Jump to content

Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

Recommended Posts

• İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Asisvénia yazdı:

Baticilik degil bilime duskunluk, insan gibi muamele gormek. Sosyalizm, komunizm gibi zirva seylerle hayatimi harcayamam, isteyenler varsada Kuzey Kore'ye girmenin yollarini arasinlar orda sizi tatmin edecek seylerle karsilasabilirsiniz..

Nerede insan gibi muamele göreceksin? Hangi ülke mesela? Kuzey kore,komunizm vs. Ne alaka? Emperyalizme karşı olmak, komunist anlamina mi geliyor? Maddeyi sevmemek antimadde sevmek mi oluyor! 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Asisvénia yazdı:

Baticilik degil bilime duskunluk, insan gibi muamele gormek. Sosyalizm, komunizm gibi zirva seylerle hayatimi harcayamam, isteyenler varsada Kuzey Kore'ye girmenin yollarini arasinlar orda sizi tatmin edecek seylerle karsilasabilirsiniz..

Kuzey Kore komünizmle yönetilmiyor.

Juche'izm diye komünizmden dönüştürdükleri tuhaf bir devlet ve ahlak sistemiyle yönetiliyor.

İlk kurucuları komünizmi onlar için yorumlarken biraz fazla spiritüelizm katmış.

Aynı şekilde Küba da sosyalist değildir. Castro yorumlu Sosyalist ilkelerle klise sentezli tuhaf bir din devletidir.

Sosyalizme en yakın ülke şu anda Çin ve İngilteredir.

Çini biliyorsunuz zaten.

İngilterede ise Monarşi lideri sembolik Kraliyet ailesi altında sosyalist bir sistem döner.

tarihinde Güçlü Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Tatar-Hatun yazdı:

Nerede insan gibi muamele göreceksin? Hangi ülke mesela? Kuzey kore,komunizm vs. Ne alaka? Emperyalizme karşı olmak, komunist anlamina mi geliyor? Maddeyi sevmemek antimadde sevmek mi oluyor! 

Sadece sunu soyleyeyim orda yasamadan bilemezsiniz ama ben zaten size bosa dil dokuyorum siz en iyisi Turkiye'den disari cikmayin.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Asisvénia yazdı:

Sadece sunu soyleyeyim orda yasamadan bilemezsiniz ama ben zaten size bosa dil dokuyorum siz en iyisi Turkiye'den disari cikmayin.

Nerden biliyorsun yaşamadigimi? Ben işim geregi tum milletleri bilirim. Avrupanin tumunu,ruslari,abdlileri,ortadogululari vs.vs.hepsini sizden cok daha iyi bilirim. Guest Relation Man./ ayrica ben turkiye kokenli degilim. Yeşil tatar pasaport/ukrayna pasport/rus pasport/ turk kimlik ! O kadar da abartmayin batililari. Ben onlari sizden daha iyi biliyorum.Cunku işim bu. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Güçlü Ateist yazdı:

Kuzey Kore komünizmle yönetilmiyor.

Juche'izm diye komünizmden dönüştürdükleri tuhaf bir devlet ve ahlak sistemiyle yönetiliyor.

İlk kurucuları komünizmi onlar için yorumlarken biraz fazla spiritüelizm katmış.

Aynı şekilde Küba da sosyalist değildir. Castro yorumlu Sosyalist ilkelerle klise sentezli tuhaf bir din devletidir.

Sosyalizme en yakın ülke şu anda Çin ve İngilteredir.

Çini biliyorsunuz zaten.

İngilterede ise Monarşi lideri sembolik Kraliyet ailesi altında sosyalist bir sistem döner.

Ingiltere'ye sosyalist demeniz buyuk bir iddiadir. Bunu neye dayanarak soyluyorsunuz ? Ingiltere'nin Avrupa'dan cikmasiyla yalniz takilmayi secmesi daha dogrusu gecmistede boyle bir devlet olmasinin bir sebebide gunumuz icin Anglosphere birlige yuzunu donmesidir. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Asisvénia yazdı:

Ingiltere'ye sosyalist demeniz buyuk bir iddiadir. Bunu neye dayanarak soyluyorsunuz ? Ingiltere'nin Avrupa'dan cikmasiyla yalniz takilmayi secmesi daha dogrusu gecmistede boyle bir devlet olmasinin bir sebebide gunumuz icin Anglosphere birlige yuzunu donmesidir. 

Devlet ve vatandaş ilişkisine dayanarak diyorum.

Devlet ve vatandaş arasındaki kademeli bağlara dayanarak.

Başka neye dayanarak diyebilirim bunu?

Partilerine ya da demokratik kararlarına d ayanarak değil herhalde.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Asisvénia yazdı:

Kraliyetii başkanlık konseyi yap, soyluları da komünist parti komiserleri.

Gerisine şimdi bak sistemin.

Monarşi içinde gizlenmiş tam bir soısyalist yapı :)

tarihinde Güçlü Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Robespierre yazdı:

Batılılar kendi vatandaşlarının malını çalıyor demedim ki. Başka halkların doğal kaynaklarını, emeklerini çalıyorlar dedim.

Batının zenginliğinin kaynağı, Amerika kıtasından kamyonlarca çalıp getirdikleri altın, Afrika'dan çaldıkları bin tonlarca maden, Güney Asya'dan çaldıkları mallar ve Ortadoğu'dan çaldıkları petroldür. 

Avrupalılar Amerika kıtasına çıkmadan önce bitlerini ayıklayıp yiyorlardı. Amerika kıtasına çıktıklarında, tarihsel gelişme açısından kendilerinden çok geri halklar ile karşılaştılar. Onları keklik gibi avlayıp topraklarına ve madenlerine el koydular. Toprakları işleyecek işgücü yoktu. Afrika'dan insanları hayvan gibi toplayıp getirdiler, Amerika'nın verimli topraklarında köle olarak çalıştırdılar. Sanayi devrimi ilk olarak seri üretime geçen dokuma tezgahları ile başladı. O dokuma tezgahlarında kullanılan pamuk Amerika kıtasındaki devasa pamuk tarlalarından geliyordu. Tabii Afrikalı kölelerin kan ve gözyaşı ile yoğrulmuş pamuklardı bunlar.

Batılılar bütün dünya halklarının doğal kaynaklarına, ürünlerine, emeklerine el koyarak zenginleşti. O zenginlik zekalarının değil, biraz şanslarının bolca da kandökücülüğünün eseridir.

ulan bitmedi şu yılların geyiği be. hain batılılar ondan çaldı bunu kesti şunu sömürdü. ne kadar beceriksiz ezik millet varsa bu diline pelesenk yapmış sayıklıyor. afrikalısından, arabına, hispaniğine, asyalısına, bizim türklere kadar. üstündü arkadaşım okyanusu aşan gemileri, navigasyon teknikleri, çelikten yapılmış kılıçları ve ateşli silahları vardı. ayrıca dünyadaki iktidar ilişkilerini gözlemlemiş ve bunu fikirleştirmişlerdi. avantajı olan her insan bunu kullanır çevresine karşı. doğal bişey bu

bu dünya adil bir yer, bir cennet falan değil. tüm insanlar da eşit hiç değil. eski zamanlarda savaş yeteneği olan güçlü erkekler topluluğun lideri olurmuş. insan doğasında vardır bu üstünlük kurma güdüsü. ingilizi, ispanyolu, fransızı da oyunu kuralına göre oynamış. hırsızlığı, cinayeti ve sömürüyü onalr icat etmedi. zaten varolan kavramları sistematikleştirdiler o kadar.

ortadoğudan petrol mu çalıyorlar. çaldırmayacak ortadoğulular bu kadar basit. onlar da batılılar kadar zeki değil mi sana göre. zamanla yöntemlerini ve ideolojilerini gözlemleyip tanımlayıp, silahlarını inceleyip karışı koyma stratejisi oluşturmalılar. oluşturamıyorlarsa bu onların eksikliğidir. yada batılılar kendilerini geliştirirken onlar napıyordu neden gelişemediler diye sor kendine. bunun derdi seni germemeli aksine ulan elin adamı sağıyor kerizleri ben niye sağamıyorum diye düşünmelisin

şu zenci köle meselesi de yaygın şekilde bilinenden çok farklı. amerikaya götürülenlerin çoğu afrikada iç savaşta esir düşmüş kişiler. yani zaten kendi milletleri onları köle yapmış batılılara satmış. ayrıca abdnin %5i köle sahibi olmuştur. bugün sanki her amerikalının atası bu sömürüye dahil gibi anlatılır. kölesi olmayan amerikalılar tarlalarını herkes gibi kendileri işliyorlardı.

Sitelerde Paylaş

copyPaste Petrolümüzü, emeğimizi, geleceğimizi çaldırmamak için çalışıyoruz lan zaten dingil! Senin gibi ajan döküntüsü, devşirme, ruhsuzları da önümüze katıp süpüreceğiz.

Kölelik konusunda söylediklerinden dolayı çok ağır küfürler ettim ama buraya yazmadım. Saydırmaya devam ediyorum. Bir yerlerin sızlıyorsa benden bil!

Köle mevzusu yaygın bilinenden farklıymış. *** ABD'ye satılmayan köleler Afrika'nın neresinde köle olarak çalışıyordu? Onu da desene hele! ABD'de yasal ırkçılık 1960'larda kalktı. Zencilerin otobüse binmesi yasaktı lan. Ne anlatıyorsun sen!

Bilimsel olarak Türklerin aptal olduklarını kanıtlıyorlarmış. *** Bak nasıl döküldü ortaya...

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, Robespierre yazdı:

copyPaste Petrolümüzü, emeğimizi, geleceğimizi çaldırmamak için çalışıyoruz lan zaten dingil! Senin gibi ajan döküntüsü, devşirme, ruhsuzları da önümüze katıp süpüreceğiz.

Kölelik konusunda söylediklerinden dolayı çok ağır küfürler ettim ama buraya yazmadım. Saydırmaya devam ediyorum. Bir yerlerin sızlıyorsa benden bil!

Köle mevzusu yaygın bilinenden farklıymış. Yavşak köpek! ABD'ye satılmayan köleler Afrika'nın neresinde köle olarak çalışıyordu? Onu da desene hele! ABD'de yasal ırkçılık 1960'larda kalktı. Zencilerin otobüse binmesi yasaktı lan. Ne anlatıyorsun sen!

Bilimsel olarak Türklerin aptal olduklarını kanıtlıyorlarmış. Yavuşak oğlu yavuşak! Ben batının itiyim, eniğiyim desene sen! Bak nasıl döküldü ortaya...

Bu halkin ciddende gerici, cahil oldugunun temsili bir kanitida sensin Rob. Birde yazmissin ki ''petrolumuzu, emegimizi, gelecegimizi caldirmamak icin calisiyoruz!!!'' nah calisiyorsunuz.:lol: Mezhep ayriliklari, gerici Anadolu kulturu, basa gecen sarlatan siyasetciler, yobazcilik tabanli hareketler, kendi dinini bilmeyen kulturunden bir haber salak bir halk, kolelikten ozgurluge gecip nankorluk yapanda bu halk ! Bu mudur calismak ? Ataturk'un biraktigi manevi, politik, ilerici ideolojilerine bu halk aziz Ataturk vefat ettikten sonra 20 yil zar zor dayanip gercek yuzunu gosterdi.. 1950'den sonra Ecevit'i saymazsak bu ulke bitiktir. 2000'lerle birlikte yobazligin dibine vuruldu. Birde ABD'nin kucagina oturmuyoruz diyor :D oturmayi birak kac kere ust uste tatmin ettiniz 1960'lardan beri Menderes itinden bu yana sayamadim...

Sana defalarca kez soyledim. Turk halkina daha dogrusu Turkiye'de yasayanlarin zekasinda dogrudan bir sorun yok. Sadece ahlaksiz, gerici, cahil zuppe islamla burunmus Anadolu kulturu, gelenekleri, gorenekleri bu halki uyusturdu ve devam ediyor dolayisiyla = mal, aptal oluyorlar. Ataturk ve Inonu bu halki bir takim politikalarla kurtarmayi denedi ama basarili olamadilar ustelik elit kesim ve guclu bir askeri duzen kurmayarak bu halkin kendisine demokrasiyi vererek hata yaptilar.. Bundan dolayi bu cahil halk CHP iktidarindan sonra 1960 ve sonrasinda hep yanlis kisileri basa getirdi bu saatten sonrada Anadolu kulturunu yok etmeden duzelmez cunku bu kultur aptal, ahmak yapiyor bu halki. Sunu unutma yasam bicimin, geleneklerin, goreneklerin nasilsa o sekilde cocuk yetistirirsin ve onlarda bu kulturle birlikte aptal olur bunu bir kafana sokamadin be Rob..

Sitelerde Paylaş
On 25.08.2016 at 15:24, Robespierre yazdı:

Köle mevzusu yaygın bilinenden farklıymış. *** ABD'ye satılmayan köleler Afrika'nın neresinde köle olarak çalışıyordu? Onu da desene hele! ABD'de yasal ırkçılık 1960'larda kalktı. Zencilerin otobüse binmesi yasaktı lan. Ne anlatıyorsun sen!

Bilimsel olarak Türklerin aptal olduklarını kanıtlıyorlarmış. *** Bak nasıl döküldü ortaya...

anca ergen gibi laf yetiştir

bi topluma politika empoze edebilmek için çoğunluğu fikilerine ikna edebilmen gerekir türk toplumu senin seküler fikirlerinin peşine mi takılıyo lan nereye süpürüyon sen. katabiliyonmu türkler toplumunu peşine türkler için din, allah, peygamber. bu kadar. etiketinde bu kavramlar varsa doğal lidersin.

köle de köle. lan bu adamların afrikada neyi vardı ki amerikada köle olmaları koysun bu adamlara. bu mazilerinden kendileri sizin kadar şikayet etmiyodur lan. hatta içten içe kendisi dünyanın en siktiriboktan topraklarından kurtaranlara minnettar değillerse adam değilim. 1850 lerde de özgürlük kazanmışlar zaten. kaç nesil sürmüş kölelik. otobüse binemiyorsa binemesin, aslanlarla, yılanlarla, böceklerle, basit hastalıklarla mücadele ediyormu yurdundaki gibi, yoo.

bak yukarıda da söylemişler zeka testine falan da gerek yok. çık dışarı konuş insanlarla, fark ediyorsun durumu. git devlette önemli mevkilerdeki insanlarla görüş, zekasıyla fark yaratan birini görürsen söyle.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, jumanji35 yazdı:

bellemişler bi onlar çalıp çırptı ondan zengin. senin ataların tertemiz canım. 

ayrıca çaldırmasaydınız kardeşim enayi olmasaydınız.

aynen. osmanlı da yüzyıllarca savaş esirlerini köle yaptı, hristiyan kızlarını köylerinden aldı seks kölesi yaptı. elalemin yurtduna çöktü kelle parası aldı. ancak üstünlüğünü sistemleştirecek enstrümanlara aklı yetmeyince milletin topraklarından siktiroldu gitti. düşünce, teknoloji çağına girildi osmanlı çöktü. burada laf yetiştiren arkadaşlar diyomu osmanlı zamanında bunları yaptı diye. kaybetti ve kaybedince de günahlarını başına kakmak anlamsız oldu.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, copyPaste said:

aynen. osmanlı da yüzyıllarca savaş esirlerini köle yaptı, hristiyan kızlarını köylerinden aldı seks kölesi yaptı. elalemin yurtduna çöktü kelle parası aldı. ancak üstünlüğünü sistemleştirecek enstrümanlara aklı yetmeyince milletin topraklarından siktiroldu gitti. düşünce, teknoloji çağına girildi osmanlı çöktü. burada laf yetiştiren arkadaşlar diyomu osmanlı zamanında bunları yaptı diye. kaybetti ve kaybedince de günahlarını başına kakmak anlamsız oldu.

Onu da eleştiriyoruz aslanım.

Sitelerde Paylaş

Sayin copyPaste ve Asisvénia,

gercekten nokta atisi yorumlar yapiyorsunuz. Insanin ilave edecegi pek birsey kalmiyor dogrusu. Yorumlariniz aci ama gercegin ta kendisi.  Cikar dünyasinda vicdan, merhamet ´de bir yere kadar. Gerceklerle insanlar biran önce yüzlesmeli, bu nekadar cabuk gerceklesirse okadar bitmek bilmeyen yarisda bizlerde var olabiliriz.

Saygilarimla...

tarihinde cevizkabugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, cevizkabugu said:

Sayin copyPaste ve Asisvénia,

gercekten nokta atisi yorumlar yapiyorsunuz. Insanin ilave edecegi pek birsey kalmiyor dogrusu. Yorumlariniz aci ama gercegin ta kendisi.  Cikar dünyasinda vicdan, merhamet ´de bir yere kadar. Gerceklerle insanlar biran önce yüzlesmeli, bu nekadar cabuk gerceklesirse okadar bitmek bilmeyen yarisda bizlerde var olabiliriz.

Saygilarimla...

Neymiş o acı gerçek? Sizin gerizekalı olduğunuz gerçeği mi? Bunu duymak niçin seni bu kadar mutlu ediyor? 

Gerçeklerle yüzleşip yarışda var olabilir miyiz? Bu ne demek? Salak olduğumuzu kabul edersek batıyla daha iyi mi rekabet edebiliriz?

Ya, hakikaten hakaret etmeyim diyorum ama bu ne kardeşim ya? Yazdığın şeyi yollamadan önce bir okusana. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Robespierre yazdı:

Neymiş o acı gerçek? Sizin gerizekalı olduğunuz gerçeği mi? Bunu duymak niçin seni bu kadar mutlu ediyor? 

Gerçeklerle yüzleşip yarışda var olabilir miyiz? Bu ne demek? Salak olduğumuzu kabul edersek batıyla daha iyi mi rekabet edebiliriz?

Ya, hakikaten hakaret etmeyim diyorum ama bu ne kardeşim ya? Yazdığın şeyi yollamadan önce bir okusana. 

Ah be Rob :lol: hayaller aleminden bir turlu cikamadin keske dunya senin hayal ettigin gibi cicekli bocekli olsaydi herkes birbiriyle dost olup dunyanin her seyinden esit sekilde yararlansaydi... Ama boyle bir seyin olmasi mumkun bile degil ! En basta dedigim gibi canlilarin mekanizmasi bir kere buna musait degil devletler senin gibi saf sekilde takilirlarsa her zaman aldatilir, somurulur, sacma sapan bir ulke olup cikar cunku piyasada muhakkak ki doymak bilmeyen ac kurtlar olacaktir.. Senin gibi ergen sekilde bu duzene sovup hatta sosyalizm, komunizm gibi zirvalari sayiklayacagimiza bizde bu yarisin icine girip halkmizi elimizden geldigince en iyi sartlarda yasatmaliyiz. Fakat sen birak yarismayi kendine bu yarisa girmeyi bile yakistiramiyorsun en basta pes ediyorsun.

Ayrica evet salak oldugunu kabul edersen kendini bu b*k cukurundan cikarabilmen icin sebepler gorursun ve tirmanmaya, ugrasmaya baslarsin.. Aksi halde olayi baska yerlerde ararsan surekli hep dis gucler ya! diye zirvalarsan ayni tas ayni hamam devam eder.  Fakat burda aslinda salaklikla ilgili bir sorun yok! Sana 10000 kere ayni seyi soyledim. Burda temel sorun Anadolu kulturudur ve basa gecen yobaz, cahil, vasifsiz yoneticilerdir. Peki yonetimi kim seciyor ? Bu cahil halk. Yani tek bir sorun var o da bu halkin ta kendisi..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...