Jump to content

Yobazlarla baş etme klavuzu

Recommended Posts

Ben dinlere inanmıyorum ve bunu etrafımdan gizleyebiliyorum çok büyük bir çoğunlukla etrafım dindar insanlarla çevrili hatta bazıları hedefimiz bile değil yani beyinleri geri dönüşümsüz yıkanmış bu insanlardan olabildiğince uzak duruyorum hatta fırsat buldukça kaçamak yapıyorum fakat bazen bu insanlar ile ortak bir amaç uğruna bir alanda bulunmak zorunda olabilirsiniz örneğin iş, okul, arkadaşlık, aile şimdi geleceğim nokta şu bu insanlar sizin ibadet etmediğinizi öğrendiğinde ne yaparsınız mesela erkeksiniz ve cumaya gitmediniz ne yaparsınız veya oruç tutmadınız ben gizli orucumu yiyorum onu bir şekilde halledebiliyorum ama birilerinin beni cumaya götürmek için zorladığı bile oldu gitmedim ve saçma sapan şeyler yaşadım bu insanları nasıl kontrol edebiliriz yani nasıl bir tavır sergileyip içlerinde rahat hareket edebiliriz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, charm yazdı:

ama birilerinin beni cumaya götürmek için zorladığı bile oldu gitmedim ve saçma sapan şeyler yaşadım bu insanları nasıl kontrol edebiliriz yani nasıl bir tavır sergileyip içlerinde rahat hareket edebiliriz.

Onların beklentilerine karşılık net olarak tavrını koyarak ve bu duruşunu koruyarak tabii ki. 

Ben sosyal çevrenden uzaklaşmanı, pek sağlıklı sonuçlar doğurmayacağını düşündüğüm için doğru bulmuyorum. 

Din ile ilgili yaşantın, yapacakların, yaptıkların yalnızca seni ilgilendirir; bunu karşı tarafa hissettirirsen iki tür yaklaşım geliştireceklerdir: ya senden bu sebeple tamamen uzaklaşacaklardır -ki cehennemin dibine kadar yolları var-, ya da seni olduğun gibi kabul edeceklerdir. 

Bu konuda polemikten kesinlikle uzak durarak, senin din ile ilgili özel alanına giremeyecekleri bir set, kırmızı bir çizgi oluşturabilirsen, rahat edersin diye düşünüyorum...

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, jumanji35 yazdı:

ilişiğini kes.

okuldan mı atacaklar işten mi?  o kadarını daha duymadık.

Okuldan atmayacaklardır ama psikolojik şiddet uygulayacaklardır hemde sırf dini sebeplerle, bazen iyi ki bu millet dinini bilmiyor diyorum çünkü eğer herkes beş vakit namaz kılsaydı dinsizlerde kılmak zorunda kalırdı bizim için problem çok daha büyürdü, 

37 dakika önce, Latte yazdı:

Onların beklentilerine karşılık net olarak tavrını koyarak ve bu duruşunu koruyarak tabii ki. 

Ben sosyal çevrenden uzaklaşmanı, pek sağlıklı sonuçlar doğurmayacağını düşündüğüm için doğru bulmuyorum. 

Din ile ilgili yaşantın, yapacakların, yaptıkların yalnızca seni ilgilendirir; bunu karşı tarafa hissettirirsen iki tür yaklaşım geliştireceklerdir: ya senden bu sebeple tamamen uzaklaşacaklardır -ki cehennemin dibine kadar yolları var-, ya da seni olduğun gibi kabul edeceklerdir. 

Bu konuda polemikten kesinlikle uzak durarak, senin din ile ilgili özel alanına giremeyecekleri bir set, kırmızı bir çizgi oluşturabilirsen, rahat edersin diye düşünüyorum...

Karşımızdaki kişiler hoş görüsüz ve görgüsüz insanlar o nedenle dediğiniz gibi o kırmızı çizgiyi oluşturup onu korumak gerek

Sitelerde Paylaş

Ne yaparsan yap mutlaka bir yobazlık yapıp canını sıkacaklardır fakat alışmalarını sağlayabilirsin. Ben sağladım bir çok konuda.

Bazı şeyleri yüzlerine vur, şakayla karışık bir şekilde. Mesela cumadan çıkarken birbirinizi ittiniz mi? Ayağındaki senin ayakkabın mı? Ayakkabının çalınmamasına sevindim gibi... Bunlar işe yarıyor.

Olmadı başkasının ayağını bastığı yere neden alnınızı koyuyorsunuz gibi sorular sor. Neden yürümek için özel alan yapılmıyor falan de... 

Cevap veremeyecekler, sıkışıp kalacaklar ve sana soru sorarken 2 defa düşünecekler (:

tarihinde Dreary tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, leonardo18 yazdı:

Cumaya gidiver sanki ne olacak? O seni getirdiği için sevap almış olmur, sende arkadaşını mutlu etmiş olursun. (Benim kız arkadaşıyla kilisede evlenen tanıdığım bile var)

Oraya girip yarım saat boyunca enteresan hareketler yapabilirim ama hayatımın tehdit altında olması gerekir.

40 dakika önce, Dreary yazdı:

Ne yaparsan yap mutlaka bir yobazlık yapıp canını sıkacaklardır fakat alışmalarını sağlayabilirsin. Ben sağladım bir çok konuda.

Bazı şeyleri yüzlerine vur, şakayla karışık bir şekilde. Mesela cumadan çıkarken birbirinizi ittiniz mi? Ayağındaki senin ayakkabın mı? Ayakkabının çalınmamasına sevindim gibi... Bunlar işe yarıyor.

Olmadı başkasının ayağını bastığı yere neden alnınızı koyuyorsunuz gibi sorular sor. Neden yürümek için özel alan yapılmıyor falan de... 

Cevap veremeyecekler, sıkışıp kalacaklar ve sana soru sorarken 2 defa düşünecekler (:

Güzel yöntem

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...