Jump to content

Küfür Etmek, Rahatlatıcı Bir Yöntem

Recommended Posts

Küfür etmek yaşamımızın bir parçası olmuştur. Özellikle Türkiye’de ve büyük şehirlerde yaşıyorsanız, küfür bir ihtiyaçtır.

Neden mi? Birçok sebebi var. Yanıbaşınızdaki bir otobüs veya minibüs deli gibi kornaya basar, bisiklet sürerken her taraftan arabalar çıkar ve sizi deli ederler, acemi bayan sürücüler her yerdedirler trafiği alt üst ederler, insanlar yerlere tükürür, sigaralarının dumanı boğazınıza kaçar vb. birçok neden vardır.

Ama nedendir kendimizi deli gibi küfür ederek rahatlatırız. Bazılarımız dayanamaz tekme tokat birbirimize dalarız.

Peki, küfür etmek neden bu kadar rahatlatıcıdır, psikolojik bir ilaç mıdır? Nefret etmenin kimi zaman insana faydalı olması mıdır? Çünkü insan içini boşaltmazsa asla rahat edemez.

Elvis

Sitelerde Paylaş

küfre karşıyım.hiç işim olmaz.sitres atmak için birilerine küfretmek yada tekme tokat dalmak gerekmez.beni sıkıntı basınca hz yunus un duasını okur ve bu sıkıntının geçici olacağını derhal idrak ederim.

ha kavganında yeri vardır.nefsi müdafa durumunda kavga ederim.tabiki o insanı engellemek için.yoksa keyf için kimseye vurmam ben.

Sitelerde Paylaş
Küfür edip rahatladığınızdan sonra küçük bir keşke olmasaydı diye bir burukluk olmuyor mu peki?

Hayır olmuyor, çünkü deminde bahsettiğim gibi büyük şehirlerde insan asla sakin olamıyor, günün yirmidört saati stres.

Ben kufretmem. Yani anani bilmem neyini falan diye kufretmem. Hak arasinda cok kullanilan ve artik agiz aliskanligi olmus olan a...... k......m gibi lafi asla kullanmam, kullanmadimda.

Kufurden kastin bunlar ise yazdigin yazi bana gore yanlis.

Desarj olmanin baska bir yolu bulunsa iyi olur sanirim. :rolleyes:

Küfürden bahsettiğim bu değil elbette. Normalde asla küfretmem sadece yukarıda saydığım stresler olunca. Şehirlerde yaşayan diğer kişilerde benim gibidir eminim. Çıldırmamak büyük başarı.

Avrupa'da böyle sorunlar olmaz, çünkü kalabalık değil ve insanlar medeni, kurallara uyuyorlar ve pislik denen şey yok.

Sitelerde Paylaş

Hayvanlar da küfreder.....

Benim köpeğim Efe ederdi..

Çok soğuk bir havada dışarı bıraktığımız bir sabah, sonunda kapıyı tırmalamasını duyup içeri aldığımızda, bize yarım saat ağız dolusu küfürler savurmuştu.

Teselli etmeye çalıştığımda beni fena şekilde terslemişti. Nerdeyse ısıracaktı........

Bu basit olay bana küfrün ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini öğretmişti..

Küfür sizin inandığınız değerlere ve düşüncelere olduğu gibi, fiziksel varlığınıza ve sağlığınıza yönelik saldırılara karşı gösterdiğiniz bir tepkidir....

Mağdur duruma düşen küfür edilen değildir.

Küfür edendir..

HACI

Sitelerde Paylaş
Hayvanlar da küfreder.....

Benim köpeğim Efe ederdi..

Çok soğuk bir havada dışarı bıraktığımız bir sabah, sonunda kapıyı tırmalamasını duyup içeri aldığımızda, bize yarım saat ağız dolusu küfürler savurmuştu.

Teselli etmeye çalıştığımda beni fena şekilde terslemişti. Nerdeyse ısıracaktı........

Bu basit olay bana küfrün ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini öğretmişti..

Küfür sizin inandığınız değerlere ve düşüncelere olduğu gibi, fiziksel varlığınıza ve sağlığınıza yönelik saldırılara karşı gösterdiğiniz bir tepkidir....

Mağdur duruma düşen küfür edilen değildir.

Küfür edendir..

HACI

Nasil kufretti senin kopek Haci abi? Kufrettigini nasil anladin?

Y abelki hayvanin ayagina birsey batmistir, yada hayvan rahatsiz olmustur abi. Hemen bu bana kufrediyor diye hayvani takmamissin. Oda bir canli yani hasta olmus olabilir falan yani. :lol:

Sitelerde Paylaş
Nasil kufretti senin kopek Haci abi? Kufrettigini nasil anladin?

Y abelki hayvanin ayagina birsey batmistir, yada hayvan rahatsiz olmustur abi. Hemen bu bana kufrediyor diye hayvani takmamissin. Oda bir canli yani hasta olmus olabilir falan yani. :lol:

Eve girdikten sonra uzun uzun garip sesler çıkararak hırladı..

Havlamıyordu.. Ağzından o güne kadar kendisinden hiç duymadığımız sesler çıkıyordu.

Burada tekrarlamam mümkün değil...

Ama onların küfür olduklarına adım gibi eminim.

Sitelerde Paylaş
Eve girdikten sonra uzun uzun garip sesler çıkararak hırladı..

Havlamıyordu.. Ağzından o güne kadar kendisinden hiç duymadığımız sesler çıkıyordu.

Burada tekrarlamam mümkün değil...

Ama onların küfür olduklarına adım gibi eminim.

Tamam abi sen oyle diyorsan oyledir, senin kopeginin dilini senden iyimi bilecegiz. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Efe'den aldığım ders şudur...

Kim küfreder?

Neden küfreder?

Bir insan küfrederek kendini belirtiyorsa, o insan aynı zamanda kendisini mağdur birisi olarak görüyordur.

Ve o yüzden küfrediyordur.

Küfreden belki haksızdır. Küfrettiği için haksızdır ve savunduğu savları için de haksız olabilir.

Ama burada biz haklı haksız ayırımı yapmıyoruz.

Küfretmekten bahsediyoruz.

Küfür nedeni çoğu kere kişinin görüş ve inançlarıının anlaşılmaması, önemsenmemesi, hatta aşağılanmasıdır.

HACI

Sitelerde Paylaş

Küfür etmek bence de insanın kendini aciz hissetmesinden

kaynaklanıyor. Aciz durumda kalan insan için de oldukça

rahatlatıcı etkisi var. pek onaylamasam da araba kullanırken

çok fazla kötü söz sarfettiğimin farkındayım. Özellikle

bayan olduğum için sağdan soldan sıkıştıran, hata yapmaya

zorlayan magandalar yüzünden.!

Sitelerde Paylaş

Bence Turk toplumunda cok kufur edilmesinin nedenlerinden biri de genetik (Akdenizlilik). Bir turlu sakin olmayi ogrenemiyoruz. Disaridan bakildiginda anormal heyecanli, duygulariyla hareket eden bir milletiz. Yirmi yildir yurt disinda yasiyorum. Ne yazik ki egitim duzeyime, yasam kosullarimin iyi olmasina, yasadigim ulkede insanlarin son derece disiplinli araba kullanmasina, korna calinmamasina, herkesin birbirine saygi gostermesine ragmen hala arada sirada trafikte sinirlenecek bir seyler bulmayi basariyorum! Ne yazik ki bazi huylar genetik (kanimizda var) ve degismiyor.

Sitelerde Paylaş

Hayat kültürümde o kadar küfür varki artık küfür normal birşey anormal karşılıyana bile hemen küfrederim.

Artık okadar küfür konusunda kendimi aştım babama bile küfrede biliyorum.

Dayak yediğim zaman dövemediğim birine ana avraat küfür ederim içim öle boşalırki hem ağlarım hem küfrederim bir andada dayak yerim küfür böledir rahatlatıcıdır.

Sitelerde Paylaş
Efe'den aldığım ders şudur...

Kim küfreder?

Neden küfreder?

Bir insan küfrederek kendini belirtiyorsa, o insan aynı zamanda kendisini mağdur birisi olarak görüyordur.

Ve o yüzden küfrediyordur.

Küfreden belki haksızdır. Küfrettiği için haksızdır ve savunduğu savları için de haksız olabilir.

Ama burada biz haklı haksız ayırımı yapmıyoruz.

Küfretmekten bahsediyoruz.

Küfür nedeni çoğu kere kişinin görüş ve inançlarıının anlaşılmaması, önemsenmemesi, hatta aşağılanmasıdır.

HACI

Ben insanı haksız yere sinirlendirenlere küfretmekten bahsettim. Örneğin yaya olarak kırmızı ışıkta bekliyorsunuz ve yanınızdan geçen korna sesinin seviyesi normalin çok çok üstünde olan bir araç tam sizin kulağınızın dibinde size gıcıklık olsun diye uzunca basıyor. Gel de bu durumda sinirlenme, içinizden aşağılık herif diye bağırmak gelmez mi? Bu durumda kendimizi aciz hissediyorsak, böyle hissetmemek için ne yapmalıyız direk oradan kaçmalı mı yoksa o kişiyi bir güzel dövmeli miyiz? Benim bahsettiğim nokta burası.

Sitelerde Paylaş
Küfür etmek yaşamımızın bir parçası olmuştur. Özellikle Türkiye’de ve büyük şehirlerde yaşıyorsanız, küfür bir ihtiyaçtır.

Neden mi? Birçok sebebi var. Yanıbaşınızdaki bir otobüs veya minibüs deli gibi kornaya basar, bisiklet sürerken her taraftan arabalar çıkar ve sizi deli ederler, acemi bayan sürücüler her yerdedirler trafiği alt üst ederler, insanlar yerlere tükürür, sigaralarının dumanı boğazınıza kaçar vb. birçok neden vardır.

Ama nedendir kendimizi deli gibi küfür ederek rahatlatırız. Bazılarımız dayanamaz tekme tokat birbirimize dalarız.

Peki, küfür etmek neden bu kadar rahatlatıcıdır, psikolojik bir ilaç mıdır? Nefret etmenin kimi zaman insana faydalı olması mıdır? Çünkü insan içini boşaltmazsa asla rahat edemez.

Elvis

Katılıyorum, içten içe çok rahatlatır, ama bir başkasının duyamayacağı şekilde elbette.

Sitelerde Paylaş
Ben insanı haksız yere sinirlendirenlere küfretmekten bahsettim. Örneğin yaya olarak kırmızı ışıkta bekliyorsunuz ve yanınızdan geçen korna sesinin seviyesi normalin çok çok üstünde olan bir araç tam sizin kulağınızın dibinde size gıcıklık olsun diye uzunca basıyor. Gel de bu durumda sinirlenme, içinizden aşağılık herif diye bağırmak gelmez mi? Bu durumda kendimizi aciz hissediyorsak, böyle hissetmemek için ne yapmalıyız direk oradan kaçmalı mı yoksa o kişiyi bir güzel dövmeli miyiz? Benim bahsettiğim nokta burası.

Bunun nedeni köpekle insan arasındaki fark olmalı..

Küfür konusunda köpek kadar olamıyoruz............

Ne acı...

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...