyunca adam olacağınızı da zannetmiyorum. Ama bu tavsiyeyi küçük bir iyi niyet olarak görebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

salak salak konuşuyosunuz beyinsiz herifler. objektif değerlendirme yapabilecek donanımda değilsiniz ülkücü kekolar gibi gelmişler böğürüyorlar burda.

çok basit soru sordum:

MADEM AYNI SEVİYEDE ZEKAYA SAHİPSİN, NEDEN EKONOMİN AYNI ÖLÇÜDE DEĞİL! cevap versene ? yok tabi.

yok.

habire böğür. bildiği başka bişy yok.

zeki bir toplumsan ülken refah içinde olur, her soruna akıllıaca çözümler üretirsin.

terör- ispanyada terör oluşumu yok mu? var. ama mllet zekasını kullanıyor çözüm üretiyor. demek ki sen o kdr değilsin.

hadi herşeyi geçtim sokağa çıkıp gözlem yapabilen, çok akıllı bi mllet olmadığını görür. bunun için testler yapmayada gerek yok.

yöneticilere sesleniyorum bu ırkçı faşizan insanları forumda tutmayın bilimsel bir platformda bunları görmek istemiyoruz.

bu seviye o seviye değil. bunlar kendi aralarında turancılık falan oynar en fazla. bu

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Tatar-Hatun said:

Zeka testleri geçerlidir.Yanilma paylari yok denecek kadar az. Turkiyede bile bazi işletmeler iş aliminda adaylari zeka testine sokuyor. Islam toplumları ortalamada daha düşük zekadir, digerlerine göre.Turkiye toplumu da ortalamada geri seviyelerde.bu gerçek. Yapacak birşey yok. Islam ulkelerine bakildiginda cogunluk: vahşi yobaz kultursuz saygisiz toplumlar; daha yemek yemesini bile bilmiyorlar. Turkiye,arabistan,irak,iran,pakistan,hindistan,yemen,suriye......bla bla bla.....

Zeka testleri geçerlidir de acaba bu yayınlanan haritalar geçerli midir? Bu konunun girişinde yayınlanan haritalardan bahsediyorum. Bu haritalar oluşturulurken bilimsel ve dürüst yöntemler mi kullanıldı? Yoksa batılıların bilinç altının temelini oluşturan ırkçılığın bir tezahürü müdür? Mesele budur.

Meseleyi bilimin tartışılması zeminine çekmek yanlıştır. Bilimi tartışmıyoruz. Bilimin manipülasyonunu tartışıyoruz. 

Bundan 20-25 sene önce, ABD halkının en zengin insanları en zeki insanlar olarak kabul ettiklerini duyardım. Saçma ve garip gelirdi. Çünkü zengin olmak zeki olmanın göstergesi olamaz. Ve 25 sene önce Türk halkının genel algısı da bu yönde idi. Bugün baktığımızda, zengin=zeki denkleminin Türk halkı üzerine de sinmiş olduğunu görüyoruz. Bu bir bilinç kırılması ve yozlaşmadır. 

Zengin olmak vahşi bir hırs, alçakça bir gaddarlık, tüketemeyeceği kadar malı biriktirme hastalığı gibi bir takım arazların sonucudur. İşin doğrusu, klasik bilgelik tanımlarında olabildiğince tevazu ve maddeden uzak durma zeka göstergesi olarak kabul edilir. Mal biriktirme ve tüketim manyaklığı birer hastalıktır. 

Kapitalizm ve emperyalizm insanların beyinlerini çürütüyor. insanları bir sırtlan sürüsüne dönüştürüyor. İnsanlık, en fazla kan döken, en fazla dişi dölleyen sürü liderinin ardında, zevkten kendinden geçmiş, benliği silinmiş çirkin bir topluluğa dönüştü.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Robespierre yazdı:

diyorsun ki Mars'a uzay aracı gönderen adam, bizim sokaktaki kuruyemişçiden kesinlikle daha zeki. 

Saçmalama, ben öyle bir şey niye diyeyim, öyle şey olur mu hiç. Ama sen diyorsun ki Mars'a araç gönderecek adam batıya gidiyor. Bunu söyleyerek beni doğruladığını göremiyor musun? Sonuçta bu toplumda Mars'a araç gönderecek kimse kalmıyor değil mi? Öyle... 

Ee? Ne oldu şimdi? Toplumda Mars'a araç gönderebilecek kimse yok demiş oldun. E ben de bunu dedim, yok! Vardı da gözden saklayıp kuruyemişçiyi mi ön plana çıkardım ahana toplum bu diye...

Sitelerde Paylaş

Bu salak toplum "ne işiniz var uzayda ben size anlatıvereyim uzayı" diyen salak embesilleri bir bitin yavşağıymış sanki gibi ziyarete gidip görüşenleri tepesine oturtmuyor mu? Oturtmakla kalmıyor, tepesine sıçtırıyor. Bu mu zeka! Herif kafadan kaçık bir şarlatan, yobaz, geri, akıl hastası bir salak yani, açıkça, resmen.  Bu salak  toplumun bu salakla görüşmeyi bir bok yemek zannedeceğini iyi bilen istismarcı, bu boku yedim diye iftiharla açıklıyor mu, evet. Burada zeka var mı, kırıntısı yok.

Sitelerde Paylaş

Neresi bilimsel buranin ATEISZ OKUZ...

Su ateistler kendilerini alim saniyorlar ya,

ateist oldularda Aydin oldular ,etraflarin piridatiyorlar ya,..ha bu arada gozumu kamastirdiniz okuzler.yani ateistler.

Kendinize dogru duzgun bir is arayin,,..

Eskiiden basi bos Gezene kaldirim muhendisi denillirdi, simdi bos gezenin bos kalfasi oldu  bilim adami.....yani ATEIST

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Birko yazdı:

Türk sözcüğünü duyunca midesine kramplar giren çok insan var dünyada. Tabii ki bu forum da dahil buna. Neymiş gorillerden akıllı olduğumuza sevinmeliymişiz, Aptal olduğumuz için geri bir kültürümüz varmış. Yahu büyük ihtimalle senin mensubu olduğun toplum yeterince zeki ve güçlü olmadığı için haliyle bu halkın önünde yenildi yahut elendi ya da elenmeye mahkum. Bize aptal diyerek bunu değiştiremezsiniz.Üstelik argümanlarınız saçma ve içinizdeki kini ele veriyor. Saçmalığınızı görmeniz için Jared Diamond'un Tüfek, Mikrop ve Çelik kitabını okuyun. Gerçeği göreceksiniz. Jared Diamond'dan daha akıllı olduğunuzu iddia edecek değilsiniz. Tabi bu kitabı okuyunca adam olacağınızı da zannetmiyorum. Ama bu tavsiyeyi küçük bir iyi niyet olarak görebilirsiniz.

jared diamond aptalın teki medeniyet gelişimini tamamen tarım ve hayvancılık kaynaklarına yakınlığa bağlar. gerzek teorisine göre altın hilal dediği arap toprakları şu an en yüksek medeniyet seviyesinde olmalıydı. gelişimi tamamen coğrafi şanslılığa bağlar yani. zaten bu fikirleri yüzünden refah herkesin hakkı diyip ülkelerini geri kalmış kekolarla doldurmaya ant içmiş gerizekalı avrupalı solcu medya çok reklamını yapar bu adamın

tarihinde copyPaste tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu milletin aptallığına dair birçok örnek getirilebilir mesela bugün olimpiyatları izledinizmi. bi boksörümzün maçı vardı. spikerler maçtan önce öyle bi övdüler ki bu adamı ben yeni mike tyson geliyo zannettim. maçta bu arkadaş yumruk yedikçe bu gerizekalı spikerler rakibini bunalttığını raundu kazanacaklarını falan iddia ediyorlardı. hele sonlara doğru adam kum torbası oldu daha süre olsa nakavt ederdi diye saçmalıyolardı. maç biterken de öncden şampiyon ilan ettikleri temsilcimizin zaten sakat olduğundan falan bahsetmeye başladılar. yani toplum içinde aptallık o kadar gözüme giriyor ki insanın isyan edesi geliyor

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Robespierre yazdı:

Zeka testleri geçerlidir de acaba bu yayınlanan haritalar geçerli midir? Bu konunun girişinde yayınlanan haritalardan bahsediyorum. Bu haritalar oluşturulurken bilimsel ve dürüst yöntemler mi kullanıldı? Yoksa batılıların bilinç altının temelini oluşturan ırkçılığın bir tezahürü müdür? Mesele budur.

Meseleyi bilimin tartışılması zeminine çekmek yanlıştır. Bilimi tartışmıyoruz. Bilimin manipülasyonunu tartışıyoruz. 

Bundan 20-25 sene önce, ABD halkının en zengin insanları en zeki insanlar olarak kabul ettiklerini duyardım. Saçma ve garip gelirdi. Çünkü zengin olmak zeki olmanın göstergesi olamaz. Ve 25 sene önce Türk halkının genel algısı da bu yönde idi. Bugün baktığımızda, zengin=zeki denkleminin Türk halkı üzerine de sinmiş olduğunu görüyoruz. Bu bir bilinç kırılması ve yozlaşmadır. 

Zengin olmak vahşi bir hırs, alçakça bir gaddarlık, tüketemeyeceği kadar malı biriktirme hastalığı gibi bir takım arazların sonucudur. İşin doğrusu, klasik bilgelik tanımlarında olabildiğince tevazu ve maddeden uzak durma zeka göstergesi olarak kabul edilir. Mal biriktirme ve tüketim manyaklığı birer hastalıktır. 

Kapitalizm ve emperyalizm insanların beyinlerini çürütüyor. insanları bir sırtlan sürüsüne dönüştürüyor. İnsanlık, en fazla kan döken, en fazla dişi dölleyen sürü liderinin ardında, zevkten kendinden geçmiş, benliği silinmiş çirkin bir topluluğa dönüştü.

@Robespierre , ben kavram kullanırken, türkiye toplumu dedim, türk toplumu demedim; fark var. Türk kelimesine asla hakaret kullanmam,ne olursa olsun. Ayrıca,  kapitalizm ve emperyalizm, benim de hoşlanmadığım şeylerdir. Çünkü siyasi düşünce olarak sosyalist kafadayım. Islam denen ideoloji ya da herneyse, bulunduğu toplumu ahmaklaştırıyor. Daha bugün 15 yaşında bir kıza 8 tane kurşun sıktılar.Bunu yapanlar, elbette cahil, görgüsüz yobaz ve beyni çalışmayan insanlardır. kapitalizm farklı bir tartışma konusudur, büyük ihtimalle seninle hemfikirimdir. Turkiyede bir şiddet toplumu var. Dışarıda görgüsüz,saygısız insanlar çoğunlukta maalesef. Bana göre, zeki diye tanımladığımız insanlar empati yapan,çevresine karşı duyarlıi,saygılı, sürekli araştıran sorgulayan vs.vs. bireylerdir. Düşük zekalı insanlar, saygı görgü nezaket gibi üstün meziyetlerle ilgilenmezler. Tanımlar çok yeterli değil elbette. Sonuçta şiddet toplumu için zekadan bahsetmek pek doğru değil.İlkönce özeleştiri, takiben kendimizi geliştirmemiz. Elbette, istiyorum ki ; bu toplum çok ileri gitsin. Ben Atatürk'ü o kadar sevdim, o kadar sevdim ki; müthiş bir insan.Bne onun değerini anladım,ben on yıldır turkiyede yaşıyorum üstelik.Ama daha Türkiyedeki toplum, Atatürk'ün değerlerini,öğretisini anlayamamış durumda. Atatürk gibi bir değer başka ülkede olsa nasıl sahip çıkarlar varya. Youtube'da Atatürke hakaret eden,küfürler edenler o kadar çokki. Şaşırıp kalıyorum.

Turkiyede kitap okuyan insanların oranı kaç ? % kaç? Turkiye eğitim seviyesi ortalaması kaç ?

Turkiyede kaç kişi,veya toplumun ne kadar yüzdesi, kendisine dayatılan din,inanç vs. gibi kavramları araştırıp doğruluğunu sorguluyor ? /tarafsızca ! 

Sitelerde Paylaş
On ‎14‎.‎8‎.‎2016 at 01:58, Tatar-Hatun yazdı:

türkiye toplumu dedim, türk toplumu demedim; fark var.

Yani, konu açık ve net aslında. Harita üzerinde bölgelendirme ve zeka yüzdesi atamaları yapılmış. Nedeni ne olursa olsun, dağılım bu şekilde denmiş. Oralarda da zeki olanlar varmış da öbür tarafa gidiyormuş, orası karıştırılmamış ki... O ayrı bir tartışma konusu.

Daha haritayı görür görmez ırkçılar "atıl kurt" :lol: yaygarasını bastı! :D 

Çok Battal gazi ve Tarkan izlemenin, üstüne bir de üstelik arabesk izlemenin :huh: zeka üzerindeki olumsuz etkilerini konu eden bilimsel bir araştırma şart! :lol: Bu bence fatal mix! Bu ikisi asla karıştırılmamalı, karışım ölümcül oluyor. Irkçılıkla arabeskin karışımı kadar bitirici bir zehir daha bilmiyorum. 

Sitelerde Paylaş

Zeka testinin doğruluğuna ihtiyacıız yok. Zeka testine hiç ihtiyacımız yok.

Sonuçlara bakarak yetirence şey anlayabiliriz. 

Evet bazı milletler diğerlerinden üstündür, evet bazı milletler geridir ve eksiktir.  Buna ''ırkçılık'' demek gerçeğin üstünü örtmeye yetmez.

Bilimde, refahta, özgürlüklerde, sanatta vs vs kim SONUÇ OLARAK üste çıkmış ise, onlar ulusal kalitede diğerlerinden üstündür diyebilirz. IQ testi olmasa da deriz.  ''yov benim ne forkum var alaman gavurundan ben eskik miyem'' diye soran adam bi kendi yaptığın arabaya bak bir de Mercedes 'e bak diyecem ama bir araba bile yapamadın ki daha...

Sitelerde Paylaş
On 13.08.2016 at 23:59, copyPaste said:

bu milletin aptallığına dair birçok örnek getirilebilir mesela bugün olimpiyatları izledinizmi. bi boksörümzün maçı vardı. spikerler maçtan önce öyle bi övdüler ki bu adamı ben yeni mike tyson geliyo zannettim. maçta bu arkadaş yumruk yedikçe bu gerizekalı spikerler rakibini bunalttığını raundu kazanacaklarını falan iddia ediyorlardı. hele sonlara doğru adam kum torbası oldu daha süre olsa nakavt ederdi diye saçmalıyolardı. maç biterken de öncden şampiyon ilan ettikleri temsilcimizin zaten sakat olduğundan falan bahsetmeye başladılar. yani toplum içinde aptallık o kadar gözüme giriyor ki insanın isyan edesi geliyor

Daha kötüsü de var (çünkü hep daha kötüsüne bakarak avunuruz)

Etiyopya nın yüzücü diğe gönderdiği adam şişmanlığından ''balina'' olarak adlandırıldı, ve en kötü yüzücü oldu bu olimpiyatlarda.

Adam Kendi ülkesinde yüzme fedarasyonun oğluymuş. Salaklar sandı ki adam kayırma kendi ülkerinde olduğu gibi heryerde işe yarıyor.

http://ftw.usatoday.com/2016/08/olympics-rio-ethiopia-robel-kiros-habte-swimming

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

objektif bakabilen görür herşeyi.

hem mllete koyun de hem de yok bu mllet çok zekalı? nasıl olacak? 

yukarıda yazdık normal şartlarda batılı birinin seviyesine erişebilmesi için bu ahalinin, minimum 200 yıl var. 

ki genel siyasi tabloya bakınca bu bile iyimser.

nihat doğan lar her yerde var, sallayın gitsinler...

tarihinde jumanji35 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'de sosyal ahlak bozukluğunun en etkili nedeni kadınların cahilliğidir. Şeyhlerinin sidikli donlarında keramet arayanlar ne yazıkki Türkiye'nin gerçeğidir. Alttaki 2 video'yu izleyin lüten;

Sütçüye kanan kadın Nuri Alço vakası Yalçın Çakır 
 Cicişlerin karpuz seçmesi

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de insanların zeka düzeyinin gerilemesinde eğitim sisteminin etkisi çoktur ama diğer devlet kurumları da -oktandır bu ülkenin. Cezaevlerinde mahkumların yatacağı ranza kalmadı diye 38bin mahkumu salı vermek üzeriyiz. adalet bakanı bekir bozdağ'ın açıklaması böyle ama kimbilir arkaplanında ne var bunun? PTT'nin sitesinde gönderi takip sorgulatın bakalım çalışıyor mu? Çalışmıyor efendiler... TC devlet kurumunun kargo takip seçeneği var ama çalışmıyor. Adalet zaten çalışmıyor. Ulaşım desen keşmekeş. Dolmuşta 11 oturak var ama yolcu sayısı 35 kişi. belediye otobüsü tıklım tıklım dolduğu için bazı iett otobüsleri, yolcu indirmediği duraklara girmeden geçip gidiyorlar... Türkiye'de zeka düzeyi yüksek olsa bunlar olmazdı hemen hergün.

Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşım, ortalama bir ABD vatandaşı ile konuşursanız, ortalama bir Anadolu evladından çok daha bağnaz, çok daha aptal ve cahil olduğunu görürsünüz. Batılı reality show'ları izliyor musunuz hiç? Burdaki cicişlerin kralı orda. Ağzı yerine afadersiniz amcığı ile konuşan gerizekalı dolu oralar! 

Berlusconi'ye, Sarkozy'ye, Tony Blair itine, Bush'a, Trump'a oy veriyorlar lan bunlar!! Ne anlatıyorsunuz?  Ha, o Hillary Clinton denen iblisi de bunlardan ayrı tutmuyorum! O da ayrı bok!

Batılı bilim insanlarına bakıp bizim bakkal hala bir icat yapmadı diye hayıflanıp duruyorsunuz. O bakkal hayatı boyunca insansız hava aracı icat etmeyecek beyler. Ve siz, aşağılık kompleksine kapılmış zavallı devşirmeler, siz de ömrünüz boyunca hiçbir boka yaramayacaksınız!!!

Boyla Kutlug 70'lerde Deniz Gezmiş'ler boğaz köprüsüne niçin karşı çıkıyor muydu, biliyor musun? Bir kalkınma programı yapalım, bütün nüfusu İstanbul'a yığmayalım, bütün ulaşımı karayoluna yüklemeyelim diyorlardı. Dert buydu. Ama ne oldu? Sağcı vatan hainleri bütün Anadolu'yu boşalttı. Bütün nüfusu birkaç büyük şehire yığıp bu kitleleri cahil cühela kent yoksullarına dönüştürdüler. Anadolu'daki üretimi sıfırladılar. Sonuç? İşte sonuç o! Otobüsler dolu olduğu için durakta durmadan geçiyor. O yolcuları da alacak otobüs alsan, nüfus yine artıyor, otobüs yine yetmiyor. O otobüs asla yetmez! Çünkü hiçbir plan yok. Hiçbir program yok. Üretim yok. Bunun sorumlusu Türk insanının zekası değil, kafası çalışan Türklerin şiddet ile yok edilmiş olmasıdır. Çünkü emperyalizm Türkiye'de üretim yapılmasını istemedi. Plan program yapmamızı istemedi. Ekonomimizi korumamızı, geliştirmemizi istemedi. En önemlisi aklımızı kullanmamızı yasakladı. Sonuç itibarıyla, bazı zavallılar o kullanmadıkları organlarını tamamen çıkarıp atmaya karar verdiler! Şimdi bir köle ruhu ile tövbe istiğar ediyorlar. Töbe töbe, akıl makıl yok bizde efendilerimiz. Biz aptalız. 

Ulan madem böyle düşünüyorsunuz, "bizden mucit çıkmaz" diyen AKP'li bakana niye karşı çıktınız? Ne farkınız var ki ondan?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...