Jump to content

ermeni soykırımı vardır!

Recommended Posts

Turkiye devleti, ermenistana ; 1915 olaylarının araştırılması için önerge vermişti. Ancak Ermenistan bunu kabul etmedi. Ayrıca yapılan kazılarda, ermeni çeteleri tarafından öldürülen anadolu insanı cesetleriyle karşılaşıldı. Sırf, ülkemizi savunmak için değil. Her ülkenin tarihinde kötü olaylar vardır. Ancak o dönem bir savaş mevcuttu. Ayrıca osmanlıda (ki osmanlıyı hiç sevmem); ermeniler  güvenilen insanlardı ve bu şekilde anılıyorlardı. 

Burada, ermeni soykırımı vardır diyerek dayatma yapamazsınız. Ermenilere kötü muamele olmuştur. BU TARİH KAYITLARINDA mevcut. Ama soykırım yapıldı demek, bu o kadar basit değil. Soykırımın anlamını bi öğrenin be.!!!

Soykırım kasıtlı ve bilinçli olarak, hedef aldığın bir ırkı veya milleti tamamen ortadan kaldırmaya yönelik her türlü girişimdir. 

Ermenilere karşı bir soykırım gerçekten hedeflenseydi, ermeni falan kalmazdı piyasada. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 hours ago, NoOneCares said:

Bu kadar ülkenin kabul etmesi ile bitlikte, tr nin "hodri meydan" deyip tarafsız araştırma merkezi kurulsun demesi pek mantıklı gelmiyor! Zaten "olmuştur" diyenin 10 yıla kadar ceza alabileceği yasası da tr nin hodri meydan dediğine pek uymuyor gibi!

Tabii ki isteyen "onlar gerçekmüslüman değil" diye bilir.

Soykırımı kabul etme konusu komik bir durum. Bu kabul etme dediğin şey, parlamentolarda alınan kıçıkırık bir karar. Yani bunlar siyasi kararlar. Almanların soykırım yapma kararı parlamento kararı değildir. Bu mahkeme kararıdır. Mahkeme kararı dediğiniz zaman bu işin bütün tarafları, kanıtlar falan ortaya konur tartışılır. Oradan çıkan karar, nispeten sağlam bir karardır. Parlamento kararı duygusal, bir takım kesimleri tavlamaya ve manipüle etmeye yönelik balon köpüğü sözlerdir. Ciddiye alamayız.

Bundan 10-15 sene önce Slobodan Milosevic'in katliamcı, katil, soykırımcı olduğu bütün batı medyası ve yetkili kurumlarınca insanlara dikte ettirildi. Adam hapiste iken öldü(rüldü). E, sonuçta ne oldu? Mahkeme kararı çıktı, adam suçsuz! Hadi bakalım.

Yazdım, tekrar yazıyorum. Irak saldırısından önce aşağı yukarı bütün batı parlamentolarından Irak'a saldırı kararı çıktı. Gerekçe neydi? Irak'da kitle imha silahı varmış. Sonuç? Milyonlarca insan öldü, ülke bir terör yatağı haline geldi, bizim dahi hayatımızı etkileyen büyük bir trajedi ortaya çıktı. Ama bugün hata yaptık diyorlar. Kitle imha silahı falan yokmuş. E, ama parlamentolara karar almıştı? Tony Blair adlı piçkurusu çıkıp ağzını yüzünü eğerek özür mözür diledi, konu kapandı. Peki bizim için kapandı mı?

Şahsi olarak Ermeniler ile bir arada yaşamayı çok isterim. Bu kapkara muhafazakar, zevksiz, sanatsız, görgüsüz topluma bir değer katacaklarına eminim. Ama bu şekilde olmaz. O parlamento kararları bizi öfkelendiriyor, batının niyeti konusunda kesin kanaatlere sürüklüyor. Gönlü ülkesi ile birlikte atanlar için, o parlamento kararları birer saldırı tezkeresidir. Biz keşke günün birinde Ermeni'ler ile bir araya gelsek, helalleşsek ve sarılsak. Ama batı buna müsaade etmiyor. O kararlar, bu barışın önündeki en büyük engeldir.

Sitelerde Paylaş

aralarındaki kavga Ermenilik, Türklük, Kürtlük değildi. Müslüman-hristiyan kavgası oldu. Zaten sürgün esnasında bunlara saldıranlar Türk değil, Kürt. Talat'ın falan ırkçı düşünceleri olabilir ama halk arasındaki kavga tümüyle din kökenli. Örneğin, Van şehrinde nüfusun çoğu Ermeni iken nüfus bugün tamamen Kürt. Benim peder Vanlı olduğu için eski vahşet hikayelerini çok dinlemiş. Aradaki kin öylesine büyük olmalı ki, cinayetler korkunç şekillerde işlenmiş. Aynı Ermenilerin Karabağ'da uyguladıkları vahşet gibi. çoluk çocuğun gözlerini, karınlarını deşmek vs normal bir savaş durumu değil. ortada büyük nefret var.

Her neyse... sözün özü şu ki, müslüman ve hristiyanların birbirini kırmalarına jenosit  diyebileceğimizi düşünmüyorum. Devlet sürgün kararı ile vahşete çanak tutmuş ama Ermeniler kolluk kuvvetlerince sistematik şekilde itlaf edilmemiş. Soykırım tanımına pek uymuyor olanlar.  Ancak ismi ne olursa olsun, çok feci olayların yaşandığı da kesin. Artık bi orta yol bulunup, barışmak lazım. Aradaki bu düşmanlık olmasa Ermeniler en sıkı dostumuz olurdu. Bizlere çok benziyorlar. Hatta rahatlıkla "Türk'ün hristiyan olanına Ermeni denir" diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, malta erigi said:

Robes abicim, Miloseviçin suçsuz olduğunu düşünmüyorsun değil mi?

Benim şahsi kanatimden ziyade, Avrupa mahkemeleri bu görüşe vardı. Yıllarca soykırımcılıkla suçladıkları Milosevic'in suçsuz olduğuna karar verdiler. İnternetten aratıp teyid edebilirsin.

Bu arada, sen Aydınlıkçıları hiç tanımıyorsun. Biz Yugoslavya'nın parçalanma sürecinde birlikçileri destekledik. Bütün medya Sırp faşistlerini haber yaparken, biz Bosna'da kelle kesen şeriatçı katilleri de haber yaptık. Bugünki Işidin abileri Bosna'da kelle kesiyordu. Dünya basınında bunu haber yapan nadide yayınları biz yaptık.

Yine sana şaşıracağın bir bilgi vereyim, hapiste katledilen Milosevic, Doğu Abiye teşekkür ve dayanışma dolu bir mektup göndermişti. Biz Türkiye'nin birliği gibi Yugoslavya'nın da birliğini fiilen savunduk.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Latte yazdı:

Batıda hala bir sürü Osmanlı Ermenisi vatandaş bulunuyor, hepsinin birlikte toptan sürüldüğünü nerden uydurdun?

Ermeniler Osmanlı'da millet-i sadıka olarak anılan ve üst düzey makamlara getirilen insanlardı. 

Ne zaman ki, Rus ve Fransızların gazıyla -Büyük Ermenistan ideası- başkaldırıp çeteler kurup Türkleri ve Kürtleri katletmeye başladılar, o zaman devletin bekası için tehcir zorunlu bir hale geldi.

Ayrıca söylediğin türden bir katliam yok, tehcir sırasında ülke savaş ve yoksulluk içerisinde; ölenler de hastalık, açlık vb. sebeplerden öldüler. Sandığın gibi bir katliam söz konusu değil... 

Ayaklanmasalardı, ne yapalım? Ev sahibinin suçu var da hırsızın yok mu?

Ermenistan'a Türk makamları defalarca ''sizin ve bizim tarihçilerimiz bir araya gelip konuyu müzakere etsinler diye teklif götürüldü... Gel(e)mediler; sence neden?

Tehcir neden zorunlulukmuş Genelkurmay belgeleriyle aşağıda.

http://www.ata.tsk.tr/content/media/10/ermeni2.pdf

Benim izlediğim bir belgesele göre BU İttihak ve Teraki cemiyeti ulusalcılığın gelecekti önemini çok önceden çakmışlar. Amaç tabi ki toprak. "Kürtleri asimile edebiliriz ama bu Hıristiyan'lardan kurtulmamız lazım" hesabı yapmışlar. Birçoğuna da yeni isim verip din filan değiştirtmişler. BUnları yıllar sonra Ermeni kimliklerini geri talep etmek zorunda kalmışlar. Bir de ülkenin her yerinde köylüler filan geceleyin "Ermeni altını" filan ararlar. Yani Nazilerle aynı mantıkla hareket edilmemiş. Bakmışlar ki ülkesini kuran çekip gidiyor, "mümkün olduğu kadar bizde arka bahçemizi temiz tutalım" demişler. TAbi gülerek anlatıyoruz ama tarihin saçma konularından biridir bu milliyetçilik. Osmanlı'da o kadar kavmi bir arada ve hiçbirini kayırmadan yönetebilen bir yönetim gelmiş, sonra "ulusalcılık" adı altında 500 sene öncesine geri gidilmiş. Bizim bu Yunanistan'la Nüfus değişimi, Balkanlardan Anadolu'Ya kaçmaya mecbur kalan Türkler. Suriye'deki Türkmenlerin şimdi yaşadıkları. Biraz daha doğuda, İran'da filan olsaydık insanlar bu konuda bu kadar çok şey çekmezlerdi. Ama belki de gerekliydi. Sosyalizm bile "ulusların kendi kaderlerini tayin etme hakkını" savunur. Yine de bir sürü halkın bir arada yaşadığı Osmanlı İmparatorluğu bu ilkeye resmen kafa tutmuştur. Ben bunu olumsuz bir şey olarak da algılamıyorum. Bu çok derin ve köklü bir devlet geleneğine işaret etmektedir. Ama tarihin akışının planları farklı olunca daha değişik şeyler yaşanmış. Bugün "modern" dediğimiz bu anlayışın gelecekte tekrar tersine dönebileceğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
On 9/10/2016 at 15:40, jumanji35 said:

...hadi doğuda falan ermeniler sorun çıkarmış tehcir ediliyor, lan batı da olaydan haberi olmayan bir yığın ermeni, bunları niye sürüyorsunuz? adam daha konuyu bilmiyor muhtemelen!...

Tehcir kanunu ( Elebaşı durumunda olan 1000 civarında kişi hariç ) Batı illeri için uygulanmamıştır. Ayrıca konuya meraklı arkadaşlar aşağıda ki konuya göz atabilir. Bir ara tartışmıştık.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, leonardo18 said:

Benim izlediğim bir belgesele göre BU İttihak ve Teraki cemiyeti ulusalcılığın gelecekti önemini çok önceden çakmışlar. Amaç tabi ki toprak. "Kürtleri asimile edebiliriz ama bu Hıristiyan'lardan kurtulmamız lazım" hesabı yapmışlar. Birçoğuna da yeni isim verip din filan değiştirtmişler. BUnları yıllar sonra Ermeni kimliklerini geri talep etmek zorunda kalmışlar. Bir de ülkenin her yerinde köylüler filan geceleyin "Ermeni altını" filan ararlar. Yani Nazilerle aynı mantıkla hareket edilmemiş. Bakmışlar ki ülkesini kuran çekip gidiyor, "mümkün olduğu kadar bizde arka bahçemizi temiz tutalım" demişler. TAbi gülerek anlatıyoruz ama tarihin saçma konularından biridir bu milliyetçilik. Osmanlı'da o kadar kavmi bir arada ve hiçbirini kayırmadan yönetebilen bir yönetim gelmiş, sonra "ulusalcılık" adı altında 500 sene öncesine geri gidilmiş. Bizim bu Yunanistan'la Nüfus değişimi, Balkanlardan Anadolu'Ya kaçmaya mecbur kalan Türkler. Suriye'deki Türkmenlerin şimdi yaşadıkları. Biraz daha doğuda, İran'da filan olsaydık insanlar bu konuda bu kadar çok şey çekmezlerdi. Ama belki de gerekliydi. Sosyalizm bile "ulusların kendi kaderlerini tayin etme hakkını" savunur. Yine de bir sürü halkın bir arada yaşadığı Osmanlı İmparatorluğu bu ilkeye resmen kafa tutmuştur. Ben bunu olumsuz bir şey olarak da algılamıyorum. Bu çok derin ve köklü bir devlet geleneğine işaret etmektedir. Ama tarihin akışının planları farklı olunca daha değişik şeyler yaşanmış. Bugün "modern" dediğimiz bu anlayışın gelecekte tekrar tersine dönebileceğini düşünüyorum.

Sondan başlayalım. Modern dediğimiz anlayıştan geriye döndüğümüzde, tekrar din temelli bir dünya kurulur. Modernizmin alternatifi dindir.

Postmodernizm iddiasıyla ortaya çıkanlar bir toplumsal model yaratamadı. Yaptıkları şey, ulusal devletleri aşındırıp din ve mezhep temelli organizmaların yolunu açmak oldu. Bu yüzden biz postmodernizme yeni ortaçağcılık deriz.

Osmanlı'da parçalanma milliyetçilik eli ile oldu. Bu doğru. Ama en son milliyetçi olanlar Türkler oldu. Daha doğrusu Türk milliyetçiliği elde kalan son toprak parçasını savunabilmek için zorunlu bir ideoloji olarak ortaya çıktı. Senin söylemeye çalıştığını genelde İslamcılar iddia ederler. Türk milliyetçiliği Osmanlı'yı parçaladı derler. Halbuki Türk milliyetçiliği ortaya çıktığında zaten ortada Türklerden başka kimse kalmamıştı.

İttihad Terakki'nin çeşitli halkları asimile etmek, ya da Ermenileri kovmak konusundaki düşüncelerini, kendi akıl yürütmelerine dayandırman anlamsız. İttihad Terakki okuyup yazan insanlardan oluşuyordu. Böyle niyetleri olduğunu iddia edeceksen, İttihad Terakki'nin kaynaklarından belge getirmen gerekiyor. Aksi takdirde bu iddilalar ciddiye alınmayacak birer fantazi olarak kalır.

İttihad Terakki kadroları Osmanlı aydınıdır. Bu insanlar imparatorluk kültürü ile yoğrulmuştur. Ermeni'yi Türk'ten ayrı görmezler. Ermeni'lerin yaptıkları düşmanlık karşısında hayrete düşmüş ve büyük bir hayalkırıklığı yaşamışlardı. Abdülhamid'e karşı muhalefet ederken, Ermeni partileri ile İttihad Terakki ortak hareket ediyordu. İmparatorluğun herhangi bir unsuruna karşı ayrımcılık yapmayı düşünmemişlerdir. Bunu iddia edenler kendi akıl yürütmeleri dışında kaynak ortaya koymak zorundadır.

Sol/liberal olarak kabul edilen ama aslında bildiğin batı devşirmesi olan gruplar, İttihad Terakki düşmanılığı ile böyle niyet okumaları yapıyorlar. İttihadçılar Ermeni'leri mallarına el koymak için kovdular falan, gibi uyduruk iddilar dile getiriyorlar. Bunu büyük bir kararlılıkla ve süsleyerek anlattıkları için, genç kardeşlerimiz bu sözlerden etkileniyor.

Ermeni tehcir kararı, 1915 yılında olmuştur. Yani Çanakkale Savaşı ve Sarıkamış hadisesinin yaşandığı yıl. 1. Savaş'ın en yüksek seviyesine ulaştığı zamanlardı. Tehcir kararı, Çanakkale açıklarına ilk İngiliz zırhlısının geldiği günün akşamı alındı. Yani İngilizler Türkiye'yi işgale gelmişti. O akşam. O akşam İttihad Terakki kadroları oturup şöyle mi dediler: Tamam, hazır ülke işgal ediliyor, biz bu Ermeni'leri kovalım. Malları da aramızda paylaşırız!

Bunlar deli saçması. Sol/liberaller ya da devşirmeler kendi habis kafalarını İttihad Terakki yiğitlerine mal etmeye çalışıyorlar. 

Sitelerde Paylaş

- Mal-mülk için yaptı demek yüzeysel hatta hakaret içeren bir yaklaşım olur. Ayakkabını çalmak için adam öldürmek gibi bir şey.

Ben Osmanlı dönemlerinde "Türk" unsurların bu kadar saf olacaklarına inanmıyorum. Osmanlı son gününe kadar "Osmanlıcılık" anlayışını savunmuştur. Ama Osmanlı'daki Türk unsurları belki Jön Türklerden beri bazı konuları anlamışlardır. Ben ulusalcılığı da eleştirmiyorum. Bir dönemden bir döneme geçiliyordu ve insanlar bunu anlamışlardı diyorum. Dolayısıyla (zaten çoğu insanın kabul ettiği) bir göç politikası ve asimilasyon politikası olmuştur diyorum.

Yine bilmeden konuşuyorum. Osmanlıcılık/Ümmetçilik ideolojisinde olan Padişah bunu yapmamış olabilir. İmparatorluktaki Türk ve milliyetçi unsurlar yapmış olabilir (Bu dönem Arap subayların rütbelerinin söküldüğü ve ordudan tecrit edildikleri bir dönemdi). Burada konuştuğumuz şey de tarihsel gelişim sırasında insanların sancılarıdır. O dönemde Balkanlarda yaşayan bir sürü Türk de yarı ölü/yarı diri İstanbul'a filan göç etmiştir. Bugün de Ukrayna ve Rusya birbirini kırıyor (Her iki ordunun generalleri geçmişte sınıf arkadaşı oldukları halde). Bunun detayını bilmiyorum, ama galiba Masonik proje bunu böyle öngörmüş. Osmanlı bu Ulusalcılığın çevresinden dolaşamadı, Rusya'da bu ulusalcılığın çevresinden dolaşamadı. Böyle geyik bir mesele var ama belki de öyle olması gerekiyor.

- Modernizmin alternatifi din olsaydı herkes Osmanlıyı rahat bırakırdı, Mısır ve Cezayir de Osmanlı'ya verilirdi, Yukarda Sovyetler Birliği, aşağıda İslam birliği filan olurdu. Bu konu da benim açımdan Arabistanlı Lawrence'dan sonra kapanmıştır.

Bunlar aslında felsefi açıdan çok derin konular. Bir sürü de çelişki içeriyor. Ermeni'nin ve Türk'Ün ülkesi mutlaka ayrı olacak, Ama dünyanın bütün kentlerinde her dinden ve milleten insan aynı yerde çalışıp aynı okullara gidip, mahkemelerde eşit haklara sahip. Yani ben bu projenin ve benzer projelerin bedelini yüksek buluyorum o kadar. Yoksa özünde mantıklı.

Sitelerde Paylaş

Ben gene de sizlere önce doğru bilgi edinmenizi öneririm. Kamuran Gürün'ün  Ermeni Dosyası (ISBN: 9754940061 ) okunması gerekli bir kitap. Ayrıca Kaynak Yayınlarından Mehmet Perinçek'in yayınlanan bu konu ile ilgili kitap listesini http://www.kitapyurdu.com/index.php?route=product/search&filter_name=mehmet perinçek adresinden bulabilirsiniz. 

Sitelerde Paylaş

Tarih ,tarih gene tarih,..baydi valla.

Su ermenilerin ilki olan nuh peygaberin agri dagina oturan araci..

Gemi miydi,??

yoksa

Helikopter miydi??

Bilen varsa yazsin..meraktayim!!

Büyüklerimin ellerinden,kücüklerimin gözlerinden

Sitelerde Paylaş

turkiye devleti üzerinde inanılmaz oyunlar oynanıyor. ermeni soykırımı dayatması bunlardan biridir. bazı hümanist ateistcikler, ermeni soydaşlarına sahip çıkmaya çalışıyorlar. Bunu yapanlar da üstelik tarih bilgisinden yoksun kişiler. 

Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Aslında Ermenilerle birlikte yaşıyoruz bilmem farkındamısınız? Birgün Nurosmaniye önündeki parkta Cumhuriyet okurken biri bana laf atıp okuduğum gazete nedeniyle takıldı, yanıma geldi konuştuk. Ermeni olduğunu anladım ve kaç kişi kaldıklarını sordum.  Bizim patrik ded ki "Adı Kirkor, Artin olan 10000 kişi kadar var ama Hasan, Mehmet olan çok var" diye yanıt verdi. 1915 olayları sırasın halk bir çok Ermeni komşusunu korumuş ve İslama inandıklarını söyleyerek yerlerinde kalmasını sağlamıştır. Zaten geçiş yolu üzerinde olan Anadolu'da herkeste her ırktan azıcık DNA parçası vardır. ABD'de Boston kentinde her sene Türklere ve Türkiye'ye karşı yapılan kampanyaların birinde yaşlı bir Ermeni kadın bana "Biz aynı milletiz, siz Müslüman biz Hristiyanız, o kadar" demişti. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, oyoovo said:

İyi günler,

Aslında Ermenilerle birlikte yaşıyoruz bilmem farkındamısınız? Birgün Nurosmaniye önündeki parkta Cumhuriyet okurken biri bana laf atıp okuduğum gazete nedeniyle takıldı, yanıma geldi konuştuk. Ermeni olduğunu anladım ve kaç kişi kaldıklarını sordum.  Bizim patrik ded ki "Adı Kirkor, Artin olan 10000 kişi kadar var ama Hasan, Mehmet olan çok var" diye yanıt verdi. 1915 olayları sırasın halk bir çok Ermeni komşusunu korumuş ve İslama inandıklarını söyleyerek yerlerinde kalmasını sağlamıştır. Zaten geçiş yolu üzerinde olan Anadolu'da herkeste her ırktan azıcık DNA parçası vardır. ABD'de Boston kentinde her sene Türklere ve Türkiye'ye karşı yapılan kampanyaların birinde yaşlı bir Ermeni kadın bana "Biz aynı milletiz, siz Müslüman biz Hristiyanız, o kadar" demişti. 

Saygılarımla

ben de Malta'da kimliğini saklayan bir Ermeni ile tanışmıştım. Türklerin yanında çalışıyordu ve isminin hacı olduğunu söylüyordu. samimi olunca bana gerçek isminin haço olduğunu söyledi. Bu insanlara kimliğini saklama ihtiyacını veren korku ve endişe kötü birşey. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...