Jump to content

Ateistlerin Kaçırdığı Büyük Ders

Recommended Posts

13 minutes ago, epoché said:

Daha once de dile getirdigim uzere, bir klinige gorunmelisin.  

Benim doktora gözükmeme gerek yok.

Çünkü bana iltifat ettiğini hiç görmedim. Eğer bana iltifat ettiğini hatta küçük bir tebessüm ettiğini görseydim. "Bende kendisine ait, bir şey gördü galiba iltifat ediyor" :D der derhal doktora koşardım. :D (Tenekecilikte ilerlemenin, yıldızlara gitmenin, bir düğmeye basmakla, milyonla insanı öldürmenin MEDENİYET olduğunu kabul eden biri; mazallah :D ben de kendisine ait birşey görürse yandım demektir  :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi bir düşünelim. Bir deney yapıyoruz ve henüz hiçbir emek harcamadan karınca gibi bir grup canlı oluşuveriyor.

Şimdi bu canlıları "Hergün önümde eğilip, yerlere kapanıp bana tapıyorlar mı" diye kontrol edermisiniz?

Bunu yapmadıkları için sinir krizleri geçirip, intikam ateşiyle yanıp tutuşup, onları alıp kaynar suya veya fırına atar mısınız?

Bununla da yetinmeyip, hiç ölmeden sürekli acı çekecekleri şekilde, tam ölecekken ateşten çekip tekrar ateşe koyarmısınız?

Sonra da bunu onlarla birlikte yaşayan canlılara övünmek için anlatır mısınız...?

Bunu yapan elbette çok ciddi klinik tedavi gerektiren ağır bir psikolojik hastadır.

Hani bir tarafını ısırsa bir anlık refleksle belki bir şaplak vurursun, ama o durumda da ezilirse üzülürsün. 

Böyle bir grup canlı oluştursak, "acaba bir hata yapmış mıyım, geliştirmeli miyim" diye, üzerinde çalışmaya devam ederiz. hatalı davranışları varsa, bu hatayı kendimize ait kabul ederiz.

Ve onları sadece bir yaşam alanı belirleyip beslersiniz, ötesine karışmazsınız. 

Sonra bunu arkadaşlarınıza filan anlatırsınız. ama hiçbir zaman içlerinden bazıları neye inanıyor, size tapıyor mu, diye takip etme ihtiyacı hissetmezsiniz. Bu bir sınav olsa bile, arkadaşlarınla birlikte "en iyisini kim yapacak" şeklinde bunu yaparsınız.

Ha yok eğer bu sözde tanrının arkadaşları olmadığı için böyle psikolojisi bozulduysa zaten tanrı filan değildir. yarattığına muhtaç bir varlıktır.

Tanrı olayında zaten en büyük çıkmazlardan biri de bu..., tanrının arkadaşı olamıyor. sadece "hiç" olarak gördüğü insanlarla kendini teselli edebiliyor.

Sonuçta insana tapınma talep eden bir tanrı olamaz.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Dindarr yazdı:

(vahşeti musanna) ve (Musanna bir vahşet) kelimelerini yazıdığımdan dolayı sen beni aptal gerizeakalı said nursici nurculardan mı sandın? Sen hangi saidci nurciii den benim sana yazdıklarımı duydun işittin okudun da beni nurcu sandın he

said nursi ile uzaktan yakında alakam yok.  said nursinin Bir tek cümlesini okuyup da (acaba burada ne diyor) diye merak etmiş yada o kadar ilgi göstermiş biri bile değilim. :D 

o yüzden hakkımda çok yanıldım  

Bak canım gerçekler acıdır. Medeniyet diye taptığın sahanın Medeniyet ile uzaktan yakından alakası olmadığı, bu acı gerçeği, Bir Dindardan öğrendiğin için şoka girdin napacağını şaşırdın elin ayağını dolaştı. Ama bil ki bu öğrendiğin gerçekle belki adam olursun da düşünmeye tefekkür etmeye başlarsın 

Bunu yapabilirsen bir şeye benzersin. yoksa zavallı kalırsın vahşeti Musannaya medeniyet diye tapmaya devam edersin alkışlarsın ve bu medeniyetin ilerde bir düğmeyi sıkarak Milyarla insanı bir anda yok etmesinden dolayı dolaylı olarak sende Allah indinde mesul olursun.

Bi de böyle bişey var. Herkesin Müslümanlığı ayrı. Said'i Nursi'si var Kuran Müslümanlığı var, ehli sünnet var, bi de herkesin kendine göresi var. Var oğlu var. Yanlış bilgi çok farklı sonuçlar üretiyor anlaşılan.

Bi de neden sürekli başka medeniyetlerle kıyaslama çabası var onu çözemedim. Sanki yetersizlik kokusu alıyorum burda da...

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Dindarr yazdı:

Benim doktora gözükmeme gerek yok.

Çünkü bana iltifat ettiğini hiç görmedim. Eğer bana iltifat ettiğini hatta küçük bir tebessüm ettiğini görseydim. "Bende kendisine ait, bir şey gördü galiba iltifat ediyor" :D der derhal doktora koşardım. :D (Tenekecilikte ilerlemenin, yıldızlara gitmenin, bir düğmeye basmakla, milyonla insanı öldürmenin MEDENİYET olduğunu kabul eden biri; mazallah :D ben de kendisine ait birşey görürse yandım demektir  :D

"Bir dugmeye basmakla, milyon insani oldurmenin medeniyet oldugunu kabul eden biri"

Benim klavyemden boyle bir soylemi uzerime almami gerektirecek herhangi bir cumle cikti mi? Yoksa sen bu iftirayi onune gelen herkese mi atiyorsun? Sersem adam. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...