Jump to content

Hz. Muhammed Ateistti

Recommended Posts

21 dakika önce, Antonius yazdı:

İlk ve Orta çağlarda ateist fikirler neden olmasınki?

Ateist düşüncenin bâzı kültürlerde entellektüel düzeyde öngörülmüş ve tartışılmış olabileceğini göz ardı etmem. Fakat; Ortaçağda Arap yarımadasındaki câhil bedevilerin arasında, bu tip bir hareketin gerçekleşeceğine de ihtimâl vermem. Bizler burada farklı konularda yorum yapmaktayız. Yorumlarımızın da mümkün mertebe mantıki temellere dayanması içişn gayrert sarfederiz. Fakat bizim bu çöabamız, yazdıklarımızın muhakkak sûrette tarihin bir döneminde gerçekleşltiğine kanıt olmaz. Olabilirlik üzerine bir güzellemeden öteye gitmez.

Bu itibarla siz de ben de haklı olabiliriz.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed doğduğu ve yetiştiği çevre putperest inanca sahipti. Lat menat uzza putları Kabe de vardı.  Amcası ebu lehebin künyesi abdulluzzadır.  Yani Muhammed çok tanrılı bir toplumda yaşadı.kabedeki somut putları kırarak ay tanrısı el ilahı soyutlastirdi. Muhammed Kabe'de ibadet ederdi. Bir gün Kabe'de namaz kılarken Ukbe bin Ebu muayt sırtına deve iskembesi koymuştur. Ebu muayt bedir savaşında esir edilip nadr bin harisle öldürüldü.

Sitelerde Paylaş
On 21.12.2016 at 16:46, AteCafe yazdı:

Boyla Kutlug mantıklı bir tanımlama yapmış. Benimde muhammed'in zeki ve pratik bir zekaya sahip olduğu yönündedir.  Muhammed islamı yayarken Başta tevrat incil, paganist fikirler ve putperest kaynaklardan çokça yararlanmıştır.

Ancak Şunlarıda eklemek isterim. 

Muhammed islamiyeti tek başına oluşturmamıştır. bu islamiyet ütopyasında Muhammed in yol arkadaşı olan 2 yahudinin rolü olduğunu,  bunların tevratı çok iyi bildikleri, cahilliye dönemindeki arapların tapınma ve kandırılmasının basit olduğu gerçeğidir. Böyle bir senaryo tek başına yazılamaz. Kanaatimce vahiyleri kaleme yada ayete dönüştüren geri plandaki bu yahudilerin olduğudur. islamiyet kuralları ile tevrat  kuralları yoksa bu kadar benzerlik göstermezdi.

Muhammed yakın çevresiyle olan ilişkileri mükemmelleştirmek için sıkıştığı noktada ayet yazmış ve kendisini dokunulmaz ve sorgulanamaz hale getirmiştir. Ancak muhammedin hesap etmediği şey yarattığı din ve kitabın yaşadığı çoğrafyada bu kadar ilgi ve kabul göreceğidir. İnanan sayısı arttıkça sorgulayan ve şüphe eden sayısı da artar. Kuranı tamamladığında sanıyorum çok soru ve şüphe uyandıran aynı zamanda hesap hatalarıyla dolu  ayetler vardı. Muhammed ten sonra kuran çok tefsir edilmiş ve araştırmalara göre 5-6 defa yenilenmiştir.

Ancak yine de çok sayıda mantık ve hesap hatası ile doludur.

Kur'an'ın ve İslam sanıldığı kadar ilgi görmemiştir. Muhammed ölünce cenazesi üç gün ortada kalmıştır. Cenazesine 17 kişi katılmıştır. Öldükten sonra Arabistan çoğunlukla dinden dönmüş. Ebubekir döneminde irtidat savaşları yapılmıştır. Yalancı peygamber denilen museylemenin ordusunda en az 40 bin kişi vardı. Muhammedin sağlığında ona Mekke'nin ileri gelenlerinden Ebu cehil, Ebu leheb, utbe bin rebia, Velid bin mugire inanmamış tır.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Ben, Ortaçağda ateist düşüncede insanların yaşamış olabileceğine ihitmâl vermem. 

peki sami hocam  sana ispatlim   o zaman bundan 6000 yıl önce musa döneminde israilogullarını köle gibi kullanan mısır hukumdarı firavun tam bir ateistti. tanrı yada tanrılara inanmıyordu. 

hatta bırakın inanmayı kendisini tanrı ilan  etmişti. etrefındaki rahipleride peygamber ilan etmişti. sanırım bunları daha önce hiç duymadınız yada unuttunuz. hatırlatim  dedimde  saygıdeğer hocam :)  

ayrıca ilk insanları unutuyorsun onlarda amazonlardaki kabileler veya avustralyadaki aborjinlerde tanrıya iannmıyordu ve bilmiyordu. 

Modern insanlar Avustralya'ya 50 bin yıl önce yerleşerek günümüz Avustralyalı Aborjinlerinin atalarını oluşturdular. Bunlar, Afrika dışına yerleşen ilk insanlardandı. Göç sonunda günümüzde Avustralya, Tazmanya ve Yeni Gine'yi de içine alan antik kıta Sahul'a vardılar. Beş bin yıl önce, burda medeniyet kurdular aborjınlerde ateistti. daha fazla sayardım ama sanırım bu kadar yeterlidir. saygılarımla  :)  

aborjınlerın en eski ataları dna anallizindne yola çıkarak 200.000 yıl önce yasıyan ilkel bir kabileydi. sonuçta ateizmın  tanımı bu tanrıya 

inanmamak. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

. Fakat bizim bu çöabamız, yazdıklarımızın muhakkak sûrette tarihin bir döneminde gerçekleşltiğine kanıt olmaz. Olabilirlik üzerine bir güzellemeden öteye gitmez.

sevgili hocam bu mantığa göre muhammedde yaşamadı diyebilirmiyiz? benimde anlatmaya çalıştığım buydu  :)  ortaçagda 

peygamber olduğu iddia edilen muhammedin  peygamber olmadığı gerçeği! sizin mantığınıza göre muhamedde yaşamamış olabilir. 

çok güçlü bir ihtimalle. 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, agnostik tanrı yazdı:

sevgili hocam bu mantığa göre muhammedde yaşamadı diyebilirmiyiz? benimde anlatmaya çalıştığım buydu  :)  ortaçagda 

peygamber olduğu iddia edilen muhammedin  peygamber olmadığı gerçeği! sizin mantığınıza göre muhamedde yaşamamış olabilir. 

çok güçlü bir ihtimalle. 

https://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://19.org/tr/muhammed-nerdeydi/&ved=0ahUKEwjtsZXbh7zYAhUrJMAKHTNfB8wQFggkMAA&usg=AOvVaw0sgmYwuSqSh16R4118prDS bu yazıda Muhammed'in nerede yaşadığı araştırılmış. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, aydınlanma savaşçısı yazdı:

lütfen rica ediyorum inanmayın bu tür şeylere hepsi düzmece bir senaryo  :)  sizler zeki insanlarsınız aklınızı bu tür sahtekarlıklarla doldurmayın. yaşamda herşeyin ispatı yoktur. belkide dinazorlar gerçekten yaşadılar. ama ispatı yok. beni aslında muhammedin yaşayıp yaşamadığı ilgilendirmiyor. beni asıl! ilgilendiren! onun peygamber! olup olmadığının ispatıdır. yoksa onunda yaşamaya hakkı vardır. buna saygı duyarım ama . peygamber olmadığından % 100 eminim. bu tür kaynaklar yalnızca kafa karıştırır. tamamen boş ve 

gereksiz bir araştırma olmuş. hiç bir dayanagı olmuyan hayalı kurgular ve senaryolar hazırlamak kolaydır. günümüzde herşey para olmuş . yalan söyleyen zengın oluyor. 

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 04.01.2018 at 00:36, agnostik tanrı yazdı:

lütfen rica ediyorum inanmayın bu tür şeylere hepsi düzmece bir senaryo  :)  sizler zeki insanlarsınız aklınızı bu tür sahtekarlıklarla doldurmayın. yaşamda herşeyin ispatı yoktur. belkide dinazorlar gerçekten yaşadılar. ama ispatı yok. beni aslında muhammedin yaşayıp yaşamadığı ilgilendirmiyor. beni asıl! ilgilendiren! onun peygamber! olup olmadığının ispatıdır. yoksa onunda yaşamaya hakkı vardır. buna saygı duyarım ama . peygamber olmadığından % 100 eminim. bu tür kaynaklar yalnızca kafa karıştırır. tamamen boş ve 

gereksiz bir araştırma olmuş. hiç bir dayanagı olmuyan hayalı kurgular ve senaryolar hazırlamak kolaydır. günümüzde herşey para olmuş . yalan söyleyen zengın oluyor. 

Dinozorların yaşadığına dair paleontolojik kanıtlar mevcut, hatta sanırım DNA'ları bile tespit edilebiliyor.
Ancak Muhammed'in yaşadığına dair, hatta Muhammed'in bir isim mi yoksa sıfat mı olduğuna dair en ufak bir bilgi kırıntısı yok ! Tabii İslam dünyasında bile yalancılığıyla nam salmış Taberi'nin 200 sene sonra yazdığı siyer-i nebî'yi saymazsanız. Hakkındaki bütün kayıtlar öldüğü iddia edilen tarihten 200 sene sonradan başlayan bir adamın yaşayıp yaşamadığın tartışılması dahi abestir bence. Kaldı ki ateist veya putperest olsun !

tarihinde adeist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şunları kaç kere yazdım.

Evet.. Hiç kuşkusuz Muhammed bir ateist idi..

Peki ya Allah? Allah nedir?

Allah da ateisttir.. Hem de en azılısından bir ateisttir...

Kendinden başka bir ilahın varlığını reddeden bir ateisttir..

Yalnız reddetmekle de kalmaz. Kendisinden başka ilahların olduğunu iddia edenleri cehenneminde yakar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, adeist yazdı:

Muhammed'in bir isim mi yoksa sıfat mı olduğuna dair en ufak bir bilgi kırıntısı yok ! 

Muhammed bir sıfat,kişi değil.

Suriyeli Arapların İsa’ya verdiği bir tanımlama,

Kuran tamamıyla bir Arap hristiyan ürünü..

Hadislerle hedef şaşırtılıp geriye dönük tarih yazılmış,hepsi uydurma..

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
On 02.09.2016 at 06:36, Engse Hohol yazdı:

Muhammet'in ateist olduğunun en sağlam kanıtlarından biri Hayber Seferinde Esir Edilen Safiye'yi esir aldığında Muhammet, kurana yazdığı Bakara 234 ve 235nc ayetlerini çiğneyerek Safiye'nin 4 ay 10 gün iddet doldurmasını beklemeden onunla cinsel ilişkiye girmesidir. Muhammet Hayber seferinde Safiye'nin babasını öldürmüştü ve kocası Kinane İbni Hukayk'ı da 1 hafta sonra öldürmüştü. Kinane İbni Hukayk'ın ne zaman öldürüldüğü tam bilinmiyor aslında. Sonuç olarak Kinane İbni Hukayk, ister hayber savaşında öldürülsün, ister bir hafta tutsaklığının ardından, fark etmez. Çünkü muhammet'in kuranın Bakara 234 ve 235nc ayetlerine yazdığı hükümlere göre kocası ölen veya kocasından boşanan kadın 4 ay 10 gün iddet süresi dolmadan önce evlenemez. Ama Muhammet Safiye'yi esir aldığı 2nc hafta onunla cinsel ilişkiye girmiştir ki bu bilgi islami kaynaklarda da yazmaktadır.

Muhammet tarafından Safiyye'nin babası ve kocası öldürüp kendisinin ırzına geçilmesi muhammedi ateist yapmaz ama Kuranın Bakara 234 ve 235nc ayetlerine yazdığı hükümleri çiğnemesi muhammedi ateist yapar.

Hayber seferinde esir edilen Safiye'nin Muhammed'in eşleri arasında yer almasının hikayesi

Sadece Muhammed değil Allah da kendi kuralını çiğnedi ve zeydin karısı boşanır bosanmaz Muhammed'e nikahladi. Acelesi varmış ki 4 ay iddet bekleyememiş. Buradan Allah da ateisttir iddiası ispat ediliyor.

Sitelerde Paylaş

sizin deyiminizle muhammed  inanmadı ise direk kendini Allah ilan ederdi firavun gibi
daha etkili olmaz mıydı ne diye elçi melçi kitabla uğraşsın ki cebrail aracı filan
direk kitabı peygamberi cebraili vasıtayı aradan kaldırır direk kendini ilah ilan eder söylediği de hadis değil ayet olurdu 
ha firavun bunu yaptıda ne oldu zor ve kuvvetle bazılarını yanında tuttu sonra bazıları da menfaat icabı veya korku ile ona tabii oldu ama en sonunda peygamberim diyen musa galib geldi
yani firavun tanrı ama musa elçi olduğu halde musaya tabii olunuyor
nitekim sihirbazlarda mucizeyi görünce musanın rabbine inandık deyip secdeye vardılar
ne pahasına ölüm pahasına 
bir insanın üzerinde titrediği en değerli şey hayatıdır inanmadığı bir hiç uğruna hiç aklı başında insan onu tehlikeye atmaz  ama ilahım diyen firavuna istersen bizi öldür biz dönmeyiz alemlerin rabbine iman ettik dediler
firavunun şöylemi normal kafir şüphe ve zanı idi bu hiç değişmedi
firavun ilk başta musayı sihirbaz sandı sonra en namlı sihirbazları topladı
musa sihirbazları yenince firavun hayır musa sihirbazların en bilgini  sihri o öğretmiş hocanızdır
deyip kestirip attı
bilali habeşi köle idi bildiğimiz köle, sahibi onu satın almış yatacağı yerden yiyeceğine kadar her şeyi efendisinin elinde idi
yani maddi ve kuvvet açısından o kadar zayıf ki 
ama muhammed dediğiniz zatın  tebliğini duyunca iman ediyor

ne pahasına yine hayatı pahasına
zaten tek canı var ne malı ne mülkü ne serveti ne kuvveti ne aşiret kabilesi var siyahi bir zenci ama kalbi imanla parlayan tam  bir inci
kızgın kumlara yatırılıp dayak atılıyor aç sussuz terk edilip bırakılıyordu  kocaman kızgın ağır kayalar üzerine yığılıyor yine de imanından vazgeçmiyordu
muhammde dediğiniz zat ümmi idi yetim idi gariban idi zayıf idi ondan kuvvetce ilimce soysa itibarca daha iyileri vardı
bu peygamberlik gibi bir şey kul işi olsa en evvel bu dediğim taife bunu icat ederdi insanlar üzerinde hüküm kurardı ama oda ne ümmi biri yetim biri aciz biri bu davayı ortaya çıkarıyor
kaldı ki yalancı peygamberler de çıkmış onlarda iddia açısından islam peygamberi ile aynı iddia ile ortaya çıkıyorlardı ancak elinde Kur'an gibi bir delil yoktu
zira kitab resulu tamamlayan bir şey

o devirde arab belağı zirve yapmış şairler beliğler gökte uçuyordu
ki bunlardan çoğuda müslüman olmuştur
yani o büyük alameler şairler edipler belağat üstadları Kur'anın kendileri gibi bir beşer kelamı olup anlamayıp gidip yetim ümmi birinin sizin deyiminizle  uydurduğu bir şey inandılar
islam tarihini bilmiyorsunuz dahası Kur'an ı hiç bilmiyorsunuz dahası arapça bilen biri olarak hadisleri de ayetleri de okuyorum kaldı ki Kur'an ayetleri içinde hadiste var misal mağarada hüzünlenme şüphe yok ki Allah bizimle beraber ayeti aslında hadistir
yani hadis ve ayetleri karıştır bana getir teker teker yanılmadan hepsini kalansız bölensiz ayırırım
zira beşer kelamı bellidir nefesi sınırlıdır belli yere kadar gider
misal hangi beşer peygamberler dahil güneşi bir lamba gibi göğe astık ayı nurlu kıldık filan bir şey söyleyebilir haydi söylese kim inanır tüm tekniğimizle en yakın gidilen gök cismi yanıbaşımızdaki ayımız marsa  araç gönderiliyor filan yani kuvvetimiz kudretimiz ilmimiz belli
yani ayetler gerçekten insan takatinin ilminin  fevkinde bir kudret ilim ve hakimiyetten bahsediyor
adeta kocaman yıldızları tesbih tanesi gibi evirip çeviren sonsuz bir kuvvet
beşer daha elindeki tesbihleri çevirmekten aciz
şayet belağat bilse idiniz sözün tek başına söylenmesi değil tesirini icra için sözü söyleyenin makamı kuvveti rütbesi ne kadar mühim bilirdiniz
beşeri açıdan bir ordu komutanı ile bir er arasında fark yoktur  ikiside insandır
ancak makam açısında ordu komutanı formasını giyinip orduya ileri arş ateş dese o tek emirle orduyu harekete geçirir
aynı sözü bir er dese kimse kıpırdamaz kuvvet kudret ilim makam sözün  ruhudur öyle kuru kuru söz laf iş yapmaz 

bir çok değişik sahalarda ulema edip şair ilim adamı icat edenler formül geliştiren teori felsefe geliştiren hem aklen hem zeka yönünde ileri çok insan gelip geçti

kitaplar yazdı ama hiç biri ilahi kitapların tesirine yetişemedi bu da gösterir ki  kaynağı beşeri olan ile ilahi olan farklıdır

yoksa bir çok kitap bir çok yazar var ancak bu dereceye çıkamıyor

Sitelerde Paylaş

**

Allah ateist

peygamber ateist

dağ taş ateist olmuş

aslında müslümanlarda ateist sayılır

zira şehadet kelimesinde la ilahe derler yani ilah yoktur:)

bir de Kur'an da namaza yaklaşma da var ama velakin işte yobazlar kılıyor:)

artık bir hamle sonra Kur'an ı da ateizmin kutsal kitabı ilan etseniz  iş tamama erer

sen sağ ben selamet her kes kurtulur:)

**

bir ara her kes türktür modası vardı

dağ taş kızılderililer avrupa hatta afrikadaki kara kardaşlarımız dahi türktü

ama velakin ne oldu sonuç her şey aslına rücu eder 

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Muhammed'in panteist olduğunu düşünen var mı ? Ben öyle düşünüyorum . 

On 26.09.2020 at 16:25, bidonadam2 yazdı:

Sadece Muhammed değil Allah da kendi kuralını çiğnedi ve zeydin karısı boşanır bosanmaz Muhammed'e nikahladi. Acelesi varmış ki 4 ay iddet bekleyememiş. Buradan Allah da ateisttir iddiası ispat ediliyor.

Zeyd'i filan boşver de  allah ın peygamberi oldugunu soyleyen bırı neden 9 yaşında bir kızla evlenmiş ?  @nogodbutAllah

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Gerçeğibulmak2 yazdı:

Muhammed'in panteist olduğunu düşünen var mı ? Ben öyle düşünüyorum . 

Zeyd'i filan boşver de  allah ın peygamberi oldugunu soyleyen bırı neden 9 yaşında bir kızla evlenmiş ?  @nogodbutAllah

Evet ben de panteist olabileceğine dair deliller buldum. Tüm dinleri ve tanrıları tekleştirme projesi gibi . İslam'ın ibadet şeklinde de her dinden bir parça alınmış.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...