Jump to content

Aradaki fark çok büyük.

Recommended Posts

Bu adam saçmalıyor yahu... Mutfaktan 5 metre ötede tuvalete sıçıyoruz diye hastalık mı yayılırmış! Hastalık, zararlı bakterilerin ve mikropların insan bedeninde çoğalmalarıyla olur. Bugün Maltepe'de Ümraniye'de Beykoz'da apartman dairelerindeki tuvaletlerin ve mutfakların, bakteri ve mikrop sayısını araştırmak için çalışma yapılsa, sanıyormusun ki sen, mutfaklarda zaraklı bakteri ve mikrop sayısı daha azdır. Lavabo temizlemede aşırıya kaçan kadınlar yüzünden gözünden yaş gelen her insan, Dindarr'ın yazdıklarını boşa çıkarmaya yeter. Mutfağı temiz tutmazsan mutfakta da zararlı bakteriler ve mikroplar çoğalabilir.[ /color]

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Tumagü said:

..

Sevgili arkadaşım Ben bunu (hastalık olur olmaz) noktasından getirmedim. Nezaket Zerafet ne bileyim kelimesini sen bul. Güzellik yani evin içinde tuvaletin gözükmesi bile İnsanın sıhhatinde eksilik yapar. psikilojik.. görmek bile sıhhatinde eksiklik yapabilir..

insan değerlidir. öyle pislik içinde oturmamalıdır. evinde pisliği görmemelidir. Zariflik zerafetlik Nezihlik noktasından Hakiki medeniyet nasıl olur misal olaraktan bunları söyledim. iyide söyledim. 

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Dindarr said:

Şimdi bugünkü Medeniyet bunun farkında olmayıp delalat ve sapıklık içinde olduklarından dolayı Halk ne talep ediyorsa mütaahhitler ona göre binayı yapıyorlar

eğer halk Şuurlanıp Biz pislik içinde mi yuva kuracaz evin içinde tuvalet olur mu mk. mısınız demiş olsalar binalar ona göre yapılırdı..

Ha diyceksin ki hastası var şusu var busu var. canım bizde demedik ki tuvalet evin 100 metre uzağında olsun diye

eğer yatalak hastaysa tuvalete zor kalıyorsa tuvaletin evinde içinde olmasınınm yada uzak olmasının bir öenmi yok

normal şartlar altında herkes sıçmaya evin dışına gidip umumi yada hususi tuvaletlerde gidip sıçabilir. 

evin içine pisliyceğine 

saygılar

Hadi yapta bir görelim.

Elbette senin aklına adam gibi bir boru koyup olayı evin dışına taşımak gelmez, ne de olsa aklını bedevi iğfal etmiş.

Gayet kolay, basit, sıradan bir şey. Aha bak, 350 daireli bina, E5'in kenarında kaç senedir duruyor. Yapanda, TÜBİTAK'ta klozetleri kırıp alaturka tuvalet yaptıran FETÖ'cülerdenmiş hemde. Buyur, nasıl yapacaksın, evin dışına hela, bir izah ette öğrensin millet.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Tumagü said:

Bu adam saçmalıyor yahu... Mutfaktan 5 metre ötede tuvalete sıçıyoruz diye hastalık mı yayılırmış! Hastalık, zararlı bakterilerin ve mikropların insan bedeninde çoğalmalarıyla olur. Bugün Maltepe'de Ümraniye'de Beykoz'da apartman dairelerindeki tuvaletlerin ve mutfakların, bakteri ve mikrop sayısını araştırmak için çalışma yapılsa, sanıyormusun ki sen, mutfaklarda zaraklı bakteri ve mikrop sayısı daha azdır. Lavabo temizlemede aşırıya kaçan kadınlar yüzünden gözünden yaş gelen her insan, Dindarr'ın yazdıklarını boşa çıkarmaya yeter. Mutfağı temiz tutmazsan mutfakta da zararlı bakteriler ve mikroplar çoğalabilir.[ /color]

Bina dışındaki tuvalet daha çok hastalık yayar, bunu bilmez bu cahil bedevi götü yalayıcıları.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Dindarr said:

Ben doktora gitmeyin demiyorum hayır bilakis, bunları yapın ve hasta olursanız doktora gidin diyorum..

bugün ise nasıl oluyor? İnsanlar ziyan olmasın israf olmasın diye buzdolabına koyduğu yemeği ertesi gün yada 3 gün yada 1 hafta sonra yiyiyor

pek tabi yavş yavaş iç organların anası ağlamaya başlıyor

sonra (medine hurması hiç tüketmiyor tüketse de 1-2 tane oda sevaptır diyor Allahın öküz şuursuz müslümanları...

neyse.

sonra meyveyi yemekten sonra yiyiyor. halbuki yemekten önce yemeldir

misvak kullanıp ağzını temizlemiyor.

öğlen pişirdiğini akşamda ısıtıp yiyiyor

yemeği bozuk çürük malzemelerle yapıyor nasıl olsa pişicek deniyor

E pek tabi insanlar hasta oluyor sonra doktora gidiyor. doktor ona her defasında antibiyotik tansiyon ilaçları veriyor. hiç kimse hep aynı ilaçlar diyip bare g.tüne sok  belki daha işe yarar demiyor

ama biz misvak dediğimiz zaman hemen g.te geliyorsunuz ayıp oluyor. 

Efendim !

buyur canım söyle?

İşte Hicri 200 senelerinde basur için misvakı g.te sok diye rivayet var.. buna ne diyceksiniz?

Canım hicri 200 senesinde şunun bunun  uydurmuş olduğu belli olan bir şey doğru olabilir mi ?

Efendim o zaman bu rivayeti kabul etmiyorsan diğer bütün rivayetler de böyle uydurmadır. onları neden kabul ediyorsun?

yavrum canım.  Dinin her emri menkul akl-ı sileme göre makuldur

Hicri 200 senlerinde nakledilen rivayette  Misvakın g.te sokulması makul bir şey değildir

ö yüzden reddi kıç edilir al sen g.te sok denir 

haaaa sen diyebilirsin ki  (makul) olan rivayetlerin benim için bağlayılığı yoktur!!

o zaman.  inle osur tansiyonun tavan yapsın banane ben söyler geçerim esselam :D

Boş boş geveliyorsun sadece, beklendiği üzere.

MEdeniyet, evine su getiriyor, kanalizasyon getiriyor, kullanmayacaksın. Peygamberinin evinde lavabo mu vardı, musluk mu vardı, atık su borusu mu vardı?

MEdeniyet sana doktor getiriyor, hastane getiriyor. Gitmeyeceksin, nerde yazıyor doktora gidilir diye? Mübarek deve sidiği ile şifa bulacaksın. Dikeceksin şöyle, lıkır lıkır içeceksin, zaten şifayı veren allah, devenin sidiği vesilesi sadece.

Amanda medenyiet diye ge vgev sayıklayana kadar, adam gibi bedevi hayatı yaşayacaksın. Ondan sonra diyeceksin, amanda mimsiz medeniyet.

Ha, bu arada, kuran dahil muhammede dair uydurulan her şey, 200 yılında uydurulma zaten. Geri zekalı....

Sitelerde Paylaş
45 minutes ago, anibal said:

Ha, bu arada, kuran dahil muhammede dair uydurulan her şey, 200 yılında uydurulma zaten. Geri zekalı....

Allahın salağı Hazret-i.Osman 656 da şehit edildi. Sahih buhari 854 de yazıldı. Şimdi Allah'ın gerizaklısı kim oluyor? Sen

Kuran (Hz. osman zamanında kitap heline geldi) diyenler  hz. Osman'dan 200 sene sonra yaşayan kim olduğunu belli olmayan kişilerdir ki

bunların 200 sene öncesine dair uydurmalarını nasıl inanırsın ki Hz. Aliye savaş açan ehl-i beyte zülm edenler de bu yezidiler değil miydi?

o zaman da Yezidi unusurlar hakim değil miydi

cumhuriyetimizden 100 yıl geçmemişken bile herkes geçmiş tarih için ortak bir noktada bulaşamıyorken.  Sen nasıl kurandan 200 küsür sene sonra yezidi unsurların hakimeti altında yazılan sözlere koşulsuz sorgusuz kabul edersin

senin hiç mi kafan çalışmaz. yok efendim peygamberimiz zamanında kağıtlar azmışda o yüzden taşa hurma dallarına yazılmışmış  ama az bir zaman sonra osman zamanında kağıt bollaşmış kitap haline almış. :D hadi be oradan. 
kaynak : tarih 854

Kuran-ı Kerimin kemiklere taşlara hurma dallarına yazılmasının sebebi vahyin geldiği anda hiç bekletilmeksizin civarda ne varsa derhal yazılması sebebiyledir

Kuranın taşlar kemiklere hurma dallarına yazıldığını tüm mezheplerce kabul edildiğinden  

Kurandan 200 sene sonra  Ebu süfyanın Sülalasinin hakimiyeti altında sunun bunun sözleri dine yüzler binlerce iftiralar atıldı.

kuranda peygamber zamanında değil osman zamanın da kitap oldu denildi: kaynak Yıl 854 :D bunlara uydurudklarını kabul etmek için İnsanın aklını terketmesi gerekir.  Gerizekalı olması gerekir. nitekim zavallı anibal bunlara hakikatten inanmış bir gerizekalı :D

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, Dindarr said:

Allahın salağı Hazret-i.Osman 656 da şehit edildi. Sahih buhari 854 de yazıldı. Şimdi Allah'ın gerizaklısı kim oluyor? Sen

Kuran (Hz. osman zamanında kitap heline geldi) diyenler  hz. Osman'dan 200 sene sonra yaşayan kim olduğunu belli olmayan kişilerdir ki

bunların 200 sene öncesine dair uydurmalarını nasıl inanırsın ki Hz. Aliye savaş açan ehl-i beyte zülm edenler de bu yezidiler değil miydi?

o zaman da Yezidi unusurlar hakim değil miydi

cumhuriyetimizden 100 yıl geçmemişken bile herkes geçmiş tarih için ortak bir noktada bulaşamıyorken.  Sen nasıl kurandan 200 küsür sene sonra yezidi unsurların hakimeti altında yazılan sözlere koşulsuz sorgusuz kabul edersin

senin hiç mi kafan çalışmaz. yok efendim peygamberimiz zamanında kağıtlar azmışda o yüzden taşa hurma dallarına yazılmışmış  ama az bir zaman sonra osman zamanında kağıt bollaşmış kitap haline almış. :D hadi be oradan. 
kaynak : tarih 854

Kuran-ı Kerimin kemiklere taşlara hurma dallarına yazılmasının sebebi vahyin geldiği anda hiç bekletilmeksizin civarda ne varsa derhal yazılması sebebiyledir

Kuranın taşlar kemiklere hurma dallarına yazıldığını tüm mezheplerce kabul edildiğinden  

Kurandan 200 sene sonra  Ebu süfyanın Sülalasinin hakimiyeti altında sunun bunun sözleri dine yüzler binlerce iftiralar atıldı.

kuranda peygamber zamanında değil osman zamanın da kitap oldu denildi: kaynak Yıl 854 :D bunlara uydurudklarını kabul etmek için İnsanın aklını terketmesi gerekir.  Gerizekalı olması gerekir. nitekim zavallı anibal bunlara hakikatten inanmış bir gerizekalı :D

hah işte geri zekalı. Amanda osman vardı, şu vakit şehit oldu falan diyen, 200 sene sonra yaşamış olan adam. O ufak geri zekalı aklının bilmediği şey bu. Osamn falan, alayının da yaşadığına dair her şey, 850 yılında yazılan şeyler aynen. Daha önce bu adamlara dair öyle bir kayıt falan yok.

Sitelerde Paylaş

Dinsiz dindar, hayirdir tuvaletleri disariya yapilsin diye savunman sanki arka pilanda rontgencilik arzusu yatiyor gibi ner dersin? Milletin karisini, kizinimi seyretmek amacin??? Sapik, savundugun sacmaliklarin iyice bokunu cikardin.

Sen önce oturdugun yerde tuvaletini disariya bir yap hele, bakalim kac gün sonra tecavüz haberini alacaksin. Yavrum dinsiz dindarsin bunu biliyorumda, sende sapiklikta var, her gecen gün bunu daha cok göstermege basladin. Hayirdir, atestleremi gözünü diktin???

Bak sana bir tavsiyede bulunayim. Senin seyhin, sihin ne karin agrisiysa artik, evini onun evine yakin yerden tut, yada durumun iyise satin al. Eger coktan bunu yapmadiysan tabi. Madem bu disarda tuvalet isini savunuyorsun, islamada uygun görüyorsun, tuvaletide disariya bir yere yaptir, inan seyhin buna cok sevinecek. Bu dedigimi yaban atma, bir bildigim varda sana söylüyorum.

Iyi bir sonuc alirsan buraya yaz, milletde sebeplensin. Acilisi senden bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...