Jump to content

Ateistlerin Kaçırdığı Büyük Ders

Recommended Posts

Atesitler Namaz kılmanın aleyhinde olurlar. İşte neymiş Efendim (Allah insanları kendisine Kulluk etmeleri tapmaları için mi yarattı, vesaire) salla babam salla konuşlar :D komik insanlar şu ateistler. Halbuki İşin aslı esası acaba öleeemi bukalım  :D  Hepimiz biliyoruz ki, Cenab-ı Hak Kuran'da defalarca (namaz kılın zekatı verin) buyurur. Namaz niçin bu kadar önemlidir. Sadr-ı İslamdan günümüze kadar dedeler nineler amcalar analar babalar tarafından "Günde beş defa her gün tatbik edile edile" gelen bu yüzdende noktasına dahi el sürlemeden günümüze kadar gelen namazı bir mercek altına alalım. Evet Namaza nasıl başlanır (süphane ile başlanır) fatiha ile devam edilir. Sonra bir süre okunur ve rukuya varılır (Süphane rabbiyel azim) denir  doğrulurken "semi allahu limen hamideh" (Allah kendine hamd edeni işitti.) denir. Şimdi burada duralım

"semi allahu limen hamideh"  Cümlesini söyleyen kim? Anlatamadım galiba ? (Allah kendine hamd edeni işitti) İyi ama ben söylüyorum bunu

Demek oluyor ki namaz Kılan kimseye "Allah kendisini veriyor" Bu bende böyle olduğu gibi diğerlerinden bu böyledir.

O halde İnsanlar birbirlerinde hakkı görmeleri için namaz vazedilmişdir. Sen bende hakkı görürsen, ben sende hakkı görürsem birbirimize kandırabilir miyiz?

birbirimize zulmedebilir miyiz?

Sen bende hakkı görürsen, ben sende Hakkı görürsem. zevahirde ne kadar büyük azamet olursa olsun ona Allah İsa Zeus Mues diye tapar mıyız? Hayır

İşte Namaz İnsanın kıymeti insanlığa bildiren büyük bir ibadettir. Namaz: (ona buna tapma hepimizde hak tecelli ediyor İşte "İnsan hakları" Kıymeti ve beyannamesinin tatbikidir 

Koca islam büyüksün ya rabbim kamonn 

İslam dininin bütün dinler İlmen ve aklen galip geldiği bir kez daha ispatlanmışdır esselamu alaaakum :D

"tabi ne dediğini bilmediğin halde namaza yaklaşmayın hitabıda" vardır. oda ayrı :D

Özetle: İnsan haklarını sevdiren öğreten namazdan daha canlı gösteren bir müessese yoktur. Günde defalarca her insanda Hakk'ın tecelli ettiği her namaz kılana gösteriliyor O halde neden birbirinizi yiyorsunuz ey inananlar.. demek ki inananlar da Şuur yok şuursuzlar..  şuur olsa böyle mi olurdu? mahkemelarda dava dosyaları mı olurdu

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Dindarr said:

Atesitler Namaz kılmanın aleyhinde olurlar. İşte neymiş Efendim (Allah insanları kendisine Kulluk etmeleri tapmaları için mi yarattı, vesaire) salla babam salla konuşlar :D komik insanlar şu ateistler. Halbuki İşin aslı esası acaba öleeemi bukalım  :D  Hepimiz biliyoruz ki, Cenab-ı Hak Kuran'da defalarca (namaz kılın zekatı verin) buyurur. Namaz niçin bu kadar önemlidir. Sadr-ı İslamdan günümüze kadar dedeler nineler amcalar analar babalar tarafından "Günde beş defa her gün tatbik edile edile" gelen bu yüzdende noktasına dahi el sürlemeden günümüze kadar gelen namazı bir mercek altına alalım. Evet Namaza nasıl başlanır (süphane ile başlanır) fatiha ile devam edilir. Sonra bir süre okunur ve rukuya varılır (Süphane rabbiyel azim) denir  doğrulurken "semi allahu limen hamideh" (Allah kendine hamd edeni işitti.) denir. Şimdi burada duralım

"semi allahu limen hamideh"  Cümlesini söyleyen kim? Anlatamadım galiba ? (Allah kendine hamd edeni işitti) İyi ama ben söylüyorum bunu

Demek oluyor ki namaz Kılan kimseye "Allah kendisini veriyor" Bu bende böyle olduğu gibi diğerlerinden bu böyledir.

O halde İnsanlar birbirlerinde hakkı görmeleri için namaz vazedilmişdir. Sen bende hakkı görürsen, ben sende hakkı görürsem birbirimize kandırabilir miyiz?

birbirimize zulmedebilir miyiz?

Sen bende hakkı görürsen, ben sende Hakkı görürsem. zevahirde ne kadar büyük azamet olursa olsun ona Allah İsa Zeus Mues diye tapar mıyız? Hayır

İşte Namaz İnsanın kıymeti insanlığa bildiren büyük bir ibadettir. Namaz: (ona buna tapma hepimizde hak tecelli ediyor İşte "İnsan hakları" Kıymeti ve beyannamesinin tatbikidir 

Koca islam büyüksün ya rabbim kamonn 

İslam dininin bütün dinler İlmen ve aklen galip geldiği bir kez daha ispatlanmışdır esselamu alaaakum :D

"tabi ne dediğini bilmediğin halde namaza yaklaşmayın hitabıda" vardır. oda ayrı :D

Özetle: İnsan haklarını sevdiren öğreten namazdan daha canlı gösteren bir müessese yoktur. Günde defalarca her insanda Hakk'ın tecelli ettiği her namaz kılana gösteriliyor O halde neden birbirinizi yiyorsunuz ey inananlar.. demek ki inananlar da Şuur yok şuursuzlar..  şuur olsa böyle mi olurdu? mahkemelarda dava dosyaları mı olurdu

Tamam, sen araplara karşı domalmaya devam et, biz sana engel olmayalım.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, sağduyu said:

Tamam, sen araplara karşı domalmaya devam et, biz sana engel olmayalım.

batının çağdaşlığını medeniyetini Övdüğünde. sana Batıya çok güzel domaldı mı dedik mi hiç? ama yaptığında o yani :D 

biz senin gibi değiliz nerde medeniyet doğru varsa onu kabul ederiz

senin gibi İnsanlık hakiki medeniyet araplardan geldi diye o halde redderiz demeyiz.

Sitelerde Paylaş

Madem namaz müslümanları canlı gösteriyor, birbirlerini kandırmalarını da engelliyor, o halde müslümanlardaki mendeburluk nereden geliyor? Ortadoğu'dan başka dünyanın neresinde kameralar önünde Tanrı - Allah adına insan kafası kesiliyor? Allah müslümanları niye gayrimüslim uygarlıklarına meshettiriyor. Gayrimüslimler, meshetmek için müslüman uygarlıklarından (ham petrol hariç) hiçbir şey kullanmıyorlarken, siz niye gayrimüslümlerin ilk çıkardıkları şeyleri hemen meshediyor sunuz?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Dindarr said:

batının çağdaşlığını medeniyetini Övdüğünde.Batıya çok güzel domaldı mı diyoruz hayır doğru bulduklarımız kabul edip alıyoruz

senin gibi İnsanlık hakiki medeniyet araplardan geldi diye o halde redderim demiyoruz.

Dedim ya, sen araplara karşı domalıp ağzından garip sesler çıkarmaya devam et, medeniyete, çağdaşlığa da saldırman gayet normal, 7 yy,'ın  ilkel, cahil ve yağmacı araplarına tapan birisi tabii ki medeniyete, insanlığa ve çağdaşlığa düşman olur. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, sağduyu said:

Dedim ya, sen araplara karşı domalıp ağzından garip sesler çıkarmaya devam et, medeniyete, çağdaşlığa da saldırman gayet normal, 7 yy,'ın  ilkel, cahil ve yağmacı araplarına tapan birisi tabii ki medeniyete, insanlığa ve çağdaşlığa düşman olur. 

35 minutes ago, epoché said:

Birakin bu sacma sapan siyasal rituelleri, ezberleri de, bilime, felsefeye, sanata, spora, aktivitelere yonelin. Hayati bosa harcamayin.

İnsanda utanma olur haya duygusu deniyor.. Yahu medeniyet insanlık çağdaşlık. Bir düğmeye basıp milyonla insanı bir anda imha etmek midir?

övdüğünüz medeniyet sahasında Kainatı nasıl bir anda yok ederim diye çalışıyorlar? bu mudur çağdaşlık İnsanlık Medeniyet

Eskiden insanlar kılıçla birbirlerinin yüzünü görerek savaşırlardı. Bugünkü Medeniyet çağdaşlık biribirinin yüzünü görmeden ateş emri veriyor. Bu mudur çağdaşlık? Güleyim mi şimdi buna kahkahalar la :D:D:D

bırakın Allahınızı severseniz Daha medeniyette değiliz. vahşeti sanat eseri gibi ortaya koyuşmuş bir şeye medenilik ilerilik diye tapıyor bugün insanlık.

işte o yüzden  bütün dünya daha çok inliycek.. bu söylediklerin müslüman camiasına yada batı dünyasına değil. bütün dünyada oturan tüm insanlığa.. hepsi daha çok inliycek çünkü buna medeniyet diye tapıyor.

Yine ilmen ve aklen Övdüğünüz medeniyetin uydurma ve içinde gizle vahşet olduğu ispat olmuştur saygılar 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Dindarr yazdı:

İnsanda utanma olur haya duygusu deniyor.. Yahu medeniyet insanlık çağdaşlık. Bir düğmeye basıp milyonla insanı bir anda imha etmek midir?

övdüğünüz medeniyet sahasında Kainatı nasıl bir anda yok ederim diye çalışıyorlar? bu mudur çağdaşlık İnsanlık Medeniyet

Eskiden insanlar kılıçla birbirlerinin yüzünü görerek savaşırlardı. Bugünkü Medeniyet çağdaşlık biribirinin yüzünü görmeden ateş emri veriyor. Bu mudur çağdaşlık? Güleyim mi şimdi buna kahkahalar la :D:D:D

bırakın Allahınızı severseniz Daha medeniyette değiliz. vahşeti sanat eseri gibi ortaya koyuşmuş bir şeye medenilik ilerilik diye tapıyor bugün insanlık.

işte o yüzden  bütün dünya daha çok inliycek.. bu söylediklerin müslüman camiasına yada batı dünyasına değil. bütün dünyada oturan tüm insanlığa.. hepsi daha çok inliycek çünkü buna medeniyet diye tapıyor.

Yine ilmen ve aklen Övdüğünüz medeniyetin uydurma ve içinde gizle vahşet olduğu ispat olmuştur saygılar 

Siz kendi aklinizda kimliksel acilimlar uretiyor, kendi yarattiginiz kavramlara tutunmak suretiyle de benimsediginiz bir takim dusunce ve inanclarin reklamini yapiyorsunuz, bir nevi benlik savunusu. Ortaya attiginiz argumanlarin niteligine bakilirsa da, gozlemselden ziyade safsata temelli, ideolojik siyaset. 

Benim ne size medeniyet dersi verecek, ne de sizden medeniyet dersi alacak halim yok. Henuz tartismayi ogrenmediyseniz; tartismanin amaci, tutarli bir sonuca ulasmaktir, ideolojik kimlikleri catistirmak degil, eldeki verilere mantiksal cozumlemeler getirerek, ideolojileri tartmaktir.  

"Medeniyet sahasinda kainati bir anda yok ederim diye calisiyorlar"

Siz kendi hayal aleminizde yasamakta tabi ki dilediginizce ozgursunuz, lakin kendi ideolojik kapsama alaninizi, safsata yontemiyle siyasallastirarak kimlik reklami yapmaniz, sadece alay konusu olur. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, epoché said:

Medeniyet sahasinda kainati bir anda yok ederim diye calisiyorlar"

Siz kendi hayal aleminizde yasamakta tabi ki dilediginizce ozgursunu

Cümlemi cıbbızlamayın Ben şöyle dedim:

"Medeniyet sahasında NASIL kainatı bir anda yok ederim diye Çalışma var"

Yani İnsanlığı şu mikrobun pencesinden kurtarayım da insanlık rahat etsin diye çalışanların yanında

Bu (Kainatı nasıl bir anda yok ederim) diye çalışanlar daha zevkle daha şevkle, çok daha büyük bir istekle çalışıyorlar

Çünkü dünya medeniyetinde Nokta-i istinad "kuvvet'dir" Onun için Zalim acze düştüğü zaman Kuvvet'e sarılır Hak kuvvettedir. der Kuvvetin uşağıdır der 

Din medeniyetin de ise Nokta-i istinad "Hak"dır. Hak kuvvette de değil Kuvvet Haktadır der

İşte hakiki medeniyet budur

Bunlar Gerçekler  sizin uydurma medeniyetiniz hayal. O taptığınız  Vahşeti musanna.. Musanna bir vahşete Medeniyet diye tapıyorsunuz zavallısınız

Medeniyet İmha etmez İhya eder . 

hayal almaz hayat verir. koy bunu kafana

Sitelerde Paylaş

Namaz, oruç gibi şekilsel ibadetler, dinin gösteriş amaçlı kullanılmasına zemin hazırlar. 

Ve bu tarz ritueller insanlar arasında, ibadete göre ayrımcılığa sebep olur. 

Dini uyduran adamların amacı ise, zaten kimin kendi cephesinden olup olmadığını anlamak, ve insana kölelik şuurunu aşılayabilmektir.

"Herkes yalnızken içinden geldiği gibi teşekkürünü yapabilir" diyemezlerdi... çünkü bu amaçlarına hizmet etmiyordu.

Böyle zarif düşünen insanlar olsalar, zaten bu din uydurma da olsa, fazla eleştirme gereği duymazdım.

hatta "o da güzel bir inançtır" diye düşünürdüm.

Ayrıca bu konuda geçen gün yazdığım başka bir iletiyi de buraya ekliyorum;

On 30.08.2016 at 13:44, Mindsurfer yazdı:

Şu da bir gerçek; insanlar kuranda bahsedilen bu diktatör tanrıyı var farzetse dahi ona zerre kadar borcu yoktur;

Keyfi olarak, hiç yorulmadan, hiçbir şeyi eksilmeden yaratan, bir de bunun üstüne zaten kötülüklerle dolu olan emirleri yerine getirilmiyor diye, tehditler yağdıran bir varlığa, insanın hiçbir şekilde bir vefa borcu olamaz. Bu sadece güce tapınmak ve menfaat kapısı nerdeyse oraya yaranmaya çalışmak anlamına gelir.

On 30.08.2016 at 13:44, Mindsurfer yazdı:

Evet, namaz gerçekten de çok saçmadır. Tapınma ilkel bir ritueldir. Amaç insana itaati ve köleliği öğretmek. Tanrıya teşekkür filan değil.

Bu sözde teşekkür yöntemi de tamamen şekilsel kural ve haraketler halinde belirlenmiş, içten gelerek yapılması hiçbir şekilde dikkate alınmamıştır.

Zaten yukarda belirttiğim gibi böyle bir varlığa hiçbir teşekkür borcun olamaz. ayrıca teşekkürü bir defa edersin, 2 defa edersin, olmadı 10 defa edersin...

Peki kim hayatı boyunca sabahtan akşama kadar hergün teşekkür etmekle uğraşır...?

Veya kim yaptığı iyilikten bu kadar teşekkür bekler! Ve bunu yapmadın diye sinir krizleri geçirip intikam ateşiyle yanıp tutuşan biri sağlıklı olabilir mi? Böyle biri zaten ne verecekse baştan vermez.

Sizin hiç, bir insana bir fedakarlık yapıp, hergün ölünceye kadar size teşekkür etmedi diye nefretle dolup taştığınız oldu mu? Üstelik söz konusu tanrı bir fedakarlık da yapmıyor! Ama ne gariptir ki bu islama göre cehenemde intikam sebebi olabiliyor. 

İslamda hem "yaptığın iyiliği başa kakma" denir, hem de bunun en rezil şeklini islamın kibir tanrısı yapar !

İşte böylesine akıldışı bir dinden bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş

Cümlemi cıbbızlamayın Ben şöyle dedim:

"Medeniyet sahasında NASIL kainatı bir anda yok ederim diye Çalışma var"

Yani İnsanlığı şu mikrobun pencesinden kurtarayım da insanlık rahat etsin diye çalışanların yanında

Bu (Kainatı nasıl bir anda yok ederim) diye çalışanlar daha zevkle daha şevkle, çok daha büyük bir istekle çalışıyorlar

Çünkü dünya medeniyetinde Nokta-i istinad "kuvvet'dir" Onun için Zalim acze düştüğü zaman Kuvvet'e sarılır Hak kuvvettedir. der Kuvvetin uşağıdır der 

Din medeniyetin de ise Nokta-i istinad "Hak"dır. Hak kuvvette de değil Kuvvet Haktadır der

İşte hakiki medeniyet budur

Bunlar Gerçekler  sizin uydurma medeniyetiniz hayal. O taptığınız  Vahşeti musanna.. Musanna bir vahşete Medeniyet diye tapıyorsunuz zavallısınız

"Bu (Kainatı nasıl bir anda yok ederim) diye çalışanlar daha zevkle daha şevkle, çok daha büyük bir istekle çalışıyorlar"

Siz bence bir klinige gorunun :)   

Bir de bu sitenin Said Nursi zirvalarini satabileceginiz bir site oldugunu zannetmiyorum ama, yine de kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Dindarr said:

İnsanda utanma olur haya duygusu deniyor..

Ki bu sende olmayan bir şey. Arap putunu savunmak için bu duyguyu askıya almışsın, yalan, çarpıtma, anlamamazlıktan gelme, her şey serbest arap putu adına.

Ben medeniyet, çağdaşlık, insanlık diyorum, sen gidip batı şunu şunu yaptı diyorsun, aynı pislikleri müslümanların da fazlasıyla yaptığını görmezlikten geliyorsun. Başkalarının yaptığı zulümler müslümanların da bunu yapmasını haklı kılmıyor.

Daha önce dediğim gibi istediğin kadar araba karşı domal, sana domalma diyen mi oldu? Ne diye bu salaklığını övüp başkalarının da sana katılmasını istiyorsun?

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, epoché said:

"Bu (Kainatı nasıl bir anda yok ederim) diye çalışanlar daha zevkle daha şevkle, çok daha büyük bir istekle çalışıyorlar"

Siz bence bir klinige gorunun :)   

Bir de bu sitenin Said Nursi zirvalarini satabileceginiz bir site oldugunu zannetmiyorum ama, yine de kolay gelsin.

Bence sen acilen bir doktora gözük. Çünkü vahşeti  (kendisinden) ilerilik diye çıkarıp (sanat) olarak ortaya koymuş bir sahaya Sen "İşte Medeniyet budur" diye tapan birsin. :D insan düşününce ne tuhaf geliyor. Evet İnsanlar O kadar delalatte kalmışlardır ki Musanna bir vahşete işte medeniyet budur diye tapıyor :D daha medeniyette değiliz Tenekecilikte ilerlemek Medeniyet değildir kardeşim hahahahah keemoon hevri badi :D

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, Dindarr said:

Hayat veren tüm tıp ve teknoloji batıdan hayat alan tüm terör ve uyuşturucu ortadoğudan geliyor.

Senin dediğine göre medeniyet hep gavurdan geliyor.

Şu kainatı yoketmek için çalışanlara bir örnek verebilirmisin?

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Dindarr yazdı:

Bence sen acilen bir doktora gözük. Çünkü vahşeti  (kendisinden) ilerilik diye çıkarıp (sanat) olarak ortaya koymuş bir sahaya Sen "İşte Medeniyet budur" diye tapan birsin. :D insan düşününce ne tuhaf geliyor. Evet İnsanlar O kadar delalatte kalmışlardır ki Musanna bir vahşete işte medeniyet budur diye tapıyor :D daha medeniyette değiliz Tenekecilikte ilerlemek Medeniyet değildir kardeşim hahahahah keemoon hevri badi :D

Vahsete medeniyet diye tapildigi fikrini de Said Nursi kitaplarindan mi ezberledin? . 

Tenekecilikmis, kendi kendine guluyor bir de. Yazma o zaman o tenekeye, din sarhosu, arsiz budala. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, epoché said:

Vahsete medeniyet diye tapildigi fikrini de Said Nursi kitaplarindan mi ezberledin? . 

Tenekecilikmis, kendi kendine guluyor bir de. Yazma o zaman o tenekeye, din sarhosu, arsiz budala. 

(vahşeti musanna) ve (Musanna bir vahşet) kelimelerini yazıdığımdan dolayı sen beni aptal gerizeakalı said nursici nurculardan mı sandın? Sen hangi saidci nurciii den benim sana yazdıklarımı duydun işittin okudun da beni nurcu sandın he

said nursi ile uzaktan yakında alakam yok.  said nursinin Bir tek cümlesini okuyup da (acaba burada ne diyor) diye merak etmiş yada o kadar ilgi göstermiş biri bile değilim. :D 

o yüzden hakkımda çok yanıldım  

Bak canım gerçekler acıdır. Medeniyet diye taptığın sahanın Medeniyet ile uzaktan yakından alakası olmadığı, bu acı gerçeği, Bir Dindardan öğrendiğin için şoka girdin napacağını şaşırdın elin ayağını dolaştı. Ama bil ki bu öğrendiğin gerçekle belki adam olursun da düşünmeye tefekkür etmeye başlarsın 

Bunu yapabilirsen bir şeye benzersin. yoksa zavallı kalırsın vahşeti Musannaya medeniyet diye tapmaya devam edersin alkışlarsın ve bu medeniyetin ilerde bir düğmeyi sıkarak Milyarla insanı bir anda yok etmesinden dolayı dolaylı olarak sende Allah indinde mesul olursun.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, ad hominem said:

Hayat veren tüm tıp ve teknoloji batıdan hayat alan tüm terör ve uyuşturucu ortadoğudan geliyor.

Senin dediğine göre medeniyet hep gavurdan geliyor.

Şu kainatı yoketmek için çalışanlara bir örnek verebilirmisin?

Hayat veren mi? mu kaka kaka,:D

hastane kapıları dopdolui iyi olan bir daha geliyor demek ki hahahaha :D ya bırak allah aşkına kimsenin iyi olduğu yok

doktor konuşur (ne çok şey biliyor diye takdir edersin) hastayı iyi etsene doktor bey :D hastanın iyi olduğunu yok hahahaha Aayyyy :D

yok yani hastanın iyi olduğu görülmemiş. hasta doktora gidip iyi olsa aynı hastalıktan dolayı tekrar tekrar tekrar doktora gelir mi? hahahahay :D

İnsanalığın hakiki kurtarıcısı Hazreti Muhammed aleyhiselatu vesselam efendimizdir Onu dinlemeden yapılan bütün uğraşlar boşadır. işte böyle hasta hasta yaşar insanlık. Hayatın zevki gider. yazık olur. onu yeme bunu yeme şunu yapma bunu yapma  bu ne yaaa.

Dünya medeniyetin de Nokta-i istinad (Kuvvettir).

O yüzden "Kainatı nasıl bir anda yok ederim" diye Almanı Amarikalısı Rusu Japonu çini koresi hepsi çalışıyor. Bir tek cahil müslümanlar çalışamıyor :D

Cahil insan en nihayet bir mahalle halkına zarar verebilir. Diğerleri napar ve naptı senin irfanına terk ediyorum  Kamon hevri badi :D

Sitelerde Paylaş

(vahşeti musanna) ve (Musanna bir vahşet) kelimelerini yazıdığımdan dolayı sen beni aptal gerizeakalı said nursici nurculardan mı sandın? Sen hangi saidci nurciii den benim sana yazdıklarımı duydun işittin okudun da beni nurcu sandın he

said nursi ile uzaktan yakında alakam yok.  said nursinin Bir tek cümlesini okuyup da (acaba burada ne diyor) diye merak etmiş yada o kadar ilgi göstermiş biri bile değilim. :D 

o yüzden hakkımda çok yanıldım  

Bak canım gerçekler acıdır. Medeniyet diye taptığın sahanın Medeniyet ile uzaktan yakından alakası olmadığı, bu acı gerçeği, Bir Dindardan öğrendiğin için şoka girdin napacağını şaşırdın elin ayağını dolaştı. Ama bil ki bu öğrendiğin gerçekle belki adam olursun da düşünmeye tefekkür etmeye başlarsın 

Bunu yapabilirsen bir şeye benzersin. yoksa zavallı kalırsın vahşeti Musannaya medeniyet diye tapmaya devam edersin alkışlarsın ve bu medeniyetin ilerde bir düğmeyi sıkarak Milyarla insanı bir anda yok etmesinden dolayı dolaylı olarak sende Allah indinde mesul olursun.

Daha once de dile getirdigim uzere, bir klinige gorunmelisin.  

tarihinde epoché tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...