Jump to content

2-BAKARA

Recommended Posts

2- BAKARA

1- (Elif, Lâm, Mîm.)

2- İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler (kötülükten korunacaklar) için hidayettir.

3- Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar.

4- Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler.

Buda Diyanetten

Kirmizi kisimi anlamadim. Ne demek istiyor burda ? Indirilenler dedigine göre cogul bunlarin isimleri nelerdir ?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2/BAKARA

1- (Elif, Lâm, Mîm.)

2- İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler (kötülükten korunacaklar) için hidayettir.

3- Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar.

4- Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler.

Kirmizi kisimi anlamadim. Ne demek istiyor burda ? Indirilenler dedigine göre cogul bunlarin isimleri nelerdir ?

SAYGILAR

kendisinden önce gelen 124.000 peygamberin hak ve hakikat olduğuna inanırlar.

onlara indirilen kitap ve sayfalara iman ederler.

daha detaylı izahda yapabilirim.

Sitelerde Paylaş

yok yok 124 bine gerek yok son 2 si hakkinda bir bilginiz varsa bilmek isterim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

şu 124000 peygamber meselesi benim kafamı daha fazla kurcalıyor. Ademle havvadan bu yana 5000 yıl geçtiğine göre bir yıla ortalama 25 peygamber düşüyor. Aslında muhammetten bu yana 1400 yıl geçmiş bunu düşersek 34 yapıyor. Hadi ortalama diyelim 29 filan. Bir aya 2 den fazla düşüyor.Herhangi bir kayıt kuyut olması gerekmiyor mu*

Sitelerde Paylaş
şu 124000 peygamber meselesi benim kafamı daha fazla kurcalıyor. Ademle havvadan bu yana 5000 yıl geçtiğine göre bir yıla ortalama 25 peygamber düşüyor. Aslında muhammetten bu yana 1400 yıl geçmiş bunu düşersek 34 yapıyor. Hadi ortalama diyelim 29 filan. Bir aya 2 den fazla düşüyor.Herhangi bir kayıt kuyut olması gerekmiyor mu*

124000 peygamberden 28 tanesini ancak taniyoruz..

ne tesadufki bunlarin hepsi israilogullarindan..yahya, hamza, suleyman, ibrahim vs vs..

geriye kalan 123972 tanesini allahin pek bi tarafina taktigi yok.. onlar ikinci sinif peygamber..

Sitelerde Paylaş

YANİ DİYOR Kİ ;

Ey insanlar! Kur'an'a İmân ettiğiniz gibi, ondan önceki kitaplarada da İmân ediniz. Çünkü Kur'an, onların doğruluğuna delil ve şahittir."

"Ey ehl-i kitap! Geçmiş olan peygamberler ve kitaplara İmân ettiğiniz gibi, Hazret-i Muhammed (a.s.m.) ile Kur'an'a da İmân ediniz. Zira onlar, Hazret-i Muhammed'in (a.s.m.) gelmesini müjdeledikleri gibi, onların ve kitaplarının doğruluğuna olan deliller, hakikatiyle, ruhuyla Kur'an'da ve Hazret-i Muhammed'de (a.s.m.) bulunmuştur. Öyleyse, Kur'an Allah'ın kelamı ve Hazret-i Muhammed (a.s.m.) de resulü olduğunu kabul ediniz ve etmelisiniz."

Asr-ı Saadette Kur'an'dan ortaya çıkan İslamiyet, sanki bir ağaçtır. Kökü Asrı Saadette sabit olmakla, damarları o zamanın hayat suyu kaynaklarından kuvvet ve hayat alarak her tarafa yayıldığı gibi, dal ve budakları da gelecek semasına kadar uzanarak insanlık aleminde maddi ve manevi meyveleri yetiştiriyor.

Evet, İslamiyet, geçmiş ile geleceği kanatları altına almış, gölgelendirerek, istirahat-i umumiyeyi temin ediyor.

Kur'an-ı Kerim, o cümlede ehl-i kitabı imana teşvik etmekle, onlara bir dostluk, bir kolaylık gösteriyor. Şöyle ki:

"Ey ehl-i kitap! İslamiyeti kabul etmekte size bir zorluk yoktur; size ağır gelmesin. Zira, size bütün bütün dininizi terk etmenizi emretmiyor. Ancak, itikadatınızı kemale erdiriyor ve yanınızda bulunan dini esaslar üzerine bina ediniz diye teklifte bulunuyor.

Zira Kur'an, bütün önceki kitapların güzelliklerini ve eski şeriatlerının esas kaidelerini toplamış olduğundan usulde mükemmildir. Yani, onarıcı ve kemale erdiricidir. Yalnız, zaman ve mekanın değişmesinin tesiriyle değişim ve yenilenmeye maruz olan detay kısmında müessistir. Bunda akli ve mantıki olmayan bir cihet yoktur. Evet, 4 mevsimde giyecek, yiyecek ve sair ilaçların değişiminde lüzum ve ihtiyaç hasıl olduğu gibi, bir şahsın yaşayış devrelerinde, talim ve terbiye keyfiyeti değişim ister. Kezalik, hikmet ve maslahatın gereği üzerine, insanlık ömrünün mertebelerine göre detay hükümlerde değişim vardır. Çünkü, detay hükümlerden biri, bir zamanda fayda iken, diğer bir zamana göre zarar olur. Veya bir ilaç, bir şahsa deva iken, diğer şahsa zarar olur. Bu sırdandır ki, Kur'an, detay hükümlerden bir kısmını kaldırmıştır. Yani vakitleri bitti, nöbet başka hükümlere geldi, diye hükmetmiştir."

işte, kırmızı olarak işaretlediğin kısımlar bu şekilde çok manaları şçeriyor.

tarihinde 2kere2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Say bakim 124 bin peygamberi, sayamazsan kafirsin.

Yahudi ve yahudi uşağı peygamberleri biliyoruz onları saymana gerek yok.

Sitelerde Paylaş
"Ey ehl-i kitap! Geçmiş olan peygamberler ve kitaplara İmân ettiğiniz gibi, Hazret-i Muhammed (a.s.m.) ile Kur'an'a da İmân ediniz. Zira onlar, Hazret-i Muhammed'in (a.s.m.) gelmesini müjdeledikleri gibi, onların ve kitaplarının doğruluğuna olan deliller, hakikatiyle, ruhuyla Kur'an'da ve Hazret-i Muhammed'de (a.s.m.) bulunmuştur.

Madem muhammed en sonunda gelecek ve hak dinini getirecekti, o zaman allah ne diye 123999 peygamber gonderme zahmetinde bulunmus?

nasil olsa en sonunda kahraman muhammed gelip insanlara gercek dogru yolu ogretecek degil miydi?

yoksa hikayenin bu sekilde gitmesi sartmiydi?

dusunun ki, muhammedden once gelen sozde peygamberler "gelin bana inanin, dogru yolu bulun!" diye kiclarini yirtiyor..ama kafalarinin bir tarafinda muhammedinde gelecegini bildikleri icin bosa zaman harcadiklarinida biliyorlar...

uydur babam uydur..guzel hikaye..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2kere2 ben senden incilin tarihcesini istiyorum. Incil nedir incil indirlmismidir ? Nasil indirilmistir Kuran gibimi olmustur ? Birde yazdiklarinin kaynagini ver yoksa silinir.

Bu arada ateist arkadaslarin sorularida hic yabana atilir cinsten degil. Bence ikikereikiye zaman verelim. Yazilari bulsun getirip CP yapacak. Sabirli olalim lütfen.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim kadarıyla incil mö 50 civarında yahudi kıralı Herod tarafından değişik kişilere ısmarlanmış daha sonra uygun olanlar bir araya getirilmiştir. İlk olarak anadoluda hristiyanlık yahudi ve yunan ortak çalışması olarak başlatılmıştır.hristiyanlığın peygamberi olarak gösterilen isa kris hiç bir zaman yaşamamıştır. Hint tanrısı krişna hakkında uydurulanların tamamı isa için aktarılmıştır. Hristiyanlığın ortaya çıkarılmasının sebebi Roma imparatorluğunun israili işgal etmesi ile yok olma noktasına gelen yahudiliğin kurtarılma gayretidir.

Aşağıda krist ve krişna arasındaki benzerlikleri anlatan bir metin var. maalesef ingilizce ve maalesef copy-paste yaptım.

345 STRIKING ANALOGIES BETWEEN CHRIST AND CHRISHNA (Chrishna was born in 1200 B.C.)

1. The advent of each Savior was miraculously foretold by prophets.

2. The fallen and degenerate condition of the human race is taught in the religion of each.

3. A plan of restoration or salvation is provided for in each case.

4. A divine Savior is considered necessary in both cases.

devami ve kaynak icin

Sitelerde Paylaş

Her Peygbamere mi Kitap indirilmiş? bana bir tane Tevrat Zebur İncilden başka bir Kitap göstermezsen kafir ol.

Sitelerde Paylaş

bi kaç tane de ben biliyorum:

said nursi,

hem de kitaplı peygamber.

fethullah gülen kendi kitaplarını

ciaden aldığı tüyolarla

kendi yazabilen peygamber.

Sitelerde Paylaş
2- BAKARA

1- (Elif, Lâm, Mîm.)

Buda Diyanetten

SAYGILAR

Öncelikle merhabalar, yeni üye oldum :)

Kırmızı ile işaretlediğiniz yerde kastedilen, yanılmıyorsam, Hz. Muhammed'ten önce gelen peygamberler, kitaplar ve suhuflardır; zira İslam inancında imanın şartlarında sadece Hz Muhammed'e inanmak esas değildir Kur'an'dan önce indirilen kitaplara da inanmak zorunludur. İndirilenler: Tevrat, İncil, Zebur ve diğer birkaç peygambere indirilen bazı sayfalar

Saygu ve sevgiyle

:)

Sitelerde Paylaş
Her Peygbamere mi Kitap indirilmiş? bana bir tane Tevrat Zebur İncilden başka bir Kitap göstermezsen kafir ol.

Her peygambere kitap yahut sayfanın indirilip indirlmediğini biz bilemiyoruz. Bize bildirilen sadece 4 kutsal kitap ve 100 suhuftur ( suhuf, sayfanın çoğuludur)

Bu sayfalar: Hz Adem: 10; Hz. Şit 50; Hz. İdris 30; Hz. İbrahim 10

tarihinde Tercan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne mutlu ki cennet vatanimizda anti-Yahudi irkciligi gayet normal karsilanan birsey. Hatta anti-Yahudi irkcisi degilsen buyuk ihtimal ajan falansindir.

Baska bir ileti de de, kardesin biri "Said Nursi Kurttur, felan diyor. Eskiden de Said Nursi'ye hakaret etmek ve asagilamak icin "Kurt Said" felan diye yazarlardi burda. CUnku neden? Acik degil mi? Kurt olmak asagilik birsey oldugu icin. Yuce Turk irkina mensup degilsen buyuk ihtimal asagilik ve soysuzsundur. Gayet acik.

Yahudilerin de alcak namussuz seytani varliklar oldugunu da Muslumanlar ve Fasistler gayet iyi biliyorlar. Yahudiler dunyayi yonetmektedir!!! Pis Yahudiler!!

Ne guzel bir sey. Hesapta burda "aydinlik" insanlar, ama iste okuz gibi irkcilik yapmak gayet normal.

Sitelerde Paylaş
Sağ olun Hoş buldum

Evet, İncil de bir zamanlar hak bir kitaptı ve Allah tarafından Hz. İsa'ya vahyedilmiştir

Tercan incil indirilmedi incil isanin kaybolmasindan sonra onun ögrencileri tarafindan isanin yasami incelenmesi sonucu olusturuldu. Bu yazarlar Matta, Markos, Luka ve Yuhanna'dir. Bunlar sonra sonra kutsallastirildi. Bu kitap indirilmedigine göre Kuran buna nasil indirildi der ? Benim bu konuyu acma sebebimde bu.

Kaynak

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Tercan incil indirilmedi incil isanin kaybolmasindan sonra onun ögrencileri tarafindan isanin yasami incelenmesi sonucu olusturuldu. Bu yazarlar Matta, Markos, Luka ve Yuhanna'dir. Bunlar sonra sonra kutsallastirildi. Bu kitap indirilmedigine göre Kuran buna nasil indirildi der ? Benim bu konuyu acma sebebimde bu.

Kaynak

SAYGILAR

Efendim sizin bahsettiğiniz o Matta, Markos, Luka ve Yuhanna incilleri ile bunlar gibi onlarcası, gerçek İncil'in tahrif edilmiş yani bozulmuş halleredir. Matta, Markos, Luka ve Yuhanna incilleri, o onlarca incilden en çok beğenileni olduğu için en çok sözü geçen incillerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...