Jump to content

Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

Recommended Posts

1 hour ago, jumanji35 said:

yesinler seni (:

kuleli askeri lise fetö cü değilmiydi la? (:

neyse. ben topluma aptal falan demedim, bu tarz araştırmaları sindiremeyen ve kabullenemeyenlere lafımız. önce ne seviyede olduğunuzu bileceksiniz. türk toplumunun resmini çekebilmek çok zor değil. bu araştırmalardan yığınla var ve türklerin yeri belli. sürekli mana bulmaktan bıkmadınız. yeminden mi suyundan mı bilemem ama bazı toplumlar diğerlerine göre daha akıllı, zeki, bilgili. bunda gocunacak birşey yok. bizde bu toplumda yaşıyoruz bütün çevremiz belli. kalkıpta alınma gücenme olmuyor. neyse o. yani ben çekemezsem toplumun resmini, kimse çekemez. yok çünkü o malzeme. birkaç iyi adam.

konu sadece din değil, yeterli gelişim yok toplumda. spesifik bir örnek olacak ama şu an aklıma geldi;

kaaaç yy dır kim milyoner olmak ister yarışması var, ln 1 kişi bile alamaz mı mk?

hepi topu 12 soru, hadi 6 tanesi zaten balık soru, geri kalan 6sı nı sallasan istatistiksel olarak bile yine birine denk gelir alır.  o son soru 1 kere açıldı sadece.

burada gücenecek birşey yok. bilimsel temelli araştırmalara yediremiyorsanız girmeyin abi. yani siz alınırsanız mozimbikli napsın mk!

ne fetocusu lan. mal mal konuşma. çıplak çıplak 12 saat boyunca karda çok süründüm,merak etme. 

sokarıım fetoya ! Turk toplumu , turk toplumu diyorsun.

a.koyum; bu ülkede Türk nerde söylesene ? 

35 milyon civarı kürt var. ermenisi, çingenesi, lazları, o su busu..... , etrafım zaten kürt dolu ! (hiçbir ırka düşmanlıgım yok) 

söyle bakalım,bu ülkenin ne kadarı türk ? ha şöyle desen olur. doğu bölgesi cahil cühela doludur; çünkü ensesti tecavuzu boldur. vs.vs. 

şimdi sana buraya, sosyolojik değerlendirme ve toplumları bilimsel açıdan araştırma yöntemlerini yazarsam rezil olursunuz. Bilimsel temmelli olmayan ve dış kaynaklı dayatmaları burada dayatmayın. Koyarsın bilimsel gerçeği, biz de okey deriz. İddiada bulunan sizsiniz. 

Ben diyorum tanrı yoktur, sen diyorsun tanrı vardır. 

ben diyorum, tanrının varlıgını ispatla... e hadi göster daaa.... 

sen de diyorsun, olmadıgını ispatla... ohaaaaa beee.... sen de , kendisine inanmazsan sonsuza kadar mokoko cezası veren SüpER Zenci tanrısının olmadıgını ispatla!  e hayret bişeysiniz a.koyum. herhangi bir topluma genelli söylemler söylemek, aşağılamak doğru değildir. hata yapmaktır bu. 

toplumun cahil kalmasının en büyük sebebi islamdır. islam dayatmasıdır. çok övdüğünüz o toplumlar bu dayatma ile yetişselerdi, görürdüm o zaman sonuçları. 

sanki, arabistanda doğsanız, %kaç ihtimalle ateist,deist  olacaktınız ?  

ABD dediğiniz ülke, beyin takımı tarafından yönetiliyor. o beyin takımı amerikalı mı sanki ? zeki insanların çoğu zaten göç ediyor. Beyin göçü var.

Müslümanlar bilimadamları da ilk başlarda, yunanlılarla çalışarak inanılmaz gelişmelere imza attılar;bilim adına.

o zaman, bir müslüman da sana bundan bahsederek,islam bilimi tavsiye ediyor diye argüman sunar. hey yavrum hey ! 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tabi biz mükemmeliz. Bize imkan verseler neler neler yaparız. Urfa'da oksford mu vardı da İbo okumadı...

herşwyin ötesinde kalitesiz bir toplumuz biz. Olan olaylardan ve toplum olarak verdiğimiz tepkilerden net bi şekilde de belli zaten. Sağa sola bakmaktansa kendimize bakalım. Gerçekten zeka düzeyimizi belirlememiz lazım. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Hiçkimse... said:

Tabi biz mükemmeliz. Bize imkan verseler neler neler yaparız. Urfa'da oksford mu vardı da İbo okumadı...

herşwyin ötesinde kalitesiz bir toplumuz biz. Olan olaylardan ve toplum olarak verdiğimiz tepkilerden net bi şekilde de belli zaten. Sağa sola bakmaktansa kendimize bakalım. Gerçekten zeka düzeyimizi belirlememiz lazım. 

Kimse, biz mükemmeliz demiyor.Bizim toplum daha yemek yemesini bilmiyor ;

zeka toplumsal olarak ölçülmez, bireysel olarak ölçülür.(gerçeği de yansıtmaz)  Zeka, genetiktir. yaşam süresi gibi. aile büyüklerin çok yaşadıysa sen de uzun yaşamlı olursun. ailen zeki ise, sen de zeki olursun. tabiiki zekanın çok çeşitleri var. analitik , sosyal vs... Ancak, zeka testlerinin geçerliliği yoktur. Mesela, kuleliyi turkiyede 1.kazanan kişi , okuldan atılmıştır. Sayısal derslerden üstüste kalmıştır. Turkiye cahil bir ülke derseniz, ok. Onaylarım, ama gerizekalı diyemezsiniz. Doğru değil. Çok zeki insanlarımız var bizim, oldukça çok hem de. 

Ancak göz ardı ettiğiniz birşey var.

Küçükten insanların beyni yakılıyor. Lan, beyni yakılıyor diyorum.bu ne demek biliyor musunuz ? 

ben islam dayatmasının içinden geliyorum.islamı çok iyi bilirim. islamı çok iyi uyguladım da. öyle tatlı su müslimi de değildim. Ben araştırmalarım sonucu vs.... 

İnsanların çoğunun araştırmaya zamanı bile yok. Yanımda bir arkadaşım var ve müslüman. Adama, 10 ay önce söyledim, Turan Dursun'un kitaplarını verdim, hala okuyamadı. Ama, islamı savunuyor bana karşı.

Beynindeki iman zincirini kırabilmek için, bilgiye ihtiyacın var.Musluman olarak yetişmişsen, çok okumaya araştırmaya,bilgiye ihtiyacın var;  ki bu saçmalıktan ve dayatmalardan kurtulmak ve beynini özgür kılabilmek için. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, impressivo yazdı:

Beynindeki iman zincirini kırabilmek için, bilgiye ihtiyacın var.Musluman olarak yetişmişsen, çok okumaya araştırmaya,bilgiye ihtiyacın var;  ki bu saçmalıktan ve dayatmalardan kurtulmak ve beynini özgür kılabilmek için. 

Aynen katılıyorum. Kökendeki bilgi yanlış olduktan sonra zekanın hiç bir önemi yok. Aksine zararlı. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, impressivo yazdı:

ne fetocusu lan. mal mal konuşma. çıplak çıplak 12 saat boyunca karda çok süründüm,merak etme. 

35 milyon civarı kürt var. ermenisi, çingenesi, lazları, o su busu..... , etrafım zaten kürt dolu ! (hiçbir ırka düşmanlıgım yok) 

söyle bakalım,bu ülkenin ne kadarı türk ? ha şöyle desen olur. doğu bölgesi cahil cühela doludur; çünkü ensesti tecavuzu boldur. vs.vs. 

şimdi sana buraya, sosyolojik değerlendirme ve toplumları bilimsel açıdan araştırma yöntemlerini yazarsam rezil olursunuz. Bilimsel temmelli olmayan ve dış kaynaklı dayatmaları burada dayatmayın. Koyarsın bilimsel gerçeği, biz de okey deriz. İddiada bulunan sizsiniz. 

Ben diyorum tanrı yoktur, sen diyorsun tanrı vardır. 

ben diyorum, tanrının varlıgını ispatla... e hadi göster daaa.... 

sen de diyorsun, olmadıgını ispatla... ohaaaaa beee.... sen de , kendisine inanmazsan sonsuza kadar mokoko cezası veren SüpER Zenci tanrısının olmadıgını ispatla!  e hayret bişeysiniz a.koyum. herhangi bir topluma genelli söylemler söylemek, aşağılamak doğru değildir. hata yapmaktır bu. 

toplumun cahil kalmasının en büyük sebebi islamdır. islam dayatmasıdır. çok övdüğünüz o toplumlar bu dayatma ile yetişselerdi, görürdüm o zaman sonuçları. 

sanki, arabistanda doğsanız, %kaç ihtimalle ateist,deist  olacaktınız ?  

ABD dediğiniz ülke, beyin takımı tarafından yönetiliyor. o beyin takımı amerikalı mı sanki ? zeki insanların çoğu zaten göç ediyor. Beyin göçü var.

Müslümanlar bilimadamları da ilk başlarda, yunanlılarla çalışarak inanılmaz gelişmelere imza attılar;bilim adına.

o zaman, bir müslüman da sana bundan bahsederek,islam bilimi tavsiye ediyor diye argüman sunar. hey yavrum hey ! 

yok fetö diye takıldım orda sadece. ülke için emeklerine müteşekkiriz. o ayrı.

yazı ise tam bir fecaat nereden tutsam elimde kalıyor.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, jumanji35 said:

yok fetö diye takıldım orda sadece. ülke için emeklerine müteşekkiriz. o ayrı.

yazı ise tam bir fecaat nereden tutsam elimde kalıyor.

o zaman demek istediğimi ve dolaylı bazı söylemlerimi anlamamışsın.  Gerçi, anlamamaktan gelmek, haksız olduğunu söylemekten daha caziptir. Kısaca şu ;

iddia ettiğin şeyin bilimsel olarak ispatlanmış döküman veya ne ise, koy buraya. Kaynağı da koy. biz de görelim.

Bak, kestirmeden gidiyorum. Kişisel fikrim diyorsan; ben de kişisel fikir söylerim. Mesela, Süper Zenci'den mokoko cezası alacaksın; ırklara hakaret ettiğin için. 

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Hiçkimse... said:

Böyle söyleme. Yoksa forumdaki Müslüman Türk Ateistleri sana da küfür ederler. Herkese yaptıkları gibi.

Bu açıdan bir AKP'liden, bir MHP'liden, bir BBP'liden hiçbir farkları yok. 

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Robespierre said:

Moruk, gördüğün gibi ; bu serseri ve tayfasına, diyorum ki ; iddianız için bilimsel onaylı bir kaynak koyun diyorum ortaya ; adamlar kalkmış ; mhpli akpli muhabbeti yapıyorlar. Dış devletlerin dayatmalarını burada bilimsel diye yutturmaya çalışıyorlar. Kendi kişisel fikirlerini bilimsel bir gerçek gibi dayatma yaptıklarının farkında değiller. 

allaın gerizekalısı bir de siyaseti karıştırmış işin içine. itibarsızlaştırma yapacak ya, üç kuruşluk aklıyla. 

Turkiyedeki halkların cahil olması ile islam dininin alakası vardır. Din dayatması ile ilgili bir durum. İnsanların küçükten beyni yakılıyor. Bin yıldır bu topraklarda islam var. Çok kolaydı sanki, bunu ortadan kaldırmak. 

SİZE KÜÇÜKLÜĞÜNÜZDEN İTİBAREN SÖYLENEN YALANLARI, GERÇEK GİBİ ALGILIYORSUNUZ. SÜREKLİ TEKRARLANAN YALANLAR BİLİNÇ ALTINIZA İŞLER VE BU DOGRU ZANNETTIGINIZ YALANLARA GÖRE HAYATINIZI DÜZENLERSİNİZ. TURKIYEDE DURUM BUDUR. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, satsuma57 yazdı:

Böyle söyleme. Yoksa forumdaki Müslüman Türk Ateistleri sana da küfür ederler. Herkese yaptıkları gibi.

Bu açıdan bir AKP'liden, bir MHP'liden, bir BBP'liden hiçbir farkları yok. 

Dikkatimi çekti bu ülkede hiçkimse kendisinin hatalı olduğunu asla kabul etmiyor. Bunun ideolojiyle bi ilgisi de yok gibi. Ülkedeki insanların karakteristik özelliği bu.

özellikle sonradan  ateist olmuş kişiler bu durumda bana biraz garip geliyor. Düşünsene, sen önceden doğruluğundan asla ama asla şüphe etmediğin bişeyin şu anda var olmadığını biliyorsun. Bu değişimi geçirmişken şu anda bildiklerinin, düşündüklerinin veya hissettiklerinin doğru olduğundan Nasıl emin olabilirsin...

sorun önyargılarla bezenmiş zihnimiz. O kadar çok doğru bildiğimiz yanlışlar var ki. Şu anda bile ona göre hareket ediyoruz. 

Toplum olarak sıkıntılıyız biz. Düşünme şeklimizde bi gariplik var. 

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, malta erigi said:

beslenme alışkanlıkları da çok etkiliyor. Daha fazla balık yiyen bir toplum olsaydık farklı olabilirdi. Ağırlıklı olarak alınan besinlerin İskandinavların ve Japon'ların zekasını olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum.

İsabetli bir yorum.

Hayvansal proteinlerin zekayı olumlu etkilemesi çok güçlü bir olasılık. Bu konuda yapılmış bilimsel araştırmaları okuyan varsa, bilgi vermeleri iyi olur.

Avrupa'ya gittiğimizde et, süt ve balık ile bunlardan türetilmiş ürünlerin çok ucuz (bizimkinin neredeyse üçte bir fiyatta) olduğunu gördük. Herkes bol bol alıp tüketiyor. Onların zekası belki de bu nedenle bizden yüksektir.

Sağa sola hakaret ve küfür etmeyi marifet sanan arkadaşlardan fırsat bulursak, işin bilimsel yönüne de geleceğiz.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, impressivo yazdı:

evet, etnik azınlıklar ortalamayı düşürüyor, yoksa biz türkler var ya zehir zehir, diyerek tartışmayı bambaşka bi boyuta çeken abi de geldi, bakalım şimdi neler olacak

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar tüm yorumları okudum 2 saattir okuyorum bayağı bir şey öğrendim saçma sapan şeyler vaktimi yese de bilgi kirliliği içinden bir şeyler kaptım o nedenle bilgili arkadaşlara teşekkürler, evrimsel olarak geri zekalı değiliz beyin yapımızda en ufak bir değişim henüz gerçekleşmedi, tamam ırklara ayrıldık ama evrim o kadar kısa sürede etki etmez bu ülkede elitler bilgili insanlar yok edildi cahiller yönetimi ele geçirdi problemimiz bu oldu bu aralar cahillikte son noktaları yaşıyoruz, biyoloji bilenler bilir zeka çevresel ve genetik faktörlere bağlıdır genetik olarak problem yok, çevresel problemlerden dolayı düşünme yeteneği kazanamıyor insanlar, ben yurt dışına henüz gidemedim çünkü biraz gencim ama insanlar en azından bilime saygı duyuyorlar tabi ki dgmatik insanlar orada da çoğunlukta ama elit zümre yönetimi elinde tutuyor bu nedenle IQ leri bizden yüksek olabilir bu onların çevresel faktörlerinin daha elverişli olduğunu gösterir birde dilinize dolamışsınız ırkçılık türü lafları kimsenin ırkçılık falan yaptığı yok ırk diye bir şey vardır, bu bilimsel bir gerçek ama artık zenci ve beyaz tuvaletleri ayrı değil o günleri atlattık şuan da duyduğunuz kaygı boş. Bir ırk bir ırktan üstün veya alçak görmek konusuna gelirsek şuan da o kadar ayrılmadık üstünlük faktörü olduğu zaman zaten bir ırk yeni bir türe dönüşmüş olacaktır, zaten şu anda dünya küreselleşti ulaşım kolay herkes her yere gidebiliyor kapalı bir alan olmadığı için hep beraber evriliyoruz ne kadar kolay bir şeyleri ezberliyoruz her yazıdan bir bölümü alıp ırkçılık yapma demekten bıkmadınız mı.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, charm yazdı:

Arkadaşlar tüm yorumları okudum 2 saattir okuyorum bayağı bir şey öğrendim saçma sapan şeyler vaktimi yese de bilgi kirliliği içinden bir şeyler kaptım o nedenle bilgili arkadaşlara teşekkürler, evrimsel olarak geri zekalı değiliz beyin yapımızda en ufak bir değişim henüz gerçekleşmedi, tamam ırklara ayrıldık ama evrim o kadar kısa sürede etki etmez bu ülkede elitler bilgili insanlar yok edildi cahiller yönetimi ele geçirdi problemimiz bu oldu bu aralar cahillikte son noktaları yaşıyoruz, biyoloji bilenler bilir zeka çevresel ve genetik faktörlere bağlıdır genetik olarak problem yok, çevresel problemlerden dolayı düşünme yeteneği kazanamıyor insanlar, ben yurt dışına henüz gidemedim çünkü biraz gencim ama insanlar en azından bilime saygı duyuyorlar tabi ki dgmatik insanlar orada da çoğunlukta ama elit zümre yönetimi elinde tutuyor bu nedenle IQ leri bizden yüksek olabilir bu onların çevresel faktörlerinin daha elverişli olduğunu gösterir birde dilinize dolamışsınız ırkçılık türü lafları kimsenin ırkçılık falan yaptığı yok ırk diye bir şey vardır, bu bilimsel bir gerçek ama artık zenci ve beyaz tuvaletleri ayrı değil o günleri atlattık şuan da duyduğunuz kaygı boş. Bir ırk bir ırktan üstün veya alçak görmek konusuna gelirsek şuan da o kadar ayrılmadık üstünlük faktörü olduğu zaman zaten bir ırk yeni bir türe dönüşmüş olacaktır, zaten şu anda dünya küreselleşti ulaşım kolay herkes her yere gidebiliyor kapalı bir alan olmadığı için hep beraber evriliyoruz ne kadar kolay bir şeyleri ezberliyoruz her yazıdan bir bölümü alıp ırkçılık yapma demekten bıkmadınız mı.

11 sayfayı tek tek okuduğun için koskoca bir alkış sana dostum.  :alkis

Sitelerde Paylaş

Benim şöyle bir düşüncem var. T.C. Bazı ırkçı, şovenist fikirlerin çok popüler olduğu bir dönemde kurulmuştur. Atatürk'Ün öldüğü dönemlerde İtalya'da Musolini İktidara gelmişti, Almanya'da NSDAP'ciler güç kazanıyordu. Güney-Afrika'da, Hindistan'da Avrupalılar ile yerel halk için ayrı tuvaletler vardı. Bizimkiler de Türklük meselesine önem vermişlerdir. Türk Irkının "Aisl" bir ırk olduğunu (ne demekse) Hata Türk ırkının "beyaz" olduğunu kanıtlamaya çalışmışlardır. Bugün genetik olarak farklı ırklar için farklı genler olmadığını artık biliyoruz. Gerçi mesele bitti de demedim. ABD'de siyah olsun, beyaz olsun bir sürü ırkçı vardı. Güney-Afrika gibi yerlerde ırkçılık halen çok yaygındır. Konunun detayını da çok bilmiyorum. Ama neticede somut/bilimsel bir şeyden söz ettiğinizi düşünmüyorum. Sokaklarda arabalarına "eski Türk" alfabesiyle "Tanrı Türkü korusun" yazan, Osmanlı Bayrağı ile yetinmeyip Mavi ve Kurtlu bayrak (Göktürk mü oluyor?) bir sürü dangalak var. 

Yani bu tür tartışmaları MHP'li PKK'lı adamlardan beklerim (PKK'lılara göre Türk diye bir şey yoktur, Kürt kimliği daha köklü ve yerleşik bir kültürdür).

Bence Ulus-devlet olmanın gereklilikleri bellidir. Fransız'lar da bir dönem köklerinin Antik çağlardaki galyalılara dayandığını filan iddia etmişlerdir. Benim kafamda bunlar saçma sapan tartışmalardır. Diyelim ki saf-ırkız. Saf-Irk ne demektir? Zencilerin bile, çoğu insan fark etmez, ama Afrika'nın bir bölgesinden gelen zenci diğer bölgenin zencisine pek benzemez. Kültür'den söz edeceksek, o da sorun. Yani didik didik etmeye gerek yok. "Türküm" de geç. 

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, copyPaste said:

evet, etnik azınlıklar ortalamayı düşürüyor, yoksa biz türkler var ya zehir zehir, diyerek tartışmayı bambaşka bi boyuta çeken abi de geldi, bakalım şimdi neler olacak

copypaste ; biz türkler zehiriz falan diye birşey demedim. Turkiyelilerin çoğu daha yemek yemesini bile bilmiyor dedim, yukarıda. Okumadan yorum mu yapıyorsun. Cahillik ve dayatma başka birşey, bir topluma hakaret etmek ve içindeki zehiri dökmek çok farklı birşey. Bu forumda çok görüldü, böyle turk toplumuna hakaret etmeyi fırsata çeviren pkklılar.  Toplumun cahilliğini , aptallıkla gerizekalılıkla bir tutamazsınız. 50-55*60 yaş grubu etrafınızda okutulmamış çok insan var.Çoğumuzun anası babası böyle.

Islam dinini iyi yaşayanlar bilir.İçinizden çoğu iyi bilmediği ve islamı iyi yaşamadığı için bazı şeyleri bilmiyor. Ben kendimden biliyorum.İslamı yaşayan inançlı kişi, sekülerleşmenin zıttını yapar. Boşver bu dünyayı,öbür dünya için çalış vs.... durumu. Kafanda iman zinciri olduğu için, istediğin kadar akıllı zeki ol, beynin özgür olmadığı sürece........... ;  ki bu böyle ortamlarda bilime önem verilmez. Bak kendimden örnek vereyim. 17-18 yaşlarımda dindar biriydim. Atatürk'e düşmandım. Onun öğretilerine,herşeyine.Anlayabiliyor musun ? yoksa anlamıyor musun ? Dindar bir insan Ataturk'ü sevemez; (örneğin) 

Ülkemizde birçok insan islam dayatmasıyla yetişiyor. Küçükten beyni yakılıyor. Haaa, bak annemi ateist yapamam; hiç. kusura bakmayın. İki laf gevelemedim, sopayı yiyorduk. Küçük kızıma , annem , besmele vs.. öğretmeye kalkıyor ; ben nasıl deliriyorum ? Çocuğun beynini yakacak. Her geldiğinde yukleme yapmaya çalışıyor; sen benim durumumu düşün.  Dünyanın en tehlkeli ideolojisini küçükten yükleme yapıyorlar. Siz bu olayı çok küçümsüyorsunuz.Kestirip atıyorsunuz. 

Beynindeki iman zincirini kırabilmek için, çok bilgiye ihtiyacın var.Musluman olarak yetişmişsen, çok okumaya araştırmaya,bilgiye ihtiyacın var;  ki bu saçmalıktan ve dayatmalardan kurtulmak ve beynini özgür kılabilmek için.Çok zeki dediğin bazı insanları bile bu dogmatik zihninden kolay kolay kurtaramazsın. Sana küçüklüğünden söylenen yalanları doğru olarak bilinç altında tutuyorsun. KÖKENDEKİ BİLGİLER YANLIŞ OLUNCA, ZEKANIN HİÇ ÖNEMİ YOK. 

Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin en akıllı geçinen grubu olan ateistelerin...

Tam 12 sayfa bu aptal başlığı tartıştığına göre...

Ateistlerin gerizekalı olduğuna emin olabiliriz..

Forum yetkililerinden ricam, bir malın açtığı ve diğer malların tasdik ettiği...

Bu başlığın üste kitlenmesidir..

Foruma giren kişiler ateistlerin ne kadar gerizekalı olduğunu anlasınlar...

Sitelerde Paylaş

Sayfanin en baslarinda @Robespierre denilen kici Anadolu topraklarindaki Islamcilara ait olan, ahmak halkla butunlesmis dangalak herif ile tartismistik.. 12. sayfayada yine benzer zirvaliklarla bircok kisi tarafindan tekrar edilerek gelinmis... Yorumlarin bircogu bombos-gerceklerden uzak.. Ben diyorum ki; 1. sayfadaki grafige takilmayin. Turk halkinin ya da Anadoluda yasayan halkin dogrudan zekasinda bir sorun oldugunu dusunmuyorum... Buraya kadar anlasildi degil mi? Peki, bu halk ahmak mi, gerici mi, ahlaksiz mi, arap sevici mi, Cumhuriyete ve ilkelerine karsi nankor bir sarlatan mi ? Tartismasiz EVET! Olayi cogunluga vurdugumuz zaman bu tablo cikiyor bakin bu comarlar Cumhuriyete ve ilkelerine karsi bile dusmanlar daha ne olsun? Bundan dolayi biz bu topraklarda yasayan cogunluk icin dusunemeyen, ahmak ibaresini kullanabiliriz. Bu da bu halki bal gibide aptal yapar... Yani bu halk oyle rastgale, sans eseri ahmak falan olmadi. Bu Anadolu gerici kultur bu halki ahmak yapti.. Bu zehirden kurtulmadan bu halki adam edemezsiniz! Ustelik demokrasi ile yonetmeyi denerseniz sittin sene bu halk adam olmaz..

Ilk sayfalarda yazdiklarimi tekrarlamayacagim. Ama ister kabul edin ister etmeyin, bu halkta ciddi bir gericilik soz konusu. Avrupa'da da dindarlik ciddi seviyededir fakat oralarda hep bir elit kesim, devlet tarafindan dogru yapilan bir hamle, girisimcilik gudusu, egitim vb.. bircok faktor kat ve kat ordaki halklari ilerlemeye tesvik etmistir. Gerci bunun bircok faktoru var gecmisleri, cografi konumlari, topluluk olaylari vs.. vs.. Bu olaya cok yonlu bakmamiz ve Anadolu ile kiyaslamamiz gerekir.

Isterseniz 100 sayfa daha tartisin, baska yol bulamazsiniz.. Yine dönüp dolasip benim dedigime geleceksiniz; gerici, ahlaksiz Islamla butunlesmis Anadolu kulturu, gorenekleri, gelenekleri...

Sitelerde Paylaş

Avrupadaki sıradan bir köylü buradaki prof denen geri zekalıların ellisinden daha zekidir. Bunların kimi adem aleyhisselam dinozorlarla savaşmak için yetmiş metreydi diyen, kimi nuh tufanını kanıtladık diyen, kimi ay yarıkmış nasa buldu diyen embesilin idyotu salaklar... Profları bunlar olan halkın kendisi nasıldır, hesap etmek lazım...

Sitelerde Paylaş
On 11 September 2016 at 12:09, satsuma57 said:

İsabetli bir yorum.

Hayvansal proteinlerin zekayı olumlu etkilemesi çok güçlü bir olasılık. Bu konuda yapılmış bilimsel araştırmaları okuyan varsa, bilgi vermeleri iyi olur.

Avrupa'ya gittiğimizde et, süt ve balık ile bunlardan türetilmiş ürünlerin çok ucuz (bizimkinin neredeyse üçte bir fiyatta) olduğunu gördük. Herkes bol bol alıp tüketiyor. Onların zekası belki de bu nedenle bizden yüksektir.

Sağa sola hakaret ve küfür etmeyi marifet sanan arkadaşlardan fırsat bulursak, işin bilimsel yönüne de geleceğiz.

çoğumuz "ekmekle ye, doymazsın" diyen annelerin çocuklarıyız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...