Jump to content

Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

Recommended Posts

2 saat önce, jumanji35 yazdı:
10 saat önce, satsuma57 yazdı:

Karşılıklı hakaret ve küfür etmek delikanlı adama yakışmaz, kimseyi de haklı çıkarmaz. 

Haklı olan vakarını korur. Hakaret eden argümanlarını kaybetmiş, yenilgiyi kabullenmiş sayılır.

Burada ciddi bir konuyu tartışıyoruz. Belki şimdiye kadar hiç gündeme gelmemiş bir konudur.

Başlıktaki harita ırkçılık kastıyla mı hazırlanmıştır, yoksa bilimsel bir gerçeklik mi taşımaktadır?

İlki doğruysa, Avrupalıların genlerine kazınmış Türk düşmanlığı devam ediyor demektir. Bunu anlayıp ona göre davranacağız. 

Eğer ikincisi doğruysa, titreyip kendimize dönmemiz ve ne yapılması gerekiyorsa onu yapmamız gerekmektedir.

Tartışma adabını koruyalım.

Başlıkta o zama2n neden bu kadar kesin ifadeler kullanıyorsun?

Peki, Atatürk'ün "Türk Milleti zekidir" sözünü nereye koyacaksın?

Zeka azalan veya çoğalan birşey mi ki, titreyip kendimize geldiğimiz zaman zeki olup, IQ seviyemiz yükselecek?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendimizi eleştirelim ama bir halk adina hakaret etmek doğru degil. Turkiyede çok zeki cocuklarin küçükten beyni yakiliyor. Islam denen kepazelik, insan beynini mahvediyor.Kendimden bilirim; kücükten islam ögretisi surekli olarak dayatiliyor,baski yapiliyor.Bu durum o kadar basit değil. Baslığı açan şahsiyet; bilgisiz ve cahil oldugu için, anadolu halkina bir nevi isyan şeklinde laf soktugunu zannediyor. Sosyolojik açidan degerlendirmeye tabi tutulmasi gereken bir konu. Genel ifadelerle soylemlerde bulunmak ahmakliktir. Bu ahmakligi gayet bildigimiz proflar da yapmaktadir. Din dayatmasi insan beyninin özgürlüğünü yok eder,ayrica tarihi olarak da irdelenmesi gerekir( turklerin zorla muslim yapilmasi,katledilmesi vs....) 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, impressivo said:

Kendimizi eleştirelim ama bir halk adina hakaret etmek doğru degil. Turkiyede çok zeki cocuklarin küçükten beyni yakiliyor. Islam denen kepazelik, insan beynini mahvediyor.Kendimden bilirim; kücükten islam ögretisi surekli olarak dayatiliyor,baski yapiliyor.Bu durum o kadar basit değil. Baslığı açan şahsiyet; bilgisiz ve cahil oldugu için, anadolu halkina bir nevi isyan şeklinde laf soktugunu zannediyor. Sosyolojik açidan degerlendirmeye tabi tutulmasi gereken bir konu. Genel ifadelerle soylemlerde bulunmak ahmakliktir. Bu ahmakligi gayet bildigimiz proflar da yapmaktadir. Din dayatmasi insan beyninin özgürlüğünü yok eder,ayrica tarihi olarak da irdelenmesi gerekir( turklerin zorla muslim yapilmasi,katledilmesi vs....) 

Türkler aptaldır demek bir eleştiri değil ki. Bu düpedüz hakaret. Üstelik bu hakareti götlerinden uydurdukları sözde bilime dayandırıyorlar.

Nedir o IQ haritalarının kaynağı? Kim yapmış, nasıl yapmış, hangi bilimsel yöntemi kullanmış? 

Irkçılık her zaman kendi götünden bir bilim uydurur. Karakteri budur.

Sitelerde Paylaş

@Robespierre ve destekcileri..

Ben her zaman diyorum ki bu halkin kafasina  vura vura adam etmek lazim baska duzeltmenin yolu yok bu parazitleri... Iste Rob sende bu ahmak halkin bizlere canli kanitisin burda. Sana milyonlarca kez diyorum ki; cahil, yobaz, gerici, ahlaksiz Anadolu kulturu sayesinde bu halk mal, aptal oluyor salakca yasiyor.. Oyle sans ile alakali bir sey degil yani bu.. Bugun Turkiye'de cehalet firlamis vaziyette ve biz dunya uzeriden tablo yapmaya kalkarsak ilk sayfada konulan degerlerden pekte farkli sonuclar elde etmeyecegiz..

Aptalligi, zeka olayini falan kenara birakin. Kultur uzerinden - yasam bicimi uzerinden degerlendirme yapin zaten bu 2 sey ile degerlendirme yapmayacaksinizda ne ile yapacaksiniz?.. O kadar net goreceksiniz bir facia ile ic iceyiz... Ha bunu goremiyorsaniz ben size enayide derim, ahmakta derim, zavallida derim gerizekalida derim bu 2+2=4 gibi net bir seydir yani gercekci olmaktan kaciyorsaniz siz bu saydiklarimdan birisiniz demektir.. Bu sorun nerden geliyor? derseniz cografi konumun buna etkisi var derim cunku bu sekilde kultur olusuyor gelenekler sekilleniyor. Bir kere Anadolu topraklarina cehalet dolu araplardan islam pisligi bulasmis Osmanli'nin yonetimi, alinan kararlar falan birkac padisah disinda berbat durumda.. Hatta cogu zirvalik direk islamdan kaynaklaniyor bunu neye dayanarak soyluyorum ? MÖ 550-600 civarina gidip gelirseniz Tales-  Anaksimenes gibi buyuk adamlar Anadoluda muthis isler yapmistir bu adamlar en iyi filozoflardandir egede yaptiklari isler paha bicilemez, bilim bakimindan dusunce bakimindan suanki bu topraklardaki kulturu 5'e katlar..

IQ olayini dedigim gibi kenara birakin soyle dusunun dunyada herkesin beyni ayni.. Fakat bolgeden dolayi herkesin gecmisi farkli dolayisiyla gelenekleri, gorenekleri, kulturleride degisik... Kultur ve geleneklerde dogrudan yasam bicimine yon verdigi icin? Al sana cok basit sekilde halkin ne durumda oldugunu gosterebilecek bir yontem bununla TR'de yasayanlarin ne durumda oldugunu hesaplayabileceksiniz. Bu halk arastirmayi sevmez, cok kati sekilde gelenekler-gorenekler hakimdir bu da arastirmamayi getirir bununda anlami cehalettir...

Celal Sengor bu ulkeyi Pakistan ile bile kiyaslamiyor hakki Afganistandir diyor dusunebiliyor musun? Ve kesinliklede hakli.. O toplumda hirsli, egitim icin cabalayan binlerce genc ABD'de muhendis oluyor Microsoft'da calisiyor, cesitli silikon sirketlerinde bir seyler cabaliyor.. Ayni sey Hintliler icinde gecerli onlarda cok cabalayan insanlardir ayrica Pakistan kendi universitesinden nobel odullu fizikci cikarmistir.

tarihinde Asisvénia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Robespierre said:

Türkler aptaldır demek bir eleştiri değil ki. Bu düpedüz hakaret. Üstelik bu hakareti götlerinden uydurdukları sözde bilime dayandırıyorlar.

Nedir o IQ haritalarının kaynağı? Kim yapmış, nasıl yapmış, hangi bilimsel yöntemi kullanmış? 

Kaşıntısı olan varsa, kaşırız birader ! Genelleme yapip,bir irka hakaret edenlerin agzinin payini veririz. Başka yerde de Ataturkcu kesilir böyle tipler. Sanki sosyoloji profesorleri ! Toplumda egitim eksikliginden ve islam dininden kaynaklanan sorunlar mevcut! Batiya beyin göçünün sebepleri vs.tartisilabilir. Turkiyede muslim gecinen cogu kişi aslinda deist. 

Sitelerde Paylaş
On 10.08.2016 at 13:44, copyPaste said:

ben dinlerin insanları geri bıraktığına inanmam yani türkler mesela müslüman oldukları için geri kalmadılar

geri bi topluluk oldukları için müslüman oldular boşnaklar arnavutlar da bu hesap, aptal olmasalar bu dine geçmezlerdi

Bu görüşün ilk önermesi doğrudur.

IQ'su düşük Avrupa ülkelerine bakın. Hepsi de İslam'a bulaşmış ülkelerdir: Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya. Kalıbımı basarım bu düzey, Arabistan, İran, Suriye, Irak, Mısır, Ürdün vb. Doğu ülkelerinde daha düşüktür.

Bilinen bir evrim kuramı şudur: 'Kullanılmayan organlar zamanla körelir, daha sonra da yok olur.'

İslam, mensuplarını düşünmek ve sorgulamaktan alıkoyup sadece inanmaya ve belli ritüelleri mekanik olarak yerine getirmeye yönlendirdiği için onları zeka körü yapmıştır. Kuşaklar değiştikçe zeka düzeyi düşmüştür. 50 ya da 100 yıl sonra Müslümanların IQ'su daha düşük olacaktır. Bunda şaşacak bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Robespierre yazdı:

Robi Dobi,

Msülüman Türklerin bu kadar Ateşli savunucusu olmak da nereden çıktı?

Onların kölesi ve hizmetkarı olmaya ne kadar meraklısın?

Sen onlar için cephede ölürsün de.

Sen eğer Ateist isen bu ülkede ve dünyadaki 1 numaralı can düşmanının Müslüman Türkler olduğunu bilmelisin.

Bu ülkenin özgür bir yer olmasını istiyorsan, Müslüman Türklerin yok edilmesi gerektiğini bilmelisin.

Eğer bunları bilmiyor veya anlamıyorsan sen Ateist değil düpedüz müslümansın.

Müslüman Türklerden kastım hem Sünniler hem Aleviler. Aleviler de en az Sünniler kadar Ateistlerin düşmanıdır.

Sitelerde Paylaş

Küfür ve hakaretler havada uçuşmuş, şimdilik iletileri tek tek düzenledim ve bazılarını da silmekle yetindim ama aynı üslupla devam ederseniz başka önlemler almak zorunda kalırım. Başlıktaki raporlanmış iletiler başta olmak üzere hemen hemen bütün iletileri okumaya çalıştım, gözden kaçanlar olduysa raporlayın, tekrar inceleyeyim.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Güçlü Ateist said:

Sen eğer Ateist isen bu ülkede ve dünyadaki 1 numaralı can düşmanının Müslüman Türkler olduğunu bilmelisin.

Sen misin lan Strong?

Bu yazdığın cümle senin aptal olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Türkiye'de yaşayan bir ateistin düşmanı "Müslüman Türkler" değildir. Ben de Müslüman'dım, felsefi olarak İslam'ı reddettim. Türklük'ten ise çıkmayı düşünmüyorum elhamdülillah. Niye çıkayım ki?

Anasından babasından öğrendiği inançlardan uzaklaşmayan, bu konu ile uğraşmayan insan niye benim can düşmanım olsun ki? Benim düşmanım bağnazlık, bağnazlığı yaymaya çalışan siyasi hareketler ve bu alandaki militanlardır. İnançlı bir insanı düşman olarak görmüyorum. Annem, kardeşim, eşim, birçok arkadaşım Müslüman. Hiç de düşmanım değil.

Ayrıca diyelim ki "Müslüman Türkler" senin düşmanın. Peki bu düşmanlık sana onlar hakkında yalan söyleme hakkı mı veriyor? Kerameti kendinden menkul, uyduruk "araştırmaların" arkasına sığınarak düşman olarak gördüğün insanları aptal olarak yaftalama hakkın mı var? Demek ki sen aslında Türklerin aptal olduğunu düşünmüyorsun, içindeki düşmanlıktan dolayı böyle bir yalanı yayıyorsun. Görünen o.

Ben görüyor ve artırıyorum. Türkler dünyanın en zeki 3 ulusundan birisidir. Bir harita çizip yayınlarım isterseniz. Harita çizebiliyorum.

Sitelerde Paylaş

bu başlıkta "hiçdebile türkler en zeki bikerem" diye itiraz edenlerin nickleri dikkatimi çekti

Robespierre ========> fransız ihtilaline katılmış bir poltikacı

Latte ============> bir italyan kahvesi

Abdul Alhazred ========>amerikalı yazar lovecraftın bi karakteri

Rhodium =========>ingiliz fizikçinin keşfettiği bi element

farkındasınız dimi hepsi batılıların medeniyetinin ürünleri, onlara ait unsurlar. kendi hayatıızı gözönünde bulundurursanız keyif aldığımız, bizi eğlendiren, bize bilgi yada ilham yada şevk veren her unsurun da batı kaynaklı olduğunu da görebilrisiniz.

peki arkadaşlar batının entellektüel bi üstünlüğü yoksa hayatımızdaki unsurlar niye böyle tek taraflı. neden bi türkün keşfettiği bi element yok, neden bi türk korku klasikleri yazarı yok, neden radikal icraatlarıyla tarihe geçmiş bi siyasi bi kişi yok (hanedan demiyorum)

Sitelerde Paylaş
On 27.08.2016 at 12:36, Latte yazdı:

Şimdi bu kıçı kırık IQ haritasını asmakla neyin amaçlandığı belli; güya durum tespiti yapıyormuş ayaklarıyla, Türk milletini aşağılamak...

batı niye türkleri aşağılamak istesin lan. bi rekabet, soğuk savaş mı aramızda, mücadele halinde miyiz. bi aşağılama varsa hristiyanlara devamlı küfür eden adamların onların ürettiklerine sahip olmak için sıraya girmesidir. kendi kendilerini aşağılıyor davarlar, elin adamının zahmet etmesine gerek yok

bak türklerin yaptığı(!) (tabiki yabancılar yaptı) köprünün mükemmelliğini yabancıya tasdik ettiriyor zavallılar

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Robespierre yazdı:

Sen misin lan Strong?

Bu yazdığın cümle senin aptal olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Türkiye'de yaşayan bir ateistin düşmanı "Müslüman Türkler" değildir. Ben de Müslüman'dım, felsefi olarak İslam'ı reddettim. Türklük'ten ise çıkmayı düşünmüyorum elhamdülillah. Niye çıkayım ki?

Anasından babasından öğrendiği inançlardan uzaklaşmayan, bu konu ile uğraşmayan insan niye benim can düşmanım olsun ki? Benim düşmanım bağnazlık, bağnazlığı yaymaya çalışan siyasi hareketler ve bu alandaki militanlardır. İnançlı bir insanı düşman olarak görmüyorum. Annem, kardeşim, eşim, birçok arkadaşım Müslüman. Hiç de düşmanım değil.

Ayrıca diyelim ki "Müslüman Türkler" senin düşmanın. Peki bu düşmanlık sana onlar hakkında yalan söyleme hakkı mı veriyor? Kerameti kendinden menkul, uyduruk "araştırmaların" arkasına sığınarak düşman olarak gördüğün insanları aptal olarak yaftalama hakkın mı var? Demek ki sen aslında Türklerin aptal olduğunu düşünmüyorsun, içindeki düşmanlıktan dolayı böyle bir yalanı yayıyorsun. Görünen o.

Ben görüyor ve artırıyorum. Türkler dünyanın en zeki 3 ulusundan birisidir. Bir harita çizip yayınlarım isterseniz. Harita çizebiliyorum.

Ha şimdi anlaşıldı.

Sen kendini Türk sanıyorsun.

Sen Türk değilsin Robi.

Türklerle ortak hiç bir şeyin yok. Dilin bile Türkçe değil.

Coca Cola vardır dünyada bir de Türkiyede üretilen Cola Turka diye bir şey vardır.

Sen Cola Turkaya Cola deyince o Cola olmuyor. O birilerinin Coca Colayı taklit ettiği anlamına gelir.

Ayrıca Türk kelimesi Çinliler tarafından 5 bin yıl önce kullanılan bir ifadedir.

Tuçi, Toçi gibi bir telaffuzla batı kısımda kalan ve medeniyete uyumsuz Çinlileri tarif etmek için kullanılır.

Çinin Doğusu medeniyetlerin kurulu olduğu bir yerdi. yerleşik hayata geçmişler ve hatta belirli bir kültür oluşturmaya başlamışlardı.

Ancak batısı bu medenileşmeye uyum sağlayamıyordu.

Doğudaki Medneiyetten dışlandılar. Çünkü vahşiydiler.

Bu dışlanma zamanla Batıdakilerin gruplara bölünmesine yol açtı. Moğol, Köktürk, Tatar gibi.

Doğu Çin medeniyeti duvarı çekince bu ayrışma daha da körüklendi, kültür ve dil de farklılaşmaya başladı.

Bu Moğol Köktürk Tatar gibi ayrışmalar daha da fazla kollara ayrıldı.

Doğu Çin medeniyeti de aşağıdan kollara ayrılıyordu (doğuda kalan ve vahşi Çinlilerden ayrılanlar)

Bu Kollar Kore, Japon gibi dalları oluşturdu. Ancak bu oluşumun başı çok daha öncelere dayanır. Çinin Batısıyla Doğusunun sürtüşmesinden öncesine.

İşte bu yüzden dil ve kültür olarak Türkler Çinlilerle aynı grupta sınıflandırılır.

Senin Türk dediğin ad, Yağmacı Çinli demek. Doğu Çinliler tarafından Batıdaki Uzak Çinlileri adlandırmak için kullanılırdı.

Yani Türk = Çinli

Sen haline baksana, Japon ve Koreli senden daha Türk.

Kimono ile Moğolların at sırtında giydiği bornoz veya Osmanlının ilk başlarındaki kaftanı karşılaştır görürsün.

Çiçekli Elbiselere bak, Çinlilere bak.

makyajlarına bak.

Sen Türk falan değilsin.

Sen bildiğin Arap kırmasısın.

Şu anda Türklerin kurduğu en büyük medeniyet Çindir.

Onlar Vahşi olmayanlardır. Sana da Vahşi olanlar anlamına gelen Toçi, Tuçi diye telaffuz edilen ve Türk kelimesine dönüşen adı onlar verdi.

Hiç kafan basmıyor mu sınıflandırmada dilim benzemediği halde Koreli Japon Moğol ve Çinliyle neden külltürel ve dil bakımından aynı gruptayım diye?

Türksen sen aynı zamanda Çinlisin de.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Latte yazdı:

Vay canına, demek ki ilk insanın Afrika'dan çıktığı bilgisi safsata! Kaynak? Çünkü Afrika'dan çıkış teorisi, arkeolojik bulgu ve genetik bilgilere dayanarak ortaya atılmış sağlam bir görüştür.

Bir de bu ilk modern insanın Afrika'dan çıktığı bilgisi neden ve kimlerin propaganda malzemesiymiş, onu da açıklayıver bir zahmet.

afrika'dan çıkış teorisi, arkeolojik bulgu ve genetik bilgilere dayanarak ortaya atılmış sağlam bir görüş değildir

bir ksım arkeolojik bulgu ve işine gelen genetik bilgilere dayanarak ortaya atılmış bir görüştür

afrikadan çıkış öngörüsüne aykırı arkeolojik buluşlar var. misal biri:

http://arkeofili.com/?p=7836

başka argümanlar da var da aramaya üşendim şimdi. kimlerin manipülasyonu olduğuna gelince. uluslararası sermayenin üfürmesidir

uluslararası sermaye liberaldir. o yüzden rakip faşizm, komunizm-sosyalizme devamlı argüman üretip piyasaya sürer. bu da onlardan biridir.

faşizmin kontr-argümanıdır. yani diyor ki sen kendi milletini düşünüp ayrımcılık yapma zaten her ırk akrabadır

tarihinde copyPaste tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyada Akılcı/mantıklı ülke sayısı göreceli olarak azdır. Bu türden ülke olarak İngiltere, Almanya, İsviçre, Fransa vs. gibi ülkeleri sayabiliriz.

- Bu kurnazlık/çakallık durumu bütün ülkelerde vardır ve bazı ülkelerde daha belirgindir. ABD de örneğin Avrupa'ya göre biraz daha "vahşi batı" gibidir.

Bu da genetik bir durum değildir. İlerleme sürecinde ülkelerin yaptıkları seçimlerle ilgilidir. Mantığa dayalı ülke olmak kolay bir iş değildir. Öncelikle mantıklı olmaya, mantığı seçmeye karar vermek gerekir.

Çok basit bir örnek: Üçüncü dünya ülkelerinin Batı'ya en çok sorun çıkarttıkları konu nüfus konusudur. Geldiğimiz aşamada dünyanın kaynakları sınırlıdır. Dünya nüfusunun tamamı İsviçreliler gibi yaşasaymış fazladan 2 gezegene daha ihtiyacımız olurmuş. Bu bir de 10 aslan mı, 10000 koyun mu? meselesi vardır. İnsanlar halen sayısal üstünlüğün bir anlam ifade ettiğini düşünmektedirler. Ve evlilik ve çocuk sahibi olmak konusunda ülkemizde büyük baskı vardır. Benim ülkem 200,000 nüfusludur ama hepsinin üniversitesi, sağlık sistemi, kariyer yapma imkanı, Sanatsal konularla ilgilenme şansı, kendini sürekli geliştirme imkanı vardır. Senin 50 milyonluk ülken vardır. Yarısı cahildir, Okula, iş hayatına yeterli erişimleri yoktur, sağlık sistemi özeldir, güçlü olanın borusu ötmektedir, Hukuk devleti, demokrasi konusu yıllarca rayına oturtulamamıştır ve ülkenin öncelikli üretimi insandır. O zaman ne olur? 200,000 kişilik ülke ikinci ülkeden daha güçlüdür.

- Kurnazlık konusu da şöyle: Feminizmin kuvvetli olmadığı ülkelerde de kadınlardan kurnaz, dedikoducu ve hain varlıklar olarak söz edilir. Bu insan doğası ile ilgili bir şey. Birine şu veya bu şekilde "Ben güçlüyüm, sen güçlü değilsin" diye yaklaşıp, hiçbir mantığa sığmadığı halde bunu kural haline getirirsen bu kişi ne yapsın? ABD'de siyahlarda filan da öyledir. Ne yapsın? o kişi kurnazlığa, yalancılığa, hırsızlığa filan itilir.

Atatürk'ün Atatürk olmasının en önemli sebebi "Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir" veya "köylü milletin Efendisidir" gibi Türk insanını yücelten kelimeler kullanmış olmasıdır. Olayın özü, Atatürk'ü sıradan cumhuriyetçilerin üzerine taşıyıp onu özel biri yapan da bence budur.

Sokaktaki mahoların, Cipe binmiş Polat Alemdarların hepsi bir zamanlar çocuktu. Bu çocuklara, örneğin Tiyatro sevgisi, müzik kullağı, felsefe, Hayata yönelik mantıksal bir anlayış, İtaaten çok düşünmeye sevk eden ders konuları filan verilmiş mi? - Yok. Eğitim demek pastadan pay almak için test çözmek demek. Peki bu ne yapsın? Kendini nasıl kanıtlasın? Her şey kaynaklara ulaşmak konusunda bir rekabet dünyasında indirgenmiş. Yurt dışında yaşıyorsanız da bilirsiniz. Arabaların ortalama yaşı ve kalitesi Türkiye'den yüksektir. Ama ben yurt dışında bu kadar çok lüks araba gördüğümü hatırlamıyorum. Adamın başka işi gücü vardır. Ona vereceği parayı "akılcı" biçimde başka şeyler için kullanır. Bir de dikkat ettiyseniz Suriyeli mültecilerin de hepsinde cep telefonu vardır. Yani adamın ülkesi yoktur ama cep telefonu alacak parası vardır. Bu da bir ilginçlik.

Ben emperyalizmi savunmam. Ama Mısırda Naserizm, Türkiye'de Kemalizm, Çin'de belki Mqaoizm gibi, ülkelerin izleyebilecekleri yollar da mevcut. Bunu düşünmek gerek.

Sitelerde Paylaş
On ‎8‎/‎25‎/‎2016 at 16:28, Asisvénia yazdı:

Bu halkin ciddende gerici, cahil oldugunun temsili bir kanitida sensin Rob. Birde yazmissin ki ''petrolumuzu, emegimizi, gelecegimizi caldirmamak icin calisiyoruz!!!'' nah calisiyorsunuz.:lol: Mezhep ayriliklari, gerici Anadolu kulturu, basa gecen sarlatan siyasetciler, yobazcilik tabanli hareketler, kendi dinini bilmeyen kulturunden bir haber salak bir halk, kolelikten ozgurluge gecip nankorluk yapanda bu halk ! Bu mudur calismak ? Ataturk'un biraktigi manevi, politik, ilerici ideolojilerine bu halk aziz Ataturk vefat ettikten sonra 20 yil zar zor dayanip gercek yuzunu gosterdi.. 1950'den sonra Ecevit'i saymazsak bu ulke bitiktir. 2000'lerle birlikte yobazligin dibine vuruldu. Birde ABD'nin kucagina oturmuyoruz diyor :D oturmayi birak kac kere ust uste tatmin ettiniz 1960'lardan beri Menderes itinden bu yana sayamadim...

Sana defalarca kez soyledim. Turk halkina daha dogrusu Turkiye'de yasayanlarin zekasinda dogrudan bir sorun yok. Sadece ahlaksiz, gerici, cahil zuppe islamla burunmus Anadolu kulturu, gelenekleri, gorenekleri bu halki uyusturdu ve devam ediyor dolayisiyla = mal, aptal oluyorlar. Ataturk ve Inonu bu halki bir takim politikalarla kurtarmayi denedi ama basarili olamadilar ustelik elit kesim ve guclu bir askeri duzen kurmayarak bu halkin kendisine demokrasiyi vererek hata yaptilar.. Bundan dolayi bu cahil halk CHP iktidarindan sonra 1960 ve sonrasinda hep yanlis kisileri basa getirdi bu saatten sonrada Anadolu kulturunu yok etmeden duzelmez cunku bu kultur aptal, ahmak yapiyor bu halki. Sunu unutma yasam bicimin, geleneklerin, goreneklerin nasilsa o sekilde cocuk yetistirirsin ve onlarda bu kulturle birlikte aptal olur bunu bir kafana sokamadin be Rob..

Bunu söyleyerek tam da AKP'nin/emperyalistleri istediği yöne gidiyorsunuz.

Ben Atatürk ve İnönü'yü çok başarılı bulurum. Hatta İnönü'yü özellikle severim.

Halk mal veya aptal değildir. Sonraki askeri müdahelelerde hatalar olmuştur. Özellikle Kenan Evren çok büyük hatalar yapmıştır. Bu tür şeylerin sonucunu yaşıyoruz. Genetik olarak "salak" bir millet değiliz. Ama ilerlemeyi (her ülkede) liberaller sağlar, ona bir şey demiyorum. Ama liberallerin sağladıkları ilerlemenin halka oluşmasını sol politikacı sağlar. Yoksa Hindistan gibi Rajalar yer içer gezer, halk da tuvaletini gider ganj nehrine yapar ve aynı suda ölülerini/kendini yıkar.

Sol siyaseti yeniden kurmak gerekiyor ama "sol" kelimesi PKK ile içli dışlı hale geldiği için, Halk da bu konuda iyice hassaslaştığı için, Tayyip öncesi demokrasi zaten bir ayağı topal demokrasi idi.

AKP'de "formül buldum" diye geziyor. Yani sen bir araba yapacaksın, 4 geri bir ileri vitesi olacak, buna da "formül" adı vereceksin. Türkiye iyice soytarı ülke durumuna düşmektedir. Tıpkı Rusya gibi. DÜnya açısından da bu bir sorundur. 

Sitelerde Paylaş

Afrika'nın balta girmemiş ormanlarında, ilkel bir kabilenin gürbüz, yüksek IQ'lu oğlu olarak dünyaya geldiğini varsayalım. Yüksek zekan, en fazla kabile reisi olmaktan başka ne işine yarardı? 

Bilim, teknoloji vs. üretme imkanın olabilir miydi, olsa da ne kadar olurdu, belki en fazla avlanmana yarayacak birtakım aletler icat ederdin... Ya da yüzünü gözünü renkli otlarla boyayıp kabile dansları -kendi çapında sanat- icra ediyor veya ağaçtan kap, kaşık vb. yapmakla uğraşıyor olurdun öyle değil mi benim saftrik evladım?

bu siktiriboktan argümana karşı o kadar karşı argüman aklıma gedlki gittim bi çay koydum amk. belki yazdıktan sonra aklına gelmiştir bu argüman fi tarihinde her ulus için kullanılabilir. yani 5000 yıl önce bi cermen kabilesini ele alalım. gürbüz yüksek iqlu erkek çocuk olarak ne yapabilrizki dimi, işte bu devran sonsuza kadar böyle gidecek, gitmiş mi?

kafayı çalıştır fi tarihinde neden herkes eşit, ilkel şartlarıdaydı da zamanla bazıları ilerledi. ilerleyenlerin hepsi de aynı ivmeyle ilermedi, bazısı daha hızlıydı, neden böyle oldu, lokomotifi ne bu işin.

Bir türlü kafanın basmadığı hususa gelince de: Bugünün ekonomik, kültürel ve teknolojik anlamda refah düzeyi yüksek ülkeleri, sandığın gibi arı kovanı gibi zeki insan kaynamıyor. İçlerinde haritada Türkiye'nin yerini göster desen gösteremeyecek moronlar da az değil merak etme... 

öyle bişey iddia etmedim zaten, daha önce de söyledim onlar ortalama rakamlar türk toplumunda dahi de var, avrupalıda gerizekalı da. ama işte oranlar önemli. senin zeki kişilerin toplumun lokomotifi olacak kadar yoğun, kalabalık değilse onlar da arada kaynıyor, zekaları fayda etmiyor

Sitelerde Paylaş
On ‎8‎/‎25‎/‎2016 at 10:43, Robespierre yazdı:

Batılılar kendi vatandaşlarının malını çalıyor demedim ki. Başka halkların doğal kaynaklarını, emeklerini çalıyorlar dedim.

Batının zenginliğinin kaynağı, Amerika kıtasından kamyonlarca çalıp getirdikleri altın, Afrika'dan çaldıkları bin tonlarca maden, Güney Asya'dan çaldıkları mallar ve Ortadoğu'dan çaldıkları petroldür. 

Avrupalılar Amerika kıtasına çıkmadan önce bitlerini ayıklayıp yiyorlardı. Amerika kıtasına çıktıklarında, tarihsel gelişme açısından kendilerinden çok geri halklar ile karşılaştılar. Onları keklik gibi avlayıp topraklarına ve madenlerine el koydular. Toprakları işleyecek işgücü yoktu. Afrika'dan insanları hayvan gibi toplayıp getirdiler, Amerika'nın verimli topraklarında köle olarak çalıştırdılar. Sanayi devrimi ilk olarak seri üretime geçen dokuma tezgahları ile başladı. O dokuma tezgahlarında kullanılan pamuk Amerika kıtasındaki devasa pamuk tarlalarından geliyordu. Tabii Afrikalı kölelerin kan ve gözyaşı ile yoğrulmuş pamuklardı bunlar.

Batılılar bütün dünya halklarının doğal kaynaklarına, ürünlerine, emeklerine el koyarak zenginleşti. O zenginlik zekalarının değil, biraz şanslarının bolca da kandökücülüğünün eseridir.

BU da tarihi anlamayan bir yaklaşımdır. Emperyalist tabi değilim. Örneğin Güney-Afrike, Rodezya, Cezayir'de bunun savaşı verildi. Ve bu haklı bir kavgaydı.

Ama tarihi anlamak için kasedi geri sarmak da gerekiyor. 500 sene önce Doğu'da Osmanlı bunlara göz açtırmıyordu. Çözüm bulmaları gerekiyordu. Bu yüzden denizciliği geliştirme yoluna gittiler (o kafa çinlide/japonda olsaydı çinliler/Japonlar bunu başarırdı). Yani denizciliği geliştirdiler diyorum. bu da bir açılımdır.

Osmanlı devlet yapısı Hititlere, Romalılara benzer bir devlet yapısıydı. Yani yen, işgal et, yerleş, vergi topla. Bunlar farklı bir icat daha yaptılar. Ticarete önem verdiler. Öyle büyük savaşlar, Viyana kuşatmaları filan da olmadı. Belli böyleleri aralarında paylaşıp buradaki zenginliklerin ticaretini yaptılar. Bu da bir gelişme. Diğer gelişmeler de zaten peş-peşe geldi. Oturup da bunu takdir etmemek olmaz. Bizim Vasco-de-Gamma gibi yelkenli ile dünya turu yapmış adamımız var mı? Yok. "O uçarsa, padişah uçamazsa halk ne der?" denilip adamın kellesini uçurmuşlar. Gözlem evlerini taşa tutup yıkmışlar. Dinden başka aydınlanma yolu yoktur demişler. Aynı şeyler Batı'da da olmuş. Ama örneğin Mason/İlluminati gibi gruplar, bu Feto'nun yaptığı gibi, kilisenin gücünü azaltıp kıtanın dini sömürüden kurtulmasını sağlamışlar. Bu yönde çabalar ta 1000'li yıllarda Haçlı seferleri zamanında başlatılmış.

-Bütün bu saydıklarım hırsızlık değildir.

Şu hırsızlık olurdu: 20'İnci yüzyılda İngiltere'nin Hindistan'da kalması. O olmaz. Çocuk gibi başka bir halkın tepesine çöküp "seni medeni yapcam" diyemezsin. O kendini düzeltecek. Türkiye/İslam düyasının sorunu da budur. Çocuk gibi birileri bizi düzeltsin istiyoruz. Yok öyle bir şey. Gerekirse iç savaş olacak, Suriye gibi paramparça olacağız. Ama 100 sene sonra herkes yine adam olmamızı isteyecek. Araplar gibi petrolümüz de yok. Yani kolay bir seçenek de yok. Eninde sonunda ülkenin adam olması gibi bir beklenti ortaya çıkacak.

Yani İnönü/Atatürk'e saldırmak çok büyük bir çaresizliği yansıtan bir şey. Bunun ekonomik yönü de var. Bu liberaller halkı hiçe saydılar. doğru mu, doğru. O zaman halk ne yapar? en olmadık partiyi destekleyip intikam almaya çalışır. Bu ülkenin sonuru sivri zekalı insanların, yani bi bok bildiğini varsayarak hareket insanların çok olması. Atatürk kimseye "sivri zekalı olun", "aklınıza eseni yapın" filan dememiştir. Özellikle 70'li yıllarda katliamlar filan oldu. Elektrikleri filan kesip insanları evlerinden aldılar. Böyle işler olur mu? 

-Ondan sonra "halk anlamıyor". ne anlamayacak? senden benden iyi anlıyor.

Sitelerde Paylaş

Ya burda abd ki Türklere bile darbeyi fetocuların yaptırdığına inandıramıyoruz. Ülkede herkes komplo teorileri kuruyor. Zeka bir fonksiyon işidir. Batı medeniyeti basit fonksiyonları olan bir halk,

İki alaycı kuş filmi izletiyorsun, zannediyorlar ki pkk alaycı kuştaki isyancı grup. Böyle basit fonksiyonla çalışan bir zeka işte.

Avrupa medeniyeti, vahşi bir hayvan gibi bizim toprağımıza saldırdı. 100 yıl olmadı. İzmirde insanımızı katlettiler, biz kurtuluş savaşını vermeseydik, Yahudi kamplarından önce Türk kampları olurdu. 

Öncelikle din gerizekalılığın değil ileri zekanın ürünüdür. Çünkü olmayan bir dünya tasarlamak bir hayal gücü ve zeka belirtisidir. Mesela yüzüklerin efendisi deki elf ler varmıdır cüceler varmıdır. Herkes bir cinayet romanı yazabilir. Ama olmayan bir dünya tasarlayıp roman yazamazsınız. Tanrı varlığının felsefi sorunsalında cevap bulanlar için oluşturulan kavramsallık geri zekalılıktır demek çok saçma. Din eşittir zeka geriliği demek önce doğru değil.

Bilimde ilerleme ve teknoloji, ne için? Avrupa medeniyetleri ulaşım için uçak icad etmediler. Bombalamak için bunu oluşturdular. Rob, uzun vadeli olarak ne olduğunu yazmış. Sizler 3 yy için o teknoloji ve bilimselliği alıyor ve sanki dünya tarihinin geneli gibi yaftalıyorsunuz. Zeka belki bir erdem meselesi. Neden zeka; teknoloji ve bilimin bir ölçüsü olsun. Bilim insanı evrenseldir. Bilimin dini dili ırkı yoktur. Her dünya vatandaşının ortak malıdır. Önce bunu özümsemeliyiz.

Türk insanı kurnaz mı? Evet ama kurnazlık mecburiyet. Çünkü ayakta kalması zor bir sistem dayatılmış. Zeki, bir millet olmasaydık bu komplo teorilerini kurmazdık. Kurnaz da olmazdık. Vahşilik karşısında ezilir yok olurduk.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...