Jump to content

Darbe Konusunda Hacı'dan Yeni Bir Kuram....

Recommended Posts

On 22.08.2016 at 22:29, haci said:

Açıkça Atatürkçü bir darbe var... Onu göz ardı etmek demek olaylara Tayyip itinin gözünden bakmak demektir. Adam hepinizin gözünü boyamış...

Tayyip birilerini düşman ilan ederek göz boyamak istese ilk önce laik kesimi yani atatürkçüleri hedef alırdı.

Eğer darbe Atatürkçüler tarafından yapılmış olsaydı, bu islamcı hükümetin daha çok işine gelmez miydi? Bunu saklamak yerine 7/24  ''atatürkçüler canavardır bu millete silah doğrulttular'' diyerek atatürkçülüğü tamamen bitiecek son darbeyi vuramazmıydı?

Şimdi bir de balyoz ve ergenekonda yargılanan eski askerler hükümetin propaganda borusu olan ATV de her akşam çıkıp ''biz zamanında uyardık AKP dinlemedi'' tarzında konuşuyorlar. Bunlara neden müsade ediyor? 

Darbenin Atatürkçüler tarafından yapılmış olduğunu saklamak Tayyip tarafından büyük bir fırsatı kaçırmak ve hatta kendi ayağına sıkmak olabilir ancak. Değil mi?

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Jumanji: Güzel bir yorum olmuş. Ama bence bu kadar kompleksli olmak da gerekmiyor. Batı karanlık çağlardan bundan 500 yıl önce, büyük savaşlarla, bir sürü kan akmasıyla elde etmiştir. Ama Batı tüm bu üstünlüğü dünyanın geri kalanını kendine bağlamak için kullanmıştır. Örneğin Çin gibi medeniyetler de buna karşı çıkmıştır. Tabi bunu hızla modernleşerek yapmışlardır.Ama nerden bakarsan bak sanatçı, aydın, düşünür ve bilim adamı çıkartmakta halen çok başarılılar. Çünkü Batı tarzı demokrasi olayı da zaten öyle durgun/bitmiş bir şey değildir. Halen birçok tartışma var. Eğitim konusunda, siyaset konusunda, yenilikler/reformlar var. bu yüzden biz 100 sene önceki farkı kapatmış olsak da, arada yine boşluklar var.

-Sağcılar ikidebir AB bizi niye almadı? deyip duruyorlar. Aldıkları ülkelerin kaç tanesinde Deniz Gezmiş gibi gencecik adamlar idam edilip, kaç tanesinde Diyarbakır ceza evi gibi işkence yuvaları kurulmuştur?

- Yani Türkiye, eskiden beri kendine has bir "demokrasi" idi. Batıya yakın bir doğu ülkesi diyebiliriz. Ama ben bu modernleşme konusu gerçekten "evrensel" mi? yoksa bazı toplumların diğerlerine dayatması haline mi geldi, ondan şüphe etmeye başladım. Atatürk konusunda söylenenlere katılıyorum. Ama şu da bir gerçek, Sömürgeciliğim bittiği 50'li 60'Lı yıllardan beri, Müslüman ülkelerin çoğu ilerlemek yerine gerilemiştir. Bu da ayrı bir acaiplik olarak karşımıza çıkıyor. Yani nasıl oluyor da insanlığın bir kısmı o kadar ilerliyor, sürekli gelişiyor, geri kalanlar da artık resmen bu ilerleyişe karşı örgütlü biçimde direnmeye başlamışlar. Özellikle Müslüman ülkelerinde bence çok saçma sapan şeyler oluyor.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ad hominem yazdı:

Tayyip birilerini düşman ilan ederek göz boyamak istese ilk önce laik kesimi yani atatürkçüleri hedef alırdı.

Eğer darbe Atatürkçüler tarafından yapılmış olsaydı, bu islamcı hükümetin daha çok işine gelmez miydi? Bunu saklamak yerine 7/24  ''atatürkçüler canavardır bu millete silah doğrulttular'' diyerek atatürkçülüğü tamamen bitiecek son darbeyi vuramazmıydı?

Şimdi bir de balyoz ve ergenekonda yargılanan eski askerler hükümetin propaganda borusu olan ATV de her akşam çıkıp ''biz zamanında uyardık AKP dinlemedi'' tarzında konuşuyorlar. Bunlara neden müsade ediyor? 

Darbenin Atatürkçüler tarafından yapılmış olduğunu saklamak Tayyip tarafından büyük bir fırsatı kaçırmak ve hatta kendi ayağına sıkmak olabilir ancak. Değil mi?

Bu sizin mantığınız.. Başkalarının ne düşündüğünü bilemezsiniz. Delillere bakacaksınız. Başka türlü yorum yapamazsınız. Deliller darbeyi Fetocuların yapmadığını gösteriyor. Daha doğrusu dedikodulardan başka Fetocuların darbe yaptığı konusunda tek bir delil bile yok. Darbeyi kimin yaptığı olmayana ergi yöntemi ile kolaylıkla anlaşılabilir. Fetocular yapmadı ise kim yapmış olabilir?  Darbeyi Atatürkçü birkaç çılgın subayın teşebbüs ettiğini anlamak  hiç zor değil.

Sitelerde Paylaş

birincisi konu o değil. niye işine gelen kısmı alıyorsun?

2- ahmaklık, elde doğru dürüst hiçbir veri yokken, ısrarla bir konuyu savunmak olsa gerek. 50. iletin oldu fethllahçılar yapmadı yazdığın.

Biraz dikkatle bakarsan, birisi Atatürkçülük için putperestlik demiş. Ona cevap vermek lazım... Ben doğası kışkırtıcı olan iletileri cevapsız bırakmam. Seni de cevapsız bırakmamamın nedeni odur.

İkincisi ise elde tonla veri var. Asıl senin onları değerlendirmen ahmakça.. Sen ve diğerleri Tayyip'in dümen suyunda giden ahmaklarsınız.. Tayyip sizi ve bütün ülkeyi kaprisleri, yalanları, ahlaksızlıkları ile dolandırıyor ve bir felakete doğru sürüklüyor. Bunu göremeyecek kadar da kör ve gafilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bence ortaya attigin kuram en azindan degerlendirilebilir. Mümkün mü? Elbette, neden olmasin. Türk insaninin (genel olarak ele aliyorum) en büyük zaafidir olaylara hep ön yargili yaklasmak. Arkadas! Neden olmasin. Size kisadan soruyorum. Atatürkü gercektende seviyor ve ilkelerine hayranlikla bakiyorsaniz, ordudada üst düzey bir komutansaniz, belli miktarda bir grupta boyle bir darbe tesebbüsünde bulunmayi düsünüyorlarsa eger sizde bu hükümetin yanlis politikasini bitirmek icin boyle bir girisime evet demezmiydiniz. Elbette kalkip vatandaslari oldürmezsiniz ama bilinki tüm darbelerde gerekli oldugu vakitte mümkün mertebe insanlarda oldürülür ki, aksi takdirde kontrol edemez ve basarisiz olursun. Haci ninda dedigi gibi ordu icerisinde bulunan güclü atatürkcüleri boyle bir darbeye girismeye yonelik kandirmislar olabilir Masonlar.

Fetullahcilarinda Atatürkcülere yardim etmeyecegi konusundada katiliyorum ki bu cok mantikli. Neden diyeceksiniz biliyorum cünkü fetullahcilar kontrolü ellerinden almak istedikleri kisilerin dahada güclenmesini istemez!

Sitelerde Paylaş
On 24 Aug 2016 at 18:28, haci said:

Bu sizin mantığınız.. Başkalarının ne düşündüğünü bilemezsiniz. Delillere bakacaksınız. Başka türlü yorum yapamazsınız. Deliller darbeyi Fetocuların yapmadığını gösteriyor. Daha doğrusu dedikodulardan başka Fetocuların darbe yaptığı konusunda tek bir delil bile yok. Darbeyi kimin yaptığı olmayana ergi yöntemi ile kolaylıkla anlaşılabilir. Fetocular yapmadı ise kim yapmış olabilir?  Darbeyi Atatürkçü birkaç çılgın subayın teşebbüs ettiğini anlamak  hiç zor değil.

Çok zorlama mesajlar bunlar abi. Ordan o çıkarsa burdan bu çıkar diye boşuna zorluyorsun. Bu olay tam olarak göründüğü gibidir. Fethullahçılar tasfiye edileceklerini gördükleri için biraz düzensiz saldırdılar. Dayağı yiyip darmadağın oldular. Olay tam olarak budur. 

Atatürkçü, mason ya da başka herhangi bir grubun yaptığına dair nasıl bir kanıt ortaya koyulabilir? Sürekli olarak TRT'de okunan metni söyleyip duruyorsun. Abicim o metni yazanlar yakalandı. Adamların Fethullah iti ile çekilmiş fotoğraflarını bir süre sonra göreceksin.

Boşuna kendini de bizi de yorma.

Sitelerde Paylaş

Türkiyedeki masonik gruplari hafife almayin. Eski patronum bir armator ve masondu. Hukumetten nefret eden kemalist biriydi ve cok guclu bir insandir, eli heryere ulasir. Saha komutanlarini yatinda agirlayip alem yaparlardi. Isin icinde masonlarin olma ihtimali var bence ve bu konuyu daha birkacgun once bir arkadasimla istisare ettik. Gulen sanildigi kadar akilli biri degil, tamam guclu olabilir fakat devleti ele gecirebilecek o denli bir yapiyi yonetecek beyni olmadigi konusmalarindan belli oluyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...