Jump to content

Türkiye Hurma Cumhuriyetinde Facebook kapatıldı

Recommended Posts

Facebook'un, twitter'in lafı mı olur? Tayyip iti ve AKP bu milletin aklını kapattı. Onur ve gururunu kapattı. O kadar kapattı ki, muhalefet Tayyip'in kıçını öpmek için sıraya giriyor.

Bu kadarı da fazla diyebilirsiniz ama ben öyle düşünmüyorum.

Aydınları, subayları, generalleri, hakimleri, avukatları, profesörleri, gazetecileri kendi çıkarları peşinde değersiz onursuz ve gurursuz pislikler olan bu ülkeden başka ne beklenir ki?

Sitelerde Paylaş
45 minutes ago, haci said:

Aydınları, subayları, generalleri, hakimleri, avukatları, profesörleri, gazetecileri kendi çıkarları peşinde değersiz onursuz ve gurursuz pislikler olan bu ülkeden başka ne beklenir ki?

Bu cümleye sapka cikartilir. Sorunlarin ana kaynagi da budur aslinda.

Ülkenin gelecegini karartanlar cikarlari ugurlarina neler yapmadilar ki? Gereksiz yere durmadan islami mincikladilar cemaatlere yagcilik yaptilar kimisi Atatürk'ü putlastirdi kimisi tarihi manipüle etti kimisi sehit vatan bayrak istiklal marsi vs. diye diye AKP nin önce oyuncaklari oldular daha sonra hep birlikte AKP nin kucagina oturmak zorunda kaldilar.

Aci ama gercek olansa mincikladiklarinin kendilerine ve ülkenin gelecegine faydasi degil zararlari oldugudur...  Peki yillarca bizler neyi savunduk? Hesinden uzak durulmasini gereksiz yere minciklanilmamasini laik sistemi bilimsel egitimi ve evrensel hukuk normlarini degil mi?

Adam bir yandan ateistim diyor tv programlarinda "islama kurana saygim var" diye böbürleniyor ahmak ahmak... Islama diger dinlere kurana putlara vs karsi durmanin onlari red etmenin ''ateizm'' oldugunu beyni almiyor. Daha kötüsü dini ritüellerin söylemlerin yasanmadigi olmadigi yerlerde ateizmin olusmayacagini ve ateist olunmayacagini da bilmiyor ''ben ateistim'' diyor melül melül...

Dünyanin kabul ettigi bilim insani Celal Sengör hoca ''ezan sesinden rahatsiz olan varsa magaraya gitsin" derken diger yandan fasizmi askerleri irkciligi savunuyor. Ve hep birlikte inanan inanmayan aydin yazar cizer akademisyen hepsi ''güzel dinimiz islam ecdadimiz Osmanli'' türküleri söylüyorlar.

Büyük mitingde final oldu zaten... Hep birlikte koro halinde ayni türküleri söyleyip  sehit kani ile dolu kadehlerini bol bol tokusturup kana kana icip kafayi buldular....  Biz ölenlere üzülüyoruz iclerimiz aciyor bunlar sanki sevinclerinden adeta göbek atiyorlar ayakta durabilmelerinin var olabilmelerinin onlarin sayesinde olduklarini cok iyi bildiklerinden.

Manyak bir ülke dedik ya gercekten öyle...

Birlikte huzurlu saglikli yasam harmonisinin nasil bir sey oldugunu kesfedemeden karanliklara dogru kayip giden bir ülke.

Halbuki yaklasik 100 sene önce birileri bizlere dogru düzgün yolu göstermisti ama ahmakliktan yolumuzu kaybettik.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar: Forumun tipi kaymış. Neyse, Antep saldırılarında Kürtler hedef alınmış. AKP'de İŞİD ve diğer gruplara destek oluyor. http://www.huffingtonpost.com/entry/aftermath-of-another-isis-attack-in-gaziantep-turkey_us_57ba762ce4b07d22cc38e8ba Yani Feto-AKP çekişmesi varsa bence bunun hiçbir yerinde yer almamalıyız. "İslamcı" dediğimiz adam bugünün faşistidir. Aralarında anlaşmış bile olabilirler. Kaldı ki Fettulah AKP'ye göre daha ılımlı bir islam anlayışını savunuyor. Bir de kendinizi Kürtlerin yerine koysanıza Önce Suruç, Sonra Ankradaki Barış mitingi şimdi de bu. Rejim İŞİD'e sürekli göz yumuyor, izin veriyor, hatta aklı sıra "PKK'ya karşı kullanıyor" ve örneğin MHĞ kitlesi de bu durumu biliyor ve destekliyor. Yani Haci'nin mesajı ile ilgili konuşuyorum. Fettulah ile AKP arasında seçim yapmam gerekseydi ben Fettulah'I seçerdim. Çünkü öteki kadar katı dinci değil. Ama dini siyaset adına kullanan her kimse, bir defa dine karşı suç işlemektedir, amacı tamamen politiktir ve güç/hakimiyet peşindedir. Gelecekteki yeni okul sisteminde, bütün Müslüman ülkelerde zorunlu "siyasal islam" dersi konmalıdır. Siyasal İslam benim bildiğim Abdülhamit döneminden sonra bitmiştir. Benim komplo teorim: 90'lardan (Sovyetlerin çöküşünden) itibaren birileri bunu diriltti. Müslüman kardeşler filan 1900'lerden beri vardı. Bu dinciler bizim cumhuriyetimizi de savaş sırasında arkadan vurdular. Ama 90'lardan beri bu olay yer altından yer üstüne çıkmaya başladı ve bütün islam dünyasında Kürtlerden başka laik topluluk kalmadı. Yani büyük bir kephazelik yaşanıyor ve bu din adına bize yaşatılıyor. Burda anladığım kadarıyla bir sürü sağlam ateist var. "Dİni at kurtul" diyorlar. Bende diyorum ki İslamı atarsan Hıristiyanlik, Hinduizm, Budizm hepsini atman gerekir. Yani bu "siyasal İslam" meselesini kim çıkardı? hangi amaçla çıkardı? 30 sene filan uğraşarak bunu nasıl Müslümanlığın ve dünyanın Rusya'dan sonra en büyük baş belası haline getirdi onu bulmak gerek. Bence bu bir komplodur. Cahil halkı din sayesinde kafaya almak kolaydır. Ama bu kadar kararlı ve dünya çapında organize biçimde bunu yapmak, iyice manyaklık haline geldi. -Ve Hangi dinin Tanrısı böyle bir şeyi affeder? Zeus bile olsa adamı Hadese gönderir. Sen 12 yaşında veleti bomba yükle, Müslüman düğününe yolla. Hükümet de barajı yükseltip bu tür örgütlerle iş birliği yapan bir hükümet olsun. Yani zibidilik konusunda eksiklik yok. Burası İsrail mi? Yakında çakıyla sizi beni bıçaklayacaklar, MHP'Li AKP'Li Dangalaklar da "Ama onlar PKK'ya düşman" filan diyecekler. Toynağını, ayakkabısını siktiğimin adamları yaw. Böyle Hayvanlık olur mu?

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, cigi said:

Adam bir yandan ateistim diyor tv programlarinda "islama kurana saygim var" diye böbürleniyor ahmak ahmak... Islama diger dinlere kurana putlara vs karsi durmanin onlari red etmenin ''ateizm'' oldugunu beyni almiyor. Daha kötüsü dini ritüellerin söylemlerin yasanmadigi olmadigi yerlerde ateizmin olusmayacagini ve ateist olunmayacagini da bilmiyor ''ben ateistim'' diyor melül melül...

Dünyanin kabul ettigi bilim insani Celal Sengör hoca ''ezan sesinden rahatsiz olan varsa magaraya gitsin" derken diger yandan fasizmi askerleri irkciligi savunuyor. Ve hep birlikte inanan inanmayan aydin yazar cizer akademisyen hepsi ''güzel dinimiz islam ecdadimiz Osmanli'' türküleri söylüyorlar.

Bu milletin ateisti de ahmak: "Onlar dine inanıyor, ben ateizme inanıyorum"  diyor.

Boşuna Türk toplumunun zeka düzeyi düşük demiyoruz. Elbet nedenleri var. Bu da onlardan biri. 

Sitelerde Paylaş
On 21 Ağustos 2016 at 16:27, haci yazdı:

Facebook'un, twitter'in lafı mı olur? Tayyip iti ve AKP bu milletin aklını kapattı. Onur ve gururunu kapattı. O kadar kapattı ki, muhalefet Tayyip'in kıçını öpmek için sıraya giriyor.

Bu kadarı da fazla diyebilirsiniz ama ben öyle düşünmüyorum.

Alıntı yaptım helal edin :wub: :D ruhumu temsilen yaptım alıntıyı...

Sitelerde Paylaş

Türkiye’de yapmak istedikleri 
1) Kürdistan’ın büyük bir ayağının Türkiye’nin güneydoğusunda oluşmasını istiyorlar. Irak tamamlandı. Suriye tamamlanmak üzere, Türkiye’nin eli kolu bağlandı; Güneydoğu’da terörist örgütler legalleştirilerek belirli bir noktaya getirildiler. 
PKK ve YPG, ABD ve Avrupa’dan her türlü desteği aldı ve almakta. Siyasi, askeri ve mali öğeler dahil. 
2) Lozan’ın çözülmesini istiyorlar. Zaten Kürdistan kurulursa, Lozan ortadan kalkmış olur. 
3) Türkiye’nin, Doğu Akdeniz’de çok stratejik bir konumda bulunan Kıbrıs’tan (ve KKTC’den) tasfiyesini istiyorlar.
4) İyice küçülmüş ve ulusal askeri, siyasi ve iktisadi çıkarlarını koruyamayan, “Batı’ya bağımlı” bir Türkiye haline dönüştürülmesini istiyorlar. Körfez ülkelerinde olduğu gibi. Bu nedenle dinci örgütleri kullanıyorlar.

Yapmak isteyenler kimler? 
Kürdistan projelerini daha önceki yazılarımda BOP’nin amiral gemisi olarak nitelemiştim. Siyasi, askeri, diplomatik ve mali olarak Kürdistan projesine 1984’ten beri destek verenlerin hepsi; ABD, AB büyükleri, İsrail belgelerle ve kendi uygulamaları ile kanıtlanmış isimler. En büyük yardımcıları “dinci örgütler”. 
FETÖ de Kürdistan projesinin bir parçası haline sokuldu. 1980’li yıllarda “devlet”in görememesi yüzünden bugüne kadar geldik ve 15 Temmuz’da, sanki gözümüz yeni açılabildi. Siyasal partiler, ordu, Meclis herkes aptalı oynadı, günlük konjonktürün içinde bizi boğdular.

En kritik soru; kullandıkları araçlar neler? 
Zurnanın zırt dediği yer burası: Türkiye’de Avrupa benzeri demokratik toplumsal örgütlenmeler yerine dinci örgütlenmeleri siyasetin, ekonominin, güvenliğin, adli sistemin odak yerine oturtursanız; Atatürk Türkiye’si ile dünyaya örnek olmuş ve uygarlık yolunda ilerleyen Cumhuriyeti bölüp parçalar ve Afganistan’a çevirebilirsiniz.
Cumhuriyet Türkiye’si, yüz yıllardır karanlık labirentlerden çıkamayan “İslam dünyasının” tek parlayan yıldızı olmuştur. Atatürk Türkiye’sine düşmanlıkları bundan.
Uygarlaşma ve çağdaşlaşma gidişini ancak dinci örgütlenmeleri, tarikatları, cemaatleri, mezhepçiliği sistemin odak noktasına oturtursanız engeller, Türkiye’yi parçalayabilirsiniz.
Batı’nın, Cumhuriyet ve Atatürk Türkiye’si yerine “dinci Türkiye’yi oturtması” gerekiyordu. Ve bunu, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbeleri ile “uyumlu İslama” getirip ülkemizi 15 Temmuz ortamına soktular... 

Erol Manisali

Tayyip simdiye kadar (bilerek veya bilmeyerek) hep onlara calisti. Milleti böldü, devleti dindarlastirdi, laiklige savas acti vs.

-Bakti, simdi ülke gercekten parcalaniyor icerde birlik beraberlik arayarak, sirtini Rusyaya dayayip Suriyeye asker göndererek, Kürt koridorunu yok etmeye calisarak gercekten ülkeyi kurtarmaya mi calisiyor?

Ama ne yazik AKP hala devleti dindarlasmak ile mesgul. Tayyip, Suriyede TSKyi tam olarak bitirmek istiyor da olabilir. 

-Yoksa Tayyip sadece kendi saltanatini kurtarmaya ve kendi "Türkiye Hurma Cumhuriyetini" kurmaya mi calisiyor? 

-Yoksa hepsi ABD-AB-Israil-RTE planinin bir parcasi mi?   

Sitelerde Paylaş

Ben bu türden komplo teorilerine de kanıt sunulmadan inanamam. Siyasal İslam'ın arkasında emperyalist unsurlar olabileceğini hep söylerim ama bu türden komplo teorileri "Büyük orta doğu projesi istiyorlar; Bana oy verin ben engel olurum" laflarına çok benziyor. Siyasi konuları iyi bilen kişilerin bile böyle varsayımları sanki gerçekmiş gibi sunmalarını ben kabul etmiyorum. Genel kanının aksine Türkiye dünya siyasetini belirleyen, önemli güce sahip bir ülke değildir. Böyle bir güce sahip olması için sanayi, bilim, toplumsal alanda ilerlemiş olması gerekir. Kız çocuklarını okuldan alıp 14-15 yaşında evlendiren ve devletin bunu engellemediği bir toplumdan kimse çekinmez/korkmaz. Lozan sayfasını da kimsenin tekrar açmak isteyebileceğine inanmıyorum.

- Yine de Sudi Arabistan ve İran gibi ülkelerin dünya çapında salafist/dinci örgütlenmeleri destekledikleri bilinmektedir. Bize düşen de bu türden yapılanmalara kendi ülkemizde izin vermemektir.

- Kürt meselesi öyle basit bir konu değildir. Orta doğunun şeriat havuzunda laik bir kürt devleti olabilir mi? o bile tartışmalı bir konudur. Ben kürtlerin bağımsızlığına karşı da değilim ama Suriye/Irak gibi ülkelerde işler çok karışık. Böyle bir ortamda yeni bir ülkenin bağımsızlığı söz konusu olabilir mi? Bana pek mantıklı gelmiyor. Bölge emperyalizm çağının sonundan beri sürekli karışıklık içindedir. Bu konuyu iyi anlamadan kimsenin Kürtleri ya da başka unsurları destekleyeceğine inanmıyorum.

- Kıbrıs konusu Türkiye ile Yunanistan'ın arasındadır. Yunanlıların o kadar çok adaları var. Becerikli bir siyaset izlenirse akdenizde bizim de bir adamız olmaması için bence sebep yok. Hele ki Türk kesiminin nüfusu büyük oranda Türkçe konuşuyorsa. Kıbrıs bir diplomatik başarısızlık göstergesidir. Siyasetçilerin bir yerden sonra bu konuda batıyı ikna edebilmeleri gerekir. Kemalist diyeceğim. Geçmişte sürekli olarak aşıladıkları bu batı korkusu bence tamamen de gerçekçi değildir.

- AKP salafist bir oluşumdur. 2000'lerin başında daha çok liberalleşme ve demokratikleşme ve eskimiş düzeni yenilemek adına sermaye partileri refah partisinin kalıntılarıyla işbirliği yyolu gitmiştir ve AKP'nin ilk iki seçilişi boyunca sonuç da almışlardır. Yine de Gezi olayları ve partinin üçüncü seçilişinden, bir de bu son darbe olayından Türkiye bir İslami diktatörlük yoluna girmiştir. Şaşırtıcı olan da eskiden önemli bir siyaset unsuru olan ordunun ve tabi ki dış güçlerin hiçbirinin sesinin çıkmıyor oluşudur.

Yani kendine has/özel bir döneme girmiş durumdayız. Kimse ne olacağını da tam bilmiyor. Ama bilmiyoruz diye hemen "büyük orta doğu projesi" filan demek zorunda değiliz. Olayları takip etmeye çalışmak gerek. Ne olduğunu bende tam olarak göremiyorum. Büyük ve küçük güçlerin çekişmesi ve (Kürtler dahil, biz dahil) bölgedeki halkların en azından bir kısmının akıllı başlı yönetimlere geçip bölgenin karanlığından çıkma arzuları var. Bu Osmanlının çöküşü sırasında da böyleydi. Emperyalizmin bitişinden hemen sonra da böyleydi. Bu arzuları tatmin olmayan kimi insanlar da delirip intihar bombacısı filan oluyorlar veya İŞİD gibi oluşumlara katılıyorlar. Soğuk savaş dönemi de bitmiştir ama bölgeye ABD'den daha yakın olan ve Sovyetler Birliğini yeniden diriltmeyi amaçlayan bir de karışık kişilikli bir Rus lideri vardır.

- Türkiye'nin de gücü, eskiden beri, kendini koruyacak, kendi bağımsızlığını sağlayacak, bu karışık ortamda parçalanmadan ayakta kalacak kadar olmuştur. Eskiden de böyleydi. Tayyibin yanlışı da Putin gibi davranmaya başlamış olmasıdır. Yani tarzan gibi onunla ilişkisi bozulur, barışır, onun uçağını düşürür, barışır, Ülkesini sevdiğini söyler, modern unsurları kaldırmaya çalışır. Yani kendisi Türkiye'nin en büyük talihsizliğidir. Ben şahsen 90'ların sonundaki ruh haline dönülmesi gerektiğini düşünüyorum. Halkın moderniteden kaçmaya başlamış olması hayra alamet değildir. İkide bir batı ülkeleri ile yaşanan takışmalar da hayra alamet değildir. Bu tür davranışlar öyle sonuçsuz kalmaz. Putin açısından da sonuçsuz kalmaz. Rusya çok büyük coğrafyası olan bir de Sovyet mirasına sahip bir ülkedir, büyük bir askeri/teknolojik güçtür, hammadde açısından zengindir. Ben kendi açımdan Orada yaşananların da mantıklı sonuca giden politikalar olduğuna inanmıyorum. Hem bizimkine kötü örnek oluyorlar hem de bedelini er/geç ödeyecekler. Çin/İran gibi ülkeler bile bence bunun dışında değildir.

Yani böyle komplo teorileri ile olmaz. "Ben akıllıyım" diyen adam önce çağın gerektirdiklerini yani sanayileşme, demokratikleşme, özgürleşme, hukuk devleti olma, dini konular siyasal/eğitimsel hayatın dışında tutma, bunları yaparken "muhafazakar" denen kesimlerle uzlaşma gibi şeyleri halletmeye çalışır. Tarzan gibi "DÜnya o yöne gidiyor ama ben ortaçağı özledim" demez. Yukarda yazıldığı gibi dramatik şeyler bence olmaz, ama ekonomi gelişmez, dış borç artar, gençler üniversite/iş bulamaz, millet de habire çoğalır 100 milyon, 200 milyon nüfusları en geç 50 sene sonra görürüz, Pakistan'a filan benzemeye başlarız, NATO, AB konuları kapanır, RUsya/Çin/İran nereye gidiyorlarsa aynı yere gideriz. Yani büyük eğlence yaşanır.

- "Hani darbeyi kim yaptı?" filan konuşulurdu. Mısır ordusu da bu "Müslüman kardeşlere" rest çekebilmiştir. Bu tür kişiliklere yol vermek gibi bir şansımız yok. İstenilen şey de, bunların Ankara'Nın belediye başkanı gibi 30 sene boyunca sürekli seçilmeyip, Türkiye'nin 80 senede Afrika demokrasilerinden üstün bir özelliğe sahip olduğunu dünyaya kanıtlayabilmesidir. Benim bu dediğim imkansız değildir çünkü Tunus'ta bu böyle olmuştur. Tunus'un islami partisi, siyasetten çakilmemiştir ama laik kurumlara saldırmama ve hükümetten çekilme kararı alabilmiştir.

Ve bu Siyasal islam meselesi bence 21yy'ın ilk yarısında, 20 yy'ın ilk yarısında faşizm ve stalinizm neyse odur. Dünyanın başına bela büyük bir sorundur. Sadece Türkiye değil, her ülkeden def edilmeleri lazım.

Sitelerde Paylaş
On 21.08.2016 at 16:27, haci said:

Facebook'un, twitter'in lafı mı olur? Tayyip iti ve AKP bu milletin aklını kapattı. Onur ve gururunu kapattı.

Bu halkın onuru 1000 yıl önce islama girişle bitti. Dünyada bir tane onurlu şerefli ahlaklı müslüman ülke var mı?

Hem müslüman hem ahlaklı olunmaz.

Tayyip yolsuzluk yapıyor halkı soyuyor müslümanlar yine Tayyip'i birinci parti yapıyor.

Beyninde İslam olan bir toplumdan insanlığa hayır gelmez.

Sitelerde Paylaş

fiili olarak, ufak ufak rejim değişiyor. polislere türban serbestliği geldi. 40 küsür senelik Boğaz köprüsünün adı değişti. GATA'nın ismini Abdülhamid yapıyorlar. Bakalım daha neler takip edecek...

Bir sonraki adım olarak Atatürk heykel ve büstleri ile ilgili birşey bekliyorum açıkçası. insanları ufaktan yokluyorlar. tepki gelmedikçe dozu artıracaklar.

Sitelerde Paylaş
On 25.8.2016 at 19:08, leonardo18 said:

....

.....

Yazdiklarinin coguna katiliyorum.

Bizde bir “Lozan korkusu” var. (Hakli mi, haksiz mi tam olarak bilemiyorum.)
Yazar biraz dramatik yazmis olsada genel olarak ama dogrulari yazmis.  
Her ülkenin etkili olmak istedigi bölgeler vardir. Ileriye dönük planlari vardir, Bu bati icin de gecerlidir, bizim  icinde. Dis poltikida Özala kadar “biz saldirmayin, bizi rahat birakin” poltikasi izledik. Özalla disari acildik. Asya Türk  Cumhuriyetleri, Balkan Türkleri vs derken Tayyip Araplara girdi. 
Ya da Araplar bize mi girdi? 
Görecegiz.

Dis poltikada Tayyip kozlari sonuna kadar kullaniyor, taraf degistiriyor, saldiriyor vs. 
Kisaca cok kurnaz!
Belki sonunda bir seyler de kazanabilir

Ama Tayyip bu isin basinda oldukca (bence) sonuc zeusun dedigi gibi 
“Türkiye Hurma Cumhuriyeti” cikiyor. 

Sitelerde Paylaş
On ‎8‎/‎26‎/‎2016 at 00:42, zeus- yazdı:

Bu halkın onuru 1000 yıl önce islama girişle bitti. Dünyada bir tane onurlu şerefli ahlaklı müslüman ülke var mı?

Hem müslüman hem ahlaklı olunmaz.

Tayyip yolsuzluk yapıyor halkı soyuyor müslümanlar yine Tayyip'i birinci parti yapıyor.

Beyninde İslam olan bir toplumdan insanlığa hayır gelmez.

Kürdistan var işte.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Kürtlerin internete ihtiyacı mı var? İsteseler internetsizde meydana inerler.

Bu ülkeyi cahiller yönetiyor. AKP ye oy verenler beyinsizdir. Bu halk gerizekalı.

Türkiye'nin İran Arabistandan farkı kalmadı.

Gerizekalı halk yakında bu ülkeye şeriatıda getirir.

Sitelerde Paylaş

Olay sosyal ağ değil. Olay kürtler değil. Olay hdp de değil.

Asıl olay, bu faşist kibirli tiranın düşmeden önce 'kendinden olmayan' ya da 'ayrım yapmaksızın' her kesimden bir ısırık alacağı gerçeği...

Sonu yaklaştıkça korkuyor; korktukça ortalığa zehir saçıyor...

Tüm bunların yanında mevcut tutuma çanak tutan geri zekalı bir halk. Şüphesiz şu son olaydan sonra birçok kesim orgazm olmuştur. 

Acaba namlu kendilerine döndüğü zaman ne yapacaklar; çok merak ediyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...