Jump to content

Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

Recommended Posts

Ben Türküm diyebilmen için ilk önce Yahudiler (Mason Lonca Üyeleri veya Lions Üyeleri gibi) gibi ön hazırlığını yapacaksın, sonra bir seromoniyi yerine getireceksin

Hayat felsefeni ona göre ayarlayacaksın. Giysini, konuşmanı tarzını, sonra yaşam alanını değiştireceksin, arkadaşların Türk olacak.

Yani Türk olmak öyle lafla olmuyor.

Yahudilik gibi bunun bir seromonisi bir kaidesi var.

Yahudi Camiye girmez, Caminin yanından ev tutmaz,

Benzer şeyler Türksen sende de olacak.

Ondan sonra bana Türküm diyeceksin.

Kendine ilk önce bir gemometrik desen işlemeli türk kimonosu bul (kazak veya tatar kimonosu da olur) sonra ucu sipsivri göğe yükselen bir şapka bul,

Onları giy 1 saat boyunca otur, sonra hayatından çıkarman gerekenleri belirle (islama dair her şeyi çıkarmak zorundasın) ondan sonra Türk ol.

Seromonilerin de ...na koydun. Sen içinden 3 milyara yakın adam çıkarmış, onlara felseessini vermiş koca bir kavmin adındanım demeyi kolay mı sandın?

Git ben Yahudiyim de bakalım. Diyebilir misin? BU da tama olarak öyle bir şey.

Bir Moğol Türktür, hayatındaki tüm ana faktörler Türklerden gelir, Bir Çinli Türktür, Bir Japon Türktür, Bir Koreli Türktür (bunların inançları da az farkla birbirinin aynıdır)

Ama sen değilsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 29.08.2016 at 04:08, cevizkabugu yazdı:

Sayin administrator,

benim cevap olarak yazdigim iletiyi tümüyle silmis, küfürbaz, terbiyesiz olan Robespierre ait bana yönelik cevabi sadece temizleme yaparak yetinmissiniz. Cevaba iliskin dil koparma tehdidi halen cevapda duruyor. Bana ve bir cok üyeye düsünce farkliligindan dolayi hakaret, tehdit eden Robespierre ´e karsi benim kendimi savunmam kadar dogal ne olabilirki. Uslubunu bozan, kabadayi nidasinda kendi görüsünü insanlara hakaret ve tehditle kabullendirme girisimine sizde göz yummus durumdasiniz.

Bende simdi bu külhanbeylik taslayan zata, bende senin kafani koparirim diyorum, silmeyeceginizi var sayaraktan.

Lütfen, herkezin düsünce ve fikirlerine karsi saygili olunmasini saglamanizi bekliyorum. Bir takim üyelerin burada baskiyla kendi görüslerini israrla dayatma girisiminde olanlarinda uzaklastirilmasindan yanayim. Kimsenin baskasina ayit düsüncelerine gem vurmasi kabul edilir bir anlayis olamaz. Yanlis düsünüyorsam lütfen düzeltin beni.

Dini koparırım, kafanı kırarım, kulağını çekerim benzeri vesair tümceleri takip edemeyiz. Her söylenene de işlem yapmamız mümkün değil. Zaten bir iki kişi bu işleri zorlukla takip etmekte, ancak galiz küfür ve hakeretlere müdahale etmekteyiz. Her şeyi bize havale etmek yerine, kendi kontrolünüzü kendiniz yapmalı, hiç kimse karşı tarafa istenmedik laf söyletmemeye gayret etmelidir. Ama burada kullanılan ifadeler bir başkasını tahdit noktasına gelirse, her kim olursa olsun gereken yapılır.

Bu vesileyle hatırlatırım; bu forumda ırkçılık yapılamaz, bir ırk ya da etnik köken aşağılanamaz. Yapan kişinin derhal üyeliğine son verilir... 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Robespierre yazdı:

Baktın olmuyor, taşşağa sarayım bari diyosun yani...

Taşağa saran sensin.

Bu konuda tamamen baltayı taşa vurdun.

Kültür diyorsun kültürden yana Türklüğün yok, Dil diyorsun Dilden yana Türklüğün yok, fiziksel özellik diyorsun ondan yana da dayanağın yok.

Sen saçmalıyorsun.

Türklük Yahudilik gibidir.

Dışarıdan olamazsın. Hele hele sözünle olamazsın.

Sitelerde Paylaş
17 minutes ago, Güçlü Ateist said:

Taşağa saran sensin.

Bu konuda tamamen baltayı taşa vurdun.

Kültür diyorsun kültürden yana Türklüğün yok, Dil diyorsun Dilden yana Türklüğün yok, fiziksel özellik diyorsun ondan yana da dayanağın yok.

Sen saçmalıyorsun.

Türklük Yahudilik gibidir.

Dışarıdan olamazsın. Hele hele sözünle olamazsın.

Çok saçma konuşuyorsun. Hakikaten ciddiye alınacak bir tarafın yok.

Bütün Asya halklarını Türk ilan ettin ve şimdi de diyorsun ki, Türklük Yahudilik gibidir. Ne şimdi bu? Senin bu eğlenceli fikirlerini mi tartışalım? Koreliler inisiye olup Türk mü oluyor yani? Peeh!

Bu başlıkta baştan beri Türklüğe hakaret edenlere cevap verdim. Yukarıda mesajını alıntıladığım sivri akıllı arkadaş gibi, Türklüğe hakaret ederken metafizik, bilim kurgu senaryolar yumurtlayanlar bile oldu. İşin doğrusu işi şirretliğe vurmadan, aptala yatmadan yahut da yukardaki vatandaş gibi akıl çizgisinin üzerinden uçup gitmeden Türklüğe hakaret edilemediğini de görmüş olduk. Bu iyi birşey.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Robespierre yazdı:

Çok saçma konuşuyorsun. Hakikaten ciddiye alınacak bir tarafın yok.

Bütün Asya halklarını Türk ilan ettin ve şimdi de diyorsun ki, Türklük Yahudilik gibidir. Ne şimdi bu? Senin bu eğlenceli fikirlerini mi tartışalım? Koreliler inisiye olup Türk mü oluyor yani? Peeh!

Bu başlıkta baştan beri Türklüğe hakaret edenlere cevap verdim. Yukarıda mesajını alıntıladığım sivri akıllı arkadaş gibi, Türklüğe hakaret ederken metafizik, bilim kurgu senaryolar yumurtlayanlar bile oldu. İşin doğrusu işi şirretliğe vurmadan, aptala yatmadan yahut da yukardaki vatandaş gibi akıl çizgisinin üzerinden uçup gitmeden Türklüğe hakaret edilemediğini de görmüş olduk. Bu iyi birşey.

Peki bana söyler misin?

Senin Türklük dediğin yapının insan kaynağı neresi?

Senin Türklük dediğin yapıyı oluşturan insanlar şu anda dünyanın hangi coğrafyasında yaşıyor?

Kenya? Somali? Cezayir? neresi?

Sen ve Türklerin neredesiniz şu an?

Sitelerde Paylaş

Sana Franklar örneğini boşuna vermedim. Franklar Germen olduğu halde Fransa üzerinde yeni bir ırk ve kültür oluşturdular. Fransız'ın insan kaynağı nedir? Germenlerdir. Peki Fransızlar Germen midir? Yakın akrabalık vardır ama Fransızlar artık Germen değildir. Fransızlar Fransızdır.

Orta Asya'da yaşayan Turani halklar kendilerine Türk demez. Dünya üzerinde kendine Türk diyen en büyük nüfus Türkiye'de yaşıyor. Türkiye Türklüğünün insan kaynağı ya da benim tercih ettiğim kelime ile söyleyeyim, mayası Orta Asya'dır.

Fransa'nın nüfusu ne kadar? Aşağı yukarı Türkiye kadar değil mi? E, demek ki o kadar nüfus Fransız diye bir ülke, dünya tarihini etkilemiş bir toplum yaratmaya yetiyor. Peki Türkiye'de niçin daha büyük bir insan deposu arıyorsun? Türkiye'nin mayası Orta Asya'dır ama Türkiye tıpkı Fransa gibi, akrabalarından farklı, karma ve yepyeni bir toplumdur. Bu toplumun fertlerine, tamamen kişisel beyan ve kabule bağlı olarak Türk diyoruz.

Eğer son 1000 küsür yıldır Türkiye dediğimiz topraklar üzerinde yaşıyorsan, pencereyi açıp aşağı bak panpa. Ben ve Türklerim tam karşındayız.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Robespierre yazdı:

Sana Franklar örneğini boşuna vermedim. Franklar Germen olduğu halde Fransa üzerinde yeni bir ırk ve kültür oluşturdular. Fransız'ın insan kaynağı nedir? Germenlerdir. Peki Fransızlar Germen midir? Yakın akrabalık vardır ama Fransızlar artık Germen değildir. Fransızlar Fransızdır.

Orta Asya'da yaşayan Turani halklar kendilerine Türk demez. Dünya üzerinde kendine Türk diyen en büyük nüfus Türkiye'de yaşıyor. Türkiye Türklüğünün insan kaynağı ya da benim tercih ettiğim kelime ile söyleyeyim, mayası Orta Asya'dır.

Fransa'nın nüfusu ne kadar? Aşağı yukarı Türkiye kadar değil mi? E, demek ki o kadar nüfus Fransız diye bir ülke, dünya tarihini etkilemiş bir toplum yaratmaya yetiyor. Peki Türkiye'de niçin daha büyük bir insan deposu arıyorsun? Türkiye'nin mayası Orta Asya'dır ama Türkiye tıpkı Fransa gibi, akrabalarından farklı, karma ve yepyeni bir toplumdur. Bu toplumun fertlerine, tamamen kişisel beyan ve kabule bağlı olarak Türk diyoruz.

Eğer son 1000 küsür yıldır Türkiye dediğimiz topraklar üzerinde yaşıyorsan, pencereyi açıp aşağı bak panpa. Ben ve Türklerim tam karşındayız.

Robi,

Bak Orta Asyadaki halklar kendine Türk demez çünkü Türklerden çıkan kollardır. Ayrıca hepsinin dilinde iki Tane Türk kelimesi var. Birinci kelime Çinin kuzeyi, batısı ve ortalarını kaplayan eski Ataları Türkleri anladır. Bunu Ü harfiyle telaffuz eder.

Diğeri de seni tarif etmek için. Seni tarif eden Türk kelimesini U ile telaffuz ederler.

Sende 1 tane Türk kelimesi var. Tarihte tüm bu kolları başlatan kavimle kendi adına tek kelime demişsin.

Bu yüzden anlayamıyorsun.

Cermen örneğini verdin madem, ondan örnek vereyim. Cermenler ile Germanlar aynı değil.

Senin dilinde Atatürk bu iki kelimeyi birleştirmiş diyorum sana.

Sen Türk değilsin.

Orta Asyadaki halklara "Siz Türksünüz" dediğinde kızmalarının ve kabul etmemelerinin nedeni bu.

Sen kendi adını diyorsun onlara. Onlarda Çindeki ortak atanın adını doğru telaffuz edersen ona evet derler.

Senin adına hayır derler.

İngilizcede bile farklı bunlar.

Niye cehaletini devam ettiriyorsun?

Turkic ve Turkish

Türkish diye sana diyorlar. Turkic diye ortak Türk atalarına.

You are not Turkic

You are Turkish

Anladın mı şimdi?

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Güçlü Ateist said:

...

Sen Türk değilsin.

....

You are Turkish

Doktor bu ne?

Hafız, hazır mübarek cuma akşamı gelmiş. Sana tavsiyem aç Neşet Ertaş babamızın türkülerini, üç duble de rakı çak yayına. Yarın sabah damarına biraz insanlık girmiş olarak uyanırsın. Sonra tekrar konuşuruz. Hati bakalım.

Minik not:

Zülüf dökülmüş yüze de amanın leyla leyla / al yanağına perde de söyle yarim söyle.

Bu türküyü İbrahim Altunsaray'dan da dinle. Direkt insanlık enjekte ediyor adama.

Sitelerde Paylaş

Olay iyi şovenist kafatasçı yönlere doğru gidiyor. Siz hangi aşamada (bir ateist olacaksınız) böyle ırkçı meseleleri kafaya takar oldunuz anlamıyorum.

Ben konunun başlığıyla ilgili bir şey söyleyeceğim:

- Yerel halkı küçümseyen/ezen "Atatürkçülük" anlayışı üst üste meydana gelen darbelerden sonraki "Kemalizm" anlayışıdır. Bu anlayış Atatürk'ün/İnönü'nün savunduğu cumhuriyetçilik anlayışına uymaz. Hatta buna taban tabana zıttır. 80'li 90'Lı yıllarda böyle bir elitizm anlayışı gelişmiştir. Türkleri sağa sola çekiştirmek, Batı'yı övmek (tıpkı Osmanlı'nın son dönemlerinde olduğu gibi) moda haline gelmiştir. Belki o zamanlar böylesi gerekliydi. Ama halk resmen kendi haline bırakılmış, SSK kuyruklarına tedavi olamayan, okula gidemeyen, özel üniversiteye parası olmadığı için halen çok düşük olan bir asgari ücretle çalışmak durumunda kalan bir halde bırakılmıştır. Siyaset başarısız ve yozlaşmış durumdaydı. Politikacıların işi gücü milleti soymak haline geldi. Refah Partisi de böyle bir ortamda ortaya çıkıp %40 oyu otomatik olarak almaya başladı.

Konuya dönersek Türkleri küçümsemek sorunun çözümü değil sorunun kendisidir. Cumhuriyetçi anlayış demek gücü onlara teslim etmek (halka) ve devletin halk için çalışması demek. Şu anki vaziyetin sorumlusu da bu anlayıştan uzaklaşan yaklaşımdır. Arap ülkelerinin dikta rejimlerine benzer özellikleri olan bir rejim vardı. Bu anlayış 90'ların sonundaki Ecevit koalisyonuyla biraz yumuşuyormuş gibi göründü, Sonrasında zaten AKP geldi ve olanlar oldu.

Demek istediğim halkın hiçbir kesimini suçlayıp dışlayamazsın. örneğin "cahil" ise eğitmek senin sorumluluğun. Kurnazlık/Ş.sizlik yapıyorsa, düzeni sorgulayacaksın, kurnaz olanın önünü kapayıp çalışkan olanın önünü açacaksın, mafya vari örgütlenme varsa, geçmişte elektrikleri kesip milleti işkenceye götürmeyi biliyordun, MİT ne işe yarıyor? daha ilk etapta ülkenin Mına koyan örgütleri bulup çökertmek de senin işin.

Halka ne verirsen onu alırsın da demiyorum. Halkımızın eşşekliği yazarların tiyatro oyunlarına konu olmuş derinliği olan bir meseledir. Amaç da "düzeltmek", "zorlamak" değildir. Asla da olmamıştır. Bazı yabancı basın haberlerinde "girişimin başarısızlığından" söz ediliyor. Öyle bir şey olduysa demek ki tekrar denemek gerekiyor. Yani akla, moderniteye, dünyanın gidişatına uygun olmayan bir gelişim modeli (İran gibi) ülkenin sınıfta kalmasına yol açar. Yine de, felsefi açıdan, böyle bir şey olması elitist, halkı sevmeyen yaklaşıma göre daha iyidir. Yani yanlışlık taa ne zaman yapılmış. Nazım Hikmet gibi adamlar, ödül verilmek yerine hapishaneye, sürgüne gönderilmiş. O da belki Sovyet korkusu yüzünden. Belki Soğuk savaş öyle gerektirdiği için öyle yapılmış. Buna da tamam. Ama halkın genelini "bilgisiz" görüp buna göre iş yapmak olamaz. O zaman Hindistan oluruz. Bir tarafta köylü susuzluktan perişan olurken bir yandan her katında yüzme havuzu olan gökdelenler yapılır, adına da "demokrasi" deriz. Yani AKP hareketinin içindeki "sınıf savaşı" unsurunu da görmek tanımak gerekmektedir.

Neticede bunlar da bitecekler. Bitince de halkı kafaya almaktan çok onu anlamaya çalışan anlayış getirmek gerekecektir. Yani cumhuriyete dönüş olursa, Sermaye cumhuriyetinden çok, ilk haliyle cumhuriyeti anlayıp ona dönmek gerekecektir. Soğuk savaş dönemi bu açıdan ülkenin ebesini S.miştir. Onu da anladık. Ama ilke olarak kuvvetler ayrımı meselesi neyse, bu da aynı düzeyde önemlidir. Sokaktaki adamın durumunun iyi olması ve devletin bunu güvenceye alabilmesi gerekmektedir.

Böyle giderse meclise gireceğim. Ama halkı sürekli küçümsemek gelişmiş ülkelerde de çok moda haline gelmiş bir yaklaşımdır. Halk ile sürekli daşak geçersen o zaman Almanya'daysa gider AfD'ye oy verir, Fransa'da ise gider Löpen'e oy verir. Amerikalı ise gider Trump'u seçer. Bu halkın ele alınma biçimi ile alakalı bir şey. Güçlü/bilgili olanın görevi zayıfı koruyup-kollamaktır. Sürekli "halk şöyle, halk böyle" olmaz. Ben öyle düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Robespierre yazdı:

Doktor bu ne?

Hafız, hazır mübarek cuma akşamı gelmiş. Sana tavsiyem aç Neşet Ertaş babamızın türkülerini, üç duble de rakı çak yayına. Yarın sabah damarına biraz insanlık girmiş olarak uyanırsın. Sonra tekrar konuşuruz. Hati bakalım.

Minik not:

Zülüf dökülmüş yüze de amanın leyla leyla / al yanağına perde de söyle yarim söyle.

Bu türküyü İbrahim Altunsaray'dan da dinle. Direkt insanlık enjekte ediyor adama.

Nasıl da gtün zora gelince kıvırıyorsun.

Türklük diye müslümanları savunan, onlar için canını vermeye hazır olan bir dangalaksın.

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, Güçlü Ateist said:

Nasıl da gtün zora gelince kıvırıyorsun.

Türklük diye müslümanları savunan, onlar için canını vermeye hazır olan bir dangalaksın.

Ulan süzme salak!

Aynı mesaj içinde bana "sen Türk değilsin" demişsin, biraz altta "you are Turkish" diye yazmışsın. Mal oğlu mal! Bunu yazdıktan sonra seninle ne tartışacağım. Gerizekalı!

Gtüm zora girmişmiş. Niye zora girdi? Gerizekalının birisi ile tartıştığım için mi?

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Robespierre yazdı:

Ulan süzme salak!

Aynı mesaj içinde bana "sen Türk değilsin" demişsin, biraz altta "you are Turkish" diye yazmışsın. Mal oğlu mal! Bunu yazdıktan sonra seninle ne tartışacağım. Gerizekalı!

Gtüm zora girmişmiş. Niye zora girdi? Gerizekalının birisi ile tartıştığım için mi?

Süzme salak sensin.

Senin dilinde iki tane farklı şeyin adı ortak.

Sesteş.

Yüz (sayı) ve Yüz (isim) gibi.

Türk diye Anadoluda kendini son 100 yıldır tanımlayan müslüman güruha denmiyor.

Bu güruh hile ile kendine bu adı almış.

Türk diye Moğolistan, Çinin Ortası, Batısı ve Kuzeyi bölgesinde yaşayan insanlara deniyor.

Ahmak cahil.

Bu farkı ayırt etmek için dünya iki şekilde tanım kullanıyor.

Çinin oradaki köken halkı tarif etmek için Turks, Turkic gibi ifadeler kullanır.

Sana ise Turkish denir.

Sen Türk değilsin.

Sen kendine Türk diyen bir üç kağıtçılar topluluğusun.

Almanların yoğurdu alıp şeker ve meyve yapıp yogurt demesi gibi bir şey.

Biraz kültürlen öküz.

Dünyanın senin gibi üç kağıtçılarla 5 bin yıl önceki köken halkı aynı adla mı çağırdığını sanıyorsun?

Bunu yapan sensin.

Müslümanlara uymuşsun.

Sen Türk değilsin.

Sen Turkish'sin. (kendine yoğurt diyen bir güruhsun :) )

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Güçlü Ateist said:

Taşkafalı ırkçının tekisin.

Alman, Hollandalı, İngiliz, İskandinav halkları ve Fransızların önemli bir bölümü Germen'dir. Bu toplumlar zaman içinde farklı kültürler, inançlar, diller geliştirmiştir. Ama köken aynıdır. Türkiye Türkleri ile Uygurlar'a kadar uzanan Türk dünyası da çok farklı kültürler, diller ve inançlara sahiptir. Ama akrabadırlar. 

Türkiye Cumhuriyeti'nde kullanılan Türk kelimesi, Fransız Devrimi ile ortaya çıkan ulus/millet kavramının karşılığıdır. Yurttaşlık anlamında aidiyeti ifade eder.

Kafan karıştı, farkındayım ama sana anlatmıyorum salak herif. Senin herhangi birşeyi anlama ihtimalin yok.

Sitelerde Paylaş
On 8/30/2016 at 11:16, Tatar-Hatun yazdı:

Saçmalama, domuz falan hepsini yerim.Domuz mangal çok iyidir :lol: İslam diye birşey bizde yok. Kimsenin umrunda değil. Birşey bildiğin yok, sadece tahminlerde bulunuyorsun arkadaşım ! Bizi yobaz ilan etmek istiyorsun. belki birazcık haklısın,ama haklılığına şöyle örnek vereyim, soruyorsun bizden birine, müslüman mısın ? heeee, ama bak; elinde votka. Sabah akşam içerler. Simferopol'e  birgün git, orda bizden çok var. Hepsi diskolarda. Simferopol'de maestro disco var, sahibi turkiye karadeniz'den ! orda bizim tatar kızlar çoktur. Oraya git, bir tane bul evlen :lol: ancak biz erkekleri döveriz, haberin olsun, ayrıca çok inatçıyızdır ! 

Müslümanlık Türkiye dışında aynen bu tarif edilen şekilde. Benim gözlemlerim de aynen böyle.
Gençlerin hiç umursadığı yok. Genelde yaşlılar oruç tutar, camiye gider. Kılık kıyafete karışılmaz. Türkiye'deki kadar hayatın içinde olan bir şey değil.

Türkiye dışı müftülüklerin birinde çalışan bir akrabam var. Bir ara sormuştum nasıl gidiyor var mı faaliyetiniz, Türkiye para akıtıyor mu diye çünkü pek kimsenin Müslümanlığı salladığını görmedim merak ettim işin içinde olan biri olarak o ne der diye.
Diyanet sürekli baskı yapıyor daha çok faaliyette bulunun diye (kuran kursları, camiye cemaat vs.) demişti. Çünkü pek bir varlık gösteremiyorlarmış, toplumda bu şeylerin karşılığı çok az. Böyle olunca da pek bir para göndermiyorlar demişti...
Aslında tehlikeli bir durum çünkü çok dini faaliyette bulunmak o ülkenin iç işlerine müdahale olarak algılanabilecek bir durum ki kutuplaşma ve nefreti körükleyecek bir şey. En başta Türk düşmanlığını alevlendirir...

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Robespierre yazdı:

Taşkafalı ırkçının tekisin.

Alman, Hollandalı, İngiliz, İskandinav halkları ve Fransızların önemli bir bölümü Germen'dir. Bu toplumlar zaman içinde farklı kültürler, inançlar, diller geliştirmiştir. Ama köken aynıdır. Türkiye Türkleri ile Uygurlar'a kadar uzanan Türk dünyası da çok farklı kültürler, diller ve inançlara sahiptir. Ama akrabadırlar. 

Türkiye Cumhuriyeti'nde kullanılan Türk kelimesi, Fransız Devrimi ile ortaya çıkan ulus/millet kavramının karşılığıdır. Yurttaşlık anlamında aidiyeti ifade eder.

Kafan karıştı, farkındayım ama sana anlatmıyorum salak herif. Senin herhangi birşeyi anlama ihtimalin yok.

Müslümanlara muamele çeke çeke dünyayı dizinin üstünde görmeye alışmışsın.

Sana çok görmüyorum.

O derece seni ezmişler ki, sonunda kıçından islam kazığını çıkaramayacağını bildiğinden, giren kazıkla beraber bir üç kağıt yapayım da

Müslüman Türk yaratayım demişsin.

Acınası haldesin. Türkmüş. Kıçındaki Arap penisiyle sen nasıl Türk olabilirsin?

O kadar minare Arabistanda bile yok :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...