Jump to content

Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

Recommended Posts

17 saat önce, jumanji35 yazdı:

bu fazla ama. daha düzgün şekilde ifade edilebilir. mal nedir yani? gerek yok bunlara.

ana sayfanın doğruluğunu bende belirtiyorum da mal salak bunlar olmaz. 

Degil fazla falan degil.!!. Hatta oyle pis kufur ederdimde hicbir konu hakkinda kufur etmeyi sevmem. Cahil bir kulturden cikan kisiler ya mal olur ya salak olur ya da ne olur biliyor musun ? Sarlatan.. Ama bak bu cahil kulturun icinde tikili kalmis kisilerden bahsediyorum bunun anlami tum Turkiye'de yasayanlar boyledir anlami olusmasin.

Bu video TR'nin ne kadar berbat durumda oldugunu gosteriyor burdaki genclerin hepsi universiteye gidiyor fakat ilkokullu gibiler... Dusunemeyen, arastiramayan, gecmisten kopamayan bir grup ahmaklar. Ha birde sana birde okkali bir soru: basimizdaki yoneticilerin bilgisiz, kultursuz, bir avuc cahil oldugunu dusunuyor musun ? Eger bunun yaniti evetse bu salaklari secenlerde bu cahil halktir sonucta uzaydan gelip secip gitmiyorlar..

tarihinde Asisvénia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, leonardo18 yazdı:

Bunu söyleyerek tam da AKP'nin/emperyalistleri istediği yöne gidiyorsunuz.

Ben Atatürk ve İnönü'yü çok başarılı bulurum. Hatta İnönü'yü özellikle severim.

Halk mal veya aptal değildir. Sonraki askeri müdahelelerde hatalar olmuştur. Özellikle Kenan Evren çok büyük hatalar yapmıştır. Bu tür şeylerin sonucunu yaşıyoruz. Genetik olarak "salak" bir millet değiliz. Ama ilerlemeyi (her ülkede) liberaller sağlar, ona bir şey demiyorum. Ama liberallerin sağladıkları ilerlemenin halka oluşmasını sol politikacı sağlar. Yoksa Hindistan gibi Rajalar yer içer gezer, halk da tuvaletini gider ganj nehrine yapar ve aynı suda ölülerini/kendini yıkar.

Sol siyaseti yeniden kurmak gerekiyor ama "sol" kelimesi PKK ile içli dışlı hale geldiği için, Halk da bu konuda iyice hassaslaştığı için, Tayyip öncesi demokrasi zaten bir ayağı topal demokrasi idi.

AKP'de "formül buldum" diye geziyor. Yani sen bir araba yapacaksın, 4 geri bir ileri vitesi olacak, buna da "formül" adı vereceksin. Türkiye iyice soytarı ülke durumuna düşmektedir. Tıpkı Rusya gibi. DÜnya açısından da bu bir sorundur. 

Oncelikle sol veya sag sacmaligini birakalim kabul edin bunlar bombos sacma sapan seyler bunlardan kurtulun... Temel hedefler sunlar olsun: bilim, elitizm, ozgurluk, kendi ulkenin cikarlari ve Cumhuriyet'in politikalari. Bu kavramlari oturttugunuz zaman bu ulkenin sirti yere gelmez. Tabi halkinda potansiyeli buna musait olmasi gerekiyor ama degil o zaman elit bir sistem + guclu askeriye olayini kurarsin halk ayaklaninca surekli bastirirsin tabi elit sistemde tamamen askeriye tarafindan denetleniyor olacak ve agir sekilde dinin iceriye mudahale olmamasi icin bir takim ideolojilerle desteklenecek. Elit duzen ise tamamen Ataturk'un ve Cumhuriyet'in politikalari uzerine kurulacak elit kesim askeriye tarafindan denetlenecek bilgili adamlardan olusacak. Fakat bunu askeriye olayindan dolayi sosyalizm ya da komunizm gibi zirvalik tabanli seyler olarak dusunmeyin bu sadece halki belli bir sure adam etmek icin gerekli bir seydir. Egitim sisteminde bunlarin parazitleri icin cozumler uretirsin mesela islam mi ? Oyleyse tamamen yaratilisciligi kaldirirsin evrimi ogretirsin dinin sacmaliklarini alttan alttan verirsin ve 20-30 sene sonra o ulke kendine gelir. Sacma Osmanli gelenekleri mi? Direk modernlige gecis olarak Turk milletinin hatta Turkiye'deki tum etnik kokenlerin tarihleri ile ilgili asil, zeki ve caliskan oldugunu gosteren gecmisi anlatirsin islam ve araplarin ne kadar rezil bir sey oldugunu anlattigin zaman her sey oturur yani bu sacma gelenekten kurtulmak icin dogrulari anlatmak sart. Tabi diyanet isleri zirvaliginida ilk basta elinin icinde sımsıkı tutacaksin sonra kaldiracaksin zaten bunu bir sure sonra eger egitebilmissen halk isteyecek, camileri minimuma indireceksin eger bu yonetimin ucu cahil halka gecerse her sey mahvolur...

Nitekim gunumuzde de olan budur.. Bu olay icin Kenan Evren'e falan gitmeyin tamamen her seyin baslangici Menderes itidir. Turkiye'de 1950'lerden sonra ciddi sekilde islamcilik artisa gecmistir ve ulke karanliga dogru suratle yol almistir. Turkiye Cumhuriyet'inin 20-30 yillik bir devri var ne zaman 1950'den sorna CHP dusuyor ulkede bitiyor..

Inonu'yu bende cok severim Ataturk ve Inonu bu halki adam etmek icin bir takim yollar denemislerdir artik zarar vermekten mi korktuklari icin yoksa belli basli engellerden midir bilemiyoruz fakat basarili olamamislardir. Halk eline ilk gectigi firsatta Ataturk'un politikalarina direk kan kusmustur..  Cunku Osmanli'da kole olan bu halka ozgurluk fazla gelmistir ve islami yasayamamistir bunlari adam etmenin yolu guclu bir egitimdir..

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Güçlü Ateist said:

Türksen sen aynı zamanda Çinlisin de.

Ha, şimdi anlaşıldı. Irkçısın sen.

Sana tek soru soracağım. İyi düşünüp cevap ver. İnsanlar kavimler ya da ırklar şeklinde mi oluştu? Yani bir primat türü vardı ve Çinli'ye evrildi, bir primat Avrupa'lıya evrildi, bir primat Arap'a mı evrildi? Bu kavimler ve ırklar tarihin bir döneminde ortaya çıkmadı mı zaten? Peki kavimleri, kültürleri, dilleri oluşturan şey nedir? Senin aklın ermez ben söyleyim. Bütün kültürel aidiyetler devlet otoritesi tarafından oluşturulmuştur.

Bugün Alman diye birşey varsa, zamanın birinde siyasi bir organizasyonunun bir siyasi birlik kurup Almanca diye bir dili o egemenlik alanı içinde kullanmayı zorunlu kılması ya da teşvik etmesi sebebiyledir. İnsanları kavimler şeklinde tanımlanmaya sevk eden tek güç devlet organizasyonudur. Tarihin birinde bir prens Almanların sınırı çizmemiş olsaydı, bugün Alman diye birşey olmazdı. Kendine Alman diyen kişi, başka bir prensin egemenlik alanında kalır ve bugün kendine başka bir isim verirdi.

Gelelim kendime niçin Türk dediğim sorusuna. Büyük dedem Metehan'ın ordusunda büyük bir cengaver olduğu için ben Türk değilim. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olduğum için, kültürel olarak, ekonomik olarak, kısmen de duygusal olarak bu siyasi organizmaya bağlı olduğum için Türk'üm. Bu bağlar dışında daha organik bağ arayan kişilere, dünyanın her yerinde ırkçı diyorlar canım benim.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Türklerle ortak hiç bir şeyin yok. Dilin bile Türkçe değil.

Bunu başka bir yerde sakın söyleme. Burada da tekrar söyleme.  İnsanların seni ciddiye almasını istiyorsan bunu sakın söyleme.

Sonra tarih hipotezlerini sen yine anlat.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, administrator yazdı:

Küfür ve hakaretler havada uçuşmuş, şimdilik iletileri tek tek düzenledim ve bazılarını da silmekle yetindim ama aynı üslupla devam ederseniz başka önlemler almak zorunda kalırım. Başlıktaki raporlanmış iletiler başta olmak üzere hemen hemen bütün iletileri okumaya çalıştım, gözden kaçanlar olduysa raporlayın, tekrar inceleyeyim.

Sayin administrator,

benim cevap olarak yazdigim iletiyi tümüyle silmis, küfürbaz, terbiyesiz olan Robespierre ait bana yönelik cevabi sadece temizleme yaparak yetinmissiniz. Cevaba iliskin dil koparma tehdidi halen cevapda duruyor. Bana ve bir cok üyeye düsünce farkliligindan dolayi hakaret, tehdit eden Robespierre ´e karsi benim kendimi savunmam kadar dogal ne olabilirki. Uslubunu bozan, kabadayi nidasinda kendi görüsünü insanlara hakaret ve tehditle kabullendirme girisimine sizde göz yummus durumdasiniz.

Bende simdi bu külhanbeylik taslayan zata, bende senin kafani koparirim diyorum, silmeyeceginizi var sayaraktan.

Lütfen, herkezin düsünce ve fikirlerine karsi saygili olunmasini saglamanizi bekliyorum. Bir takim üyelerin burada baskiyla kendi görüslerini israrla dayatma girisiminde olanlarinda uzaklastirilmasindan yanayim. Kimsenin baskasina ayit düsüncelerine gem vurmasi kabul edilir bir anlayis olamaz. Yanlis düsünüyorsam lütfen düzeltin beni.

tarihinde cevizkabugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, cevizkabugu said:

Sayin administrator,

benim cevap olarak yazdigim iletiyi tümüyle silmis, küfürbaz, terbiyesiz olan Robespierre ait bana yönelik cevabi sadece temizleme yaparak yetinmissiniz. Cevaba iliskin dil koparma tehdidi halen cevapda duruyor. Bana ve bir cok üyeye düsünce farkliligindan dolayi hakaret, tehdit eden Robespierre ´e karsi benim kendimi savunmam kadar dogal ne olabilirki. Uslubunu bozan, kabadayi nidasinda kendi görüsünü insanlara hakaret ve tehditle kabullendirme girisimine sizde göz yummus durumdasiniz.

Bende simdi bu külhanbeylik taslayan zata, bende senin kafani koparirim diyorum, silmeyeceginizi var sayaraktan.

Lütfen, herkezin düsünce ve fikirlerine karsi saygili olunmasini saglamanizi bekliyorum. Bir takim üyelerin burada baskiyla kendi görüslerini israrla dayatma girisiminde olanlarinda uzaklastirilmasindan yanayim. Kimsenin baskasina ayit düsüncelerine gem vurmasi kabul edilir bir anlayis olamaz. Yanlis düsünüyorsam lütfen düzeltin beni.

Eğer ırkçılık yaparsan dilini koparırım dedim. Bunda kararlıyım. Irkçılık yapanın dilini kökünden koparıp alırım!

Bu başlıkta ne konuşulduğunu anlamamış gibi görünüyorsun. TÜRKLER APTAL MIDIR? Konu bu. Ağlayıp zırlamadan, bu konu ile ilgili net görüşünü söyle. 

Senin hangi düşüncene gem vuruyorum? Türklerin aptal olduğuna dair görüşlerine mi? Açık, net ve anlaşılır konuş. Zırlamadan!

Sitelerde Paylaş

afrika'dan çıkış teorisi, arkeolojik bulgu ve genetik bilgilere dayanarak ortaya atılmış sağlam bir görüş değildir

bir ksım arkeolojik bulgu ve işine gelen genetik bilgilere dayanarak ortaya atılmış bir görüştür

afrikadan çıkış öngörüsüne aykırı arkeolojik buluşlar var. misal biri:

http://arkeofili.com/?p=7836

başka argümanlar da var da aramaya üşendim şimdi. kimlerin manipülasyonu olduğuna gelince. uluslararası sermayenin üfürmesidir

uluslararası sermaye liberaldir. o yüzden rakip faşizm, komunizm-sosyalizme devamlı argüman üretip piyasaya sürer. bu da onlardan biridir.

faşizmin kontr-argümanıdır. yani diyor ki sen kendi milletini düşünüp ayrımcılık yapma zaten her ırk akrabadır

Sen bana attığın linki kendin okudun mu Allah aşkına? 

O attığın linkte modern insanın Afrika'dan çıkış tarihi ile ilgili farklı görüşlerden bahsediyor; sandığın gibi Afrika'dan çıkış teorisine alternatif bir şey yazmıyor.

İşin tuhaf yanı bunu anlamak için başlığı okumak bile yeterli... 

Türkiye'nin IQ ortalamasını sen ve senin gibi okumayan, okuduğunu anlamayan moronlar aşağıya çekiyor ne yazık ki... Bu haritayı savunmakla ne kadar haklı olduğunu şimdi daha iyi anladım. Allah'tan aidiyet duygusu hissetmiyorsun da, ordan yırtıyoruz biz de işte... 

Adam attığı linki okumamış, attığı yazının ikinci paragrafı şu şekilde:

''Genetik ve arkeolojik kanıtlar, modern insan türünün 60,000 yıl önce Afrika’dan göç ettiğini teorisini destekliyor. Afrika Boynuzu’nda yaşayan erken modern insanlar, düşük su seviyelerinden faydalanarak Kızıl Deniz’i Bab’ül Mendep boğazı aracılığıyla geçti. Afrika dışında yaşayan tüm insanların bu topluluktan türediği düşünülüyor. ''

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Robespierre yazdı:

Eğer ırkçılık yaparsan dilini koparırım dedim. Bunda kararlıyım. Irkçılık yapanın dilini kökünden koparıp alırım!

Bu başlıkta ne konuşulduğunu anlamamış gibi görünüyorsun. TÜRKLER APTAL MIDIR? Konu bu. Ağlayıp zırlamadan, bu konu ile ilgili net görüşünü söyle. 

Senin hangi düşüncene gem vuruyorum? Türklerin aptal olduğuna dair görüşlerine mi? Açık, net ve anlaşılır konuş. Zırlamadan!

Bende senin o kabadayi kafani kopartirim böyle devam edersen. Bende cok kararliyim, Anladinmi??? zorbaci yobaz.

Ben görüsümü önceki iletilerimde kisa ve öz, gayet düzgün bir uslupla yazmistim. Hic bir iletimde türkler aptal diye yazmamisken, halen ayni soruyu tekrarliyorsun. Öfkenden herkeze satasmaktan, yazilanlarida okuyamiyorsun. Ayrica diger üyelerin görüsünede katildigimi belirtmistim.

Sen okadar cok itici, tehdit vari, külhanbeyli, kahve uslubunla yaziyorsunda ne oluyor, ayni seyleri papagan gibi tekrarliyorsun. Sanki karsinda cocuk var.

Sen önce su nikini degistir cakma türk. Türkler aptalmidir sorusuna anlaman icin söyle cevap vereyim. Türklerin icinde ´de oldukca aptal anlasiyli insanlar mevcut, sende bunun bir örnegisin. Anlasilmayacak ne var bunda, kisa ve öz.

Sitelerde Paylaş

Ulan arkadaşım!

Diğer üyelerin görüşlerine katılıyorum diyorsun! Görüşüne katılıyorum dediğin adamlar Türkler genel olarak Avrupa'lılardan aptaldır diyor! Onların alayını kalayladım. Sana özel bir hiddetim olmadı ki!

Türkler aptaldır diyen kişi ırkçıdır! Irkçıları ayaklarından tavana asarız! Anladın mı?

Bak, tekrar ediyorum iyi oku. Seni asmayacağım. Irkçıları asacağım. Eğer sen de ırkçıysan o pembe derini bizzat yüzerim! 

Bizim familya, 1789'da insan derisi ile kaplı anayasa yapmıştı. Yine yaparız, adamın kafasının tasını attırma. Yazılanları iyi oku!

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Robespierre yazdı:

Ulan arkadaşım!

Diğer üyelerin görüşlerine katılıyorum diyorsun! Görüşüne katılıyorum dediğin adamlar Türkler genel olarak Avrupa'lılardan aptaldır diyor! Onların alayını kalayladım. Sana özel bir hiddetim olmadı ki!

Türkler aptaldır diyen kişi ırkçıdır! Irkçıları ayaklarından tavana asarız! Anladın mı?

Bak, tekrar ediyorum iyi oku. Seni asmayacağım. Irkçıları asacağım. Eğer sen de ırkçıysan o pembe derini bizzat yüzerim! 

Bizim familya, 1789'da insan derisi ile kaplı anayasa yapmıştı. Yine yaparız, adamın kafasının tasını attırma. Yazılanları iyi oku!

Ulan yobaz zat, senin gibi seviyesiz biriyle arkadas olabilmem benim acimdan mümkünmü. Sen arkadaslarina Ulan diyemi hitap edersin???

Benim okudugum iletilerde türklerin hepsi aptaldir diye bir ifadeyi okumadim. Böyle bir ifadeye katildigimda olmadi. Kendi kendine gelin güvey oluyorsun.

Alayini kalayladigini sanman cok komik bir ifade olmus, ilk defa bir ifadene güldüm :)  Cehaletini zafere dönüstürme gayretin, senin hüsnü kuruntundan baskasi degil. Ben ise tam tersine, senin madara oldugunu görüyorum :)

Tekrar ediyorum; türkler bir cok medeni ülkeye bakarak azimsanamayacak sayida aptal bir anlayisa sahiptirler. Buraya türkiyedeki halki tanimayan bir insana yazar gibi nedenlerini tek tek siralamayacagim. Sadece bir örnek; Bir günlük haber bültenine bakmak, neyin ne oldugunu anlamak icin yeterli.  Orta cag zihniyetini aratmayacak cehalet görüntülerinden gecilmiyor. Bu gercegi görmeyenin aklindan süpe ederim. Ama kimsenin dilini koparmam, derisini farkli düsünüyor diye yüzmem.

Türk olan birine, kendi milleti icin sen irkcimisin diye sorumu sorulur??? Insan kendine düsmanca irkcilik güdermi.  Burada türk de türk diye saplantiya giren sensin, o halde sen türk irkcimisin??? Seni nasil cezalandiralim istersin??? Kapasitenmi zayif bilemedim, verilmek istenen mesaci bir türlü anlayamiyorsun iste. Aptallik kavrami illede zekayla alakali olmak zorunda degil ayrica. Bunu diger üyeler ayrintili bir sekilde sebep ve nedenlerini aciklamislar, ayni seyleri yazsam senin katilasmis fikrin degisecekmi. Duymak istemedigin, senin görüsüne ters olan her görüse karsi hircinlik sergiliyorsun. Düsünce, fikir düsmanimisin, bu tahammülsüzlük niye.

Sahi biz derken kac kisisiniz??? örgüt, mafya, kirk harami cetesi filanmi??? simdiye kadar kac irkcinin dilini kopardiniz, derisini yüzdünüz??? Kurtlar vadisi dizisine kendini cok kaptirmissin anlasilan. Sasirmiyorum aslinda, kurtlar vadisi dizisi yayinda oldugu saatlerde, caddelerin bosaldigi, dükkanlarin sinek avladigi, dizi karekterlerin senaryo geregi ölen, öldürülen kisilere mevlüt okutan, mezar yaptiran, yas tutan bir ülkenin insanlarindan söz ediyoruz.  Benim yukarida belirttigim "aptal bir anlayisa sahiptirler" ifadesine sende bire bir uyanlar arasinda yer aliyorsun.

tarihinde cevizkabugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Robespierre yazdı:

Diğer üyelerin görüşlerine katılıyorum diyorsun! Görüşüne katılıyorum dediğin adamlar Türkler genel olarak Avrupa'lılardan aptaldır diyor! Onların alayını kalayladım. Sana özel bir hiddetim olmadı ki!Türkler aptaldır diyen kişi ırkçıdır! Irkçıları ayaklarından tavana asarız! Anladın mı?

Kapitalist ve batı hayranı kişilere hiçbirşey anlatamazsınız. Bu tarz insanlar, Ataturk turkiyesinin değerlerinden ve Ataturk öğretilerinden hiçbirşey anlamazlar ! Bugün ülkede bir savaş çıksa, ilk bunlar kaçar bu ülkeden. Batıyı öven ,anadolu insanını aşağılayan insanlara şöyle diyebilirssiniz : Neden burada yaşıyorsunuz, beğenmiyorsanız defolup gidebilirsiniz ! 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Tatar-Hatun yazdı:

Kapitalist ve batı hayranı kişilere hiçbirşey anlatamazsınız. Bu tarz insanlar, Ataturk turkiyesinin değerlerinden ve Ataturk öğretilerinden hiçbirşey anlamazlar ! Bugün ülkede bir savaş çıksa, ilk bunlar kaçar bu ülkeden. Batıyı öven ,anadolu insanını aşağılayan insanlara şöyle diyebilirssiniz : Neden burada yaşıyorsunuz, beğenmiyorsanız defolup gidebilirsiniz ! 

Bari siz yapmayin. Aurupa türkleri kabul etse, türkülügü öven, vatan sevdalisiyim diye her firsatda nara atan kisilerin cogu kapitalist diye atip tuttuklari aurupaya göcerler. Dindar yobazlardan ne farkiniz kaldi. Onlarda burasi islam ülkesi, isinize gelmiyorsa defolup gidin diyorlar. Insanlar farkli düsünüyorlar diye neden vatanlarini terk etsinler. Böyle bir mantik olabilirmi. Vatanini seven her insan, diger ülkelerden kendi ülkesini, insanlarinin her bakimdan üstün olmasini ister, arzular. Vatan sevgisi dünyayi geriden takip etmek anlaminami gelir. Yarisda her bakima geride kaldigimizi kabul etmek, vatan hayinligimi oluyor. Yapmayin lütfen. Sanki iki düsman gurubun karsilikli tartismasi gibi yansitiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, cevizkabugu said:

E, ulan yine Türkler aptaldır demişsin.

Bak, sakince anlatıyorum, iyi dinle.

Türkiye'de eğitim düzeyi düşük diyebilirsin. Türkiye'de İslamcı hareket çok yükseldi diyebilirsin, Türkiye'deki eğitim sistemi insanları eğitemiyor diyebilirsin. Ama bir halkı aptal olarak yaftalayamazsın. Böyle bir davranış içine girersen ırkçı olursun. Irkçılık suçtur ve cezası vardır.

Bugün Avrupa'da Yahudi soykırımı olmamıştır diyen adamın çanına ot tıkıyorlar. Soykırım olmadı demek Yahudilere hakaret bile değil ama ağır bir bedeli var. Sen ise basbayağı Türkler aptaldır diyorsun. 

Üstelik, yazdıklarına bakıyorum, pek de kafan çalışıyormuş gibi görünmüyor. Belki de sen aptalsındır? Zoruna gitmez değil mi? Sen koskoca bir millete aptal deme hakkını kendinde görüyorsan, ben de sana aptal diyebilirim. Olmuyor mu?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, cevizkabugu yazdı:

Bari siz yapmayin. Aurupa türkleri kabul etse, türkülügü öven, vatan sevdalisiyim diye her firsatda nara atan kisilerin cogu kapitalist diye atip tuttuklari aurupaya göcerler. Dindar yobazlardan ne farkiniz kaldi. Onlarda burasi islam ülkesi, isinize gelmiyorsa defolup gidin diyorlar. Insanlar farkli düsünüyorlar diye neden vatanlarini terk etsinler. Böyle bir mantik olabilirmi. Vatanini seven her insan, diger ülkelerden kendi ülkesini, insanlarinin her bakimdan üstün olmasini ister, arzular. Vatan sevgisi dünyayi geriden takip etmek anlaminami gelir. Yarisda her bakima geride kaldigimizi kabul etmek, vatan hayinligimi oluyor. Yapmayin lütfen. Sanki iki düsman gurubun karsilikli tartismasi gibi yansitiyorsunuz.

Türkiyede müslümanım diyen kişilerin çoğunluğu, aslında deistdir. Allah ile bir bağları var,düşünce olarak. Ama bildiğiniz arablar gibi değerlendirmek doğru değil.Çoğunluk farkında olmadan deistdir.Bu dediklerimi Aziz Nesin'in oğluna sorabilirsiniz.

Sizin türk halkını aptal yerine koymanızın birinci sebebi, akpnin %50 oy almasıdır;vs. ek sebepler de olabilir. Geçmişte sol partilerin yaptığı büyük hataları da belirtmeniz gerekir. Chp nin büyük hataları oldu. Mesela ben chp yi eleştiriyorum,kılıçdaroğlunu sevmiyorum,ama yine chp ye oy veriyorum. Neyse bu biraz uzun ve farklı konu ama, olaya TARİHSEL bakış açısı ile de bakmanız gerekiyor. Türklerin islama girmesinin sosyolojik olarak değerlendirmesi vs.... 

Türki milletlerin (kırgız,kazak,tatar,turk,özbek,.....) tarihte araplarla karşılaşması ve zorla musluman yapılmaları, tektanrıcılık fikrinin de biraz benzeşmesi gibi olaylar açısından da bakmanız gerekiyor ! Öyle tek taraflı değerlendiremezsiniz ! O kadar basit değil. 

Benim annem ve babam kırım djankoy'da yaşıyor.Sorsan müslümanlar, ama hiçbirşey bilmezler islam hakkında. Babam sürekli bira,votka içer ; annem şarapçıdır :lol: Turkiyedeki birçok muslüman da öyle. Elbette radikal olanlar var.Ancak radikaller dünyanın heryerinde var. Turkiyeyi , suudi arabistan pozisyonuna koyamazsınız; halkını hiç koyamazsınız ! Şu islam belasından bi kurtulsa bu millet, neler olur neler ! Bugün gelişmiş dediğiniz almanlar bu islam belasına tarihsel olarak bulaşmış olsalardı acaba ne durumda olurlardı ? Zaman herşeyin ilacıdır bence. 100 yıl sonra islamın adı kalır sadece. Zaten Ataturk'un değerini daha anlayamamış bir toplum var. İslami dayatmalarla yetişen ve küçükten beyni yakılan insanlardan çok fazla şeyler istiyorsunuz ? Bu kadar acımasız olmayın !!! 

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Yurt yazdı:

Bunu başka bir yerde sakın söyleme. Burada da tekrar söyleme.  İnsanların seni ciddiye almasını istiyorsan bunu sakın söyleme.

Sonra tarih hipotezlerini sen yine anlat.

Konuştuğun dilde fiillerden başka Türkçe kelime kalmamış.

Ben kategorik sınıflandırmadan bahsetmiyorum.

İçeriğe ve dilinin yüzünü döndüğü yere bak.

Bir de müziklerine bak, artık arabesk ve nihavent tarzı şeyler toplumunun hoşuna çok gidiyor.

Yani ritimli hüzün.

Ritimli hüzün Arapçadan, Kurandan, araplardan geçer

Türkler ritimli hüzünden hoşlanmaz. :)

16 saat önce, Robespierre yazdı:

Ha, şimdi anlaşıldı. Irkçısın sen.

Sana tek soru soracağım. İyi düşünüp cevap ver. İnsanlar kavimler ya da ırklar şeklinde mi oluştu? Yani bir primat türü vardı ve Çinli'ye evrildi, bir primat Avrupa'lıya evrildi, bir primat Arap'a mı evrildi? Bu kavimler ve ırklar tarihin bir döneminde ortaya çıkmadı mı zaten? Peki kavimleri, kültürleri, dilleri oluşturan şey nedir? Senin aklın ermez ben söyleyim. Bütün kültürel aidiyetler devlet otoritesi tarafından oluşturulmuştur.

Bugün Alman diye birşey varsa, zamanın birinde siyasi bir organizasyonunun bir siyasi birlik kurup Almanca diye bir dili o egemenlik alanı içinde kullanmayı zorunlu kılması ya da teşvik etmesi sebebiyledir. İnsanları kavimler şeklinde tanımlanmaya sevk eden tek güç devlet organizasyonudur. Tarihin birinde bir prens Almanların sınırı çizmemiş olsaydı, bugün Alman diye birşey olmazdı. Kendine Alman diyen kişi, başka bir prensin egemenlik alanında kalır ve bugün kendine başka bir isim verirdi.

Gelelim kendime niçin Türk dediğim sorusuna. Büyük dedem Metehan'ın ordusunda büyük bir cengaver olduğu için ben Türk değilim. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olduğum için, kültürel olarak, ekonomik olarak, kısmen de duygusal olarak bu siyasi organizmaya bağlı olduğum için Türk'üm. Bu bağlar dışında daha organik bağ arayan kişilere, dünyanın her yerinde ırkçı diyorlar canım benim.

Sana tarih dersi veremem.

Hele de mevcut coğrafi ve sosyolojik unsurların yorumlamasına dayalı bir çıkarımı hiç öğretemem.

Ama genel olarak sana şunu diyebilirim.

Uzak doğudan, Orta Asyaya kadar tüm milletler akrabadır. Yani bu evrimsel homo sapiens akrabalığı değil.

Kültürel dilsel akrabalık.

Hepsi de çekik gözlüdür.

Bu çekik gözlülülerin yaşadığı havuzun üst sınırı tundra, orta sınırı orta asya, alt sınırı tibet ve himalayalar.

Yani bakarsan Hintli ile Filipinli arasındaki keskin uçurum (tip ve adet olarak) bundandır.

O havuz ortak bir yerdeydi.

Türkler de o havuza aittir.

Çinlilerin, Japonların, Korelilerin, Türklerin havuzu aynı.

Hepsi Çinli, Hepsi, Koreli, Hepsi Japon Hepsi Türk.

Herkes Çinlidir diye yaklaşımımın nedeni kayıt olarak en güçlü arşive sahip medeniyet Çin olduğundan.

Çin pek kültür paylaşmaz ama kayıtların son 6 bin yıl detaylı bulunur.

Eğer merak ediyorsan git gez.

Hem Türküm ayağı yapıyorsun hem de merkez kökenlere hiç gitmemişsin.

Git mesela İç Moğolistana, Tuvaya, Moğolistana.

Bakma buralar ıssız falan görünür ama başına bir şey gelmez.

Çinliler Türktür, Türkler de Çinli.

5 bin yıl önce İskandinavlar gibi düşün.

4 bin yıl günümüze gel

Moğollar Norveç, Çinliler İsveç, Tatar-Türk vs de Danimarka.

Anladın mı?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Konuştuğun dilde fiillerden başka Türkçe kelime kalmamış.

Ben kategorik sınıflandırmadan bahsetmiyorum.

İçeriğe ve dilinin yüzünü döndüğü yere bak.

Bir de müziklerine bak, artık arabesk ve nihavent tarzı şeyler toplumunun hoşuna çok gidiyor.

Yani ritimli hüzün.

Ritimli hüzün Arapçadan, Kurandan, araplardan geçer

Türkler ritimli hüzünden hoşlanmaz. :)

Konuştuğum dil Türkçe. Bol bol Türkçe kelimemiz var. Türkçe de bir sıkıntı da yok. Kategorik olarak bahsetmiyorsan neyden bahsediyorsun? O kategorik dediğin şey vikipedi alt başlığı değil. Laf olsun diye bu dilin adı Türkçe değil. O tanımın içi dolu.

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Güçlü Ateist said:

4 bin yıl günümüze gel

Moğollar Norveç, Çinliler İsveç, Tatar-Türk vs de Danimarka.

Anladın mı?

Ben daha geniş perspektiften bakıyorum. Mesela 50 bin yıl öncesine gitmeye ne dersin? Niçin 4-5 bin yıl? 5 bin yıl önce ortaya çıkan fotoğraf, kesin ve değişmez bir kaide mi ortaya koyuyor?

Bir insan ömrü, en delikanlı 100 yıldır. Benim açımdan ha 5 bin yıl, ha 50 bin yıl. Ne fark eder? Niçin 5 bin yıl önceki yapıya böylesine bir tutku ile bağlandın? O gün öyle siyasi yapılar vardı, öyle bir tablo oluşmuştu. Bugünkü de böyle. 50 bin yıl önce ise, sen de biliyorsun ki tamamen farklıydı.

5 milyar yıllık dünya tarihi için de 100 yıllık insan hayatı için de 5 bin yıl ile 50 bin yıl birbirine denktir.

Ben bir toplumun içine doğdum, bu toplum ile hemhal oldum var oldum. Bu dilde güldüm, bu dilde ağladım. Bu dilde aşık oldum, bu dilde küfür ettim. Çocuğumun kaderi, geleceği bu toplum ile bir. Ben de kendi kaderimi bu toplumdan ayırmadım, ayıramam. 

Sen şimdi ne diyorsun? Bildiğin herşey yalanmış. Dinlediğin şarkılar, sevgiline yazdığın aşk şiirleri, oğlunun kulağına söylediğin şarkılar. Hepsi yalan. Sen bana diyorsun ki, senin hayatın yalan, varlığın yalan. Çünkü sen Çinlisin.

De hassiktir lan ordan!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...