Jump to content

Dünya Erkekleri, Uyanın!

Recommended Posts

4 dakika önce, Hiçkimse... yazdı:

Ataerkillik olması gereken bişeydir diyosun ozaman

Olması gereken hakkında bir şey söylemiyorum. Buna ataerkillik vs de demiyorum. Yazdıklarım üsttedir. Tersi şekilde davrananın başı uzun veya kısa vadede, bir şekilde yanar. Ben arzu dinamikleri hakkında konuşuyorum. Hipergami hakkında konuşuyorum. Evrimsel sosyoloji hakkında konuşuyorum. Ahlak veya doğruluk hakkında değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

22 dakika önce, bhdr yazdı:

Bu devirde herseyin basi para, parayla acamayacagin kapi yok denecek kadar az. Parasi olan erkek guclu erkektir zaten. Kadinlari etkileyen nokta para kadar da güçtür aslinda. Eger yetkin davranislar da sergiliyorsan tamamdir..

Senin karşına basit kızlar çıkmış. Tabii, bu durumda böyle düşünmen normal.  

Kadınları etkileyen nokta para mı? kadınlar mal mı bu durumda sana göre? 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Bilmeyen Adam yazdı:

Olması gereken hakkında bir şey söylemiyorum. Buna ataerkillik vs de demiyorum. Yazdıklarım üsttedir. Tersi şekilde davrananın başı uzun veya kısa vadede, bir şekilde yanar. Ben arzu dinamikleri hakkında konuşuyorum. Hipergami hakkında konuşuyorum. Evrimsel sosyoloji hakkında konuşuyorum. Ahlak veya doğruluk hakkında değil.

Şimdi böyle diyosun da yukarıda şöyle yapmalısınız böyle yapmalısınız gibisinden yazmışsın. Bunlar ahlak önerileridir. Bi sorunu tesbit edip ona göre çözümler önerirmişsin. Olması gerekenden bahsediyorsun aynı zamanda. Ya da bunları yaptığının farkında değilsin. Bilemedim şimdi...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tatarka said:

Kadinlari etkileyen nokta paradir demedim. Kadinlari etkileyen nokta para kadar guctur dedim. Paranin da bir guc oldugunu ekledim. Parayi kadinlari satin almak icin kullanabilecegini ne dusundurdu sana bilemedim simdi. Şu gercegi gorelim, parasi ve kariyeri olmayan birine gore parasi ve kariyeri olan bir erkeğin kendine kadin bulma sansi cok fazladir. Hatta parasi ve kariyeri olmayan bir erkegin bu konuda pek sansi yoktur.

Karsina cikan kadinlarin kalitesiz olmadigini ancak kalitesiz kadinlarla takildiginda anlarsin. Senin karsina cikan kadinlarla benim karsima cikan kadinlarin kalite seviyesini neye gore belirlediniz?

tarihinde bhdr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu konuya yıllar önce bir iki forumda uzun uzun değinmiştim. Popüler bir konu olmadığı için dikkati çekmedi.

Popüler değil, çünkü erkekler zayıf görünmekten hoşlanmazlar. Oysa yapılan gözlemler onların oldukça zayıf ve duyarlı olduklarını gösteriyor.

Erkeğin erkeğe olan darbı, erkeğin kadına olan darbından 10 kere daha fazla. Yani yaklaşık darba uğrayan bir kadına karşılık 10 erkek darba uğruyor.

Farklar başka sosyal konularda da var.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bhdr yazdı:

Kadinlari etkileyen nokta paradir demedim. Kadinlari etkileyen nokta para kadar guctur dedim. Paranin da bir guc oldugunu ekledim. Parayi kadinlari satin almak icin kullanabilecegini ne dusundurdu sana bilemedim simdi. Şu gercegi gorelim, parasi ve kariyeri olmayan birine gore parasi ve kariyeri olan bir erkeğin kendine kadin bulma sansi cok fazladir. Hatta parasi ve kariyeri olmayan bir erkegin bu konuda pek sansi yoktur.

Karsina cikan kadinlarin kalitesiz olmadigini ancak kalitesiz kadinlarla takildiginda anlarsin. Senin karsina cikan kadinlarla benim karsima cikan kadinlarin kalite seviyesini neye gore belirlediniz?

Katılıyorum.

Kadınlar parayı seviyor olabilir ancak kadınların erkekte çekici bulduğu şey para değil, onun gösterdiği statüdür. Para bir şeylerin ispatıdır. Zekanın, çalışkanlığın, uyanıklığın ispatıdır. Aynı şeyleri parasız da ispatlamak mümkün. Yeter ki yüksek statülü olun. Parasız olsanız bile güzel bir okulda okuyor olmanız artıdır, çevrenizdekiler tarafından aranan kişi olmanız artıdır, güvenilir olmanız, bir işte usta olmanız artıdır... Özgüven artıdır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Ben bu konuya yıllar önce bir iki forumda uzun uzun değinmiştim. Popüler bir konu olmadığı için dikkati çekmedi.

Popüler değil, çünkü erkekler zayıf görünmekten hoşlanmazlar. Oysa yapılan gözlemler onların oldukça zayıf ve duyarlı olduklarını gösteriyor.

Erkeğin erkeğe olan darbı, erkeğin kadına olan darbından 10 kere daha fazla. Yani yaklaşık darba uğrayan bir kadına karşılık 10 erkek darba uğruyor.

Feministlerin gösterdiği istatistiklerin büyük bir bölümü yanıltmacadır.

Erkekler çok daha mutsuz, çok daha fazla kez cinayete kurban gitmekteler, çok daha fazla çalışıyorlar, çok daha fazla iş kazasına maruz kalıyorlar...

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Tatarka yazdı:

Güçlü bir erkekten hoşlanmanın basitlikle bir alakası yok, bu gerçeğin farkındasın. Burada kadınlar erkeklere paralarını yemek için yaklaşıyor demiyoruz(ki yapılmıyor değil) , "çekici bulunan" bir özellikten bahsediyoruz. Kadınlar neden geniş omuzlu ve fit erkeklerden bahsederken bu kadar rahatken, güçlü erkek dendiği zaman irkilmekteler?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Bilmeyen Adam yazdı:

Güçlü bir erkekten hoşlanmanın basitlikle bir alakası yok, bu gerçeğin farkındasın. Burada kadınlar erkeklere paralarını yemek için yaklaşıyor demiyoruz(ki yapılmıyor değil) , "çekici bulunan" bir özellikten bahsediyoruz. Kadınlar neden geniş omuzlu ve fit erkeklerden bahsederken bu kadar rahatken, güçlü erkek dendiği zaman irkilmekteler?

Ama o arkadaş mesajında, kadınların çoğuna hakaret ediyor.Cevap yazmış, ama, cevabında  manevra tekniği ile hedef saptırtma yapıp karşı atağa geçmiş.  Yane , demek istediğim şöyle,örnek vereyim. Dedem de, kadınlar şöyle kötü,böyle vs.. derdi, karısından çektiği için.Bir de psikolojide şöyle birşey var, evde kalmış kızların erkek düşmanı olmaları gibi. Umarım dediğimi anlamışsınızdır. Genel ifadeli suçlamalı söylemler doğru değil.Bu tarz söylemler tartışma ve kavga çıkartır.Tabiiki,ben kimseyle kavga etmek istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Tatarka said:

Ama o arkadaş mesajında, kadınların çoğuna hakaret ediyor.Cevap yazmış, ama, cevabında  manevra tekniği ile hedef saptırtma yapıp karşı atağa geçmiş.  Yane , demek istediğim şöyle,örnek vereyim. Dedem de, kadınlar şöyle kötü,böyle vs.. derdi, karısından çektiği için.Bir de psikolojide şöyle birşey var, evde kalmış kızların erkek düşmanı olmaları gibi. Umarım dediğimi anlamışsınızdır. Genel ifadeli suçlamalı söylemler doğru değil.Bu tarz söylemler tartışma ve kavga çıkartır.Tabiiki,ben kimseyle kavga etmek istemiyorum.

Nerede hakaret etmisim kadinlara ahmak herif. Kendi anladigin sacmaliklari bana dayatamazsin. Oturup bilgisayarin basina komplo kurmaktan, insanlarin yazdiklarini elestirmekten baska ne bok biliyorsun?

Hayati kendi duygusal dusuncelerinden ibaret sanma. Erkeklerden nefret eden kadinlar oldugu gibi kadinlardan nefret eden erkekler de yasiyor bu gezegende. Onlar kadinlari birer mal olarak gorebilir, sen bu insanlarin goruslerine de saygi duymazsan insan olamazsin..

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Bilmeyen Adam yazdı:

Feministlerin gösterdiği istatistiklerin büyük bir bölümü yanıltmacadır.

Erkekler çok daha mutsuz, çok daha fazla kez cinayete kurban gitmekteler, çok daha fazla çalışıyorlar, çok daha fazla iş kazasına maruz kalıyorlar...

Aynen öyle...... Erkek olmak zordur..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bhdr yazdı:

Nerede hakaret etmisim kadinlara ahmak herif. Kendi anladigin sacmaliklari bana dayatamazsin. Oturup bilgisayarin basina komplo kurmaktan, insanlarin yazdiklarini elestirmekten baska ne bok biliyorsun?

Hayati kendi duygusal dusuncelerinden ibaret sanma. Erkeklerden nefret eden kadinlar oldugu gibi kadinlardan nefret eden erkekler de yasiyor bu gezegende. Onlar kadinlari birer mal olarak gorebilir, sen bu insanlarin goruslerine de saygi duymazsan insan olamazsin..

bhdr tatarka bır kız arkadasımız.

küfretmeyelım ona..

resmine baksana bu kadar güzel bir kıza hakaret edılırmı???

16 saat önce, Tatarka yazdı:

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bhdr yazdı:

Erkeklerden nefret eden kadinlar oldugu gibi kadinlardan nefret eden erkekler de yasiyor bu gezegende. Onlar kadinlari birer mal olarak gorebilir, sen bu insanlarin goruslerine de saygi duymazsan insan olamazsin..

Saygı duymak? senin öldürülmen gerektiğini düşünenlere de saygı duyuyor musun ? güzel hakaret etmişsin.biraz daha sert olmalısın,yeterli değil; bu kadar yumuşak olma.daha fazla hakaret etmelisin. Görüşlere saygı duymakmış. ahahahhaha :lol:.ne saygısı be. Şu yazdıklarının ne kadar saçma oldugunun farkında bile değilsin,musluman kafa. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Tatarka said:

Saygı duymak? senin öldürülmen gerektiğini düşünenlere de saygı duyuyor musun ? güzel hakaret etmişsin.biraz daha sert olmalısın,yeterli değil; bu kadar yumuşak olma.daha fazla hakaret etmelisin. Görüşlere saygı duymakmış. ahahahhaha :lol:.ne saygısı be. Şu yazdıklarının ne kadar saçma oldugunun farkında bile değilsin,musluman kafa. 

Evet herkesin gorusune saygi duyuyorum. Bu arada ateistim. Insan icine ilk defa cikiyormussun gibi konusmalarin var. Sen mantikli olarak ne yazdin da benim gorusumun sacma olduguna kanaat getirdin geri kafali insan.

Seninle tartismak istemiyorum. Ergen ergen konusuyorsun. 

Sitelerde Paylaş
On 8 Eylül 2016 at 22:29, haci yazdı:

http://www.huksam.hacettepe.edu.tr/Turkce/SayfaDosya/erkeklik_ataerklik.pdf

bu düzen içinde hem kadınlar hem de erkekler ezilmeye mahkumdurlar.

bu makale biraz da olsa açıklayıcı olur sanırım. 

Sitelerde Paylaş
On 06.09.2016 at 15:37, Bilmeyen Adam yazdı:

Son yüzyıldır ivmelenerek artan erkek sindirme hareketi devam ediyor. Erkek nesli daha da sınıflara ayrılıyor. Üst tabaka daha büyük bir kazanç sağlıyor!

Zincirlerinizi kırın! Silik, pasif yahut kadınsı mısınız? Kendinizi değiştirin! Ahlak, aşk... Bunları bir kenara bırakın. Sizler doğayı yenemezsiniz. Ne hissettiğiniz veya doğru olanı yapıp yapmadığınız onların sürüngen beyinlerinin umrunda değil. Çoğunuzun doğru olanı yapmak zorunda olduğunuz için doğru olanı yaptığınızın farkındayız! Kibar olma çabalarınızın ardındaki "benden sana bir zarar gelmez" mesajını, aslında kibar olmadığınızı siz kendinizi bile tanımıyorken anlayabilirler. Yaranma çabalarınız midelerini bulandırsa bile ilginiz hoşlarına gidiyor, kakalarını yaparken mesajlarınızı okuyup egolarını tatmin etmekteler. Tabi aynı vakitte sizler ne kadar iyi bir imaj çizdiğinizi düşünüp kibarlığınız altına ezikliğinizi süpürmekte ve anlaşılmadığını sanmaktaydınız. Yanıldınız.

Sizleri zehirleyen medya ve sosyal ortamınızı dinlemeyi bırakın! Sizleri alt tabakada tutacaklar. Kendiniz olmayı da bırakın. Kendinizden daha da iyi olun ve bunu özümseyin. Sizler dalga dalga kısırlaştırıldınız, sizi siz yapan özelliklerden arındırıldınız ve adeta tek tip oldunuz. Öyle budandınız ki erkeklerle kadınların ilişkilerini erkeklerle olan ilişkilerinizden yola çıkarak oluşturmaya çalıştınız. Ergenliğinizde sınıfınızdaki popüler çocuğun peşinden koşan kızları yıllar değiştirdi sandınız. Sizi seviyorlar sandınız... Sırf kibar olduğunuz, ona pahalı hediyeler aldığınız, ona değer verdiğiniz için onun sizi sevdiğini, beğendiğini düşündünüz. Çok safsınız.

Sizler, kızlar için duygusal tampon olmayı bırakıp erkek olmalısınız. Onlar Nevşehir'de tonlarca patates stoklayıp fiyat yükselten stokçular gibi, sizi yıllarca aç bıraktılar. Üst tabakadaki erkeklerse onları aç bıraktı. Bu sistemdeki arzulanmayan tek halka, sizlersiniz. Üst tabakaya çıkın. Kendinize bakın, özgüvenli olun. Spor yapın. Boyun eğmeyin, mızmızlanmayın, karşınızdakinden veya onu kaybetmekten korkmayın. Göreceksiniz ki, böyle daha az kaybedecek ve daha çok arzulanacaksınız. Eski halinizde yüzünüze bile bakmayanlar, sırf siz onun egosunu tatmin etmeyi bıraktığınız için sizi kaybetmekten korkacaklar.

Hayatta aldatılmak da var, terk edilmek de var. Siz de dahil kimse vazgeçilmez veya mükemmel değil. Başınıza neler gelirse gelsin aynı duruşu korumak şartıyla, daha da mutlu bir erkek olmak, sizin elinizdedir. 

Saygılar

kardeş birisi bayağı bir canını yakmış ve tahminimce bundan dolayı burda bir patlama yapmışsın aslında hırsından ve üzüntünden adeta burayı bir çıkış yolu gibi görmüş ve adeta içini dökmüşsün.

aslında kadını ve erkeği özgür bıraktığın zaman kadınların ver erkeklerin nasıl canavarlaştıklarını anlatıyorsun.

yapacak birşey yok gerçi kadınların %60- ve %70 i özellikle 40 lı yaşlarından sonra düzeliyorlar hayata dönüp baktıklarında o yaşadıkları şeylerden pişmanlık duyuyorlar olgunlaşıyorlar ama işte o yaşlara gelene kadar yemedikleri halt kalmamış oluyor zaten geri kalan %40 da hala aynı kafada devam eden illet ve pislik artık insanlığı dahi kalmamış bildiğin hayvani özellikleinden başka insani özellikleri olmayan çocuğu içerde uyurken kocasını yatakta bırakıp utanmadan dostuna veya jigolosunun kollarına atılan pislikler oluyor.

o yüzden sana nacizane tavsiyem ya eli yüzü düzgün Allah korkusu olan ve o şekilde yetiştirilmiş kızları ara ve ciddi niyetlerle evlen veya yok illa benim dünyama o kızlar uymaz dersen yapacağın şey 40 ına merdiven dayamış ve her şeyi görmüş ve bunların boş şeyler olduğunu anlamış ve tek derdinin bir yere ait olmak artık sıcak bir yuvası olsun isteyen kadınları ara bul yoksa işin zor kardeş kadın milleti iyice yoldan çıktı ve hatta artık bu iş çılgınlık noktasına ulaştı genç kızlar tam bir felaket  mümkün değil zapt edemezsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...