Jump to content

Müslümanlara Karşı Artık Şiddet İçeren Önlemler Alınmalı

Recommended Posts

• İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu başlıktaki savunmalara iyi bakın.

Mesajım öküzlere değil.

Mesajımda ne demek istediğimi anlayanlara.

İslamı savunan ve kendilerine ateist, non-teist diyen şaklabanlara iyi bakın.

Şöyle bir soru sormak gerekmiyor mu?

Sen kendinde islamı yok ettiysen, neden dünyadan da yok etmek istemiyorsun?

Neden savunuyorsun?

Yoksa islamı içinde yok etmedin de, burada yavşakça iki yüzlülük mü yapıyorsun?

İslamı yok etmek gibi bir amacı olmayan ateist mi olur yahu?

İslam yok edilmeli. Onu yok ederken karşına kılıçla kalkanla dizilenler de yok edilmeli.

Medeniyetler böyle kurulur. Böyle geliştirilir.

Sadece islam değil, tüm dinler yok edilmeli.

O dinler yok edilirken karşına onları savunmak için kılıçla, silahla dizilenler de yok edilmeli.

Bu işin başka çözümü yok.

Lağım fareleri, yer yüzünde yaşamayı sevmediklerinden lağımda yaşamaz.

Onlar lağımda yaşamak zorunda bırakıldıkları için orada yaşarlar.

Lenin olmasaydı, Mao olmasaydı lağım farelerinden beter olacaktınız.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Güçlü Ateist said:

Lenin olmasaydı, Mao olmasaydı lağım farelerinden beter olacaktınız.

Lenin döneminde çizgi asla din düşmanlığı değildi. Hatta, müslüman bolşevikler bile vardı! Sultan Galiyev'i, Nur Vahidov'u bir öğren önce.

O dönemde din adamlarının baskı altına alındığı, kurşuna dizmelerin olduğu doğrudur. Bu da, dinle mücadele adına değil, bu adamlar çarlık rejimini geri getirmeye çalışan beyaz orduya lojistik ve istihbarat desteği verdikleri için olmuştur. Kurunun yanında yaş da yanmış olabilir, mümkündür, ama bolşeviklerin Lenin döneminde "müslümanlarla mücadele, hıristiyanların bertaraf edilmesi" diye bir politikası yoktur. Bunlar Stalin döneminde olan şeylerdir. Övünülecek şeyler de sayılmazlar. Ya da, sen bunları birini övmenin vesilesi sayıyorsan, Hitler'i daha çok övmen gerekir, zira o Stalin'in ortodokslara yaptıklarından pek aşağı kalır şeyler yapmamıştır katolik kilisesine. İkisinden hangisinin daha din düşmanı olduğu ancak fotofinişle belli olur desek yeridir. O yüzden sen Hitler'in kemiklerini sızlatma, övgü listene onu da al bari.

Lenin döneminde dini akımlara karşı sistematik bir baskı söz konusu değildir. Lenin senin gibilere siktiri çekmiştir. Yani sen Lenin döneminde yaşasaydın, muhtemelen "sol komünist" olarak dışlanırdın.

Sonuç olarak, listeden Lenin'i çıkar, Hitler'i koy. Ardından, bize ışık saçmaya devam et dırzo.

tarihinde isabettin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Bak bak

Programlanmış bilinç altı nasıl da çalışıp saldırıya geçiyor.

Hitler gibi birisi çıksa çıksa senin sahiplerinden çıkar.

Sen müslüman savunucususun.

Bak mesajına, haline bak.

Ebola virüsü ile memeli bir organizma bir arada yaşayamaz.

Ebola virüsünün öldürme oranı %90, yani vücuduna girdiği 100 kişinin 90 taneisni kesin öldürüyor.

İslam bir ebola virüsüdür.

Bu virüsün medeniyet, bilim, teknik ve gelişimdeki yok etme oranı %90'dır.

Senin bu virüsü ısrarla savunman da, ancak bu virüsle enfekte olduğunu gösterir.

Senin 9 yaşındaki kızın varsa, onu alıp karı diye ırzına geçebilecek bir kitleyle karşı karşıyasın.

Ve onları savunup beni vahşi, itin önde gideni ilan ediyorsun.

Çocuk tecavüzcüsü seni.

Pislik herif.

Gri hücreleri tilt olmuş zavallı yaratık. Böyle ifadelerle sadece kendinizi tarif ediyorsunuz.

Ben Sizin ilkel seviyenize inmem.

Hani şiddet yok etmez di ?. Sizin zihniyetininiz aynen insanlık düşmanı Hitler gibi.

Bunu da burada öğrenmiş olduk.

Bu arada hălă sorulara yanıt yok !

Evet; başkalarına düşündüğünüz eylemleri önce bizzat Size yapalım ki, görüşleriniz değişir mi değişmez mi, millet görsün.

Bir o yana bir bu yana, salla babam salla.

Sizin gibiler, eleştirilere tahammüz olduklarından dolayı, karşısındakiler kim olurlarsa olsunlar farketmez, onlardan kurtulmak isterler.

Bize burada alfa erkeği numaralarını boşuna oynuyorsunuz, yemezler.

Gerçek yaşamda sokağa çıktığınızda pısırıklaştığınız kesin.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kavak yazdı:

Gri hücreleri tilt olmuş zavallı yaratık. Böyle ifadelerle sadece kendinizi tarif ediyorsunuz.

Ben Sizin ilkel seviyenize inmem.

Hani şiddet yok etmez di ?. Sizin zihniyetininiz aynen insanlık düşmanı Hitler gibi.

Bunu da burada öğrenmiş olduk.

Bu arada hălă sorulara yanıt yok !

Evet; başkalarına düşündüğünüz eylemleri önce bizzat Size yapalım ki, görüşleriniz değişir mi değişmez mi, millet görsün.

Bir o yana bir bu yana, salla babam salla.

Sizin gibiler, eleştirilere tahammüz olduklarından dolayı, karşısındakiler kim olurlarsa olsunlar farketmez, onlardan kurtulmak isterler.

Bize burada alfa erkeği numaralarını boşuna oynuyorsunuz, yemezler.

Gerçek yaşamda sokağa çıktığınızda pısırıklaştığınız kesin.

Sen bir soru soruyorsun da ben ona cevap mı vermiyor muşum?

Yoksa sen benim kim olduğumu bilmeyen bir salak mısın?

Bak ben Ahlak kavramını reddederim.

Yani birileri tarafından benimsenmiş ve dayatılmaya çalışılan tüm kuralları reddediyorum.

Bunu da bu forumda sürekli dile getiriyorum

Bunun böyle olduğunu en embesili bile anladı bu forumda da sen hala bana ne sorusu soruyorsun?

Bana da yapılmasını istermiymişim :)

Ben zaten herkes elinden gelen her şeyi herkese yapsın diyorum.

Gücü yeten gücü yettiğini yok etsin.

İnsan türü arasında bir kaos olsun, ve hayatta sadece güçlüler kalsın diyorum.

Bu kaosta beni avlayabilen de avlasın diyorum.

Çocuğumu kesip pişirip yiyebilecek kadar benden zekisi varsa bunu yapsın diyorum.

Ahlaka karşı olmak tüm perdeleri kaldırır.

Sen de ne saçmalıyorsun.

Pıtırcıklık yaparak, sevgiyi, saygıyı, pısırıklığı iyi, benim gibi kaosu istemeyi kötü göstermekten başka ne öğretildi ki sana?

Sendeki tüm programları biliyorum.

Bu başlık sana bir şey anlatmak için değil.

Aklını son seviyede çalıştıran Gerçek Ateistlerin durumu görmesi için.

Sizler tehditsiniz. Olası bir savaş durumunda Müslümanların müttefikisiniz.

Bu başlık bunu kesin bir şekilde ortaya koyuyor.

Sen de humanizm saçmalıklarıyla bir şeyler anlattığını sanıyorsun.

Anlattığın tek şey yavşaklığın.

Ben makineyim.

Makine olmaktan da utanmıyorum.

Tost makinesini elini yakmakla sorumlu tutamazsın.

Embesil Müslüman sevici.

Bir virüsü veya hastalığı yok etmek istemeyen doktora yavşak denir.

Eğer aydınlanmış birisi hala bir saçmalığı yok etmek istemiyorsa ona da yavşağın önde gideni denir.

Sitelerde Paylaş

Doktora öğrencisiyim ve derste hadislerden örnekler veren, "yaratmak" kelimesini kullanmamızı ısrarla talep eden, Evrim teorisine inanmıyorum diyen, Said Nursi üzerine tez çalışmaları yapan akademisyenlerle çalışıyorum. İlahiyat fakültesinde değil İşletme fakültesinde hoca bunlar. Müslüman bir insandan bilim insanı olmaz. Bilim özgür beyin ister. Şuan akademik kadrolar imamlarla (!) dolu. Yabancı meslektaşlarına "gevurlar" diyorlar. Halimiz içler acısı. Ben dinlere inanmıyorum. Rektörümuz ise tam bir RTE yalakası. Araştırma Görevlileri Risale okuyarak güne başlıyorlar. Bunun üstesinden nasıl gelebiliriz bilmiyorum. Şiddete karşıyım fakat İslam sert bir şekilde dizginlenmesi gereken bir din. 

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara karşı diyemem. Ama Batı'nın Türkiye'ye yaptırım uygulamaya başlaması için zamanın olgunlaştığına inanıyorum. Yanlış anlaşılmasın. Ülkemi, dinimi severim. Ama Siyasal İslam 21yy'ın faşizmidir. Rusya bunu yaptı. Ödülünü de aldı. Bence aynı şeyi batı da yapsın. Mesela özellikle yeşil sermaye'nin para yediği alanlarda yaptırım uygulayıp Türkiye'yi iyice İran'a falan dönmeye yöneltsinler. Araplardan ve İranlılardan da şamarı yiyince bu MHP-AKP ahalisi ancak öyle akıllanır. Madem ki darbe yapılamıyor, o zaman diğer ülkelerdeki gibi, Rusya'ya yapıldığı gibi, uluslar arası yaptırımlar olacak, herkes de ona göre ayağını denk alacak.

Sitelerde Paylaş

Siddet sorunlari cozmede asla ve asla bir cozüm yolu olamaz. Sadece belli bir süreligine erteler. En güzel cozüm egitim ve hosgorü. Fransanin uygulamis oldugu burkini yasagi ve ozelliklede plajlarda yapilan müdahaleler hem o dinin yandaslarini dahada azdirdi hemde diger kesimlerdende onlarin lehine halkin diger kismindan bazi tepkiler olmasina sebebiyet verdi. Pankartlara koca koca islama hayir, yok suna hayir diyerek ancak olaylari daha derin ve tehlikeli hale getirirsinizki, devletin bu yonde bir müdahalesi ortaligin daha fazla alevlenmesine ve sonucundada cok fazla insanin olmesine sebebiyet verir.

Bugün gerek müslümanlik olsun gerekse diger dinlerin etkisiz hale gelmesini istiyorsaniz eger bunun tek yolu egitim ve hosgorüdür. Insanlar egitildikce ve onlara hosgorüyle yaklasildikca anlatilanlara ve olacaklara dogru bir tutumla karsilik verir. Bugün bizim yapmadigimizi cemaatler, orgütler ve benzeri diger gruplar yaparak onlari zihinen ele gecirip bizler icin, medeni topluluklar icin daha tehlikeli hale getiriyorlar.

Gelin her ne olursa olsun nefretinizi, kininizi bir tarafa birakin ve sozlerime kulak verin. Eger ki Atatürk ün kurmak istedigi Türkiye yi hedefine ulastirmak istiyorsak ogrenelim ve ogretelim. Dincilere onlar gibi küfürle karsilik degil hosgorüyle ve olaylari daha aciklayici bir üslupla karsilik verelim.

Güzel bir gün diliyorum herkese!

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, NoOneCares said:

Geçenlerde kovulduğum iş yerinden kovulma nedenlerim Facebook umdan iktidar yalakası olmadığımın kontrol edilmesi VE camiye çağırdıklarında gitmeyişimdi! 

Tabi bu muhabbet şu şekilde vuku buldu; alt katta mescitimiz var, haberin yoktu ise kullanabilirsin haaa... 

Sonraki günlerde *sen neden bizle camiye gelmiyorsun, namazını gizli mi kılıyorsun*

Gibi muhabbet akabinde fb kontrol dönemini getirdi ve şutlandım! Zar zor da bulmuştum o işi:/

Hakkaten ülkedeki Muslimler azıttı YADA dışırıdan azıtmış muslimler ithal ettiler. Bildiğim tek şey bunlar dur-durak demeyip azıtmaya devam ediyor ki bu nedenden dolayı gerekirşe şiddet en mantıklısıdır!

Burada iş veren dinsizler var ise bildirilir ki işsizim<<<< Her işi de

@NoOneCaresBen de akademik kadro bulamıyorum. Yabancı araştırmacıları takip ediyorum, sürekli kendimi geliştiriyorum, en iyisi olabilmek için. Tamam fetöcüler temizlendi ama diğer cemaat kadroları olduğu gibi duruyor. Hipotez kuramayan doktora öğrencileri, öğretim görevlileri var. Din, bilimden, sektörlerden ve sosyal hayattan hiçbir kalıntı kalmayacak sekilde kazınmalı. Bir umut bekliyorum, birseyler olacak, bir devrim olacak. O zaman saklandıgımız köşelerden çıkacağız diye. Benden henüz kurtulmamalarının sebebi de, araştırma konusunda yetkin olmam, bir de öğrenciyim tabi ki.

tarihinde sophistic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlarin inancsizlar icin ne düsündüklerinden cok inandiklari kitap fazlasiyla asagilayici seyler soylüyor zaten. Inanmazsan yanacaksin. Apacik bir tehdit varken kimse cok fazla hosgorü olmasini beklemesin zaten.

Genelinin müslüman oldugu bir grupta is daha zor ama bunun daha zorlasmasindaki en büyük sebeplerinden biride zamaninda sozde inancsiz kimligi ile  o forumlara girip magandalik yapanlardir. Ama hicbir sey icin gec degildir. Belki inandigi degerleri gercektende sorgulama yonelteceklerimizin sayisi iki veya üc kisiyi gecmez ama ben bunu bile kesin bir basari olarak gorürüm.

Diger yanlis bir yaklasim seklide, bilimde hic taban bilgiye sahip olmayan insanlara bilimle ilham vermektir. Boyle yaparak bilime karsi dahada zitlasmalari saglaniyor.  Binanin once temelini atmadan bina dikemeyiz.

Daha oncede soyledim ve yine hic tereddüt etmeden siddetin asla bir yarar getirmeyecegini, ufak tefek yararli gelismeler gostersede bunlarin kesinlikle kalici olmayacagi kanaatindeyim ve aksine bu gelismelerde sonrasinda onlarin daha tehlikeli ve güclü olmalarina sebebiyet verir.

Hristiyanliklada cok uzun süreler mücadele edildi. Bircok bilim insani zor anlar yasadi ve bazilarida oldürüldü. Bruno ailesinin gozü onünde, kendisininde üyesi oldugu kilisenin onünde diger tüm halkta toplanarak diri diri atese atildi. Aslinda Brunonunki dinsizlik degildi. Tek amaci insanlarin daha genis düsünmeleri ve tüm evrenin aslinda sadece bizim dünyamizdan ibaret olmadigini ve tanrinin bu kadar kücük degerlendirilmemesini onlara aciklamakti. Tipki Galileonun dünyanin aslinda yuvarlak oldugunu iddia etmesi gibi. Oda hapislere atilip ac birakildi.

Ama bugün ne oldu? Bilim yükseliyor ve dinler alcaliyor. Bu henüz müslüman ülkelerde gerceklesmemis olsada, bunun asla gerceklesmeyecegini düsünmek yanlis olur.

Egitim, Egitimmm ve yine Egitim diyorum! Insanlarin icinde bulunduklari yanlisliktan kurtulmalari icin. Kan dokülmeden o inandiklari dinin dirhem dirhem eriyip gitmesi icin Egitim diyorum. Güzel bir gün icin Egitim. Saygilar

Sitelerde Paylaş

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye bir atasözümüz vardır.Yatsı gecenin geç saatleridir.Pekiyi bu zamanlarda yalanlar sona eriyorda gerçeklermi başlıyor? Hayır!

Gecenin o koyu zamanından kasıt İnsanların ağır baskılara maruz kaldıkları zamanlardır.İşte O zaman İnsanlara toplumları tarafından öğretilen mensubiyet duygusuyla karışık o Dinin yalancı mumuda söner ve hakikatı aramaya başlarlar.O baskı olmadan İnsan istediği kadar eğitim görmüş olsun içinde bulunduğu toplumunda baskılarıyla Din yalanından kurtulamaz.Bu kişilerde böyleyse toplumlarada bu baskı uygulanmak suretiyle din yalanı mumu söndürülebilinir kanaatındayim.Ancak maalesef toplumsal olarak o trenide kaçırdık!

Artık tek yapalıcak şey yinede  Ekonomik zorlamalar olacaktır.Üretim yapamayan bir toplumsak Petrol zenginliğimizde olmadığına göre Dış Turizmde yapılacak çalışmalar Fundamantalizmi törpüleyecektir. Sahil şeridi yerlerimizde dikkat edilirse Dinin hakimiyeti çok azdır.

En büyük baskı Ekonomik baskılardır.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümana şiddet uygulamaktan bahsettiğinizde, yakınları ve çevresi müslüman olanların buna tepki göstermesi normaldir.

Tersine, aynı inancı paylaşırken dost, dinin uydurma olduğunu farkedince bir anda düşman kesilmek, kişiliksiz ve dönek bir davranış olur. ve bu net olarak dinci zihniyeti ifade eder.

Bir insana haksızlık yapılırken, o kişi müslüman mı, hristiyan mı, ateist mi diye bakılmaz, insan olarak ele alınır. Önemli olan haksız davranışın ne olduğunu ayırtedebilmek... 

Mesela bir insana sadece başörtülü diye terörist muamelesi yapılamaz. ama kendisinin örtülü olmasını kullanarak -neresi açık olursa olsun- farklı giyineni aşalıyorsa, bu yobazlığın bölücü faaliyet kapsamında değerlendirilmesi adil olarak kabul edilebilir.

Şiddet konusu hassas olduğu için, buna benzer örneklendirmeler yapmakta fayda var. aksi durumda "önce kendine uygula" gibi tepkiler normaldir. 

Forumda üyelere saygılı ve islama karşı tavrını bildiğimiz kişilerin, böyle insani bir tepkiden dolayı müslüman destekçisi gibi gösterilmesi kabul edilemez. 

Benzer saçmalıklar şahsıma da yapıldığı için duyarsız kalamadım. sadece kendine yapıldığında tepki gösteren biri olacağıma, bu mesajımdan dolayı hakarete maruz kalmayı tercih ederim.   

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onların hatalı düşünceleri kendi kendilerini o baskıya sokacaktır.Açık turist istemiyorsun ve onlara saldırıyorsan Turistde senin Ülkene gelmez.Esnafsan şayet satış yapamaz dükkanının kepenglerini kapatırsın.

Kadını işte çalıştırmayacakmısın? Çalıştırma  o zaman. Ama sanılmasınki erkeklere çalıştırılmayan kadınların  parasını ödenecek! 

Allah yardım eder deyipte Ordunu dağıtıp Şeriat ordusumu kuracaksın? Kur kardeşim. Bir gün bir muharebeye girer ve alırsın boyunun ölçüsünü!

Doğmalara dayalı ideolojilerin sonu felaket ve yoksulluktur.

Sitelerde Paylaş
On 01.09.2016 at 09:09, Pitaya said:

Su an soylemis oldugun seyler gerceklestirilirse sayet dünya barisina karsit bir eylem olmazmi? Zaten su anda dünya da tehditlerin dahada fazlalasmasinda senin su an soylediklerinin kismen uygulanmasinin büyük bir etkisi var. Islamifobia gibi sacma sapan türevler üretilerek bunu dahada tehlikeli hale getiriyorlar.

Toplumlar her ne olursa olsun samimiyetinden ve hos gorüsünden asla vazgecmemelidir. Yapilan yanlislar ayrim etmeksizin topluma anlatilip karsit gorüslerde olanlarinda sükuneti saglanmalidir. Bu davranis belki olayi kokten halletmez ama eminimki yeni potansiyelli kisilerin cogalmamasi hususunda büyük faydalar saglayacaktir.

Forumda bazi ateistlerin karsisindaki müslümani asagilayici sozler sarfedip o kisinin gerek kendi sahsina ve ateizme dahada nefretle bakmasina sebebiyet verir. Yani bu o müslümani icinde bulundugu yanlis düzenin icinden kurtarmaz ve hatta onu dahada koklendirerek tehlikeli hale getirir.

Bugün din konusunda gerek müslüman olsun gerekse herhangi bir dinin mensubu olsun, icinde bulunduklari yanlisin onlara güzelce anlatilmasi gerekiyor. Onlar size küfür ettiginde siz onlara güzellikle karsilik verin. Anlamamakta israr ediyorlarsa zaman taniyin, daha farkli yollarla anlatin ve düsünüp tüm bunlari akil edebilmesi icin zamana birakin.

Basliga kisa bir cevap verecek olursak eger, Kendiniz icin hos olmayani bir baskasi icinde düsünmeyin. Kaba kuvvet olaylari dahada siddetlendirir.

saygilar

Bir şeyleri karıştırıyorsun.

İslam, insanıların ilkel güdülerindne beslenir. Öyle ki, dağın öbür yanındaki mağarada yaşayan insanı gidip, avlayıpğ oturup yiyen malum taş devri öncesine ati, ilkel güdülerden.

Ve işin acı tarafı, bu güdüler, maalesef genetik kodludur ve her birimizde mevcuttur. Eğer, eğitimle, bu güdüleri baskılamazsanız, baskın olurlar, sonuçta, elinizde vahşi ve ilkel bir sürü insan olur ki, işte şu anki islam alemi de bundan ibarettir.

İslam bu ilkel güdülerden beslenirken, bu güdüleri de besler. Ve belli bir eşiği aşmış müslümanların, vahşi birer hayvan, içgüdüleri ile davranan birer vahşi hayvan olmasının önüne maalesef geçilemez.

Köpekler de böyledir, düzgün eğitilmezlerse, içlerindeki vahşi kurtlardan kalan güdüler abarır. Sonuçta köpek uyutulur, başka yolu yoktur maalesef.

Eğer insanlık denen olgu ciddiye alınıyorsa, müslümanların itlaf edilmesi, maalesef şarttır, üzgünüm.

Sitelerde Paylaş

İslam dinine çok fazla saldırıyorsunuz. Biraz daha saygılı olabilirsiniz ya da en azından daha bilimsel kalmaya çalışabilirsiniz. İslam'ı geçelim, gidin mesela Zerdüşt dinini inceleyin. Mutlaka aklınıza yatan şeyler olacaktır. Sizler Almanya'daki faşistler gibi geneleme yapıyorsunuz ve biraz da bilmeden saldırıyorsunuz. Din tamamen kişisel bir meseledir. Siyasallaşınca çirkinleşiyor. Yoksa sana bana zararı olmaz.

Siyasal İslam konusu da çok berbat bir mesele. Avrupalılar, tıpkı Afrika'da yaptıkları gibi 1950'li yıllarda, hiçbir şey olmamış gibi İslam coğrafyasından çekip gittiler. Geriye bıraktıkları rejimler de uzun ömürlü olmadı. Çoğu 60'larda komünist sempatizanlarının eline geçti. Komünizm'de bitince bölgede siyasal İslam modası başladı. İran'ın durumunda bu ta 1970'lerde başladı.

Bizdeki durum da şu diktatörlük diktatörlüğü çekti. Baskı baskıyı çekti. Ve bence AKP'nin bu yükselişi önceden beklendiği halde buna izin verildi. Ordu her zaman sağ kesime daha yakın olmuştur. O kadar solcuya işkence yapıldı, o kadar insan ölüp gitti, o dönemlerde ölen MHP'li sayısı 3-5 tane filan. Yani Türkiye'de iyi bir açılım yapıldı ondan sonra ülke her darbe sonrasında daha da zıvanadan çıktı diyebiliriz.

Sonuç: RTE'nin öyle bir konumu varsa o konuma ben sahip olmalıyım. Ben padişahlığa karşı değilim ama padişah koltuğunda ben olmayım ve herkes benim dediğimi yapmalı. MHP/AKP duruşunu da benimsiyorum ama başbuğ ben olmalıyım ve benim politikalarım benimsenmeli. yoksa bu iş böyle yürümez.

Mesela bir yerde birisi eğitimden bahsetmiş. İnanın eğitimin önemine sizin kadar önem veriyorlar. Sadece islami/türkçü geleneksel değerlere saygılı eğitim istiyorlar. Darbe gecesi hiçbir şey umrumda değildi. Çünkü ben o kadar saf da değilim. Okullara din dersi getiren, solcuları katleden, %10 baraj getiren Kenan Evren'in kendisidir. Şİmdi aynı adamlar dincilere karşı müdahale ederler mi? -Ben zannetmiyorum. Kenan Evren yaşasaydı Türkiye'nin çizgisini çok beğenirdi. "Ne güzel bir şey başarmışım" derdi. Hem diktatörlük var, hem halk diktatöre oy veriyor. Herkes ya Türkçü ya İslamcı, sol diye bir şey yok. Muhalefet partisi de Atatürkçü.

Ben de çok beğeniyorum, ama benim sorunum şu: Güçler birliği olmalıdır. Ama merkezdeki kişi her zaman için ben olmalıyım. Ya da RTE benim kuklam filan olmalı. Bunun olmaması durumunda, güçler ayrılığı, parlamenter demokrasi, hukuk devleti gibi şeyleri savunmaya mecburum.

Bir de şu var: Türkiye'ye gelen Suriyelilere demediklerini bırakmadılar. Ülke nasıl da paramparça oldu. Bir insanın kendi toprağını bırakması da kolay değildir. Ama ben bunu da gördüm. Şah rejimi bitince medeni/aklı başında ve durumu olan birçok insan Türkiye dahil, diğer ülkelerde yaşamayı seçti. Saddam gelince, birçok Iraklı aynı şeyi yaptı. Şimdi Suriye'de ülke paramparça oldu, 5 sene sonra ABD ve Rusya anlaştı, İŞİD'i bitirecekler, 5 sene boyunca da rejimin ne olacağı filan tartışılacak. Olan yine halka oldu. En cesurları Özgür Suriye Ordusuna katıldı. Hepsine selam olsun. Dİğer herkes taraf seçmek veya kaçmak zorunda kaldı. Allah'tan Almanya'da aklı başında bir kadın vardı da bunlara kapısını açtı (ABD, KANADA, Avustralya gibi ülkelerde o kadar yer var yine de onca insanı kabul eden ülke, birçok insanın sevmediği Almanya oldu), Türkiye'deki kamplardaki durum da rezalet. Detaya girmeyeceğim ama çok ilginç yazılar var.

Demek istediğim bu işler ciddi işlerdir. Müslüman kardeşleri Mısır'da tepelemekle iyi ettiler. Ülkede zaten turizm haricinde sanayi filan yok. Adamların bunu yapmaması beni şaşırtırdı. Türkiye'de de ne olacak bilmiyorum. Ama benim RTE'nin güçlerini kendime alma şansım olsaydı, kesinlikle alırdım. Dediğim gibi, güçler birliği onun elindeyse, niye onun elinde olsun? Bana geçmesi lazım. Niye o parmağını şıklatında köprü, hava alanı, svaş filan yapılsın da ben buralarda düşüncelerimi yazmak zorunda kalayım ki? Öyle bir güç varsa, bu güç ancak bende toplanabilir. Ben olmayan herhangi birinin bu güce sahip olmasını ve benim bu güce sahip olmamamı anlayamam.

Konuyla da biraz alakasız oldu ama ülke olarak saçma bir sürece girdik. Mesele de aslında son derecede ciddi. Benim söylemek istediğim Komünizm, Milliyetçilik, İslam dini filan bunlar kılıftır. Mesele birilerinin başa geçip kendi borusunu öttürmesidir. Ben buna karşı değilim. Kenan Evren de değildi. Ama Allah'ım ne olursun, onun değil benim borum ötsün. Tüm o güçler bende olsun, o kitle de beni izlesin, kesinlikle süper şeyler yapardım.  

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, leonardo18 said:

İslam dinine çok fazla saldırıyorsunuz. Biraz daha saygılı olabilirsiniz ya da en azından daha bilimsel kalmaya çalışabilirsiniz. İslam'ı geçelim, gidin mesela Zerdüşt dinini inceleyin. Mutlaka aklınıza yatan şeyler olacaktır. Sizler Almanya'daki faşistler gibi geneleme yapıyorsunuz ve biraz da bilmeden saldırıyorsunuz. Din tamamen kişisel bir meseledir. Siyasallaşınca çirkinleşiyor. Yoksa sana bana zararı olmaz.

................

Biraz sığ noktadan bakarak konuşuyorsunuz.

Suriye'nin suriye olmasının sebebi halkını cahil bırakmasıdır. Suriye'de ışid gibi sağlam, dört dörtlük islama sahip çıkıp yaşayan bir güruhun olması da, aynı sebepledir.

Şunu atlıyorsunuz. Bu eğitim, bir mektebe gidip okumakla pek olacak iş değil. Olmaz, olmuyor. Japon, Çin, Rus, Alman vs. nesiller süren bir süreçte, bu eğitimi toplum hayatı ve aile ile okul eğitimini birleştirerek sağladı. Ortam, bu sürece uygundu. Veba geldi, milleti kırdı. Geniş arazilere sahip burjuvalar türedi. İlla dev olmaları şartı yok, vebadan azalan nüfus, kalanlara fazla fazla yetecek ekonomi sağladı. Böylece insanlar, karnını doyurmaktan daha fazlası için zaman ve para sahibi oldu.

Ama islam coğrafyası, mesela vebaya kurbandan başka bir şey vermedi, acıdan başka bir şey alamadı. Çünkü, alsa ne alacak, "allahın" çölü işte, hepsi senin olsa ne yazar?

İşte bu fark, tamam, fark yaratan sadece veba değil, ama benzer bir sürü etmen toplanınca, kültürel ve etimolojik eğitimden mahrum olmak zorunda olanlar ve diğerleri var oldu dünyada.

Bu değişim bugünlere kadar pek farkedilmedi. Zira, evrimsel olarak, daha doğru tabirle, memetik evrimle öne geçenler, diğerlerinin etinden sütünden falan faydalanmak coşkusuna büründüler. Bunu kendi toplumları içinde yürüttüler. Bu noktada, her iki izole grubun karşılaşması yaşandı haliyle. Elbette bu hengameden, evrimsel adaptasyonu yüksek olanlar faydalandı. Sömürgeler falan filan neyse. Ama bu uzun sürmedi elbette. Doğanın tahribatı, küresel ısınma, sömürülenlerin akıllanması falan derken, insan alemi işte ilkeller ve yeni nesiller olarak ikiye ayrıldı gitti.

Şimdi, malum, avrupadaki falan islam düşmanlığı denen garez, nerden geliyor? Çünkü artık, o ilkel kitleden alınacak kolay, kaymaklı şeyler yok, kalmadı. Ve onlarda sokakta var olmaya başladı. Sonuçta, çatışma kaçınılmaz. Bu, hindistanın başağrısı, sokak maymunları ile hintlilerin mücadelesi gibi bir olgu aslen. Ama insan, maalesef, kendi türüne diğer türlere olduğu gibi toleranslı değildir. Sebebi basit, zira kendisi de insan. Diğer ilkel kavmi yok edince, insanlık yok olmamış olacaktır.

Ve günden güne, bu ilkel maymun bozuntularının neslini tüketilmesi için çıkışlar artıyor, artacak. Ve sonuç, onların, eşi görülmemiş şekilde soykırıma uğramalarıyla gelecek, bu kehanetten de emin olabilirsiniz. Çünkü, hepsi insan. Avrupalı, Rusyalı, Amerikalı'dan falan, daha fazla insan kalmayı beklemek safdillik olacaktır.  Bir an gelecektir ki,, bu kaynakları bu ilkel maymunsular ile paylaşmak eblehtir diyeceklerdir. Ve o an, tıpkı hiroşima ve nagazaki de olduğu gibi, çoluk, çocuk, dişi, geeb vs. demeden, birilerin  gölgesi bile yok olacak şekilde itlafı vacip görünecektir. Unutmayın, onlarda insan.

Sonuç, ilkel insanlar, islamla birlikte ilkelliğe daha çok batarken, nesillerinin soy kırımına da temel hazırlıyor, hepsi bu.

Ha, olaya o ilkel taraftan bakmadık hiç O kadar ilkeller ki, taştan, allahın kumundan ekmeğini çıkaramayacak kadar zavallı, bir solucandan bile daha gelişmiş olamamış insanlar onlar. İntel'in yıllık cirosu 100 milyar doların üstündeki, en bir petrol petrol müslüman ülkeden daha yüksek. Ve intel bu parayı kumdan, yani silikondan kazanıyor. Anladınız umarım?

Ama bu ilkeller, böyle olmalarının sebebi olarak kendilerini -güya- sömüren yok israil, yok abd falan diye sazanlarken, orada uyuyan ejderhaya dürttüklerini bile farkedemiyorlar. Doğru ya, allah onlarla, onlara zafer verecek, olmadı ebabil kuşları falan yollar.

Hani, azıcık tarih okuyan, ne büyük tanrılara tapan ne büyük dinlerin nasıl tepetaklak olduğunu bilirdi de, bunlarda tarihte cehalet zaten.

Kısaca, maalesef, müslümanlar, kendi acı sonlarını kendileri hazırlıyor, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Israrla müslümanları savunan, onlara karşı yaptırım uygulanmasına karşı çıkanlar var.

Müslümanlar ve Non-Teistlerden çıkıyor ekseriyetle.

Bu da Non-Teistlerin de Teistlere hizmet eden bir topluluk olduğunu kanıtlar.

Sitelerde Paylaş

konu siddetse eger o zaman gorüsün orada bir onemi olmaz. Siddeti engelleyen bir kisininde olmaz. Siddeti engelleyen birisi bunu inanclari icin dahi yapmissa faydali birsey yaptigini düsünüyorum. Bugün herkes ofkeli. Bunu Türkiye nin siyasi alandaki gelismelerine bagliyorum. Cogunluhu kendi gorüsünden baska bir gorüse saygisi olmayan insanlarla dolu bir yerde yasayipta birazcikta olsa ofkelenmemek mümkün degil. Anibalinda dedigi gibi ofke, hayvani bir icgüdüye donüsür ve sonrasindada hic hos seyler olmaz.

Gerek ateist gorüse sahip olsun ve gereksede diger gorüslere sahip olsun, medenice, birbirine saygili ve mütevazi olundugu sürece bir kimsenin inancinin ne onemi var. Amac barisi ve güzellikleri savunmaksa eger bunu yapanin kim oldugunun ne onemi var. Devleti yoneten kisiler bunu dürüstlükle yapip, herkese esit davranip, adaletin yerini bulmasini sagladiktan sonra o kisi veya kisilerin gerek ateist olsun gerekse müslüman olsun, ne onemi var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...