Jump to content

KURANI KORUYAN TANRI NERDE

Recommended Posts

güneşin doğduğu dinayedin deyiştirmesi.jpgKehf suresi 90. Ayet kafama takılmıştı bu anlatılan millet çıplak çarşaf yok türban yok ve Allah lanetlememiş onları da bôyle yaratmış size herşey serbest demiş bu nasıl olur İslam böyle değildi derken

Bugün bir daha bakyım dedim birde ne göreyim Diyanet ayeti değiştirmiş dinayet bile Allahı kandırbiliyorsa  deyiştirebiliyorsa gerisini siz düşünün hani bir ayet vardı kuranı biz indirdik onu biz kururuz diyordu. Hani kuruyamıyorsunuz Diyanet kafasına göre değiştiriyor ayetleri niye çarpmıyorsunuz Diyanet işlerindekileri sayın Tanrı sizin yüzünüzden kıl payı kurtuldular dilime düşmekten :)))

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yanlış anlamayın, kuranla hala ilgilenmek, ayetleri hadisleri didiklemek bana lüzumsuz bir uğraş geliyor artık.

yani vaktinizi bu saçma kitaba ayırmanız bence anlamsız. şimdi adam 6 yaşında çocukla evlenmiş, müslüme gösteriyorsun bunu ''o zaman öyleydi'' diyor.

hani anlatabiliyor muyum, kim ne isterse, neye kodlandıysa onu görüyor. tabi sonuçta forumun içeri,ği bu tabiki dinler eleştiriliyor da ne biliyim. hayatımız bu boktan kitapla uğraşarak harcanacak 1 saniye için bile fazla değerli.

ayrıca, dinden sıyrılanların kurandaki saçmalıklardan dolayı bunu yaptığını da düşünmüyorum. aa bak buradaki ayet ne kdr saçma diyerek dinsiz olanlar çok nadirdir heralde. bu farklı bir meziyet istiyor bana kalırsa. kafada bişyler çakması lazım, aslolan bu. kuran hadis dua falan bunlar çok küçük etken. detay.

benim bütün ailem acık dindar. tatlı su dindarı. benden başka kimsede yok böyle dinden sıyrılan. taa ergenliğe gittiğimde, ne kurandaki zırvalardan ne muhmmetten, bunların hiçbirine kafa yormadan bilgi kırıntıları, gözlem ve merakla, bu yolu seçtim...

görüldüğü gibi doğru düzgün düşünebildikten sonra, diğerleri ufacık detay. Hatta hiç kapağını açıp 1 kelime okumaya bile gerek yok.

tarihinde jumanji35 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 17.08.2016 at 01:17, jumanji35 yazdı:

yanlış anlamayın, kuranla hala ilgilenmek, ayetleri hadisleri didiklemek bana lüzumsuz bir uğraş geliyor artık.

yani vaktinizi bu saçma kitaba ayırmanız bence anlamsız. şimdi adam 6 yaşında çocukla evlenmiş, müslüme gösteriyorsun bunu ''o zaman öyleydi'' diyor.

hani anlatabiliyor muyum, kim ne isterse, neye kodlandıysa onu görüyor. tabi sonuçta forumun içeri,ği bu tabiki dinler eleştiriliyor da ne biliyim. hayatımız bu boktan kitapla uğraşarak harcanacak 1 saniye için bile fazla değerli.

ayrıca, dinden sıyrılanların kurandaki saçmalıklardan dolayı bunu yaptığını da düşünmüyorum. aa bak buradaki ayet ne kdr saçma diyerek dinsiz olanlar çok nadirdir heralde. bu farklı bir meziyet istiyor bana kalırsa. kafada bişyler çakması lazım, aslolan bu. kuran hadis dua falan bunlar çok küçük etken. detay.

benim bütün ailem acık dindar. tatlı su dindarı. benden başka kimsede yok böyle dinden sıyrılan. taa ergenliğe gittiğimde, ne kurandaki zırvalardan ne muhmmetten, bunların hiçbirine kafa yormadan bilgi kırıntıları, gözlem ve merakla, bu yolu seçtim...

görüldüğü gibi doğru düzgün düşünebildikten sonra, diğerleri ufacık detay. Hatta hiç kapağını açıp 1 kelime okumaya bile gerek yok.

Yanlış anlaşılcak bir şey yok.sen ben tenzül edip okumak istemsekte  bu yobazlar ve tatlı su müsolar  arpca yazan anlmadıkları bir dini bize dayatıyorlar anlamdıkları halde örenk herkes dükanının kapatım cumaya gidiyorlar camiye yakınım gelip geçen tanıdıklar sen niye cumaya gelmiyorsun diye soruyorlar benim dükan açık çünkü bunlara laf anlatmaktan usandım sürü halinde camiye gidiyorlar tuafıma gidiyor ama elden bir şey gelmiyor bende burda yazarkaktan  kendimi teseli ediyorum sayılırım. yoksa banane isterse  merküre tapsınlar. dini eleştiremiyorsun reyelde patlıyorlar adeta gebercek şekilde çılgına dönüyorlar  anlamdıkları okumadıkları bir kuran için ölüyorlar tattlı su müso dediklerimi,zde yobazların karşısında eyilip bükülen aslında dinin bu kadar yaygın olmasının  temlinde bunlardan güç alıyorlar yobazalar. türçe niye ezen kurana karşılar. ahali uynmasın diye neyse yazılacak çok şey var.

Sitelerde Paylaş
On 17.08.2016 at 01:17, jumanji35 yazdı:

Senin pek umrunda olmayabilir; ama benim için gerçeği haykırmak, gerçeği söylemek gibi bir zevk daha bilmiyorum. Ayrıca bulundugumuz toplumun dayatmalarının, gizlenmiş gerçeklerini ortaya dökmek hem toplumun hem de dünyanın ilerlemesini sağlar.Gerçi turkiyenin ilerleyeceginden pek umutlu degilim.Sonuçta gerçekleri söylemek,haykırmak iyidir. Yalanlardan nefret ediyorum. yoki hz muho şöyle örnek insanmış böyle super insanmış, katırla da uzaya çıkarmış da, falan filan da. Pedofilinin ve lanet olası insanlık suçu işlemiş aşağılık herifin teki işte. Kaynaklarıyla tamamen ortada. Ayrıca bence, toplumda dini reddedenlerin oranı her geçen gün yavaş da olsa artıyor,bu iyi bir gelişmedir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Yanlış anlaşılcak bir şey yok.sen ben tenzül edip okumak issektetem  bu yobazlar ve tatlı su müsolar  aprca yazan anlmadıkları bir dini bize dayatıyorlar anlamdıkları halde örenk herkes dükanının kapatım cumaya gidiyorlar camiye yakınım gelip geçen tanıdıklar sen niye cumaya gelmiyorsun diye soruyorlar benim dükan açık çünkü bunlara laf anlatmaktan usandım sürü halinde camiye gidiyorlar tuafıma gidiyor ama elden bir şey gelmiyor bende burda yazarkaktan  kendimi teseli ediyorum sayılırım. yoksa banane isterse  merküre tapsınlar. dini eleştiremiyorsun reyelde patlıyorlar adeta gebercek şekilde çılgına dönüyorlar  anlamdıkları okumadıkları bir kuran için ölüyorlar tattlı su müso dediklerimi,zde yobazların karşısında eyilip bükülen aslında dinin bu kadar yaygın olmasının  temlinde bunlardan güç alıyorlar yobazalar. türçe niye ezen kurana karşılar. ahali uynmasın diye neyse yazılacak çok şey var.

Bu azerice galiba; pek birşey anlamadım. :lol:  yahşi yazı olmamış :lol: ahahahaaa...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tatar-Hatun yazdı:

Bu azerice galiba; pek birşey anlamadım. :lol:  yahşi yazı olmamış :lol: ahahahaaa...

E azından seni güldürdüm bana borçlusun.  tahminin doğru tebrik ederim, ama dedelerimizden beri türküyedeyiz yani türküm. yazmama gelince yahşı okutular  bütün imkanları babam anam sefer ber etiler her gün  bir tezek koltuğumun altına alıp okula gidip geliyordum  ondandır güzel yazmam:D

Sitelerde Paylaş

Türkçe açıklamalarındaki farklılıklara bakıp da éllah kitabını koruyamıyor demek çok komik. İlk iletiyi okuduğumda bu nasıl iddia diye şaştım. Daha tutarlı bir sav bekliyordum. Size müslüman ağzı ile cevap vereyim. "Allah Türkçesini değil Arapçasını koruyor, bir harfi bile değişmedi." :lol::lol:

Her çağda farklı anlamlar yüklenen bir kitaba güvenilmez. Önceki kitaplarını koruyamayan allah son kitabını mı koruyacak?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Tatar-Hatun yazdı:

Senin pek umrunda olmayabilir; ama benim için gerçeği haykırmak, gerçeği söylemek gibi bir zevk daha bilmiyorum. Ayrıca bulundugumuz toplumun dayatmalarının, gizlenmiş gerçeklerini ortaya dökmek hem toplumun hem de dünyanın ilerlemesini sağlar.Gerçi turkiyenin ilerleyeceginden pek umutlu degilim.Sonuçta gerçekleri söylemek,haykırmak iyidir. Yalanlardan nefret ediyorum. yoki hz muho şöyle örnek insanmış böyle super insanmış, katırla da uzaya çıkarmış da, falan filan da. Pedofilinin ve lanet olası insanlık suçu işlemiş aşağılık herifin teki işte. Kaynaklarıyla tamamen ortada. Ayrıca bence, toplumda dini reddedenlerin oranı her geçen gün yavaş da olsa artıyor,bu iyi bir gelişmedir.

eğer birisi gerçekten bulunduğu kültürün dışına çıkabilecek durumdaysa, gerisi hikaye. düşünebilen insana gidip kurandaki saçmalıklardan bahsetmek gereksiz, adam zaten doğruyu bulur bir şekilde. hangimiz kuran ı okuyup ateist oldu? nadir. ben elime aldığımı hatırlamam.

kimse görmek istemeyen kadar kör olamaz

Sitelerde Paylaş

Ben Kuranı okuyup ateist oldum. Tatar hatun haklı. Gerçek, bir aşktır. Tutkulu bir aşk. Gerçek tutkusu doyumsuz bir hazdır. 

Emile Zola "Gerçek" adlı romanında gerçeğe, saf gerçeğe duyulan tutkuyu çok güzel anlatmıştır. Gerçeğe duyulan aşk başka hiç bir duygu ile kıyaslanmaz.

Gerçeği söylediğim zaman duyduğum hazzı tarif edemem. Bir yalana boyun eğmek beni kahırdan öldürür.

Sitelerde Paylaş

Kuranı koruycağım sosuza kadar diyen bir tanrı bozuntusuna cevap. bakın sudi arabisdanda logar tıkanınca  logardan çıkan kurana bakın koruymıyor işte. koruyamıyor derken sanki tanrı varmış gibi yazdım müsoların iddasına karşı bu yazı. yoksa tanrı olsa dükan sizin. çöl bedevisinin yalanı nasıl ortaya çıkıyor bizim yobazlarda ucunda mani oldu için hiç ses çıkarmazlarkoyun sürüsünü yönetmek böyle bir şeydir. ama keçi olsalar asla sürü yapamsın o nedenle keçi kimse beslemez kolay kolay

logarda kuran.jpg

KURANI KENDİM KORUYCAĞIM.jpg

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Kuran ile neden ilgileniyoruz?

Çünkü bize dayatılan ve solutulan bir atmosfer var. Bu atmosferin içeriğini bilmek zorundayız.

Benim anlamadigim bir nokta var.Turkiyede insanlarimiz kuranin mealini okuyor mu okumuyor mu? Bunu cidden soruyorum.Çünkü bir insan, örnegin sadece ahzab suresini okusa, kuranin cinsel arzularinin peşinden koşan bir erkek tarafindan yazildigini anlar. Yani, çunku kuranin tanrisi sanki genelev işletmecisi gibi birşey. Bunu görmek anlamak, bu kadar mı zor be kardeşim ? Anlamadim gitti bu işi. 

Sitelerde Paylaş

Evvel emirde Kuranında bütün din kitapları gibi insan aklı  ve eliyle yazılmış bir kitap olduğunu belirtirim.Ancak bu Kitaplar bizim manevi dünyamızı yani bilinçlerimizi müteşabihen anlatan Vahdeti vücut espirisi ile yazılmış kitaplar olabilirler.

Oradaki güneş hakikat güneşimiz olabilir.Yani gerçeklerimiz işte onlar aynı zamanda yakıcıdırda.O Gerçeklerimizin  yakıcılığından çoğu zaman uzaklaşmak ister kaçar güneşimizin battığı yere gider oradada kendimizi kandırmak ihtiyacını duyarız.Buda bizi rahatlatır.İnsan olarak bilinçlerimiz hiç bir zaman tek yönlü olamaz.Ama bir tarafımız galip gelir ona görede fiillerimiz oluşur.Hatta   güneşimizin doğduğu yerden battığı yere gidene kadar bir çok düşünce beynimizde oluşabilir.Yani anlatılmak istenilenin bir Bilinç seyahati olması  kuvvetle muhtemeldir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...